Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Despre copii.....
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Probleme Sociale
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33
Alex-F1
QUOTE(NGZ @ Dec 3 2007, 01:47 PM) *
am pregatit pentru Mos Nicolae un ceas cu diamante si bratara rosie


ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif blink.gif .... holly crap .... wallbash.gif
NGZ
CITAT(Alex-F1 @ Dec 4 2007, 07:00 PM) *
CITAT(NGZ @ Dec 3 2007, 01:47 PM) *
am pregatit pentru Mos Nicolae un ceas cu diamante si bratara rosie


ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif blink.gif .... holly crap .... wallbash.gif



Da, cu diamante imbracate in cristale de sticla (pentru a nu se zgaria) montate pe platina cromata (ca sa nu oxideze).
Alex, relaxeaza-te! E vorba despre un ceas pentru copii. Am crezut ca se intelege asta din context.
Alex-F1
biggrin.gif ....m-am prins bre, dar parca nu-mi venea sa cred ca mai au curaj si altii sa faca misto.... teehee.gif Am povestit si voi povesti in continuare la cat mai multa lume despre cadoul pt. 1 an al colegului de forum, ca sa aflu si io parerile altor parinti, ca acuma chiar is curios....pana acum toate parerile sunt la unison: mult prea deplasata decizia cu acest cadou.....adica prea devreme, cum spuneam si eu.....dar ma rog....nu-i treaba/grija mea, asa ca sa va aduca Mosii cat mai multe cadouri, fie ca aveti sau nu nevoie de ele....sa fie acolo la numar..... tongue.gif
AMP
Eeeiiiiii....ia ziceti: a venit Mos Nicoale aseara?!Eeeee???? biggrin.gif

La noi daaaaaaa laugh.gif .....si a adus la fiecare cate ceva....si ca sa fim on topic,sa va zic ce a primit fi-mea in cismulite....In primul rand a fost asa dulcica si simpatica aseara,si-a curatat asa:doua perechi de cismulite,doua perechi de adidasi,balerinii si trei perechi de sandale.Cu sandalele am dat-o noi la intors si a renuntat la ele,ca-s de vara si Mos Nicolae nu pune nimic in ele.Deci singura singurica,cum s-a priceput ea,a curatat incaltamintea.Apoi le-a asezat frumos la usa de la intrare si noi,ce oameni rai suntem!,am tot necajit-o punandu-ne incaltamintea in fata alor ei....si tin'te plans si cearta ca ea tre' sa fie prima. biggrin.gif
Bun,si Mosu' i-a adus asa:ciorapi lungi,2 perechi sosete,un pix cu stampiluta cu Alba ca Zapada,doua ascutitori cu Cenusareasa si Alba ca Zapada,o cutie de metal cu prajiturele,de printese deh!,cu Cenusareasa pe capac,ou Kinder,ciocolata,o portocala,o pijamaluta roz(evident) si cu bulinute,betigasul aferent si bombonele,desigur.
Deci...Alex....ne incadram in parametrii?????(cred ca sti de gluma....) tongue.gif


Se apropie si Mos Craciun si am aflat doleanta catre el:toti printii pentru Cenusareasa,Ariel,Alba ca Zapada,Yasmine si Aurora....si piticii... confused.gif
NGZ
Bravo AMP ! Ti-ai necajit copilul ! De Craciun ce-o sa-i faci ? O sa-i pitesti bradul ? laugh.gif
Fiica-mea nu-l mai astepta pe Mos Nicolae. Ne-a marturist in vara ca de vreo doi ani nu mai crede in Mosi. A pastrat secret acest lucru pentru ca in mintea ei exista o stransa legatura intre a crede in Mosi si a primi cadouri. Anul acesta insa s-a hotarat sa marturiseasca intrucat a considerat ca "este rusinos ca la varsta de 11 ani sa mai crezi in astfel de personaje".
Asa ca a fost o surpriza totala.
RUE
noi nu am fost traditionalisti si i-am dat cadourile inainte, dar la 1 si 9 luni pot sa i le mai dau odata.. :-)
imbracaminte, jucarioare bune de spart... fulare.. batz.. nici nu mai stiu.
eu la 1 si 3 luni i am luat tractoras si tricicleta (in iunie) desi era mai mica dar atunci eram in mana, calatoream si castigam bine si am zis sa ma asigur.
oricum e innebunita dupa volane...
Legionaru'
Alex-F1, nu toti copii sunt la fel!
Te-ai aprins degeaba! Il stiu pe cel mic, sunt nasul lui, si e foarte incantat de masinuta. Daca zicea ca il invata sa scrie mai ziceam, dar asa, stai linistit ca nu e nimic iesit din comun.

