Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Toyota Avensis partea a IIIa
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42
Legionaru'
QUOTE(vio70407)
4000 ?? si nu e scump ??e cam 25 % ... eu la LC platesc cam 900 in plus atat fatza pretzul CIP + TVA - fara taxe ( e pe un an leasingul)


4000 € in 5 ani.
vio
aha , nu ai spus in cat timp,asa parca mai merge smile.gif
Legionaru'
Daca o achit in februarie cand face un an platesc in plus pe ea decat as fi platit-o cash , 900€.
Dobanda la 10000€, cat m-au creditat ei , 900€ pe an nu mi se pare mult.
vio
da e oki smile.gif discrepantza era ca nu scrisesei si in cati ani smile.gif si nu stiam ce sa cred asa e oki smile.gif
vio
pai cam de la 8-8,5 pana la la 18 cam asa Constantin este acceleratia.
_Constantin_
Si alte parei... in oferta masinii scrie 12.3, in ams scrie 11.4 mie imi da sub 10s.... unde este adevarul?
vio
deci in carte da 12 pt ca schimba vitezele la cuplu maxim nu la turatie , eu asa stiu ca se dau astea cel putin la japonezi si asa zic si ei sa conduci mashina la cuplu maxim de aici diferentza. da la tine e 10 am recronometrat:)
drabisan
Adevarate sint anvelopele de vara de Avensis. Am lasat cealalta masina care are niste Dunlop-uri all-season si am luat Avensisul. Din ce anvelopele all-season patinau la plecat de pe loc, la Avensis nici macar o data!
Si mi-au patinat alte dati, in alte conditii, si rotile la Avensis si am descoperit ce neplacut e sa iti taie gazul ESP-ul, dar azi nu s-a intimplat deloc.
vio
stiati ca exista asa ceva : Bij wie denkt aan tuning, is een Toyota Avensis niet de eerste auto die op het netvlies verschijnt. Toyota Motorsport denkt daar natuurlijk heel anders over. Ze namen een Toyota Avensis Wagon onder handen. Als krachtbron werd er een V6 motor met 2 turbo´s ingezet. Daarmee veranderde het karakter van de doorgaans zo brave Avensis radicaal. De stationwagen heeft voortaan 304 pk en 510 Nm trekkracht tot zijn beschikking. De auto haalt een topsnelheid van 250 km/u.
De voorwielaandrijving werd vervangen door viewielaandrijving. Daarnaast werd de Avensis voorzien van een sportonderstel, andere remmen, 19 inch wielen en banden, een sportuitlaat, diverse uiterlijke verfraaiingen, lederen bekleding, sportstuur, pookknop en handremhandle. Tot slot is er een snelheidsmeter die tot 300 km/u loopt. Het slechte nieuws over de Avensis V6 Bi-turbo 4x4: het is een studiemodel. Over ombouw van auto´s van particulieren rept Toyota Motorsport met geen woord.

pe scurt TOYOTA Avensis V6 Bi-Turbo 4x4. madar ..... blink.gif blink.gif blink.gif
_Constantin_
http://www.autoweek.nl/newsdisp.php?cache=no&ID=2985

si un link cu cateva poze... nu foarte reusite dar iti poti da seama ca e diferita.
drabisan
Voi, multam pentru pe scurt, ca nu as fi avut nervi sa citesc printre rinduri numerele din porcaria aia de olandeza smile.gif
Misto culoare pielii!!!!
Dar pe o masina in "halul" asta apare in continuare castofonul ala odios de care mie imi e jena si pe care sint nevoit sa-l folosesc ca adaptor de la mp3-ul sotiei...
vio
pacat ca ramane la stadiul de prototip sad.gif batea orice mashina din clasa ei la orice .... asta da mashina
_Constantin_
Voua nu vi-se pare ca la comp de bord e ceva ciudat...? Adica noi nu avem asa ceva... Asa arata navigatia aia monocrom? Sau ce e acolo?
drabisan
QUOTE(_Constantin_)
Voua nu vi-se pare ca la comp de bord e ceva ciudat...? Adica noi nu avem asa ceva... Asa arata navigatia aia monocrom? Sau ce e acolo?


