Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intalniri ale posesorilor si pasionatilor de Lada
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27
REMUS69209
Dragose-felicitari! Ai o "vodca"mare de la mine-SUPERRR !
Dragos56563
arigato.gif Multumesc, primesc... Da' sa fie de la mama ei ( vodka ).

O sa ma ocup mai in detaliu in week-end de filmulet.

arigato.gif

:wave:
Daniel82595
Cea mai reusita intalnire :wave:
Cosmin65397
Pai ar trebui sa ne dea noua vodca...ca daca nu eram noi OHA filmuletz... biggrin.gif biggrin.gif just kidding....
Cosmin65397
Pana la urma care vine si duminica asta la poli de la 10?
Dragos56563
Eu ! Hai baieti, inca una !

:wave:
CRISTI91516
Ma bag si eu....De data asta venim si cu bere fara alcool smile.gif.Sper sa fim mai multi. beer.gif
florentin43993
Pt Daniel
Si ca student poti sa ai venituri.Asta daca vrei cu adevarat !Poate iti vedem si noi masina Duminica,iar daca nu o scoti de la reparatie poate totusi ai sa vii si fara ea.Cuvantul "ofticam" era in ghilimele si nu trebuia luat de tine chiar in intelesul lui adevarat.
blush.gif
Poate vineri, sau cel mai tarziu sambata, aflam sigur cine vine si cine nu.
Va rog sa postati daca onorati cu prezenta voastra.
ionita56403
Duminica vin si eu la 10.00 in poli
Cosmin65397
NSBu-aka "ML" vine si el.... biggrin.gif :wave: beer.gif
Daniel82595
Madalin stiu ca se poate, doar tu esti " dovada vie " hahah,(desi in cazul meu e discutabil biggrin.gif ) voiam sa zic ca deocamdata sunt fortat de conditia financiara sa conduc Lada, insa nici sa am bani necesari acum nu m-as repezi la alta masina....deci nu are rost sa ne complexam si e bine, zic eu, sa vedem si ce e pe la altii sub capota, nu? Deci duminica la ora 10 in poli 90% ca vin. Ne mai numaram sambata seara. :wave:
REMUS69209
Haideti la Pitesti si vin si eu!Bagati si voi 100km de autostrada ca nu e mare lucru pt bolizii vostri (glumeam)
Horia49540
sa nu ma omorati, da' duminica asta nu pot ca sunt la targul de carte pana seara:(((((((((((((((
daca ela Miorita pot veni o juma de ora, da' altundeva exclus:((
sorry si distractie placuta :wave:
florentin43993
Pacat Horica!
Mai oameni cand va fi ziua aceea cand vom fi toti de pe forum prezenti la intalnire .Acum nu mai vine Horia ,in schimb vine Borkanel si Ionita.
Borkanele ti-ai luat masina de la reparat?Cum a iesit?O vom vedea duminica? blink.gif
madalin46093
Dar Sebastian nu raspunde deloc la invitatie? blink.gif

Hei Mosckviche nu vrei sa vii si tu la "Adunarea Generala"?
Georgian40398
Folks, iar nu poci veni blush.gif Duminica merg cu sotia si copila sa stam la o repartitie de locuri in urma examenului sotiei...
Dragos56563
Domnu', ne eviti cumva ? Ai vindut cumva Lada ? :argue: Just kidding.

Deci, duminica in Poli la 10 ! Done.

:wave:
Georgian40398
Hhihih, lada e asa cum o stiti, nerabdatoare de drum biggrin.gif
Doar ca mai nou are o roata care se dezumfla f rapid, nu stiu care e povestea, tb mers la service de roti cand apuc :wave:
Dragos56563
Jante "rotunde"... biggrin.gif Si ale mele sunt la fel. Saptamina viitoare ma duc sa-mi iau jante.

:wave:
CRISTI91516
Deci pana la urma care vine si care nu vine?Sa stim cati suntem.Eu sunt 1.
Daniel82595
eu sunt 2 ... ma rog al-2-lea biggrin.gif
CRISTI91516
Bun mai asteptam...ca doar nu mergem doar noi 2 biggrin.gif .Berea fara alcool e pregatita smile.gif.
madalin46093
Pai eu as fi al 3-lea .
Si-au mai anuntat prezenta Cosmin,Gabi,Ionita.Nu cred ca vom fii mai mult de 6.


