Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intalniri ale posesorilor si pasionatilor de Lada
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27
Dragos56563
Iar ultimul, eu:
Dragos56563
Acum se vad si jantele:
Dragos56563
Mai de aproape:
Dragos56563
Pardon... Din nou:
Dragos56563
Da, deci... Ii dau in cap. Sa mai vedem odata:
Dragos56563
Si de undeva mai din spate:
Dragos56563
Se identifica problemele:
Dragos56563
Se gasesc cauzele:
Dragos56563
In timp ce unii stau de vorba:
Dragos56563
Iar altii, mai cu stare ( sau statut ), se ocupa personal de probleme:
Dragos56563
Iar... Cred ca e vorba de rezolutie, ca avea sub 100 Kb:
Dragos56563
Cam astea sunt... De fapt, mai sunt, dar sunt variatiuni pe aceeasi tema.

Sper sa va placa !

:wave:
REMUS69209
Super,spune,te rog,de unde ai luat jantele,pe cat sunt(13.14) si cat au costat? vreau si eu!
Popescu91011
Faine pozele, iar jantele chiar meritau pozate! Sunt foarte frumoase si dau bine pe masina, adica nu mise par deloc excentrice pentru o Lada.
Felicitari! :clapping:
Dragos56563
Remus: Le-am luat de la Pitesti. Cum vii dinspre Craiova, si urci dealu ca sa intri in Pitesti, exista un petrom pe stinga, dupa care soseaua coboara spre Pitesti. La jumatatea coboririi, exista o strada pe stinga. In capatul ei. O sa-ti dau un private cu site-u.

Jantele sunt pe 13, dimensiunea e de 5,5J x 13 ( ca pe Solenza ) dar cu distanta dintre prezoane de 98 mm ( Fiat, Lada, Lancia, Alfa ) si cu prezoane cu pas de 1.25 mm ( cit are Lada ). Intra la fix, are si gaurile pentru suruburile de centrare.

Multam!

arigato.gif

:wave:
bakhus70370
Super jantele sa le incaltzi sanatos smile.gif Da-mi si mie te org un privat cu pretul lor sau site-ul, oricum sunt sigur ca fac toti banii,arata super.Multzam smile.gif
mike.omega
Bujie cu 3 electrozi in halu asta?! sad.gif
Motorul arata bine, mai multe poze daca s-ar putea biggrin.gif
Cosmin65397
Salutare! Aici e o mica confuzie.... bujia este de pe masina lui ciprian(Cristi) ..cea crem(1200), nu de pe cea a care are motoru cromat si nici cea crem(1200s-NSB) cu capota ridicata...Poate gaseste Cristi o poza cu motoru sau sa dea mai multe detalii de ce sunt asa afumate bujiile care sunt si noi .....
mike.omega
Ah da?!
Eh atunci niste poze cu motorul cromat/curat, cel deja surprins in poze smile.gif
Daca vad un motor din care a iesit o bujie "umeda" nu rezolv nimic :angel:
Cosmin65397
Uite aici o pozutza...
Horia49540
bujia aia e de pe un motor care era dereglat varza, si care mai si trage/sufla aer fals pe langa carburator...
acum dupa ce i l-am reglat tre sa nu mai afume asa, dar tot trebuie rezolvata etanseitatea carburatorului... :wave:
Matei93575
Am mutat discutia aici pt ca acolo era un topic despre piese iar asta e topicul pt intalniri.Nu am aflat detalii prea multe adica ce traseu o sa parcurga coloana de Laditze beer.gif Oricum o sa mai trexc pe la ei sa aflu daca se stabileste exact ce si cum.Ce stiu ca acolo este un traseu de raliu langa oras si acolo cica o sa fie cateva Laditze preparate pt raliu :boxing: Pt ca eu am specificat ca la raliu nu particio ca nu vreau sa-mi distrug masina.Cu siguranta va fii un succes pt ca aici sunt multi proprietari de Lada care isi iubesc masinutzele si este o ocazie speciala de distractie.Mi-ar fii placut sa fotografiez reactia sefului de acolo cand am zis ca este un club Lada in Buc asa de zambaret a devenit biggrin.gif O sa ne ajute in multe privinte asta e sigur.O sa va anunt din timp ca sa fie toata lumea pregatita.Banuiesc ca va tine un week-end dar ma interesez din timp pt cort,cazare etc ne descurcam noi.Tinem legatura :wave: PS Pana atunci sper sa facem cunostinta in Bucuresti blush.gif
opris72246
Salutare frarilor,am si eu o propunere,am o casa in zona C-lung Mucsel si propun sa ne intalnim la mine intr-un weekend(la vara)ramanem o noapte(sambata spre duminica)zona e super sunt la 25 de km de cabana Voina,50 de km de Vidraru facem si noi un sprit si un gratar,abia ne cunostem mai bine.CE ZICETI??????


