Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Subaru vs. Restul Lumii
Masini.ro Forum > Discutii generale > Combat zone
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42
air_wolf
QUOTE (GLC120 @ Jun 1 2009, 10:23 AM) *
Trebuie sa recunosc ca daca exista un C Diesel 4 motion la acelasi pret cu Subaru meu Outback, nu as fi luat Subaru. Probabil nu luam nici MB, dar sigur nu as fi luat Subaru.


uitati, fix opusul frazei astia inseamna sa fii fan al unei marci. practic, GLC si-a luat subaru nu pentru ca era fan subaru ci din cauza ofertei. marketing RULEZ! thumbsup.gif

GLC, la 40.000 e 4x4 sau AWD? - unde e emoticonul ala care se cracaneaza de ris? laugh.gif

pista
CITAT(Diesel @ Jun 1 2009, 08:33 AM) *
Tudor nu cred ca si-ar fi luat motor diesel pentru ca ar fi pierdut la elementul de fun. Si asa am ajuns sa imi schimb semnatura: "Diesel engines are boooring" biggrin.gif

Cu un alt nickname semnatura ta ar fi mai autentica. biggrin.gif
Diesel
Am mai zis, se trage de la brandul de jeans, contemplez schimbarea nick-ului.
pista
OK, am inteles cu nickul. Nici nick-ul meu nu are legatura cu circuitul.
Te rog explica la ce se refera "Diesel engines are boooring":?
- la cuplul ridicat, prezent de la 2000rpm
- la consumul scazut si autonomia ridicata
Ca sa stiu cu ce masina sa vin in septembrie daca vei fi copilotul meu supervizor. smile.gif

L.E. ma bucura faptul ca 120d e RWD si nu ceva 4WD, caci atunci chiar as muri de plictiseala.
klm
CITAT(Diesel @ Jun 1 2009, 02:18 PM) *
Am mai zis, se trage de la brandul de jeans, contemplez schimbarea nick-ului.

Cum suna Pyramid 36182451.gif.
Diesel
Motoarele pe benzina sunt simple si se folosesc in mod simplu.

Cand nu te grabesti nicaieri tii motorul la turati relativ joase. E silentios, consuma putin, toata lumea e fericita.
Cand te grabesti, retrogradezi, o treapta, doua, trei si il tii aproape de rosu. Zgomotul e placut, acceleratia e sensibila, consumul irelevant.

E ca si cum ai avea doua motoare in masina.

La diesel in acelasi interval de turatii, in functie de cum apesi acceleratia, te baga in scaun sau nu. Si din cauza asta esti tentat sa il accelerezi mai mult decat e necesar. Cel putin eu sunt tentat.
Lipseste linearitatea intre turatie, performanta oferita si apasarea acceleratiei. Si "throttle control", dar aici nu ma bag, ca pana la Budapesta si inapoi am fost cel mai varza la capitolul asta smile.gif

Si apoi e celebra intrebare: cum schimbam atunci cand mergem sportiv?
Vreau un sofer de diesel manuala sa afirme de la sine putere ca el pe motorul X schimba la anume numarul de turatii si aia este solutia absolut ideala pe care nu o poate contesta nimeni.
hdi
Am lipsit putin; am fost sa cumpar flori ca sa le ofer fiecarui membru combatant impreuna cu o calda imbratisare. Flower power. Vad insa ca intre timp toata lumea si-a revenit, asa ca-mi voi pastra florile si imbratisarile.
Am avut azi pe mana un Scirocco 2.0TSI 200cp. O sa fiu scurt ca sa nu-mi mai iasa iarasi vreo opera epica. Masinuta are personalitate, evacuarea urla cu placere, din cei 200cp vreo 25-30 erau in medical, pozitia la volan e buuuuna doar ca nu mi-am reglat volanul si cam atingeam cu piciorul de el. Cutia manuala nu foarte precisa. In rest ce sa zic: o masina misto dar la banii aia mi-as lua clar un TypeR (stiu, suspensia independenta-mi se rupe). De fapt, ca sa enervez ultrasii, Scirocco 2.0TSI mi s-a parut mai aproape de Civic 5D 140cp decat de TypeR si cred ca in treaba asta e mai putin vina VW si mai mult meritul Honda. Aaaa, Honda canta mai cu talent.....Japan Got Talent.
Cu deferenta,
Ionut Jder (clanul Sadoveanu)
andrei5130
QUOTE (pista @ Jun 1 2009, 01:50 PM) *
L.E. ma bucura faptul ca 120d e RWD si nu ceva 4WD, caci atunci chiar as muri de plictiseala.

