Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Toyota Avensis partea a V-a
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Hoinar
QUOTE(_Constantin_ @ Dec 16 2007, 04:41 AM) *
Vineri am facut reviza de 45.000 care a costat 430 ron. Am schimbat doar ulei + filtru ulei + filtru aer. Bujiile si placutele le-am schimbat la 30.000.
Am fost si la Buc azi ocazie cu care le doresc posesorilor de VW dubita ... multa integrare in UE. De la mine.
Masina ... impecabila ... nici nu ma asteptam la altceva.

PS: am vazutr masina lui jupin ... tare de tot. de abia astept sa puna poze sa o vedeti si voi.


S-a rezolvat si problema omului? Ca parca citisem pe aici ca in marsarier face figuri masina.
Cheers!
_Constantin_
QUOTE(Hoinar @ Dec 16 2007, 04:47 PM) *
QUOTE(_Constantin_ @ Dec 16 2007, 04:41 AM) *
Vineri am facut reviza de 45.000 care a costat 430 ron. Am schimbat doar ulei + filtru ulei + filtru aer. Bujiile si placutele le-am schimbat la 30.000.
Am fost si la Buc azi ocazie cu care le doresc posesorilor de VW dubita ... multa integrare in UE. De la mine.
Masina ... impecabila ... nici nu ma asteptam la altceva.

PS: am vazutr masina lui jupin ... tare de tot. de abia astept sa puna poze sa o vedeti si voi.


S-a rezolvat si problema omului? Ca parca citisem pe aici ca in marsarier face figuri masina.
Cheers!


Face si acum dar mie nu mi-se pare o chestie asa grava. Nu pot sa-mi dau seama de la ce e dar sigur e ceva minor.
Watcher
Azi fiindca a nins si fiindca am fost la concert smokie am lasat la plecare masina acolo si am fost acum sa o recuperez. Deci am incercat sa fac ceva cerculete. Merge numai cu marsarierul deoarece , chiar cu TRCul off VSCul tot taie distractia cand faci cu fata sad.gif BIP BIP BIP si ai ramas intors jumate in loc de 180 grade, etc.
22nst
biggrin.gif tre sa recunosc ca am zapacit eu si eu vsc-ul weekend-ul trecut biggrin.gif
dar am reusit sa-l inving... mi-au iesit cerculetele...
am impresia ca vsc-ul se dezactiveaza daca vede ca nu poate sa corecteze traiectoria...
vio
io am impresia ca e o sigurantza pe care o scoti si nu ai probleme....
Alexandru Olteanu
23nst foarte frumoase cerculetele
Watcher
Ca sa fiu corect, am putut sa fac 180 de grade, dar nu cursiv, nu in jurul motorului, ci prima parte fuge fundul si a doua parte se blocheaza fundul si se invarte motorul in jurul spatelui.
Ai reusit sa faci 180 grade dintr-o bucata?
vio
si il mai poti pacalii daca tragi frana de mana un pic wink.gif) hihihihi

io stiu ca am facut cerculetze cu LC vara pe o miriste si a mers la marea meserie cu toate ca are VSC A Trc si ce o mai vea pe acolo
b_john
A mai patit cineva asta?Ieri am luat a doua cheie de la masina sa o mai uzez si pe ea, nu o mai utilizasem de ~ 6 luni; merg la cumparaturi ,si cand ma intorc ma gandesc sa nu mai pun alarma (alarma ungo este pe telecomanda separata) cand inchid masina ca aveam de facut mai multe drumuri, apas pe butonul de inchidere de pe cheia masinii si ... surpriza!!! Nimic! Nu zgomot de blocare a zavoarelor ,nu flash de la semnalizare; apas pe butonul de deblocare de pe cheie ... la fel ... nimic!Blochez cu telecomanda de la alarma si la intoarcere iau a doua cheie , functioneaza fara nici o problema si blocare si deblocare.Incerc cu cealalta cheie, nu vrea si pace!Am lasat-o asa pana in dimineata asta cand am zis : Hai sa desfac cheia sa vad ce baterie imi trebuie ca sa o schimb!Desfac carcasa de plastic si scot partea interioara care contine cipul,ma uit mai bine si mi se pare ca ar fi capsulata asa ca nu imi bag nasul, stiu ca la treburi din astea de dichis sunt "meserias" si sigur nu mai functioneaza dupa interventia mea,montez la loc totul si ma gandesc:
Hai sa mai incerc o data! Apas pe butonul de blocare si ... functioneaza!!!Apas pe cel de deblocare si ... nu vrea!Mai insist incuiat/descuiat si dupa a patra incercare isi revine si deblocarea!Toate bune si frumoase!

