Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fotografie ... pe bune
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Fotografie
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
roadempire
SE vede ca Dan e profy ! Superbe thumbsup.gif
BoggyPhoto
Superbe fotografiile Dan!
Multumesc Baby Blues!

Din categoria quick shots:





solmar
cu sapuniera... daca va era dor de Brasov.
vio
de prin natura
James Kilowatt
Doua poze facute la botu' calului de nevasta-mea in gradina. Neprelucrate (adica sunt doar cropuite si redimensionate). Cu Fuji6500.
HalbaSus
Prima poza e buna, compozitie curata, culori puternice, contrastante, macro bun (ok, putea fi si mai bun daca ar fi folosit un obiectiv macro adevarat, dar acum nu discutam despre obiective).
A doua poza e un snapshot, mult prea aglomerata, albina aia parca se pierde in peisaj... poza asta ar fi iesit aproximativ la fel cu orice aparat/obiectiv ar fi fost facuta.
James Kilowatt
Pai amandoua sunt facute la intamplare.... si albina si gandacul au fost descoperite la developare biggrin.gif Nevasta-mea nu e cu insectele, ea e doar cu botanica
pmhoria
Tot botanica .. wink.gif
T u d o r
@ Horia: Prima imi place, a doua e incadrata mai slab si nuantele bokeh-ului nu sunt tocmai potrivite. smile.gif

@ JK: Ca la Halba. smile.gif
Watcher
Cazinoul din Constanta:
vio
am dat o tura prin maramuresh acu 2 sapt.
Watcher
De la Gura Portitei:




alexkon24
bha fratilor da faceti niste poze de-mi sta mintea in loc.felicitari....dati si cursuri?:Pcat ma costa vreau si eu:P
AZAZEL
vio,
se poate sa postezi si pozele asa cum au iesit ele din camera, fara sa le fi facut nici o modificare?
ma intereseaza pozele cu : biserica, cea cu crucea si ultima poza, cea cu pisajul.
Watcher
QUOTE (alexkon24 @ Aug 16 2010, 08:53 PM) *
bha fratilor da faceti niste poze de-mi sta mintea in loc.felicitari....dati si cursuri?:Pcat ma costa vreau si eu:P

- Curs editare foto standard
- Tabara Photoshop + Adventure Camp
vio
deci cea cu biserica si crucea asa au iesit . io mi am setat aparatu pe o anumita diagrama sharp/culoare/contrast + ca aveam PCL si era la maxim. la biserica am avut si noroc de lumina in asa fel si e un pic subexpusa(daca mai gasesc raw ul o sa il pun ) .. am si poze cu lumina cum trebuie... nu mai stiu sigur daca aveam sau nu 2 filtre montate dar sigur PCL ul era

la cea cu peisajul am dat culorila inspre minim din editorul aparatului ( RGB ) pana mi-a placut combinatia. o sa postez o poza cam identica dar fara aceasta modificare .
Watcher
Spre Varful Leaota:
pmhoria
Some pics de prin Croatia:
Watcher
La Manastirea Dervent (un loc iesit din comun) :

vio
haidi bre , ca nu e asa iesit din comun ... e ceva mai rar poate , go to gurile/ cheile dobrogei wink.gif.
Oana
nu am invatat eu sa fac poze, dar macar incerc...

Click to view attachment Click to view attachment Click to view attachment
Click to view attachmentClick to view attachment
Diesel
Arata foarte bine, curat, profesional. Doar ca ai taiat prea mult la crop. Imi fug ochii prea repede in margini cautand imaginea intreaga.
vio
da ce craci are aia ...... acolo tre sa iti fuga ocheanu ..
Oana
QUOTE (Diesel @ Sep 29 2010, 10:14 PM) *
Arata foarte bine, curat, profesional. Doar ca ai taiat prea mult la crop. Imi fug ochii prea repede in margini cautand imaginea intreaga.

da, asa e. la unele am taiat mult incercand sa scot din imagine alte lucruri la care ar fi fugit ochii...
klm
Pozele sunt facute in Braila sau ai tras o fuga prin vecini?
Oana
la braila, we trecut... a fost un mars al motociclistilor
vio
Tekirova- Turcia.
HalbaSus
Cateva poze de la gradina zoologica din Nyiregyhaza:
OvidiuH
Cateva de pe Transalpina de acum 2 saptamani.
















Rebel
Ovidiu, sunt superbe pozele.

Vio, imi place foarte mult cea cu apa (a patra); si prima are ceva deosebit.
Watcher
Osaka Skyline:

ozz86651
Du-te-n Kyoto, lasa Osaka.
Watcher
Stiu ca ar fi fost 'altfel' dar am avut o saptamana de conferinta in Osaka, cu program full.
Daca mai stateam in plus ziceau angajatii ca mi-am luat concediu de vara smile.gif)
Watcher
Tot Osaka, noaptea (cum de am uitat de astea ? )


HalbaSus
QUOTE (Watcher @ Dec 10 2010, 09:59 AM) *
Tot Osaka, noaptea (cum de am uitat de astea ? )

thumbsup.gif HalbaSus and probably a few others like this
Watcher
Ce ziceti de poza asta?
T u d o r
Excelenta! arigato.gif

Intre timp am terminat de tras pozele din aparat si indraznesc o incercare cu o fotografie nu neaparat cu o tehnica extraordinara ci una care mie mi s-a parut doar interesanta. smile.gif
Watcher
O panorama 2xHD din piata Monastiraki, Atena:
adrian_flavius
Nu-s facute de mine, da' mi-au placut mult... din Romania sunt primele 10
T u d o r
Un pic cam stridente culorile pentru gustul meu.
vio
Athena, cu noul aparat
T u d o r
Vio, n-are mah factory reset? Ca i s-a dilit cerul. 36182451.gif Ale dracu Canoane, si ti-am zis sa-ti iei si tu ceva de firma da' tu Batman. laugh.gif
_Constantin_
vio ce aparat ti-ai luat?
vio
ce reset bre tudore ? chiar nu e setat , e blana ca in fabrica ... mi-am luat filtre klumea, nu umblu cu manevre wink.gif aveam io o boala sa scot poze cum se filmeaza la TG cu superior negru si pe urma degrade ... biggrin.gif

canon 7D costake.
T u d o r
ba alea-s ceruri? Parca ai tinut aparatul cu capul in jos si zici ca marea e cer. teehee.gif
OvidiuH
De prin Constanta...
















Baby Blues
Foarte frumoase pozele! In special cele alb-negru. thumbsup.gif
HalbaSus
@OvidiuH: bravo, foarte misto pozele, se simte o evolutie clara fata de cele pe care le-ai mai postat desi si alea erau bune. Mama ce pofta mi-ai facut sa ies la pozat....
T u d o r
Ovidiu, ca de obicei de mare angajament pozele tale. Imi plac 1,2,4 si 7. In special 1 si 7. smile.gif

Halba, gand la gand in legatura cu poftele.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.