Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Subaru vs. Restul Lumii
Masini.ro Forum > Discutii generale > Combat zone
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42
Lucian107416
1. Adi, nu te-a facut nimeni manelist. Era vorba de altceva.
2. Nu cred ca ti-a adresat cineva vreo jignire
3. Polemica ce a urmat nu ti s-a datorat si nici nu trebuia sa te simti tu vinovat ca s-a starnit un scandal de la un text de-al tau pentru ca nu tu l-ai starnit
PS. Iar daca ascultai manele nu era nici o problema. Fiecare asculta ce pofteste. am fi avut un punct in minus in comun, dar si asa avem destule biggrin.gif
solmar
Adi-Ca,
fa-ti si tu mana citind din clasici. Pana sa postez prima data am citit tot topicul asta (avea pe atunci vreo 90 de pagini) si apoi gasesti destule chestii interesante de citit. Nu te arici ca n-ai de ce, tonul e calm si civilizat pe masini.ro, nivelul discutiilor e peste medie iar ca fapt divers majoritatea celor care posteaza isi controleaza limbajul. N-o sa vezi atacuri la persoana decat in mod izolat sau accidental.

Iar daca vrei varianta scurta de acceptare iti sugerez sa intri pe topicul euroring 5, iti faci rezervare la Hotel Szoniy si ne vedem la Budapesta la inceputul lunii mai unde fara exceptie mergem in fiecare an sa ne tamponam masinile. Nu se supara nimeni indiferent de avarie. Apoi le reparam pe CASCO. O sa fie o placere sa ne tamponam si cu Foresterul tau.

Bai, sa nu ziceti ca nu v-am spus: Foresterul lui Adi-Ca e al meu - spate si laterala dreapta. Dupa ce-l busesc eu puteti si voi!

PS1 Bine ai venit!
PS2 Marcat Niculae!
Rebel
Eu repun textul, poate se termina cu victimizarea...

QUOTE (Rebel @ Mar 16 2011, 05:59 AM) *
QUOTE (Adi-Ca @ Mar 14 2011, 09:56 PM) *
Uneori atinge cu burta cand trec peste nametii de zapada` uneori enormi pe care celebra iarna` quebecoasa` ii scupa` peste patrie. Oricum, tractiunea AWD isi face toti banii , cand uneori, cerul se sloboade peste noi si te trezesti cu nameti de 50-100 cm. de zapada` ,ajutati in plus de plugurile care trec regulat pe strada` si iti blocheaza` masina la bordura`, iar vecinii cu masini "normale" dau la lopata` aproape 2 ore ca sa` isi faca` drum pana la sosea, iar eu (si cu inca` un vecin, si el tot roman, care are un Forester 2010) iesim dintre nameti fara` sa` punem mana deloc pe lopeti si din 2-3 zvacneli iesim fericiti la asfalt, spre ciuda celorlalti care nu au vrut sa mai dea cateva mii de $ pe o tractiune integrala`.


Pai, sa stapanesti sanatos masina, dar fa si tu o reclama mai adevarata.
In primul rand 2 ore la lopata e cam mult ca sa iesi din zapada, de obicei intr-o ora buna cureti toata suprafata din fata unei case cu 3 garaje si care poate adaposti alte 6 masini in fata garajului; plus trotuarul.

In al doilea rand, nu prea iesi singur din nametii aia (daca iti trebuie 2 ore de dat la lopata inseamna ca vorbim de spatiu nu gluma) iar daca totusi iesi prin nametii facuti de plug (iarasi ma indoiesc mai ales daca plugul a trecut seara iar tu pleci dimineata dupa ce s-au intarit binisor) as vrea sa vad si eu cum arata pragurile si spoilerele masinii.

Cat despre ciuda celorlalti, si aia niste calici, ce sa zic... tipic romanesc... si specific romanului quebecos...smile.gif

Cele ulterioare sunt urmarea altor interventii ce nu apartin neparat lui Alin-ca.
Altfel, reply-urile initiale mi le sustin si am specificat prin mesajul ulterior "si ce, si cum".
f1anatic
Adi, in Canada vin la cursa; am biletele primite si neamurile anuntate; poate revin si la iarna.
Adi-Ca
Lucian107416 - "PS. Iar daca ascultai manele nu era nici o problema. Fiecare asculta ce pofteste. am fi avut un punct in minus in comun, dar si asa avem destule " - Nu ascult manele, deci avem un punct in minus mai putin !