Da, e TN3000 (daca nu gresesc), un model primitiv de navigatie de pe multe masini. Si in 2007 poti sa vezi o astfel de struto-camila chiar pe niste X5-uri pe care aia au dat o galagie de bani. Sint mostenire din perioada in care navigatia iai arata doar stinga-dreapta, fara privire de ansamblu, cu voce de 2 lei si fara nici un fel de mare pretentie.
Slava Domnului ca au disparut repede. A scos Intel niste procesoare capabile la ~400MHz, altii ecrane color touch-screen si a disparut monstrouzitatea din poza.
Da, trebuie doar un modul ieftin pentru a o adapta pe display-ul de la noi, dar nu e deloc ceva interesant. Nu poate sa citeasca decit CD-uri...e doar un dinozaur pe care piata l-a omorit repede...
_Constantin_
Ma gandesc foarte serios la navigatie dar nu stiu daca o voi folosi atat de des. Craiova e atat de usor de invatat ca tabla adunarii iar pana acum nu am simtit nevoia sa ma ghideze cineva, nici in Bucuresti... poate putin in Bulgaria dar si acolo am reusit sa ma descurc fara probleme... Poate daca se ieftinesc ceva mai mult, am gasit un model de PDA cu GPS la 8.5 milioane, rezonabil zic eu.
S O R I N
Nu inteleg de ce te gandesti serios la navigatie daca nu prea o folosesti?

De pilda eu am un pda din asta de la un prieten ,l am luat sa mi fac o idee

despre ele.Vreau sa spun ca nu m a dat pe spate cu nimic.(oricum pretu

este bun zic eu ,5 mil )

Am fost la bucuresti si m ai mult m a incurcat pe stradute decat sa ma

scoata spre Pitesti...

Nu zic ca nu e bun,dar numai in cazul in care calatoresti mult in tara si in

afara..
vio
e modelul de Navi care merge la orice Toyota cu computer de bord si la Corolla e acelashi . Pai Sorine Pad ul ala nu e legat non stop la un satelit sau la RDS traficului sa stii ca astea de la toyo au TMC si chiar te scoate din aglomeratie pe rute ocolitoare. e super, pacat ca nu e romania inca , deshi la noi tot asa nu i as vede scopul ... sa ti arate drumu pe autostrada pana la mare sau la munte ?????!!!!!
drabisan
TMC-ul este practic inutil in 90% din Europa, pentru ca nu exista nici o firma care sa se ocupe serios de asta. Si cine se ocupa o face pe baza unui abonament lunar. In State e alta filozofia...
Eu unu mi-am luat navigatie nu pentru plimbatul de zi cu zi prin Bucuresti (probabil unul din cele mai prost construite orase din lume si cu un trafic aberant), desi are utilitatea lui cind ai nevoie sa ajungi pe o strada de care nu ai auzit in viata ta. Dar niciodata experienta si cunoasterea traseelor nu va fi compensata de un algoritm de cautare, indiferent cine il va scrie...
Mai e vital cind ai nevoie sa iti planifici bine un traseu mai lung pe care nu il stii, plus ca aflii cit ai de mers, macar in km, ca la cum se circula in tara nu poti sa estimezi un timp.
Acum vreo 2 zile ma gindeam sa ajung in satul ala unde sint lebedele siberiene. Ei, cine gaseste un sat pe o harta tiparita? Chiar daca stii judetul... Dar cind am vazut ca am de facut >340km am renuntat. Nu e timp sa ma duc, sa ma satur de facut poze si sa ma intorc...Pentru asta e super-util si in tara.
Dar apreciabil la adevarata lui valoare este cind esti afara din tara si ai nevoie sa gasesti drumul sau hotelul sau locul unde vrei sa ajungi! Cine a iesit mai des in mod sigur si-a luat teapa ca ratarea iesirii de pe autostrada sau cu invirtitul nebunesc pe strazi, fara sa poti opri sa intrebi ca sa vezi pe unde trebuie sa o iei ca sa ajungi etc.
Initial am vrut sa dau banii pe navigatia aia adevarata de pe Avensis, dar pretul si lipsa hartilor in estul Europei m-au oprit
Si mi-am facut rost de un Ipaq, charger, soft (mi-e rusine ca am "imprumutat" licenta unui prieten) si mi-am cumparat un receptor GPS bun si un holder. Chiar daca as fi dat banii pe toate, tot as fi iesit mai ieftin decit cu navigatia de la mama ei. Exista si un mare avantaj: pot sa le iau cu mine oriunde, oricind si chiar cind merg pe jos prin orase sa beneficiez de ele, nu mai zic ca scutesc o groaza de bani - masinile de inchiriat cu navigatie sint sensibil mai scumpe decit cele fara.
Pentru Constantin pun si o poza cu modul in care mi l-am montat eu. Nu mi-a placut stilul cu ventuza pe parbriz pentru ca, daca e soare puternic, cum e azi, nu se vede asa bine ecranul Ipaq-ului. Asa trebuie sa opresc gura de ventilatie pe care l-am montat si consider ca e un compromis acceptabil. Oricum, la bani putini se poate cumpara o solutie bazata pe Igo sau chiar, la 500Eur, TomTom-ul 910 care va avea si Europa de Est foarte curind...Nu se merita cumparat pe bucati daca nu vrei sa furi Igo-ul si daca vrei sa mai ai parte si de update-uri.[/img]
vio
ba te anuntz ca merge si chiar f bine .
drabisan
QUOTE(vio70407)
ba te anuntz ca merge si chiar f bine .


