Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Toyota Avensis partea a V-a
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
drabisan
QUOTE(Legionaru' @ Oct 12 2007, 11:52 PM) *
Bine ai revenit drabisan!
Cred ca nu ai mai suportat concediul si din cauza asta te-ai intors.
Aaaaaaaaaaaaaaa! Si ti se facuse dor de noi! biggrin.gif


Bai mi-era dor sa stii! Atita "amar" fara internet...
45000 vio ;)
Al naibii de multe ore in avioane...
vio
wow ....
S O R I N
Drabisan bine ai revenit printre noi. beer.gif

In alta ordine de idei ,luni la 16 trebuie sa fim la Lexus ( Toyota Romania) sa ridicam gs -ul.

O sa mergem cu accord -ul ,eu cu fratimio, dupa o sa venim fiecare cu masina lui acasa.

Cred ca o sa ma alerge " un pic "pe autostrada.... ermm.gif

O sa revin cu impresii si poze.
OCTAN_95
Oameni buni, electronica azi m-a scos din .....(spuneti voi cum vreti), era pe traseul Anina -Resita, drum mai mult decat sinuos aveam ceva viteza, mergeam intre 80-90, la iesirea dintr-o curba asfalt racait de cei de la drumuri dar nu si indepartat ceea ce ai scarmanat, era si umed bine, iesind bine de pe banda mea, am pierdut spatele, masina avea tendinta sa se puna perpendicular pe drum, din fata alta, in spate masin cam la 20-30m, am spus gata sunt iesit in decor, singurul lucru facut a fost frana de motor, din a IV-a in a II-a direct, mu am iesita afara, masina redresata , desigur sistemele au inceput sa piuie, am scapat. Decor ar fi insemnat un perete de stanca.
Nu va bazati totalmente, totusi, pe electronica.
Cu o alta masina fara aceste dotari nu era prea bine.
Asta e, de data asta am avut si noroc.
M A R I A N
QUOTE(Ovidiudinutm @ Oct 13 2007, 12:01 PM) *
Oameni buni, electronica azi m-a scos din .....(spuneti voi cum vreti), era pe traseul Anina -Resita, drum mai mult decat sinuos aveam ceva viteza, mergeam intre 80-90, la iesirea dintr-o curba asfalt racait de cei de la drumuri dar nu si indepartat ceea ce ai scarmanat, era si umed bine, iesind bine de pe banda mea, am pierdut spatele, masina avea tendinta sa se puna perpendicular pe drum, din fata alta, in spate masin cam la 20-30m, am spus gata sunt iesit in decor, singurul lucru facut a fost frana de motor, din a IV-a in a II-a direct, mu am iesita afara, masina redresata , desigur sistemele au inceput sa piuie, am scapat. Decor ar fi insemnat un perete de stanca.
Nu va bazati totalmente, totusi, pe electronica.
Cu o alta masina fara aceste dotari nu era prea bine.
Asta e, de data asta am avut si noroc.


Bine ca ai scapat! Te-a ajutat D-zeu.
Se mai intampla, n-ai ce-i face. Parerea mea este ca in orice situatie trebuie sa ai, pe langa sistemele de siguranta activa, si pneuri potrivite, cat mai noi posibil. Sa dai 15-20 de milioane pentru cauciucuri ca lumea o data la 2-3 ani nu e chiar asa de mult. Insa poate fi o salvare.
Oricum, sunt convins ca multe masini mai slab cotate decat Avensis si fara sisteme gen VSC dar cu suspensie sport si cu pneuri bune fac fata mai bine la o situatie ca asta decat un Avensis cu gume roase/neadecvate si cu VSC, TRC, ABS etc.
_Constantin_
Drabi ... bine ai revenit.

SORIN maine sa nu uiti sa pui niste impresii.
S O R I N
Maine seara incerc sa bag si poze si impresii la cald.
drabisan
QUOTE(S O R I N @ Oct 13 2007, 11:32 AM) *
Drabisan bine ai revenit printre noi. beer.gif

In alta ordine de idei ,luni la 16 trebuie sa fim la Lexus ( Toyota Romania) sa ridicam gs -ul.

O sa mergem cu accord -ul ,eu cu fratimio, dupa o sa venim fiecare cu masina lui acasa.

Cred ca o sa ma alerge " un pic "pe autostrada.... ermm.gif

O sa revin cu impresii si poze.



