Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Amplificatorul cuantic .... WTF?!
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
pmhoria
Plasturii nu merg tongue.gif ei se lipesc doar biggrin.gif
James Kilowatt
Omul se cearta cu cineva... am intrebat pe google cu cine, insa raspunsurile sunt multiple, ar putea fi forumurile VW, sau alea de gameri... sau noi biggrin.gif

Oricum, a mai cizelat siteul; a mai descoperit noi aplicatii ale unor vechi inventii.

Apar ecrane de protecție pentru telefoane din Rusia, SUA, Polonia, unele cu 50-100 euro, ale mele 10 euro, deși avizele arată că sunt net superioare fața de ale lor și le-am inventat cu 10 ani înaintea lor. Conceptul antiradiație este preluat și apar produse cu acest scop, inclusiv costume pentru scafandri (Australia) cu substanța magnetică folosita de mine, constatându-se că rechinii sunt tinuti la distanța de această ecranare.

Daca merge si cu tantarii, nu doar cu rechinii, mi-a lua si eu unul.

... l-a facut ko si pe antagonistul de Eminescu la capitolul canale, conform unor laboratoare serioase:

știi și tu că toți inventatorii care au realizat 5-10 invenții au de la 12% în sus canale deschise către informație universală, respectiv Banca de Date. Și scriitorii, poeții, cântăreții au 12-14%. Eminescu avea 15%, cu 800 de cuvinte, cât sunt folosite de el și de epoca lui, privește ce operă unică în lume a scos. Tot la 2-3 invenții daruite universalității se deschide câte un canal nou, cunosc inventatori care au 20%, eu am fost măsurat în 2 laboratoare diferite și am 30% din canale deschise, aura – indigo-violet-alb și câmpul vital Qi vital – 200 mil u.c

solmar
Pe Eminescu l-a dibuit cand facea aura la benzina acum 100 de ani. (chiar daca Eminescu a trait mult inainte de faza cu benzina...)
T u d o r
Shoot me till I die.... wallbash.gif

Alex tu l-ai cunoscut si pe inventator? Pe EL... ?
f1anatic
QUOTE (James Kilowatt @ Apr 1 2011, 06:52 AM) *
Apar ecrane de protecție pentru telefoane din Rusia, SUA, Polonia, unele cu 50-100 euro, ale mele 10 euro, deși avizele arată că sunt net superioare fața de ale lor și le-am inventat cu 10 ani înaintea lor. Conceptul antiradiație este preluat și apar produse cu acest scop, inclusiv costume pentru scafandri (Australia) cu substanța magnetică folosita de mine, constatându-se că rechinii sunt tinuti la distanța de această ecranare.

Daca merge si cu tantarii, nu doar cu rechinii, mi-a lua si eu unul.

[/i]



Pai eu zic sa incerci. Si unii si altii cica sint atrasi de singe, de caldura corpului, de miscare. Mai bine sa fii mincat de tintari decit ciupit de rechini in caz ca nu functioneaza.
Alex-F1
QUOTE ( T u d o r @ Apr 1 2011, 11:16 PM) *
Alex tu l-ai cunoscut si pe inventator? Pe EL... ?


Da, l-am cunoscut, el mi-a montat personal plasturii pe masina.....si sa stiti ca nu faceti deloc un lucru bun aici, ponegrindu-l atata pe un om pe care nici macar nu l-ati intalnit/cunoscut si despre care nu stiti absolut nimic, in afara de ce cititi acolo pe site-ul lui. Nu va face deloc cinste ceea ce faceti aici. Mai bine l-ati lasa pe om in treaba lui, iar voi v-ati vedea de-a voastra si cu asta basta. De aceea lansez inca o data rugamintea de-a se inchide topicul, mai ales fiindca subiectul in sine e inchis!
solmar
Alex,
Cred ca ai un gand ascuns sa-ti pui un set de plasturi dar sa nu ne mai spui.....
James Kilowatt
@Alex
cum adica il ponegrim? Nu facem decat sa reproducem ce scrie pe siteul lui. Si sa ne exprimam unele dubii, absolut justificate, avand in vedere ca singurul care "atesta" autenticitatea celor scrise acolo lor e el insusi.

Ciprian e membru al forumului, ar putea foarte bine sa ne contrazica sau sa ne aduca informatii suplimentare ca sa ne spulbere suspiciunile. De exeplu daca dadea info suplimentare si verificabile despre chestia aia cu CET-urile eram convinsi probabil toti, mai ales ca cet-urile merg in conditii masurate mai riguros decat masinile.

