Help - Search - Members - Calendar
Full Version: POZE
Masini.ro Forum > Masini.ro > Retro & Concept cars
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41
Arheopterix
Arizona-scufundata.
Tennesee si Oklahoma-grav avariate.
Arheopterix
Distrugatorul Shaw.
Arheopterix
Downes si Cassin in fata.
Pensilvenia in spate.
Seri
Mercedes T80 construita sa atinga 750 km/h in 1939, dar din cauza izbucnirii WWII nu s-a mai incercat acest lucru. Avea un motor V12 de 44.5 litri ce dezvolta 3.000 CP.
Arheopterix
Good job Seri!.
Arheopterix
Krupp protze in Paris.
Arheopterix
Stormtruppe (trupe de asalt) germane di primul razboi cu armura.
Arheopterix
Soldati sovietici cu armura.
In lupta si la parada.
Interesant e cum a lasat sa se vada decoratia ....

Soldat germsan cu armura sovietica.
Soldati britanici pregatindu-se de bataie.
Arheopterix
Mitralior american super accesorizat ca protectie ptr aa.
Arheopterix
Hansa 4.5 T Diesel.
Arheopterix
Ford 1939.
malasorte
AUTOMOBIL FABRICAT IN FRANTA FOLOSIT DE ROMANIA IN PRIMUL RAZBOI MONDIAL FOTOGRAFIAT LA MUZEUL PORTILE DE FIER DIN DROBETA TURNU SEVERIN.
Arheopterix
Zundapp nou nout ,primit de armata Finlandeza in 44.
A ajuns la casat in 54 cand avea aproape 50.000km.
Arheopterix
Tot de la finlandezi.
Arheopterix
Tanchisti sovietici multumiti de treba facuta.
Se vad cum au topit proiectilele perforante metalul.
Arheopterix
Au tras baietii....
Arheopterix
La distractie.
Arheopterix
Jagdtiger prin Ardeni.
BAietii au umbrele ca nu cumva sa se ude.
Arheopterix
Din fata in spate.
Steyr 1500.
Mercedes.
Krauss Maffei.
Arheopterix
Ex T 34.
Arheopterix
Muncesc din greu ptr a umple santul anti tanc.
Arheopterix
Trecerea unei motociclete pe o pluta/
malasorte
GMC capturat si folosit de nemti.
Arheopterix
Coloana de schwimmuri.
malasorte
Sdkfz 232 thumbsup.gif
malasorte
Sdkfz 234 thumbsup.gif
adrian_flavius
Sunt dintr-un .pps, le-am scos de acolo si le-am facut poze, ca nu am reusit sa le atasez altfel...oricum, adevarate bijuterii pe roti... thumbsup.gif

...continuare:
adrian_flavius
Sursa unor ilustratii cu masini de epoca...superbe...tipul are talent, sincer...
NGZ
Frumoase !!!
Completez si eu cu un Ford din 1928.
NGZ
Si inca ...
Sper sa va placa.
NGZ
Fordul 1928 dupa niste ani.
malasorte
Adler Rennlimousine din 1937 thumbsup.gif
malasorte
KV-1 scos din râul Neva. thumbsup.gif
Arheopterix
Panzer 4 scos din uz.
Se vede colarul de blindaj si fustita de upgradare.
Arheopterix
Tigher in culori (destul de sterse).
Arheopterix
Wanderrer.
malasorte
Sd.Kfz.7 transformat in post de control pentru rachetele V-2.
remier
Asta-i Vasilica al meu smile.gif
Barkas B1000, o masina super pentru orice, concedii, excursii, pescuit, transport materiale si marfa.
Pacat ca la noi nu se gandeste nimeni sa dea o lege ca in vest, un ajutor de la guvern sa le schimbe motoarele cu unul mai putin poluant.
Altfel, intretinere simpla, o masina cu care nu am ramas in drum niciodata, oricate pante am urcat, sau vaduri prin care am trecut.
remier
CITAT(remier @ Feb 3 2009, 01:50 PM) *
Asta-i Vasilica al meu smile.gif
Barkas B1000, o masina super............


Azi pot spune cu nostalgie: acela A FOST "Vasilica" al meu, azi l-am dat, singura multumire este ca la cumparat cineva care il va ingriji si il va iubi la fel de mult cum l-am iubit eu, un vecin din apropiere, asa ca macar pot sa-l vad din cand in cand.
....nu puteam sa la pastrez pe toate - mai am doua mai noi, dar mai sensibile, costisitor de intretinut, cu care stiu ca nu o sa ajung niciodata pe unde am fost cu "Vasilica"......el facea parte din familie si acum va ramane doar in amintiri, in pozele de pe coclaurile pe unde ne-a dus cu bine atatia ani..............
Daca as fi avut o bucatica de curte unde sa-l tin, nu l-as fi dat in veci !.......nu credeam ca ma pot lega atat de mult sufleteste de o masina.................................................. sad.gif
malasorte
QUOTE (remier @ Feb 3 2009, 01:50 PM) *
Asta-i Vasilica al meu smile.gif
Barkas B1000, o masina super pentru orice, concedii, excursii, pescuit, transport materiale si marfa.
Pacat ca la noi nu se gandeste nimeni sa dea o lege ca in vest, un ajutor de la guvern sa le schimbe motoarele cu unul mai putin poluant.
Altfel, intretinere simpla, o masina cu care nu am ramas in drum niciodata, oricate pante am urcat, sau vaduri prin care am trecut.


Exista Barkas-uri cu motoare Dacia.

In poze este un Barkas care numai circula de cativa ani.
A K U
Ce s-a intamplat cu topicul asta? Pe unde sunteti, oameni buni? sad.gif
NGZ
Daca te adresezi oamenilor buni, atunci o sa pun si eu o poza: Edsel 1958. biggrin.gif

malasorte
Tatra 600 – Tatraplan thumbsup.gif
Oana
ce faceti, dormiti in papuci? de o luna si ceva n-ati mai pus o poza...
malasorte
QUOTE (Oana @ Apr 1 2009, 01:14 PM) *
ce faceti, dormiti in papuci? de o luna si ceva n-ati mai pus o poza...


Tu de ce nu pui poze ?



ADLER banned.gif

laurentiu
In opinia mea cea mai frumoasa masina a tuturor timpurilor: Jaguar E-Type smile.gif

Seri
1930 Mercedes SSK Count Trossi. Este ultima masina construita de Ferdinand Porsche pentru Mercedes. Era propulsat de un motor L6 de 7.0l compresor ce dezvolta 200-300 CP. Doar 40 de bucati s-au construit, iar multe dintre ele au fost distruse in curse.



1933 Pierce-Arrow Silver-Arrow V12, o masina revolotiunara din punct de vedere tehnic si estetic, foarte scumpa si exclusivista, doar 5 exemplare s-au produs. Producatorul american de masini de lux Pierce-Arrow a dat faliment in 1938 datorita recesiunii.
roadempire
1930 Ford Model A Pickup
G e o r g e
doar ca nu e modelul original . daca se poate sa pui poze cu masini originale aici , nu cu masini "restilizate" smile.gif
FAR EASTERN
Da, zici ca e mana lui Boyd Covington. wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.