solmar - "Iar daca vrei varianta scurta de acceptare iti sugerez sa intri pe topicul euroring 5, iti faci rezervare la Hotel Szoniy si ne vedem la Budapesta la inceputul lunii mai unde fara exceptie mergem in fiecare an sa ne tamponam masinile. Nu se supara nimeni indiferent de avarie. Apoi le reparam pe CASCO. O sa fie o placere sa ne tamponam si cu Foresterul tau.
Bai, sa nu ziceti ca nu v-am spus: Foresterul lui Adi-Ca e al meu - spate si laterala dreapta. Dupa ce-l busesc eu puteti si voi!" - Bine ca m-ai prevenit ca sa` nu vin cu el in Europa !! Nici nu l-am terminat de platit si sa` il si tamponez deja ?? Si asa am destule belele cu zgarieturile ptr. ca` imi mai freaca` cate un nepriceput bumper-ul prin parcari la magazine si apoi dispare !!!!

Rebel- "Eu repun textul, poate se termina cu victimizarea..." Gata cu victimizarea, gata cu totul ! banned.gif


QUOTE (f1anatic @ Mar 21 2011, 10:06 PM) *
Adi, in Canada vin la cursa; am biletele primite si neamurile anuntate; poate revin si la iarna.


Vara`, iarna`, nu conteaza`, ne putem intalni oricand la o bere beer.gif (sau daca` esti norocos, poate la o palincuta` daca` mai am ascunsa` prin pivnita`) Numai sa ma anunti din timp, ca sa` nu o dau gata pe toata` thumbsup.gif
solmar
In cazul de fata propun sa mutam Euroringul in Canada. Merge muntele la Mahomed daca invers nu se poate. V-am spus, va repet: spatele si laterala din dreapta sunt ale mele. Dupa ce-mi fac damblaua va puteti juca cu Adi-Ca pana va plictisiti. Gasim noi un hotel in zona in care sa ne cazam si apoi atacam pivnita in care tine Adi proviziile de tuica. O sa vorbesc maine la MSC pentru transportul masinilor, parca ei merg pe nord. Daca negociez in bloc cred ca putem sa incarcam toate masinile in 5 containere de 40' si obtinem si un navlu bun. Sau inchiriem local?

Adi-Ca,
in coltul din dreapta jos al ferestrei in care scrii mesajul e un mic dreptunghi in care scrie BB Code Help. Click pe el si de acolo cred ca te descurci singur.
James Kilowatt
Pe mine data trecuta m-a scalpat nevasta-mea cand am venit acasa cu masina muci unsure.gif . V-am spus de la inceput ca busesc numa' partea stanga, sa zic ca am sters un parapet pe autostrada ca mi-a taiat unu' fata care apoi s-a dat la fund, da' voi nimic, a trebuit sa intri tu ca desteptu' si in dreapta!

Voi stiti cat m-am chinuit sa-l aburesc pe ala de la asigurari? Si dupa ce am reparat-o, am schimbat compania, ca data viitoare sigur nu mai tine! Daca mai atinge unu' partea dreapta eu ma retrag din schema banned.gif Si cu tine simultan nu ma mai bag ca nu esti parolist, dai la operatie banned.gif
Baby Blues
N-am mers pana acum cu voi dar daca mergeti in Canda ma bag si eu cu conditia sa merg cu masini locale. Am mecanic un prieten care lucreaza acolo deci logistica este asigurata. Nu va arat decat atat biggrin.gif :
Adi-Ca
QUOTE (solmar @ Mar 21 2011, 11:05 PM) *
In cazul de fata propun sa mutam Euroringul in Canada. Merge muntele la Mahomed daca invers nu se poate. V-am spus, va repet: spatele si laterala din dreapta sunt ale mele. Dupa ce-mi fac damblaua va puteti juca cu Adi-Ca pana va plictisiti. Gasim noi un hotel in zona in care sa ne cazam si apoi atacam pivnita in care tine Adi proviziile de tuica. O sa vorbesc maine la MSC pentru transportul masinilor, parca ei merg pe nord. Daca negociez in bloc cred ca putem sa incarcam toate masinile in 5 containere de 40' si obtinem si un navlu bun. Sau inchiriem local?