Si repet, nu suntem singurii care il "ponegresc", mai exista cel putin un forum antagonist caruia ii raspunde pe site... un fel de dialog prin semnale prin fum.

Probabil Davidoni nici nu intra pe ele, insa afla ce se scrie prin mijloace infoenergetice (tot asa cum a aflat ca cineva din Canada ii foloseste inventia ca sa faca bani, scrie pe site). Sau a facut un ingrasamant in span de strung care a revolutionat agricultura, ceva de genul asta, ca e nu prea clar.

A sosit la mine acasa un roman din Canada, dupa ce am stabilit prin convorbiri telefonice vreo 3 luni, cum vom colabora si chiar sa merg în Canada pentru implementarea îngrasamantului magnet pentru o productie de serie. Am stabilit ca îi dau detalii tehnice dupa ce vine cu un contract de colaborare si de confidentialitate. La plecare din Timisoara, insista sa-i dau detalii, nu i le-am dat, i-am spus tangential ca sunt din span de strung, bineînteles ca îngrasamantul meu contine altceva, multicompozit. La mai putin de 3 luni – la TV Discovery – îngrasamantul magnetic, cea mai mare descoperire pentru agricultura din ultimul timp, reduce cu 40% radioactivitatea din jurul plantei si creste productia cu peste 30%.-
L-am sunat urgent pe tip si mi-a raspuns o femeie, spunand ca nu a auzit de acel nume, ca ea are acel numar de telefon de ani de zile. I-am spus ca 3 luni de zile am vorbit cu tipul pe acel numar. Am sunat peste aproximativ 1 luna, tot ea mi-a raspuns si mi-a dat adresa de email a tipului din Canada, dar si-l închisese. Din masuratori infoenergetice, reiese ca are foloase materiale din aceasta inventie


Ma intreb daca masuratorile bioenergetice sunt acceptate ca dovada in instanta, sau si justitia e la fel de batuta in cap ca stiinta si nu accepta decat dovezi mai concrete...
solmar
Il ponegrim prin antagonism! Sau antagonizare!?
Ponegritorule! Antagonistule! Ucigas de plasturi! Zeflemitorule! Necinstitule care esti! Neintalnitule care esti!

Acum sa fiu sincer.... acum cateva zile, pe la inceputul saptamanii (sau saptamana trecuta) sa stiti ca am simtit ca niste Qi pe spinare si n-aveam chef de nimic. Ma prelucra infoenergetic de la distanta.... JK, tu n-ai simtit nimic? Nimic, nimic?
Alex-F1
QUOTE (solmar @ Apr 2 2011, 09:11 AM) *
Alex, Cred ca ai un gand ascuns sa-ti pui un set de plasturi dar sa nu ne mai spui


Nici vorba.....am resetat BC-ul de curand (prima oara dupa ce-am dat jos plasturii), am circulat prin oras ~ 70 km, normal, firesc (adica cu schimbari de viteze la 2.600 - 2.800 rpm si cate-o talpa sau doua de 4.400 rpm/zi), iar consumul mediu afisat e 7.2 (care e chiar si real, masurat la pompa, stiti povestea, BC-ul afiseaza la fix - fara plasturi), la o viteza medie de 21 km/h....ce naiba, as fi un carnat sa nu recunosc ca-s mai mult decat multumit cu asa un consum urban, raportat la gabaritul si puterea atelajului... biggrin.gif

ROG IN CONTINUARE INCHIDEREA TOPICULUI....SE BATE APA-N PIUA SI SE MERGE MAI DEPARTE DECAT AR TREBUI
James Kilowatt
Alex, topicul nu incalca nici o regula.

Sau poate ar trebui sa inchidem si toate topicurile de politica de exemplu, in care i se umple frigideru' lui Base, Bok, Iliescu, Geoana, etc? Eu nu vad multe diferente intre unii si altii, toti incearca sa ne convinga cat sunt de grozavi si cat bine au facut ei omenirii (dezinteresat) dry.gif
T u d o r
Alex, tu esti un tip educat nu un nea caisa care crede in vrajitorii si alte traznai de-astea. Se vede de la mare distanta ca ai un respect extraordinar pentru Davidoni asta si simti ca e ca si cum ti-am zice tie toate prostiile noastre. Tot ce scrii tu suna a jena, a ta fata de el. Incearca sa te delimitezi de persoana (personalitatea) lui sa vezi realitatea obiectiv. Si pe Hitler l-au urmat milioane de oameni si n-as zice ca a dat bine istoric vorbind. Asa sunt unii mai charistmatici decat altii. Oricum pot spune cu mana pe inima ca si dupa ce am vazut filmuletul de la TVR pe care l-a pus Solmar aici tipul ma lasa complet rece. He is a lunatic, period. Orice argument pe care l-ai putea tu aduce in sprijinul lui (si nici o clipa nu ma indoiesc de bunele tale intentii!) se va prabusi in fata prostiilor pe care el insusi le scrie pe propriul site. Repet, nu-l banuiesc de inselatorie cum o fac colegii care mai scriu pe aici. Omul e dus si gata.
Alex-F1
Stiu ca nu incalca nicio regula, era doar o rugaminte de-a mea, ca initiator al topicului si cu motivele pe care le-am amintit..... confused.gif