Nu ati vrea sa schimbam ora ?Eu as vrea tot pe la ora 12.La ora 9 am cursuri si vor dura vreo 3 ore.Cursurile sunt tot in Poli . blush.gif
gabriel cretu
Baieti ladisti......( atentie nu BIETI biggrin.gif ) propunerea mea ramane in picioare......haideti sa stabilim doua trei date pe an (sau cate vreti voi) cand toti vom sti ca se fac intalniri,si intre ele mai facem si altele........nu ne opreste nimeni........nu de alta dar evitam situatii penibile de a incepe sa ne disculpam,sa gasim tot felul de scuze,etc........in fond intalnirile le facem de placere,ca sa ne simtim bine unii cu altii,asta deca e asa,daca nu......nu.......
Totusi mie mi s-ar parea de bun simt sa treaca pe acolo cei care nu pot veni sa ne salutam macar,si sa plece mai departe in drumul lor.........mai ales ca nu facem intalniri gen vw,unde e explicabil sa nu poata veni toata lumea totdeauna........
probabil ca o intalnire in afara Bucurestiului..........ce sa mai spunem,daca aici nu ne putem vedea........in fine ce sa mai spun.......poate doar ca fiecare dintre noi avem problemede rezolvat ,mai ales sambata si duminica,dar ar fi frumos macar o data , de doua ori pe an sa le ignoram si sa onoram cu prezenta ceilalti "tovarasi"........( tot respectul pentru Horia care desi lucreaza 5-10 minute tot ar veni.........macar intentia.........)
Georgian40398
biggrin.gif pai cum adica, nu pot veni ca am treaba, insa gasesc 1 h 30 min ca sa fac numai deplasarea pana acolo si inapoi ?
gabriel cretu
asta incercam sa spun..........fiind o data fixa fiecare dintre noi va sti sa se organizeze astfel incat in ziua cu pricina,daca-i face placere va veni.......evident sunt si cazuri de forta majora.......dar astea nu cred ca se pot repeta la fiecare intalnire........inca o data....... este vorba de placerea de a ne intalni......fiind data fixa nici macar nu mai trebuie "motivata absenta" biggrin.gif .......care dintre noi a vrut,a putut,a avut placerea .......a venit....... :wave:
Dragos56563
Deci vin si eu. NU stiu al citelea sunt. Domnu' Gabi, perfect de acord cu matale, dar ai scris atit si nici macar nu ai specificat daca vii sau ni. Deci ?

:wave:
gabriel cretu
omu'...............la cate intalniri am lipsit eu ?????? nu ti-e clar ca intalnirea si venitul meu e deja pleonasm????? :clapping: biggrin.gif
Dragos56563
Asa vezi ! Sa facem fimuletzu ala ca lumea ! Dupa script !