Sorine, ghinion, miine nu sint in Pipera, ca m-as fi prezentat...
Oricum, din pacate pentru voi doi...veti avea cea mai naspa experienta posibila! In kktpipera se circula mai rau de cit si-a imaginat orice om in viata asta!
Si la ora la care veti lua voi masina va fi esenta de nasol!
Dupa 2 ore, cind veti lua masina si veti fi pe A1, poate o sa va si bucurati!

Daca mai aveti nervi, cind va apropiati de Militari, da un telefon sa ne vedem 2 minute la Politehnica sau Lujerului, sa ating si eu... wink.gif

Ieri, pe drumul de la Tulcea, venea un IS. Ne-am intersectat la vreo 400km/h diferenta!
drabisan
QUOTE(_Constantin_ @ Oct 14 2007, 09:06 PM) *
Drabi ... bine ai revenit.

SORIN maine sa nu uiti sa pui niste impresii.


Ba, cind pm apare tulburelu' la Oltenia????????????
Ca m-am cam saturat de bere.......Cred ca si Vio.......

La aia de fusei, cea mai ieftina sticla de vin era 40 de euro...iti dai seama ca-s PLIN de bere si vreau vin!
S O R I N
QUOTE(drabisan @ Oct 14 2007, 10:29 PM) *
Sorine, ghinion, miine nu sint in Pipera, ca m-as fi prezentat...
Oricum, din pacate pentru voi doi...veti avea cea mai naspa experienta posibila! In kktpipera se circula mai rau de cit si-a imaginat orice om in viata asta!
Si la ora la care veti lua voi masina va fi esenta de nasol!
Dupa 2 ore, cind veti lua masina si veti fi pe A1, poate o sa va si bucurati!

Daca mai aveti nervi, cind va apropiati de Militari, da un telefon sa ne vedem 2 minute la Politehnica sau Lujerului, sa ating si eu... wink.gif

Ieri, pe drumul de la Tulcea, venea un IS. Ne-am intersectat la vreo 400km/h diferenta!



Dragos,depinde pe unde o sa mergem,e posibil sa venim pe centura. Maine vom vedea.

Daca nu maine ,sigur la prima intalnire.

Poate dai o fuga peste 2 sapt cand vin baietii la Pitesti ( Legionarul si Constantin).Esti invitatul meu... smile.gif ca si baietii de altfel... smile.gif
Legionaru'
Cred ca in 2-3 saptamani zaibarul se linisteste!
Deci trebuie intalnire!
22nst
azi am fost pe la toyota in pipera si am vazut fostul avensis al lui sorin... statea singurel intr-un colt si astepta un cumparator... (inca avea stickerul pe spate, asa l-am recunoscut)
bhp
QUOTE(23nst @ Oct 15 2007, 04:27 PM) *
azi am fost pe la toyota in pipera si am vazut fostul avensis al lui sorin... statea singurel intr-un colt si astepta un cumparator... (inca avea stickerul pe spate, asa l-am recunoscut)


Am oprit si eu ieri si a mea la fel saracuta statea singurica si astepta cumparator sad.gif(
cipicaduh
QUOTE(Legionaru' @ Oct 14 2007, 09:06 PM) *
Cred ca in 2-3 saptamani zaibarul se linisteste!
Deci trebuie intalnire!

Dar nu vii cu el la Iasi? De dragul vremurilor petrecute in iulie, ca poate vorbim cu DAN sa mai aduca un vitel la protap!
vlademir
Vreau si eu un sticker, atat timp cat particip fff activ pe forum, nu merit? Ce trebuie sa fac sa capat unul?
S O R I N
Am luat gs -ul.

Detalii la totul despre masina mea ( de fapt a fratelui... whistling.gif )
S O R I N
QUOTE(23nst @ Oct 15 2007, 04:27 PM) *
azi am fost pe la toyota in pipera si am vazut fostul avensis al lui sorin... statea singurel intr-un colt si astepta un cumparator... (inca avea stickerul pe spate, asa l-am recunoscut)



Am vazut o si eu astazi.

M am dus pe langa ea...m am uitat si am plecat.. unsure.gif
drabisan
Cine a facut in ultimile luni itp-ul prin Bucuresti?
Unde? Ce imi recomandati?
Cit costa?
Cit de mult dureaza si ce fac la masina, in special la benzinare ma intereseaza...?

Cam multe, dar va stiu baieti destepti.