Da Tudore, omul e dus, adica e ALTFEL, dar asta nu ne da dreptul sa facem atata misto de el noi aici....
DORU
QUOTE (Alex-F1 @ Apr 2 2011, 12:57 PM) *
ROG IN CONTINUARE INCHIDEREA TOPICULUI....SE BATE APA-N PIUA SI SE MERGE MAI DEPARTE DECAT AR TREBUI



Eu am mai facut-o o data, dar s-a redeschis. Acum zic PAS pt ca decizia mea nu este populara tongue.gif
James Kilowatt
@Tudor, Alex
Deci eu sunt antagonistul care crede ca nu e doar dus/altfel. Chestia aia cu ingrasamantul magnetic nu e o halucinatie. Ingrasamantul ala magnetic e fie o chestie geniala, fie o escrocherie, insa nu doar o halucinatie a unui lunatic.

In plus pe site afirma ca toate inventiile au fost testate medical (la CV). DEci, ori au fost testate medical, si functioneaza. Omul e un geniu. Ori au foste testate si nu functioneaza, insa asta a "uitat" sa o precizeze. E deci mincinos prin omisiune. Ori n-au fost testate nicicum. Iar e mincinos. Insa asta nu e o afirmatie intamplatoare a cuiva "diferit", mai ales ca din cate stiu (desi e posibil sa ma insel) asta ii poate aduce necazuri cu legea, e interzis sa scrii asemenea lucru pe un produs daca nu e adevarat. Sau poate stie foarte bine si asta, ca n-o scrie pe un produs anume, ci asa, generic, la CV... rolleyes.gif

@Doru
Topicul a fost inchis si deschis justificat, insa din considerente sa le zicem antagonice. 'stouri, offtopic, spam, sau dreptul de expresie chiar si pentru antagonisti.
HalbaSus
Alex, daca vrei inchidem topicul asta si facem altul special pentru Davidoni... dar site-ul omului este o resursa inepuizabila de divertisment, noi nu facem misto de el din rautate, intr-un fel mie mi-a devenit chiar simpatic, dar in momentul in care inventezi sutien cu vibrator si ingrasamant magnetic, iti asumi riscul ca vei fi luat la misto crunt... sa nu crezi ca il asociem pe Davidoni in vre-un fel cu tine... nu, tu doar ne-ai adus in centrul atentiei un tip care poseda tone de umor involuntar biggrin.gif
Alex-F1
QUOTE (HalbaSus @ Apr 2 2011, 05:46 PM) *
noi nu facem misto de el din rautate.....un tip care poseda tone de umor involuntar


Dar atunci de ce faceti misto de el? Acuma de ce vi s-a pus pata asa pe el si nu-l mai puteti lasa in plata Domnului, sa-si vada de inventiile lui, iar noi sa ne vedem de masinile noastre? Si io nu vad unde-i totusi umorul ala! Aaaaa sau o fi vorba de genul ala de umor cum ar fi fost in situatia in care, acum 40 de ani, ai fi aparut la tv. si spuneai lumii ca peste XX de ani vom vorbi la telefoane fara fir si, pe deasupra, ne vom si vedea unii pe altii la telefoanele alea.....cu siguranta starneai hohote de ras, este???!!!
solmar
QUOTE (Alex-F1 @ Apr 2 2011, 06:01 PM) *
Dar atunci de ce faceti misto de el? Acuma de ce vi s-a pus pata asa pe el si nu-l mai puteti lasa in plata Domnului, sa-si vada de inventiile lui, iar noi sa ne vedem de masinile noastre?


