Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Despre copii.....
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Probleme Sociale
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33
krondet
QUOTE (StarorenzaAbsinth @ Jul 29 2009, 12:34 AM) *
Observ ca majoritatea au copii de aici.
Toti sunt frumosi, si fiecare are ceva special.

Vor trece ani prafuiti prin mori de vant pana o sa-mi fac si eu un "ucenic" ca sa-mi tina de urat... Sa-mi mai smulga din ganduri si sa ma puna pe picioare. mellow.gif


"ucenicul" nu-ti va tine de urat - iti va face viata mai bogata. Iti va da o gramada de MULTE alte ganduri, si nu te vor mai tine picioarele!
DAR...cand iti va zambi...toate caderile vor disparea. thumbsup.gif
astfel ca...sterge praful!
AMP
Uau...krondet,sunt speechless.... arigato.gif thumbsup.gif ce frumos ai scris despre "ucenici"! smile.gif

In Timisoara se deschide expozitie de dinozauri...aviz pentru Alex si RUE,daca sunteti in oras,sambata si duminica....nu ma intrebati orar si cost.....azi am vazut si eu,trecand prin fata pe la Kaufland...intersectie Circumvalatiunii cu Ghe.Lazar.Iata dovada:


Click to view attachment


Click to view attachment
RUE
oana e in caras la bunici... asa ca dinozaurii ei sunt cei 7 catelusi mici mici cu care umbla in haita prin curte. bicicleta, jucarii, 2 fetite mai mari ca ea fapt ce simte ca i se da importanta maxima.
Alex-F1
QUOTE (AMP @ Jul 31 2009, 10:58 AM) *
In Timisoara se deschide expozitie de dinozauri...aviz pentru Alex si RUE


De fapt uichendu asta expozitia se inchide, ca e deschisa de vreo saptamana! tongue.gif Am vazut-o si noi, dar am zis ca n-are rost sa-i dam copilului motive in plus ca sa viseze urat noaptea, ca si-asa uneori mai zice c-a visat un dinozaur intr-o groapa si alte SF-uri de astea!!! blink.gif Mai bine un strand.....sa ne facem incalzirea pt. Grecia wink.gif
AMP
Fain,deci voi ati vazut-o...expozitia zic?!

Nu mai conteaza,oricum...cert este ca nici nu-mi vine sa ies din casa,la cat e de cald...nici macar la strand.Is inca cu impresiile varza de dupa Croatia,asa ca stau la umbra in casa...

No,vaz ca va distrati la maxim in apa....minunat!Si distractie maxima,de asemeni,in Grecia!
RUE
alex, ai fost la UMT?
Alex-F1
Nu la UMT am fost, ci la Termal ( http://www.strainatate.org/news_2089_Inves...-Timisoara.html ).....n-am gusturi rele, a? biggrin.gif
AZAZEL
a sunat ceasul si pentru mine.
la sfarsitul lui ianuarie fac 31 de ani si nu mai pot amana. ca atare ne-am decis ca incepand cu 15 septembrie sa ne lasam de fumat si incepand cu vacanta de iarna sa incercam sa facem si noi un copil.
mie imi plac mult copiii mici insa la acest moment imi place doar sa ma joc cu ei si nu sa am responsabilitatea zilnica a unuia. cred ca rolul de parinte atunci cand copilul este f mic este unul destul de dificil si obositor.

ramane de vazut cum va fi insa sunt disperat ca nu cumva sa apara eventuale complicatii. stiu un cuplu ce abia dupa 3 ani de incercari au reusit si ei sa aiba un junior.

