Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intalniri ale posesorilor si pasionatilor de Lada
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27
Benu52314
Zalut, cred ca vin si eu, dar nu garantez nimik. Oricum ne vedem acolo daca e OK.

:bandit:
Horia49540
pentru mine e mai "sigur" duminica...deci?
nenorocirea cu mesteru asta al meu e ca...NU e betiv si nici lenes, asa ca vine de la prima ora, am mai "patit-o" si altadata ha ha ha biggrin.gif :wave:
Benu52314
pai ...in principiu si eu tot pentru duminca sunt.. voi ce spuneti pana la urma sambata sau duminica ?
Georgian40398
Ok pt mine duminica, numai sa nu ziceti la alta ora, ca oricum am de muncit dupa intalnire la servici biggrin.gif
Deci daca Dragos poate ramine duminica, la 9:30.
Dragos56563
Dragos poate... Deci, ramine pentru duminica la ora 09:30 in parcare la Mall. Hai sa ne vedem mai la intrare sa nu stam sa ne cautam in toata parcarea. Eu am una bucata masinutza alba.

Salutare !

PS: te asteptam si pe tine Benu.

:wave:
madalin46093
Cred ca nu o sa va intalniti,deorece nu se stie ziua.Sunte-ti indecisi si ati ales un loc prost,deorece acolo va fi foarte aglomerat(mai ales sambata sau duminica)
Oricum eu va doresc succes cu intalnirea,si sper sa se realizeze.

P.S.-Mi-e teama ca o sa fie un nou "fiasco' pe care l-am trait si eu cu intalnirea din Politehnica(acolo mi se parea un loc bun de intalnire)
Eu nu pot sa vin deorece plec in provincie,dar tare mult as fi vrut sa ma intalnesc cu voi.Poate data viitoare voi fi prezent.Sper sa se mai ia o initiativa de genul asta
Horia49540
ba s-a decis
DUMINICA la 9h30
si pun pariu ca o sa mearga ca pe roate beer.gif bicycle.gif biggrin.gif
pa ne vedem atunci :wave:
Dragos56563
si eu zic la fel. O sa mearga ca o Lada

pa

PS: Ne vedem duminca ! :wave:
Dragos56563
si eu zic la fel. O sa mearga ca o Lada

pa

PS: Ne vedem duminca ! :wave:
Dragos56563
si eu zic la fel. O sa mearga ca o Lada

pa

PS: Ne vedem duminca ! :wave:
Georgian40398
Nu uitati sa dati ceasu inapoooooi cu un ceas biggrin.gif Asta ca sa ne sincronizam pt miine..
Dragos56563
Asa e !!! Poate unii vin la ora 10.30 !!!! He he he he !!!

Deci, inapoi cu o ora in noaptea asta !

Multam, Georgian. Uitasem complet.
Georgian40398
Iar eu multumesc lui Horia, ca si eu uitasem biggrin.gif Am si tv-ul defect..
Dragos56563
Scuzati cele 3 posturi succesive de mai de dinainte, dar mi s-a blocat putin browseru' si am dat de mai multe ori <Trimite>. Sorry :bandit:
Georgian40398
Salut,

Mare succes ! Prima intrunire LADA din Bucuresti ( cel putin a generatiei actuale biggrin.gif ) ! E mare chestie, data viitoare veniti cit mai multi, da ? Madalin, ok ? biggrin.gif Dar bineinteles, cand se anunta oamenii ca pot veni.