Vrei sa insinuezi ca s-a lasat de inventii si bantuie pe forum cu noi!? Sau in urma mesajelor noastre sufera Excelenta Sa!? Eu sa fiu inventator n-as baga in seama antagonistii... dar eu nu sunt inventator....
James Kilowatt
QUOTE (Alex-F1 @ Apr 2 2011, 04:01 PM) *
Aaaaa sau o fi vorba de genul ala de umor cum ar fi fost in situatia in care, acum 40 de ani, ai fi aparut la tv. si spuneai lumii ca peste XX de ani vom vorbi la telefoane fara fir si, pe deasupra, ne vom si vedea unii pe altii la telefoanele alea.....cu siguranta starneai hohote de ras, este???!!!


Man, acum 40 ani desi nu existau telefoanele mobile, deja ideea circula. Si deja se faceau transmisii de date inclusiv digitale la distanta. Si codate pe deasupra. Ideea celularului n-a aparut "de nicaieri".

Oricum, analogia nu e corecta. Sa zicem ca inainte publicarea legilor lui Maxwell, venea unu' care descoperea nu electromagnetismul, ci direct televiziunea terestra digitala. Si nu inventa doar designul sau principiul, ci avea la el in beci si baza industriala sa produca microcipuri, tranzistoare, etc, si producea televizoare si emisiuni TV in HD, asta inainte ca restul lumii sa fi inventat tubul catodic (aka lampa de televizor d-ala din lemn). Tu stii vreun exemplu din istorie de asa ceva? Zi unul singur.
Nici macar marele Einstein n-a avut ideile venite din "senin" ci a reusit sa explice unele discrepante sau paradoxuri observate in teorile anterioare. Insa Einstein e mic copil pe langa Davidoni.
Alex-F1
QUOTE (solmar @ Apr 2 2011, 06:08 PM) *
Eu sa fiu inventator n-as baga in seama antagonistii


Da, asta e exact ceea ce-ar trebui sa faca domnii D.! Sper sa reuseasca.... confused.gif
solmar
Alex.
tu ori esti ruda ori esti prieten de familie cu Davidoni, pentru ca ai un sentiment de culpabilitate ce nu-si are rostul. Nu avem nimic personal cu ei, nici cu plasturele. Apropos, daca ar fi "open minded" ar lua aminte la mistourile pe care le-am facut si-ar corecta pe site toate anomaliile, toate gogomaniile si ar lasa doar ceea ce are coerenta. Sincer vorbind eu as separa toata partea cu ozn-uri (toata partea narativa) si as promova
doar partea tehnica. Nu-si au locul pe aceeasi platforma povesti cu zmei si feti-frumosi si scheme tehnice sau retete farmaceutice. Deasemenea promovarea de produse, preturi nu se face haotic. Ori vindem plasturi ori numai vindem! Nu vindem la gramada sosete flausate, sutiene cu vibrator si alte gadgeturi.

Povestile alea isi au locul intr-o carte de memorii nu intr-un material de promovare colateral ... amestecam preturi cu epifanii, amestecam notiuni de fizica cu povesti nemuritoare. Site-ul pare a fi facut de un liceean nu de un profesionist. Asta e si motivul pentru care fac (em) misto. Daca site-ul s-ar rezuma doar la descrieri, poze, filme, explicatii strict la obiect atunci lumea l-ar trata ca atare. Dar atata timp cat autorul ne persifleaza cu OZN-uri, cu aura benzinei, cu locul inventatorului pe planeta si ce subventii ar trebui sa primeasca de la stat... permite-ne si noua sa avem o parere de aceeasi natura pe pincipiul actiunii si reactiunii.

Alex, sper ca glumesti, pentru ca ne prezinti destul de tragic situatia in ultimele doua/trei postari. Chiar ai impresia ca acum D isi pierde timpul cu mistourile noastre si se consuma de natura a neglija inventiile prezente si viitoare???? Suntem asa un factor perturbator??? Nu se mai poate concentra stiind ca noi facem misto de un plasture si de cateva "metafore"... Daca raspunsul este da, atunci... si eu imi doresc sa reuseasca.

Domnilor Davidoni (senior + junior)! Sa stiti ca Alex s-a luptat din rasputeri cu antagonistii de pe forum, dar n-a putut sa-i dovedeasca! Alex e nevinovat!
ozz86651
QUOTE
Da, l-am cunoscut, el mi-a montat personal plasturii pe masina.....si sa stiti ca nu faceti deloc un lucru bun aici, ponegrindu-l atata pe un om pe care nici macar nu l-ati intalnit/cunoscut si despre care nu stiti absolut nimic, in afara de ce cititi acolo pe site-ul lui.


