Help - Search - Members - Calendar
Full Version: bancuri & glume
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Distractii
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
Alex-F1
Hehe.....asta a lui krondet e o varianta mai elaborata a urmatorului anunt: "In unitatea noastra sunteti serviti repede, calitativ si ieftin. Alegeti oricare 2 dintre acestea." laugh.gif - cat adevar dom'le.....
Rebel
Un tigan intra intr-un bar, se aseaza la o masa si striga:
-Ospatar, un rom aici.
Ospatarul: - Te-am vazut, da-te dracu'!


2 babe discutau:
-Ieri s-a dat pensia..
-Ei, s-a dat p**a !
-Si eu, proasta, am luat pensia…
krondet
CEA MAI TARE DEMISIE A UNUI MANAGER IT
Draga domnule B., ca un biet angajat al unei institutii de prestigiu, am cateva asteptari perfect normale. Prima dintre ele e ca superiorul meu sa dea dovada macar de o inteligenta infima, care sa o depaseasca putin pe a veveritei din parcul de vis-a-vis. Dupa ce m-ai hartuit constant si deosebit de enervant pe tot parcursul sarcinilor de serviciu, pot sa afirm cu tarie ca esti unul din putinele deseuri genetice ale vremurilor noastre. Daca este sa ma intrebi, ca administrator de retea, trebuie sa-ti spun ca am fost angajat pentru ca stiu Unix si Linux si tot restul, dar se pare ca m-ai luat pe post de papagal public, de cand toti colegii se distreaza copios cand incerc sa iti explic cum se face un "cut and paste".

Pentru a suta oara!
Mi-este clar ca nu poti intelege computerele mileniul asta. Un sistem binar te face sa te zapacesti. Sunt prea multe optiuni, nu? La fel, nu vei intelege niciodata de ce te uraste toata echipa, dar am sa incerc sa iti explic, chiar daca sunt sigur ca va avea acelasi efect ca atunci cand ti-as explica ce este un IP.

In fine, noul tau MacBook are mai multa personalitate decat poti avea tu trei vieti de-acum inainte. Te fatai prin cladire toata ziua, cautand in zadar sa-i prinzi cu fofarlica pe ceilalti. In lumea asta a evolutiei managementului, tu esti alga aia verde-albastruie sau parameciul pe care il inghite toata lumea si de care rade toata lumea.

Daca am vazut ca nu e cale ca situatia sa se schimbe, ma simt fortat sa-mi prezint demisia, dar trebuie sa-mi afirm cateva puncte de vedere:

1. Cand cineva iti cere o recomandare pentru a se angaja, este impotriva firii sa dai una negativa. Cel mai usturator pentru mine ar fi fost sa scrii "Prefer sa nu comentez".

2. Detin toate parolele ale oricarui cont din sistem si stiu orice paroluta pe care ai avut-o in ultimii 5 ani. Daca te hotarasti sa faci pe dragutul, o sa public imediat lista ta de "favourites". Sunt sigur ca un cuvant ca "Lolita" nu este vazut prea bine de partenerii tai de afaceri.

3. Ultima data cand ti-am imprumutat camera foto "sa faci poze la ziua mamei", ai uitat sa mentionezi ca aveai de gand sa te pozezi singur, nud in fata oglinzii. Apoi, ups, ai uitat sa stergi cardul, ca un repetent al tehnicii ce esti. Sa nu mai zic ca nu am vazut in viata mea asemenea gesturi facute cu sticla de ketchup in pielea goala, dar te asigur ca ele au fost copiate si pastrate la loc sigur, pana obtin scrisoarea aia de recomandare (si incearca sa folosesti spell-check, m-am saturat sa-ti tot corectez gramatica).

Multumesc pentru timpul acordat si ma astept sa am scrisoarea de recomandare pe birou pana la 8 dimineata, niciun minut mai tarziu! Daca sufli o vorbulita despre ce ti-am scris, fii gata sa iti raspandesc toate obsesiile nesimtite in lumea larga. Nu te pune cu administratorii de sistem, pentru ca ei stiu absolut tot ceea ce faci in timpul liber.
Cu drag,
T.B.
AZAZEL
Tata, care este diferenta dintre prosperitate si criza, intreaba BULA:
-E simplu fiule, Prosperitate inseamna Mercedes, sampanie, amanta. Criza, inseamna Metrou, sifon, ma-ta.
klm
Ardelenii se hotarasc sa declare razboi Chinei. La un moment dat unul din ei ii atentioneaza pe ceilalti:
-Bă, da'-s milioane!
-Da' chiar, bă, unde-i îngropăm?

Un ardelean se duce sa se dea cu parasuta. In avion instructorul il invata cum sa procedeze:
-După ce te arunci matale din avion numeri până la 10 și tragi de sfoară ca să se deschidă parașuta.
-No, binie! zice ardeleanu și sare din avion.
Instructorul vede cum Gheorghe cade ca o piatra fără ca parașuta să se deschidă.
Aterizează avionul, sare instructorul într-un gip și o taie pe câmpul plin de căpițe de fân după ardelean. Într-un final îl găsește murmurând în căpiță:
-Apoi no mă rog frumos nouă... apoi no mă rog frumos zece și Gheorghe trage cu sete de sfoara.
krondet
DE FIECARE DATA cand ma cheama un coleg ca...iar nu merge compul, imi vine in minte, automat, acest dialog ninja.gif


Operator: "Ridge Hall, asistenta cu clientul; cu ce va pot ajuta?"
Client: "Da, pai, am probleme cu WordPerfect."
Operator: "Ce fel de probleme?"
Client: "Pai, in timp ce scriam, dintr-o data mi-au fugit cuvintele"
Operator: "Au fugit?"
Client: "Dau, au disparut"
Operator: "Acum ce va apare pe ecran?"
Client: "Nimic"
Operator: "Nimic??"
Client: "Este gol; nu accepta nimic din ce scriu"
Operator: "Mai sunteti pe WordPerfect, sau ati iesit din program??"
Client: "Cum sa-mi dau seama?"
Operator: "Vedeti fereastra programului pe ecran??"
Client: "Ce-i aia fereastra?"
Operator: "Nu conteaza. Puteti sa miscati cursoul pe ecran?"
Client: "Pai nu exista niciun cursor: V-am zis, nu accepta nimic din ce tastez"
Operator: "Monitorul are un beculet care sa va indice daca e deschis??"
Client: "Ce e aia monitor?"
Operator: "Este chestia aia cu ecran care arata ca un televizor pe care va arate ce scrieti. Are jos o lumina micuta care sa va arate daca este deschis??"
Client: "Nu stiu"
Operator: "Atunci, uitati-va in spatele monitorului si vedeti unde duce cablul de alimentare. Il puteti vedea?"
Client: "Da, da, cred ca da"
Operator: "Perfect. Urmariti cablul si vedeti daca este in priza"
Client: "Da, este"
Operator: "Cand erati in spatele monitorului, ati vazut ca acolo erau doua cabluri in spate, nu doar unu??"
Client: "Nu"
Operator: "Pai, sunt doua. Va rof sa va uitati din nou in spate si sa gasiti cel de-al doilea cablu"
Client: "L-am gasit"
Operator: "Urmati-l si vedeti daca capatul celalalt este introdus corect in spatele computerului"
Client: "Nu ajung"
Operator: "Bine. Dar macar puteti vedea daca este introdus bine??"
Client: "Nu"
Operator: "Chiar daca incercati sa va aplecati mai mult tot nu vedeti??"
Client: "Nu vad nu pentru ca nu ajung la el ci pentru ca e intuneric"
Operator: "Intuneric?"
Client: "Da, lumina din birou e stinsa si singura lumina pe care o am vine de pe ferestra dar nu e de ajuns"
Operator: "Pai, va rog sa deschideti lumina pentru cateva minute"
Client: "Nu pot"
Operator: "Nu puteti? De ce??"
Client: "Pentru ca e pana de curent"
Operator: "Pana......... pana de curent?!?! Aha, mda, bine, am inteles acum care e problema. Mai aveti cutia in care a venit computerul si manualele de functionare??"
Client: "Da, le tin in dulap"
Operator: "Foarte bine. Luati-le, scoate computerul din priza, impachetati-l in cutie asa cum era cuand l-ati cumparat. Apoi duceti-l la magazinul de unde l-ati luat"
Client: "Chiar? Este chiar atat de grav?"
Operator: "Da, ma tem ca da"
Client: "Bine, atunci. Ce sa le spun??"
Operator: "Spuneti-le ca sunteti al dracului de tampit pentru a avea un computer!!!!!"
klm
Am observat ceva: computerul totdeauna "se strica" niciodata nu il strica nimeni.
"Mah, mi s-a stricat calculatorul!"
si automat ii zici:
"Ce i-ai facut?"
"Am dat click pe o poza si dintr-odata..."
Si cand te duci sa vezi iti dai seama ca nu e click ci e drag&drop, nu e o singura data ci e de cateva ori si nu e o poza ci un director sistem smile.gif.
adrian_flavius
Dialog in pat:
* Dragul meu, tu ma iubesti?
* Da' tu ce crezi ca fac aici? Flotari?

* Doamna, stiti ca sotul dvs. va inseala?
* Bineinteles, stiu cu cine, stiu unde si cand, dar nu mi-am dat seama cu ce...