la mare cu cu nepota-miu in brate si cu junioara lui RUE:
AMP
AZAZEL....pai bafta maxima! thumbsup.gif Si la lasat de fumat si la pus de mamaliga....sa fie intrun ceas bun si lasa grijile deoparte.....toate astea cu responsabilitate si ce intrebari mai ai,se rezolva pe parcurs.....majoritatea vin de la sine......Insa "institutia parinteasca" nu e egalata,parerea mea,de nimic pe lumea asta.....
Complicatii nu ai sa sti daca vor aparea,atata vreme cat pana acum nu ati incercat sa aveti copii....asa ca lasa disperarea si puneti-va pe treaba whistling.gif
Ce se intampla unora,nu e musai sa patiti si voi....
Rolul de parinte,pe langa tot ce inseamna a fi parinte,aduce cu el si imense si nestiute satisfactii....nu numai suparari si disperare......si toate aceste fericiri si bucurii ingroapa imediat si suparare si tristete si dezamagire....ai sa vezi....
De fapt,vom vorbi mai incolo despre asta.....sa fim sanatosi pana atunci.
Vorbiti cu parintii vostrii,despre experienta lor de parinti.....eu nu am mai avut sansa asta....daca tu o ai,nu o rata.
Bafta maxima ! thumbsup.gif
krondet
QUOTE (AMP @ Aug 10 2009, 10:49 PM) *
Rolul de parinte,pe langa tot ce inseamna a fi parinte,aduce cu el si imense si nestiute satisfactii....nu numai suparari si disperare......si toate aceste fericiri si bucurii ingroapa imediat si suparare si tristete si dezamagire....ai sa vezi....
De fapt,vom vorbi mai incolo despre asta.....sa fim sanatosi pana atunci.
Vorbiti cu parintii vostrii,despre experienta lor de parinti.....eu nu am mai avut sansa asta....daca tu o ai,nu o rata.
Bafta maxima ! thumbsup.gif


corect - Agonie si Extaz - simultane
Alex-F1
QUOTE (AZAZEL @ Aug 10 2009, 04:38 PM) *
a sunat ceasul si pentru mine


Ce sinistru ai spus-o frate..... mellow.gif

QUOTE (AZAZEL @ Aug 10 2009, 04:38 PM) *
la sfarsitul lui ianuarie fac 31 de ani si nu mai pot amana


Altceva conteaza in primul rand, nu varsta..... wink.gif

QUOTE (AZAZEL @ Aug 10 2009, 04:38 PM) *
mie imi plac mult copiii mici


Si cand nu vor mai fi mici, n-o sa-ti mai placa? teehee.gif

Frate, bafta maxima iti doresc si nu dispera, ca nu e cazul si nici momentul.....sunt copii care nici nu simti ca-i ai si copii care-ti scot peri albi din prima zi.....dar nu uita cel mai important lucru: COPIII SUNT OGLINDA RELATIEI PARINTILOR......adica, cu cat relatia dintre voi e mai profunda, mai sincera, mai armonioasa, mai bazata pe dragoste in forma pura, cu atat copilul va fi mai bun, mai "reusit" (cum le place unora sa spuna) din TOATE punctele de vedere (mai istet, mai sanatos, mai frumos, mai capabil, mai cuminte, mai echilibrat etc etc etc)! thumbsup.gif
AMP
Frumos spus,Alex!Armonia din familie se reflecta in caracterul copilului...de altfel copiii sunt cei ce-si copiaza parintii,cum e si firesc... smile.gif
krondet
QUOTE (AMP @ Aug 14 2009, 07:35 AM) *
Frumos spus,Alex!Armonia din familie se reflecta in caracterul copilului...de altfel copiii sunt cei ce-si copiaza parintii,cum e si firesc... smile.gif


pe aproape...."copiii sunt cei ce-si corecteaza parintii"
Alex-F1
De baut la toata lumeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! beer.gif drunk.gif band.gif Am implinit 3 anisori....!!!!!!!! banana.gif sorcerer.gif yup.gif Nu prea-i era lui clar ce-i cu motorul ala chiar acolo pe tortul lui..... 36182451.gif
Oana
sa-ti traiasca piciul... e baiat mare acum. cum a fost petrecerea? cadourile?
RUE
muuulti aaani traiaaascaaa, laaaa muuuulti aaani! de la noi toti cu Oana in frunte.
este chiar pe genunchii mei acum dupa ce ne am uitat la torturi.
Oana mea pedaleaza de zor si pune la frane din pedala acum.... o sa aiba viata scurta cauciucul de spate.
cat sta la bunici are o alergie in zona si ii apar blande pe piele si se scarpina. inca nu stim de la ce sunt.
cand vine la timisoara dispar.
pmhoria
Sa-ti traiasca prichindelul, Alex! Sa fie mare si voinic. smile.gif
RUE
vaccin prevenar (pneumococic, meningita, etc...)
dr oanei ne a zis sa facem vaccinul. pe langa pret 320 ron ca e futil.
oana are 3 ani si jum.
ateptam sfatul parintilor de pe forum.
krondet
QUOTE (RUE @ Aug 26 2009, 04:02 PM) *
vaccin prevenar (pneumococic, meningita, etc...)
dr oanei ne a zis sa facem vaccinul. pe langa pret 320 ron ca e futil.
oana are 3 ani si jum.
ateptam sfatul parintilor de pe forum.




