Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intalniri ale posesorilor si pasionatilor de Lada
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27
madalin46093
Nu stiu sigur daca vom gasii un alt loc mai bun decat acesta.Este mai retras si nu este aglomerat.Nu mai avem probleme cu paznicii asa cum era in parcarea din Malul din Vitan,si nu suntem expusi in bulevard cum este la fantana Miorita!Ce mai vreti de atata? blush.gif
madalin46093
Cristi si farul lui aburit.Poate incerci metoda lui Dragos cu pasta de ras. :clapping:
madalin46093
Gabriel Kgb-istul.Sper ca sa-ti onoram invitatia de a pleca undeva cu toata turma de Rusoaice :coolspeak:
madalin46093
La soare te poti uita ,dar la Lada ba! :cool:
biggrin.gif Numai daca iti pui ochelarii de sudura,asa de tare straluceau.
madalin46093
Surorile Mardare! blink.gif
madalin46093
Locul 2 nu exista!Astea doua au iesit pe primul loc! arigato.gif
madalin46093
1200 versus 1500 :argue:
gabriel cretu
ma eu spuneam de un alt loc in afara Bucurestiului............unde sa poata veni si altii din tara..........ca pentru aici e superbeton.........dar doar pentru noi bucurestenii...........asa ca haideti sa gandim o locatie pentru tara.........si o data............fixa.........sau cat de cat fixa........... biggrin.gif
Dragos56563
Salutare mai baieti !

Frumoase poze ! Frumoase comentarii !

Din pacate eu acum am scapat de la munca.. de fapt acum am terminat munca... Trimit pozele mai tirziu...

:wave: :boxing: band.gif
Dragos56563
O sa pun si eu pozele facute de mine... Daca am timp o sa montez si filmuletul. Ma rog... Filmuletele !


Pin atunci, adica, pina peste 3 ore... Long Live LADA !


:wave: drunk.gif
Dragos56563
In legatura cu "deplasarea" sunt perfect de acord... Poate mergem pina la Pitesti. Nu e foarte departe. Sunt sigur ca Remus vine, dar poate mai vine si cu alti adepti.

Apropo de intilnire. Ati vazut ca azi erau la intilnire in acelasi loc si cei de la vwforum.ro. Ce ziceti ? Majoritatea aveau pe luneta scris vwforum.ro. poate facem si noi asa ceva... Huh ?

Later...

:wave:

PS: Cosmin ? Ce a zis ML-u' ??? :inlove:
Dragos56563
Si apropos de cei de la vwforum... Nimeni de la noi nu s-a gindit sa faca poze cu intilnirea lor ( macar una ). La ei pe forum apare o poza cu intilnirea noastra.

In caz ca citesc si ei ( asa cum am citit si eu la ei pe forum ):

arigato.gif Salutari de la Clubul Lada !

:wave:
Cosmin65397
Salve! Pacat ca nu am observat la timp despre cei de la vw, sunt sigur ca aveam ce discuta cu ei sau cate un ochi aruncat la o tehnlogie mai noua sau la niste caluti mai de rasa si mai puternici.Pacat ca nu suntem si noi asa multi cum sunt ei,oricum in cazul in care se uita si ei pe topicele noastre despre intalniri SALUTARI SI NUMAI BINE DIN PARTEA NOASTRA .
Dragos56563
Lasa ca poate gasesc ceva pe filmare. Izolez un frame... Iese pina la urma ceva.

biggrin.gif

:wave:
CRISTI91516
Tocmai am fost in oras cu rusoaica si inca 3 prieteni.Au zis ca merge bine smile.gif).Normal.Adica ce credeau...oricum daca ziceau altceva ii aruncam din masina.A da si mi-a facut una nervi pe la Unirii cu o dacie.Era din Bacau cred.Si schimba benzile cum vroiau muschii ei.M-am dat spre ea cu tancu si s-a speriat de era sa intre in stalp :bash: ...eeeee.Gata ma simt mult mai bine.MULTUMIM de intalire baietzi si ptr complimentele facute la adresa fotografilor. arigato.gif . beer.gif .Poate ne vedem intr-o zi la o bere fara alcool prin Herastrau.Ce ziceti?
TLS-09
QUOTE(CRISTI91516)
A da si mi-a facut una nervi pe la Unirii cu o dacie.Era din Bacau cred.Si schimba benzile cum vroiau muschii ei.M-am dat spre ea cu tancu si s-a speriat de era sa intre in stalp :bash: ...eeeee.Gata ma simt mult mai bine.