Vio, please, detalii tehnice: cum, cu ce, cit etc.
Si trebuie sa iti transmit un avertisment pe care l-am primit acum cca 1 an de la Sorin, care are dreptate, fara chat-like words...Nu e acceptat tz, sh alea-alea...
_Constantin_
Am si eu o intrebare: Cu ce marca si model de anvelope v-au venit masinile. Am suspiciunea ca numai mie mi-a fost livrata cu Michelin Primacy si asta ma ingrijoreaza oarecum. De ce numai mie? De ce numai mie imi trocan plasticele, de ce numai mie mi s-a stricat? De ce , De ce? Eu din cate stiu Avensis vine ori cu Bridgestone ori cu Dunlop, nu am vazut Michelin deloc pe ele. blink.gif HELP>?
vio
The demands on the navigation systems on the roads are continually increasing. While the standard equipment informs the driver based only on data from maps, the dynamic navigation system reacts to the real time traffic conditions – while choosing the optimal route it takes into consideration for example closers, deviations or the presence of frost.

Such information is not saved in the vehicle all the time, they are regularly provided to the system via radio transmission. Part of each VKV transmission is a hidden data channel, which enables spreading similar information. It is marked by the shortcut RDS-TMC (from the English Radio Data System-Traffic Message Channel). The drivers are informed only about the data relevant to their route; they are not given information which is irrelevant considering the location of the vehicle and the chosen route.

The transmission of traffic information by the RDS-TMC system is not only practical, but also comfortable for the user. In the countries where it has been already introduced (like for example in Great Britain, Germany or Holland), it also helps to dissolve the traffic congestion, to increase the efficiency of the traffic system, to decrease the time of individual driving, and, not the least, to reduce the negative ecological effects of the excessive traffic on the surroundings.



cam asta e asa in mare TMC . dar e f bun in Austria am scapat de un ambuteiaj pe autostrada de 18 km in germania nu mai zic ca te baga exact pe unde e optim smile.gif
Legionaru'
QUOTE(_Constantin_)
Am si eu o intrebare: Cu ce marca si model de anvelope v-au venit masinile. Am suspiciunea ca numai mie mi-a fost livrata cu Michelin Primacy si asta ma ingrijoreaza oarecum. De ce numai mie? De ce numai mie imi trocan plasticele, de ce numai mie mi s-a stricat? De ce , De ce? Eu din cate stiu Avensis vine ori cu Bridgestone ori cu Dunlop, nu am vazut Michelin deloc pe ele. blink.gif HELP>?


1.Cred ca a fost o masina refuzata, cu defecte de fabricatie!
2.Mai bine mai asteptai si luai una neagra.
3.Vezi cine mai are 1.6 VVT-i si cu ce a venit incaltata!




La punctul 1 glumesc ,binenteles! biggrin.gif
vio
cica alea bridgestone care veneau pe avensis prima data , acum nush ce model au . sunt cam nasoale pe apa si sub 15 grade . am citit pe un forum englezesc , ei fiind cu apa multa o simt cel mai bine ... poate ca asa a fost a ta sau cum zice Legiunea straina ( fara suparare ) o fi fost un refuz sau mai rau o mashina de test la fabrica ... da de ce nu faci tu o plangere la TOYOTA UK si sa le scrii toatea astea , serios si sa le zici ca esti dispus sa te duci si la ei cu mashina sa o vada . nu cred ca ar zice nu .merita incercat , poate iti schimba 1.6 cu un 2,0 , ca sa uiti de stresu provocat biggrin.gif beer.gif