s-a mai discutat tema vaccinaturilor..."daca nu-i obligatoriu - PAS" whistling.gif
Alex-F1
Sarumana de urari arigato.gif Oana, petrecerea a fost f. faina, dar scurta (2 ore), Andreas a avut 10 prieteni invitati, alti 4 au lipsit motivat, la plecare s-a lasat cu scandal la unii (la noi nu, din fericire 39110506.gif ...omul a inteles ca e gata), cadourile....fie-ti mila si nu ma pune sa le enumar.....multe oricum, abia mai am loc sa pasesc la el in camera!!! wacko.gif Uite, chiar o fetita care trebuia sa vina la party avea meningita....are aproape 4 ani, vaccinata doar cu vaccinurile obligatorii (cele gratuite), nimic in plus....si a luat-o..... sad.gif Nici nu mai stiu ce sa cred/zic.... confused.gif Ne-am masurat inaltimea la 3 ani fix....avem fix 100 cm!!! thumbsup.gif
AMP
Cam tarziu m-am trezit si eu,draga Alex,insa mai bine mai tarziu decat niciodata iti urez sa va traiasca si sa va creasca mare flacaiasul,sa fie sanatos ,cuminte si sa va umple viata numai de bucurii si fericire!LA MULT ANI!
Frumos tortuletul...
Legionaru'
QUOTE (Alex-F1 @ Aug 22 2009, 12:27 AM) *
De baut la toata lumeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! beer.gif drunk.gif band.gif Am implinit 3 anisori....!!!!!!!!


La multi ani!
Sa fiti sanatosi si iubiti!
AMP
Click to view attachment


De pe drumuri de munte...in excursia catre Semenic,de duminica... smile.gif

La noapte plecam la Cluj...mergem la un control la "imioara"....tineti-ne pumnii sa fie in regula! down.gif
Legionaru'
Suntem alaturi de voi! yes.gif
Alex-F1
Si noi.....sa hauzim numai de bine!!! yes.gif Noi am inceput gradiiiiiiii......fuuuuu......prima saptamana fu cum fu.....toate bune, dar cu mult plans dupa mami si tati.....cica plangea 70-80% din timp ohmy.gif ma rog, mai mult smiorcaiala decat plans, ca era fara lacrimi.....dar in rest a mancat bine, a cerut la pipi, totul a fost ok....mai cerea in brate....creca simtea nevoia sa mai fie alintat, fiindca mami si tati lipseau.....nu s-a opus, plecam in fiecare dimineata fara scandaluri, dar mergea pe drum plangand.....mi se rupea sufletul, gandindu-ma oare ce-o fi in mintea lui..... sad.gif Din 2 grupe mici (cam 60 de copii), cica doar al meu si inca o fetita plangeau in halul ala! teehee.gif De luni insa, dupa zilele libere de weekend, treaba s-a imbunatatit simtitor in fiecare zi, pt. ca azi sa ne spuna doamna ca nu a plans decat vreo 5-10 minute dimineata, dupa ce-am plecat noi, in rest DELOC.... yes.gif A inceput sa-si dea drumul, ocazie cu care doamna deja a si observat ca "e un copil foarte, foarte frumos, istet si destept, nici nu incape vorba".....that's my boy!!!! wub.gif Unii zic ca peste vreo 2-3 saptamani abia o sa astepte sa mearga la gradinita.....vreau s-o vad si pe asta.....nu ca n-as crede ca e adevarat biggrin.gif
Legionaru'
Pe 21 septembrie 2009 am implinit 3 anisori.



S O R I N
Sa ti traiasca Florinele !

AZAZEL
am uitat sa zic: pt ca ne pregatim de copii, ne-am lasat amandoi de fumat de doua saptamani. ba chiar eu in ultimile 4 zile premergatoare inceputului celor doua saptamani, am fumat doar doua tigari pe zi.
e greu sa treci de la 15-20 tigari pe zi timp de 12 ani la 0 tigari. de fapt, eu ma mai lasasem anterior in 2004 pret de 8 luni dar parca atunci mi-a fost mai usor.
acum e DEFINITIV.
AMP
Legi si Alex,multumesc de sustinere! yes.gif

Legi,LA MULTI ANI!,intarziat,micutei voastre!Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!Frumoasa fata!