beer.gif

:wave:
Cosmin65397
Deci ne vedem la 10 ! madaline tu vino dupa 10 cand poti..ne gasesti acolo!
Daniel82595
deci a ramas pe maine la 10, da? Eu, Cosmin, Cristi, Dragos, Gabi si Madalin...si cei care mai aveti Laditze si vreti sa veniti beer.gif
CRISTI91516
Abia astept sa ne vedem maine.... beer.gif
CRISTI91516
Deci baietzi am uitat sa va spun ca in saptamana asta care a trecut mi-am facut unele modificari la masina.Sper sa va placa si sa nu ma izgoniti biggrin.gif .iata ce a iesit
CRISTI91516
sorsa
Horia49540
mamaaaaaaaaaa :bandit:
ti-o cumpar
cat vrei pe ea? biggrin.gif
iti dau o lada stock si o lada de bere, harasho? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif :wave:
CRISTI91516
Dragi ladisti.Am un anuntz de facut.Astzi la orele 13.00 am fost cu Cosmin pe antiaeriana si mi-am cumparat scaune cu tetiere de 1500 cica.Maine le voi monta o sa pun poze sa vedeti.tongue.gif :wave:
Popescu91011
Si cat au costat scaunele cu tetiere?
Cosmin65397
Scaunele au fost relativ ieftine 100 Ron!
Matei93575
Buna dragi prieteni subt si eu un posesor de Lada 1200 an fabr.1984 culoarea rosie momentan sunt din Tg-Mures dar la anul devin bucurestean dupa ce ma casatoresc.Momentan sunt in Bucuresti din pacate am probleme electrice la incarcare si se pare si la electromotor ma puteti ajuta cu vreun electrician sau dezmembrari unde se gasesc piese.
Masina mea are si GPL si are bord,scaune,voln de BMW.
Sper sa mai putem comunica aici aaa daca cumva cunoasteti vreun club de lada as fii interesat sa ma inscriu.
Sper sa ajunga acest mic text la voi nu prea am avut eu treaba cu forumurile.O zi buna Lada 4 Ever beer.gif
Georgian40398
Salut, trimite-mi mie datele masinii si am sa te adaug imediat ce pot in lista noastra a posesorilor Lada beer.gif
Matei93575
Salut cu mare bucurie va anunt ca am reusit sa gasesc meserias care sa-mi repare electromotorul plus am schimbat releul de incarcare pe unul electric piese am gasit pe Str Luica si in Obor .La o concluzie am ajuns ca si magazinul se aprovizioneaza de la moldoveni.Datele masinii:Lada 1200M an fabr 1984 are cateva probleme mici la caroserie dar am dat pe ea 1500 de RON avand in vedere ca are si GPL consider ca a meritat banii.
Nu stiu ce date sa mai dau ,zilele astea o a fac poze si o sa pun aici
Sper ca pe viitor sa pot participa si la o intalnire biggrin.gif
Salutare prieteni :wave:
Daniel82595
QUOTE(Matei93575)
La o concluzie am ajuns ca si magazinul se aprovizioneaza de la moldoveni......

de la moldoveni adica din Rep. Moldova ?
Popescu91011
Cum a decurs intalnirea de duminica? Noi, astia de n+am putut participa, asteptam ceva poze, nu mai zic de un filmulet precum cel de la intalnirea din 20 nov. (felicitari, frumoasa "punerea in scena"!). POate la urmatoarea intalnire se mai adauga si alti ladisti (sper sa ma numar si eu printre neofiti, chiar daca Natasha mea nu e tocmai pusa la punct). Totusi, pana atunci, cum au decurs lucrurile?
Matei93575
Au aceeasi piese si in magazin si in Obor diferenta e de pret daca in mag pentru carbuni pt electromotor iti cerea 10 Ron in piata era 5 Ron.
Aceeasi chestie.Nu Stiu la cat sunt de bune piesele dar deocamdata si electromotorul si releul merge brici beer.gif Sal
Dragos56563
Salutare noilor veniti si voua, bosorogilor ! biggrin.gif

Intilnirea a fost OK, nu am stat chiar atit de mult, dar am reusit sa rezolvam cite ceva pe la fiecare pe la masina.

Eu am fost singurul cu camera foto si video, numai ca pina duminica nu pot sa pun absolut nimic. Muncesc in draci. Abia dupa... Sorry. Profit si eu de micile pauze de la munca sa mai arunc un ochi pe aici sau sa mai scriu cite ceva.

Ar trebui sa facem cum a zis Gabi. Sa stabilim niste zile ( 3-4-5 zile pe an ) in care sa ne intilnim. Asa stim sigur ca e batuta in cuie si ca nu lipseste nimeni.

As mai scrie, dar nu mai am timp. Salutare !

:wave:
Popescu91011
Propunerile pentru data (datele) viitoarelor intalniri, ca si locul de intalnire, ar trebui sa vina de la veteranii acestor intalniri. "Bobocii" asteapta propunerile. Si pozele (clipurile) promise!
Horia49540
ne vedem in jurul Craciunului/Anului nou? ar fi prima intalnire pe zapada biggrin.gif
adica sper sa ninga biggrin.gif
Daniel82595
pai am putea face o intalnire pe 17 dec....sa mai bine intre craciun si revelion, nu?
Popescu91011
A doua zi de Craciun, multa lume e libera. Ar putea fi un argument pentru o intalnire. Bine, si o posibila mahmureala e de luat in calcul biggrin.gif !
Horia49540
da, e bine asa, da' acuma depinde daca e lumea in Bucuresti
eu sper sa fiu biggrin.gif :wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.