Pista sa nu ii mai zici tractoras ci monstruletz sau bestiutza teehee.gif
pmhoria
Ce fain suna "Diesel engines are boooring" din partea lui Diesel...
Imi si imaginez cum ar fi aratat "Diesel is boooring" in semnatura ta Diesel .. tongue.gif biggrin.gif
Diesel
hdi, multumim de informatie, ai putea sa faci un topic pe aria VW, macar pentru trafic laugh.gif vezi ca e concurs cu cel mai activ topic
interesant cum ultima reduta a lui VW in materie de pasiune si performanta nu se ridica la asteptari, trist, trist.

da, horia, am o personalitate plicitsitoare tongue.gif, dar aici nu dicutam despre mine
T u d o r
Hdi, you're a diesel addicted. biggrin.gif Sper ca nu ai schimbat la 4000. Honda mea cred ca ti s-ar parea trotineta cu pedale. tongue.gif

2,0 TFSI e un monstru de motor, mai potent decat 2.0 de pe TypeR. Acum faza cu personalitatea e discutabila, tine de la om la om. Mie imi place Scirocco, arata bine si suparata.
hdi
QUOTE ( T u d o r @ Jun 1 2009, 03:10 PM) *
Hdi, you're a diesel addicted. biggrin.gif Sper ca nu ai schimbat la 4000. Honda mea cred ca ti s-ar parea trotineta cu pedale. tongue.gif

2,0 TFSI e un monstru de motor, mai potent decat 2.0 de pe TypeR. Acum faza cu personalitatea e discutabila, tine de la om la om. Mie imi place Scirocco, arata bine si suparata.


N-as merge chiar asa departe. Imi plac motoarele pe benzina insa nu-mi plac benzinariile. De fapt, cat m-am invartit in oras, consumul era de 15%, apoi, cand am iesit a mai scazut insa tot era cel putin dublu....
Stiu ca pe hartie ierarhia e inversa insa cu banii aia mi-as lua un TypeR. Asta e. Vezi tu, mai spuneam eu ca oamenii nu sunt toti la fel si ca atare fac alegeri diferite. De fapt si de drept, la banii aia as mai pune vreo 10000EU si mi-as lua un WRX laugh.gif .Sau numai vreo 5000 ca mi se pare ca e la oferta.
Vitoria Lipan.
air_wolf
QUOTE (Diesel @ Jun 1 2009, 02:06 PM) *
Si apoi e celebra intrebare: cand schimbam atunci cand mergem sportiv?
Vreau un sofer de diesel manuala sa afirme de la sine putere ca el pe motorul X schimba la anume numarul de turatii si aia este solutia absolut ideala pe care nu o poate contesta nimeni.


uite io, care n-am turometru functional ca nu merge sonda. turometru meu are 2 bece: 1 bec verde si 1 bec rosu. cind se aprinde ala verde si vrea sa merg normal, schimb. cind merg sportiv, astept sa se aprinda ala rosu sau ma uit dupa fum. daca nu il mai vad pe ala din spate, schimb thumbsup.gif
GLC120
QUOTE (air_wolf @ Jun 1 2009, 12:23 PM) *
QUOTE (GLC120 @ Jun 1 2009, 10:23 AM) *
Trebuie sa recunosc ca daca exista un C Diesel 4 motion la acelasi pret cu Subaru meu Outback, nu as fi luat Subaru. Probabil nu luam nici MB, dar sigur nu as fi luat Subaru.


