Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intalniri ale posesorilor si pasionatilor de Lada
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27
madalin46093
Sa-i asteptam si pe ceilalti Ladisti sa participe.Macar sa ne spuna pe forum daca vor putea fi prezenti.
Dar sa nu uitam ca 23 August va fi intr-o Miercuri si nu stiu daca multi ar fi disponibili.Poate Sambata pe 26.08 vom avea mai multe sanse. blush.gif

A fost bine la intalnire.Pacat ca unii dintre noi nu am putut sta mai mult.

P.S.-Cine imi poate da si mie niste sfaturi inainte de a schimba discurile si placutele se frana?(se monteaza greu,trebuie sa acord o atentie deosebita la ceva anume,se pot schimba in fata blocului sau trebuie la service).
Sunt PRAF in ceea ce priveste partea mecanica,de aceea va intreb. :wave:
Horia49540
placutele se scot usor dupa ce indepartezi sigurantele, daca sunt pistonasele intepenite impinge usor placutele cu o surubelnita mare
scoti etrierele (au doua suruburi pe interiorul rotii) apoi demontezi cele doua suruburi care centreaza janta pe butuc si scoti discurile
montajul: in ordine inversa:)
dar fiind vorba de frane mai bine mergi la cineva care se pricepe :wave:
bakhus70370
Daca sunt blocate pistonasele tre sa faci asa: 1.Scoti placutele 2. Scoti etrierul de pe tulumba aia FARA sa ii scoti furtunul de alimentare cu lichid 3. Apesi pedala de frana et voila sar singure . In principiu tre sa fii atent la cum pui noile garnituri (sa nu calce aiurea) si sa cureti bine cu o carpa (eventual jmirghel fin) si lichid de frana pistonasul si locul in care intra.AH ,sa ai grija sa nu le scapi prin praf smile.gif (Asta daca schimbi si garniturile,pentru ca daca tot ii schimbi placute si discuri,asa ar fii indicat ..... IMHO ) Spor !
Dragos56563
Salut ! Imi pare tare rau ca nu am putut ajunge la intilnire... Deh... Am apreciat gresit timpul necesar pentru zugravit si duminica ma aflam in situatia ingrata de a fi cu ultima camera pe jumatate gata... :bash: Asta e !

M-am zgiriat pe ochi tare de tot ! As fi vrut sa vin si eu !

Data viitoare al vostru sunt. Poate pina atunci imi iese si mie masina de la reconditionat biggrin.gif Adica o revopsire, cromare, etc..

APORPOS: Gabi, unde ti-ai cromat alea ? La aia linga Iancului ?

Salutare ! Congrats !

:wave:
Cosmin65397
Salutare! Ce ziceti baieti facem o noua intalnire? ii invitam si pe ceilalti forumisti sa vina sa vada laditele poate isi schimba parerea...caci si vulpea zice daca nu ajunge la struguri zice ca sunt acrii.Ziceti parerrile voastre!
Dragos56563
Eu vin, dar pe jos. Pentru ca masina mea este in atelier si va fi gata abia spre sfirsitul lui august. Am incercat sa-l fac pe nene sa se grabesca dar mi-a spus ca daca vreau sa iasa boboc, as face bine sa nu-l grabesc. Ca altfel, nu o mai face. Drept pentru care, o luna de zile voi fi pieton... Asta e. Dar vin pe jos. Nu e nici o problema.

:wave:
andrei27237
eu in primul weekend din august sunt pe transfagarasan la balea....