Si cand o sa fii intr-un oras pe care nu-l stii si o sa se dea unu cu sa zicem un Hummer (adica cu tancu) inspre tine de sa intri in stalp, oare tot multumit ai sa fii draga Cristi? Nu incerc sa o scuz pe cucoana daca schimba asa benzile dar nici tu....
Dragos56563
Asa, deci poze. Primu sosit ( din cite am inteles ), Horia !
Dragos56563
Dupa care ( sau impreuna cu Horia ) a fost Cristi:
Dragos56563
Apoi a urmat un grup compact de trei bucati, conduse de Cosmin:
Dragos56563
Urmat de Dan :
Dragos56563
Apoi, yours trulli, adica JE ( Mandea ): biggrin.gif
Dragos56563
Nu e discriminare, pur si simplu nu i-am facut poza din spate la venire.... :boxing:

Urmeaza KGB... Ma rog, Gabi (cred ca e singurul dintre noi cu dosar la Secu):
Dragos56563
Si in cele din urma, dar nu ultimul... Madalin... frumos...
Dragos56563
Ooops:
Dragos56563
Dupa ce am vorbit si am reglat si ne-am minunat si dupa ce baietii de la forum VW au plecat ( ei erau acolo de la 10 - noi am venit la 12 ) ne-am hotarit sa mutam rusoaicele linga Brancusi. Zis si facut ! Iata-le !
Dragos56563
Si ca sa recapitulam:

Horia !
Dragos56563
Gabi !
Dragos56563
Dan !
Dragos56563
Dragos ! ( Mandea )
Dragos56563
Madalin !
Dragos56563
Ooops again!
Dragos56563
Hmmmmm:
Dragos56563
Cristi !
Dragos56563
Si dom' inginer ! Cosmin ! ( aka ML ) rolleyes.gif
Dragos56563
Nu am apucat sa fac filmuletzul... E tirziu... Sper sa-l fac zilele astea... Tre' sa gasim o modalitate de a-l urca pe un site. Gasesc eu, nu-i bai. Deci, o intilnire reusita ! La mai multe !

:wave:
Adrian92846
Salutari si de la membrii VW Forum biggrin.gif Aveti niste masini foarte frumoase si rezistente... Intotdeauna am admirat tabla masinilor LADA...Parca sunt tancuri. Ma cuprinde nostalgia, am avut mai demult o VW Broscuta din '69. Probabil ne vom revedea. Ne intalnim acolo in fiecare duminica.

Good speed & Drive safe
Georgian40398
Frumoase pozne baieti, ati prins si vreme buna, gut beer.gif
Eu atunci din pacate munceam fara speranta :wave:
Las ca vin si eu pana la urma biggrin.gif
Shkoda
Salutari si din partea mea! Am admirat si eu putin masinutele voastre. Cel mai mult mi-a placut KGB-ul! smile.gif

Si.. cum a zis si Adrian mai sus, noi ne vedem acolo in fiecare duminica, la ora 10. Cand ajungeti si voi prin zona... indrazniti! wink.gif
Cosmin65397
Salve! Cu cea mai mare placere vom admira si noi "bolizii" vostrii asta in cazul in care mai facem intalniri acolo..oricum eu unul as veni si singur sa va vad...Poate cine stie..duminica asta.... Hai ladistii la inca o intalnire duminica ce vine.....de la 10 sa fie sa-i prindem si pe vw-isti ...ce ziceti? ne amestecam rusoaicele cu nemtoaicele ... biggrin.gif ....!!!!!!
Cosmin65397
Din ciclul adormitilor.....asta ca sa nu fiu si eu singur.....ca m-am simtit jenat ..DOMN CRISTIAN.....LA CE TE GANDEAI?CUMVA SA-MI FURI ML-U?
gabriel cretu
vedeti "tovarasi" ladisti oameni seriosi cei cu vw.............se intalnesc in fiecare duminica.......bravo voua baieti,tot respectul......dar sunteti si multi fratilor.......pai daca ar fi sa se intalnesaca toti o data nu cred ca le-ar ajunge toata politehnica biggrin.gif ...........
in fine daca considerati ca vreti sa venim si duminica..........nu cred ca mai trebuie sa va spun ca sunt amator,nu?.........de fapt nu cred ca am lipsit de la vreo intalnire...........sunt singurul ?????? biggrin.gif
Horia49540
da' ati scris, frate, cred ca ati consumat o calimara de cerneala biggrin.gif
eu abia acu' am apucat sa intru
ma bucur ca iti merge masina bine, Mada biggrin.gif
parerea mea este ca acum trage la fel ca a lui Gabi - cat am putut sa-mi dau seama pe suta aia de metri:)
oricum cand am plecat nu mai puteam sa ma tin dupa tine, ianinte te-as fi executat :boxing: biggrin.gif :wave:
am si eu o rugaminte: cei care ati facut puze cu mine si masina mea mi le-ati putea trimit la horiamak@yahoo.com ? cade pe net le scot neclare rau :bash:
mersi si pe curand
daca mai e de vreo intalnire dati sms, ca nu prea mai am net saptamana asta...
succes :wave:
Dragos56563
Vin si duminica asta daca e ! Hai baieti, inca una !!!! :boxing:

