No SSO cookie

Etapa a treia a CNKD se desfasoara la Bacau

voteaza
(5/ 1)
Etapa a treia a CNKD se desfasoara la Bacau
Noutati-auto · · 0 Comentarii
Nota utilizator
5.0

Cei mai tineri piloti licentiati FRAS sunt asteptati in week-end-ul 7-8 iulie pe pista Selena din Bacau la etapa a treia a Campionatului National de Karting Dunlop.

 
 

Cei peste 60 de sportivi care au participat la primele doua etape ale campionatului sunt asteptati sa continue lupta din Micul Circ inceputa la Bucuresti.
Organizatorii se asteapta ca numarul cel mai mare de inscrieri sa fie tot la „clasa regina” KZ2, unde stacheta a fost ridicata la un nivel superior fata de anii precedenti, inregistrand aproximativ 20 de participanti la fiecare din cele doua etape disputate sezonul acesta  in Capitala.

Dunlop, partenerul traditional al FRAS va oferi cate un set de anvelope pentru cei mai buni trei sportivi de la fiecare din clasele KZ si Mini, dar si pentru ocupantul primului loc de la fiecare din clasele N-100, KF3, KF2 si Rotax.

Campionatul  National de Karting Dunlop 2012 este organizat sub egida Federatiei Române de Automobilism Sportiv si are sase etape competitionale.

 

SAMBATA 07. 07. 2012 – ACTIVITATI SI ORE

1.
PISTA LA DISPOZIŢIA PILOŢILOR antrenamente libere 09:00-15:35

CLASA

ORELE ANTRENAMENTELOR

ANTR. I 10min      ANTR. II 10min      ANTR. III 10min

PUFO+KID

09:00-09:10

10:15-10:25

11:30-11:40

MINI+N60+N80

09:15-09:25

10:30-10:40

11:45-11:55

KF3+ROTAX

09:30-09:40

10:45-10:55

12:00-12:10

KF2+N 100

09:45-09:55

11:00-11:10

12:15-12:25

KZ1,2+OPEN

10:00-10:10

11:15-11:25

12:30-12:40

 

ANTR.IV 10min

ANTR .V  10min

 

PUFO+KID

12.45-12.55

14.00-14.10

 

MINI+N60+N80

13.00-13.10

14.15-14.25

 

KF3+ROTAX

13.15-13.25

14.30-14.40

 

KF2+N 100

13.30-13.40

14.45-14.55

 

KZ1,2+OPEN

13.45-13.55

15.00-15.10

 

2.Control administrativ – eliberarea licentelor, validarea inscrierii concurentilor si a pilotilor - sambata 07 iulie 2012 intre orele 09:00 – 13:00