Am tot propus o intalnire nationala ,,, nu a mai zic ca vad ca nu se poate..... dar poate vin vreo 3-4 ladite ...
bakhus70370
Eu o sa plec la Durau duminica asta si ma intorc duminica viitoare, dupa care o sa plec la mare(cu Lada,bineinteles).Cred ca cel mai indicat timp pt o intalnire (pt mine) ar fii dupa a doua jumatate a lui august.Ah btw,daca imi poate trimite si mie cineva pozele de la ultima intalnire (de la Casa Presei) v-as fii foarte recunoscator(bakhus@evonet.ro sau bakhus_mps@yahoo.com)
florentin43993
O lasam pe sfarsitul lui August,sa se intoarca toti din concedii. beer.gif
Dragos56563
Mie imi convine, ca pina atunci iese si masina mea de la coafor !

wallbash.gif o luna de zile fara masina....

Enjoy your Ladas !

:wave:
Gigi66198
QUOTE(florentin43993)
O lasam pe sfarsitul lui August,sa se intoarca toti din concedii. beer.gif


Asa e cel mai bine!!
madalin46093
Maine este ziua de intalnire,dar nu cred ca vor fi toti disponibili.Ce spune-ti de SAMBATA 26.08 ora 16:00?

P.S-Astept pareri. :argue:
Dragos56563
Pentru mine nu e bine si asta din doua motive.

1. Masina va iesi de la "refacut" mircurea viitoare.
2. Lucrez in week-end-u asta si simbata si duminica.

Eu as propune week-end-ul viitor. Simbata ( 03.09.3006 ) sau duminica
( 04.06.2006 ). Pareri ?

:wave:
madalin46093
Eu zic sa ne intalnim pe 23 sau 24 Septembrie.Pana atunci ne aranjam si noi week-endul ,sa fim liberi.
As vrea sa ne vedem toti,MAI ALES ca unii nu au mai venit demult.Poate pana tunci este gata si masina lui Cosmin.
Voi ce ziceti? :wave:
Horia49540
Eu sunt de acord…cine mai vine ? biggrin.gif
Cosmin65397
Salutare! Daca vor termina baietii de la service pana pe 22 ar fi bine..dar mai e mult de facut la ea deocamdata au schimbat aripa fata dreapta.pragul drept+contraprag,usile ,si aripa din spate tot de pe dreapta si mai au si partea stanga si panou spate(fusta) si vospit .....Daca vor termina pana pe 22 voi veni mai mult ca sigur. Oricum daca nu termina tot o sa vin ,cred cu Ciprian cu Lada crem!Bafta!
Dragos56563
Vin si eu... Sper doar sa termin cu frinele pina atunci... Si daca nu termnin, tot tin !


:wave:
madalin46093
Ok.!
Atunci ramane sa stabilim una din zile.Sambata sau Duminica.Acum doar timpul poate sa ne strice planurile.
Eu unul as prefera Duminica. :wave:
Daniel82595
si eu tot duminica as putea :wave:
Ivan80500
si eu cred ca e bine sambata pe la 12 sau dupa- amiaza pe la 17 sau duminica pela aceleashi ore. cred ca vin, de fapt vreau sa vin. doar locul sa se stabileasca :wave:
ionita56403
eu ma supun majoritatii
madalin46093
Atunci sa o facem Duminica 0ra 15:00.In schimb as dori o propunere pt un loc! blink.gif
Horia49540
hai tot la Fantana Miorita biggrin.gif
madalin46093
ok.Eu unul sunt prezent DUMINICA 24.09.2006 la fantana Miorita.De acolo poate mergem in spatele Casei Presei Libere.Este un loc mai misto.
Cine mai vine inafara de mine si Horica? :coolspeak:
Dragos56563
Vin si eu ! Duminica... S-ar putea sa intirzii putin... sau nu. Dar oricum vin.