Alex,mult succes mai departe studentului de grupa mica!Asa e la inceput,plang micutii,se simt abandonati....insa incetisor isi va reveni,deja ai vazut progresul facut!Succes maxim in continuare!

Azazel....felicitari ca ai reusit sa renunti la fumat!Este greu,adevarat ,renuntarea la acest viciu,insa iti faci un bine atat tie ,cat si celor din jurul tau.Iti doresc bafta si abia astept sa ne anunti ca e cu ochisori!

In alta ordine de idei.....sa va zic ca per ansamblu e bine.Pe don'soara mea au vazut-o doi medici,un chirurg si un cardiolog...amandoi au spus cam acelasi lucru,in ceea ce m-a interesat pe mine....asa ca canalul atrial cel micut va ramane vesnic acolo unde este,cu un risc de 1% de a dezvolta probleme peste timp si de a se pune in discutie o eventuala operatie de a-l inchide,iar alta chestie cu care printesa va trai toata viata va fi ca una din valvele valvei tricuspide nu se va plia corect,asa cum trebuie ,niciodata,ci va mai scapa olecuta de sange pe langa ea,de unde mereu va exista o regurcitare minora in zona.Se pare ca asa cum unii se nasc cu un ochi mai mic si unul mai mare,cu un picior mai scurt si altul mai lung si tot asa mai departe....asa si Luana s-a nascut cu aceasta problema cu care isi va duce intreaga viata...nu este grav,va trai si se va dezvolta absolut normal,ca oricare alt copilas,are voie sport de performanta,daca va dori,chiar este recomandat si anual trebuie sa mearga la control.In mod exceptional,daca se va simtit ciudat,altfel,este obligatoriu sa fie tinuta sub observatie atenta,eventual sa se ajunga la operatie....insa asta se va intampla,cum scriam,in 1% ala....
Ma apuca un ras cu lacrimi....daca intelegeti ce spun....

No,sa auzim de bine....Doamne ajuta tuturor!
Legionaru'
Va multumesc pentru urari! Le intorc cu mare drag!

krondet
QUOTE (AMP @ Sep 27 2009, 08:30 PM) *
va trai si se va dezvolta absolut normal,ca oricare alt copilas,are voie sport de performanta,daca va dori,chiar este recomandat si anual trebuie sa mearga la control.In mod exceptional,daca se va simtit ciudat,altfel,este obligatoriu sa fie tinuta sub observatie atenta,eventual sa se ajunga la operatie....insa asta se va intampla,cum scriam,in 1% ala....


No,sa auzim de bine....Doamne ajuta tuturor!



Bravos....am intalnit o zicere universal aplicabila "Cand omul vrea sa traiasca..medicina e neputincioasa" thumbsup.gif
si...la ce sport de performanta te vei apuca (impreuna cu fata) ninja.gif
AMP
QUOTE (krondet @ Sep 28 2009, 12:20 PM) *
Bravos....am intalnit o zicere universal aplicabila "Cand omul vrea sa traiasca..medicina e neputincioasa" thumbsup.gif
si...la ce sport de performanta te vei apuca (impreuna cu fata) ninja.gif




Pai krondet...la varsta mea ma mai primeste sa fac sport numai cu privirea....ca altfel,nici gand.... laugh.gif
Pai nu stiu ce sport va dori sa faca Luana,habar nu am.... blink.gif
Alex s-a apucat abia acum,la aproape 14 ani de performanta,de rugby.Deja a participat la un campionat national de juniori si au iesit vice campioni.

Deocamdata nici ea nu stie ce vrea:i-ar place dansuri,balet,inot....vom vedea... smile.gif
Alex-F1
Rugby???!!! ohmy.gif Vezi sa nu stai in calea lui, ca poate te darama!!! biggrin.gif Bravo Ana, ma bucur pt. printesa ca totul e ok si multa bafta in continuare!!! yes.gif La noi la gradi e a patra saptamana si acum totul e ok.....nu mai plange ziua, doar dimineata cand intra in sala mai caraie putin si spune "da sa vina tati sau mami dupa mine", dar ii trece imediat! smile.gif Si-a dus un iepuras de plush la gradi si il lasa acolo, spune ca pazeste gradinita noaptea, iar in weekend il ia acasa! biggrin.gif De vreo 2-3 ori cica a cerut a doua portie de supa! Azi e prima sedinta cu parintii.....io sunt de tura la job, asa ca va merge sotia.... confused.gif
klm
De astazi dimineata icepand cu orele 09:37 sunt fericitul posesor al inca unui nepotel banana.gif bunny.gif drunk.gif band.gif
FAR EASTERN
Sa-ti traiasca, unchiu'! thumbsup.gif
Legionaru'
Sa-ti traiasca! Si sa fie la fel de coltos ca tine! thumbsup.gif
AMP
Salutare,

