Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Amplificatorul cuantic .... WTF?!
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
solmar
Alex,
Gutte besserung!

Mie in momentul asta mi se pare ca plasturele are efectul scontat. Faptul ca alaltaieri si azi nu ai iesit pentru testarea lui, inseamna ca 2 zile din 7 ai economisit gaz. Asta, transformat in cifre inseamna o economie de 28.5%. QED. Vivat Davidoni!
f1anatic
QUOTE (solmar @ Mar 11 2011, 04:19 PM) *
Alex,
Gutte besserung!

Mie in momentul asta mi se pare ca plasturele are efectul scontat. Faptul ca alaltaieri si azi nu ai iesit pentru testarea lui, inseamna ca 2 zile din 7 ai economisit gaz. Asta, transformat in cifre inseamna o economie de 28.5%. QED. Vivat Davidoni!



In ceea ce ma priveste, eu oricum nu cred in efectul acestui plasture DAR cred in metodele stiintifice de examinare a problemelor. De aceea, in afara shto-urilor, am incercat cu multe pagini in urma sa particip in procesul de determinare a unor metode cit de cit "stiintifice" si disponibile lui Alex, pt a putea cit de cit controla acest "experiment". Orice urma microscopica de control stiintific a disparut. Concluziile sa si le traga fiecare, personal.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dar ca aviz amatorilor de experimente publice - si nu este nimic gresit in acest lucru - nu face ca Alex-F1 si nu adopta o mentalitate John Wayne.
Documenteaza cu poze, timpi, date, parametri, asculta de alti membri pe forum. Tine-te de program, minimalizeaza influenta mediului. Incearca sa ai cit mai multe controale (masini identice; trasee identice). Incearca sa ai martori. Si asigura-te ca totul sa fie un proces cit mai transparent. Considera orice shto o critica, chiar daca unele sint nepoliticoase. Iar la sfirsit, accepta concluzia publica. Chiar daca gadget-ul a mers pt tine, sau ai un "feeling" ca a mers la tine; pina cind nu va fi replicat independent, in aceleasi conditii de mai multi indivizi, nu inseamna NIMIC.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mai dau 1 saptamina acestui thread aici, dupa care il mut la sectiunea tuning, acolo unde ii este locul.
Alex-F1
Multumesc, multumesc baieti.... arigato.gif Cred ca m-am pricopsit cu o sinuzita! mellow.gif Azi n-am miscat masina din parcare, lucru care este o super-raritate la mine, dar tot am coborat sa vad ce mai face! wub.gif Curata economie de combustibil facui! biggrin.gif
James Kilowatt
Pana se mai pune alex pe picioare sa faca testul ala, hai sa va zic doua faze simple (si offtopic) in care propria minte si-a batut joc de mine, spirit stiintific si riguros.

1. In care eu sunt cobaiul. In ziua dinaintea vacantei de iarna da un pui de raceala peste mine, fix ca peste Alex. Cel mai naspa era o tuse magareasca care nu ma lasa sa dorm, si aveam de facut a doua zi 900km.
M-am tratat cu un medicament de tuse homeopat al fiica-mii (de sub un an), despre care sunt convins ca nu e homeopat pentru ca are niste substante in el in concentratii mari, ceea ce nu se incadreaza la homeopatie (oricum eu am unele dubii legate de homeopatie, daca era homeopat pe bune probabil nici nu-l luam).
Dracia face minuni, dupa o lingurita din ala nu mai tuseam 3-4 ore. Ditamai magaru' batran ma tratam cu medicamente pentru bebe de 1 an.

Recent am aflat ca n-are absolut nici un efect, e apa cu zahar si se da ca sa stea parintii calmi ca au facut ceva, ca antitusive pentru copiii atat de mici nici nu prea exista. Deci, m-am tratat cu placebo... si a mers. Am aflat ca l-a luat si nevasta-mea saptamana trecuta si la ea n-a mers, iar cand a ajuns la doctor i-a spus ala de ce. As fi pariat ca intre mine si ea ea este cea mai influentabila....


2. In care eu sunt experimentatorul. Nevasta-mea si-a luat un "kit" de albit dintii, un mehlem sa-ti dai pe ei si o lampa cu niste leduri.
A venit la mine cu o hartie cu niste dinti desenati in degrade numerotati sa-i spun ce culoare au inainte de tratament. Dupa tratament, a venit din nou cu aceeasi hartie.... iar ochii mei au fugit direct catre cei mai deschisi la culoare, dinainte sa apuce sa deschida gura mellow.gif Instinctiv m-am zgait spre cei mai deschisi decat cel initial, nu spre cei mai inchisi, si mi-am dat seama de chestia asta a-posteriori. Halal obiectivitate, huh? As pune pariu ca 90% din oameni nici nu si-ar fi dat seama ca instinctiv ar fi "favorizat" dintii mai albi.
Aia daca erau cinstiti, dadeau hartiute diferite pentru primul si al doilea test, ca sa nu pici in genul asta de capcana, incat la al doilea "test" sa nu mai ai "reperul" primului.

Prin urmare, modest cum sunt, as zice ca daca eu pot cadea asa usor intr-o capcana din asta jucata de propria minte, indiferent daca sunt cobaiul sau observatorul, nimeni nu e scutit de genul asta de influente...

Alex-F1
Deci, dupa primii 10 km in testul extraurban fara plasturi, consumul mediu a fost de 5.7, da? Intr-una din zilele trecute (cu plasturii montati si dupa expirarea perioadei de "acomodare"), am vrut sa parcurg macar acei primi 10 km, ca sa vad ce medie imi iese, dar nu am reusit, fiind ziua si trafic....am reusit totusi sa parcurg primii 4.6 km pe cruise control, cu 90 km/h si consumul mediu era la 5.1.....nu cred ca dupa inca 5.4 km ar fi ajuns la 5.7, dimpotriva, ar fi trebuit sa scada! Temperatura exterioara +2 grade (fata de -2 la primul test).....
James Kilowatt
Alex, fa testul identic ca data trecuta, si noteaza tot ca data trecuta tot ce scrie ala. Lasa extrapolarile, ca sunt riscante.
In primii km dupa resetare erorile sunt cele mai mari, stii si tu.