vreau sa zic ca am observat urmatoare chestie . la avensis dupa 53 mii de km gurile alea de aerisire sunt cam subrede asa se misca exagerat de usor si asa au fost de noi si cateoadata mai si caraie cate una mai ales in centru , in schimb la corolla dupa 24 mii km sunt asa de tari ca abia se misca blink.gif blink.gif blink.gif totushi e o dif mare . ca sa nu mai vb de LC care este o alta mashina , se cunoaste ca nu e facut in UE ce sa mai ....
Legionaru'
Vio, fa si tu un topic la "masina mea" cu LC-ul , cred ca ai fi singurul.
Sa ne mandrim si noi,toyotistii cu asa bijuterie! arigato.gif
S O R I N
Zi de cumparaturi.Valcea si Bucuresti. In total 360 km. Mi a mancat cam

10 %,dar omorata.Pana la Valcea nu m a depasit nimic ,nici inapoi(mers

maxim140 unde se putea),pe autostrada nimic,mers numai 180 -200,la

fel cat puteam si ma lasau de nu se bagau pe banda 2

Eram cam avid dupa condus ,am luat o viroza si am stat la pat cam 1

sapt.

Am ras de unu pe autostrada ,avea un opel astra model nou

hatch,motor 2.0 dti sau 1.9 (nu mai stiu bine sigur),tot vroia cu orice chip

sa ma "faca"... a incercat

saracu vreo 30 km sa ma prinda,pana la urma s a lasat pagubas...

Am si un filmulet ,o sa incerc sa l pun mai pe noapte.
S O R I N
Am uitat.

De data asta chiar m au luat nervii.Cand m am intors era pe seara,ale

naiba de becuri pe faza scurta daca bat si ele cum trebuie.

Ce sa fac,sa merg sa mi le mai ridice sau sa mi cumpar altele macar

pt faza scurta?

Eu cel putin nu pot conduce confortabil daca nu am lumina pe care o

doresc ,si faza scurta este de kko....
_Constantin_
SORINE, eu i-am pus sa mi-le ridice si nu vad nici o diferenta. Sfatul meu e sa iei niste becuri, cum a luat Florin si o sa vezi diferenta, dar daca iei sa iei si pt proiectoare. Ca la mine faza scurta e albastruie si becurile de ceata sunt galbenul ala oribil.
Watcher
Apropos de anvelope:
Mie Avensisul mi-a venit cu Bridgestone turanza (nu imi place deloc cum arata, nu imi inspira calitate), iar Corolele cu Dunlopuri (arata mult mai bine).
Dar motoarele sutn 1.8 si 2.2...
Bogdan67053
QUOTE(bebelacus92825)
si daca mai stiti si cit costa apartori noroi pt avensis ar fi grozav; azi am fost pe la ei dar am uitat sa-i intreb. Cine are si poate sa bage niste poze ar fi grozav, ca sa vedem daca arata bine si nu strica linia masinii.


94 de EURO fara TVA fata + spate (montaj inclus)
Sunt singurul model de aparatori noroi pentru Avensis si vin doar in cularea neagra
Bogdan67053
QUOTE(V81270)
am mers cativa km cu avensisul....si pot insira primele negative ale acestei masini: lipsa gurilor de ventilatie la locurile din spate.....si....tampitul sistem de inchidere al porbagajului blink.gif

pozitivele ar fi....super motorul de 2.2, sistemul audio, franele (super)...


Are guri de ventilatie pentru pasagerii din spate dar sunt montate sub scaunele din fata nu in spatele cotierei fata ca sa-ti bata curent'-n ochi ca la masinile europene. In ceea ce priveste portbagajul este un sistem clasic. Nu stiu ce nu ti-a placut?! blink.gif
_Constantin_
stie cineva unde ma pot adresa catre Toyota Europa? Adica o adresa postala sau de mail? Chiar cred ca treaba cu anvelopele are o legatura cu masina. Chiar in sute de useri sunt aici si cati am vazut pe strada si la service, nimeni, absolut nimeni sa nu aiba aceleasi anvelope.
MotorHead
Uite aici: http://www.toyota-europe.com/forms/contact.asp
M A R I U S
A mea a venit cu Bridgstone Turanza, cele de 1.8( care s-au livrat in aceeasi zi cu a mea) aveau Dunlop.Nici eu n-am vazut Michelin pe Avensis,dar e posibil totusi sa fie numai pt 1,6...
M A R I U S
A mea a venit cu Bridgstone Turanza, cele de 1.8( care s-au livrat in aceeasi zi cu a mea) aveau Dunlop.Nici eu n-am vazut Michelin pe Avensis,dar e posibil totusi sa fie numai pt 1,6...
_Constantin_
De ce numai pt 1.6? Care e ratiunea? Legionaru are 1.8 si nu are Dunlop, depinde de loturi, asta se stie, m-am uitat si la altii cu 1.6 si au tot Dunlop sau Bridgestone. DE CE?
vio
constantine eu decat pe tine te am auzit cu michelin , serios 1,6 tot Bridgestone Turantza si tot ce am vazut in buc tot asa este.... mai degraba la fabrica din UK sa te adresezi