PS: Am frine !!!!!!! :wave:
Cosmin65397
As veni si eu ....pe jos macar.
Horia49540
ok, duminica la 15h la Miorita
Cosmin, daca nu ai cu cine poate te luam unul din noi
Dragos - daca nu tin franele sa ne claxonezi cand treci pe langa miorita, sa ne luam dupa tine, pana pe la ploiesti te prindem ha ha biggrin.gif
pe curand :wave:
Horia49540
aoleu, ce uituc sunt!!! :bash:
weekendul cevine e blocat pt mine, ca sunt evenimentele astea cu francofonia si o sa lucrez din greu - a propos, sa veniti sa ma vedeti al stand la sala Dalles biggrin.gif
asa ca n-o sa pot veni, doar daca faceti intalnirea seara pe la 8 - glumesc :evil:
dar considerati ca sunt cu sufletul langa voi :angel:
Horia49540
ce ma enerveaza ca ratez si de data asta :bash: :bash: :bash: :minigun: :evil:
florentin43993
Atunci o lasam pe Duminica viitoare! :evil:
Horia49540
da, duminica viitoare vin sigur band.gif
Andrei87679
:wave:
sal sunt un user mai vechi dar nu am mai intrat pe acest forum cam de un an si nici nu mai am parola vechiului cont.

ma bucur sa vad ca mai sunt si cativa dintre cei vechi care nu au pierdut speranta si ca au mai venit si cativa cu ladite foarte frumoase.

din pacate am vandut lada mea si acum imi pare foarte rau dar asta este...
totusi inca sunt un mare simpatizant al marci si as vrea sa vin si eu la intalnirea voastra blush.gif
Georgian40398
cum ai putut ? ... beer.gif
am vazut azi dimineata o lada 1200 rosu din ala inchis, cum are Horia... avea la spate niste roti mari, cred ca erau de 14 si late de 185... Conducea un nene la vreo 45 de ani :wave:
Andrei87679
georgian .. tu mai sti masina mea sigur .... dar asta este am avut ceva probleme atunci si asta este masina acum merge cineva care este mai mult decat multumit de ea din cate am inteles si na ce sa zi asta este



http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=4018&start=0
Mariustom
offtopic.gif
Andrei, vechiul tău nick-name nu era cumva EMaiL? Și chiar de 2 ori? Nu ai avut cumva această mașină?

Și nu ai sau avut adresa de mail emil_balcu@yahoo.com ?
Zău dacă înțeleg cum faci de uiți nick-ul + parola? biggrin.gif
Andrei87679
m-ai prins..... oricum i-am dat adminului un pm sa vad daca pot recupera contu ... sa vad acu daca merge bine daca nu, nu
Daniel82595
frumoasa masina....am vazut-o de cateva ori prin trafic :wave:
Andrei87679
momentan se mai poate vedea prin buzau
Horia49540
te asteptam la intalnire biggrin.gif
sa vii cu nissanul ca imi place masina aia biggrin.gif
Horia49540
wow, sau mai bine cu chevy :boxing: :bandit: biggrin.gif
florentin43993
Pt. EMail
Eu sincer nu as mai veni in locul tau .Acum ai trecut pe alt nivel si nu cred ca ar mai avea rost sa te complici cu astfel de intalniri.
Apropos de intalniri ,la ultima care s-a organizat nu prea ai venit.Asa ca nu te mai obosii sa spui ca ai sa apari.In rest toate bune!
TE Salut! :wave:
Andrei87679
QUOTE(florentin43993)
Pt. EMail
Eu sincer nu as mai veni in locul tau .Acum ai trecut pe alt nivel si nu cred ca ar mai avea rost sa te complici cu astfel de intalniri.
Apropos de intalniri ,la ultima care s-a organizat nu prea ai venit.Asa ca nu te mai obosii sa spui ca ai sa apari.In rest toate bune!
TE Salut! :wave:

avand in vedere ca nu am mai intrat pe acest forum de 1an din cauza unui individ care stia sa se bage in seama aiure (dar nu mai este) ... nu aveam de unde sa stiu nici de ultima intalnire.
am vrut sa vin la aceasta pentru ca am fost printre primii pe forumul Lada si m-am bucurat cand am vazut ca sunt atatia posesori care au descopeerit acest forum ... in ianuarie 2005 cand am descoferit acest forum erau doar 4-5 topicuri nu 100 cate sunt acum

