Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Topic de dat cu capu' , bata , lantzu sau ce are fiecare
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
FAR EASTERN
Ba eu cred ca o sa semnezi de primire cu mascatii... 36182451.gif
TIBINEL
Bun,bun,dar instiintarea nu are termen?,fapta dupa cat timp se anuleaza?nu cred ca o amenda circulatie se transforma in circ cu mascati,treb. decizie a procuror,deja inseamna dosar penal,ceea ce nu e cazul.
Urmaresc cu interes cum rezolva cazul colegul ce de 2 ori nu a ridicat instiintarea.
StefanVVTi
Hai Universitatea, Hai Craiova...Tu campioana unei mari iubiri!!!!!
vio
la cotetz sau la groapa de gunoi ma fane ... biggrin.gif .....

banned.gif banned.gif banned.gif banned.gif banned.gif un moderator sa se autosesizeze pt cum a scris Fane ... ma racaie pe ochi ... este inadmisibil asa ceva ...
TIBINEL
Fanica mic cu mititelu la carma,in fata fortei naturale(Dinamo),nu ramane decat sa mananci mici cu painea lui mititelu.
adi1969
Buna seara, stie cineva unde pot sa vand o epava de Avensis?
vio
pfa ... a ta ? ,, imi pare rau ...
T u d o r
Aici
adi1969
da din pacate si vreau sa o dau sa iau altceva
adi1969
QUOTE ( T u d o r @ Apr 8 2009, 06:53 PM) *


Mersi mult, chiar cautam sa o postez aici, pe site
laurentiu
Naspa sad.gif
Tot Toyota vrei sa-ti iei?
StefanVVTi
QUOTE (TIBINEL @ Apr 8 2009, 08:51 PM) *
Fanica mic cu mititelu la carma,in fata fortei naturale(Dinamo),nu ramane decat sa mananci mici cu painea lui mititelu.

Sper ca ti-a placut meciul! biggrin.gif:D
TIBINEL
Am ramas cu mititelul in gat si am calcat apa sa nu ma innec.
Bravo,flutur steag alb,mia culpa.
Lexy
Si Stefan era in extaz in acest timp:D
ZORRO
Si alaturi de el o multime de alti JUVETI !
vali44
Muicaaaaaaaa........... eram aseara pe drumul spre Craiova ... se auzeau niste scancete din santuri woot.gif ce s-a intamplat ? Nu cumva baturam cainii ??? 36182451.gif 36182451.gif Vio , poate ne spui tu ce s-a intamplat .... 36182451.gif
paul-cristian
Juvetii in extaz ca a castigat voronin alegerile in Basarabia? teehee.gif
vali44
QUOTE (paul-cristian @ Apr 9 2009, 11:29 AM) *
Juvetii in extaz ca a castigat voronin alegerile in Basarabia? teehee.gif




Nu , doar pentru ca ne-au trimis ambasadorul acasa yucky.gif apropo , ce ar fi sa-l trimitem pe Ilici ambasador acolo ??? 36182451.gif ar fi acasa .... yes.gif
paul-cristian
Vrei ca iLICI sa alipeasca Romania la rEPUBLICA mOLDOVA si sa refaca urss-UL? woot.gif
vali44
QUOTE (paul-cristian @ Apr 9 2009, 10:39 AM) *
Vrei ca iLICI sa alipeasca Romania la rEPUBLICA mOLDOVA si sa refaca urss-UL? woot.gif



Sincer , vreau doar sa scapam de generatia asta a lor si de mentalitatea care ne domina , inca ... dracu sa-i ia pe toti !
paul-cristian
sa nu-i trimitem la Dracu ca e superb acolo, mai bine sa ii punem frumos langa becali dar pe 29 de ani
vio
au vandut meciu lu Mititelu .. asta stiu sigur wink.gif)
vali44
QUOTE (vio @ Apr 9 2009, 11:10 AM) *
au vandut meciu lu Mititelu .. asta stiu sigur wink.gif)



Tot ce se poate ... sunt sigur ca Turcu nu le da * mititei cu paine * ... 36182451.gif
OCTAN_95
Cautand ba una ba alta am dat peste asta:

http://www.japarts.co.uk/shop/

poate va va fi de folos!
TIBINEL
QUOTE (vali44 @ Apr 9 2009, 11:44 AM) *
QUOTE (paul-cristian @ Apr 9 2009, 10:39 AM) *
Vrei ca iLICI sa alipeasca Romania la rEPUBLICA mOLDOVA si sa refaca urss-UL? woot.gif



Sincer , vreau doar sa scapam de generatia asta a lor si de mentalitatea care ne domina , inca ... dracu sa-i ia pe toti !