Cum adica? omul si-a facut un site PUBLIC si da din el acolo. Nu i-a furat nimeni jurmnale secrete din casa. Ca atare se ponegreste singur. Daca publici, te astepti la criticism, nu?
Mariustom
Se poate lua și ca glumă ce zic:
S-a gândit cineva că Alex se ocupă de PR-ul lui Mr. D ? Că acele poze cu plasturii montați precum și poza în care el și Jr zâmbesc fericiți face parte din campanie ? whistling.gif
În acea poză, sincer să fiu, nu-mi dau seama dacă Alex dă sau primește banii rolleyes.gif
Nu că ar conta, dar tocmai de asta geek.gif

Și faptul că, chiar în urma testului făcut a luat hotărârea să înapoieze plasturii, tot nu este de acord cu analizarea și comentarea informațiilor de pe acel site (public) asta deoarece sunt în contradicție cu "linia" și "direcția" discuțiilor de acolo, mă face să cred că ori Alex are acțiuni (sau vreun bonus) ori Mr. D i-a tulburat mințile, văzându-l ce înfocat este cu cele extraterestre (vezi nr lui).

Discuția continuă ... thumbsup.gif
ninja.gif


Alex, dacă te-ai supărat, să te duci în moașă-ta tongue.gif biggrin.gif smile.gif
James Kilowatt
Asta e pura speculatie...

Daca Alex avea actiuni la Davidoni Invent, testul de consum ar fi fost mult mai concludent, si fara vreo contradictie BC-pompa. Asa, cam ca a alaia din Braila care pe una din paginile siteului lauda rezultatele, si pe alta pagina e dat ca dealer regional Galati-Braila...
Mariustom
Nope, dacă era mai concludent în favoarea ofertei, era cam prea evident pt forumul ăsta biggrin.gif

Apropo, Alex, din cele 3 forumuri cam total diferite ca membri, masini.ro, vwclub.ro și passatb5.ro ai găsit pe cineva care să fie de acord că acel amplificator cuantic chiar este așa cum îl laudă acel supraom pe care-l tot slăvești ?
Sunt atâția alți români care au făcut multe chestii practice, reale și eficiente pe care nu cred că îi vei promova atât ...
James Kilowatt
D nu cred ca are nevoie de Alex ca sa-l promoveze, s-au scris depre el foarte multe articole elogioase chiar si in ziare mari si "respectabile". De unde se vede superficialitatea presei si profesionismul jurnalistilor romani, si cat se documenteaza inainte sa scrie ceva dry.gif Scriu tot felul de cretinisme fara sa faca cel mai mic efort sa inteleaga despre ce e vorba.

Pe Alex n-avem motive (sau dovezi) sa-l banuim ca e necinstit. Alex in "cel mai rau caz" ar putea fi convins ca plasturele merge (partial), insa nu ca ne manipuleaza pe noi deliberat cu rezultatele.
Cu D treaba e diferita, iar dovezile sunt chiar pe site.
Alex-F1
Bre, voi daca vreti, n-aveti decat sa continuati polemicile p-aici, pana o sa va saturati intr-un final, dar io unu am incheiat povestea, asa ca nu prea voi mai vizita acest topic....
solmar
Inventatorul si Poarta de la Sarmisegetusa
Bunătatea a fost pomenită ca virtute de bază încă de la Imothep (2880 î.e.n.) Proorocii bibliei, raționalul Confucius, iluminatul Budda, Iisus-Mântuitorul nostru, Origen, Eusebiu de Cezareea, trăitorii filocaliei din Sfântul Athos și până la Einstein. Ultimele cuvinte ale lui Einstein au fost "Nu recunosc nici o altă virtute în afară de Bunătate". Aceasta l-a ajutat să atingă o dezvoltare de 18% a capacității creerului de conectare la frecvențele de rezonanță morfică a Universului, față de 3-6% cât are un om de rând.