El si Ea, pe canapea:
Ea: Ce faci ?
El: Ma gandeam ! Tu ?
Ea: Si eu ma gandesc !... Tu la ce te gandesti ?
El: La ce te gandesti si tu !
Ea: Porcule !

O doamna intra la farmacie si ii cere farmacistului arsenic.
Farmacistul intreaba: * Doamna, dar la ce va trebuie arsenicul?
* Ca sa-l omor pe sotul meu !
* Doamna, nu pot sa va vand arsenic pentru acest motiv, imi pare rau, spune farmacistul.
Atunci doamna scotoceste in poseta si scoate o fotografie cu sotul ei, care facea dragoste cu sotia farmacistului.
Acesta se uita la fotografie si spune: * Ah, scuzati-ma, n-am stiut ca aveti reteta !

Sotul se intoarce tarziu acasa si incearca sa se bage in pat fara sa-si trezeasca nevasta. Sotia il intreaba: * Ai venit, hai? Cat e ora? * 10. * Cum "zece", daca eu am auzit pendula batand unu? * Pai si, ce? Vrei sa bata si zero ?!

Sotul ajunge in zori acasa. Nevasta il intreaba, cu ton de cearta: * Unde ai fost toata noaptea? * Inchipuie-ti draga, chiar cand sa plec acasa, secretara cea noua mi-a adus o cafea si mi-a zambit provocator. Cand a pus cafeaua pe masa, i s-a deschis bluza si nu m-am putut abtine sa o sarut pe gat, la care ea a devenit salbatica si ne-am pierdut amandoi capul. In final, am ajuns la ea acasa si am facut dragoste nebuna toata noaptea. * Minti! Pun pariu ca iar ai incercat sa-ti instalezi rahatul ala de Windows pe calculator !

Iubitule, spune o blonda sotului ei, astazi un coleg mi-a spus la birou un banc cu blonde de m-am prapadit de ris. Era cit pe-aci sa cad din pat...!!!

Sotul: Nu mai fi suparata! Îti promit ca te fac cea mai fericita femeie din lume. Sotia: Cînd pleci?

Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume!

Se spune ca cea mai mare curva de pe Pamant ar fi SPERANTA. Toata lumea traieste cu ea...."

"Ce s-a ales de lumea asta, domnule! Stateam duminica in biserica la slujba si o doamna de langa mine scoate o tigara, o aprinde si incepe sa fumeze... Sa-mi scape berea din mana, nu alta!"

Secretul unei casnicii durabile
Un cuplu celebra 50 de ani de casnicie. Armonia si linistea din familia lor erau celebre in tot oraselul, asa ca un reporter de hotaraste sa realizeze un interviu.
-Cum se face ca de 50 de ani nu v-a vazut nimeni certandu-va sau macar ridicand tonul unul la altul?
-Secretul este la inceputul casniciei, in luna de miere. Ne-am hotarat sa o petrecem la o cabana superba pe creasta muntilor si am inchiriat doi magarusi pentru a ajunge acolo impreuna cu bagajele noastre. La un moment dat, magarusul sotiei mele s-a impiedicat si au cazut. Sotia mea, desi se lovise, i-a spus animalului pe un ton calm "1 la mana". Magarul s-a ridicat si am continuat drumul. Dupa un timp, s-a impiedicat din nou.
Sotia mea i-a spus, cu aceeasi voce egala "2 la mana".
Ne-am continuat calatoria, magarul s-a impiedicat a treia oara. Atunci sotia mea a scos un
revolver si a impuscat magarul in cap. Am facut criza de isterie. I-am spus ca e nebuna sa procedeze asa de crud cu bietul animal, ca trebuie sa consulte un psihiatru.
Sotia mea s-a intors catre mine, m-a privit in ochi si mi-a spus calm "1 la mana". A fost prima si ultima data cand ne-am certat )))))))))))))))

An arab at the airport:
- Name? - Abdul al-Rhazib.
- Sex? - Three to five times a week.
- No, no… I mean male or female?
- Male, female, sometimes camel.
- Holy cow!
- Yes, cow, sheep, animals in general.
- But isn’t that hostile?
- Horse style, doggy style, any style!
- Oh dear!
- No, no! Deer run too fast…


krondet
mi s-a parut bancul zilei whistling.gif


unui barbat i s-a furat cardul. nu a depus plangere pentru ca hotul cheltuia mai putin decat sotia lui.
Alex-F1
laugh.gif Prea tare.... biggrin.gif Clar e bancul zilei si pt. mine, alaturi de asta:

"Sotul se intoarce tarziu acasa si incearca sa se bage in pat fara sa-si trezeasca nevasta. Sotia il intreaba:
- Ai venit, ha? Cat e ora?
- 10.
- Cum "zece", daca eu am auzit pendula batand unu?
- Pai si ce? Vrei sa bata si zero?!" laugh.gif ....m-am prapadit de ras..... thumbsup.gif
adrian_flavius
Un politist patrula noaptea intr-un binecunoscut loc pentru parking.
Vede un cuplu intr-o masina, cu luminile aprinse. Cînd se apropie, observa ca barbatul era pe locul soferului citind o revista, iar tanara, pe bancheta din spate, croseta. Socat de situatia asta surprinzatoare, politaiul se apropie de masina si bate in geam. Tanarul da fereastra in jos...
* Da, dom'le politai ?
* Ce faceti voi aici ?
* Nu-i evident ? Eu citesc o revista...
Aratand catre tanara femeie, politaiul zice :
* Bine, bine, dar ea ?
Tanarul raspunde :
* Cred ca isi croseteaza un pulover....
Politistul e bulversat total. Un tanar cuplu in masina la ora asta si nimic obscen !
* Cati ani ai tinere ?
* Douas'cinci...
* Dar ea, ce varsta are ?
Tanarul se uita la ceas si zice:
* Va avea 18 in 20 de minute...
Hoinar
La o scoala in Cluj invatatoarea de la clasa a doua vine dupa pauza mare si ii intreaba pe copii :
-Ce ati facut in pauza ?
Gigel, care era mai rasarit, ridica mina :
- Eu m-am jucat in cutia cu nisip.
Invatatoarea, ca sa dea un exemplu ce bine este sa inveti bine si constant spune:
- Bravo Gigel, daca scrii frumos pe tabla fara greseala cuvintul nisip, poti pleca azi cu doua ore mai repede acasa.
Gigel merge la tabla si scrie frumos si caligrafic cuvintul NISIP fara greseala.
- Bravo Gigel , poti sa pleci azi cu doua ore mai repede acasa - spune invatatoarea.
Acuma se intoarce invatatoarea catre Petrica si il intreaba:
- Tu Petrica , ce ai facut in pauza ?
- Eu m-am jucat cu Gigel in cutia cu nisip!
- Perfect, daca scrii frumos pe tabla cuvintul cutie poti pleca si tu cu doua ore mai repede acasa.
Merge si Petrica la tabla si scrie frumos si ingrijit cuvintul CUTIE absolut fara greseala.
- Bravo Petrica , si tu poti pleca astazi cu doua ore mai repede acasa. Intr-un sfirsit se intoarce invatatoarea catre Janos, si il intreaba si pe el :
- Tu Janos ce ai facut in pauza ?
- Eu vrut joci si el la baietii cu nisip, dar ei nu fost draguti la Janos si spune : " merge in p... mea de bozgor "
- Vai , dar asta este o discriminare a unor minoritati nationale cu coinfluente negative asupra psihicului unui copil. Daca scrii frumos pe tabla " discriminare a unor minoritati nationale cu coinfluente negative asupra psihicului unui copil " poti si tu sa pleci cu doua ore mai repede acasa...
adrian_flavius
Vine Gigel acasa cu nota 2 la educatia fizica trecuta in carnetul de
note.
Tac'su : - Gigel, cum dracu tu baiat sportiv, care si acasa faci sport si te ridici la bara, ai 2 la educatia fizica?
Gigel : - Profu' de educatie fizica zice "Gigele ridica un picior". Eu ridic un picior. Dupa aia zice "Gigele ridica-l si pe celalalt..." Si eu i-am zis "Pai crezi ca pot sa stau in p**a?". Si mi-a pus 2.
Tacsu : - Bravo Gigele, bine ai facut!
A doua zi vine Gigel acasa cu nota 2 la literatura.
Tacsu : - Gigele, cum ma tu baiat destept, care citesti toata ziua ai luat 2 la literatura?
Gigel : - Profu de literatura ne-a pus sa compunem cate o poezie si eu am compus-o p'asta: Ce sa fie, ce sa fie/Un om mort cu p**a vie/ Sa fereasca sfanta soarta/D'unul viu, cu p**a moarta.
Tac'su : - Bravo Gigele, chiar e misto!
A treia zi Gigel ajunge acasa de la scoala si ii spune tatalui:
- Am luat 2 la matematica azi .....
- Ce s-a intamplat?
- Pai m-a intrebat profesorul "Cat fac 3 x 2?" si eu am spus "6"
- Pai .. e corect.
- Stiu, dupa care m-a intrebat "Cat fac 2 x 3?"
- Si care p**a mea e diferenta?
- Asta am spus si eu si mi-a dat 2.
A 4-a zi Gigel ii zice lui tac'su ca l-a exmatriculat din scoala.
- Pai de ce?
- M-au chemat in cancelarie, intru eu acolo si cand ma uit: profu de educatie fizica, profu de literatura, profu de matematica si profu de geografie...
- Pai, ce p**a mea cauta profu de geografie acolo?
- Asta i-am intrebat si eu !
StefanVVTi
Santa, please send me a baby brother!!! Santa answered: "Send me your mother...!" teehee.gif
Rebel
ELECTORALE..