Vorbeste generatia tanara,revolutionara,si" indrazneata"-afara cu ei venim noi!
OCTAN_95
de acord ca discutia despre hibride nu era pt acest topic dar unde este?
TIBINEL
QUOTE (vali44 @ Apr 9 2009, 11:44 AM) *
QUOTE (paul-cristian @ Apr 9 2009, 10:39 AM) *
Vrei ca iLICI sa alipeasca Romania la rEPUBLICA mOLDOVA si sa refaca urss-UL? woot.gif



Sincer , vreau doar sa scapam de generatia asta a lor si de mentalitatea care ne domina , inca ... dracu sa-i ia pe toti !

Vorbeste generatia tanara,revolutionara,si" indrazneata"-afara cu ei venim noi!
Colonelu'
Explicatia anilor nostri de viata


În prima zi, Dumnezeu a creat cîinele și i-a zis:
- În fiecare zi să stai în ușa casei și să latri la oricine intră în casă sau trece prin fața ei. Pentru asta îți dau 20 de ani de viață.
Cîinele a răspuns:
- E prea mult timp pentru a sta și a lătra. Ce-ar fi să-mi dai doar zece ani și să-i păstrezi pe ceilalți zece?
Și Dumnezeu a fost de acord.
A doua zi, Dumnezeu a creat maimuța și i-a zis:
- Înveselește-i pe oameni cu maimuțărelile tale și fă-i să rîdă. Pentru asta îți dau o viață de 20 de ani.
Maimuța a zis:
- Să mă maimuțăresc 20 de ani? Asta-i destul de mult! Ce-ar fi să-ți dau 10 ani înapoi cum a făcut și cîinele ?
Și Dumnezeu a fost de acord.
A treia zi, Dumnezeu a creat vita și i-a zis:
- Tu să mergi toată ziua pe cîmp cu țăranul, să suferi de arșița soarelui, să ai viței și să dai lapte să poți întreține familia țăranului. Pentru asta îți dau 60 de ani de viață.
Vita a răspuns:
- Asta e o viață destul de grea, și tu vrei ca eu să trăiesc 60 de ani? Ce-ar fi să păstrez 20 și să-ți înapoiez 40?
Și Dumnezeu a acceptat și de această dată.
În ziua a patra, Dumnezeu l-a creat pe om și i-a zis:
- Mănâncă, dormi, căsătorește-te și bucură-te de viață. Pentru asta îți dau 20 de ani.
Dar omul a zis:
- Numai 20 de ani ? Este posibil să-mi dai mie cei 20 de ani ai mei, cei 40 pe care ți i-a înapoiat vita, cei 10 de la maimuță și 10 de la cîine, pentru a avea o viață de 80 de ani?
- Sigur! a zis Dumnezeu, tu ai cerut-o!
Acesta este deci motivul pentru care în primii 20 de ani mâncăm, dormim, ne jucăm și ne distrăm.
Următorii 40 de ani muncim ca sclavii în soare ca să ne întreținem familiile.
După care ne maimuțărim timp 10 ani ca să ne bucurăm nepoții.
Iar ultimii 10 ani îi petrecem pe prispa casei lătrând la toată lumea.

Acum viața v-a fost explicată! teehee.gif
TIBINEL
Ups ,orice regula are si exceptii,si exceptiile nu au reguli.Ce ai spus e corect pentru "de regula"se intampla asta.
Oricum ingenios si ok.
vali44
QUOTE (TIBINEL @ Apr 9 2009, 07:28 PM) *
QUOTE (vali44 @ Apr 9 2009, 11:44 AM) *
QUOTE (paul-cristian @ Apr 9 2009, 10:39 AM) *
Vrei ca iLICI sa alipeasca Romania la rEPUBLICA mOLDOVA si sa refaca urss-UL? woot.gif



Sincer , vreau doar sa scapam de generatia asta a lor si de mentalitatea care ne domina , inca ... dracu sa-i ia pe toti !

