Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intalniri ale posesorilor si pasionatilor de Lada
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27
gabriel cretu
baaaaaiiiiiii.............ma omorati voi cu intalnirile astea.........i-am promis nevestei ca mergem la mare si iar o aman.......??????? mama daca nici de data asta nu ne intalnim,intra femeia la idei...voi nu va ganditi? tot ii dau cu intalnirile astea ale ladistilor si ele nu se mai produc.........dar nici la mare nu mergem.......hotarati-va odata ca uite asa apar problemele conjugale......... biggrin.gif
Hai sa facem apelul..........eu vin 1;horia vine si el 2;dragos 3 ;cosmin 4;.......care mai sunteti ???? haideti sa completam lista.......... biggrin.gif si sa conchidem....... biggrin.gif
Cosmin65397
Salve! Eu mai vin cu un baiat Dan are o Lada 1500 am mai zis...vine si Borcan....Gigi nu cred ca o sa vina ca are treaba....Ziceti care mai sunteti care veniti?


P.S am o presimtire ca se va tine intalnirea asta!
Cosmin65397
Am uitat mai e si Bakhus .poate vine cu Lada rosie sa o vedem si noi..
Horia49540
ok, hai sa stabilim pana maine la pranz ca dup-aia unii nu maiau net (including me:)))))
Dragos56563
Deci, eu vin... Dar pe la 11... Daca vreti si voi...

1. Je.
2. Gabi
3. Horia
4. Cosmin
5. Baiatu' lu Cosim
6....
7....

Io zic ca e bine daca suntem si 5. biggrin.gif

:wave:
gabriel cretu
mama.....ce forta suntem........5 insi.......ne rade lumea....cica intalnirea ladistilor....... biggrin.gif mai bine ne dam mesaje private ca rad astia de noi....... biggrin.gif problema e ca eu maine plec din Bucuresti,dar sper sa vin pana duminica la 11.......oricum daca nu ajung va cer scuze inca de pe acum........sa ne auzim (vedem) cu bine :wave:
Cosmin65397
QUOTE(gabriel cretu)
mama.....ce forta suntem........5 insi.......ne rade lumea....cica intalnirea ladistilor....... biggrin.gif mai bine ne dam mesaje private ca rad astia de noi....... biggrin.gif problema e ca eu maine plec din Bucuresti,dar sper sa vin pana duminica la 11.......oricum daca nu ajung va cer scuze inca de pe acum........sa ne auzim (vedem) cu bine :wave:


Daca nu am fi fost astia 5 ? band.gif ne faceam formatie? biggrin.gif
Bun deci ramane pe duminica la 11 la mioritza acolo?sau ne intalnim toti in parcarea de la palat si vedem pe unde o apucam catre alt loc ?Eu zic ca la 11 nu o sa fie lume in parcarea aia de la palat....dar ziceti voi cum e mai bine..nu vreau sa incurc...
Borcan77786
bai......poate va razganditi blush.gif .....deci duminica la 11 la fantana mioritza, sper sa o gasesc...... :wave:
Dragos56563
Buuuuun... Deci ramine duminica la ora 11. La fintina Miorita, in fata la gara Baneasa. S-a facut. Si ce daca suntem 5 ? Mi-aduc aminte de prima intilnire... 3 insi. Io, Horia si Georgian. Acum suntem 5. Poate intre timp se string mai multi.

HAI ADUNARE !

:wave:
Cosmin65397
La 11 ma gasiti la Fantana ......acuma ca am motor nou am si viteza....deci ajung mai repede biggrin.gif biggrin.gif drunk.gif NE VEDEM DUMINICA LA 11 LA MIORITZA LA FANTANA!
Horia49540
super
duminica la 11 la fantana
poate vin si cu o camera video sa ne filmam biggrin.gif
Cosmin65397
Ne vedem duminica......!!!!
Dragos56563
Mai e putin...

:wave:
Dragos56563
A avut loc si intilnirea. Desi am fost doar 5, fata de ultima oara cind am fost mai multi, a fost frumos.