Adi-Ca,
in coltul din dreapta jos al ferestrei in care scrii mesajul e un mic dreptunghi in care scrie BB Code Help. Click pe el si de acolo cred ca te descurci singur.



Solmar, vad ca ai pus gand rau masinutei mele, vrei neaparat sa o ciufulesti !! dry.gif .Deci vrei spatele si laterala dreapta ? Bine ca` stiu, o sa o blindez cu tabla` de 5 mm. (nu stiu cum o sa` arate, dar nu conteaza`) . Daca tii neaparat , iti gasesc eu hotel in zona` si companie de shipping ptr. containerele cu masini . (dar o sa vorbesc cu capitanul vasului sa` va` duca` si sa va debarce in Brazilia, sau Chile , sau pe vreo insula` in Polinezia, si asa m-am scos rolleyes.gif ) Apoi va astept la tuica aceea promisa`, dar fara` masini, ca faceti prostii cu ele whistling.gif

Merci ptr. chestia cu BB Code Help, inca` nu stiu sa` il folosesc, dar descopar eu .
Baby Blues
M-am gandit eu ca se rezolva! whistling.gif thumbsup.gif
solmar
Adi-Ca,
tocmai mi-ai dat o idee. Am un coleg de facultate in Canada (de fapt sunt multi petrolisti pe acolo) care are o pasiune pentru Volvo si astea au carnea tare pe ele. Imposibil sa n-aiba un model mai vechi prin garaj.

JK,
nu te mai vaicari atat. Daca-mi aduc bine aminte nici nu era asa julita pe dreapta, e drept ca stanga era mototolita bine dar pe dreapta aveai gaura aia pe care-am acoperit-o cu duck tape si am dat putin cu spray pe unde se luase vopseaua, practic nici nu se observa. Iar daca e sa fim corecti Diesel si cu Halba si-au paradit cel mai mult masinile. Am vorbit cu Diesel sa puna niste poze dar era la Bucuresti asa ca mai avem de asteptat. Era sa uit de Tudor care s-a intors acasa cu ea pe platforma... da a fost mai misto asa. Nu tineti minte ca a facut o saptamana pana acasa precum Athos in Cei trei muschetari cand s-a refugiat in pivnita doldora cu vinuri a hangiului din Amiens... Apropos de pivnita Adi, daca o dibuim whistling.gif
Adi-Ca
Adi-Ca,
tocmai mi-ai dat o idee. Am un coleg de facultate in Canada (de fapt sunt multi petrolisti pe acolo) care are o pasiune pentru Volvo si astea au carnea tare pe ele. Imposibil sa n-aiba un model mai vechi prin garaj. - Sper ca sa` aiba un model mai vechi si mai obosit, ca sa` nu il poata` prinde din urma` pe Subi al meu ! 36182451.gif

.......................................................................

Apropos de pivnita Adi, daca o dibuim whistling.gif - Ups !! mare greseala` am facut pomenind de palinca aia !! Iara` trebuie sa imi schimb domiciliul (sau macar lacatul) ca sa` nu mi-o gaseasca` dusmanii 39110506.gif !!! 36182451.gif 36182451.gif



Mariustom
Cu toate că mă distrez de minune citind inepțiile voastre vă reamintesc că aici sunteți în aria Combat nu Funny, daaaa ??? biggrin.gif
ninja.gif
HalbaSus
@solmar, da da da.... clar James Kilowatt n-are de ce sa se planga. Pai ce alea sunt daune ? un lateral frecat si vreo doua gauri mici pe celalalt ? Diesel m-a lovit frontal, acolo sa vezi daune, ca aratau masinile noastre ca niste acordeoane... mai ales ca dupa ce m-a busit frontal in drum spre casa a tinut el sa se tot opreasca fix in portbagajul meu, ca zicea ca arata prea nou... iar de Tudor care s-a dat peste cap nici nu mai vorbesc...
James Kilowatt
Bai, nu va mai c....i pe voi atata, ca voi aveti casco in Romania, unde inca nu exista bonus si malus! La mine daca se prinde asiguratorul ca am busit-o din vina mea m-am lins pe bot de 3 ani de bonus! Chestia asta m-ar costa cat masina lu' Diesel cu totul verymad.gif
Din fericire, bine ca asiguratorii nu pastreaza in baza de date toata isprava ci doar suma platita si daca am fost sau nu vinovat, nu si imprejurarile, asa ca asta de acum n-are de unde sa stie ce s-a intamplat anul trecut... insa e stresant, la fiecare isprava din asta sa caut alt asigurator....
T u d o r
Bai nu mai speriati omul! Si ce daca m-am dat peste cap? A fost safe, purtam centura si am iesit prin luneta, care e problema? Naspa a fost s-o aduc acasa cu platforma dar pana la urma ne-am dexcurcat. Si acum ma doare umarul pe care l-am avut in gips... unsure.gif