:wave:
Dragos56563
BTW: Salutari VW ! Poate ne vedem duminica asta !

:wave:
Georgian40398
Si ce vreti sa faceti pe langa VW-uri ? beer.gif Sunt machini din astea noi si super performante sau din alea "de epoca" ? biggrin.gif
Dragos56563
"E" noi, da' nu conteaza biggrin.gif Important e sa fii pasionat de masini. De oricare fel ar fi.

:wave:
madalin46093
Mai sovieticilor!
Eu zic sa stam cuminti in Lada noastra.Nu are rost sa ne "ofticam" :bash: uitandu-ne la masini adevarate.
Nu avem ce sa "vedem " acolo.Sunt masini care au motorul invelit de scuturi si nu poti sa-l bagam pe Horica sa mai faca un reglaj de artist biggrin.gif
Hai sa ne vedem de "dinozaurii " nostrii! beer.gif


P.S.-Iar la primavara, poate avem si noi curajul sa plecam, macar cativa dintre noi pt un week-end pe undeva.
Daniel82595
QUOTE(Georgian40398)
Si ce vreti sa faceti pe langa VW-uri ? beer.gif Sunt machini din astea noi si super performante sau din alea "de epoca" ? biggrin.gif

Pai am putea vedea progresul tehnologic biggrin.gif. Sunt masini din astea cu performante de anii 2000+, care sunt pt "daily use", la fel ca si Laditzele noastre (mai putin KGB) ... deh avem masini rezitente :angel: . Tare mi-ar placea sa vad si ceva clasic de la VW, cum de altfel cred ca le-ar place si baietilor de la VW sa vada o masina pura. :punk:

De ofticat eu unul nu ma oftic, asta ar insemna ca nu-mi place actuala masina ceea ce nu e adevarat. Probabil ma veti intreba dc nu vreau alta masina? NU nu vreau alta masina, vreau SI alta masina.....dar de fapt as vrea sa stiu ca imi permit si alta masina si pe termen scurt tot Lada as conduce.(sunt cred singurul din club Lada care nu are un job, deh studentia nu poate emite pretentii)
Mai nu cu mult timp in urma cei cu masini moderne ne respingeau, zicand ca avem niste junghiuri down.gif . Iata ca acum baietii de pe forumul VW vor sa vada cum sta treaba cu masina care inca se mai fabrica in Rusia.

PS:1) Avand in vedere ca masina reprezinta pt noi o pasiune/relaxare nu cred ca ar trebui sa existe certuri rautacioase ... daca se hotaste sa mergem, atunci mergem, ca doar mergem sa ne vedem si intre noi nu? :peacefingers:
2) De acum inainte imi anunt participarea la intalniri cu o zi inainte, e mai sigur asa. sry. beer.gif
Dragos56563
Bine zis... Daca mergem la intilnire duminica, nu are nici un sens sa nu stam de vorba cu baietii de la VW. Pina la urma, ne leaga tot pasiunea pentru masini. Doar ca ale lor sunt mai noi, mai puternice, mai sigure, mai economice... Ma rog, ne surclaseaza la toate capitolele, dar asta nu trebuie sa fie un motiv de "timiditate". Totul tine de pasiune. Asa ca... Come on !

:wave:
Cosmin65397
In linkul urmator veti avea prilejul sa vedeti ceva inedit de la intalnirea din data de 20-11-06....este o premiera pe care maestrul Dragos a realizat-o pentru noi .Descarcare placuta!
http://www.rapidshare.ro/download.php?id=g...QUFxQsd4Cn9Eo0o
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.