chiar au fost aruncate la gunoi pt ca 2 chiar se tocisera f excesiv la numai 50 000 km , nu sunt nici astea prea grozave
_Constantin_
Pai ma pregatesc sa scriu un ditamai pomelnicu dar astept sa imi aduc aminte de toate chestiile, si astept sa treaca revizia de 20.000 km sa vad daca mai pot baietii sa rezolve cate ceva.
vio
pai nu astepta smile.gif ca poate citesc asta si se apuca sa o faca fara sa iti zica in timpul reviziei si asta a fost , deshi ma indoiesc , oricum pot sa spun ca forumul este urmarit de cei de la Toyota Romania , cel putin un om si stiu ca este serios beer.gif beer.gif beer.gif . or sa o peticeasca pana iese din garantie si pe urma sa te tii piese schimbate smile.gif nu astepta nimic. eu la Avensis a, prins cu revizii la 7500 km si e mai bine decat la 15 000km financiar vorbind si ca intretinere. nu va duceti cu mashinile in afara sa faceti revizii vi se poate spune ca nu mai avetzi garantie sau ca cei de acolo au facut ceva gresit si ati puso in fericire.

un exemplu elocvent in buc exista pana acum 2 -3 luni un sg Avensis D4D CAT de 177 de cai , ei bine nu are garantie la motor mashina aia , va vine sa credeti ? la noi in tzara atat in rest are ... mii de haznale ....
alin94962
A mea e de 1.6 si are Bridgestone Turanza, nu sunt f. grozave ca aspect, dar pe carosabil ud se comporta destul de bine, n-am avut probleme. Pe zapada insa, nota 4 la purtare, sunt sub orice critica. De aceea mi-am luat de iarna, nu se mai putea.
A-pro-pos de site-ul fabricii, eu nu l-am putut accesa, nu apare nicaieri, cred ca e secret, ptr. ca si eu as fi vrut sa le spun vreo doua.
_Constantin_
Vio masina asta nu apuca vara lui 2008, o dau inainte sa faca 2 ani. Am avut recent o oferta de 15.000 euro pe care am refuzat-o, de la cineva care avea OII si din cauza problemelor a vandut-o dupa nici un an de folosire la 20.000 km si a luat pe ea 14.000, era un 1.6 FSI Elegance care noua costa cat avensis deci... mai bine ma folosesc de ea cat pot si o dau cat e inca in garantie.

PS: luna asta sau cea viitoare trebuie sa apara masina mea in TOP GEAR. Sper sa se tina de cuvant si sa-mi dea premiul promis. biggrin.gif
vio
un set de cauciucuri bridgestone smile.gif))) fac si io haz de necaz acu smile.gif
_Constantin_
Nope.... eu sunt multumit de pneurile actuale, mult mai bune decat dunlop sau bridgestone.

Premiul ala consta in : 10 Litri Combustibil OMV + 6 Luni ab gratuit la revista + sapca Top Gear.
S O R I N
QUOTE(_Constantin_)
Nope.... eu sunt multumit de pneurile actuale, mult mai bune decat dunlop sau bridgestone.

blink.gif


Da de unde stii ca sunt mai bune decat dunlop?
vio
eh smile.gif si tu Sorine smile.gif care este e mai bune smile.gif parca pana mai acum cateva zile se plangea ca de la anvelope ar putea avea prb acum numai ... am primit prin posta Revista Toyota magazin nr 4 pe 2006 , destul de interesanta .
S O R I N
QUOTE(vio70407)
eh smile.gif si tu Sorine smile.gif care este e mai bune smile.gif parca pana mai acum cateva zile se plangea ca de la anvelope ar putea avea prb acum numai ...