Pentru cei din Bucuresti care mergeti la munte atentie pe centura Ploiestiului ,mai bine o luati prin oras;s-au facut niste gropi de-ti rupi masina in doua,iar pe podul peste soseaua Ploiesti-Targoviste a cedat o imbinare intre placile de beton si e un sant de vreo 40cm adincime pe toata latimea benzii de mers pe sensul Ploiesti-Campina si latime suficienta cat sa ramai acolo(se ocoleste pe banda rezervata celor ce intra de pe Targoviste -Ploiesti ,daca ai timpa sa il observi),ieri nu era semnalizat in nici un fel.
Watcher
@Vio: bine ca mi-ai zis, eu incercam sa deschid portbagajul, cred ca de -aia nu imi iesea drive.gif
2 la mana: stii cumva daca siguranta aia e usor accesibila si usor de pus la loc dupa aia?
vio
CITAT(Watcher @ Dec 18 2007, 01:50 PM) *
@Vio: bine ca mi-ai zis, eu incercam sa deschid portbagajul, cred ca de -aia nu imi iesea drive.gif
2 la mana: stii cumva daca siguranta aia e usor accesibila si usor de pus la loc dupa aia?



tare tare smile.gif) aia cu portbagaju, io ziceam sa o lashi trasa asa un pic ... pai tre sa te uiti in cartea mashini la sigurantze .. nush exact daca are ceva separat sau e un modul mai mare ... o sa ma uit si io .. io unu nu am VSC asa ca nu am cautat ...
22nst
da... asa-i... frana de mana nu o tragi pana la capat si ii mai dai drumul din cand in cand si il pacalesi, dar nu ies la fel de frumus ca la o masina fara vsc smile.gif
drabisan
La capitolul asta va recomanda Almera mea hatch. Roti de 185, electronica doar ABS. Frine cu discuri pe spate (intepeneste cind trag frina). O placere la cerculete mai mari de 360 de grade! Pacat ca sta politia prin intersectiile mari la vinatoare, mai nou. Linga Gradina Botanica e un rond misto unde nu sta nimeni niciodata - aviz amatorilor wink.gif
R_A_D_U
Tot am lasat-o si nu mi-am luat caucioace inca. Are cineva Nokian WR G2?
Merci!
drabisan
QUOTE(R_A_D_U @ Dec 19 2007, 08:41 PM) *
Tot am lasat-o si nu mi-am luat caucioace inca. Are cineva Nokian WR G2?
Merci!