uitati, fix opusul frazei astia inseamna sa fii fan al unei marci. practic, GLC si-a luat subaru nu pentru ca era fan subaru ci din cauza ofertei. marketing RULEZ! thumbsup.gif

GLC, la 40.000 e 4x4 sau AWD? - unde e emoticonul ala care se cracaneaza de ris? laugh.gif


Nu stiu daca era efectul scontat, dar ai dreptate! Nu sunt fan al anumitor marci ci al anumitor masini. Nu cred ca astazi se mai fac masini care sunt varza (cu exceptia lui Fiat Albea). E adevarat ca unele marci imi sunt simpatice cum de altele nu m-as atinge in Romania, mai ales din cauza "reprezentantelor locale".

40000 m-am referit la o masina de teren noua, scuze pentru termenul prea general de 4x4. Ce era asa cracanant de hazliu ? unsure.gif
T u d o r
Vitoria Lipan, sa fi vazut la Accord 2.4 MT consum de 19%... mediu. biggrin.gif Da' ce frumos mergea... wtf, am doar o singura viata. Voi lasa alegerile chibzuite pentru mai incolo. Acum vreau sa prind ultima suta de metri sau cum se cheama... criza barbatului de (aproape) 40 ani. teehee.gif

Asa ca ariciul din buzunar sa fie el sanatos ca poate o sa aiba de lucru mai la batranete. smile.gif
hdi
QUOTE ( T u d o r @ Jun 1 2009, 04:14 PM) *
Acum vreau sa prind ultima suta de metri sau cum se cheama... criza barbatului de (aproape) 40 ani. teehee.gif

Asa ca ariciul din buzunar sa fie el sanatos ca poate o sa aiba de lucru mai la batranete. smile.gif


Si eu sunt tot acolo si daca mi-as permite o masina de joaca ar fi o compacta, pe benzina si ar avea min 250cp. Pana atunci fac economii. Iti dau un exemplu: cea mica tot zice ca vrea catel si am acceptat sa fiu dechis in problema asta insa luam in calcul doar rase cu coada scurta biggrin.gif .

LE:
Semnat,
Tudor Soimaru rolleyes.gif
GLC120
QUOTE ( T u d o r @ Jun 1 2009, 03:14 PM) *
Vitoria Lipan, sa fi vazut la Accord 2.4 MT consum de 19%... mediu. biggrin.gif Da' ce frumos mergea... wtf, am doar o singura viata. Voi lasa alegerile chibzuite pentru mai incolo. Acum vreau sa prind ultima suta de metri sau cum se cheama... criza barbatului de (aproape) 40 ani. teehee.gif


Probabil ca eu am mai multe vieti, deoarece cu aceiasi bani prefer sa merg cu copiii in tot felul de expeditions, sau sa facem diverse sporturi. Dar pana la urma si asta e chestie de gust... In fond economia duduie mai tare cand toata lumea face ca Tudor. unsure.gif
pmhoria
@GLC
.. din rationamentul tau se poate deduce cu nu are rost sa ne luam decat cea mai ieftina masina care consuma cel mai putin (Tata Nano sa fie??) sau toti sa ne luam Logan DCI 1.5 65 cai. Si nu cred ca asa se pune problema.
Sunt si alte chestii care conteaza in viata asta, parerea mea. Nu zice nimeni sa nu le pui pe masa copiilor mancare si tu sa consumi 20%in oras...
Dar daca le poti cumva imbina (fara a te simtii stramtorat), then go for it. Si cred ca la asta se referea si Tudor.