dar daca nu sunt binevenit asta este imi cer scuze celor care i-am deranjat
Andrei87679
a si nu stiu daca erai si tu la intalnirile la care veneau cam 2 max 3 ladite pe vremea aceea ... acum chiar mi-ar place sa vad o parcare intreaga iar la cati useri sunt cred ca se strang bestui

mi-ar mai fi placut daca ar fi promovat cineva mai departe ideea de club care am avut-o in accea vreme.. dar vorba aceea nu e niciodata prea tarziu

si una alta nu tre sa fi rautacios ca desi nu mai am lada 1500 care o stia jumatate din bucuresti, inca sunt simpatizant al acestei marci (modelele noi NU)
Georgian40398
Totusi, daca ar fi sa ne luam macar dupa titlul topicului, se numeste intalniri ale posesorilor si pasionatilor de lada, deci zice clar, chiar daca nu ai o lada, faptul ca esti pasionat de lada face sa fim toti egali beer.gif
Dupa ce ca suntem doar cativa, sa ne mai si impungem ? :wave:
Dragos56563
Salut,

Hai sa nu incepem sa ne certam acum intre noi. Nu are nimic daca omu' nu mai are masina. Important e ca a ramas cu sufletul alaturi. Asta nu inseamna ca ceilalti care si-au vindut masinile nu mai au ce cauta la intilniri. Asta e. Sunt sigur ca pe viitor multi dintre noi vor renunta la Ladite pentru alte masini, dar oricum, din partea mea sunt bineveniti la intilnire.

Salutare !
Mariustom
Iaca și eu cu părerea mea ...
Nu trebuia să spună Florentin ce a zis, și nici Andrei!
Ar trebui să dăm exemplu de bună-cuviință și înțelegere, nu să ne legăm de alții, indiferent dacă au/avut Lada, sau dacă vreau sau nu să vină la întâlniri.
Haideți să purtăm un limbaj și atitudine demne de dragostea ce o purtăm pentru mașină, nu să fim ... nu vreau să zic biggrin.gif :bash: .
Deci, părerea mea, la întâlnirile voastre ar putea participa oricine, atâta timp cât arată interes/înțelegere pentru voi și mașinile voastre!
Părerea mea ... :wave:
Horia49540
lasati dom'ne omu' sa vina, ca e de-al nostru biggrin.gif
eu abia astept sa dau o tura in jurul chevroletului, sa-l observ din toate unghiurile biggrin.gif
uite ca ploaua in wekendul asta, poate avem mai mult noroc data viitoare

ps - o sa vin cu masina spalata de data aasta, cred ca e prima biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Dragos56563
Deci, ne mai vedem miine ? Da sau nu ? Ca sa stie si eu ce facem... biggrin.gif

:wave:
florentin43993
Am reusit si eu sa fiu rautacios pt prima data pe forum. :evil:
Nu am vrut chiar sa supar ,ci doar sa atrag atentia lui Email si celorlalti (mai erau vreo doi).Deoarece atunci au promis ca vor veni si nu au venit.De fapt am fost singurul care a venit.Atunci trebuia sa ne intalnim in Politehnica.

DESPRE INTALNIRE!
Dupa timpul care este afara eu zic sa o lasam pe Duminica viitoare adica pe 01.08.2006 .IN ACELASI LOC LA CEEASI ORA! biggrin.gif
P.S.-Si din partea mea poate sa vina cine vrea cu ce masina are fiecare!
iar daca am suparat pe cineva a fost doar pe moment un "ghimpe " care il aveam in coaste. arigato.gif
Voi restul stiti ca nu sunt rautacios biggrin.gif
Dragos56563
Ti-ai facut mea culpa, asa ca esti iertat. biggrin.gif

OK, duminica viitoare atunci...

:wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.