Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fotografie ... pe bune
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Fotografie
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
V_I_C_T_O_R
Diverse...
DRAGOS
absolut superbe! thumbsup.gif

cel putin aia cu porumebul (sau ce inaripata o fi) m-a dat gata...
T u d o r
Victore, in penultima poza tu esti? 36182451.gif

Frumoase rau pozele... thumbsup.gif
22nst
thumbsup.gif frumoase pozele!
imi place mult de tot ultima poza!
V_I_C_T_O_R
Merci merci. M-a ajutat mai mult peisajul decat aparatul biggrin.gif

Aia cu casele si cu palmierii a ajuns din gresala acolo.. dry.gif Trebuia sa fie inca una frumoasa cu porumbei. Mike, se mai poate face ceva, sau o pun si pe aia si gata?
mike.omega
Uploadeaza si tu poza in postul urmator si vedem cum rezolvam smile.gif

In alta ordine de idei, mi se par foarte bune pozele(calitativ) avand in vedere ca-s facute cu un Canon A700, foarte tare! Despre peisaje nu mai zic nimic, mi-am bagat ieri unghia destul tongue.gif Cred ca una o sa ajunga pe desktop ca asta cu brazii si zapada parca nu mai e de actualitate whistling.gif
OvidiuH
Foarte frumoase ultimele doua.

Cateva si de la mine...
AMP
Ovidiu,ultima poza,cea cu melcul.....e dementiala...o fur...poti sa te superi,vorba lui Mike,ajunge desktop.... thumbsup.gif
OvidiuH
Ma bucur ca ti-a placut. Daca-mi lasi o adresa de mail, ti-o trimit la rezolutie mai mare.
AMP
QUOTE (OvidiuH @ Mar 23 2009, 03:07 PM) *
Ma bucur ca ti-a placut. Daca-mi lasi o adresa de mail, ti-o trimit la rezolutie mai mare.



trimit mintenas pm smile.gif
_Constantin_
Si din nou ajungem la ce spunea Halba si Watcher ... POST-PROCESAREA E jumatate dintr-o fotografie. Daca expui corect si incadrezi ce trebuie ... restul ... e tacere. whistling.gif

Excelente pozele, felicitari.
vio
partea I-a : Manastirea Sf.Andrei , Cetatea Adamclisii si Mausoleul de la Adamclisii
AMP
Uau...vio,cand ai ajuns la Adamclisi? smile.gif
vio
duminica asta ... nici nu e departe de mine .. cam 1-45 - 2 ore de mers cu masina din buc
mike.omega
whistling.gif
drabisan
Daca tot e columbofilie in toata regula, ma bag si eu.
vio
apus azi in buc
_Constantin_
Super tari. Eu din pacate m-am hotarat sa imi vand aparatul. Daca auziti pe cineva ... thumbsup.gif
OvidiuH
QUOTE (_Constantin_ @ Apr 5 2009, 11:40 PM) *
Super tari. Eu din pacate m-am hotarat sa imi vand aparatul. Daca auziti pe cineva ... thumbsup.gif

Cum așa ?
FAR EASTERN
wink.gif
adrian_flavius
Dom moderator Constantin, ia zi-i tu lu' subsemnatu' ce scula ai si cat vrei pe ea...ca nu se stie niciodata...daca creste un pic bugetul, te scap eu de el... laugh.gif
T u d o r
Costache, ce-ai frate, ai imbatranit? teehee.gif Ba TS-ul, ba aparatul... ce ti-e?! unsure.gif Pune-l la "bazar"...

Flav, ia-l tu, are si un obiectiv cu focala fixa care face portrete super.

Far, poza aia e facuta de tine? E dementiala!
adrian_flavius
Pai ce scula are? Ce marca e? ...am vazut cateva poze facute de respectivul aparat, pe aici pe forum, si nu cred ca-mi trebuie (cel putin deocamdata...) mai mult de atat...la cat timp am eu acuma de pozat, mai bine fac un bine si pentru mine, si pentru Costache, si impusc 2 iepuri dintr-un foc... laugh.gif

...de TS-u nu stiu nimica...i s-a pus pata si pe ala?...deja caut prin buzunare... 36182451.gif just kidding... 36182451.gif
FAR EASTERN
QUOTE ( T u d o r @ Apr 6 2009, 02:46 PM) *
Far, poza aia e facuta de tine? E dementiala!