suna bine mesajul numai ca are trebui sa il cititi si de jos in sus smile.gif


In partidul nostru politic, ne respectam promisiunile
doar imbecilii pot crede ca
noi nu vom lupta impotriva coruptiei
pentru ca, un lucru e sigur pentru noi:
cinstea si transparenta sint fundamentale pentru atingerea idealurilor noastre
vom demonstra ca e o mare prostie sa crezi ca
mafia va contina sa faca parte din guvern ca in trecut
va asiguram, fara umbra de indoiala, ca
dreptatea sociala va fi scopul principal al mandatului nostru
cu toate acestea, exista inca oameni prosti care isi imagineaza ca
guvernarea sa fie posibila in continuare
cu aceleasi vechi smecherii politice
cind ne asumam puterea, facem totul pentru ca
sa se termine cu situatiile privilegiate si cu traficul de influenta
nu suportam in nici un fel ideea ca
poporul va flaminzi
ne vom indeplini misiunea chiar daca
rezervele economice vor fi complet epuizate
vom exersa puterea pana ce
veti intelege ca incepand de acum
noi sintem partidul xxxxxxxxxxx, noua politica!
marius68582
Mi s-au parut foarte tari,un insight in lumea fascinanta a pilotilor cu uniforme calcate impecabil si stewardese sexy la brat. whistling.gif


Tower: "Delta 351, you have traffic at 10 o'clock, 6 miles!"
Delta 351: "Give us another hint! We have digital watches!"
********************************************************************************
******************
Tower: "TWA 2341, for noise abatement turn right 45 Degrees."
TWA 2341: "Center, we are at 35,000 feet. How much noise can we make up here?"Tower: "Sir, have you ever heard the noise a 747 makes when it hits a 727?"

********************************************************************************
********************
From an unknown aircraft waiting in a very long takeoff queue: "I'm f...ing bored!"Ground Traffic Control: "Last aircraft transmitting, identify yourself immediately!"Unknown aircraft: "I said I was f...ing bored, not f...ing stupid!"

********************************************************************************
********************
O'Hare Approach Control to a 747: "United 32 9 heavy, your traffic is a Fokker, one o'clock, three miles, Eastbound."
United 329: "Approach, I've always wanted to say this... I've got the little Fokker in sight."

********************************************************************************
**********************

A student became lost during a solo cross-country flight. While attempting to locate the aircraft on radar, ATC asked, "What was your last known position?" Student: "When I was number one for takeoff."
********************************************************************************
*********************

A DC-10 had come in a little hot and thus had an exceedingly long roll out after touching down.
San Jose Tower Noted: "American 751, make a hard right turn at the end of the runway, if you are able. If you are not able, take the Guadeloupe exit off Highway 101, make a right at the lights and return to the airport."

********************************************************************************
**********************
A Pan Am 727 flight, waiting for start clearance in Munich , overheard the following:
Lufthansa (in German): " Ground, what is our start clearance time?"
Ground (in English): "If you want an answer you must speak in English."
Lufthansa (in English): "I am a German, flying a German airplane, in Germany. Why must I speak English?"
Unknown voice from another plane (in a beautiful British accent): "Because you lost the bloody war!"



********************************************************************************
***********************

Tower: "Eastern 702, cleared for takeoff, contact Departure on frequency 124.7"Eastern 702: "Tower, Eastern 702 switching to Departure. By the way,after we lifted off we saw some kind of dead animal on the far end of the runway."Tower: "Continental 635, cleared for takeoff behind Eastern 702, contact Departure on frequency 124.7. Did you copy that report from Eastern 702?"
BR Continental 635: "Continental 635, cleared for takeoff, roger; and yes, we copied Eastern... We've already notified our caterers."

********************************************************************************
************************

One day the pilot of a Cherokee 180 was told by the tower to hold short of the active runway while a DC-8 landed. The DC-8 landed, rolled out, turned around, and taxied back past the Cherokee. Some quick-witted comedi an in the DC-8 crew got on the radio and said, "What a cute little plane. Did you make it all by yourself?"The Cherokee pilot, not about to let the insult go by, came back with a real zinger: "I made it out of DC-8 parts. Another landing like yours and I'll have enough parts for another one."
********************************************************************************
***********************

The German air controllers at Frankfurt Airport are renowned as a short-tempered lot. They not only expect one to know one's gate parking location, but how to get there without any assistance from them. So it was with some amusement that we (a Pan Am 747) listened to the following exchange between Frankfurt ground control and a British Airways 747, call sign Speedbird 206.
Speedbird 206: "Frankfurt, Speedbird 206 clear of active runway."Ground: "Speedbird 206. Taxi to gate Alpha One-Seven."The BA 747 pulled onto the main taxiway and slowed to a stop.
Ground: "Speedbird, do you not know where you are going?"
Speedbird 206: "Stand by, Ground, I'm looking up our gate location now."
Ground (with quite arrogant impatience): "Speedbird 206, have you not been to Frankfurt before?"Speedbird 206 (coolly): "Yes, twice in 1944, but it was dark, -- And I didn't land."
********************************************************************************
**********************

While taxiing at London's Heathrow Airport, the crew of a US Air flight departing for Ft. Lauderdale made a wrong turn and came nose to nose with a United 727. An irate female ground controller lashed out at the US Air crew, screaming: "US Air 2771, where the hell are you going? I told you to turn right onto Charlie taxiway! You turned right on Delta! Stop right there. I know it's difficult for you to tell the difference between C and D, but get it right!" Continuing her rage to the embarrassed crew, she was now shouting hysterically: "God! Now you've screwed everything up! It'll take forever to sort this out! You stay right there and don't move till I tell you to! You can expect progressive taxi instructions in about half an hour, and I want you to go exactly where I tell you, when I tell you, and how I tell you! You got that, US Air 2771?"

"Yes, ma'am," the humbled crew responded.

Naturally, the ground control communications frequency fell terribly silent after the verbal bashing of US Air 2771. Nobody wanted to chance engaging the irate ground controller in her current state of mind. Tension in every cockpit out around Gatwick was definitely running high. Just then an unknown pilot broke the silence and keyed his microphone, asking: "Wasn't I married to you once?
StefanVVTi
Care-i asemanarea dintre politicieni si porumbei?! .... Cand sunt jos, iti mananca din palma...Cand ajung sus se c*ca pe tine! rolleyes.gif
FAR EASTERN
dry.gif accesati www.masini.ro.ro !!! whistling.gif unsure.gif
Mariustom
La scoala…
Profa: Copii, ati citit “Capra cu 3 iezi?”
- Daaaaa! raspunde clasa.
- Tu, asta mic din prima banca, ia spune-ne cati iezi avea capra!?
- Pai povestea se cheama “Capra cu 3 iezi”, nu?
- Da…
- Si acum ma intrebati “cati iezi avea capra”?!?!
- Da…
- TREI… in p**a mea!!!
- Despot, iesi afara!!! Sa vii cu parintii la scoala!
adrian_flavius
Jurnalul unuia de peste 50 de ani care se duce la sala...

Din cauza serviciului meu sedentar si in consecinta a acumularii de grasime pe burta, intreprinderea mi-a oferit un serviciu de antrenament personal intr-o sala de sport. Am acceptat bucuros si chiar m-am dus personal sa me programez. Mi-au dat o instructoare personala pe care o chiama Nadia, o profa sculpturala de 26 de ani, model de echipament sportiv dupa cate mi-am putut da seama dupa afisele lipite pe pereti. Ea mi-a explicat ca ar fi util sa-mi notez intr-un carnetel experientele pentru a putea observa eu insumi progresul. Zis si facut si acum as vrea sa impartasesc cu voi.

Prima zi:

M-am sculat la 6 dimineata cum stabiliseram. Destul de greu sa te scoli din pat ca sa mergi la sala dar totul s-a schimbat cand am ajuns acolo si am vazut ca Nadia ma astepta.

Parea o zeita greaca, ochi verzi si un suras urias, cu buze carnoase si spectaculoase. Mi-a facut un tur de sala, mi-a aratat aparatele si mi-a masurat pulsul dupa cinci minute de bicicleta...

Si-a facut griji pentru ca i s-a parut pulsul meu accelerat dar am profitat ca sa-i fac un compliment si i-am zis ca era din cauza ei pentru ca purta un costum de licra care-i intra in poponet.
Mi-a facut destula placere s-o urmaresc dand lectii de aerobica la finalul zilei mele de exercitii. Nadia ma mentinea motivat sa-mi fac abdominalele in ciuda durerii mele de abdomen.

A doua zi:

Am baut doua cesti de cafea si intr-un final am reusit sa ies din casa. Nadia m-a pus sa ma intind cu fata in sus, m-a pus sa ridic o bara grea de metal si pe urma s-a mai si hazardat sa-i puna niste greutati! Pe banda de alergat picioarele imi erau cam moi dar am reusit sa fac un kilometru. Surasul sau aprobator si ochiadele ei au facut sa merite osteneala.