La G2 nu, dar la Nokian WR - daaaaaaaaaaaaaaa. Dar sint si eu tot in stadiul de vis...
Am referinte excelente de la un utilizator intensiv. El are Accord si are 225/45/R17/H. La mine ar merge 215/45/R17/V.
Dar il cred, chiar daca ale lui sint mai "lente", dar mai late...Pina la urma nimeni nu alearga la maxim iarna, cind nu stii ce glod e in urmatorul viraj...
Alexx
Salutare tuturor!
Am o Toyota Avensis Wagon 2.0 D4D, 2007. Trebuie sa va spun ca la alegerea ei un rol important l-a avut ce am citit pe acest forum (am remarcat ca sunt multi pe aici in situatia asta). Am citit toate partile anterioare, mai demult, intr-o perioada cand mai aveam timp liber.
Din pacate, am o problema cu dealerul din Brasov si cu - se pare - Toyota Romania. Desi am platit masina integral, ea a venit fara capacul de la portbagaj si fara plasa care desparte portbagajul de restul masinii. Din 28.11.2007 si pana azi (deci mai mult de trei saptamani) nu mi-au adus piesele. Subliniez ca nu sunt ceva accesorii suplimentare, ci sunt in dotarea standard a masinii. Evident, am sunat de nenumarate ori la dealer. De aici mi-au zis ca piesele trebuie sa vina de la Bucuresti. Am trimis doua mailuri la Toyota Romania. Azi cei de la Brasov imi spun ca mailurile au ajuns la ei in final, dar mie nu mi-a trimis nimeni de la Bucuresti vreo reactie. Ce sa mai fac?
Va dati seama ce neplacut este sa nu poti lasa ceva in portbagaj, la vedere, de teama sa nu sparga cineva vreun geam ca sa-mi fure acel ceva. Mai ales ca vreau sa plec de sarbatori cu portbagajul plin si nu o sa o pot lasa nicaieri nesupravegheata. Ca sa nu mai zic ca in lipsa plasei pot sa ma trezesc cu ceva din portbagaj in masina la o frana mai brusca.
Colonelu'
QUOTE(Alexx @ Dec 20 2007, 02:10 PM) *
Salutare tuturor!
Am o Toyota Avensis Wagon 2.0 D4D, 2007. Trebuie sa va spun ca la alegerea ei un rol important l-a avut ce am citit pe acest forum (am remarcat ca sunt multi pe aici in situatia asta). Am citit toate partile anterioare, mai demult, intr-o perioada cand mai aveam timp liber.
Din pacate, am o problema cu dealerul din Brasov si cu - se pare - Toyota Romania. Desi am platit masina integral, ea a venit fara capacul de la portbagaj si fara plasa care desparte portbagajul de restul masinii. Din 28.11.2007 si pana azi (deci mai mult de trei saptamani) nu mi-au adus piesele. Subliniez ca nu sunt ceva accesorii suplimentare, ci sunt in dotarea standard a masinii. Evident, am sunat de nenumarate ori la dealer. De aici mi-au zis ca piesele trebuie sa vina de la Bucuresti. Am trimis doua mailuri la Toyota Romania. Azi cei de la Brasov imi spun ca mailurile au ajuns la ei in final, dar mie nu mi-a trimis nimeni de la Bucuresti vreo reactie. Ce sa mai fac?
Va dati seama ce neplacut este sa nu poti lasa ceva in portbagaj, la vedere, de teama sa nu sparga cineva vreun geam ca sa-mi fure acel ceva. Mai ales ca vreau sa plec de sarbatori cu portbagajul plin si nu o sa o pot lasa nicaieri nesupravegheata. Ca sa nu mai zic ca in lipsa plasei pot sa ma trezesc cu ceva din portbagaj in masina la o frana mai brusca.

Da telefon celor din Bucuresti si ia-i la impins vagoane, macar asa iti mai descarci si tu sufletul. Cei din Brasov, din pacate, sunt prinsi la mijloc si nu prea au ce face. In mod normal si corect nu trebuiau nici macar sa iti livreze masina fara acele elemente - trebuiau sa astepte pana cand masina era absolut completa .
Alexx
QUOTE(Colonelu' @ Dec 20 2007, 02:45 PM) *
QUOTE(Alexx @ Dec 20 2007, 02:10 PM) *
Salutare tuturor!
Am o Toyota Avensis Wagon 2.0 D4D, 2007. Trebuie sa va spun ca la alegerea ei un rol important l-a avut ce am citit pe acest forum (am remarcat ca sunt multi pe aici in situatia asta). Am citit toate partile anterioare, mai demult, intr-o perioada cand mai aveam timp liber.
Din pacate, am o problema cu dealerul din Brasov si cu - se pare - Toyota Romania. Desi am platit masina integral, ea a venit fara capacul de la portbagaj si fara plasa care desparte portbagajul de restul masinii. Din 28.11.2007 si pana azi (deci mai mult de trei saptamani) nu mi-au adus piesele. Subliniez ca nu sunt ceva accesorii suplimentare, ci sunt in dotarea standard a masinii. Evident, am sunat de nenumarate ori la dealer. De aici mi-au zis ca piesele trebuie sa vina de la Bucuresti. Am trimis doua mailuri la Toyota Romania. Azi cei de la Brasov imi spun ca mailurile au ajuns la ei in final, dar mie nu mi-a trimis nimeni de la Bucuresti vreo reactie. Ce sa mai fac?
Va dati seama ce neplacut este sa nu poti lasa ceva in portbagaj, la vedere, de teama sa nu sparga cineva vreun geam ca sa-mi fure acel ceva. Mai ales ca vreau sa plec de sarbatori cu portbagajul plin si nu o sa o pot lasa nicaieri nesupravegheata. Ca sa nu mai zic ca in lipsa plasei pot sa ma trezesc cu ceva din portbagaj in masina la o frana mai brusca.