PS - casa este de vanzare,daca se vinde pana la vara se anuleaza invitatia
Horia49540
ooo, ce om cu suflet maaare biggrin.gif
multumim mult, doar sa reusim sa ne urnim din loc...
oricum pana atunci sa ne vedem si pe la intalnirile prin Bucuresti (dupa profil esti din Bucuresti, nu?smile.gif
ciao :wave:
opris72246
lucrez in BUCURESTI ,de fel sunt din Campulung , eu sunt cel cu AG 73 GRS
gabriel cretu
uite asa ne fac oamenii astia sa platim taxe la stat........... biggrin.gif taxa de drum ,vreau sa spun.......... biggrin.gif
strasnica invitatie......... beer.gif ......poate nu se vinde,sau daca o vinzi ii pui conditia asta........ biggrin.gif
Dragos56563
De ce esti circotas ? Hai ca nu mori... Daca mergi cu alta masina tot taxe de drum platesti asa ca.... :angel:





:wave:
cosmin - constantin88637
Un fel de tunning
Andrei96655
Salutare... cand faceti o intanlire... la nivel national...ca deabia am achizitionat o lada si as vrea sa aflu mai multe despre ea. biggrin.gif
Horia49540
salut
pai se prevede ceva prin Ardeal, sper sa iasa biggrin.gif
daca nu, facem una macar la nivel regional la vara :wave:
Andrei96655
nici o intanlire nimica? sau asteptam vara sa ne intanlim toti ? :brave:
Marcel73386
Salutare fratilor!
Super fain faptul ca reusiti sa va intalniti ... sunt invidios pe voi .... dar sper sa ne mai adunam incet incet si prin ardeal .. sau sa mai ingrosam randurile cel putin in zona Brasovului. Ce zici Andrei? Tre sa facem cumva sa ne adunam mai multi si din zona ca ... sunt totushi multe Ladutze pe aici.
Trebiue sa recunosc cu amaraciune ca abia acum de la inceputul anului am reushit sa intru pe aici pe forum ... rushine mare!!!
Andrei sper sa facem cumva sa ne intalnim cat de curand.

In rest ... numai bine tuturor si drum bun!

P.S. SA-MI TINETI PUMNII LUNA ASTA VA TREBUI SA-MI FAC VERIFICAREA PERIODICA :angel:
Horia49540
salut
pai daca faceti ceva pe la brasov sa spuneti ca poate vin si eu daca reusesc (mai ai nr meu de mobil, nu?)
si iau si alti colegi din Buc daca vor/pot sa vina beer.gif
dar please, sa o faceti sambata, nu duminica, ca nu vreau sa stau in aglomeratie :bash:
si sa fie dimineata sa avem timp si sa vorbim si sa ajungem acasa:) bicycle.gif biggrin.gif