Ma simteam grozav. Era o viata noua.

A treia zi:

Singurul mod in care am putut sa-mi spal dintii a fost punand periuta de dinti pe chiuveta si mutandu-mi capul dintr-o parte in alta. Cred ca am o hernie abdominala. Sa conduc n-a fost deloc usor: pana si pentru a frana masina ma dureau si flocii din cur. Am parcat deasupra unei motociclete de livrare la domiciliu...

Nadia si-a pierdut un pic rabdarea cu mine pentru ca considera ca strigatele mele deranjau pe ceilalti asociati ai clubului. Ca sa fiu sincer vocea ei mi se parea cam acuta asa devreme dimineata si cand ridica tonul devenea nazala... si foarte suparatoare.

Ma dor coaiele cand merg pe banda alergatoare si in consecinta Nadia m-a mutat la scara. Ma intreb de ce mama dracului cineva ar inventa o masina care sa faca ceva ce a devenit demodat odata cu aparitia ascensoarelor?

Ea mi-a zis ca o sa ma ajute sa fiu in forma si sa ma bucur din plin de viata. Alta imbecilitate de-a ei...

A patra zi:

Nadia ma astepta cu nenorocitii sai ochi verzi sfredelindu-ma ca un pumnal si cu surasul sau batjocoritor stil Jack Nicholson in Batman. N-am putut evita sa ajung cu o jumatate de ora intarziere: Fix timpul de cat am avut nevoie pentru a-mi lega sireturile de la adidasi.

Cretina m-a pus sa lucrez la aparate dar cand a fost un pic neatenta am fugit sa ma ascund la baie.

A trimis alt instructor dupa mine sa ma caute si drept pedeapsa m-a pus sa vaslesc si... mi-a scapat un part pe care l-a auzit toata sala.

De cand sunt nu m-am simtit mai rusinat.

A cincea zi :

O urasc pe Nadia mai mult decat pe orice alta fiinta de pe lume. Anemica de rahat, cu buzele ei cu colagen, blonda fara creier.

Daca as mai avea o bucatica de corp care sa nu ma doara i-as trage suturi in fund, mama ei de dobitoaca. A vrut sa-mi lucrez tricepsii.

EU NU AM TRICEPSI. Si daca nu vrea sa sparg pardoseala salii sa nu-mi dea nenorocitele de bare de greutate si nimic altceva ce cantareste mai mult decat un sandwich...

Bicicleta m-a facut sa lesin si m-am trezit pe patul unei nutritioniste, alta slabanoaga imbecila care mi-a dat o lectie de alimentare sanatoasa. Nenorocita habar n-are ce inseamna sa-ti fie foame.

De ce naiba n-am avut bafta de ceva mai linistit, cum ar fi un curs de bucatarie sau de coafura?

A sasea zi :

Nenorocita dracului de Nadia mi-a lasat un mesaj pe robot, cu vocea ei scarboasa, pentru a ma intreba de ce n-am fost azi. A fost de-ajuns s-o aud ca sa arunc naibii telefonul dar pe urma n-am mai avut forta sa-l ridic, nici sa ridic telecomanda televizorului, in consecinta a trebuit sa suport 11 ore un singur canal, nenorocitul ala de National Geographic. Si a trebuit sa vad un program despre imperecherea pasarilor, si eu care nu ma mai fut de sase zile.

A saptea zi:

L-am rugat pe soferul camionetei bisericii sa ma duca la sluja ca sa-i mutumesc lui Dumnezeu ca a trecut saptamana asta. Mai mult, m-am rugat ca la anul sa ma trimita sa fac ceva mai distractiv: un cateterism sau o analiza de prostata...
Alex-F1
Stresat de responsabilitati, de campania electorala si de o casnicie care s-a prelungit deja peste masura, Tariceanu cauta o curva de meserie, sa se mai relaxeze si el un pic. Prietenii de SPP ii gasesc 3 exemplare: o blonda, o bruneta si o roscata. Tariceanu ii spune blondei:
- Sunt Prim Ministrul Romaniei si Presedintele Partidului Liberal. Cat m-ar costa sa ti-o trag?
Blonda ii raspunde:
- Sunt o blonda de lux si lucrez cu 100 Euro/ora.
Tariceanu o inteaba acelasi lucru si pe bruneta, care ii raspunde:
- Sunt o bruneta focoasa si lucrez cu 100 Euro/ora.
In fine, ajunge si la roscata, care-i raspunde:
-Domnule Prim Ministru, daca reusiti sa-mi ridicati fusta la nivelul preturilor actuale, sa-mi coborati chilotii la nivelul contului meu din banca, sa-mi prezentati o scula la fel de dura ca timpurile pe care le traim si sculata la nivelul costurilor gigacaloriei si, mai ales, daca puteti sa ma faceti din vorbe asa cum ii faceti pe alegatori, atunci pe cuvant ca nu va iau niciun ban!!!

laugh.gif prea tare, jur...... yes.gif
Mariustom
Un tip intra intr-un bar.. bine facut, inalt dar avea un capusor mititel... astia din bar se uitau la el, se ghionteau si radeau in bar de capusorul lui.... pan la urma unu il intreaba... dle te vad asa barbat bine da ce e cu fatza asta a ta mica? pai stati sa va povestesc.... ma duc la pescuit intr-o zi, arunc navodul in apa.... incep sa trag de el.... iese din apa un chip de femeie frumoooasa, buze senzuale, blonda... mai trag... deschide ochii....ochii frumosi, migdalati.. mai trag ies doi sani superbi, sfarcuri bine conturate...mai trag mai trag . coada de peste! "pana mea"... o intorc pe toate partile poate ii gasesc o gaurica s-o CENZURA, nimic... sirena parca imi citeste gandurile... imi spune: pescarule da-mi drumu ca-ti indeplinesc ce dorintza vrei tu ... si eu prostu i-am zis:
Daca si asa nu te pot CENZURA atunci macar fa-mi o muie mica ...
AZAZEL
Michael Jackson pe un vapor de croaziera. La un moment dat se loveste vaporul de o stanca si incepe sa se scufunde...
Capitanul: "Save yourself!!!"
Michael Jackson: "No! Save the children first!!"
Capitanul: "Fuck the children!"
Michael Jackson: "Do we have time?"...
Alex-F1
BALADA AGATATULUI PE NET

Va spun un lucru strict secret
M-am abonat la internet
In prima zi de stat pe chat
9 gagici am agatat

Si le-am chemat la 7 fix
La barul din cartierul X
Cand le-am zarit pe toate 9
Doamne, parc-am intrat la ZOO

Prima-i bruneta cu par drept
Pe maini, pe fatza si pe piept
Si m-a privit zimbind usor
Trantita intr-un carucior

A doua insa m-a uimit
Cu nasul ei cel ascutit
Putea sa taie castraveti
Dintr-un judetz in alt judetz

A treia mi-a rinjit cuminte
Cu gura fara nici un dinte
C-un jet de stropi s-a prezentat:
"Salut, sunt Silvia Scarlat"

A patra tipa cred c-avea
Vreo 4 tone si ceva
Din fusta-i stramta de nailon
Faceai trei huse la camion

Pe-a cincea n-o vedeam de loc
Doua grisine-n virf c-un smoc
Spre mine cand s-a indreptat
De la efort a lesinat

A sasea-i buna, ma incita
Insa de-a saptea e lipita
Vai ce mirifice fapturi
Trei maini, un ochi si doua guri

A opta arata beton
Proptita-n carja si-n baston
La 83 de ani si-un pic
Mi-a zis c-ar vrea sa-i fiu gagic

A noua tipa, dragii mei,
Te dizolvai in ochii ei
"Eu sunt Marina " mi-a soptit
O noapte-ntreaga ne-am iubit

Acuma daca vreti sa stiti
De ce am ochii obositi
Si merg mai cracanat putin
Marina mea era... Marin!
AZAZEL
Cica pilotii au uitat microfonul de comunicatie cu pasagerii deschis: Zice unul: "Ce facem? Facem sex cu stewardesa sau mancam?" Celalat raspunde: "mancam mai intai"
Stewardesa ii aude si se grabeste spre cabina sa-i avertizeze ca au lasat intercomunicatia deschisa, dar se impidedica si cade. La care o batrana zice: "Nu te grabi maica, N-ai auzit? Mai intai vor sa manance"
Alex-F1
Mama lui Emil cel Mic

Pe o stânca neagra, într-un vechi satuc, chiar într-o casuta, lânga
un patuc, plânge si suspina o batrâna mica, care are fiul cât un
pustiulica. Caci la guvernare fiul ei iubit a plecat aseara si n-a mai
venit. Celularul suna noaptea jumatate. Nu-i semnal, si totusi:
- Oare cine-i, frate?
- Eu sunt, buna maica, fiul tau dorit, n-a mai mers Taromu' si n-am mai
venit. Sun din Capitala, voi fi premier. M-a numit chiar Zeus, sunt
timonier. Capi­tan e dânsu', e ca la armata. Mica mea ostire fuge
sfarâma­ta. Vine criza, foamea, oamenii ma-njur. L-am servit pe dânsu',
m-a mâncat în cur.