In alta ordine de idei Adi nu te speria ca nu toti sunt ca noi. Noi aveam ceva de demonstrat si de-aia ne-am cam luat cu valul. Restul n-au patit mai nimic. Cred ca o bara cazuta nu e mare lucru iar roata aia care i-a sarit lui George in virajul ala a fost un accident, o intamplare. Saracul... chiar, ati mai vorbit careva cu el? Mi-e teama sa nu fi ramas cu sechele, ultima data cand l-am vazut i se mai vedea doar nasul din bandaje... unsure.gif
solmar
Tudor,
aici gresesti, de ce nu spui ca erai manga cand te-ai dat peste cap... si ca mai aveam putin si ne .... pe noi de frica. Sincer eu vreau sa uit episodul asta. Stii bine ca a condus nevasta-mea pana acasa. D'aia am spus ca pe Adi-Ca il preiau eu, pentru ca tu chiar nu stii de gluma.
James Kilowatt
Hai, lasa, nu te mai da si tu viteaz acum, dupa noaptea dinainte cred ca nu eram niciunul foarte in forma. De treaz ce erai nu mai stiai care-i stanga si care-i dreapta? E drept ca Tudor era cel mai pulbere, ca i-a zis lui un mos ca dimineata ca sa scapi de mahmureala mai tre' sa bagi doua beri... noi i-am spus ca bage o ciorba acra, da' el nu si nu, batman, mancare nu ca vomita in masina...
T u d o r
Solmar, nu e frumos sa dai din casa. Ce daca bausem pana dimineata? eram lucid, pot sa depuna marturie si colegii ca m-am urcat singur in masina...
James Kilowatt
Baaaai, tampitilor, v-ati lasat furati de amintiri si asta e o ARIE PUBLICA!!!! Poate intra oricine sa citeasca, chiar si cineva fara cont, caruia nu-i putem localiza IP-ul!

Vb repede cu Admin sa mute mesajele asta intr-o arie restransa... voi nu sunteti normali la cap!
T u d o r
UPS...
f1anatic
QUOTE (James Kilowatt @ Mar 22 2011, 04:54 AM) *
Baaaai, tampitilor, v-ati lasat furati de amintiri si asta e o ARIE PUBLICA!!!! Poate intra oricine sa citeasca, chiar si cineva fara cont, caruia nu-i putem localiza IP-ul!

Vb repede cu Admin sa mute mesajele asta intr-o arie restransa... voi nu sunteti normali la cap!



In plus de asta esti off-topic.
solmar
Aici aveti dreptate, eu m-am dus sa ma culc la 4 dimineata, voi ati ramas sa va trotilati. N-am inteles de ce dar ma rog... Tudore, mare noroc ca purtai casca... desi cred ca te imbatai instantaneu daca respirai aerul din casca.
Si ce daca ii spun omului ca ne dilim, macar sa stie ce-l asteapta. Sa nu creada ca ziua ne dam cu masina iar la hotel jucam tabinet. Apropos Halba, ce-au spus, ne mai primesc la Szonyi?

ps Ieri n-am mai rezistat si am desfacut o sticla de Yamazaki si am luat un paharel. Sunt cumparate inainte de Fukushima asa ca sunt sigure! biggrin.gif biggrin.gif

ps Adi-Ca, ce culoare zici ca e a ta? Ca sa luam duck tape si spray la culoare din timp.
James Kilowatt
Am setat firewallul sa blocheze accesul celor cu IP inca nefolosit aici. Sper ca n-au apucat sa citeasca prea multi, data prezenta destul de redusa pe forum.
Am verificat log-ul, de cand a inceput tembelu' de Solmar discutia, au fost online 441 useri, dintre care doar 18 anonimi. Iar din aia 18, 14 au IP-uri cunoscute, probabil cuiva i-a fost lene sa se logheze.
Mai sunt 4 complet necunoscuti. Sper ca nu e vreunul nevasta-mea biggrin.gif