Merci
guerilla
QUOTE(drabisan @ Oct 17 2007, 02:08 PM) *
Cit de mult dureaza si ce fac la masina, in special la benzinare ma intereseaza...?

dureaza 10 minute, iti pun sonda la motor si la teava de evacuare si fac testu de noxe. verifica (daca nu esti "atent") sa ai trusa de prim ajutor si stingatorul si asta e. platesti, iti pun stickeru si stampila si pleci.
n-am facut in bucuresti pentru ca aici stiu ca e cu programare alea alea. in provincie totul a durat mult mai putin.
R_A_D_U
He he ! Am facut la RAR la Cluj la o alta masina, nu la Avensis. Era ITP-ul expirat. A durat vreo 4 ore si ceva. Nice ha? confused.gif Prima data la testul de noxe...(motor diesel)...au turat-o baietii de numa numa 5270 rpm ... am vazut pe fituica aia cu rezultatele ... cine tureaza asa de tare masina in trafic? ... eu habar n-am... mai era putin si sareau pistoanele ...in fine a trecut.... dupa aceea bagat-o un Gigi pe linia de verificare si am asteptat la celalalt capat al halei... nici o problema acolo... a mormait ceva nenea ca nu stiu ce nu-i placea... in fine...am platit si am mai stat o jumatate de ora sa puna ceva folie peste verificare... 4 ore si ceva... aglomeratie... E bine ca a trecut si asta... succes la verificari!
vlademir
QUOTE(drabisan @ Oct 17 2007, 02:08 PM) *
Cine a facut in ultimile luni itp-ul prin Bucuresti?
Unde? Ce imi recomandati?
Cit costa?
Cit de mult dureaza si ce fac la masina, in special la benzinare ma intereseaza...?

Cam multe, dar va stiu baieti destepti.

Merci

Vezi pe strada Cuza Voda, dintre Dambovita si Dimitrie Cantemir, sens unic dinspre bulivarul Marasesti, pe dreapta, e un service mic care care face ITP-uri, poate e mai putin aglomerat (de cate ori am fost eu, nu era mai nimeni).
drabisan
Arata cum arata Lastunul pe vremuri...
vio
mortala smile.gif))) smile.gif))) ... sau pe Valea Oltului la CrisTaxi sau Cobalcescu e statie ITP 50 Ron
_Raduku_
QUOTE(Legionaru' @ Oct 15 2007, 12:06 AM) *
Cred ca in 2-3 saptamani zaibarul se linisteste!
Deci trebuie intalnire!

Acusi acusi sta "jinu" din fiert... ar mai trebui o intalnire whistling.gif
vio
acu 2 seri m am intalnit cu Gogu Za Kid intr-o bodega in Iasi .... a facut o fatza ca nu mai stia de unde sa ma ia sau ce caut io pe acolo smile.gif) tare

ieri l-am vizitat pe DAN la locul de munca si l -am surprins in mijlocu actiunii , a vandut un Avensis. biggrin.gif.


in alta ordine de idei ,, voi numai la beutura va e gandu ?????? mie unu cam da biggrin.gif mai ales la vin fiert biggrin.gif
DAN
QUOTE(vio70407 @ Oct 19 2007, 08:44 AM) *
ieri l-am vizitat pe DAN la locul de munca si l -am surprins in mijlocu actiunii , a vandut un Avensis. biggrin.gif.

cool.gif
vio
si sub birou DAN avea o cireada de beer.gif beer.gif beer.gif beer.gif beer.gif ... dar a zis ca e inca in timpu serv si nu se baga wink.gif)
guerilla
vio, de ce zici din casa?
vio
confused.gif ..... acu nu cred ca or sa se duca toti la DAN dupa bere =)))))

desi nu ar fi rau sa apara ceva de genu BERARIA TOYOTA sau CENTUL DE ALCOOLIZAT TOYOTA
guerilla
asa cum exista renault cafe, de ce n-ar exista si toyota pub, nu? biggrin.gif
inca un motiv pentru care m-as duce mai des la iasi.
vio
si pe baza lui sa dezvolte toyota o mashina eco care merge cu Piiiiiiiiiiiiiiii smile.gif)
DAN
QUOTE(vio70407 @ Oct 19 2007, 09:17 AM) *
si pe baza lui sa dezvolte toyota o mashina eco care merge cu Piiiiiiiiiiiiiiii smile.gif)