Da telefon celor din Bucuresti si ia-i la impins vagoane, macar asa iti mai descarci si tu sufletul. Cei din Brasov, din pacate, sunt prinsi la mijloc si nu prea au ce face. In mod normal si corect nu trebuiau nici macar sa iti livreze masina fara acele elemente - trebuiau sa astepte pana cand masina era absolut completa .


OK, e o idee. Dar pe site-ul Toyota nu e niciun nr. de telefon. Stie cineva vreun nr. de acolo, eventual de la customer satisfaction?
R_A_D_U
QUOTE(drabisan @ Dec 19 2007, 03:11 PM) *
QUOTE(R_A_D_U @ Dec 19 2007, 08:41 PM) *
Tot am lasat-o si nu mi-am luat caucioace inca. Are cineva Nokian WR G2?
Merci!


La G2 nu, dar la Nokian WR - daaaaaaaaaaaaaaa. Dar sint si eu tot in stadiul de vis...
Am referinte excelente de la un utilizator intensiv. El are Accord si are 225/45/R17/H. La mine ar merge 215/45/R17/V.
Dar il cred, chiar daca ale lui sint mai "lente", dar mai late...Pina la urma nimeni nu alearga la maxim iarna, cind nu stii ce glod e in urmatorul viraj...

Pai,..., pe cand sa cumpar,..hop,...nu mai avem decat 1 bucata... si faze de genul asta... Probabil ca sambata mai primesc oamenii marfa si pana la urma s-ar putea sa cumpar Nokian WR si nu WR G2 dearece nu mai primesc decat WR. Tot cu ochii pe review-uri..... cica nu franeaza foarte bine in conditii de asfalt uscat... pana la urma sper sa termin cu capitolul asta de caucioace ca m-am saturat sa tot dau telefoane si sa umblu dupa cai verzi pe pereti.
drabisan
QUOTE(Alexx @ Dec 20 2007, 02:10 PM) *
Din pacate, am o problema cu dealerul din Brasov si cu - se pare - Toyota Romania. Desi am platit masina integral, ea a venit fara capacul de la portbagaj si fara plasa care desparte portbagajul de restul masinii.


Din pacate ar fi trebuit jucat foarte dur din primul moment: sa nu le semnezi de predare/primire. Stiu, ti-ar fi fost aproape imposibil sa iti vezi masina si sa o fi lasat-o la prafuit la ei, dar asta ar fi fost singura solutie care sa-i forteze.
Pentru binele tau sper sa se fi scris pe procesul verbal ca masina a fost livrata fara toate dotarile si sa fie specificat ce lipseste. Asa poti sa-i iei la omor.
Altfel esti la mila lor confused.gif . Si chiar daca vor sa te ajute, accesoriile (pentru ca ei le vor comanda ca accesorii daca nu apare nimic in procesul verbal - dar nu vei plati tu) sosesc greu, 3-4 sapt nu e deloc nerezonabil.
Partea proasta e ca daca nu au sosit deja, pe motive de sarbatori vor sosi si mai greu.

PS: cum ai facut doar 200 de km in 3 sapt? Ca eu am facut revizia de 1000 in 12-14 zile de cind am luat masina...