Agentul de asigurari nu intra p-aici, e doar pe forumuri belgiene. Cica asa ii depisteaza pe aia cu masini cu chiptuning.
HalbaSus
solmar, aia de la Szonyi ne mai primesc, chiar daca ultima daca le-am cam facut praf baia si terasa... da tipu' de la bar a fost multumit ca i-am lasat bacsis la fiecare bere... si am luat cam tot stocul... tipul de la curatenie a primit cadou o sticla de jack aproape plina de la Tudor (asta dimineata, cand a zis ca a terminat de baut si se indrepta spre camera, nu stiu daca mai tine el minte)... iar cameristele... nu stiu... am inteles ca au facut o pasiune pentru Diesel 36182451.gif sau cel putin una din ele... whistling.gif
solmar
Apropos de Szonyi... am dat nas in nas cu tipa aia cu hotelul de la Neptun si a zis ca nu vrea sa mai auda de noi. Cica dupa iuresul de 1 Mai au razuit la pereti o luna de zile pe tot holul. Pacat, ca era un hotel misto iar tipa chiar era de treaba. Spunea saraca ca a mai avut necazuri cu turistii dar nu de proportiile astea.
Adi-Ca
QUOTE (Mariustom @ Mar 22 2011, 06:58 AM) *
Cu toate că mă distrez de minune citind inepțiile voastre vă reamintesc că aici sunteți în aria Combat nu Funny, daaaa ??? biggrin.gif
ninja.gif


Deci trebuie sa incepem sa ne spargem capetele ??? Sa nu uit sa` imi iau casca` !! 36182451.gif

QUOTE ( T u d o r @ Mar 22 2011, 11:49 AM) *
In alta ordine de idei Adi nu te speria ca nu toti sunt ca noi. Noi aveam ceva de demonstrat si de-aia ne-am cam luat cu valul. Restul n-au patit mai nimic. Cred ca o bara cazuta nu e mare lucru iar roata aia care i-a sarit lui George in virajul ala a fost un accident, o intamplare. Saracul... chiar, ati mai vorbit careva cu el? Mi-e teama sa nu fi ramas cu sechele, ultima data cand l-am vazut i se mai vedea doar nasul din bandaje... unsure.gif


BAAAAAAiiiiiiiiii , CE TOT VORBITI ACOLO ?????? ohmy.gif Subi al meu nu a vazut nici macar o bordura` sau un santz, e masinuta` de oras, numai pe asfalt proaspat a rulat !! tongue.gif Voi pe unde va` dati cu masinutele voastre ??? (puneti niste poze pe aici ca sa` vad si eu cu cine am de-a face).

QUOTE (solmar @ Mar 22 2011, 12:37 PM) *
Tudor,
aici gresesti, de ce nu spui ca erai manga cand te-ai dat peste cap... si ca mai aveam putin si ne .... pe noi de frica. Sincer eu vreau sa uit episodul asta. Stii bine ca a condus nevasta-mea pana acasa. D'aia am spus ca pe Adi-Ca il preiau eu, pentru ca tu chiar nu stii de gluma.


Cred ca trebuie sa ii dau mita` serioasa` la comandantu vaporului ca sa va` duca` mai departe de Polinezia !! whistling.gif

QUOTE (solmar @ Mar 22 2011, 01:02 PM) *
Aici aveti dreptate, eu m-am dus sa ma culc la 4 dimineata, voi ati ramas sa va trotilati. N-am inteles de ce dar ma rog... Tudore, mare noroc ca purtai casca... desi cred ca te imbatai instantaneu daca respirai aerul din casca.
Si ce daca ii spun omului ca ne dilim, macar sa stie ce-l asteapta. Sa nu creada ca ziua ne dam cu masina iar la hotel jucam tabinet.
ps Adi-Ca, ce culoare zici ca e a ta? Ca sa luam duck tape si spray la culoare din timp.