Am fost 3, Dragos - Lada 1200 alba, Horia - Lada 1200 rosie, Georgian - Lada 1600 alba, pe care le veti vedea in poze. S-a discutat intens despre probleme tehnice si s-a propus printre altele sa facem un traseu cu totii la munte, ce ziceti ? Un drum cu toate masinile noastre pana la Sinaia, Predeal, poate urcam si serpentinele spre Rasnov ? Oricum, asta pana sa vina zapada...
Georgian40398
de la stanga la dreapta, masinile lui Dragos, Horia, Georgian
Georgian40398
de la stanga la dreapta, masinile lui Dragos, Horia, Georgian
Georgian40398
de la stanga la dreapta, masinile lui Dragos, Horia, Georgian
Dragos56563
Intr-adevar, s-a putut face o intilnire... Asta pentru gurile rele. Ar fi fost bine daca ar fi fost mai multi. S-au facut diverse masuratori ( multumim lui Horia care a venit dotat ), s-a discutat, s-au facut niste ture, poze, etc. Poate data viitoare vin mai multi dintre voi.

In poza, 1200 S alba ( a mea - Dragos ), 1200 S rosie ( Horia ), 1600 alba ( Georgian ),
Georgian40398
Pt mine cel putin, parcarea Mall Vitan a fost un loc bun de intalnire, eu am niste probleme cu masina, se aude ceva nasol pe dedesubt si am ajuns acolo imediat. Plus ca parcarea era 95% goala, probabil asa e duminica dimineata.
Dragos56563
Eu zic ca duminica dimineatza e cel mai bine sa ne vedem pentru ca e destul loc acolo si nu e aglomerat de loc.

:boxing:
Horia49540
intr-adevar a fost SSSSSUUUPPPPPPPPPPPPEEEEEEEEEEERRRRRRRRR :boxing: :bandit:
excelenti si baietii, si masinile
pai sa ne vedem si pe viitor si mai numerosi, si poate punem si de-o excursie:)
deci masinile au fost: doua Lada 1200 S si o Lada 1600 Super Bolid, cu motorul ala de 1600, te unge pe suflet:)
pe curand :wave:
Dragos56563
Chiar nu mai e nimeni pe aici decit noi ?

blink.gif
Benu52314
ba da mai este biggrin.gif si o sa vin si la intalniri dar de data asta bicycle.gif nu am prea avut cum
eu am vrut sa ne intalnim in politehnica dar cred ca din cauza ploii nu a mai venit nimeni.. .in afar de mine
Georgian40398
Aha, pai s-a anuntat vreun ladist ca vine la intalnirea aia de la politehnica ? Doar se pot schimba nr de telefon ca sa anunti daca nu mai poti ajunge. Ar trebui sa nu se mai tina o intrunire daca nimeni nu confirma, nu ?
Benu52314
UNDE SI CAND VIN SI EU SIGUUUR DAR AM NEVOIE DE ALTERNATOR DUC LIPSA DE CURENT FARA EL
Benu52314
hai mai ne intalnim si duminica asta sau este prea devreme?
beer.gif
Horia49540
dupa mine HAI!!!smile.gif
da' iti rezolvi alternatorul pana duminica?
Horia49540
a era sa uit: pana luni nu mai am net :bash:
asa ca daca stabiliti ceva spuneti repede lol
Benu52314
cred ca da sper sa il rezolv asa vreau daca nu :minigun: aaaaaaaaaa
Dragos56563
E ok ptr mine duminica, dar cred ca o sa ajung putin mai tirziu. Work...
Oricum vedem. Tinem legatura.
Georgian40398
N-ati vrea sa se anunte sigur mai multi participanti ? Plus ca exista ceva forumisti care nu au mai zis nimic de o vreme.
Benu52314
ok mai bine avem umpic de rabdare si poate peste o saptamana doua ne intalnim mai multi ok
oricum este slaba miscare pe aici poate pana atunci mai intra careva
Georgian40398
Sapt viitoare ar tb sa repar si eu masina, sper sa pot. Multumesc Horia pt ca ai vorbit pt mine la service-ul din Dr. Taberei beer.gif Si am si o asigurare RCA de facut intre timp.
madalin46093
[/size]FELICITARI LADISTILOR!
[size=12]
Ma oftic ca nu am fost si eu,dar dupa cum v-am spus am fost plecat in provincie.Dar va jur ca data viitoare voi fi sigur acolo.Ce bine imi pare ca a fost o reusita ,in premiera pentru acest forum.Sunte-ti primii care ati reusit asta,si asta pentru ca ati fost niste oameni parolisti.
Felicitari inca o data.
P.S-Anuntati-ma si pe mine data viitoare,ca voi veni sigur.Va las si adresa de mail florentin_28@yahoo.com
Astept un raspuns din parte voastra. biggrin.gif
Dragos56563
Multumim pt aprecieri Madalin. Sper sa vii si tu data viitoare. Si eu sunt de acord. Cred ca ar trebui sa mai asteptam putin. Pina saptamina viitoare cel putin. Sper sa-si faca si Goeorgian masina. Eu din pacate ( daca vreti sa va intilniti saptamina asta, adica poimiine ) nu pot sa vin. Dar saptamina viitoare e foarte bine pentru mine.