DRAGOS
CITAT(hdi @ Jun 1 2009, 02:06 PM) *
Am lipsit putin; am fost sa cumpar flori ca sa le ofer fiecarui membru combatant impreuna cu o calda imbratisare. Flower power. Vad insa ca intre timp toata lumea si-a revenit, asa ca-mi voi pastra florile si imbratisarile.
Am avut azi pe mana un Scirocco 2.0TSI 200cp. O sa fiu scurt ca sa nu-mi mai iasa iarasi vreo opera epica. Masinuta are personalitate, evacuarea urla cu placere, din cei 200cp vreo 25-30 erau in medical, pozitia la volan e buuuuna doar ca nu mi-am reglat volanul si cam atingeam cu piciorul de el. Cutia manuala nu foarte precisa. In rest ce sa zic: o masina misto dar la banii aia mi-as lua clar un TypeR (stiu, suspensia independenta-mi se rupe). De fapt, ca sa enervez ultrasii, Scirocco 2.0TSI mi s-a parut mai aproape de Civic 5D 140cp decat de TypeR si cred ca in treaba asta e mai putin vina VW si mai mult meritul Honda. Aaaa, Honda canta mai cu talent.....Japan Got Talent.
Cu deferenta,
Ionut Jder (clanul Sadoveanu)


Am mers si eu cu scirocco. 2,0T nu are nicio treaba cu masina mea...e o namila de motor, daca le-as pune una langa alta probabil as avea senzatia ca mi-au fugit o parte din ponei. civic insa este sta destul de bine cu 2,0TDi si 1,4 TSI. Totusi 1,4 tsi 160cp cred ca e mai rapid.

Mie imi place mult scirocco, dar mi se pare exagerat de scump, ca mai toata gama VW.

Tduor, eu zic sa pui deoparte pentru un S2000 SH daca chiar vrei adenalina biggrin.gif

GLC120
Intre consum mediu de 19L/100 si Albea de 65 CP e cale foarte lunga. Eu doar am spus ce fac cu aceiasi bani.

Si trebuie sa recunosc ca cele 87 de studii bine documentate care au aratat pe acest topic ca daca nu ai BMW, nici 230 CP, nici macar un consum omenesc de 20l/100 in oras, inseamna ca esti cam stramtorat blink.gif, mi se par nerelevante si lipsite de logica. parerea mea.

C Z R
QUOTE (GLC120 @ Jun 1 2009, 05:22 PM) *
Intre consum mediu de 19L/100 si Albea de 65 CP e cale foarte lunga. Eu doar am spus ce fac cu aceiasi bani.

Si trebuie sa recunosc ca cele 87 de studii bine documentate care au aratat pe acest topic ca daca nu ai BMW, nici 230 CP, nici macar un consum omenesc de 20l/100 in oras, inseamna ca esti cam stramtorat blink.gif, mi se par nerelevante si lipsite de logica. parerea mea.


Nu exista Albea de 65 CP, dar coroborand cu logica ta de fier, as spune ca fiind singura masina varza in productie astazi, nu mi se pare rational/logic/etic sa-i pomenesti numele in aproape fiecare post al tau. Cred totusi ca esti platit sa-i faci reclama si cred ca meriti ceva: banned.gif , pardon stiu ca matale citesti tomuri intregi de carti, mai putin regulamentul forumului care nu e de ratul matale.
hdi
QUOTE (DRAGOS @ Jun 1 2009, 06:19 PM) *
Am mers si eu cu scirocco. 2,0T nu are nicio treaba cu masina mea...e o namila de motor, daca le-as pune una langa alta probabil as avea senzatia ca mi-au fugit o parte din ponei. civic insa este sta destul de bine cu 2,0TDi si 1,4 TSI. Totusi 1,4 tsi 160cp cred ca e mai rapid.