A mica a mea are 1 an si 2 luni.
Isi duce singura pampers-ul la gunoi, isi scoate singura hainutele de la masina si le pune in lighean, stie sa-mi bage laptop-ul la incarcat.
Singura a deprins aceste actiuni fara sa o invete nimeni.
Arheopterix
Azi la pranz,venim acasa si il vedem pe maimutoi cu vata in urechi. Desi are par lung se vad doua bucati mari de vata .
Soacra ne spune ca asa e de dimineata.
Nu ne facem probleme ptr ca suntem sigur ca o imita pe sotie,care i-si pune vata in urechi dupa dus ,ptr a absorbi apa.
De fie care data cand il intrebam la ce ii seveste vata ,ne ignora.
Pana la urme ne spune :" Asta e ca sa nu va mai aud. M-am saturat de voi".
Am schimbat priviri cu sotia.Asta o face la 4 ani....
Ce ne asteapta mai tarziu.
NGZ
Arheopterix, cele povestite de tine imi aduc aminte de un prieten de-al meu. Fiul lui avea la vremea aceea vreo 5-6 ani . Auzise el la televizor ca legea ii apara pe copii si ca parinti pot fi trasi la raspundere daca au un comportament necorespunzator fata de odraslele lor. Astfel se face ca, dupa ce l-a certat intr-o zi, ala mic a ripostat amenintandu-si tatal ca va suna la politie amintindu-i in acelasi timp ca STATUL ROMAN OCROTESTE COPILUL.
Surpriza a fost cu atat mai mare cu cat copilul folosea niste expresii de parca le-ar fi citit direct din lege. Asta dovedea ca era de mult timp atent la emisiunile TV pe aceasta tema.
Rezolvarea problemei a fost la fel de inedita. Din acel moment, la diferitele solicitari ale copilului, i se raspundea: "Ma, n-ai zis tu ca STATUL are grija de copii? Du-te sa te ajute STATUL !"(bineinteles in probleme neesentiale).
Pana la urma s-au impacat. Prietenii mei nu au fost curiosi sa afle ce l-a determinat pe copil sa aiba un asemenea comportament. Eu nu as fi lasat lucrurile asa tulburi.

OaneA4
QUOTE(Alex-F1 @ Dec 5 2007, 12:56 AM) *
biggrin.gif ....m-am prins bre, dar parca nu-mi venea sa cred ca mai au curaj si altii sa faca misto.... teehee.gif Am povestit si voi povesti in continuare la cat mai multa lume despre cadoul pt. 1 an al colegului de forum, ca sa aflu si io parerile altor parinti, ca acuma chiar is curios....pana acum toate parerile sunt la unison: mult prea deplasata decizia cu acest cadou.....adica prea devreme, cum spuneam si eu.....dar ma rog....nu-i treaba/grija mea, asa ca sa va aduca Mosii cat mai multe cadouri, fie ca aveti sau nu nevoie de ele....sa fie acolo la numar..... tongue.gif