Ideea cu notatul la fiecare 10km e sa vedem daca scaderea de "la sfarsit" e una constanta pe tot traseul, si nu datorata unui eveniment izolat care a influentat unul din teste intr-un sens sau celalalt.

Plasturele spune ca aduce o scadere de consum "constanta", ca pe fiecare km consumi cu 20% mai putin decat fara plasture, nu ca faci 80km consumand "normal" si apoi 20 consumand 0 wink.gif. La medie tot atat ar iesi.
De asta am facut excelul ala. Ca sa putem discuta mai multe lucruri, nu doar valoarea consumului de la sf testului.

Cu exceptia primilor 10km, si la primul test consumul a fost intre 5.1 si 4.6, pe intervale wink.gif.
ozz86651
QUOTE
oricum eu am unele dubii legate de homeopatie,


Daca ai citi numai putin despre homeopatia asta "unele dubii" s-ar trabsforma in certitudini smile.gif.
Partea cea mai ridicola e cind dilueaza o substanta pina nu mai apare nici o molecula in solutie.
Homeopatia e complet negata de orice studiu pe bune. Nu e ilegala pentru ca nu face rau, dar e tzeapa.
James Kilowatt
Chestia aia "homeopata" pe care am luat-o eu NU e homeopata. Si nu e singurul caz, foarte multe medicamente pentru copiii se numesc homeopate sau sunt recomandate a fi homeopate insa daca citesti ce scrie pe ele au procentaje ridicate de ...ceva. Insa ceva masurat in procente, nu in ppm. Insa cuvantul "homeopatic" calmeaza unii parinti mai tampiti, din aia care nu cred in medicina si nici in vaccine..

Insa sunt de acord cu tine, in privinta homeopatiei "pure". Dubiile mele se refera la homeopatia "falsa", de marketing, nu la aia pura si cinstita biggrin.gif
Cum spuneam, la "homeopatie" acum intra si alte chestii care nu sunt homeopate stricto sensu si care habar n-am daca au fost testate de cineva (cum e siropu' cu care m-am tratat eu, cu succes biggrin.gif). Poate scrie pe el "homeopatic" la sanchi insa vreuna din substantele alea chiar e activa, si chiar e in procentaje relevante.
Alex-F1
Da, da, o sa fac testul pe bune, cat mai curand posibil, dar oricum, diferenta de 0.6l, intre 5.7 si 5.1, reprezinta ~ 11%, ceea ce pusca cu "feeling-ul" meu de 10-15%, observat in oras....pt. asa o reducere de consum, ma mai gandesc daca pastrez plasturii sau nu..... confused.gif
James Kilowatt
Eu nu cred ca se datoreaza plasturelui nici macar 0.00000001%. Cel mult, doar sa creasca cu valoarea aia, datorita greutatii suplimentare. smile.gif

Fa mai bine testul... ca si prima oara, plin, iesit din oras, cruise, reset, si notat din 10 in 10km, si plin din nou. Temperatura a crescut putin, insa daca ambele teste au inceput cand motorul e deja cald, nu cred ca va scadea consumul cu 10%. Pe distante foarte scurte da, insa pe 80km nu cred, asa dupa nas, la ochiometru.
Daca motorul era inca rece la primul test, sau la al doilea, se va vedea pe grafic, fix in aia primii 10km...

Iar daca te hotarasti sa renunti la el...poti sa faci un test si dupa ce il dai jos wink.gif Ca sa fii cu sufletul impacat ca n-ai pierdut nimic. Daca vei observa o crestere de consum (de la 4.5 pe care sper sa ii ai tu la test, cu 10% mai putin decat acum, la cei 5.1 masurat initial)... ei bine, cum ai luat banii inapoi, poti oricand sa iei alt plasture, nu? whistling.gif
Alex-F1
Motorul era cald (apa la 90 de grade) cand am inceput primul test, adica cand am facut resetarea CB-ului si asa va fi si la al doilea test. Conform accuweather, vor mai veni nopti cu temperaturi negative in Timisoara in luna martie, deci sunt sanse ca al doilea test sa fie facut in conditii sa zicem identice cu primul... wink.gif
Alex-F1
Pana imi revin io (sinuzita s-a confirmat azi) si pana trece valul asta de caldura, am pt. voi ceva oarecum on topic, dar de data asta nevasta a descoperit minunea! biggrin.gif Ia ziceti, oare si asta bate campii? ninja.gif
solmar
Miraculoasele inventii ale lui D mentionate pe site au la baza magnetismul. Tot cautand contradictii pe site (am inceput cu metalele bivalente) am citit despre branturiii cu magneti, masca cu magneti, ingrasamentul .... si la un moment dat parca am citit despre magnetizarea apei.

Coanda a studiat fenomenul. Exista si un film pe youtube in care e prezentata o teorie ca apa poate capata o structura simpatica - anumite molecule urmeaza niste modele, apa de munte are o structura, apa tratata cu muzica capata o structura, apa dintr-un anume loc pastreaza o anumita structura, samd - filmul e mai interesant decat am retinut/redat eu.

Chinezii stiau de apa magnetizata de 5000 de ani, rusii au studiat fenomenul. Un gugalit cu apa magnetizata o sa-ti aduca destule rezultate. Numai ca niciunul dintre ele n-o sa-ti promita ca iti scade consumul cu 30-40% precum Davidoni, doar ca in linii mari o sa ai o stare fizica mai buna, si probabil o sa ai o echilibrare energetica care ar putea avea consecintele insirate.