Salutari !

:wave:
Benu52314
ok mai asteptam, mai asteptam oricum nu am reusit sa imi repar alternatoru' asa ca poate ne vedem peste o saptamana doua

va salut biggrin.gif
Dragos56563
Super misto masina din imagine... E a ta ?

Ce fel de jante sunt alea ?

Details !


:wave:
Benu52314
As vrea eu sa fie a mea, din pacate nu este asa o sa arate la primavara dar pe portocaliu.

Jamtele nu stiu ce firma sunt dar sunt pe 15 cu caucioace de 205/65. Arata beeton
madalin46093
Astept in continuare o propunere de la voi.
Georgian40398
Salut,

Eu am dus masina vineri la service Ciclop din Dr. Taberei si am lasat-o acolo citeva zile, avand mai multe de reparat. A fost acolo inaintea mea Horia si a gasit pe cineva priceput, asa ca sper sa iau inapoi o masina fara probleme biggrin.gif Ok, fara probleme serioase.
Pana atunci nu am ce face, tb sa astept. Am mers cu ea pacanind pe dedesubt pana in Dr. Taberei si mergand un pic si cam in shuturi. Acolo am gasit pe mecanicul recomandat de Horia, parea a fi f bun cunoscator de lada si pe deasupra era si fara figuri de genul sa nu te bage in seama, etc.
Asa ca astept cu incredere sa iau masina de acolo si sa ne vedem cu totii !
Dragos56563
Salut baieti,

Imi pare rau ca nu am mai scris, dar am fost foarte ocupat. Georgian, sper sa-ti rezolvi problemele. Daca esti multumit de cum a lucrat, o sa-ti cer si eu date despre acest mecanic, intrucit mai trebuie sa-mi fac si eu niste mici surubareli... Teoretic pot sa le fac si eu, dar nu am uneltele necesare, asa ca...

Ne mai auzim.

:wave:
Benu52314
aveti propuneri pentru urmatoarea intalnire?? poate ne vedem duminica dimineata ce ziceti??
madalin46093
Asteptam un raspuns si de la ceilalti.Inafara de mine si BENU cine mai vine Duminica asta(20.11.2005)? :boxing:
Georgian40398
salut,

eu inca nu stiu daca pot, am sa va anunt vineri cred. Masina e inca la service, ma mai duc pe acolo cu piese, cred ca e spre bine beer.gif Daca o sa fie gata vin si eu !
Horia49540
vin si eu biggrin.gif
da' sa spuneti din timp unde si la ce ora - de vineri nu mai am net... :wave:
Benu52314
pai pana vineri sper sa ne hotaram nu??
astept sa propuneti si voi unde sa ne intalnim duminica si la ce ora
ori in politehnica ori in parcarea de la mall vitan
Georgian40398
Pai hai, decideti voi locul si ora, eu o sa va anunt cand aflu ce pot face beer.gif
Benu52314
eu zic sa ne vedem duminca in politehnica la ora 10 dimineata daca este toata lumea de acord daca nu ne vedem unde vreti voi ok
va salut si astept sa va anuntati pt locatia asta sau alta biggrin.gif
Horia49540
pentru mine e ok
altii ce zic? :wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.