Tie ar fi trebuit mosu` sa-ti aduca putina minte si mai mult respect fata de decizile pe care le ia fiecare pt copilul lui. Cum spunea si nasu (Legionarul) fiecare copil e altfel. Mai bine te-ai ocupa de cresterea copilului tau si de familia ta. Nu vreau sa intru in polemica cu tine mai departe asa ca ......................... vezi-ti de viata ta. De mos craciun de exemplu o sa-i cumpar o orga yamaha ....... asta ca sa mai ai si alte barfe cu "mai multa lume" ........fara ocupatie.
AMP
NGZ.... laugh.gif ...nu ascundem bradul,dar poti sa sti ce ne-o mai trece prin capatinile noastre?! tongue.gif Ideea este ca Mos Craciun are cate un ingeras pentru fiecare copilas din lume,care vine intotdeauna la fereastra si se uita sa vada daca copilasul e cuminte .Si apoi are un catastif maaaareeee,fermecat de Zana cea Buna si fiecare copilas are cate doua pagini acolo,una pentru fapte rele si una pentru fapte bune,ingerasul noteaza acolo tot absolut si cum copilasul face o fapta buna sau e cuminte ,ingerasul o trece la catastif si automat o fapta rea se sterge de acolo....me-ntelegi matale,cam asa sta treaba cu vraja zanei....altfel n-o mai scoatem la capat veci pururi...si zgandaritul copilului o mai facem si pentru amuzament ,dar si pentru a masura cat a mai crescut ambitia si egoismul rasfatatei,care e Praslea familiei,ultima in gashca gorobetilor nostri.Si cum sa nu fie rasfatul total pe ea cand sora ei are 20 de ani,iar fratele 12 ani,iar ea doar 4 ani? tongue.gif

RUE,la 1 an si 9 luni nu se pune biggrin.gif ....Fi-mea abia acum la 4 ani a inceput sa inteleaga cum sta cat de cat treaba cu Mosii astia doi.Anul trecut si-a tratat cadourile din ghete si de la brad cu o indiferenta totala....ca si cand era ceva normal sa primeasca cadouri indiferent de motiv.

Legionarule,sa-ti creasca sanatoasa printesa!La 1 an si 2 luni....stie sa faca destule....Bravo ei! yes.gif

Arheopterix....asta e doar inceputul....hehehehehehehehe biggrin.gif ....stai sa vezi cand ii vei spune la modul frumos
"te rog mergi si aduna-ti jucariile in cutia lor" si o sa inceapa sa planga aiurea si sa jeleasca "ooooooofffff,nimeni nu ma iubeste,nici mama,nici tata...nimeni nu ma ajuta pe mine,ca-s mititica si necajita....vai di capu' mieuuuuuuuu....!O sa plec inapoi in tara fetitelor sa vina niste parinti mai buni dupa mine,nu ca voi....care nu ma iubiiiiiiti!!!!" biggrin.gif
De ce n-o iubim?Ca tre' sa-si faca ordine la jucarii singura! laugh.gif

Oameni buni....eu cred ca important este ca micutii nostri sa fie sanatosi,in primul rand,ca ce facem pentru ei,ca avem sau nu bani....le facem cu randul,sanatosi sa fim si noi pe langa ei! yes.gif




PS.Am o prietenuta a carei fetita este bolnava de cancer....azi dimineata au plecat in graba mare la Szeged,unde copiluta de doar 4 anisori,a mai fost operata.I se vor face investigatii (RMN si ECO) , insa pentru ca doar cu o luna in urma i-a fost facuta o procedura foarte ciudata (nici nu stiu despre ce e vorba,chimioterapie parca) din cauza revenirii bolii,medicul de acolo i-a zis ca de se confirma revenirea bolii nu ii mai poate face nimic.Ganditi-va la disperarea acestei mame,ganditi-va la chinurile pe care sufletelul asta mic le-a indurat si le tot indura de 2 ani incoace....sunt mult prea multi copilasi necajiti in lumea asta....Haideti sa fim buni si sa gandim frumos macar acum,in prag de Craciun! smile.gif
krondet
intrebare pentru toti parintii:

Ce v-ati dorit, fatza de ce aveti?

