Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intalniri ale posesorilor si pasionatilor de Lada
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27
Dragos56563
Hai sa zicem intre Ramnicu Valcea si Sibiu... Dar e groso-modo. :wave:
Horia49540
calimanestiul e cam pe unde cazuse muntele peste sosea asta vara
sau hai sa ne vedem pe ... Transalpina biggrin.gif bicycle.gif
Cosmin65397
SAMBATA 18 Martie PARCAREA PALATULUI COPIILOR Ora 15:00 INTALNIRE! Poate o sa fim mai multi... Daca sunt nemultumiri de ora ziceti...!
gabriel cretu
s-a marcat! conditia e sa fie timp frumos..........
Cosmin65397
QUOTE(gabriel66207)
s-a marcat! conditia e sa fie timp frumos..........


Cand am fost la mall in parcare cum a fost vremea?sa nu fie acum macar mai cald? Eu vin indiferent ca ploua ca e urat sau frumos... :wave:
Georgian40398
Am si eu o musca biggrin.gif Mi-ar fi de ajutor la intrunirile noastre daca as fi ajutat nitel cu masina mea, ca nu le am cu mecanica din pacate... Imi cam scartiie ceva la relanti si lumina imi fluctueaza... Un tanar mecanic de prin zona mea a zis ca sa ma uit dupa vreo dioda stricata... Cureaua cica nu e de vina blush.gif
Daca ma credeti, nici stergatoarele nu stiu sa le schimb. Daca vin cu ele cumparate e greu sau dureaza mult sa le montam ? Am si un motoras de lichid de parbriz atat de anemic... Poate merge vreunul din voi cu mine la cumparaturi si la intrunire am sa pun mana la lucru, sub indrumarea voastra, ca stiti sa umblati la masina.

Eu nu ma pricep si nu am pe nimeni sa ma ajute, sa imi dea vreun sfat, sa ma asiste la surubarit smile.gif
Aaa, si fac cinste beer.gif
Cosmin65397
Sall !!! vino cu stergatoarele se rezolva....si cu motorasul anemic....te rezolv...! cat despre fluctuatiile alea..nu prea stiu ce sa zic!
k.68177
Fluctuatiile pot fi din mai multe cauze, dar vina principala cade pe alternator. daca auzi un suierat cateodata, inseamna ca si rulmentii sint uzati (de la alternator). verifica carbunii din el, eventual si diodele smile.gif
Dragos56563
Ma baieti, cind mergeti la intilnire, sper sa nu va grabiti ca fata mare la maritat, ca vin si eu, numai ca o sa intirzii putin. Adica, la 15 ies de la munca, si cit timp imi ia sa fac din Dorobanti la Palatul copiilor este intirziierea. O sa mai sun pe unu din voi cind sunt pe aproape sa ma indrume !

Haidilea pa ! :wave:
Cosmin65397
Sall ! Dragos ,te asteptam, nu conteaza daca intarzii ci sa ajungi acolo! Parcarea ,ca sa fiu mai exact, daca vii dinspre Unirii e pe partea dreapta a parcului tineretului (Langa statia de autobuz 313-312).Oricum parcarea se vede e destul de mare si se vede si aleea parcarii cu scuaruri! Inca un pont, este si un poligon auto acolo! Ciao!
Dragos56563
Multam ! O gasesc eu ! Daca nu, exista telefoane mobile, nu ? :wave:
Cosmin65397
Sall!!! Care mai veniti la intalnire fratilor....Gigi, Horia voi nimic? nici un raspuns?
ionita56403
io vin va puteti baza pe mine mai ales acum ca natasha are frane noi itp si semicaseta pe rulmenti capete de bara noi
Ionut45405
Semicaseta e ceva model nou sau e "home made"? Ca eu nu o stiu decat cu bucse de teflon...
ionita56403
Nu e home made e luata din magazin costa 450mii si io zic ca e mai buna decat cea veche pe bucsi
Horia49540
vin si eu, bineinteles, mi-am rezervat in program
n-am mai scris ca a cazut netul :bash:
si nu stia nimeni sa-l repare ha ha
da' vin, sigur ca da'
Cosmin65397
Bun!!! Ramane Gigi sa ne zica ce face cu "ruslana" lui daca vine,sau nu...Parcarea stiti unde e...ramane doar sa ne intalnim...! biggrin.gif
gabriel cretu
Cred ca vom fi peste 10 masini...........poate va fi si frumos..........
Dragos56563
Super, da' sa ma asteptati si pe mine !!!!!