Alex-F1
Acuma de ce exagerezi bre? Care 30-40% promite dl. D reducerea de consum? Ca pe site "promisiunea" e de 15-20%......acuma ca la unii dintre acei "clienti multumiti" li s-a redus consumul si cu 25-30-35-40%, aia e alta treaba, norocul lor..... Am baut si io niste apa de asta magnetica, dar gustul cel putin e irelevant, fiindca nevasta a bagat-o intr-o sticla de 2l in care a fost Pepsi (nu a clatit sticla), deci clar ca are gust de Pepsi magnetic laugh.gif
James Kilowatt
In Romania "apa vie" e deja o "marca inregistrata" de uzina de apa grea de la Turnu Severin. Apa grea e folosita ca moderator la reactoarele candu romanesti (aka canadiene) biggrin.gif.
"Apa vie" inseamna apa saracita in deuteriu sau "apa usoara", ceea ce ramane din apa dupa ce separi apa grea.

Apa vie= apa usoara = apa chioara minus apa grea.

Au si niste studii clinice cica care arata cat e de tapana.... cat sunt de serioase mi-a fost lene sa investighez.

http://www.apasaracitaindeuteriu.ro/export..._vie-s6-c3.html
Alex-F1
Pai ia sa nu-ti fie lene, ca la plasturii astia amarati ai investigat mai ceva ca un criminalist.... biggrin.gif
mike.omega
Alex, ti-ai dat foc la valiza smile.gif

Hai cu testele ca trece luna si ramai cu banii dati biggrin.gif
James Kilowatt
Pai pentru ca la motoare ma pricep o idee mai mult decat la cancere biggrin.gif

In chestia cu apa saracita in deuteriu nu cred prea tare din alt motiv. N-am idee daca acumularea de deuteriu e sau nu nociva... insa nu cred ca ea se produce biggrin.gif E greu sa o separi prin metode chimice, asa cum ar putea-o face un organism.
Si in plus nici n-au de unde sa stie cat e de nociva, ca n-au date sa faca un studiu epidemiologic.... nu cred ca exista pe undeva in lume o populatie care sa fi fost "expusa" la apa grea biggrin.gif
solmar
Alex
puteam sa jur ca scria mai mult de 15-20% acum doua saptamani. Am verificat, scrie in continuare. Si intre timp a mai aparut un client fericit.
++++
29. Amplificator cuantic



O.S.I.M. C.B.I. A / 00588 din 06.07.2010

Medalie de Argint TIB INVENTIKA – Bucuresti 2010



Vazand efectele inventiilor in domeniul cuantic, realizat de mine pana in prezent am efectuat masuratori infoenergetice si experimentari pentru modernizarea lor si am realizat prezenta inventie care are un corp plasmatic cu diametrul de 6 m si culoarea indigo – violet, avand capacitatea de a contracara efectele degradarii aurei combustibililor apei, scaderii Qi din locuinte din cauza poluari. Elementele fizice si de sacro simbolistica acopera intregul spectru de culori din microuniversul cuantic , cu element de oscilatie pasiva . elemente magnetice, cu spectru larg , metale pretioase, elemente de legatura complexe. Reducerea de combustibil obtinut este intre 20 – 40 % Se produce in serie medie .Se aplica pe zeci de cazane si masini.

++++






Nume: ibraim
Prenume: ayhan
Data de nastere: Jul / 14 / 1968
E-mail: ayhanibo@k.ro
Telefon: 0742563398
Mesaj: in primul rand vreau sa va multumesc ptr ca folosesc inventia domnului Davidoni,pe care cu mina pe inima vreau sa spun ca la inceput, am fost mai mult decat sceptic , si asta este purul adevar ... eu am o dacia 1400 si dupa aprx o saptamana de la montaj am inceput sa ii vad efectele ... iar cand am reglat masina (delcou,etc) am purces sa ii fac si proba consumului .. ptr ca nu imi mergea kilometrajul l-am facut din ochi cum se spune.. am facut plinul cu gpl , si unde ma duceam cu un plin de gpl am fost din nou... la intoarcere acasa in parcare SURPRIZA!!! plecam cu 4 leduri de la gpl care aratau plin ..si in mod normal trebuiau sa arate TOATE gol.... acum am facut ochii marii.. imi ramasese un led care indica gpl.. pe exact aceiasi distanta facuta de zeci de ori fara amplificator .. acum cu amplificator ...mi-a ramas gpl.. fix un led ..deci 25% economie , plus puterea sporita a motorului, relantiul toarce ca pisica ... scriu aceste randuri ca o obligatie morala in fatza dlui Davidoni ,ptr ca cei care vor sa isi faca un bine, sa nu sovaie ...eu am sovait si imi pare rau ..dar rezultatul a intrecut orice asteptari... cat priveste oferta mea de colaborare adresata domnului Davidoni . citind cu mare atentie situl am ramas surprins de micimea si mai ales de josnicia unor oameni .. va urez mult succes in tot ce faceti dle Davidoni si bunul DUMNEZEU sa va calauzeasca pasii .... cu stima IBRAIM AYHAN ..CONSTANTA tel 0742563398
solmar
Apropos de site - tocmai se lucreaza la el. Si in acelasi timp in care se lucreaza mr Ayhan Ibraim trimite un mesaj care face trimitere la niste articole care nu erau pe site pana azi. Iar apar mesaje din viitor..
JK
au aparut si raspunsuri la intrebarile noastre:
http://www.davidoni.ro/Inventatorul-va-raspunde.php
solmar
JK,
Told you! Si aici mesajul e atemporal!
+++
Amplificatorul cuantic spre surprinderea ta, chiar funcționează, la ora actuală este montat pe circa 40 de cazane și cuptoare la cazane de apartament, în lei, astăzi (2.02.2011) prieten din Lugoj mi-a spus că nu mai plătește 5-5,5 mil/lună ci doar 3 mil/lună.
Pe maṣini de toate tipurile ,pe GPL,benzinã,motorinã,150 utilizatori,reduceri între 17,5% la GPL, 20-30% la benzinã,motorinã, dar la 2-3 % din utilizatori nu au apãrut reduceri,dar s-a diminuat zgomotul ṣi a dispãrut mirosul de benzinã de la eṣapament.
Utilizatorul trebuie sã aibe minim aura roṣu deschis-portocaliu. Dacã are aura mai inaltã reducerea este mai mare.Explicație: "Aura benzinei in 1900 era violet,QI vital de 100% ,acum aura este verde ,QI vital de 40 %. Amplificatorul cuantic are aura violet, maṣina are aura cenuṣie, conform fizicii cuantice, prin interferarea a 2-3 compuṣi, aceṣtia se uniformizeaza la media nivelelor lor. Dacã aceastã medie este sub verde ,nu este reducere, dacã este verde sau albastru ,este reducere.
+++

ozz86651
QUOTE
au aparut si raspunsuri la intrebarile noastre:


Mie mi-e absolut clar (ma rog, intr-o definitie relaxata a ce insmena "absolut") ca omul asta nu minte si nu e un tzepar. Doar ca nu e foarte sanatos psihic. Nu in sensul de spitalizabil, dat sint sigur ca e suficient ca sa fie diagnosticabil.