Eu ma gandeam "ce voi face daca va fi baiat"...dar, sincer sa fiu, parca sunt mult mai multumit ca este fata!
Si nu datorita zvonului public "fetele sunt mai atasate de tata decat de mama"... ninja.gif
Si, o sa fie marmota lu' tata o baietzoaica si 3/4 rolleyes.gif

Alex-F1
Cum stati cu partea "murdara" a lucrurilor? biggrin.gif Adica "caca" si "pipi"....cand ati inceput la olita? Cand s-a cerut la olita? Cand s-a renuntat la scutece? Chestii de astea....
Legionaru'
Cateva cadre de seara trecuta! drive.gif






Mariustom
offtopic.gif Legionareee, îi faci în ciudă lui Alex ???
Lasă-l în pace, că a mai primit un "șoc" (e dator la Sky tongue.gif) whistling.gif

On topic: Superbă poza din mijloc thumbsup.gif
drabisan
Legionare, cu cine seamana taica-su wink.gif ?
NGZ
Alex, nu-mi mai amintesc foarte bine partea asta mai neplacuta, dar stiu sigur ca la 2 ani nu mai foloseam deloc scutece absorbante.

AMP, te-ai gandit foarte bine. Mi-o si inchipui pe ce mica patrunsa de emotia momentului.
Totusi a si eu o melamurire: -Cine este Zana cea Buna ?
Alex-F1
Ohoooo.....bine-ar fi la 2 ani (ma refer cand implineste 2 ani) sa scapam de chestiile absorbante!!! thumbsup.gif Momentan noi de la 1 an si 2 luni spunem "caca" si atunci vine repede olita (pe care o folosim de la 7 luni), dar faza dura e ca "caca" inseamna si lipsa mare si cea mica laugh.gif ... dar e bine si-asa deocamdata.....intr-o seara a facut pipi pe prosop dupa baita si l-am intrebat "ce-ai facut?", iar el spune senin "caca"!!! De vreo saptamana incercam sa-l facem sa spuna "pipi" cand ii vine doar lipsa mica.....el asa spune saracu "pipi", dar cand ii vine, tot "caca" zice....ma rog, e bine si-asa!!! Pipi face in pampers la greu, dar caca tot mai rar gasim in pampers si cand gasim, ii aratam si-i explicam ce rusine e sa faca in pampi....se uita saracu la caca din pampi cu un aer de vinovat, ca si cand ar zice "promit ca nu se va mai repeta" biggrin.gif

Cool pozele Legionare thumbsup.gif .... si copiii draguti tare....masinuta aia rosie e faina faina....si a mica a ta pare destul de bine facuta pt. 1 an si 2 luni in comparatie cu cel mic al finului (banuiesc ca el e, nu?)....n-ai zice ca-s doar 2 luni intre ei.... cam cat costa asa niste agregate pe roti?....ca nu m-am prea uitat fiindca nu m-a interesat deocamdata, dar am auzit ca ceva de calitate e destul de scump....cateva sute de RON.... confused.gif ....pe la vara cand implinim si noi 2 anisori, poate ma bag si io la un Jeep ceva... whistling.gif