3. VERIFICĂRI TEHNICE  sambata 07 iulie 2012 intre orele 10:30-15:10

CLASA

ORA

PUFO+KID

10.30 – 11.30

MINI+N60+N80

11.30 – 12.30

KF3+ ROTAX

12.30 – 13.15

KF2+ N 100

13.15 – 14.15

KZ1,2+OPEN

14.15 – 15.10

4. DISTRIBUTIA TRANSPONDERELOR 10.30 – 15.10 – la verificarile tehnice

5. PISTA INCHISA  15.10 – 15.30

6. CALIFICARI – MANSELE CRONOMETRATE  15.30 – 16.40 - 10 min PENTRU FIECARE CLASA

CLASA

ORELE MANSELOR DE CALIFICARE

PUFO+KID

15.30-15.40

MINI+N60+N80

15.45-15.55

KF3+ROTAX

16.00-16.10

KF2+N 100

16.15-16.25

KZ1,2+OPEN

16.30-16.40

7. PARC ÎNCHIS 15.30-17.00 - 15 min. DUPA INTRAREA IN PARCUL INCHIS A TUTUROR KARTURILOR DE LA CLASA RESPECTIVA

8. CONTESTATII - PE CLASE - IN TERMEN DE 15 MIN DUPA INCHEIREA FIECAREI MANSE

9. VERIFICARI TEHNICE 10 min. PENTRU FIECARE CLASA DUPA INCHEIEREA MANSEI RESPECTIVE

10. AFISAREA GRILEI MANSEI PREFINALE 17.15

11. PREFINALA – (MANŞA  I  DE  CONCURS) 17.30- 19.55

CLASA

ORELE

NR. TURE

MINUTE

PUFO

17.30 – 17.45

8

15

KID

17.50 – 18.05

8

15

MINI+N60+N80

18.10 – 18.25

11

15

KF3 + ROTAX

18.30 – 18.45

14

15

KF2 + N 100

18.50 – 19.10

16

20

OPEN

19:15 – 19:35

16

20

KZ1,2

19:35 – 19:55

16

20

12. PARC ÎNCHIS 17.30– 20:10 -  15 min. DUPA INTRAREA IN PARCUL INCHIS A TUTUROR KARTURILOR DE LA CLASA RESPECTIVA

13. CONTESTATII - PE CLASE - IN TERMEN DE 15 MIN DUPA INCHEIEREA FIECAREI MANSE

14. VERIFICARI TEHNICE 10 min. PENTRU FIECARE CLASA DUPA INCHEIEREA MANSEI

15. AFISAREA  REZULTATELOR  MANSEI  PREFINALE  SI  A  GRILEI  MANSEI  FINALE  la ora 20.30

DUMINICA  08 iulie 2012 – ACTIVITATI SI ORE

16. WARM-UP – 10 min. Pentru fiecare clasa  ORA 08.30 -10.10

CLASA

ORELE

MINUTE

PUFO + KID

08:30 – 08:40

10

MINI + N60+N80

08:45 - 08:55

10

KF3 + ROTAX

09:00 - 09:10

10

KF2 + N 100

09:15 - 09:25

10

KZ1,2 + OPEN

09:30 - 09:40

10

17. PREZENTAREA PILOTILOR ORA : 09.50 – 10.20

18. BRIEFING  PILOTI  TOATE  CLASELE : 10.20 – 10.30

19. FINALA – (MANŞA  II-a  DE  CONCURS) 10.45-13.20

CLASA

ORELE

NR. TURE

MINUTE

PUFO

10.45 – 11.00

8

15

KID

11.05 – 11.20

8

15

MINI+N60+N80

11.25 – 11.45

13

20

KF3 + ROTAX

11.50 – 12.10

16

20

KF2 + N100

12.15 – 12.35

18

20

OPEN

12.40 – 13.00

18

20

KZ1,2

13:00 – 13:20

18

20

20. PARC ÎNCHIS 11.00 – 13.35  - 15 min DUPA INTRAREA IN PARCUL INCHIS A TUTUROR KARTURILOR DE LA CLASA RESPECTIVA

21. CONTESTATII - PE CLASE - IN TERMEN DE 15 min. DUPA INCHEIEREA FIECAREI MANSE

22. VERIFICARI TEHNICE 10 min. PENTRU FIECARE CLASA DUPA INCHEIEREA MANSEI

23. SEDINTA CCS PT. VALIDAREA REZULTATELOR 13.30-13.45

24. AFISAREA REZULTATELOR FINALE ORA : 13.45

25. FESTIVITATEA DE PREMIERE  ORA : 14.00

 

 

Cuvinte cheie:
Urmareste masini.ro pe:

Stiri asemanatoare

Comentarii (0)

Pentru a putea comenta la acest articol, te rugam sa te autentifici!

Drive Test

  • Dacia Sandero Stepway

    Dacia Sandero Stepway

    În puține cuvinte Sandero Stepway poate fi caracterizat ca o mașină perfectă pentru cei nepretențioși, relativ robustă și fiabilă, care beneficiază de un aspect veritabil de crossover, această transformare a modelului supermini Sandero fiind realizată cu succes.

  • Mazda MX-5 Revolution MT6

    Mazda MX-5 Revolution MT6

    MX-5 vă captivează încă din primele secunde de condus și vă face să treceți peste orice considerent logic sau practic legat de ce anume v-ați dori de la un automobil

Autentificare

Nu sunteti membru inca ?

Dureaza doar cateva minute sa va inregistrati.

Inregistrati-va acum

Adresa email
Parola
Ati uitat parola?
Inregistrare
0.6304 :: 18.71MB