S-au facut si poze, s-a si filmat, vom face un mini-clip pe care vom vedea unde-l vom posta. La cerere se va trimite pe mail. A fost frumos... Pacat ca nu au fost mai multi.

Gabi... Trebuia sa vii cu nava amiral. :bash:

Oricum, asteptam sa puna Georgian pozele sa le vedeti si voi !

:wave:
Borcan77786
yap a fost misto, mai ales ca am mai invatzat cate ceva.....stie horica biggrin.gif . Dar am si yo 1 intrebare laditza cu KGB e a lui gabi? e tare rau..... :wave:
Georgian40398
O urmarire ca in filmele bune, stiti, alea incep cu actiune !
Georgian40398
indienii urmariti sunt ajunsi din urma, datorita motorului mai mare biggrin.gif
Georgian40398
au capitulat ! masinile s-au oprit !
Georgian40398
iata-i !
Georgian40398
acu cu chef de vorba, aventura continua !
Georgian40398
se fumeaza si pipa pacii... coca-cola pacii ...
Georgian40398
luati prizonieri de piroga alba ...
Georgian40398
isi vor gasi ei oare scaparea ascunsi acolo ?
Georgian40398
se inghesuie cu totii incercand sa scape...
Georgian40398
chiar rad, scaparea e aproape...
Georgian40398
au reusit ! pana la episodul urmator derulat cu pasiune, tineti aproape beer.gif
Georgian40398
bye guys !!!
Dragos56563
Multumim dle Georgian... cu adevarat un maestru.. ca sa zic asa...

:wave:
Dragos56563
BTW... frumoase comentarii... Pacat ca nu au fost mai multi... Dar, una peste alta, eu zic ca a fost o intilnire reusita... La mai multe !

:wave:
Borcan77786
filmuletze dc aveti sa plece in directia borkanel84@yahoo.com :wave:
gabriel cretu
va salut tovarasi.........imi pare rau ca nu am putut ajunge la intalnire........stiti ce era pe dn 1 ???? e greu de descris in cuvinte...........
Am vazut pe la Brasov o intalnire a motociclistilor.........mamaaaaaaa nu va inchipuiti cati erau.......ce motoare aveau.......ce echopamente..... ce poponete stateau in spate....... biggrin.gif .....uau.......superadevarati..........!!!!!dar cel mai impresionant era numarul lor...........FARA NUMAR.........incredibil...........erau si ij-uri bine'nteles....... biggrin.gif
Eu cred ca totusi ar fi undicat sa ne intalnim si noi in alta parte,poate venim in numar mai mare.........si sa stim cu ceva vreme inainte........cred ca ar trebui sa ne decidem cat mai repede cu 23 augustul ala..............macar atunci sa fim cu totii..........haideti sa convenim asupra locatiei.................
Cosmin65397
Salut.Multumim frumos Georgiane pentru poze, cat si lui Horia pentru camera .Sunteti super!


Pentru intalnirea de pe 23 august...eu zic Sinaia....e mai la indemana oricaruia dintre noi... cred.
Sa ne vedem cu bine si la urmatoarele intalniri!
Georgian40398
vreti sa ma impresionati, hehe biggrin.gif
Georgian40398
am si eu clasele mele biggrin.gif
Georgian40398
am mai facut compuneri la scoala biggrin.gif
Georgian40398
dar nici una automobilistica biggrin.gif
Dragos56563
Filmuletzele or sa mai intirziie putin pentru ca azi am fost sa-mi fac articulatia fata. TOATA ! Asta inseamna:

1. Pivoti - toti
2. Capete de bara scurte
3. Capete de bara lungi
4. Bucsi bascula superioara
5. Bucsi bascula inferioara
6. Buloane de prindere bascula superioara
7. Amortizoare
8. Rulmenti fata
9. Simeringuri rulmenti fata
10. Semicaseta de directie pe rulementi
11. Bucsi bara stabilizatoare

Masina se prezinta in acest moment ca un tractor. E inalta - chiar foarte inalta pe fata. Nu se mai aude nimic. Chiar nimic. ( inainte era cel de-al 3-lea razboi mondial pe fata biggrin.gif ).