Asa e.De aia nu inteleg de unde a tras concluzia.
M A R I U S
QUOTE(_Constantin_)
Vio masina asta nu apuca vara lui 2008, o dau inainte sa faca 2 ani. Am avut recent o oferta de 15.000 euro pe care am refuzat-o, de la cineva care avea OII si din cauza problemelor a vandut-o dupa nici un an de folosire la 20.000 km si a luat pe ea 14.000, era un 1.6 FSI Elegance care noua costa cat avensis deci... mai bine ma folosesc de ea cat pot si o dau cat e inca in garantie.

PS: luna asta sau cea viitoare trebuie sa apara masina mea in TOP GEAR. Sper sa se tina de cuvant si sa-mi dea premiul promis. biggrin.gif
Tu glumesti?Ti-a dat 15000 si ai refuzat?De ce?Mai puneai 5000 si iti luai un 2l cu facelift....daca vrei benzina neaparat!Cu banu' jos!
_Constantin_
Cine dumnezeu a zis ca pneurile ar fi problmea? Eu am intrebat de pneuri ca mi-se pare ciudat numai eu sa am asa cvea, ca ar putea fi dovada ca masina ar fi avut pneurile schimbate din varii motive, in nici un caz ca ele in sine ar fi sursa problemelor.

Referitor la afirmatia ca ar fi mai bune... mergeti pe google si cautati comparatii intre anvelope, sunt destule teste care spun exact ce spun eu, nu vorbesc din carti de colorat.

MARIUS, daca as fi avut 5000 de euro as fi luat de la inceput altceva, tu dupa 6 luni de cand ai masina te-ai gandi sa o dai cu 30% mai putin si sa mai faci un efort de 5000 euro? Eu am luat masina cash si nici atunci nu am avut toti banii, vreo 3000 i-am imprumutat si chiar si asa cel mai ieftin 2.0 e 22.000 si dieselul de 2.0 e 21.500. Nu sunt Becali sa schimb masina cand mi-se scoala mie ... speram sa o tin minim 3 ani.


PS: Nu apreciez faptul ca ma luati in bascalie, nu va doresc sa dati 18.000 euro pe o masina si sa aveti problemele mele, singurul de aici care a auzit cum face masina e Legionaru si daca ati observat de fiecare data imi sustine afirmatiile pe care probabil voi le considerati nefondate. Daca as merge toata ziua cu autobuzul probabil cand m-as urca in luxosul avensis m-as simti magulit de troncanelile discrete dar merg zi de zi cu alte masini, mai prost cotate, mai vechi, mai ... ce vreti voi si nici una nu face cum face a mea. In service mecanicii ca si voi, rad, li-se pare stupid, astea nu sunt probleme, sincer... prefer sa dau 30 mil la Passat ca mi s-a stricat turbina si sa stiu ca odata schimbata nu mai am probleme decat sa nu se strice nimic dar produsul sa fie unul de proasta calitate (exceptam defectul major care a implicat ambreiajul, electromotorul si volanta si care a tinut masina in service 1 luna, la numai 3 luni de la achizitie)... radem, glumim... dar pana la urma sunt banii mei si e normal sa fiu ingrijorat. Si voi ati fi.
drabisan
Stiu ca esti medic si ca probabil cistigi invers proportional cu zilele in care nu esti la cabinet, DAR:
- vino la Bucuresti cu ea; ii punem si pe astia sa faca diagnostic. Daca nu esti multumit pleci inapoi in aceiasi zi; tu fa programare si PROMIT ca vorbesc cu persoana pe care o stiu de acolo - si nu o sa-ti para rau. Mergem amindoi la service, e aproape de unde lucrez.
- daca e nevoie si poti sa pierzi ceva nopti prin Bucuresti te gazduiesc. Singura conditie sa te poti intelege cu un ciine.
- daca e de lasat masina, fac cinste cu un drum pina la Craiova.

Chiar cred ca merita sa incerci si service-ul din Bucuresti al Inchcape. Aici exista si alte "posibilitati" si, la o adica, poti sa faci si o reclamatie oficiala. La naiba cu service-ul pe unde ai pierdut vremea fara sa iti scrie in cartea masinii ce si cum au inlocuit!
Alisa96612
Trebuie sa stii sa si utilizezi masina ... ca daca tu dai la cheie cand masina este deja pornita ca te ,,grabesti'' si nu auzi motorul se duce volanta, iar ambreajul il faci praf daca il freci ca ,,incepatoru''.
Eventual iti iei un Logan si te mai obisnuesti.
:bandit:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.