Inventatorul va raspunde
Trebuie să știi și tu că toți inventatorii care au realizat 5-10 invenții au de la 12% în sus canale deschise către informație universală, respectiv Banca de Date. Și scriitorii, poeții, cântăreții au 12-14%. Eminescu avea 15%, cu 800 de cuvinte, cât sunt folosite de el și de epoca lui, privește ce operă unică în lume a scos. Tot la 2-3 invenții daruite universalității se deschide câte un canal nou, cunosc inventatori care au 20%, eu am fost măsurat în 2 laboratoare diferite și am 30% din canale deschise, aura; indigo-violet-alb și câmpul vital Qi vital; 200 mil u.c. Maestrul meu are 400 mil u.c. Tu ai aura roșie, 3% deschidere, 450 u.c. Qi vital, omul de rând are 300-500 u.c. Știam acest lucru încă din anii 1970

Citesc mult, chiar dacă nu stăpânesc bine citirea dinamică,rapidă, curs care l-au urmat prin anii '70, când era la modă această citire, eu nu am ajuns la 1000-2000 de cuvinte pe minut (cât a atins - J.F.Kenedy, Lenin, Iorga, Călinescu), dar citesc cu ușurință o carte de 500-600 pag/zi (în zilele care le dedic acestui lucru) și să fac o conspectare de câteva pagini pentru consolidarea informației

Eu am depus la OSIM, documentație în acest domeniu pe zeci de pagini cu măsurători pe perioada 1800-2050, privind evoluția câmpului vital al planetei, câmpul magnetic planetar și influența acestor schimbări asupra aurei omului, plantelor și faunei, apei și combustibililor, cât și contracararea efectelor negative. Așa au apărut prin 1990 pantofii antistres, măsurând aura omului, am văzut că este afectată și prin folosirea elementelor magnetice speciale în concentrație de rezonanță cu particulele subatomice din aură am reușit să o dezvolt de la 15-30 cm la 60-100 cm, cât era și înaintea poluării radioactive pe Terra

Intrebari: cand a apucat mr Davidoni sa-l masoare pe Einstein si pe Eminescu? Cand si unde a facut masuratorile cu campul vital in intervalul 1800-2050? Puterea mea de intelegere la niste masuratori se opreste in anul 2011. Unde exista masuratorile pentru anii 2012-2050 si cine le-a facut????
James Kilowatt
Tu ai auzit de masuratori infoenergetice? Am citat mai devreme cum l-a prins asa pe unu' care i-a furat ideea de ingrasamant din span de strung magnetic. A mers perfect, chiar si fara multicompozitul secret, numai din span... 40% productie mai mare. Iti dai seama reteta completa ce efect are?!

Se poate masura orice, de la distanta. Probabil si de la distanta in timp, in trecut sau in viitor.
solmar
Pai l-am dibuit cu infoenergeticele din primele postari.... La aia cu spanu' el facea misto de strainez ca sa nu-i spuna reteta din prima...
James Kilowatt
Dada, i-a dat reteta incompleta... ingrasamantul magnetic nu contine numai span, cum i-a spus canadianului, ci si multicompozit. Insa ideea e atat de buna incat si asa a functionat, cu reteta incompleta. A aflat asta infoenergetic.

Va dati seama ce energie de cacao a mai ramas pe planeta asta, daca saracele plante au ajuns sa se indoape cu span de strung si plastic multicompozit? Probabil pentru o balega traditionala ar face moarte de tufis....
solmar
Cred ca primele variante mergeau si cu span dar a renuntat la ele cu timpul. Un motiv temeinic ar fi ca spanul face irizatiile alea violet, albastre si puteau sa influenteze rau de tot aura.

Apropos de energia de cacao ieri am primit un email despre automorfi, oameni care se hranesc cu soare. Un fel de Ghita-planta care traieste prin fotosinteza. Dimineata sta putin la soare si se incarca si in restul zilei mai bea niste apa. Aia mai ai dreacu cu pielea pe ei ... mai beau si cate o cafea... sunt unii care rezista doar cu soare. Si mai prind cate-o ploaie sa se hidrateze.
James Kilowatt
Spectrul e foarte larg. Eu am auzit si de oameni-dragster, care traiesc pe baza de etanol. Astia au niste canale informationale deschise spre 29%, mult peste Eminescu si Einstein, aproape cat D. (care prin doua masuratori independente a s-a dovedit a fi la 30%, maximul atins de terrani pentru moment). Din cauza asta vad multe lucruri pe care noi astilalti nu le vedem decat ocazional....
solmar
Si eu am cativa colegi de facultate etilomorfi, care se hraneau exclusiv cu bere. Cateodata erau oenomorfi, dar cel mai periculosi deveneau cand erau tuicomorfi - atunci li se deschideau toate canale si erau conectati 100% cu universul. Pierdeau in schimb contactul cu Terra. Cum troscaneau cum deveneau inventivi... in restul timpului erau posaci.
Mariustom
Ceva asemănător, dar ceva mai ... palpabil wink.gif
http://www.ziare.com/magazin/inventii/roma...benzina-1087271
James Kilowatt
Hmmmm...
http://masini.ro/forum/content/News-Noutat...atatire-consum/
thumbsup.gif
Mariustom
offtopic.gif Mea culpa wallbash.gif
banned.gif
mike.omega
Moamaaa! N-a stiut Mariustom ca deja se postase! Uaaa, pai aici merita raspuns cu un qoute, nu asa oricum teehee.gif
Alex-F1
Ma imputerniciti sa-l flagelez asa putin pe mr. M cand il intalnesc? biggrin.gif Va fi o placere si-o onoare deosebita pt. mine!!! devil.gif
James Kilowatt
Marius e offtopic! Marius e offtopic!