Ce ziceti, de Craciun are rost sa aducem pe cineva imbracat in Mosh sau e prea devreme? ....am io ce am cu "prea devreme" asta biggrin.gif .... la 1 an si 4 luni va fi totusi destul de mic, dar parca totusi ar merita show-ul smile.gif .... plus ca deja il arata in poze pe Mos Craciun, barba, caciula, sania, bradul....dar de spus mosului nu prea avem ce sa-i spunem, decat: tata, mama, momo (bunica), papa, caca, pipi, aie (portocale), imitat cateva animale (calu, catelu, maimuta, lupu, gasca), iar de aratat am putea sa-i aratam doar: dans, vreo 30-40 de animale/pasari/insecte, niste fructe si culori, literele A si E, cum ducem pampi la gunoi, cum punem papuceii in dulap, unde e nasu, gura, urechile, ochii, parul, burta, degetele, buricul, bulanu, putza, ceasu, cum zboara avionu....si de astea.... rolleyes.gif ....hmmm.....ar fi destule totusi de spus/aratat la mosh, dar intrebarea e daca ar avea chef sa le faca pe toate chiar atunci in prezenta mosului....creca mai bine nu chinuim copilu.....ca este vreme.....sau?
Arheopterix
Fata adevarata a lui Eric.
Dracusor.
Am fost intrebat de dif oameni daca cumva ii dau anabolizante sau daca i-am schimbat bateriile cu unele nucleare.
NGZ
Alex, cred ca e prea devreme pentru un Mos Craciun. E posibil sa se sperie. Parerea mea...
Alex-F1
laugh.gif tare de tot poza cu dracusorul... yes.gif ....si f. incurajator pt. noi cei cu copii mai mici.....ca sa stim ce ne asteapta.... unsure.gif ....cred ca are Eric o personalitateeeeee.... drag.gif E leu cumva? whistling.gif

Tot ce e posibil cu speriatul de Mos Craciun, desi pana acum nu l-am vazut sa se sperie decat de masina de spalat cand stoarce cu viteza mare si vibreaza putin....atunci pleaca de langa ea si vrea in brate (dar nu plange) laugh.gif nici de aspirator (in functiune) nu s-a speriat, a crezut ca-i ceva masina, a vazut ca are roti si a inceput sa-l impinga!!!...in rest nu s-a speriat nici macar de vreun animal, dimpotriva le-a si mangaiat (cal, porc, catel, pisica, pui, vaca, iepure, hamster).....totusi cred ca ai dreptate....cam micut....dar sa vedem ce mai zic si altii.... wink.gif Aaaa, parca o data a zis soacra-mea ca prima oara cand a vazut un elicopter aterizand f. aproape de ei (in curtea unei unitati militare), s-a speriat putin de la zgomotul mare, a vrut in brate la ea (dar tot fara plans), dar dupa aterizare s-a linistit si el....si de atunci stie cum sta treaba si cu elicopteru si nu se mai sperie.....daca-l intrebi cum face elicopteru, face cu gurita "uuuuuuu" si invarte manutele pe deasupra capului.... Dati dreaku micutii (si copiii in general) din ziua de azi....precis si ai vostri sunt la fel de isteti si de precoce.....noi n-am fost chiar asa la varsta lor.....aud niste faze in clasa a 4-a acum de exemplu de-mi sta mintea-n loc....la fel si faza cu vata in urechi a lui Eric....prea tare!!!!
Legionaru'
QUOTE(Alex-F1 @ Dec 9 2007, 07:45 PM) *
Cool pozele Legionare thumbsup.gif .... si copiii draguti tare....si a mica a ta pare destul de bine facuta pt. 1 an si 2 luni in comparatie cu cel mic al finului (banuiesc ca el e, nu?)....n-ai zice ca-s doar 2 luni intre ei....


A mea e mai domoala, finutu' e mai nazdravan, asta e cauza!
Si la varsta asta 2 luni diferenta se cunosc bine.
Arheopterix
Eric e Balanta.
Recent am facut greseala sa incep sa ii citesc "Aventurile lui TillBuchoglinda".
Din aceasi carte din care i-mi citea mie mama.
Problema e ca se pare ca am facut o greseala.
A inceput sa arate fundul.
Deocamdata numai la cei din casa.
Mi-e groaza ce va urma.
OaneA4
QUOTE(Alex-F1 @ Dec 9 2007, 07:45 PM) *
Cool pozele Legionare thumbsup.gif .... si copiii draguti tare....masinuta aia rosie e faina faina....si a mica a ta pare destul de bine facuta pt. 1 an si 2 luni in comparatie cu cel mic al finului (banuiesc ca el e, nu?)....n-ai zice ca-s doar 2 luni intre ei.... cam cat costa asa niste agregate pe roti?....ca nu m-am prea uitat fiindca nu m-a interesat deocamdata, dar am auzit ca ceva de calitate e destul de scump....cateva sute de RON.... confused.gif ....pe la vara cand implinim si noi 2 anisori, poate ma bag si io la un Jeep ceva... whistling.gif