PS la PS: asta e al 1000lea mesaj al meu. Merci ca ai creat oportunitatea:)
vio
CITAT(drabisan @ Dec 20 2007, 08:26 PM) *
CITAT(Alexx @ Dec 20 2007, 02:10 PM) *
Din pacate, am o problema cu dealerul din Brasov si cu - se pare - Toyota Romania. Desi am platit masina integral, ea a venit fara capacul de la portbagaj si fara plasa care desparte portbagajul de restul masinii.


Din pacate ar fi trebuit jucat foarte dur din primul moment: sa nu le semnezi de predare/primire. Stiu, ti-ar fi fost aproape imposibil sa iti vezi masina si sa o fi lasat-o la prafuit la ei, dar asta ar fi fost singura solutie care sa-i forteze.
Pentru binele tau sper sa se fi scris pe procesul verbal ca masina a fost livrata fara toate dotarile si sa fie specificat ce lipseste. Asa poti sa-i iei la omor.
Altfel esti la mila lor confused.gif . Si chiar daca vor sa te ajute, accesoriile (pentru ca ei le vor comanda ca accesorii daca nu apare nimic in procesul verbal - dar nu vei plati tu) sosesc greu, 3-4 sapt nu e deloc nerezonabil.
Partea proasta e ca daca nu au sosit deja, pe motive de sarbatori vor sosi si mai greu.

PS: cum ai facut doar 200 de km in 3 sapt? Ca eu am facut revizia de 1000 in 12-14 zile de cind am luat masina...

PS la PS: asta e al 1000lea mesaj al meu. Merci ca ai creat oportunitatea:)



revizia la 1000 km la LC 4 zile de la achizitionare biggrin.gif eh:D si mai stiu pe un tip cu o skoda care a luato din cj cum ar fi vineri dupamasa si luni de dim era cu ea la rev avea 1400 km wink.gif
Alexx
QUOTE(drabisan @ Dec 20 2007, 08:26 PM) *
QUOTE(Alexx @ Dec 20 2007, 02:10 PM) *
Din pacate, am o problema cu dealerul din Brasov si cu - se pare - Toyota Romania. Desi am platit masina integral, ea a venit fara capacul de la portbagaj si fara plasa care desparte portbagajul de restul masinii.


Din pacate ar fi trebuit jucat foarte dur din primul moment: sa nu le semnezi de predare/primire. Stiu, ti-ar fi fost aproape imposibil sa iti vezi masina si sa o fi lasat-o la prafuit la ei, dar asta ar fi fost singura solutie care sa-i forteze.
Pentru binele tau sper sa se fi scris pe procesul verbal ca masina a fost livrata fara toate dotarile si sa fie specificat ce lipseste. Asa poti sa-i iei la omor.
Altfel esti la mila lor confused.gif . Si chiar daca vor sa te ajute, accesoriile (pentru ca ei le vor comanda ca accesorii daca nu apare nimic in procesul verbal - dar nu vei plati tu) sosesc greu, 3-4 sapt nu e deloc nerezonabil.
Partea proasta e ca daca nu au sosit deja, pe motive de sarbatori vor sosi si mai greu.

PS: cum ai facut doar 200 de km in 3 sapt? Ca eu am facut revizia de 1000 in 12-14 zile de cind am luat masina...

PS la PS: asta e al 1000lea mesaj al meu. Merci ca ai creat oportunitatea:)


Pe rand.
Cand am luat masina, mi s-a spus ca vin peste o saptamana capacul si plasa. Am avut incredere. Bineinteles ca lipsurile sunt trecute in procesul-verbal (nu m-am nascut (chiar) ieri rolleyes.gif). Cat despre luat la omor, nu stiu daca ar avea sens deocamdata sa apelez la OPC sau sa ii dau in judecata. Traim in Romania si chiar daca as rezolva-o asa, reviziile s.a. le fac tot la ei pe urma.
PS - 200 km - a fost o perioada cand aproape nu am plecat din oras (Brasov). Cu masina anterioara am facut 15.000 in primele 6 luni.
PS la PS - de rien. Ma bucur ca ti-a fost de folos rolleyes.gif
drabisan
Bine de tot ca ai pe procesul verbal!
Luatul la omor nu e o solutie pentru ca, dupa cum zici, tot la ei ajungi si nici nu e ceva critic, pina la urma.
Daca iti lipsea rezerva, de ex., ar fi fost de luat la omor.
Dar asa...