Inventia lui Birtok n-are nici o legatura cu qi-ul, ci e legata de banala mecanica. S-ar putea chiar sa mearga, in anumite conditii, cat de bine, naiba stie.
I-plast lucreaza la nivel de vibratii.... probabil in cele 10 dimensiuni ale corzilor. Sau mai degraba doar in cele 6 incolacite de marimi comparabile cu lungimea planck, ca in alea 3 extinse n-are vreun efect masurabil.
Diesel
Avem topic despre subiectul asta aici: http://masini.ro/forum/content/Versus/2577...a-revolutionar/

Am putea avea un versus insa biggrin.gif
Mariustom
Scuze de offtopic.gif
CITAT(mike.omega @ Apr 10 2011, 08:12 AM) *
Moamaaa! N-a stiut Mariustom ca deja se postase! Uaaa, pai aici merita raspuns cu un qoute, nu asa oricum teehee.gif

Pt tine, cu dedicație ... tongue.gif
Și să te duci în moașă-ta biggrin.gif
CITAT(Alex-F1 @ Apr 10 2011, 08:38 AM) *
Ma imputerniciti sa-l flagelez asa putin pe mr. M cand il intalnesc? biggrin.gif Va fi o placere si-o onoare deosebita pt. mine!!! devil.gif

Tu ai noroc că-i ziua ta azi. Și ca să te iert poți să dai și tu o beer.gif azi, sunt la job wink.gif
Că de flagelat, vise ...
CITAT(James Kilowatt @ Apr 10 2011, 08:55 AM) *
Marius e offtopic! Marius e offtopic! ...

Și pt tine cu dedicație ... tongue.gif
Pt că pusesem iconița de off smile.gif
Și pt că meriți biggrin.gif

ninja.gif
Mircea104901
De asta ce ziceti?
James Kilowatt
Cica-s testate la nu stiu ce firma in Germania, omologata TUV... firma care n-are site decat in germana wallbash.gif
Democratos


Domnilor, bună dimineața
Vă citesc de circa o săptămână și, mi-a părut rău când subiectul a fost blocat înainte să citesc toate mesajele.
Sunteți grozavi, din toate punctele de vedere, inclusiv al malițiozității sau uneori al prețiozității.
Asemeni mie, au scris forumiști pasionați de domeniul auto și de cunoaștere, de fizica domeniului cuantic(pentru a evita cacofonia...).
Nu le poți cunoaște pe toate. Nu există oameni buni sau răi, deștepți sau proști ci doar atitudinile noastre față de ceilalți, direct sau indirect. V-a picat pata pe Davidoni.
Așa, pentru că tot este bârfa o boală femeiască de care suferă mai ales bărbații.
Ioan Davidoni este un om aparte, deosebit, inconfundabil, nu îl poți încadra într-un tipar așa cum îndeobște ne raportăm amicii. Omul acesta a REALIZAT sute de construcții originale, nu are studii superioare și nici suportul tehnic presupus pentru acestea. Le-a făcut din pasiune, din convingere, cu sacrificii personale dar și pentru că uneori a întâlnit oameni de excepție care au descoperit în el un om de excepție. Evident, are multe calități și implicit ar trebui să aibă la fel de multe defecte, peste care putem trece fiecare sau nu asumându-ne responsabilitatea nedreptățirii lui. Să vedem cine aruncă piatra....de acum încolo.

Eu nu accept cuvântul „invenție” dar sunt de acord cu „descoperirea, găsirea unor soluții sau aflarea unor metode sau procedee prin care să crească eficiența acțiunii umane”, să concretizeze progresul.
Oricum am privi lucrurile, Davidoni este un creator, un generator de progres. Chiar dacă poate nu știe legea lui Gauss ori Nagaoka......Omul a făcut ceva, a demonstrat că se poate, a pus ideile în practică și a adus avantaje materiale de care se bucură alții.
Referitor la amplificatorul cuantic. Cineva mai devreme a explicat foarte corect cum funcționează, chiar dacă nu exhaustiv, nu se încalcă niciun principiu sau lege acceptată de știința oficială. Adevărat, operează cu unități de măsură sau parametri pe care unii dintre noi nu îi putem percepe sau accepta. Problema noastră.