Sa punem mana de la mana si sa infiintam TOTOYA PUB
vio
damigeana de la damigeana ...... buei dar ce se intampla cu oltenii nostrii ??!!!! unde disparura ?
DAN
QUOTE(vio70407 @ Oct 19 2007, 09:38 AM) *
damigeana de la damigeana ...... buei dar ce se intampla cu oltenii nostrii ??!!!! unde disparura ?


la ei rasare mai tarziu soarele...tongue.gif
drabisan
QUOTE(vio70407 @ Oct 19 2007, 09:04 AM) *
confused.gif ..... acu nu cred ca or sa se duca toti la DAN dupa bere =)))))

desi nu ar fi rau sa apara ceva de genu BERARIA TOYOTA sau CENTUL DE ALCOOLIZAT TOYOTA



DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.
Sa se vinda doar bere, shot-uri si vin. Si cind scade temperatura exterioara o sa bagam in lista si vin fiert!
guerilla
pai eu as face pubul asa:
mesele - sub forma de capote de masini toyota
scaunele - sub forma de jante ca sezut si volane ca spatar
pahare - sub forma de toba de esapement - ca doar nu poluam, nu? biggrin.gif
injectie variabila de bere, vin etc, direct la masa biggrin.gif cu dozator pe masa si contor de consum biggrin.gif sa vezi atunci cum sare consumu in pereti laugh.gif
chelnerite - il lasam pe vio sa aleaga ca in ultimele zile a cam batut copoul si a vazut ce si cum.
vio
treaba naspa este ca daca iti pune cineva sa schimbi vitezele la turatii mici te inneci cu berea smile.gif))
OCTAN_95
Poate ar trebui sa va ganditi si la ceva cu CO mai ridicat, bere, asta-i buna de spalat "injectorul"
drabisan
QUOTE(Ovidiudinutm @ Oct 19 2007, 10:10 AM) *
Poate ar trebui sa va ganditi si la ceva cu CO mai ridicat, bere, asta-i buna de spalat "injectorul"

Exista niste meleaguri prin Europa care au bere de 12 grade, un fel de OMV Carerra 100. Se accepta?
Si vorbim cu aia si o importam!
guerilla
QUOTE(Ovidiudinutm @ Oct 19 2007, 10:10 AM) *
Poate ar trebui sa va ganditi si la ceva cu CO mai ridicat, bere, asta-i buna de spalat "injectorul"

pai atunci punem pe sectoare:
zona "speed" - palinca, tuica, votca
zona "strasse"- bere
zona "off road" - chestii fierte: vin, tuica
zona "walk in the park" - sucuri, ceaiuri, cafea
zona "kids allowed" - n-avem laugh.gif
DAN
QUOTE(guerilla @ Oct 19 2007, 10:19 AM) *
pai atunci punem pe sectoare:
zona "speed" - palinca, tuica, votca
zona "strasse"- bere
zona "off road" - chestii fierte: vin, tuica
zona "walk in the park" - sucuri, ceaiuri, cafea
zona "kids allowed" - n-avem laugh.gif



da, dar trebuie si ceva.."Members only"..biggrin.gif
vio
si consum minim garantat smile.gif)
vio
si consum minim garantat smile.gif)


io am consum de motor american biggrin.gif
OCTAN_95
Ma inscriu si eu la "zona speed" cilindree mareeeeeeeeeeeeeeee !!!!
Legionaru'
Uite si oltenii!
Off-topic mai sunteti. Numai la bautura va sta gandul!Fara mineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
Vedeti ca eu am motor de Tundra! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
_Constantin_
Alooooooooo ce ziceti aci de bautura ... eu acu iesii din beci ... Hic
OCTAN_95
Suntem culmea, in loc sa vorbim de masini, de ale noastre, intram in "liga drojdierilor" devil.gif
drabisan
QUOTE(_Constantin_ @ Oct 20 2007, 10:53 AM) *
Alooooooooo ce ziceti aci de bautura ... eu acu iesii din beci ... Hic


Frate! Da' ai vreo saptamina de cind ai intrat acolo! Pui ficatu la umflat?
Masina cum iti mai merge?
Legionaru'
Sta deocamdata.
O are in garaj ca a spalat-o azi si pe seara a inceput sa ploua si nu putut sa o scoata la plimbare.
Legionaru'
Suparare mare,mare suparare!
A plouat o zi si am remarcat ca iar mi se aburesc farurile! angry.gif
Maine vizita la service!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.