- Ce spui tu, straine? Emil e departe, cica de Basescu nu se mai
desparte. Am crezut ca-i gluma, dar era sa mor. L-am vazut aseara la
televizor. Emil e cuminte, nu e derbedeu. De esti tu acela, nu-ti sunt mama eu!
Lasa-ma cu Zeus, finca omul chel se joaca cu tine cum do­reste el.
Te-a numit pe tine dupa Stolojan. Crezi ca e pe bune? Te-a luat de fazan.
Am vorbit cu tac-tu, asculta-l pe mos: dupa tine vine Leana lu'
Cocos. Du-te la Ba­sescu, fa-i un ultim sluj, apoi ia Taromu', sa
te-ntorci la Cluj!
FAR EASTERN
Un Moderator de pe un forum cu iubita in dormitor.
M:- Draga vreau sa facem dragoste in noaptea asta.
I: - Ma doare capul.
Moderatorul ii da o palma peste gura.
I: - Ce a fost asta!!!
M: - Warn pentru OFF Topic!
Alex-F1
laugh.gif laugh.gif laugh.gif ...... TAAAAAAAREEEEEEEE...... muuuult prea tareeee!!!!!!! yes.gif Asta e de departe bancul zilei, daca nu al saptamanii.... arigato.gif Oare moderatorii nostri cum fac? whistling.gif
DRAGOS
Intr-o unitate de tancuri, unei grupe de proaspeti recruti li se prezinta pentru prima oara un tanc.
Plutonierul comandant de grupa incepe sa le explice:
- Tancul este de tip T-55, fabricat in URSS. Are cineva vreo intrebare?
Nimeni nu intreaba nimic.
- Pe tanc, se afla instalat un aruncator de grenade calibrul 120.
Are cineva vreo intrebare?
Nimeni nu intreaba nimic.
- Tot pe tanc avem o statie de comunicatii radio. Are cineva vreo intrebare?
Un soldat ridica mina timid.
- Da, soldat, spune!
- Domnule plutonier, statia radio e pe lampi sau pe tranzistori?
- Bai, pentru timpiti ca tine o sa repet : este pe tanc!
NGZ
Plictisit de viata de la oras, Tom si-a cumparat o casa la tara, inconjurata de vai si paduri. Dupa sase luni de singuratate, la usa lui apare un tip barbos, neingrijit, care ii spune:
- Sunt vecinul tau, Bill, si locuiesc peste vale. Dau o petrecere diseara si m-am gandit sa te invit si pe tine.
- A, ce bine! spune Tom. Chiar ma plictisisem.
- Va fi ceva de baut, poate si ceva lupte. Sper ca nu te deranjeaza.
- E OK, cred ca pot face fata.
- Si se va face si sex.
- A...ce bine! Sunt un tip deschis oricaror provocari. Cum crezi ca ar trebui sa ma imbrac?
- Nu conteaza. Oricum vom fi numai noi doi...
krondet
Fetele in ziua de azi in liceu invata doar 2 litere si 2 cifre A 4 si X 5, incepand cu facultatea invata inca 2 cifre si o litera Q 7 si X 6.
Din cauza crizei financiare incepand cu anul universitar 2009-2010 se va schimba programa in licee si facultati si se vor invata 4 litere. R A T B )

FAR EASTERN
Un tip se trezește dimineața, ia ziarul de la ușă, se uită pe numerele de la loto și vede că i-au ieșit toate cele șase. Cum avea un serviciu pe care nu îl suporta, pleacă tacticos la serviciu, intră în audiență la șef și îl anunță cu satisfacție că demisionează. Șeful spune că e alegerea lui, îi mulțumește pentru cei peste 20 de ani lucrați în firmă și îi dă un bonus de despărțire de 200.000 de euro.

Omul, fericit nevoie mare, în drum spre loterie intră la reprezentanța BMW și cumpără cel mai scump model, în valoare de 200.000 de euro.

Când să dea banii, este anunțat că, deoarece este clientul cu nr. 1,000,000 primește mașina gratis.

Când e să ai noroc, ai noroc, zice omul bucuros că a rămas și cu cei 200.000 de euro și are și BMW nou nouț.

Trece pe la loto, ridică milioanele și pleacă acasă.

Stă pe terasă, la o bere și o vede pe soția sa venind acasă, cu bicicleta. Moment în care trece pe stradă o betonieră și o calcă.

Asta e, zice omul, când e să ai noroc, ai noroc până la capăt!”

Alex-F1
Un milion in plus la salariu?

Daca ar fi stiut ce-l asteapta, Seful l-ar fi ascultat pe Paulica si i-ar fi acordat acea marire
de salariu. Nici nu cerea mult omul, 1 milion de lei vechi si prapaditi, macar sa-si scoata
banii dati pe transportul in comun si, poate, si ceva din factura de mobil necompensata.
Paulica avea prea mult bun simt sa-i spuna Sefului sa faca bine si sa-i sune personal pe
acei furnizori din cateva simple motive:
1) Nu-i cad ouale;
2) Cuvantul lui are mai multa greutate;
3) Paulica era prea gras si cu craci prea strambi ca sa fie secretara, fie si a Sefului, aflat la
varsta temerilor si indoielilor, drept pt care ar fi regulat si-o pisica, numai sa-si
reconfirme indoielnica virilitate;
4) Seful avea minute nelimitate, Paulica vorbea pe banii lui (putini).
L-am auzit de multe ori pe Paulica spunand cu naduf ca lucram intr-o firma de cacat. Si ca
merita sa ne pisam pe ea si sa ne caram in lumea larga. Dar n-aveam cum sa-mi inchipui
nici in cele mai negre vise ca refularile pasnicului Paulica aveau sa se adevereasca mai
ceva ca abstractiunile lui Nostradamus.
Si se facu o zi de noiembrie oribil, cu o ploaie diluviana, numa? buna sa stai acasa, cu
plapuma-n cap, necum sa vii la scarbici. Un fum alb gros, o duhoare patrunzatoare
patrunsese in tot sediul, in toate ungherele, in toti porii. Nu atat frica de incendiu ne-a
precipitat pe toti afara, in ploaie, ci mirosul acela lugubru, care parea ca ne exfoliaza
esofagul si plamanii. ?Ce Dumnezeu o fi? A luat foc serverul? O fi vreun scurtcircuit?? ?De
unde, miroase a sobolan mort, cred ca s-o fi prins unul in fire si asta i-a fost!?, ne dadeam
noi cu parerea. Evident ca nimeni n-a avut curajul sa orbecaie prin fumul gros inauntru nici
macar pt a-si salva hainele. Ne-am numarat intre noi. Lipsea Paulica. ?Te pomenesti ca a
ramas inauntru, bai, sariti si scoateti-l, ca asta se asfixiaza acolo si, aitist nebun ce este,
daca nu ii da nimeni un mail ca arde sediul, singur nu-si da seama?. ?Nu va duceti, ca
muriti degeaba, Paulica a iesit val-vartej acum 10 minute?, ne-a spus o colega. Si dus a
fost. Nu si consecintele plecarii sale intempestive.
Ce am aflat ulterior a fost o palma pe obrazul tuturor domnisoarelor de la resurse umane
care ne invata ca la interviu se merge cu capul in pamant si nu se intreaba de salariu. Asa
facuse si Paulica si a ajuns ca noi toti, doar ca pragul lui de toleranta era altundeva situat.
Ardelean molcom, Paulica se enerva greu, dar cand ajungea la concluzia ca-i bai, apai bai
era! Dupa a douazecea intrevedere cu Seful, in care i se pusese aceeasi placa (compania
e-n dezvoltare, are cheltuieli mari - normal, Seful isi luase 4Ś4 si pasase vechea masina
socrilor - ca el, Paulica, este platit oricum regeste pt munca ?de rahat? pe care o face, ca
ar trebui sa fie recunoscator ca i s-a dat sansa de a munci la patron strain si ca este un
vierme profitor), Paulica a ajuns la concluzia ca-i bai. Restul e istorie. Cand firma e de
cacat, iar tu faci - zice Seful - munca de rahat, nu poti decat sa accepti ca duci o viata de
rahat. Dar macar cald sa fie, sa nu faci amigdalita. Drept pt care Paulica si-a facut nevoile
pe platoul din cuptorul cu microunde. Un rahat mare, incolacit, ca un kurtoskolacs, de abia
a incaput. Dupa care ardeleanul scos din minti, pe care nimeni nu-l auzise un an ridicand
tonul, a rotit temporizatorul pt 10 minute. Si dus a fost. Domnisoarele de la resurse umane
ar trebui sa invete ca un rahat copt lent si uniform, la peste 300 de grade Celsius, timp de
10 minute, pute nu ingrozitor, ci este insasi definitia ororii. Pute insidios, pt ca nu te paleste
dintr-o data, ci lent, prin toate lufturile de sub usi si intra pana si-n tencuiala. Ceea ce s-a si
intamplat.
- n-am mai putut purta niciodata haina uitata in cuierul de pe holul de langa biroul sefului,
unde era amplasat nefericitul cuptor cu microunde. Nici colegii mei.
- sediul a trebuit sa fie abandonat definitiv. Dupa 2 saptamani de stat cu usile si ferestrele
vraiste, mirosea ca la crematoriu. Nici zugravitul nu a rezolvat mare lucru, desi a costat
mult mai mult decat milionul in plus la leafa bietului Paulica.
- a trebuit schimbat tot mobilierul. Prinsese miros de privata comunala, cu imbunatatiri de
mahon nobil.
- cuptorul respectiv n-a mai fost bun nici pt tiganii care treceau prin zona sa ridice
deseurile. ?Da? ce-ati facut, manca-v-as, v-ati uscat cainele in cuptor si l-ati uitat acolo?!?,
ne-au intrebat ei si au renuntat sa-l mai ia.
- Luminita a facut hepatita. De greata. Acum sufera si de constipatie cronica si colon
iritabil, pt ca orice drum la toaleta pt cuvenita usurare ii da frisoane.
- Seful a pierdut un contract banos de publicitate cu o mare agentie. Clientii au intrat la
banuieli vazand ca El Lider Maximo se tot codeste sa-i invite in sediu si se intalneste cu ei
prin restaurante si hoteluri. Probleme de bonitate, daca nici sediu nu-si permit - si-or fi zis
ei si dusi au fost. Pt ca zgarciobul nici macar n-a vrut sa inchirieze temporar un alt sediu.
- chiar daca lucrez acum altundeva, eu nu mai vin cu mancare de acasa si cu atat mai
putin nu concep sa o mai incalzesc la microunde. Si asta ma costa al naibii. Unde mai pui
ca am fobie la electrocasnice.
Ziceti si voi, acum. Nu era mai ieftin sa-i fi dat amaratului blestematul acela de milion in
plus?