QUOTE
Acest forum, sub această formă, distruge valorile naționale, corect ar fi ca cel care scrie pe forum să-și arate prima dată valoarea lui și valoarea care a dat-o națiunii și omenirii și după aceea să-și spună părerea despre ceea ce nu cunoaște. Prin 1900 Ch. Chaplin, era pe platourile de filmare a lui Ford, a fost jignit de acesta, la care Chaplin i-a spus: „Mr. Ford, atenție mare că pe actor ca și pe inventator cu o vorbă îl poți distruge, de azi nu mai lucrez pentru tine”, din a 2-a zi Chaplin și-a deschis propriul platou de filmare. Am avut mulți colegi inovatori, absolut cu toții, la primele jigniri primite, nu au mai creat nici o inovație pentru unitate, niciodată, cu toții sunt în viață și acum (2011), dacă au mai făcut ceva, au făcut doar pentru ei acasă, în atelierele lor. Asta se întâmplă când oamenii care nu sunt capabili să înțeleagă ceva, urăsc acel lucru și luptă împotriva celui care a realizat ceva.
bogcot76
QUOTE (ozz86651 @ Mar 15 2011, 12:46 AM) *
Mie mi-e absolut clar (ma rog, intr-o definitie relaxata a ce insmena "absolut") ca omul asta nu minte si nu e un tzepar. Doar ca nu e foarte sanatos psihic. Nu in sensul de spitalizabil, dat sint sigur ca e suficient ca sa fie diagnosticabil.


Bravo!! Am gasit si eu pe cineva care a prins ideea.
solmar
Eu am doua si mai tari:

Tare sunt curios cum sunt masuratorile infoenergetice. La fel de interesant e treaba cu medicamentele. Poate ne clarifica un doctor ce inseamna concentratia mentionata de mercur in sange. Tot pasajul e interesant...

+++
-A sosit la mine acasă un român din Canada, după ce am stabilit prin convorbiri telefonice vreo 3 luni, cum vom colabora și chiar să merg în Canada pentru implementarea îngrășământului magnet pentru o producție de serie. Am stabilit că îi dau detalii tehnice după ce vine cu un contract de colaborare și de confidențialitate. La plecare din Timișoara, insista să-i dau detalii, nu i le-am dat, i-am spus tangențial că sunt din șpan de strung, bineînțeles că îngrășământul meu conține altceva, multicompozit. La mai puțin de 3 luni – la TV Discovery – îngrășământul magnetic, cea mai mare descoperire pentru agricultură din ultimul timp, reduce cu 40% radioactivitatea din jurul plantei și creste producția cu peste 30%.-
L-am sunat urgent pe tip și mi-a răspuns o femeie, spunând că nu a auzit de acel nume, că ea are acel număr de telefon de ani de zile. I-am spus că 3 luni de zile am vorbit cu tipul pe acel număr. Am sunat peste aproximativ 1 lună, tot ea mi-a răspuns și mi-a dat adresa de email a tipului din Canada, dar și-l închisese. Din măsurători infoenergetice, reiese că are foloase materiale din această invenție. La o clinică de bioenergie din Timișoara am început o colaborare cu o doctoriță de la Chișinău, în vederea desfacerii invențiilor mele – branțuri magnetice antistres (la 10 ani după ce brevetasem acest produs), măști magnetice, centuri magnetice brățări magnetice și ecrane de protecție pentru telefoanele mobile, cât și tratamente pentru pacienții cu complicații, stăpânesc metode sigure de echilibrare a meridianelor energetice și chakrelor. Totul a mers bine luni de zile, dânsa îmi adusese de la Moscova medicație folosită în armata rusă pentru eliminarea metalelor grele din organism. După 1 lună mi-au fost trimise analizele la un laborator din Franța prin clinica de boli profesionale din Timișoara și mercurul îmi scăzuse la 0,1 de la 60 micrograme, dar doctorița a produs în Rusia toate produsele mele cu mici modificări și a inundat piața românească cu ele, ea dispărând cu 1000 perechi branțuri din producția mea, am recuperat ceva, dar pe ea nu am mai văzut-o.
+++

Astia care fac topul Forbes chiar nu stiu unde sa caute.
+++
După părerea unor consilieri de proprietate intelectuală, măsurători info efectuate de medici infoenergeticieni, prieteni în infoenergetică și măsurători proprii, efectul economiei și multiplele consecințe privind invențiile derivate din cele inițiale, cele care au fost medaliate internațional și realizate de mine, în ultimii 10 ani au adus Patrimoniului Universal aproximativ 60 mld $...
+++
ozz86651
QUOTE
Bravo!! Am gasit si eu pe cineva care a prins ideea.


Intimplarea face ca-s singurul om sanatos pe care-l cunosc biggrin.gif
solmar
Sfaturi pentru cei care au cumparat plasturi si pentru cei care doresc s-o faca in viitor.

Alex, cred ca ti-e clar ca nu mai vezi nici un ban inapoi. Asta e! Inca o jertfa pe altarul stiintei... Mi se pare fair sa iti impartasesc (sper din suflet sa fiu urmat de colegii de forum) mici sfaturi practice pentru a economisi cat mai mult combustibil, astfel incat sa nu fie o pierdere totala (vezi daca n-ai vrut sa faci ramasag cu noi, acum mai aveai doua seturi de plasturi)...