:wave:
REMUS69209
as vrea sa vin si eu la intilnire. spunei-mi si mie mai exact pe unde e locul de intilnire ca nu cunosc deloc Bucurestiul(strada,alt punct de reper)
bakhus70370
Deci?Cum ramane?pe 18 la ce ora?
gabriel cretu
Pentru Remus fratioare daca ajungi in Bucuresti (in opinia unora n-ai sanse.......) intrebi de sala Polivalenta si cand ajungi acolo imi dai un beep si vin eu sa te iau
Cosmin65397
QUOTE(bakhus70370)
Deci?Cum ramane?pe 18 la ce ora?


Salutare!!! Pe 18 (sambata) ORA 15:00 Parcarea palatului copiilor!
REMUS69209
multumesc,dar nu stiu cum sa aflu nr.tau de telefon,oricum mai vorbim
Cosmin65397
Remus incerca sa ne dai nr tau de telefon prin mesaje private! Bafta!
Cosmin65397
Incerc sa pun o harta...cu locul intalnirii
Cosmin65397
sa vedem merge pusa?
Cosmin65397
Daca nu mere si acum...asta e..
REMUS69209
oricum,multumesc! o sa va gasesc eu (daca vine si Marius il puneti sa ambaleze odata mai tare si va gasesc dupa fumul de benzina nearsa)
REMUS69209
pt Marius:sper sa nu te superisi sper sa fi rezolvat cu carburatorul-scuze
Gigi66198
Dupa ultimele evenimente, care mi-au confirmat si intarit, daca mai era nevoie, statutul nostru de Ladisti - Trabantisti - Tractoristi, lucru care m-a deranjat, mai ales interventia abuziva a moderatorilor si adminilor, + super admini....care nu numai ca nu ne-au dat dreptate, dar au confirmat faptul ca suntem considerati second-hand. blush.gif sigur o sa vin la intalnire!!
As vrea sa spun cateva cuvinte, in calitate de moderator pe cateva forumuri...si de simplu user pe acest forum. Ce inseamna "moderator"...Dupa cum spune si numele, este o persoana desemnata sa modereze discutiile, nu sa le arunce in aer!! Faptul ca un anumit moderator a continuat discutia, acest lucru demonstreaza nu numai ca nu a dorit sa aplaneze acea discutie, dar a continuat sa agite spiritele.
In legatura cu admin si super-admin, toata stima pentru forum!!
Si vreau sa va dau un sfat: puneti moderator doar pe forumul LADA, pe unul dintre cei care au o Ladita si este prezent mai tot timpul... In felul acesta, sigur nu s-ar mai ajunge la discutii fara rost...
Sa speram ca o sa fim cat mai multi la intalnire.
Pentru Baietii cu Ladite: Va multumesc pentru faptul ca existati si sunteti uniti!!
Cosmin65397
Salutare!!! Gigicule ai dreptate...dar treb.sa inghita fiecare galusca altora!
Cat despre intalnire: stiti cum sa ajungeti? Adica sa stie toata lumea unde sa vina... .Daca sunt nelamuriri despre locul de intalnire spuneti!
marius69656
QUOTE(REMUS69209)
pt Marius:sper sa nu te superisi sper sa fi rezolvat cu carburatorul-scuze


Cum sa ma supar pentru o gluma reusita ?
Deabia astept sa se faca sambata 18 ora 15.
andrei27237
Ce fain ca va intalniti.... biggrin.gif biggrin.gif
andrei27237
Sa face-ti poze !
marius69656
Da ar fi o idee misto dar trebuie sa vina cineva cu aparat ca eu nu am .
Gigi66198
QUOTE(marius69656)
Da ar fi o idee misto dar trebuie sa vina cineva cu aparat ca eu nu am .