Namila zici? Hmmmm...ma rog.....
Masina avea vreo 14000km dar o sa-i spun sa o duca un pic prin service...cine stie...sau poate benzina. Parca astea turbo nu merg cu d'aia de 95. O sa-l intreb.
Sa nu uit: frane bune.
DRAGOS
pai...namila pastrand proportiile. Mi s-a parut mult mai rapid decat masina mea, poate si din cauza faptului ca trage de jos(turbo). Insa civicul e mai spectaculos la capitolul sunet biggrin.gif
T u d o r
Fratii mei albi, taman cand o dadusem intr-o discutie civilizata va gasiti sa incepeti iar sa va jigniti? Mai cititi o data motto-ul din semnatura mea, poate va reveniti la sentimente mai bune. Haideti sa depasim nivelul asta de discutie suburban si sa aducem argumente civilizate.

Ok, on topic:

GLC, totusi ai cel putin 4 masini si nu toate ieftine. Argumentatia ta ar tine daca ai fi avut doar un Logan 1.4 chel. smile.gif
1.4 TSi e mai rapid binisor decat 1.8 Honda si 2,0 Honda.
2.0 TFSI nu inteleg cum nu te-a satisfacut, hdi. Chiar e un motor foarte reusit, cu prestatii dinamice excelente. L-ai dus in rosu?
Rebel
C Z R

Sunt insa convins ca tu ai citit regulamentul si cu toate acestea ai adus jigniri directe.
Din cate am observat esti in posesia a tot ceea ce este necesar pentru a purta o discutie decenta si combativa in acelasi timp.
Te rog sa iti pastrezi integritatea de care ai dat dovada pana acum.
Deocamdata ai un avertisment. La urmatoarea abatere iei un warn.

DRAGOS
CITAT( T u d o r @ Jun 1 2009, 08:06 PM) *
Fratii mei albi, taman cand o dadusem intr-o discutie civilizata va gasiti sa incepeti iar sa va jigniti? Mai cititi o data motto-ul din semnatura mea, poate va reveniti la sentimente mai bune. Haideti sa depasim nivelul asta de discutie suburban si sa aducem argumente civilizate.

Ok, on topic:

GLC, totusi ai cel putin 4 masini si nu toate ieftine. Argumentatia ta ar tine daca ai fi avut doar un Logan 1.4 chel. smile.gif
1.4 TSi e mai rapid binisor decat 1.8 Honda si 2,0 Honda.
2.0 TFSI nu inteleg cum nu te-a satisfacut, hdi. Chiar e un motor foarte reusit, cu prestatii dinamice excelente. L-ai dus in rosu?


1,4 TSi 160 cp pe scirocco poate. 160 cp/~1300kg fata de 140cp/1200kg smile.gif

1,4 TSi de 122 e mai incet ca 1,8-ul honda si pe scirocco si pe golf smile.gif
T u d o r
Da, ma refeream la cel de 160 cai despre care ai facut tu pomenire. smile.gif Cel de 122 cai e mai slab.

Si eu nu as face comparatia chiar asa. Un turbo e mai putin sensibil la greutate decat un aspirat, datorita cuplului mult mai bun. Daca urci la tine in masina 3 pasageri si urci alti 3 in Scirocco... te-ai dus. biggrin.gif

In orice caz, VW a venit cu motoare competitive pe piata benzinarelor unde il depasisera cam multi. Cu noile commonrailuri TDi va face treaba si pe diesele. Un producator mare si puternic.
hdi
Voi m-ati pus pe ganduri....."si m-am gandit si am fumat, si am fumat si m-am gandit"....eu put de la 1 km a motorina dar nu cred ca VW a pus senzor de limitare a performantelor pt. tractoristi.
Asa ca m-am mai uitat eu pe datele tehnice si am citit:
Civic 5D 1.8 140 cp 0-100 8.9s
Scirocco 2.0 200cp 0-100 7.2s
Civic TypeR 200cp 0-100 6.6s

Carevasazica Scirocco, echipat cu namila, sta fix la jumatea drumului dintre cele 2. Pai asta am zis si eu. De ce ati sarit?