1. aerul conditionat - vine vara, chiar nu mai e nevoie sa-l pornesti pana in august. iar in august mai bine pleci in concediu cu trenul, n-ai de ce sa folosesti masina. si asa o sa fie aglomerat pe soselele patriei, de ce sa te enervezi pe banii tai!?
2. stergatoarele - le folosesti doar daca e neaparata nevoie pentru curatarea parbrizului, de altfel poti astepta pana la prima ploaie pentru spalarea lui. si chiar asa, n-ai si tu o carpa sa cureti parbrizul? iar pe ploaie (torentiala) pur si simplu nu se merita sa mergi cu masina. stai in casa si numeri banii!
3. casetofonoul, cd-player, boxe - la ce-ti trebuie muzica? sa consumi curentul? poti sa fredonezi, sa fluieri! am plasturele meu, sunt pionier, si ma mandresc cu el, sunt pionier.... whistling.gif
4. faza scurta/lunga - doar in caz de radar. noaptea lumea doarme, n-ai de ce sa te plimbi noaptea cu masina sa consumi curent, benzina, motorina.... iar daca n-ai rezolvat ceva pe timpul zilei de ce crezi ca ai avea mai mari sanse s-o faci noaptea?
5. semnalizarea - nu mai semnalizezi sub nici o forma de azi inainte, doar daca te opreste politia atingi scurt cu degetul cat sa clipeasca odata ca faci dreapta. in rest mucles. sa te inteleaga din priviri participantii la trafic! viata iti ofera surprize la tot pasul. de ce sa nu fii tu acela care aduce aceste surprize altora?
6. bricheta/avariile - te lasi de fumat ca oricum e un obicei prost; iar masina ta merge brici asa ca n-ai de ce sa pui avariile. ne-am inteles, nu?
7. luminile de bord - le dai la minim si ti-am mai spus - nu ai ce cauta noaptea haihui pe strazi!
8. gps, ventilator, incarcat telefon - acasa, nu in masina!
9. geamurile laterale, incalzirea in oglinda, incalzirea in luneta, incalzire in scaun, reglaj electric scaun - astea toate sunt mofturi! uita!
10. franele si marsarierul - ai voie sa pui frane, dar acum sa nu exagerezi! la marsarier n-ai nevoie de becuri, ce nu vede lumea ca dai cu spatele?

lista ramane deschisa!

daca urmezi sfaturile de mai sus, prin masuratori infoenergetice repetate o sa ai o scadere garantata a consumului cu 20-25%. iar daca o sa incepi sa folosesti bicicleta atunci consumul se reduce si mai mult.

ps n-o lua personal! ne distram si noi...
f1anatic
De ce Japonia nu apeleaza la Mister (sinonime: secret, taina) Davidonee sa produca citiva plasturi pentru centrala nucleara Japoneza de la Kozloduy. Parerea mea, dupa ce am vazut ca are si proprietati anti-radiatii, conform marturiilor biblice de pe site, este ca daca lipim citiva plasturi peste reactor, nu numai ca il sigilam brici, dar il facem si mai eficient ca inainte. Lucru care ar duce negresit la reintrarea in normal a Japoniei mult mai repede.
Alex-F1
QUOTE (solmar @ Mar 15 2011, 01:52 AM) *
Alex, cred ca ti-e clar ca nu mai vezi nici un ban inapoi


Nu mi-e clar deloc frate, de ce mi-ar fi? Ce s-a schimbat intre timp?
James Kilowatt
Si eu am crezut ca omu' e un dili "nevinovat", insa dupa ce am citit aia cu ingrasamantul magnetic m-am cam razgandit. Am scris despre asta ceva mai devreme tot aici.

Omu' a facut analize la un laborator care cred ca e independent. Avem mai multe variante:

- Ingrasamantul magnetic chiar functioneaza, si atunci nu e dili biggrin.gif

- Ingrasamantul magnetic e o teapa, insa omul nu e deloc nevinovat ci stie foarte bine ce face si cum sa obtina coacaze mai bune si sa pretinda apoi ca au fost tratate cu ingrasamant magnetic. Falsifica fie esantioanele fie certificatul de analiza de pe site cu buna stinta. In cazul asta e doar un escroc obisnuit.

- Omu' e un dili nevinovat, insa cineva apropiat din jur ii joaca niste farse.... de exemplu ii trateaza culturile de coacaze experimentale pe furis cu altceva....
Seri
teehee.gif Mi-a sarit in ochi o chestie:

QUOTE
consiliul de conducere al Fundației Pancuantic-Bãicoi
Titi1988
solmar a luat-o pe ulei...iar 36182451.gif
HalbaSus
J.Kw. in agricultura (chiar daca respecti cu strictete toti factorii de control) rezultatele pot varia enorm (in functie de cum a picat umbra de la copac, cate rame au fost in zona aia, inclinatia pamantului, etc...). Asa ca e foarte foarte greu sa obtii rezultate cu adevarat relevante. De altfel dupa cum se poate observa domeniile de activitate ale celor care se ocupa de pseudo-stiinte-oculte se limiteaza la rezultate extrem de greu de cuantificat (cum este consumul, care depinde de 1000 de factori si in mod clar poate fi influetat de placebo), agricultura sau sanatatea.

@solmar: tot ce zici tu este cu totul inutil daca doar renunti la folosirea respectivelor dotari, important e sa le si demontezi (stergatoarele, maneta stergatoarelor, semnalizatoarele, farurile, aerul conditionat, casetofonul, boxele, bancheta spate, izolatia fonica, mochetele, bordul, motorasele de la geamurile electrice, etc). Atunci sa vezi scadere dramatica a consumului.
James Kilowatt
Stiu, insa se pot face si in agricultura teste controlate. Iar diferentele obtinute de D. sunt mult prea mari ca sa fie datorate doar numarului de rame... tipul a depus ceva efort ca sa le obtina ori asta nu se incadreaza la "greseala nevinovata". Chiar el pretinde ca au fost conditii controlate, ca sa dovedeasca fara echivoc impactul ingrasamantului magnetic.