Masina sa mearga bine si tu sa te bucuri de ea, ca de o plasa si de "acoperis" nu stai in drum...

_Constantin_
Asta seara m-am "confruntat" cu stefan in cateva liniute ... din pacate am pierdut si cu o diferenta destul de mare. Un lucuru e cert ... Avensis 1.6 nu e masina pentru asa ceva .... thumbsup.gif ninja.gif dry.gif
ZORRO
Azi plec la munte si nu mai am net cateva zile asa ca in avans va doresc la toti toyotisti :
De Craciun, s'aveti brad incarcat, mos bogat, pahar inchinat, vin curat, gand luminos si impliniri. Craciun Fericit
Sanatate cat mai multa si distractie placuta de craciun!!
band.gif si drunk.gif
_Constantin_
Am ramas fara oglinda stanga. M-a lovit un baiat si a spart-o iremediabil. Stricla e facuta cioburi, carcasa de afara e sparta si a cazut, s-a rupt din suportul de pe usa ... e nasol ce sa mai ... maine mergem la politie ca azi era foarte aglomerat. O sa pun poze mai tarziu si deseara dau o fuga prin hiper-marketuri sa vad daca gasesc o oglinda provizorie ca pana vine cea originala ... sunt consemnat la domiciliu. thumbsup.gif Noi sa fim sanatosi.
Hoinar
QUOTE(_Constantin_ @ Dec 22 2007, 03:47 PM) *
...


Au...cre'ca e ceva in atmosfera....NST si-a demolat masina cu totul...tu incepi cu oglinda...
cre'ca ma duc si ma culc...si astept o zi in care pe forum voi citi numai vesti bune! smile.gif.
Ca de exemplu ziua in care NST isi va conduce noul lui Avensis (sau ma rog...ce va alege)...ziua cand Constantin va avea oglinda...cand Vio nu va mai chinui motanul prietenei ( teehee.gif )...

O zi cat mai faina va doresc! smile.gif.
giximan
QUOTE(b_john @ Dec 18 2007, 10:40 AM) *
A mai patit cineva asta?Ieri am luat a doua cheie de la masina sa o mai uzez si pe ea, nu o mai utilizasem de ~ 6 luni; merg la cumparaturi ,si cand ma intorc ma gandesc sa nu mai pun alarma (alarma ungo este pe telecomanda separata) cand inchid masina ca aveam de facut mai multe drumuri, apas pe butonul de inchidere de pe cheia masinii si ... surpriza!!! Nimic! Nu zgomot de blocare a zavoarelor ,nu flash de la semnalizare; apas pe butonul de deblocare de pe cheie ... la fel ... nimic!Blochez cu telecomanda de la alarma si la intoarcere iau a doua cheie , functioneaza fara nici o problema si blocare si deblocare.Incerc cu cealalta cheie, nu vrea si pace!Am lasat-o asa pana in dimineata asta cand am zis : Hai sa desfac cheia sa vad ce baterie imi trebuie ca sa o schimb!Desfac carcasa de plastic si scot partea interioara care contine cipul,ma uit mai bine si mi se pare ca ar fi capsulata asa ca nu imi bag nasul, stiu ca la treburi din astea de dichis sunt "meserias" si sigur nu mai functioneaza dupa interventia mea,montez la loc totul si ma gandesc:
Hai sa mai incerc o data! Apas pe butonul de blocare si ... functioneaza!!!Apas pe cel de deblocare si ... nu vrea!Mai insist incuiat/descuiat si dupa a patra incercare isi revine si deblocarea!Toate bune si frumoase!