P.S.: E copy-paste, deci sa pardonati eventualele nereguli.... thanks.gif
FAR EASTERN
Acum, ca m-am linistit dupa atata ras, va impartasesc si voua Horoscopul... Rautacios dry.gif .
Si incep, bineinteles cu zodia mea.

Berbec (21.03-20.04)

Planeta dominanta: Marte, planeta incapatanarii si incaierarilor.

Animalul sacru: barzaunul

Personalitate: Berbecul guverneaza capul, drept pentru care Berbecii sunt experti in a se arunca cu capul inainte, a face doar ce-i taie capul si a da cu capul de pragul de sus. Sunt foarte siguri pe ei in tot ce fac, chiar si cand fac cele mai monumentale prostii. Plini de energie si initiativa, sunt atat de grabiti si de ocupati, incat nu au timp sa gandeasca. Cu toate astea, in intelepciunea lor nemarginita, stiu intotdeauna ce e mai bine pentru ceilalti.

Nimeni n-are voie sa-i contrazica, in timp ce ei isi pastreaza dreptul inalienabil de a contrazice pe toata lumea. Specialitatea lor este viteza, din care cauza au mereu fel de fel de vanatai, arsuri sau taieturi si sunt clienti fideli ai service-urilor si asigurarilor auto. Cea mai mare afacere a vietii lor este sexul, pe care-l practica numai din dragoste, chiar daca dragostea respectiva nu dureaza decat o zi.

Meseria potrivita: director, pompier, instructor de sex, bungeejumper, spargator de banci.

Pizza magica: Diavolo.

Medicamentul norocos: energizantele

Si continuam...

Taur (21.04-21.05)

Planeta dominanta: Venus, planeta trandaviei si a lascivitatii.

Animalul sacru: vaca indiana

Personalitate: Taurul e recunoscut pentru stabilitate si perseverenta, de fapt doua modalitati de exprimare a lipsei de imaginatie. Universul lui se margineste la ce poate sa vada, sa guste sau sa pipaie. Notiunile complexe il tulbura profund, iar indaratnicia lui n-are seman - daca a apucat intr-o directie, asa o tine.

O schimbare de macaz ar implica un efort fizic si intelectual prea mare pentru lenea lui. In ciuda obtuzitatii, da insa dovada de o apriga viclenie atunci cand isi apara pielea sau vrea sa obtina ceva. E maestru in a scoate castanele din foc cu mana altuia. Dincolo de falnica-i robustete, Taurul ascunde o abominabila lasitate.

Meseria potrivita: contabil, lautar, coafeza, manechin, porn-star,degustator de maioneza.

Pizza magica: Rusticana

Medicamentul norocos: intaritoarele (sexuale)

Gemeni (22.05-21.06)

Planeta dominanta: Mercur, planeta trancanelii si nevricalelor.

Animalul sacru: papagalul

Personalitate: Gemenii sunt isteti si foarte adaptabili, cu alte cuvinte niste oportunisti lipsiti de scrupule. Stapanesc perfect arta comunicarii si pot sa te minta in fata fara sa clipeasca. Sunt dragalasenia intruchipata cand vor sa obtina ceva si de-a dreptul sadici cand au chef sa se joace cu nervii altora.

Sprinteni si indemanatici, dispar cand ti-e lumea mai draga si pot face nevazute diverse obiecte care li se par interesante. Isi scot din minti sefii si consortii, dar nici unii nu-i dau afara, din cauza ca se pricep sa le spuna bancuri. In dragoste, sunt deschisi tuturor posibilitatilor si ar fi primii care ar subscrie la legalizarea poligamiei. Cu toate astea, in clipele romantice au tendinta de a-si exprima pasiunea uitandu-se pe pereti.

Meseria potrivita: agent de vanzari, scamator, chelner, escroc.

Pizza magica: Calzone.

Medicamentul norocos: gargara.



Rac (22.06-22.07)

Planeta dominanta: Luna, astrul toanelor si nascocirilor.

Animalul sacru: lipitoarea

Personalitate: Racul este un profitor nesatul, al carui unic scop in viata e sa care in barlog tot ce-i pica in mana. Este mai zgarcit si mai apucator decat tot neamul harciogilor la un loc. Se spune ca ar fi diplomat, dar in realitate manipuleaza pe toata lumea ca sa-si rezolve interesele.

Zambeste gratios, insira verzi si uscate si joaca tot timpul teatru, fiind foarte popular printre cei gura-casca si slabi de minte. Are mania de a coopta tot soiul de ratati pe care ii psihanalizeaza sau ii indoctrineaza cu predici filozofice ori cuvantari patriotice. Isi iubeste casa, dar nu este lipit de ea.

Ros de morbul vagabondajului, dispare periodic pentru diverse intervale de timp. Din nefericire, se intoarce mereu inapoi ... In dragoste este adeptul romantismului siropos si lesinat. Asta, la inceput, caci mai devreme sau mai tarziu va scoate la bataie un nimicitor arsenal de tocare marunta a nervilor: toane, nazuri, imbufnari, bombaneli, banuieli, accese masochiste si santaje sentimentale.

Meseria potrivita: politician sau afacerist interlop (la alegere), poet, camatar, pitic de gradina.

Pizza magica: Quattro formaggi.

Medicamentul norocos: alcoolul

Leu (23.07-22.08)

Planeta dominanta: Soarele, astrul egoismului si ingamfarii.

Animalul sacru: pupaza

Personalitate: Leul este un lider innascut si, ca toti liderii, se inalta strivindu-i pe cei cu mai mult bun-simt decat el. Subordonatii ii acorda respectul cuvenit, dar I-ar strange de gat cu maxima placere. Ambitie! ca nimeni altul. considera ca a atins pozitia cuvenita doar atunci cand nu mai are vreun loc alb pe cartea de vizita.

Se iubeste atat de mult pe sine incat isi pupa oglinda de cate ori se crede singur. Este asa de obsedat de onoruri ca, daca primeste o cupa la campionatul de sotron, e in stare sa umble cu ea atarnata la gat, sa vada lumea cat de grozav este.

Atrage atentia in orice adunare: fie este cel mai inzorzonat personaj, fie arunca cu banii in toate partile, fie poarta o arma. Pozeaza tot timpul, doarme pe stanga fiindca profilul drept il avantajeaza mai mult si arata cu degetul mijlociu ca sa-si expuna mai bine diamantul de multe carate. In dragoste, este la fel de inflacarat ca un furnal si la fel de discret o trompeta cu amplificator. Meseria potrivita: imparat, sef de bloc, portar de hotel, dresor, hingher

Pizza magica: Quattro stagioni.

Medicamentul norocos: toxina botulinica.

Fecioara (23.08-22.09)

Planeta dominanta: Mercur, planeta trancanelii si a isteriilor.

Animalul sacru: ciocanitoarea

Personalitate: Zodiacele critica spiritul critic al fecioarei, punand-o astfel intr-o situatie critica. Cum, pe deasupra, fecioara mai e si metodica punctuala si perfectionista, sfarsesc prin a-i scoate pe toti din pepeni. Obsedata de igiena, detalii si clasificari, este capabila sa caute bacteriile cu lupa, sa frece dusumelele periuta sau sa puna rufele in masina de spalat nu doar pe culori, ci si ordine crescatoare si alfabetica.

Miroase enervant de curat, ceea ce leaga spiritual de canii si pisicile din cartier. Fecioara este o fana a listelor, tabelelor si regulamentelor pe puncte, subpuncte, care, in loc sa-i simplifice, ii incalcesc teribil existenta. Scurt, orice fecioara veritabila este: 1. mereu ocupata cu o mie de nimicuri sau sa-si bage nasul unde nu-i fierbe oala. 2. tipicara; 3. ipohondra: 4.cicalitoare: 5. carpanoasa: 6. maniaca: 7. absolut necesara (din pacate). In dragoste, are caldura unei frapiere si fantezia unui birocrat.