Bai GAOZARE ce ma tot musti de CUR? In primul rand sa stii ca ingerasul meu este operat de hernie inghinala si tot in primul rand daca mai indraznesti sa-mi jignesti copilul imi bag P..A-n tine de tzaran prost. Ia sa pui si tu poze cu odrasla ta sa comentam si noi.
guerilla
vai de capu si de zilele mele....
mi s-a facut rusine. si greata. punct.
HalbaSus
OaneA4, ai un avertisment pentru limbaj basescian ! Te rog sa te potolesti !
mike.omega
@OaneA4: cu totii avem probleme in familie si sunt sigur ca fiecare si le stie pe ale lui dar reactiile de genu asta denota orice altceva decat ceea ce vrei tu sa demonstrezi. Nu cred ca trebuie sa-ti explic cum poti aborda un membru al forumului daca ai sa ii spui lui ceva, personal wink.gif
S O R I N
CITAT(HalbaSus @ Dec 10 2007, 01:06 PM) *
OaneA4, ai un avertisment pentru limbaj basescian ! Te rog sa te potolesti !


Nici acel amanunt nu e normal. no.gif
Arheopterix
I'm out .....
DORU
QUOTE
Bai GAOZARE ce ma tot musti de CUR? In primul rand sa stii ca ingerasul meu este operat de hernie inghinala si tot in primul rand daca mai indraznesti sa-mi jignesti copilul imi bag P..A-n tine de tzaran prost. Ia sa pui si tu poze cu odrasla ta sa comentam si noi.


Daca si cand vorbim despre copii ramanem aceeasi Homo Sapiens de grota... inseamna ca am ajuns tare jos. ermm.gif
f1anatic
QUOTE(OaneA4 @ Dec 10 2007, 03:21 AM) *
Bai GAOZARE ce ma tot musti de o.O? In primul rand sa stii ca ingerasul meu este operat de hernie inghinala si tot in primul rand daca mai indraznesti sa-mi jignesti copilul imi bag P..A-n tine de tzaran prost. Ia sa pui si tu poze cu odrasla ta sa comentam si noi.


Oane4 - dezaprob total limbajul de camionagiu isterizat !
Sugerez sa iei o pauza de bunavoie si nesilit de nimeni de pe acest topic vreo citeva zile pina cind te mai aerisesti.
AMP
Uffff......am scris o tona,am apasat gresit si s-o dus tot postul.... verymad.gif

Nah,bun!....Lipsesc si io ca tot omu' peste vichend si ce sa gasesc?mama mia!....Oane,vine sarbatoare sfanta,fi mai bun si mai iertator,nu-i pacat?!

krondet,sa iti raspund si io la intrebare:in sarcina cu Luana,desi aveam deja un baiat acasa,imi doream tot baiat...si pe la 8 luni asa,am aflat ca baiatul din burta nu-i cu putza...nah!si m-am dezamagit io oleaca asa....dar mi-a trecut repejor cand l-am vazut pe ta-su cu ochii in lacrimi pironiti pe ecranul ecografului.Si acuma pot spune ca mi s-a cam indeplinit visul,ca am acasa o fata de baiat si un baiat de fata... teehee.gif

Legionarule...super faine pozici....subscriu si eu lui Mariustom:cea din mijloc e cea mai frumoasa!

NGZ....hihihihi...nu stiu...o dau cotita si ma ascund ca mortu'-n popshoi!... ceva imaginar,nu?Ca si Mos Craciun....si uite asa starnim exercitiu de imaginatie si fantezie copiilor nostri!

Alex,ma gandesc ca e prea devreme pentru un mos acasa....Din experienta iti spun ca abia pe la 4-5 ani incep sa realizeze care e treaba cu Mosii si Iepurasul de Paste.Rabdarica!