Ete na! (vorba lui mike)

E un gif misto dar vad ca nu funtioneaza. Da un click pe ea, poate merge...

p.s. am zis ca se potriveste aici...
OvidiuH
Vulcanii Noroiosi - Berca, Buzau
T u d o r
@Flav: http://masini.ro/forum/index.php?s=&sh...st&p=280945 - aici e ce si-a comandat Costache. smile.gif
adrian_flavius
Multam fain de link... laugh.gif thumbsup.gif
_Constantin_
Dupa cum spuneam de ceva timp imi fac veacul mai mult pe la prietena pe acasa impreuna cu un superb cocker spaniel ( Rick ) care are o problema reala cu orice e negru si costa peste 100 lei. Peste tot pe unde merg e si el si stau cu frica sa nu roada geanta, s-o doboare, etc si m-am hotarat sa dau asta si sa iau un PS mai dotat. As vrea tot un Canon dar nu prea am vazut nimic senzational si la un pret ok. Poate imi dati vreo idee.
adrian_flavius
Adjudecat...in urma discutiilor pe PM+telefon, pachetul DSLR complet al mult-stimatului moderator Toyota va ajunge in ograda/averea subsemnatului, imediat ce se intregeste "bugetul"... laugh.gif 36182451.gif
_Constantin_
Te astept cu cea mai mare placere. Fac si eu o plimbare la Pitesti cu ocazia asta.
AZAZEL
QUOTE (OvidiuH @ Apr 6 2009, 03:22 PM) *
Vulcanii Noroiosi - Berca, Buzau



cum stii tu sa faci asemenea poze?
mai umbli si in photoshop?

eu avansez incet si sigur in priceperea aparatului foto ce il detin. sper ca pana fac un an de la achizitie sa aloc suficient timp pt a pricepe ce face.
OvidiuH
La majoritatea umblu doar la saturație și contrast. Cu 2 și 4 de mai sus m-am jucat puțin în Lightroom.
AZAZEL
am tot citit cartea tehnica insa nu am gasit nimic despre posibilitatea inregistrarii fotografiilor in format 16:9.
exista camere care sunt capabile de asa ceva?
FAR EASTERN
Camere video sau foto? La alea foto exista sigur formatul asta(am eu).
Watcher
SLR urile 'normale' au senzor 3:2.
Exista la nikonurile smekere posibilitatea de alte formate 4:3 si 5:4.
Exista aparate foarte scumpe cu alte diverse formate.

Da e atat de simplu sa compui wide smile.gif si sa cropuiesti in photoshop exact 16:9 ....

vio
munte inroshit de geru iernii , asteapta primavara .. cam puricoasa ..
_Constantin_
Superba poza Vio. Unde e facuta?
StefanVVTi
Pe meleagurile Olteniei, probabil! biggrin.gif smile.gif Nu vezi ca nu vrea sa spuna?! 36182451.gif
vio
Statiunea Ranca + Manastirea Hurezi. enjoi
StefanVVTi
Superbe poze, dar cea cu apa curgatoare este tare de tot!! wink.gif
T u d o r
Mie a 4-a mi se pare de colectie. thumbsup.gif
OvidiuH
Imi place 4 si ultima.
admin
Vio, ce aparat ai?
vio
canon 450D ... pe astea chiar mi-a placut sa le modific in pgr de editare de la canon. mai au ele scapari dar nu am stat de capu lor pre mult
admin
Scula..ma miram eu sa poti face asa ceva cu un aparat normal:)
Lexy
Foarte frumoase!Mi-a placut foarte mult a 4-a si a 5-a.Nu ca celelalte ar fi urate.
cod
In pitesti week-end-ul trecut.
Watcher
WOOWW
Cea cu fantana este EX TRA OR DI NA RA :-)
T u d o r
Cateva poze facute zilele astea la iarba verde.
mariusdruta
Primele poze mi se par genul care le faci si cu un telefon.


Apropos de subiect, crezi ca le e dor de casa?


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.