Alex...multumesc!Bag seama ca Andreeas e deja veteran la facultate... thumbsup.gif .Ma bucur mult ca s-a obisnuit,iar treaba cu iepurasul e o chestie faina.Bine ca educatoarele sunt intelegatoare si il lasa cu iepurasul...Bafta in continuare!

klm,sa-ti traiasca sanatos!Felicitari! thumbsup.gif


A trecut si pe la noi toamna cea colturoasa....Saptamana trecuta a fost organizata excursie de catre gradinita,au vizitat pompierii si aeroportul....In urma vizitei la aeroport Luana s-a ales cu o bronsita urata,drept pentru care am pus niste intrebari,pertinente zic eu,la doamna educatoare.Si rau am facut,ca m-a luat val vartej pe sus de m-am izbit de toate ideile care le aveam in creieri in dimineata aia....Problema nu a fost ca Luana s-a imbolnavit,cat faptul ca inca din august imi bat gura ca as vrea putin mai multa atentie fata de ea.Ori la excursia de aeroport pe doamna a durut-o direct in Gara de Nord,in sensul ca fermoarul de la geaca Luanei "s-a stricat" si din vina mea s-a imbolnavit ,ca nu a avut fular si manusi....si cu toate astea,chit ca traim in era satelitilor orbitali si s-a inventat telefonia mobila,cine sa ma mai sune si pe mine sa imi spuna toate astea,ca poate aduceam alta geaca de acasa,manusi si fular?!Nu s-a putut,ca tipau copiii.....asa ca Luana,pe un vant ingrozitor si pe un frig de 10 grade....era pe pista,incercand sa isi stranga pe ea geaca,de frig.Seara a avut 39 si cum pe hartiuta de la Cluj scrie mare ca indicatie,profilaxia cu antibiotic.....la asta am ajuns.Asa ca degeaba am tinut-o sa nu se imbolnaveasca,ca de ceea ce m-am ferit nu am scapat....a venit altcineva si mi-a dat tot sensul si rostul peste cap.
Taman asta am vrut sa-i explic doamnei cu creierul verde,care e prea tanara si prea se increde in proaspat facultatea de psihologie terminata....ca am dat peste urechi cu obloane pe ele....a repetat papagal ca ea a facut tot ce a depins de ea,ca se simte cu constiinta impacata.In plus am aflat ca sunt frustrata si neglijenta,drept pentru care i-am urat din inima stimatei doamne,sa ajunga fest la frustrarile mele de mama si,daca se va intampla sa ne mai intalnim,sa o intreb cat de bine se simte frustrata.
Capitolul a fost incheiat cu o discutie telefonica,in care am cerut scuze ca sunt caustica si in care am fost asigurata ca voi fi sunata pentru cea mai mica intamplare ce se va petrece cu mandra....asa sa fie.
Asta seara am sa-i dau Luanei ultima tura de Augumentin si sper sa fie si ultima pe acest an scolar....

Asa ca,Alex.....grija cu doamnele.Oricat de saritor si de cumsecade ai fi,ele pica mereu in picioare si iti pun in cap toata clica de 'izde din gradinita....de la directoare la femeia de servici,de nu te mai speli nici cu Pacificul.
Noi suntem ultimul an....tac si merg cu valul,insa sa le fereasca sfantul sa se mai imbolnaveasca Luana,ca sa mor io de nu ajungem la protv.... verymad.gif

In rest suntem in regula....Alex merge in continuare la rugby,ii place si se tine de sport....s-a mai dezvoltat putin,creste ca din apa....Cu scoala suntem la superlativ,inca.....ii place fizica si chimia....matematica a picat pe locul doi in cadrul preferintelor....
teehee.gif
Sa aveti un week end excelent!