Il aduc eu wink.gif
gabriel cretu
Daca se mentine vremea tot asa ne mai intalnim sau se amana?Ne-am putea intalni la parcarea supraetajata de la Unirea biggrin.gif ,ca acolo nu ploua...acum serios,astia anunta vreme nasoala pana duminica.....daca macar n-ar ploua tot ar fi o chestie.....sa nu ma-njurati (prea tare) am intrebat si eu :boxing:
Sper sa nu luati de buna aia cu Unirea ca eu n-am certificatul de inmatriculare si Udristea -i vecina........totusi daca nu e prea tarziu si am putea schimba locatia,nu cred ca ar fi prea rau dar unde sa gasim o copertina ceva? ca daca ploua si-o fi vremea ca acum nici nu putem cobori din masini (lasand la o parte faptul ca am o problema cu scosul LADITEI pe ploaie,sa nu mai vorbim de zapada cand dau astia cu tot felul de saruri si alte prostii.......) :wave:
Georgian40398
Pai daca ploua/ninge atunci ne impartim pe caprarii biggrin.gif
Stam cate 4 in cate o masina smile.gif
Masina in care se discuta probleme de electrica propun sa fie masina mea biggrin.gif
gabriel cretu
ha ha ha ce tareeeee auzi in masina lui Geogian cei cu probleme electrice.......super biggrin.gif
Uite mai bine-l rog pe soferul de la noi sa vina cu camionul , macar incapem toti si facem o masa "patrata" biggrin.gif
Georgian40398
Camion ? Cu ce e, sper ca cu bere smile.gif
N-ar fi rau nici asa. Iar cand se mai opresc de turnat galetile, zdup la masini si umblam nitel la partea electrica biggrin.gif
Cred ca am o obsesie cu electrica asta beer.gif
gabriel cretu
Nu , ai dreptate si mie m-i se pare dificil,daca n-am invatat fizica.........
Uite daca nu te grabesti (dar asta e ca tu mergi cu ea, ai nevoie de masina) mai spre vara trebuie sa ma duc si eu la un tip cu ea ca vreau sa-i montez aprinderea aia si sa-i fac o verificare totala la instalatie,vreau sa-i demontez electromotorul,alternatorul,sa le curat sa le ung daca e ceva de inlocuit, sa inlocuiesc,etc si daca vrei mergi cu mine,acum insa vine problema aia mare.......este un tip extrem extrem de migalos,sta iti explica principii de functionare,grafice,curbe,valori, constante.....INEBUNESTI.......lucru cre dureaza 1 ora la el dureaza 1 zi (fara exagerare),asa ca daca ai suficienta rabdare,si timp,esti invitatul meu,dar sa fie cald,ca nu ara garaj,are o curte interioara........
Georgian40398
Multumesc pt oferta beer.gif
Ar fi ceva de invatat daca stai langa tipul asta, eu mai circul cu masina pana atunci si daca vad ca nu scap de beleaua electrica atunci poate ma ajuta si pe mine cunostinta ta.
REMUS69209
salut,zic si eu(sper ca nu supar pe nimeni)nu ar fi mai bine sa se amane intilnirea cu o saptamana macar.Aici in Craiova e jale cu vremea.Daca e prea tarziu pt amanat atuci o sa vin pe orice vreme(mai putin zapada) O sa fiu cu ochii pe forum!
Cosmin65397
Salutare!!! fratilor eu zic sa ne vedem sambata cealalta nu asta, e nasoala vremea!!!!
Dragos56563
Nu vreau sa fiu Gica Contra, dar se pare ca sambata asta eu nu mai pot sa ajung. Program prelungit la munca. La noi e non-stop. Deh... Asa ca daca va intilniti saptamina asta, va doresc intilnire placuta, daca va intilniti saptamina viitoare, vin si eu !

:wave:
Cosmin65397
Ne vedem saptamana viitoare!
Gigi66198
Daca majoritatea doreste asa...atunci prelungim intalnirea cu o saptamana wink.gif.
Dar sa fie toata lumea de acord....
marius69656
Si daca vineri dupa amiaza apare soarele si sunt premize de a se indrepta vremea ?
gabriel cretu
FRATILOOOOOOOR.........cum ne hotaram cu intalnirea?
ZICETI REPEDE CA NUMAI MAINE NU-I POIMAINE......... biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.