Am patit la fel acum 2 luni... pe ambele chei...timp de 2 zile; dupa care si-au revenit singure !!!
R_A_D_U
Pana la urma am pus Nokian WR. Le-am luat de la Sibiu...ca astia din Cluj exagereaza cu preturile. 368 lei bucata cu montat si echilibrat incluse in pret. Prima impresie ... Nici nu se compara cu Dunlop sport alea de vara ce le aveam pe masina. Inca nu imi dau seama cum se comporta pe zapada. Aseara era -9 pe langa Cluj si au aruncat bajetii ceva sare se sosea...NU am avut nici o problema. Or fi ok , io ce sa zic?
S O R I N
Astazi 24 dec este ziua lui Legionaru ! (varsta sa o spuna el tongue.gif )

Si pe aceasta cale ii urez sa fie sanatos,iubit si fericit,La Multi Ani Florine ,sa ne traiesti..... sorcerer.gif
Legionaru'
Sorin, iti multumesc pentru urari!
Acelasi lucru iti doresc si tie!



QUOTE(S O R I N @ Dec 24 2007, 12:44 AM) *
Astazi 24 dec este ziua lui Legionaru ! (varsta sa o spuna el tongue.gif )



22.











De cand merg la scoala! biggrin.gif
Gogukid
eram siiiiiiiiigur din prima secunda in care te-am vazut ca TU esti mosh craciun!!! numai tu puteai fi! era absolut clar!!!

si cu ocazia asta iti urez azi, de ziua ta, un calduros La Multi Ani si .. sa nu ne uiti diseara la livrari! tongue.gif

p.s.: interziceti forumul copiilor sub 11 ani, pentru ca daca ii descopera adevarata identitate a lui Mosh Craciun o sa fie o migratie in masa de populatie spre Craiova, poate chiar devine capitala! smile.gif teehee.gif
vio
LEGIUNE LA MULTI ANI !!! TOT CE TI DORESTI TU , BENZINA SI SA TE TINA BUJIILE SI UN AN NOU FERICIT DE CEL PUTIN 10 ORI MAI BIGAT ANU ASTA SI SA NE VEDEM SANATOSHI smile.gif LA MULT SHPRITZ smile.gif UN ADEVARAT PRIETEN smile.gif MERCIK TOYOTA MERCIK PRIETENI smile.gif MERCIK LEGIONARE smile.gif
22nst
heeeiiii!!!! la multi ani LEGIONARU' smile.gif sarbatori fericite si tot ce iti doresti smile.gif sa nu ai probleme cu toyota si cel mai important, multa sanatate!!!
mortzy
la mulți ani legionare!

sărbători fericite tutoror și fie ca 2008 să fie cel puțin la fel de bun ca 2007 (aici mă refer la super întâlnirea toyota - încă odată merci Dan).

mă bucur că pe unii i am cunoscut pe viu, iar pe restu aștept să i văd în martie.
Legionaru'
Va multumesc tuturor pentru urari!
Le multumesc si celor care au facut-o telefonic!
Sunteti niste baieti de toata isprava si ma bucur nespus ca v-am cunoscut.
Va doresc multa sanatate, sa fiti fericiti si sa aveti numai bucurii in viata!
_Constantin_
Cu ocazia asta va urez si eu la toti sarbatori frumoase alaturi de cei dragi si un an nou mai bun. Legionaru a primit felicitari tete-a-tete dar e baiat de nota 10, un prieten adevarat si ii mai urez o data ... LA MULTI ANI.
Legionaru'
Imi pare rau ca nu ne-am putut petrece mai mult!
M A R I A N
La multi ani si Craciun fericit!
Sa ne traiesti si tu si sa-ti traiasca si masina!
Nick110727
La Multi Ani Legionare!
Sarbatori fericite si un an 2008 cat mai bun la toata lumea!
Legionaru'
Multumesc mult!
Sa aveti sarbatori fericite si 2008 numai cu impliniri!
drabisan
Am pus si eu o intrebare aici.
Cum acolo nu e o arie prea uzitata, am zis sa scriu si aici ca poate stie cineva...