PS: ala era un citat aproximativ; eu m-am lasat de fumat mai demult.
DRAGOS
n-a sarit nimeni laugh.gif

numa' ca jumatatea dintre scirocco si type-r e mai mica decat jumatatea dintre civic 1,8 si scirocco biggrin.gif
GLC120
QUOTE ( T u d o r @ Jun 1 2009, 09:06 PM) *
Argumentatia ta ar tine daca ai fi avut doar un Logan 1.4 chel. smile.gif


Stiu ca nu se potriveste cu subarismul clasic dar eu am avut o revelatie acum vreo doi ani cand am realizat ca un plin de benzina la o masina normala costase peste 100 USD blink.gif. Mai tineti minte cum era inainte de 89 (era sa zic tot 87 dar aici se puteau crea confuzii pentru tinerii nostri cititori - mai destepti dealtfel decat ai lor unsure.gif ) sa ai 100 USD ?

Nu cred ca voi avea vreodata o masina care sa consume 20L/100. Mi se par bani aruncati.

Si sa stii Tudor ca daca aveam doar un Logan, nu era nici chel nici 1.4. Era Diesel si cu ceva optiuni. Poate chiar full. blink.gif

Din ce vad in jur lumea nu realizeaza costurile implicate de masina, este un fel de tabu, daca trebuie facut plinul sau vopsita aripa, nu se discuta, chit ca exista rate neplatite sau s-a stricat frigiderul. Exagerez aici, dar nu mult.
Poate se aplica mai putin la forumistii auto, in general pasionati, care pentru a-si satisface o placere nu discuta de costuri, decat eventual la achizitia masinii.

Hdi, era mathematically correct daca scriai numai partea intreaga a consumurilor. wacko.gif
hdi
QUOTE (DRAGOS @ Jun 1 2009, 09:53 PM) *
n-a sarit nimeni laugh.gif

numa' ca jumatatea dintre scirocco si type-r e mai mica decat jumatatea dintre civic 1,8 si scirocco biggrin.gif


Aveam un subler in shalopeta dar nu m-am gandit sa-l folosesc laugh.gif
GLC120
Hdi, ar trebui sa facem niste sedinte inainte de posturile importante. Ti-am spus ca ma enerveaza clasamentele unde nu exista nici un Subaru in primii trei. Poti sa editezi postul ala cu demarajele? Baga si un Impreza ceva, pe primul loc, ca din intamplare. thumbsup.gif
DRAGOS
Subaru Impreza 2,0R 0-100 9,5s
Civic 5D 1.8 140 cp 0-100 8.9s
Scirocco 2.0 200cp 0-100 7.2s
Civic TypeR 200cp 0-100 6.6s

asa e bina? laugh.gif

GLC120
E pe primul loc? Deci este perfect, nici nu conteaza daca e adevarat! Sunt multe studii care arata ca cifrele scoase din burta sunt la fel de bune.

Poate ar trebui adaugat doar un numar de ordine 1. 2. 3. 4. cupa si cam-PI-onatul, ca sa fie si mai clar care e cea mai buna masina. yes.gif
T u d o r
Boys and girls, 0-100 km/h e una, 402 m e alta. La pariu ca Scirocco ala atinge quarter mile-ul mai repede ca Type R? Rapiditatea e ceva relativ, depinde la ce te raportezi. Iar pe circuit cu siguranta ca rupe Civic-ul in doo, cu puntea lui semiindependenta cu tot. biggrin.gif F&%$in' japanese freaks, nu puteau sa aduca TypeR-ul din Japonia la noi...nuuuu, ca ala avea performante prea bune si le era ca se rusineaza concurenta.
hdi
QUOTE ( T u d o r @ Jun 1 2009, 10:26 PM) *
Boys and girls, 0-100 km/h e una, 402 m e alta. La pariu ca Scirocco ala atinge quarter mile-ul mai repede ca Type R?