Cand eram mic (10-11 ani) am facut si eu teste in agricultura, la casa pionierului. Am incercat sa obtin prin incrucisare un echivalent al unui soi de rosii de import, numit "vermonis", incrucisand un soi autohton foarte bun la consisenta cu altul rezistent la virusul mozaic al tutunului (VMT). A mai facut unu' o incercare de genul asta cu albine si a obtinut un soi ucigas biggrin.gif
Recunosc ca nici testul nostru nu a fost facut conform regulilor artei, in orb samd... insa eram copiii in clasa a 4-a, nu hoaste batrane, si faceam asta pentru patria mama si plata datoriei externe (era prin '85 - '86'), nu pentru niste sume meschine de bani....


Iar D. Jr. pretinde chiar la noi pe forum ca are rezultate semnificative cu plasturele cuantic la CET-uri. Astea nu sunt influentate atat de tare de placebo deoarece consumatorul e in "orb", chiar daca experimentatorul nu e wink.gif Daca nu e un simplu escroc, iar plasturele e ce banuim noi ca e, atunci omu' e bolnav pe bune, internabil, insa cineva din jur ii intretine halucinatiile...
solmar
Halba - thumbsup.gif

Alex, ai notat!? La demontat! Lasand gluma la o parte s-ar putea sa primesti banii inapoi pentru ca e constient ca ii poti aduce publicitate negativa pe forum (uri) si nu cred ca-i convine. Pana acum nimeni n-a avut de obiectat, din cei 150 de beneficiari (fie vorba intre noi nu poti studia un fenomen pe 150 de subiecti si sa tragi concluzii de genul celeia ca prelungesti viata masinii cu 30% in numai un an de la brevetarea produsului) doar 2-3% adica 3 sau 4.5 36182451.gif persoane n-au inregistrat scaderi de consum, dar masina merge mai bine...

Am citit ceva similar azi dimineata - un interviu al lui Gheorghe Zamfir. Aceleasi tulburari. Imi pare rau ca n-am luat cartea cu mine sa scanez pasajele importante sa vedeti similitudinea.

JK, acum plasturii nu mai sunt pe CET-uri, sunt pe centrale individuale. Daca citesti atent noile pagini de pe site observi ca evenimentele se amesteca in timp, se intrepatrund. Incepe cu ceva, termina cu altceva. Treaba cu branturii e colosala....

In fine, sa revenim la subiect. Se pare ca magnetismul are o influenta pozitiva. Dar asta nu e un lucru nou (vezi chinezii) si mr D nu are monopol pe subiect. Cercetari profesionale au loc in laboratoare bine utilate (cred ca n-are nimeni alta impresie) si nu pe genunchi ca in cazul nostru.
adrian_flavius
Buey, nu stiu care zicea ca dupa ce se termina testele lui Alex, se inchide topic-ul...va roooog, va imploooor, nu o faceti...lasati-ne topicul aici, e prea mare distractia... 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif

Continuam cu ce vreti voi, cu magneti, cu broaste-minune, cu perpetuum mobile, numai sa continuam...nu gasim alte subiecte, ma sacrific eu si propun niste efect de piramida...mai ales ca-s din Pitesti, la noi s-au facut pe bune teste stiintifice cu piramide...si cu alge mancatoare de r...t ...avem ce discuta, pe bune... whistling.gif whistling.gif whistling.gif
solmar
Perle:
+++
La TIB-Inventica-2010 au fost mai multe invenții medaliate,chiar cu aur,de amplificatoare orgonice,biofotonice,etc.Colaborez cu toți acei inventatori informați ṣi fac parte din consiliul de conducere al Fundației Pancuantic-Bãicoi,cu somitãți în domeniu.
A fost recent un concurs mondial de motocross, la grupa 125 cm3 .Un tânar dintr-o țarã vecinã nouã a uimit juriul ,motocicleta lui având cu 25% viteza mai mare decat celelalte,fãrã vreo modificare la motor-avea amplificator cuantic ceramic pe rezervor. A luat titlul de campion mondial.
La doi ani dupã ce eu am brevetat la OSIM Bucureṣti acest principiu apãrut stimulatoare de câmp energetic si magnetic chiar ṣi pe piața româneascã, produse în SUA, Canada si alte tari.
+++

Intrebari - ce concurs de motocros a fost de curand? Si cine a castigat? Dar consumul, consumul? N-a scazut?
In 2010 s-a brevetat? Da. Dupa doi ani - adica in 2012..... putin inainte de sfarsitul lumii... banned.gif
James Kilowatt
Mie orgonu' bifutonic imi spune ca nu mai vedem rezultatele testelor lui Alex unsure.gif
solmar
La naiba, nu ma pot abtine. Oricum cred ca mr D a facut o psihoza din cauza noastra.
+++
Hotărârea de a răspunde jignirilor josnice din partea unor neinformați, am luat-o mai mult la sugestia unor prieteni din București, profesori universitari, care m-au ajutat mult atât moral cât și financiar, recent mi-au trimis fonduri pentru achiziționarea unui microscop special utilizat la fotografierea cristalizării moleculelor apei sub efectul amplificatorului cuantic, analiză necesară la producția de serie a apei bioterapeutice realizată în colaborare cu un grup de inventatori din Râmnicu Vâlcea. Am reușit să obținem cristale hexagonale și aura indigo - argintie prin aplicarea de amplificator cuantic pe sticla cu apă.
Anul 2010 a fost cel mai greu an din viața mea, foști antagoniști mi-au adus mari amenințări, dar niciodată nu s-au atins de profesionalismul meu, am realizat peste 350 de inovații, soluții tehnice și invenții practic, din peste 900 idei inventive care le am în evidență, toate acestea și ei le-au privit ca pe ceva sacru și le-au respectat deși ei sunt în general fără pregătire, dar au funcții mari, pentru ei nu inventatorul din mine i-a deranjat ci teama și invidia că aș putea face bani din ele. Ei știu că dacă aș avea bani suficienți aș da de lucru la mii de oameni. Mă gândesc la ce pregătire au cei ce resping o invenție și care le sunt virtuțile primite până la primul pas într-o școală, virtuțile de bază se primesc până în acel moment.
Celor care m-au susținut moral atât pe Forum, cât și telefonic, mesaje, scrisori (la una din invenții am primit până la 14 scrisori/zi pentru încurajare, colaborare, etc. le-am răspuns prin scrisori la toți , atât în țară cât și peste hotare) le mulțumesc din tot sufletul și doresc ca Dumnezeu să le îndeplinească toate dorințele și să-i ocrotească. +++

Tudor, te rog sa identifici grupul de inventatori din Rm Valcea!
Fosti antagonisti, amenintari, oameni nepregatiti cu functii mari....
JK daca mai scriem ceva contra ne pregateste niste afurisenii ...