Arheopterix...simpatic rau dracusorul Eric! Azi funduletul,maine.... rolleyes.gif
NGZ
Parca nu era de ajuns ca a scris el, il mai luati si voi si-l tot repetati ! teehee.gif
Adminilor, poate ar fi bine sa stergeti vorbele astea urate. Deranjeaza la vedere si la minte !
RUE
oana la 1 an si 9 luni striga "POCACIUN" cand vede mosii agatati sau desenati.
faza e ca la aia mari de la hipermarket care dau din o.O si suna ceva in ei nu se apropie si chiar plange daca o duc aproape.
asta acum o luna cand nu prea stia de pocaciun.
o sa mai incercam in weekend la cumparaturi ce zice.

azi a zis de dim prima propozitie simpla: TATA FACE BAIA!

abia astept sa ajung acasa si sa vorbim...
drabisan
QUOTE(AMP @ Dec 10 2007, 04:21 PM) *
Legionarule...super faine pozici....subscriu si eu lui Mariustom:cea din mijloc e cea mai frumoasa!


Si uite asa ajunge Legionaru sa fie laudat pentru o poza in care el e in obiectiv...
Legionaru'
E facuta de domnul moderator de pe aria Toyota!
Eu doar am selectat-o!
krondet
ursul are 1 an, claudia 3 luni....sa vedem cu cat se scurteaza durata lui de viata, pe masura cresterii ei thumbsup.gif
Alex-F1
QUOTE(Arheopterix @ Dec 10 2007, 07:39 AM) *
I'm out .....


Me too.....no comment.....unde dai si unde crapa.....holly crap confused.gif blink.gif
AMP
QUOTE(krondet @ Dec 11 2007, 07:05 PM) *
ursul are 1 an, claudia 3 luni....sa vedem cu cat se scurteaza durata lui de viata, pe masura cresterii ei thumbsup.gif



Iiiiioooooooiiiiiiii....krondet,ce printesica frumoasa si dulce ai!!!!! kiss.gif Sa-ti traiasca sanatoasa si viata cat mai lunga ursului! yes.gif
RUE
canapele de inlocuitor de piele, deschise la culoare scrise cu pixul.... vinovat minor!
se cere sfat pt stergerea musamalei respective...

multumesc.
NGZ
Rue, cred ca merge cu alcool.
RUE
incercat cu spirt.. al dracu pixu...
mike.omega
Am vazut la un magazin de incaltaminte(Otter parca) ca aveau niste solutii de scos urmele de pix de pe genti de piele spre exemplu smile.gif insa trebuie sa fie proaspete biggrin.gif
Alex-F1
QUOTE(RUE @ Dec 12 2007, 02:13 PM) *
se cere sfat pt stergerea musamalei respective


Moshule, Loganu tau cu ce merge? rolleyes.gif Sau mai este pe la chimicale terpinol, un fel de diluant, dar mai slab.....cred ca merge cu una din astea.....sau chiar cu amandoua..... thumbsup.gif
AMP
RUE,Daca nu a iesit cu spirtu'....cam nashpa...Sa nu dai cu acetona de unghii,ca se decoloreaza....Incearca la chimicale....tre' sa iti recomande ceva acolo...

Aseara a fost serbarea de Mos Craciun la gradi....Luana si colegii au fost fulgusori de nea...m-am emotionat de numa'....
Iata copiluta mea:



Click to view attachment
Click to view attachment







Luni flacaul meu are serbare,va fi o sceneta...parintii vor cumpara bilete de intrare la sceneta....elevii vor vinde felicitari facute de ei,biscuiti,suc si sandvisuri....iar la sfarsitul serbarii banii stransi vor fi donati Spitalului de Oncologie Louis Turcanu,pentru copii,din Timisoara.De fapt serbrea se numeste "Mos Craciun pentru fiecare".

Cam asta ...
NGZ
AMP, frumoasa printesa ! Ai grija ce scrie Zana cea Buna in caietul fermecat !