La pariu ca TypeR face saisprezecimea cu spatele mai repede decat Scirocco? 36182451.gif

LE: fiti voi atenti cu parerile astea ca asa am ajuns si noi sa fim considerati ultrasi.
T u d o r
Dar nu mai repede ca halba care are 2 trepte de mers inapoi... "fast" si "neverosimil de fast". laugh.gif
DRAGOS
daca mai aducem (eu cu Tudor) inca vreo 2-3 exemple de masina care "fac" Honda, trebuie neaparat sa apara topicul Honda vs restul lumii 36182451.gif
T u d o r
Nop, gresit Dragos. Topicul se va numi "Restul lumii vs Honda". biggrin.gif
hdi
E clar deja. Voi astia cu Honda i-ati depasit de mult p-aia cu Subaru care ii depasisera demult p-aia cu Toyota care ii depasisera de hat cand pe aia cu.....cu ce?
Si mie imi place Honda dar ma enerveaza sa vad ca voi credeti ca lumea incepe si se termina cu Honda. E doar un fier la urma urmei... 36182451.gif
andrei5130
Acum ca au terminat aia cu Subaru incep astia cu Hondele, pai ce e domnule dezmatzul asta ?
T u d o r
Cum ma fier? Fier e Subaru, nu Honda! Honda e un organism viu care te inconjoara, care se contopeste cu tine si te imbraca in forma ei care este buey! Nu fieroange cu tractiune integrala, ca_calu' pe patru copite care este de asemenea.

whoops.gif
DRAGOS
Ma, eu n-am talentul tau la proza, ca m-as apuca, zau! biggrin.gif si din momentul se poate spune ca suntem pe drumul cel bun in materie de "hondism" biggrin.gif

Tudor zice bine! Honda este un cal copitat fata, dar cu o inteligenta superioara! ph34r.gif
hdi
Mda...ati intrat pe o panta periculoasa....mai aveti doar un pas pana la caruta. Treaba voastra, eu v-am zis. tongue.gif
andrei5130
ca de la o japoneza la alta thumbsup.gif thumbsup.gif
http://www.youtube.com/watch?v=VwRCBHhyrAA
DRAGOS
Mah, ce mai incolo si-ncoace...Honda este clar ca nu se compara cu nimic prezent in lumea auto. Nici macar nu merita sa deschidem topicul! honda vs restul lumii, care restul lumii mah? laugh.gif
T u d o r
QUOTE (andrei5130 @ Jun 1 2009, 11:16 PM) *
ca de la o japoneza la alta thumbsup.gif thumbsup.gif
http://www.youtube.com/watch?v=VwRCBHhyrAA


Hahahahaha! Mai trebuia un joint si era peisajul complet! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
20krpm
sa fie purtata o asemenea confruntare honda vs subaru intre colegul nostru tudor si colegul nostru dumbrava minunata mai inteleg, ca-s blajini, dar voi nu va ginditi ce se-ntimpla in lupta dintre unul ca mine si unul ca mine? ma faceti sa am doua personalitati, mai ceva ca-n psycho. asa ca bag repede concluzia mea, cu materialul din dotare: mai tare honda, subaru e boooring. comparatiile intre cai putere si tractiune si acceleratia la fiecare turatie de roata impara le las in seama voastra smile.gif
ozz86651
Ia da tu cu Honda aia in Subaru ala si vedem noi care e mai tare smile.gif.
Am reusit eu asta o data. Intr-o parcare mare cu multe masini am reusit sa-mi pocnesc masinile intre ele (mai exact am pocnit cu masina mea masina neveste-mii). Si nu, nu erau parcate foarte aproape. Mistic domle.
pista
Si o mica completare din "real life":

Subaru Impreza 2,0R 0-100 9,5s
Civic 5D 1.8 140 cp 0-100 8.9s
Scirocco 2.0 200cp 0-100 7.2s
BMW 120d 180cp 0-100 7.2s - 180cp masurati pe dyno, 7.2s obtinuti de pysto
Civic TypeR 200cp 0-100 6.6s

Daca nu este clar de ce am pus in fata Scirocco nu ezitati sa comentati.

L.E. sper ca de data asta moderatorul de arie nu ma va acuza de subarism.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.