Legi,ne vedem sambata la Danes! thumbsup.gif
Alex-F1
Bravo unchiuuuuuuu......sa-ti traiasca nepotelul!!!!!!!!!!!! drunk.gif band.gif

Mda.....si noi am fost betegi toti 3.....rosu-n gat, muci, febra, tuse, tot tacamul.....acuma e pe trecute, dar saptamana asta Andreas n-a fost la gradi.....sper sa n-o luam de la capat luni, cu scandaluri..... unsure.gif Cu doamnele noastre deocamdata e totul lapte si miere......directoarea si bucatareasa {sefa} stau cu noi in bloc, dar oricum io le-am zis la toate ce-am avut de zis, adica ceva de genu ca nu ma intereseaza absolut deloc de ceilalti copii, dar cu al meu sa fereasca Dumnezeu sa aud ceva de rau.....io le-am dat copilul in grija, asa ca ochii ca pe butelie, atentia marita la maxim, se se ocupe de el si sa se poarte cu el ca si cu copilul lor!!! ninja.gif
klm
Sar'na smile.gif!


As fi pus o alta poza insa abia ii incap zdranganele in ea biggrin.gif!
Alex-F1
Heheeeee.....dragu de el, cum face nani.... smile.gif Fuuuu, pai Andreas n-o avut atata par nici la 1 an!!! Unchiule, data viitoare sa nu mai vii la noi cu poze de astea nasoale (calitativ), ca te-am spart!!! verymad.gif La valoarea ta, ma astept la mai mult! biggrin.gif
AMP
Ioiiiii...unchiule,ce nepotel scump ai!Ptiui pe el!Si vorba lui Alex:fa si tu poze ca lumea! smile.gif

Alex...bine ca v-ati insanatosit!Eu va doresc din suflet sa ramaneti in aceste relatii frumoase de prietenie cu personalul gradinitei si ,Alex,sa nu faci ca mine,sa taci si sa inghiti....spune verde in fata,ca altfel ajungi prostul satului....Pupici lui Andreas,copilasul frumos si distractie maxima la botez!
krondet
QUOTE (AMP @ Oct 22 2009, 08:43 AM) *
Salutare,


A trecut si pe la noi toamna cea colturoasa....Saptamana trecuta a fost organizata excursie de catre gradinita,au vizitat pompierii si aeroportul....In urma vizitei la aeroport Luana s-a ales cu o bronsita urata,drept pentru care am pus niste intrebari,pertinente zic eu,la doamna educatoare.Si rau am facut,ca m-a luat val vartej pe sus de m-am izbit de toate ideile care le aveam in creieri in dimineata aia....Problema nu a fost ca Luana s-a imbolnavit,cat faptul ca inca din august imi bat gura ca as vrea putin mai multa atentie fata de ea.Ori la excursia de aeroport pe doamna a durut-o direct in Gara de Nord,in sensul ca fermoarul de la geaca Luanei "s-a stricat" si din vina mea s-a imbolnavit ,ca nu a avut fular si manusi....si cu toate astea,chit ca traim in era satelitilor orbitali si s-a inventat telefonia mobila,cine sa ma mai sune si pe mine sa imi spuna toate astea,ca poate aduceam alta geaca de acasa,manusi si fular?!Nu s-a putut,ca tipau copiii.....asa ca Luana,pe un vant ingrozitor si pe un frig de 10 grade....era pe pista,incercand sa isi stranga pe ea geaca,de frig.Seara a avut 39 si cum pe hartiuta de la Cluj scrie mare ca indicatie,profilaxia cu antibiotic.....la asta am ajuns.Asa ca degeaba am tinut-o sa nu se imbolnaveasca,ca de ceea ce m-am ferit nu am scapat....a venit altcineva si mi-a dat tot sensul si rostul peste cap.
Taman asta am vrut sa-i explic doamnei cu creierul verde,care e prea tanara si prea se increde in proaspat facultatea de psihologie terminata....ca am dat peste urechi cu obloane pe ele....a repetat papagal ca ea a facut tot ce a depins de ea,ca se simte cu constiinta impacata.In plus am aflat ca sunt frustrata si neglijenta,drept pentru care i-am urat din inima stimatei doamne,sa ajunga fest la frustrarile mele de mama si,daca se va intampla sa ne mai intalnim,sa o intreb cat de bine se simte frustrata.