:wave:
Dragos56563
Miine, mai am de facut urmatoarele:

1. Bucsi tendoane spate
2. Amortizoare spate
3. Cruci cardanice
4. Schimbat ulei cutie de viteza
5. Schimbat ulei diferential


Pret ? Lucrarea de pe fata cu totul m-a costat 7mil, dar am reusit s-o reduc la 5 cu o "mica" atentie mecanicilor. Ma rog... Au avut foarte mult de furca la scoaterea basculelor inferioare pentru ca erau gripate. A trebuit sa le dau foc + ca pe cascula inferioara mi s-au rupt cele doua suruburi ambutisate pe bascula care tin amortizorul. A trebuit sa le scot si sa le inlocui... Munca, munca si iar munca.


Asa ca.. de filmuletze ma voi ocupa dupa ziua de miercuri.... blush.gif

:wave:
Dragos56563
Si ca sa inchei ( desi sunt Off-topic, scuze, blush.gif ) nu va recomand sa luati amortizoare Master ( nemtesti ). M-au tinut fix 3 saptamini. Asa ca am trecut pe Monroe Reflex ( gaz + ulei ). WOW ! Pret: 1.200.000 bucata. Daca vreti detalii -> private, sau trimiteti un offline message pe messenger. ID: dsoare

Salutari !

:wave:
k.68177
Acum sa fiu si eu un pic off-topic: Dragos, cat tea costat semicaseta pe rulmenti ? Ai acum sa fiu on-topic: Va felicit pt intalnire. Nu puteti pune pe un server ftp pozele ? Daca faceti o intalnire mai aproape de cluj 100% ca vin. Sau e posibil sa vin la litoral vara asta, si atunci asa o sa fac incat sa trec prin Buc. si sa ma intalnesc cu voi. Pana atunci va doresc cate mai multe intalniri, si sa va adunati cati mai multi.
Horia49540
super si pozele, si mai ales comentariul...si actorii ha ha
pe curand si la mai mare...si mai multi biggrin.gif
ps - data viitoare promit sa-mi spal masina inainte de intalnire ha ha
Dragos56563
offtopic:

Semicaseta m-a costat 460 mii lei. E beton. Se simte ca merge mai usor volanul... Cit de usor poate sa mearga la o Lada. Am terminat si lucrarea pe stape. Beton. Tractoras !

ontopic:

k. daca te hotarasti sa o iei spre litoral, fa o halta si prin Buc. Ne vedem cu totii !

Salut !

:wave:
gabriel cretu
nu vreti sa ne vedem la mare ??????
Georgian40398
Pai hmm, la mare si la munte nu e cam cu familii ?
Ma rog, cine are smile.gif Iar familiile nu prea le au cu discutiile auto de obicei, mai degraba isi vad de viata beer.gif
madalin46093
Daca mai faceti vreo intalnire in Bucuresti vin si eu.Mi-am reparat masina ,dupa accidentul suferit si este gata pt sosele.
HAI SPUNETI URMATOAREA INTALNIRE! band.gif
Dragos56563
Bine ce ai terminat ! S-o "restapinesti" fara alte incidente !

Unde ai reparat-o ? Ma refer la tinichigerie si vopsitorie...

Bafta !

:wave:
bakhus70370
Ce ma oftic ca n-am putut sa vin.... sad.gif
Cosmin65397
Salutare! Baietii ziceti mai facem o intalnire la Baneasa acolo?...hai sa ne riscam duminica viitoare ...poate ne strangem mai multi..ce ziceti?
gabriel cretu
hotarati-va pana luni...........ca nu mai am net.........si nu vreu sa va "ratez"........... biggrin.gif
madalin46093
Ok ,dar sa-mi spuneti unde sa vin ca habar n-am.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.