Meseria potrivita: analist politic, CTC-ist, agent de dezinsectie, sora medicala (sau frate)..

Pizza magica: funghi.

Medicamentul norocos: toate, fara exceptie

Balanta (23..09-22.10)

Planeta dominanta: Venus, planeta trandaviei si lascivitatii.

Animalul sacru: bibilica

Personalitate: Balanta are certe inclinatii intelectuale, utile in studiul aprofundat al programului tv, si un inalt simt artistic, reflectat in flerul cu care-si asorteaza pantofii cu lenjeria. Plina de gratie si eleganta, umbla cu nasul pe sus, stramband suveran din el la orice incalcare a etichetei. Se zice ca adora confortul si armonia, ceea ce in traducere libera inseamna ca este lenesa si n-are principii ferme. Despre Balanta se mai spune ca este o buna colaboratoare si sfatuitoare: in orice problema, expune cateva zeci de solutii, ca apoi sa-l lase pe celalalt sa decida.

Cat despre vestitul ei echilibru, cel mai in masura sa comenteze ar fi psihiatrul care o trateaza. In lipsa lui, se accepta si marturiile apropiatilor, adanc ingrijorati de viteza cu care-si schimba parerile si de costurile marite ale dulciurilor pe care le inghite atunci cand e deprimata. Cel mai de seama lucru din viata ei este dragostea, subiect bogat in detalii picante, prea indecente ca sa poata fi relatate.

Meseria potrivita: agent matrimonial, arbitru, escorta, gigolo, tester de hamace, rentier.

Pizza magica: Capricciosa.

Medicamentul norocos: gelul anticelulitic.

Scorpion (23.10-21.11)

Planeta dominanta: Pluto, planeta obsesiilor si paranoiei.

Animalul sacru: vipera

Personalitate: Scorpionul are foarte mult magnetism personal: atrage cuiele ruginite, cutiile de conserva, dramele si ghinioanele. Are emotii intense, idei fixe si puterea de a deochea.. Este atat de incordat, incat da impresia ca sufera, iar incordarea lui face sa se defecteze obiectele din jur. Chiar si cei apropiati sunt profund afectati, de unde si bafta pe care o are la mosteniri. Stie ce vrea, dar cauta sa obtina totul pe cai ocolite. E genul care mai bine isi otraveste dusmanul decat sa-i dea un pumn in nas.

Paranoic, vede peste tot pericole, intrigi si conspiratii. Asta nu-l impiedica sa umble cu fitile si sa-i manipuleze pe ceilalti. Ii considera prieteni doar pe cei de care se poate folosi, iar prietenii n-au incredere in el, fiindca stiu ca n-are mama, tata sau scrupule, si ataca subversiv, sub centura. In dragoste, este un obsedat sexual frustrat, gelos si posesiv, care-si scoate din minti perechea cu banuielile si cu gusturile lui anormale.

Meseria potrivita: detectiv, medic legist, pandar, scafandru, vanator de fantome.

Pizza magica: Siciliana.

Medicamentul norocos: extractul de matraguna..


Sagetator (22.11-21.12)

Planeta dominanta: Jupiter, planeta exceselor si a glumelor proaste.

Animalul sacru: grangurul

Personalitate: Sagetatorul este un inconstient optimist, a carui specialitate este datul cu bata in balta: scoate perle dupa perle cu un aer de savant atotstiutor, face glume proaste si rade fara rost. Este un snob care-si poarta hainele cu etichetele pe-afara si se lauda cu vedetele de teleshopping pe care le frecventeaza.

Promite marea cu sarea, dar cand trebuie sa-si tina promisiunile este lovit de amnezie. Adora masinile, pe care le conduce cu placere si cu mare viteza, in cei mai falnici pomi de pe marginea drumului. fiindca se crede cel mai tare, se baga in bucluc si trece razant pe langa dezastre.

Scapa insa cu bine, caci beneficiaza de clauza berzei chioare, care i-a fost acordata pentru a nu ramane zodiacul doar cu 11 zodii. Cand se indragosteste, iubeste cu foc, din toata inima.. Problema e ca, avand o inima foarte mare, alesul sau aleasa se poate trezi intr-un ventricul teribil de aglomerat.

Meseria potrivita: parlamentar, sociolog, pocherist, parasutist, turist.

Pizza magica: Hawaiana.

Medicamentul norocos: laxativele.


Capricorn (22.12-20.01)

Planeta dominanta: Saturn, planeta parvenirii si anchilozarii.

Animalul sacru: catarul

Personalitate: Capricornul e un parvenit planificat, care se chinuie sa ajunga in motul ierarhiei si-si urmareste interesele cu indarjire de buldog. Perseverenta cu care merge pe drumul stabilit arata ca de fapt nu are alternative sau alte bucurii in viata. Incapatanarea lui este monumentala - mai mare ca a Berbecului si a Taurului, care sunt, totusi, niste vietati relativ normale. Si la capitolul rezistenta sta bine - in cazul unui cataclism planetar s-ar numara printre putinii supravietuitori, alaturi de sobolani si insecte.

Grozav de suspicios si sigur ca nimeni nu e mai competent ca el, n-are somn daca nu controleaza totul. Detine un stoc impresionant de temeri si complexe pe care, fiind foarte orgolios, face eforturi sa si le mascheze. De aici, o permanenta incordare, care-i da aerul cuiva care a inghitit o coada de cazma ... fiind din cale-afara de plictisitor, isi gaseste greu o pereche care sa-l suporte. Singurul care il tolereaza este alt Capricorn.

Meseria potrivita: in asigurari, IT, liftier, calugar, paznic.

Pizza magica: Margherita

Medicament norocos: antidepresivele.


Varsator (21.01-19.02)

Planeta dominanta: Uranus, planeta convulsiilor si ciudateniilor.

Animalul sacru: ornitorincul

Personalitate: Varsatorii sunt cele mai ciudate fiinte de pe Terra, ceea ce explica frecventa marita cu care sunt rapiti de martieni. Nu se stie totusi daca acestia ii selecteaza doar pentru a le studia anomaliile sau fiindca ii considera o specie inrudita. Oricum, este ceva in neregula cu ei, deoarece au idei stranii, reactii imprevizibile si fac totul pe dos fata de restul omenirii. Se spune ca sunt deschisi la nou, le place sa experimenteze si au o fire independenta.

Asta inseamna ca dau banii pe prostii de care n-a maiauzit nimeni, adera la cele mai fistichii diete sau curente religioase si ii doare in cot de parerea celorlalti. In plus, sunt deosebit de agitati, ceea ce nu este bine, caci excesul de energie le permite sa-si puna in practica proiectele utopice si initiativele anarhiste. Prietenii ii suporta maximumdoua ore, iar rudele lor migreaza in alte cartiere. Cat despre dragoste, Varsatorilor nu le este prea clar ce inseamna ... !

Meseria potrivita: futurolog, revolutionar, guru, vanzator de gogosi.

Pizza magica: Napoletana.

Medicamentul norocos: sedativele.


Pesti (20.02-20.03)

Planeta dominanta: Neptun, planeta confuziei si dependentelor.

Animalul sacru: balena

Personalitate: Pestii sunt niste vietuitoare blande si buimace, care cred tot ce le indruga primul venit. In capul lor este un talmes-balmes de impresii si intuitii, ce face imposibila o activitate neuronala decenta. Fiind incapabili sa emita vreun argument logic, au devenit la randul lor experti in abureala si imbrobodire. Se spune ca sunt creativi si talentati, ceea ce inseamna ca productiile lor ii turmenteaza atat de tare pe ceilalti, incat le anihileaza puterea de discernamant.. Foarte sociabili din fire, se inteleg de minune cu animalele, handicapatii, delincventii si spiridusii de casa. Misterele si superstitiile exercita asupra lor o mare fascinatie: admira grozav iscusinta cu care isi apara intimitatea monstrul din Loch Ness, iar cand nu le place vremea de-afara isi imbraca plini de incredere hainele pe dos. Dar marca lor distinctiva este enorma capacitate de a iubi. Pestii se indragostesc total si iremediabil de cine nu trebuie, cand nu trebuie sau ... de cate persoane nu trebuie!

Meseria potrivita: veterinar, fotograf. curatitor de piscine, hipiot, medium, traficant.

Pizza magica: Tonno.