Baieti, cred ca trebuie sa veniti cu tzuica de acasa`, aici e marfa` rara` si scumpa` (si insuficienta` dupa` cate se pare) no.gif
Sper sa expire leasingul pana atunci. O vand , si imi iau panzer sau monster truck, ca sa fac fata` distractiei si apoi sa` va` vad !!! biggrin.gif

QUOTE (HalbaSus @ Mar 22 2011, 01:46 PM) *
solmar, aia de la Szonyi ne mai primesc, chiar daca ultima daca le-am cam facut praf baia si terasa... da tipu' de la bar a fost multumit ca i-am lasat bacsis la fiecare bere... si am luat cam tot stocul... tipul de la curatenie a primit cadou o sticla de jack aproape plina de la Tudor (asta dimineata, cand a zis ca a terminat de baut si se indrepta spre camera, nu stiu daca mai tine el minte)... iar cameristele... nu stiu... am inteles ca au facut o pasiune pentru Diesel 36182451.gif sau cel putin una din ele... whistling.gif


Cu asta ati pus-o baieti! Nu mai vb. la motel ptr. voi, veniti cu corturile !! Aveti grija` sa` veniti vara, caci iarna nu e recomandat cu cortul in Quebec. no.gif
T u d o r
Adi welcome to the club. yes.gif

Diseara va mai povestesc de la circuit. wink.gif
James Kilowatt
Man, nu ne judeca si tu. 364 de zile pe an suntem angajati model, parinti de familie responsabili, etc. O ZI pe an ne facem si noi de cap. Eu zic ca nu cerem prea mult, nu?

Pe aia de al Szony i-am pacalit de mai multe ori, am facut rezervarile prin tot felul de agentii si nu s-au prins ca suntem aceeasi banda de petrecareeti. Cei care vin cu sotiile, cum a fost Solmar le pun pe ele la inaintare la check-in...
T u d o r
Cea mai tare faza a fost cand am adus transexualul ala in hotel si l-am bagat in camera la Diesel. El n-a baut deloc in seara aia ca trasese prea mult praf pe nas (de la circuit) si avea ameteli si nu se simtea bine. A fost epic.
HalbaSus
Da mah, pe unde l-ati cules si pe boschetarul ala, stiam ca in ungaria e legala prostitutia da' nu stiam ca gasesti si din astia... Oricum a fost mult prea tare sa-l vezi la 2 noaptea pe Diesel cu pantalonii in vine si maceta in mana fugarind un transexual maghiar 36182451.gif . Epic intr-adevar, epic...
solmar
Daaaa, fara indoiala asta a fost cea mai tare.
Cum naiba il mascarea ca nu mai tin minte, in romana era baie de sperma ... urla Diesel ca nebunu ... Parca fos furdo! Ti-arat eu fos furdo! Sa vezi ce-ti dau eu fos furdo! Tineti minte ce sfecla avea cand s-a trezit... si ca n-a vorbit cu noi pana tarziu! 36182451.gif
Lucian107416
s-au terminat plasturii, baieti? Sau au influenta remote ?
Adi-Ca
Aoleo !!!!!!!!!! ohmy.gif Unde m-am bagat ??? ermm.gif Si mai ales cu cine !!!!!!!!!!!!!!!! Mi s-a facut parul maciuca`-n cap de la ce am citit !!! Si sant convins ca` inca` nu am aflat tot !!!!!!!!!!!!!! woot.gif
T u d o r
Cu cine te-ai bagat si unde? Marturiseste, esti printre pacatosi aici si vei gasi intelegere.

Btw ca uitam... aia au si traseu de offroad la circuit. E mult mai safe. Imi amintesc foarte bine ultimul Subaru care a incercat sa escaladeze muntii aia acolo... saracul. Norocul pilotului a fost ca in cadere a iesit prin geamul fara rama si astfel a scapat. A scapat sa fie terciuit cu totul, in afara de picioarele strivite complet omul e in regula.
Adi-Ca
QUOTE ( T u d o r @ Mar 22 2011, 11:00 PM) *
Cu cine te-ai bagat si unde? Marturiseste, esti printre pacatosi aici si vei gasi intelegere.

Btw ca uitam... aia au si traseu de offroad la circuit. E mult mai safe. Imi amintesc foarte bine ultimul Subaru care a incercat sa escaladeze muntii aia acolo... saracul. Norocul pilotului a fost ca in cadere a iesit prin geamul fara rama si astfel a scapat. A scapat sa fie terciuit cu totul, in afara de picioarele strivite complet omul e in regula.