Personal nu sunt de acord cu denumirea și nici nu este primul care realizează așa ceva, Wilhelm Reich este cel care a descoperit „orgonita” și modul în care pot fi influențate câmpurile radionice dăunătoare. Altfel spus, dl. Davidoni, fără informații științifice a pus laolaltă substanțe sau compuși solizi, care au capacitatea de a reține manifestările radiante ale forțelor ale căror origini încă sunt un mister. Chiar dacă „șmecherii” cu ansa ori nuielușa de alun le folosesc pentru a obține informații pe care niciun alt mijloc tehnic nu le poate evidenția. Desigur, mă refer la radiesteziști, pe care nu îi consider șarlatani ci oameni cu o pregătire și capacități personale deosebite.
Așadar, „plasturii” despre care vorbiți sunt filtre radionice care în mod evident funcționează și sunt utile pentru a reduce „poluarea” energetică produsă de „zgomotele” din cel de-al șaselea câmp, deocamdată nedescoperit. O poluare energetică ce este absorbită de aceste „octogoane” plasture.
Malițiozitatea și lipsa de credință nu ar trebui să fie prezentă acolo unde inteligența este preponderentă, oricât de mult umorul s-ar constitui o caracteristică a omului superior.
„Când broaștele orăcăie, privighetorile tac”, fiecare să ia din cuvintele de mai sus ceea ce ar trebui să le permită o mai bună comunicare.
Sărbători fericite!
Dem
HalbaSus
solmar, JKW si restul antagonistilor... ia sa va mai vad acum... mai aveti ce va de zis ? malitiosilor !
Uitati, domnul a explicat foarte clar ca plasturii reduc „poluarea” energetică produsă de „zgomotele” din cel de-al șaselea câmp, deocamdată nedescoperit. Eu cred ca inteleg despre ce e vorba, mai ales la motoarele TDI, dupa ce pornesti motorul auzi un sunet taca-taca-taca si simti o vibratie care se transmite pana in schimbator (mai ales daca motorul este rece). Aia e in mod evident o poluare energetica al celui de-al 6-lea camp... Acum singura intrebare ramane: De ce nu au reusit plasturii sa reduca poluarea energetica a motorului lui Alex suficient de mult cat sa scada consumul cu 30%. E prea mare poluarea ? Sau e din cauza chip-ului de putere ? Daca se reduce poluarea energertica creste si puterea masinii ?

Daca Dvs. intelegeti si CUM anume functioneaza acesti plasturi ar fi minunat, pentru ca din cate am inteles nici macar Davidoni nu intelege exact cum functioneaza, doar el doar le inventeaza... sau ma rog... le creaza.
solmar
Halba, Sunt in deplasare si ma chinui sa scriu pe iphone... Am luat nota ca mr D are un prieten academician, lucru care ma bucura. Democratos, welcome! Poate il ajutati sa schimbe povestile nemuritoare de pe site. Oricum stiam ca mecanismul D-plast-ului e invizibil, nu ne spuneti ceva nou... Va multumesc ca ati reanimat topicul. Revin in forta dupa sarbatori! Pana atunci numai bine! Va asteptam si pe alte subiecte, altcum o sa va banuim de complicitate cu maestrul... Imposibil sa nu combatem si pe alte planuri daca sunteti plast-oriented!
Diesel
O forma de masura a inteligentei este atat posibilitatea de a minti convingator cat si posibilitatea de a determina cand interlocutorul minte.
T u d o r
Democratos admir capacitatea anumitor oameni de a imbraca nimicul intr-o forma deosebita. Nu ma refer aici la inventia lui Davidoni ci la postarea ta care semantic vorbind este nula dar totusi plina de cuvinte frumoase. Am inteles din ea ca Davidoni este un om deosebit, nemaiintalnit si plin de calitati. Pot fi de acord cu asta fara nici o problema, nu-l cunosc si respect parerea ta despre el. Dar noi aici nu am criticat caracterul persoanei ci realizarile ei. Sau mai bine spus "realizarile" pentru ca observ ca nimeni nu intelege cum dar totusi exista ceva. Poate in urmatoarea postare vei face o demonstratie stiintifica si nu una despre caractere.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.