Medicamentul norocos: Untura de peste.

klm
Alex: DEMENTIAL, FRATE!!!
FE, cum imparat?! cumva meseria de zeu nu mai e disponibila?!
Apropo de asta, mi-a mai dat o colega sa citesc cum vorbesc zodiile cu Dumnezeu, la mine era ceva de genul: "Iaso, Doamne, care-i treaba?".
f1anatic
Misto horoscopul rautacios ! Categoric se potriveste la toata lumea pe care o cunosc, mai putin la mine !
Alex-F1
QUOTE (FAR EASTERN @ Jan 9 2009, 05:03 AM) *
Si incep, bineinteles cu zodia mea


Pardon.....cu zodia NOASTRA drunk.gif Pai n-ai observat ca toate zodiacele incep cu Berbecul....oare de ce? Simplu: pt. ca noi suntem shefii.....asta asa, ca sa stie si cei care nu stiau pana acum.... biggrin.gif
NGZ
CITAT(Alex-F1 @ Jan 10 2009, 12:50 AM) *
CITAT(FAR EASTERN @ Jan 9 2009, 05:03 AM) *
Si incep, bineinteles cu zodia mea


Pardon.....cu zodia NOASTRA drunk.gif Pai n-ai observat ca toate zodiacele incep cu Berbecul....oare de ce? Simplu: pt. ca noi suntem shefii.....asta asa, ca sa stie si cei care nu stiau pana acum.... biggrin.gif



Ai dreptate. Sunt perfect de acord cu tine.
StefanVVTi
QUOTE (Alex-F1 @ Jan 10 2009, 12:50 AM) *
QUOTE (FAR EASTERN @ Jan 9 2009, 05:03 AM) *
Si incep, bineinteles cu zodia mea


Pardon.....cu zodia NOASTRA drunk.gif Pai n-ai observat ca toate zodiacele incep cu Berbecul....oare de ce? Simplu: pt. ca noi suntem shefii.....asta asa, ca sa stie si cei care nu stiau pana acum.... biggrin.gif

Titlul topicului este "bancuri & glume" ... afirmatia ta se incadreaza la bancuri sau la glume? laugh.gif tongue.gif
krondet
Catastrofa in Romania.
50.000 de romani morti.

Dupa 2 zile apar ajutoarele.
Americanii trimit 1 milion de dolari, chinezii trimit 1 tona de medicamente, italienii trimit 50.000 de romani.

James Kilowatt
Cica un tip prinde pestisorul de aur care ii spune sa-si aleaga o dorinta.
-Vreau sa ajung mare scriitor!!!!
-Cum adica "mare"?
-Adica sa citeasca toata lumea ce scriu, sa le creasca adrenalina, sa tipe, sa panga, sa isi rupa parul, sa nu ramana nimeni nepasator!
-OK!

Tipul acum scrie mesaje de eroare la Microsoft.
zep
Un elev se duce la cantina si singurul loc liber este langa un profesor. Neavand ce face, se aseaza acolo.
Profesorul spune:
- Porcul nu-i este prieten porumbelului.
Studentul raspunde:
- Bine, atunci eu am zburat.
Enervat la culme, la examen, profesorul ii pune studentului cele mai grele intrebari, dar acesta raspunde la toate.
In cele din urma, profesorul il intreaba:
- Vezi pe drum un sac de minte si unul de bani. Pe care il iei?
- Pe cel cu bani.
- Eu l-as lua pe cel cu minte
. -Elevul: Fiecare cu ce n-are…
Profesorul, furios de-a dreptul, ii scrie pe lucrare “BOU”.
Studentul merge la el si ii spune:
- Domnule profesor, v-ati semnat, dar nu ati trecut nota!!!
adrian_r5
QUOTE (zep @ Jan 13 2009, 10:32 AM) *
Un elev se duce la cantina si singurul loc liber este langa un profesor. Neavand ce face, se aseaza acolo.
Profesorul spune:
- Porcul nu-i este prieten porumbelului.
Studentul raspunde:
- Bine, atunci eu am zburat.


Deci ... pina la urma ce era, elev sau student ?
klm
Logoc ca era elev si student; n-ai vazut "reducere x% pentru elevi si studenti"? teehee.gif
Hoinaritza
Un tip isi gaseste BMW-ul cu botul praf in parcare, se uita dupa autorul dezastrului si nimic, in schimb vede un biletel pe parbriz:

"Regret ca tocmai mi-am bagat carligul de la Dacie in mandretea ta de masina. Iti scriu pentru ca fraierii de martori care se uita sa creada ca iti las adresa, numarul de telefon si asigurarea. Da sa stii ca eu regret nespus."
klm
Un explorator prin jungla Amazonului s-a trezit inconjurat de 100 canibali.
-Oh Doamne, sunt pierdut, zice omul.
Dintr-o data se aude o voce grava din ceruri:
-Nu fiule, nu esti inca pierdut. Ia o piatra si arunc-o in capul sefului lor!
Exploratorul face intocmai, seful, turbat de furie si cu capul spart si cei 100 de canibali se napustesc asupra lui.
Vocea din ceruri spune:
-Abia acum esti pierdut....

OaneA4
La ora de matematica Bula trage un "aer".
Profesoara:- cine a a tras-o?
Bula se ridica in picioare si recunoaste ca el.
Profesoara: - iesi afara din clasa nesimtitule ce esti!
Bula iese pe coridor si nedumerit se plimba dicolo-colo. Trece DIRECTORUL pe langa el si-l intreaba : Ce e Bula cu tine afara de la ora?
Bula: - Pai am scapat si eu part in clasa si doamna profesoara m-a dat afara de la ora!
Directorul: - Asa si acum ce te plimbi asa nedumerit pe aici?
Bula: - Pai nu inteleg!
Directorul: - Ce nu intelegi?
Bula: - Pai in loc sa iese ei la aer curat m-au trimis tot pe mine!!
klm
Moldoveni la jocurile olimpice. Proba de caiac-canoe. Astia asezati aproape de apa.
Trece echipajul de pe locul 1, moment in care moldovenii incep sa strige : uie ba!! Mama voastra de cretini!! etc.. Niciun raspuns.
Trece echipajul de pe locul 2. Moldovenii iar: Sa va f* ma!! niciun raspuns.
Trece echipajul de pe locul 3. Moldovenii striga: Dumnezau' mamii voastre! Echipajul de pe locul 3 riposteaza: Ba a ma-tii ba!!
La care moldovenii extaziati: Astia sunt!!! HAI ROMANIA !!!

Intr-o intersectie un BMW M5 ii taie calea unui TRABANT care avea prioritate. Tipul cu trabantul se ia dupa BMW si la urmatorul semafor il ajunge din urma si dezamagit ii zice: -Daca nici noi astia cu masini nemtesti nu ne putem intelege..

O femeie facea cumparaturi la un supermarket. Cumpara o cutie de lapte 2%, un carton de oua, o cutie de suc de portocale, o cutie de cafea, o salata si niste costita afumata. In timp ce le descarca la casa, vine un tip beat in spatele ei si se uita indelung la produse. Apoi spune:
- Tu traiesti, mai mult ca sigur, singura!
Femeia se uita contrariata la produsele pe care le cumparase si nu intelege de unde a tras betivul concluzia.
- Ai perfecta dreptate, sunt singura, dar de unde ti-ai dat sema?
- Pentru ca esti urâta.

In Caracal, in fata unui bloc cu 10 etaje, un taran cosea linistit iarba ..hrrrsssht .. hrrrsssht... Deodata apare in zbor un deltaplan, care, purtat de o pala de vant, se izbeste de bloc pe la etajul 6-7 si se prabuseste in fata taranului...
Taranul: "Tara de cacao, atentate de cacao!

klm
Sotul vine acasa din delegatie si sotia are trei barbati in casa. Nu stie unde sa-i ascunda, asa ca ii baga repede in trei saci si ii pune pe balcon.
Sotul vrea sa-si aprinda o tigara pe balcon si vede sacii:
- Ce e cu sacii astia?
- A fost mama in vizita si ne-a adus cate ceva...
Sotul da un picior la primul sac si din sac se aude:
-Guitz-Guitz..!
Sotul zice:
-A, un purcelus... e bun!
Da un picior la al doilea sac si aude:
-Muu, Muuu...!
-A, un vitelus...
Da un picior la al treilea sac si nimic.
Mai da inca un picior si mai tare si nimic.
Ia o lopata si incepe sa dea in sac cu ea.
Deodata sacul se deschide si iese un tip revoltat rau:
-BA, TAMPITULE, DACA TAC ...INSEAMNA CA TI-A ADUS SOACRA-TA CARTOFI!
FAR EASTERN
Cica bancul zilei...

"Un tip facea autostopul pe o strada pustie, intr-o noapte neagra si in mijlocul unei furtuni de zapada puternice.
Timpul trecea, ... nici o masina pe drum, si furtuna facea sa nu vada nici la 2 pasi in fata lui.
La un moment dat apare o masina si se opreste in dreptul lui.
Fara sa analizeze mult situatia, tipul se urca in masina. Dupa ce inchide usa, se uita spre cel de la volan ..., si incremeneste. La volan nu era NIMENI!!!!
Masina porneste usor, iar tipul, deja ingrozit, statea lipit de scaun, fara sa poata scoate vreo vorba.
Apare o curba, ... tipul incepe sa se roage in gand sa scape cu viata, si exact cand intra masina in curba, apare o mana prin geam si roteste volanul.
Tipul, deja paralizat de groaza, vede cum de fiecare data cand ajunge la o curba, mana apare prin geam si roteste volanul.
La un moment dat, vazand ca se apropie de oras, isi face curaj si sare din masina.
Intra in primul bar care ai iese in cale si, ud si inspaimantat, cere 2 pahare de vodca si incepe sa le povesteasca celor din bar experienta groaznica prin care a trecut.
Toti raman pe ganduri cand isi dau seama ca tipul plange, cu toate ca nu era beat.
Dupa vreun sfert de ora, alti doi tipi inghetati bocna intra in bar, si vanzandul pe primul, unul dintre ei ii zice celuilalt:
- Auzi, asta nu e tampitul care s-a urcat la noi in masina in timp ce noi o impingeam ?!?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.