Oaleeelllleeeeeuuuuuuuuuuu !!!!!!!! Cu cine si unde m-am bagat ???????????? woot.gif Se pare ca sant printre pacatosii notorii !! Sper sa gasesc intelegerea asteptata` si necesara` !!!!!!! 36182451.gif

Si tu zici ca` omu` ala era in regula` daca` avea picioarele strivite complet ??? Ma` intreb cum trebuia sa arate daca` nu era in regula` !!!!!!!!!!
ozz86651
Imaginatia o aveti, de ce nu va iese asa? biggrin.gif
HalbaSus
Nu-l mai asculta pe Tudor ca asta exagereaza mereu... auzi la el "strivite complet", Ok, a avut fractura de tibie la un picior si parca genunchiul zdrobit la celalalt... nu vorbi de parca ar fi trebuit sa-i amputeze ambele picioare. Am vorbit cu el inainte de craciun si zicea ca spera ca la primavara sa poata renunta la carucior. Dar ca fapt divers omu' conduce in continuare, e drept nu foresterul ca ala oricum s-a facut praf, ci un land cruiser automat. Zicea ca vine si anul asta pe traseul de off-road, dar nu o sa mai faca "saritura mortii" ca data trecuta... Oricum a fost vina lui... ca instructorul i-a zis clar ca daca nu ai minim 140 la intrarea pe rampa nu poti efectua saritura si trebuie sa renunti... el a recunoscut ca n-avea numai vreo 120 dar a sperat ca foresterul fiind usor o sa reuseasca sa ajunga pe partea cealalta... restul e istorie oricum...

De altfel traseul de off-road e chiar misto pentru pasionati, are parti soft-core, hard-core, si mai are cateva chestii de "tricks" cum ar fi saritura mortii sau un perete aproape vertical de stanca care se poate aborda doar cu buggy-uri preparate special si roll-cage-uri.

Si nici de busituri nu trebuie sa te temi, uite, pista a venit cu masina sotiei si a zis ca nu vrea sa fie busit... si gata, nu s-a bagat nimeni in el... e drept ca in "curba halba" ne-am intersectat usor si i-am spart farul stang in timp ce ieseam in decor a 14-a oara in curba aia (de aia imi si poarta numele) dar am martori care pot confirma ca nu a fost intentionata manevra si a fost putin si vina lui ca nu a incetinit cand a vazut ca imi pleaca spatele... Oricum ii datorez de atunci scuze si un buchet mare de flori sotiei lui pista confused.gif

Ideea e ca te poti distra si fara sa iti faci praf masina, maxim cateva julituri pe ici pe colo...

Iar de baut bem si noi ca oamenii, nu toti sunt ca Tudor care isi incepea diminetile cu Bacardi si termina seara cu vinuri rosii trecand in timpul zilei prin toate varietatile de alcoale. Ahh... apropo... anul asta o sa avem animatoare ? Ca tot zicem ca aducem, dar pana acum n-am avut... in afara de panaramele alea pe care le-a gasit solmar la prima iesire, dar atunci nu stiu ce ati facut voi dar eu sigur stiu ca eram prea beat ca sa mai fack ceva biggrin.gif
James Kilowatt
@Adi-Ca
Cineva a spus "Numai cine n-a gresit niciodata, sa dea primul cu caramida!". Ia nu ne mai judeca tu pe noi, ce in Canada nu se intampla... nimic whistling.gif ? De cat timp esti acolo? Poate inca n-ai intrat in cluburile locale, ca sunt sigur ca exista si la voi.

@Halba
Stii doar ca Tudor e mai slab de inger si lesina cand vede prima picatura de sange... la el orice zgarietura capata proportii epice, imi aduc aminte ca la prima editie, acum trei ani, cand si-a spart buza s-a lautat trei luni ca era sa moara...
T u d o r
Bai da' rai mai sunteti... tz tz tz... verymad.gif