Multam.
Legionaru'
Nene, da' tu incet nu stii sa mergi? biggrin.gif
adi2007
salutare, doresc sa-mi achizitionez un avensis 2.0 d-4d si as vrea sa stiu daca au fost probleme la acest motor si care este comsumul real pentru oras si in afara si costul estimativ la revizii?
multam
iubaka
Bine am venit! yes.gifsmile.gif
De-abia m-am bucurat ca devenisem membru senior pe clubtoyota cand vad ca nu mai merge si e al unui polonez.
Sper sa migreze toti cei dezamagiti si nu numai rolleyes.gifsmile.gif
In curand urmeaza revizia de 1000 km la noul meu Avensis.
Sa ma prezint, desi nick-ul e iubaka sunt baiat,(FYI) si poate nu va vine sa credeti dar numele meu e Toni.
Pana una alta La Multi Ani! (voi disparea cateva zile din decor si revin la anu' pe 4.
Bine v-am gasit!
tandrei_99
Am migrat si eu de pe clubtoyota.ro rolleyes.gif rolleyes.gif dar nu pentru ca sunt dezamagit.
Primele informatii despre masina mea le-am luat de pe acest forum. Multumesc pe aceasta cale tuturor posesorilor de Avensis pentru informatiile utile postate aici precum si pentru lobby-ul pe care l-au facut in favoarea acestei masini. E super.
La multi ani tuturor.
drabisan
QUOTE(tandrei_99 @ Dec 27 2007, 07:05 PM) *
Multumesc pe aceasta cale tuturor posesorilor de Avensis pentru informatiile utile postate aici precum si pentru lobby-ul pe care l-au facut in favoarea acestei masini.


Pentru lobby ar trebui sa "intervina" Toyota/Inchcape. Un anume dealer a intervenit, stie el care...
Tie, bine ai venit!
drabisan
QUOTE(adi2007 @ Dec 27 2007, 02:35 PM) *
salutare, doresc sa-mi achizitionez un avensis 2.0 d-4d si as vrea sa stiu daca au fost probleme la acest motor si care este comsumul real pentru oras si in afara si costul estimativ la revizii?
multam


Inainte sa te enervezi ca nu-ti raspunde nimeni, ai un picut de rabdare. 2.0 D4D au destui pe aici, dar e perioada de vacante si o sa dureze pina sa vina unul din cei care pot sa-si dea cu parerea...
Cu ce pot sa te ajut: consumul tine exclusiv de stilul de condus. La aceleasi puteri 1.8 pe benzina o sa pape la fel ca 2.0 diesel, cu diferenta ca benzinarii poarta mai mult la pantof, de obicei...
drabisan
QUOTE(Legionaru' @ Dec 27 2007, 12:42 AM) *
Nene, da' tu incet nu stii sa mergi? biggrin.gif



In R, daaaaaaaaaa!
In Rest, nuuuuuuuuu sad.gif

Iete cine vorbeste ;)
adi2007
QUOTE(drabisan @ Dec 27 2007, 06:09 PM) *
QUOTE(adi2007 @ Dec 27 2007, 02:35 PM) *
salutare, doresc sa-mi achizitionez un avensis 2.0 d-4d si as vrea sa stiu daca au fost probleme la acest motor si care este comsumul real pentru oras si in afara si costul estimativ la revizii?
multam


Inainte sa te enervezi ca nu-ti raspunde nimeni, ai un picut de rabdare. 2.0 D4D au destui pe aici, dar e perioada de vacante si o sa dureze pina sa vina unul din cei care pot sa-si dea cu parerea...
Cu ce pot sa te ajut: consumul tine exclusiv de stilul de condus. La aceleasi puteri 1.8 pe benzina o sa pape la fel ca 2.0 diesel, cu diferenta ca benzinarii poarta mai mult la pantof, de obicei...

nu este nici o problema, am rabdare, intentionez sa schimb masina in toamna, deci......
dar nu cred ca un diesel consuma in oras cat un benzinar, doar daca ai un picior de plumb si nu iesi din prima viteza....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.