Intrucat, cine-i produce un rau fetei mele isi produce un dusman pe viata banned.gif , in situatia descrisa mai sus, EU (cu toate opunerile, inevitabile, ale sotiei) as fi fact plangeri impotriva invatatoarei incepand cu conducerea scolii si terminand cu parchetul de pe langa inalta curte de castratie a injustitiei....si puneam si ucranienii pe ea. nuke.gif
Ramane sa fim atenti, in calitate de parinti, sa sa punem intotdeauna raul si neglijenta altora in fata. down.gif
Altminteri...sanatate multa si rabdare down.gif
AMP
Cam asta mi-a fost si mie intentia,Krondet....insa nu am ajuns cu gandul pana la curtea aia de castratie....dar am dorit sa subliniez ca trebuie sa stam in alerta mai mereu,caci increderea acordata nu e tocmai buna tot timpul.... mellow.gif
klm
CITAT(Alex-F1 @ Oct 22 2009, 04:07 PM) *
smile.gif Fuuuu, pai Andreas n-o avut atata par nici la 1 an!!! Unchiule, data viitoare sa nu mai vii la noi cu poze de astea nasoale (calitativ), ca te-am spart!!! verymad.gif La valoarea ta, ma astept la mai mult! biggrin.gif

Si niste ghiare de m-am speriat teehee.gif .
Pozele sunt facute de mamica lui cu telefonul din dotare la cateva ore dupa nastere, un telefon fara pretentii de camera foto (asa cum ii sta bine unui astfel de dispozitiv), dar avem filmari calitative facute in aceeasi seara smile.gif.
Multumim pentru urari, o sa le transmit mai departe (mai ales ca am auzit ca tu, Ana, te cunosti cu sor'mea... ).
Alex-F1
QUOTE (AMP @ Oct 23 2009, 03:25 AM) *
Alex,sa nu faci ca mine,sa taci si sa inghiti....spune verde in fata,ca altfel ajungi prostul satului....Pupici lui Andreas,copilasul frumos si distractie maxima la botez!


Io nu inghit nimic bre, asta-i sarcina voastra, a nevestelor! 36182451.gif Pai tocmai asta e un "defect" de-al meu, ca nu prea ma pricep sa fiu diplomat.....io spun verde-n fata ce-am de spus, fara ocolisuri, eschivari, perdele si alte artificii de astea, care nu fac altceva decat sa faca sa pari un pampalau, unul usor de "facut", in ochii celorlalti.....iar pe mine nu ma face nimeni devil.gif ........de cele mai multe ori ajuta atitudinea asta (mai ales in ziua de azi), dar mai sunt si cazuri cand nu ajuta, dimpotriva! confused.gif Pupici si voua, drum bun sa aveti si sa va distrati la superlativ!!!! banana.gif band.gif ....inca nu-mi vine sa cred ca ati pus intalnirea fix cand aveam io botezul......de unde mama dreaq atata coincidenta??? wallbash.gif
AMP
That's the spirit,Alex! thumbsup.gif ...zi-le pe fata,mai ales ca ai student anul intai... yes.gif
Omule,s-a facut un voo doo maxim,in asa fel incat sa iasa ziua de intalneala taman cand mergeai tu la botez.... 36182451.gif


klm,
QUOTE
mai ales ca am auzit ca tu, Ana, te cunosti cu sor'mea...
....esti frate cu Liliana?Si unchiul Andrei?Sau te confund? ohmy.gif Io si mor in secunda doi daca nu aflu 39110506.gif ....ioiii,nu pot sa cred ce mica-i lumea.... smile.gif
klm
CITAT(AMP @ Oct 26 2009, 02:41 PM) *
klm,
CITAT
mai ales ca am auzit ca tu, Ana, te cunosti cu sor'mea...
....esti frate cu Liliana?Si unchiul Andrei?Sau te confund? ohmy.gif Io si mor in secunda doi daca nu aflu 39110506.gif ....ioiii,nu pot sa cred ce mica-i lumea.... smile.gif

Bingo thumbsup.gif !
AMP
Uau......chiar ca e mica lumea! ohmy.gif laugh.gif
Felicitari parintilor yes.gif ,sa le traiasca feciorul sanatos si micuta printesa de asemeni....si refacere grabnica Lilianei! smile.gif

AMP
Astazi dam de baut....numai virtual,din pacate....sarbatorim implinirea celor 6 ani... yes.gif

Click to view attachment
klm
Multa fericire!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.