succes la ITP !!! :wave:
Andrei96655
ne intanlim da.. sa scot masina de la nea ionica laugh.gif si ne vedem.. ca nu pot veni la intanlire cu dacia ..ca doar e intanlire de laditze tongue.gif oricum .. cand o scot va anunt... pana atunci tineti-mi pumnii sa o mai gasesc intreaga sa nu mio dezmembreze omu laugh.gif si bafta la ITP tongue.gif
mihai58026
intrebare:
unde ati cromat motorul si cutia filtrului de aer?!
mihai99075
pai dupan cate stiu eu si daca le dai cu zinc tot asa iese,sau apropae,si se gasesc la magazinele auto spray-uric u zinc:D eu o sa incerc pe capacele de la masina ca sunt cam naspa:D
Horia49540
...nu e chiar acelasi lucru, cand vei vedea de aproape motorul lui Gabi iti vei schimba sigur parerea biggrin.gif
si Dragos parca stia undeva unde cromeaza...
a propos, masina din poza (cea galbena) e a ta? ce marca e? pare a fi un opel mai vechi...sau tre sa-mi pun eu ochelari mai mari:)))))))))) :wave:
Matei93575
Salut prieteni!Daca puneti ceva la cale in Brasov sa ma anuntati si pe mine pt ca as participa si eu cu mare placere.In iunie se preconizeaza o intalnire mai mare aici in jud Mures organizatorii se asteapta la multi participanti plus o sa fie si raliu.Saptamana asta ma interesez pe la baieti daca a aparut vreo noutate si va anunt.O sa va anunt din timp dar cred sincer ca acest eveniment nu trebuie ratat!!!Pt ca putem face niste relatii care sa ne ajute cu piese etc.Tinem legatura!Salutare
mihai99075
cu piese pot sa va aut si eu daca vreti si voi sa fiti ajutati,bine inteles. inafara de piese pot sa va ajus ci cu mecanica,eu imi repar singur masina,si pot sa zic ca pana acu,dpdv mecanic,eu am adus-o pe roate,nu sunt chiar atat de in bani ca sa ma duc la servis si mai sunt si student:D asa ca daca vreti sa va ajut cu ceva,sunt deschis la discutii.Daca vreti va zic si pe unde am umblat la masina,ca sa nu va faceti vro problema
mihai58026
@horia
masina din imagine este o Ascona B... care nu este a mea, dar am si eu una neagra din 1978, tot in doua usi... urmatorul proiect [primul e o casa cu garaj, ca sa am unde sa ma apuc de ea impreuna cu un prieten mecanic
sorry de off topic
tzo99516
salut ladistilor,ia ziceti cand facem si noi o intrunire ca sunt tare curios sa cunosc staff-ul din spatele forumului,si poate atragem si mai multe lume langa noi,sau poate chiar facem si un club al ladistilor asa cum au si trabantisti(asta daca nu cumva exista un club si eu nu stiu)astept raspunsuri si propuneri
tzo99516
salut lume,intalniri ceva si noi sau mai e de asteptat?sa stiu si eu cum ma pregatesc si dastea:D ca sa-i fac o baie ceva ca sa vin cu ea nespalata e naspa si in plus vreau sa vad si eu colectivul ladist:D:D:D=))
Cosmin65397
Bun...Propun ca duminica viitoare sa facem o intalnire la ora 12 la coloana la poli.!!!!! mai ne scoatem si noi Laditele sa se mai "miroasa" intre ele putin....! biggrin.gif
Daniel82595
Care va bagati? :wave:
tzo99516
eu abia astept sa ne vdm biggrin.gif :minigun: :bandit: biggrin.gif :ban:
ben100189
vin si eu
Horia49540
da, e bine sa facem o intalnire, caci avem multi colegi noi:)
e buna data si ora, sa zica si ceilalti :wave:
Cosmin65397
Hai si ceilalti....madalin,raducu,dragos,gaby,popescu...dati si voi un "vin" .....
bakhus70370
80% sunt acolo biggrin.gif
CRISTI91516
Vin si eu. 100 % vin.Horica cred ca ar fi bine sa ne mai uitam pe la ea.Poate pana Duminica ii mai schimb niste garnituri.Deci sa ne vedem cu bine.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.