Misto asta:
+++
De aceea toate țările avansate își protejează inventatorii, pentru că inventatorul nu este inventator că vrea el.
+++

Ceri azil politic si declari ca esti inventator persecutat si pleci in vacanta, nimic mai simplu...
+++
Statele Unite și Canada asigura venituri substanțiale pentru inventatori și 4 concedii pe an pentru refacere în stațiuni special amenajate pentru ei, pe cheltuiala statului și a autorității cercetării. Australia și Noua Zeelandă – li se asigura totul, inclusiv cumpărături de week-end pentru familiile lor, prin personal plătit pentru netezirea drumurilor inventatorilor, pentru ca ei să nu sufere și să aibă drumul spre inovare liniștit.
+++
criminala asta cu netezirea drumului 36182451.gif

JK, mucles!
+++
Tu puteai să-mi critici munca, dacă aveai cu o invenție mai mult decât mine, atunci ar fi fost o critică lucrătoare, dar când faci o invenție și vezi câtă trudă necesită și câți ignoranți te împiedică ,nu mai critici pe nimeni.
+++
+++
La ora actuală există suficientă tehnologie pe Terra pentru a realiza vehicule cu viteze superluminice, dar nu a apărut ideea de conexiune
+++

Asta iar e tare:
+++
Ce este amplificatorul cuantic?
Este abordarea unei fizici pe cât este de nouã ,pe atât este de veche (milenarã),dar eu am dezvoltat ṣi m-am gândit la aplicarea ṣi pe agregate tehnice a acestei fizici. Amanunte sunt în manualele de fizica cuantica ṣi medicina cuantica
+++

Asta e directa de stanga!
+++
Reține un lucru: anatagoniṣtii inventatorilor sunt considerați calamitãți ai omenirii , de asemenea obstrucția prin jignirea unui inventator poate conduce la dispariția spiritului inventiv ,nu numai al lui , dar si a colectivului din care face parte; în acest sens , raspunsul unui director general din Bucureṣti este elocvent: " Cine a distrus oameni ca Davidoni , ne-a distrus toatã cercetarea ṣi fãrã asemenea oameni ca el nu putem avea cercetare. "
+++

Brrr...
James Kilowatt
Medicamente, medicamente.....


LE
Eu n-am scris nimic impotriva apei terapeutice magnetizate sau amplificate cuantic... inca... Insa probabil din nou a avut un flash de clarviziune 36182451.gif

solmar, scoate naibii diacriticele alea, ca ma ustura ochii....

LE2
De unde naiba downloadez si eu un manual de medicina cuantica? unsure.gif In literatura am gasit o chestie mai degraba de medicina veterinara cuantica. Era ceva legat de resuscitarea pisicilor pe jumatate moarte, scris de unu' Schrodinger parca.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Pisica_lui_Schr%C3%B6dinger
solmar
N-am cum sa le scot, nu mai pot sa editez... la ele mesteream si s-au terminat cele 5 minute. Revin la durerea mea: Cum naiba se fac masuratorile infoenergetice? Si ce sunt alea?

PS O sa incerc sa ma abtin ca devine obsedant subiectul si gasesc tot mai multe contradictii. Promit sa va aduc interviul cu Gh Zamfir pentru compararea infoenergetica.
James Kilowatt
Vezi daca nu citesti atent?

"În România, la Cluj, existând aparatură de cea mai înaltă tehnologie, doar câteva state puternice din lume mai sunt dotate cu asemenea aparat, care poate măsura spiritualitatea de la distanță a unei zone, colectivități, individ, Qi vital planetar și influența poluării psihice globale asupra planetei"

Oare se poate inchiria dracia asta? Probabil ora de aparat pentru masurarea de la distanta a spiritualitatii e mult mai scumpa decat o ora de acces la Hubble, avand in vedere ca doar cateva tari puternice au asa ceva (Romania, si probabil Peru, Cambodgia si Nepal, tari cu traditie in stiintele qi-ului).
adrian_flavius
Nu maaaaai poooot.... 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif
Balaceanca? Vedea? 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif

Buey, voi astia, invidiosii care este pe marginea inventiilor lu' mister inventatoru' destept, nebagat in seama si ignorat de toata lumea, da' nu si de niste oameni importanti, care este fara studii ei, da' importanti si cu functii, daaa? Mama voastra de ignoranti si de obtuzi, voi nu vedeti ca odata desconsiderat, omul nu mai poate functiona, nu mai ii merge neuronu' ala care INVENTEAZA de zor?

Aia cu 4 concedii pe an e tare rau...iar netezirea drumului inventatorilor e cea mai criminala compunere literara umoristica (involuntara, bineinteles...) pe care am citit-o in ultima jumatate de an...imi si inchipui niste INGINERI care este, calare pe un buldozer virtual, netezind de zor drumul inventatorilor catre culmi nebanuite de civilizatie si progres, catre societatea socialista multilateral dezvoltata, catre omul nou, socialist....hooooo, ca am luat-o si eu pe aratura...ptiu, drace, vad ca se ia...

36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif
solmar
Nu stiu cum mi-a scapat asta?