RUE, fiica-mea nu a scris pana la varsta de 9 ani niciodata pe usi sau pereti. Din clasa a II-a statea singura de la 12, cand venea de la scoala, si pana seara, cand ne intorceam noi de la munca. Si... in clasa a III-a, fiind puternic impresionata de povestea lui Nefertiti (CD si reviste cumparate), a scris MARE pe peretele din sufragerie NEFERTITI. A trebuit sa zugravim. Sigur ca povestea asta nu te ajuta la curatarea pixului, dar poate te ajuta in vreun fel... yes.gif

Am uitat. A scris totusi o data, in jurul varstei de 2 ani, pe o usa. Da, dar usa era a soacra-mi, asa ca am trecut-o la fapte bune.
Alex-F1
QUOTE(NGZ @ Dec 13 2007, 01:11 PM) *
A scris totusi o data, in jurul varstei de 2 ani, pe o usa. Da, dar usa era a soacra-mi, asa ca am trecut-o la fapte bune


laugh.gif ... si soacra tot la fapte bune a trecut-o? biggrin.gif Eeeee, is tot mai curios cate si mai ales ce fel de traznai o face al meu pe masura ce va creste....pana la proba contrarie io inca sustin sus si tare ca un copil se poate invata de catre parinti ce e voie sa faca si ce nu....cu perseverenta se poate....nu e usor in toate cazurile, uneori e al draku de greu, dar se poate.....la noi pana acum a tinut faza.....la orice chestie care nu trebuia s-o faca, i-am tot spus si i-am repetat de enshpe mii de ori fara oboseala pana cand a priceput.....multi imi zic "lasa ca vorbim noi mai tarziu".....tot ce-i posibil ca mai tarziu sa nu mai fie la fel de roza situatia, dar cel putin vom sti c-am incercat prin toate mijloacele {ortodoxe} cu putinta! Faza la care "lucram" acuma e bagatul picioarelor in incaltamintea (de strada, nu de casa) a mea sau a sotiei si plimbatul prin casa cu ea....de fapt nu face decat cativa pasi si intervine cineva cu explicatiile de rigoare.....de 2 ori, de 10 ori, de 50 de ori, pana pricepe....si deja 80% e rezolvata si asta....rar il mai apuca ticul asta....in curand va renunta la el.....si va aparea altul smile.gif ....si uite-asa viata e frumoasa pt. toti.... wink.gif
AMP
NGZ,multumesc frumos de apreciere!Intradevar e printesa (cea razgaiata) a casei....sti tu ce vreau sa spun! rolleyes.gif ....Haide,maaaaah,ca nu ma dau io zana cea buna.... teehee.gif ...da' ce sa facem????Tre' sa eziste si un cuiul lui Pepelea undeva,pai nu?!
Apropos de scris pe pereti:eu am umplut peretii in copilarie,cu diverse picturi abstracte.Surorile mele nu au facut asta.Urmatorul care a facut victima peretii a fost fi-miu,care scria numai cu pixul sau carioca.Bucuria mea e mare ca Luana nu are veleitati d-astea artistice,in schimb se mazgaleste cu ce-i pica in mana incepand cu fatza si terminand cu hainutele si consuma la greu caiete(si p-ale lu' fra-su,inclusiv alea de teme)si cate un top de A4 la juma de an.... pinch.gif

Alex...ai dreptate:cu perseverenta si radbare orice este posibil...ai toata admiratia mea ca poti reusi asta....parole! thumbsup.gif


Eu una nu ma pot lauda....radarea mea e pe duca probabil....poate si din cauza ca imbatranesc(imi caut si eu scuze acuma...). whistling.gif



Sa aveti parte numai de bine!
RUE
oana mai pune mana si la stampile si umple si parchetul de SRL uri dar mai ales foile, rar pe covor, nu au ramas urme... inca. la pereti nu a atentat cu stampila inca.
dar cu pixu.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.