Adica se imbata omul o data si el, sparge cateva geamuri si 2-3 scaune de pereti si gata, voi faceti orgie din fapta lui. Si cica eu exagerez... Uite, receptionera pe care am alergat-o prin hotel in cucu' gol dar in sosete si cu cravata la gat poate depune marturie ca sunt inofensiv. Adica ce i-am facut?! Ok, exceptand faza din lift cand am cazut peste ea si si-a luxat o glezna ce i s-a intamplat asa rau? Cine a pus-o sa se zbata?! Eu o tineam frumos si ea nu si nu ca o vede camera de supraveghere. Ei si ce daca! ne e rusine cu ce facem?! Vizionarea filmului de a doua zi de dimineata, cu vodca in fata a fost distractiva si cu totii am cazut de acord ca dupa ce s-a obisnuit cu primii doi la restul n-a mai obiectat.
James Kilowatt
Da-o naibii pe aia, ca nu vreau sa-mi mai amintesc. Mie mi-a soptit intr-o engleza stricata ca "that's a lot better than the stinkin' indians one hour ago".... am stat dupa aia la dus doua ore si am consumat tot sapunu' lichid din camera, si tot alcoolul din minibar ca sa ma dezinfectez... asta a costat mai mult decat camera.
De atunci, eu incerc sa vin cu sotia, nu-mi mai trebuie aventuri din astea, ma limitez doar la alea pe circuit. unsure.gif
solmar
QUOTE (HalbaSus @ Mar 23 2011, 09:23 AM) *
Ahh... apropo... anul asta o sa avem animatoare ? Ca tot zicem ca aducem, dar pana acum n-am avut... in afara de panaramele alea pe care le-a gasit solmar la prima iesire, dar atunci nu stiu ce ati facut voi dar eu sigur stiu ca eram prea beat ca sa mai fack ceva biggrin.gif


Thanks Halba,
planuiam sa vin cu sotia. Acum chiar ca am o dilema pe care nici chiar Davidoni n-o poate rezolva. Cat timp va dura pana citeste ce-ai scris. banned.gif Un moderator sa steaga de urgenta fazele cu gagici ca n-are rost sa ne intalnim cu Iri si Moni prin tribunale. Sau cu Pepe si cu dementa. Apropos Tudor, ai spus ca-ti faci analizele sa ne spui daca te mai tin ficatii ... eu planuiam sa facem o oprire "scurta" la Ciumbrud inainte.
T u d o r
Ma, ficatu' cica se regenereaza. In timp dar se regenereaza. Mai rau a fost cu injectiile alea in burta. Ahh, mai tineti minte ca pitbullul alora nu vroia sub nici o forma sa stea cum il puneam? Bine, eram si eu putin baut dar chiar sa se opuna?! A naibii bestie, pana la urma m-a muscat... de unde sa stiu eu atunci ca un caine nu stie perversiuni?! Acum stiu dar inca se vad cusaturile

Sotiile le luam de data asta?
solmar
Erai putin baut???? Asta e parerea ta! Noi avem in unanimitate alta parere. Si ala nu era pitbull, ala era un terrier toata ziua. Nu inteleg cum te-a muscat, probabil ca l-ai muscat tu de ureche primul ca ziceai ca asa se dreseaza cainii, ca asa le capeti respectul si le impui cine e masculul alfa!
HalbaSus
Tudor, pai nu stiu daca luam sotiile, daca avem animatoare atunci nu le mai aducem, daca n-avem atunci sa vina si ele. Numai sa nu-l mai delegam cu treaba asta pe Solmar, ca el cand se imbata are idei ciudate despre cum ar trebui sa arate animatoarele.
T u d o r
Da da da! Sper ca faptul ca m-am trezit cu femeia de serviciu de la etaj impinsa cu forta in camera la 3 noaptea nu face parte din ideile lui despre animatoare. N-a fost placut, pana i-am explicat ca nu sunt printul arab despre care ii indrugase asta afara a durat ceva. Aia nu si nu ca cica cearsaful pe care stateam in pat e de fapt sacoul meu de seic.
solmar
Incredibil cum schimbi subiectul numai ca sa nu recunosti ca ai muscat saracu' caine de ureche.
T u d o r
Nu e adevarat! El m-a muscat pe mine si nu de ureche. Iti imaginezi ca era si greu sa ma muste de ureche cand eu eram in fata lui si incercam sa-i arat cum facea Iri cu Moni in zilele lor bune. Sa stii ca operatia de repunere in drepturile barbatesti a fost dureroasa pentru ca din cauza alcoolului din organism in exces n-au putut sa ma anestezieze. Ce-i drept am iesit in avantaj ca in lipsa partii mele originale au gasit de la un negru ceva asemanator dar mult mai mare. Acum am mari probleme pentru ca uneori cand nu sunt atent ma lovesc foarte tare cand incerc sa urc pe o bordura. Ehhh...
getodac
Concluzie:

Daca va cumparati SUBARU, nu ajungeti ca ei...


PS. Toti domnii care au fost la Euroring sunt numai buni de pusi la panou, desigur la rubrica:
"Retineti si evitati"
HalbaSus
Mai zi mai zi... semizeule...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.