+++
Toate țările industrializate au un sistem fantastic de bine pus la punct în inovare, inventică, cercetare. Se cunosc cazuri că o invenție apărută azi, în timpul nopții a fost realizată industrial și a doua zi a inundat piața. Cunosc foarte multe asemenea cazuri, din cărți de profil, din informările în cercurile de inventică Timișoara, Cluj, Tg. Mureș, Iași, București cât și din practica de zi cu zi.
+++

Singura inventie care se comporta asa e maneaua. Apare azi si maine o fredoneaza tot manelistu'...
solmar
JK, ia zi! Asa e? Ca Belgia ar trebui sa fie tara industrializata! La cate rotatii complete trebuie sa coaceti ideea?
+++
În țările industrializate din U.E., toți inventatorii au legitimații speciale și merg prin rotație în diferite uzine din țările uniunii se prezintă la directorii uzinelor fac o incursiune pe liniile tehnologice și își notează datele necesare, le incubează, iar la apariția ideii – invenției, le prezintă unității respective. Această acțiune are scopul de a face față asaltului tehnic venit din: Japonia, China, SUA, asupra U.E..
+++
Fara misto, daca la Euroring vii fara legitimatia speciala, ai incurcat-o cu noi!

Stiam ca italienii sunt bulangii. Iata dovada! Niste scartari! Berlusconi e de vina... i-au luat gagicile mintile!
+++
Italia – la fiecare brevet de invenție, inventatorul primește de la Guvern între 2500-5000 de Euro ca primă.
+++
James Kilowatt
LA Euroring am zis ca vin cu dozimetrul de radiatie, daca vine si Alex cu plasturele! thumbsup.gif

Am vazut niste inventatori din astia chinezi la salonul aeronautic de la Paris (Bourget de fapt), acum 2 ani. Nu numai ca notau, insa si fotografiau tot, ca sa inteleaga mai bine si sa poata sa ajute mai eficient ninja.gif O sa incerc sa ajung acolo si anul asta, sa stau de vorba cu ei sa ii intreb cum merge cu inventiile in China.
solmar
Inca una:
Un consilier de Proprietate intelectuală, din Timișoara, prieten cu mine, a fost recent în una din țările occidentale, acolo s-a întâlnit cu un fost coleg care lucra în cercetare în altă țară, pe alt continent si l-a întrebat: „Tu nu mai lucrezi în cercetare acolo?” El: „Ba, lucrez încă acolo, dar este vid de ideie și avem un an de călătorit în lume și culegem idei și conexiuni”? Alta tara, alt continent... deh!

Aviz amatorilor care comenteaza antagonist la plasturi:
Film TVR 1 - Un inventator american (rol principal John Wayne) a pus la punct un procedeu de stingere a incendiilor de la sonde de extracție țiței, a reușit aplicarea procedeului, dar un antagonist, l-a împușcat, rănit grav este dus la spital, antagonistul a fost prins și condamnat la 25 ani închisoare. Cap acuzare: „Act antiamerican, antiuniversal, împiedicare aplicare invenție”.

Alte doua cimilituri. Ce s-o fi intamplat cu sabotorii Suedezi?
Cu cei care au încercat să frăneze progresul tehnic în Suedia, acum câteva decenii, știm ce s-a întâmplat (știre dată pe posturile noastre TV – noi-dec 2010).

Aici la tigri concentratia de inventii pe unitate e densa. Altfel somer scrie pe tine, sau n-ai incotro si pleci in tarile cu vid de ideie!
În alte țări ca: Japonia, Coreea, Taiwan, nici ca idee nu poate exista un asemenea act de frânare a progresului, acolo poți avea un loc de muncă doar realizând minim 3 inovații sau invenții /an pentru unitatea din care îți câștigi pâinea.
Conștiința lor este așa de mare că dacă unitatea ar ajunge în prag de faliment toți muncitorii participă cu bani proprii, aduși de acasă pentru a o salva, de asemeni 4 ore lucrează pentru împărat, 2 ore pentru țara lor și doar 2 ore pentru familie (citește cartea Computere și trandafiri - 1980).

Cam neam prost imparatu, sa muncesti asa mult pentru el.... fie vorba intre noi. Sa muncesti 4 ore pentru Zeus, 2 pentru Boc si 2 pentru familie? Nu e posibil de implementat acest program la noi... asta e!

Iar acum metafore:
Picasso - picta într-o catacomba a Parisului.
Da Vinci –ucenicia in timpul lui a durat 13 ani,timp în care a dormit pe paie în atelierul de picturã.
Davidoni- eu am acum un mic atelier în apartament ṣi o rulota de 10m2 în fața blocului

Cocluzie:
Nu trebuie laboratoare somptuoase să creezi ceva. Merge pe genunchi! Ce Bill Gates n-a inceput intr-un garaj?
James Kilowatt
Bai antagonistule, termina cu comparatiile deplasate.
Pai Bill Gates, sau Zuca ala de la facebook, au avut o singura idee buna.... iar la DaVinci, multe au ramas in stadiu de planuri. Cu papagalii astia il compari tu pe Davidoni?!
solmar
Marea greseala lu' Bill Gates e ca a plecat din garaj si numai inventeaza nimic, e randul lui Steve Jobs acum.... pe cand Davidoni a ramas la rulota in continuare.

Stai ca am mai gasit ceva - asemanarea cu Miorita: "S-a întamplat ceva cu planeta, animalele nu mai pot fugi ca acum 20-30 ani, au boli necunoscute, concentrația de minerale din fructe de asemeni a scăzut, hrana nu mai e hranitoare."

+++
Dar cea Miorita
Cu lana plavita
De trei zile'ncoace
Gura nu-i mai tace,
Iarba nu-i mai place.

- Miorita laie,
Laie, bucalaie,
De trei zile'ncoace
Gura nu-ti mai tace!
Ori iarba nu-ti place,
Ori esti bolnăvioara,
Dragută Mioara?
++

Mircea104901
36182451.gif 36182451.gif
Sunteti criminali. geek.gif
Solmar, cu ce ziceai ca te ocupi?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.