Vorbeste generatia tanara,revolutionara,si" indrazneata"-afara cu ei venim noi!



Nu ma intereseaza nici o functie , nimic ... eu mi-am facut datoria fata de tara , cu varf si indesat ! Ceea ce vreau este sa nu mai vad aceste figuri buhaiate , care mi-au mancat viata , sa nu mai aud aceleasi voci mieroase dar duhnind a venin ... vreau sa vad oameni tineri , cu minti deschise , iesind in fata si facand ceva pentru neamul nostru . Hai ca deja suna a sedinta de partid .... scuze !!! 39110506.gif
Tibinel , ma plictisesc cu draci ... abia astept o noua intalnire la Danes !
T u d o r
Ovidiu, e la Versus, eu am mutat-o si am uitat sa las un semn aici. blush.gif

http://masini.ro/forum/content/Versus/2150...-Honda-Insight/
TIBINEL
Tibinel , ma plictisesc cu draci ... abia astept o noua intalnire la Danes !
[/quote]
Fugi de acasa si baga motiv ca vii la Buc. la Romexpo la tuning auto,poate mai vin si alti dracusori toyotisti.
vali44

Nu pot frate , raman si mama si tata ... pleaca nevasta-mea la Olimpiada de franceza , tocmai la Arad ! Am pe cap cei doi caini si pe fiu-meu 39110506.gif 39110506.gif . Presimt o lupta ....
adi1969
QUOTE (laurentiu @ Apr 8 2009, 07:54 PM) *
Naspa sad.gif
Tot Toyota vrei sa-ti iei?


Sincer inca nu m-am hotarat ce sa iau, mai caut
adi1969

Ma gandeam tot la o japoneza, insa as schimba un pic marca. Nu stiu exact ce, poate o Honda CRV sau un Nissan Pathfinder, habar nu am.
M A R I A N
Eu sunt 100% hotarat. Dupa ce imbatraneste Outbackul, iau un Land Cruiser.
StefanVVTi
Si te apuci de pescuit! biggrin.gif biggrin.gif
T u d o r
Io un IS. rolleyes.gif
adi1969
QUOTE (M A R I A N @ Apr 9 2009, 09:03 PM) *
Eu sunt 100% hotarat. Dupa ce imbatraneste Outbackul, iau un Land Cruiser.


M-am gandit si eu la un LC, insa am inteles ca apare de abia in toamna si nu pot sta pana atunci fara masina. Vorbesc de noul model bineinteles.
drabisan
QUOTE ( T u d o r @ Apr 9 2009, 10:12 PM) *
Io un IS. rolleyes.gif


O papa ulei, nu o papa ulei...asta-i intrebarea unsure.gif
M A R I A N
QUOTE (adi1969 @ Apr 9 2009, 04:29 PM) *
QUOTE (M A R I A N @ Apr 9 2009, 09:03 PM) *
Eu sunt 100% hotarat. Dupa ce imbatraneste Outbackul, iau un Land Cruiser.


M-am gandit si eu la un LC, insa am inteles ca apare de abia in toamna si nu pot sta pana atunci fara masina. Vorbesc de noul model bineinteles.


Nu stiu ce sa zic in legatura cu noul model insa asta actual pare o masina indestructibila, facuta parca pentru Romania.
Apropos, la Hanul Dracul Danes (nu cel unde am stat, celalalt cu gradina zoologica), angajatii de acolo au transportat cu LC-ul patronului o intreaga populatie de gaste si lebede, reusind sa populeze dintr-un singur drum lacul din curte. laugh.gif
AMP
QUOTE (M A R I A N @ Apr 9 2009, 08:03 PM) *
Eu sunt 100% hotarat. Dupa ce imbatraneste Outbackul, iau un Land Cruiser.

yes.gif yes.gif yes.gif
Super!Sa-ti ajute Dumnezeu!
adrian_flavius
QUOTE ( T u d o r @ Apr 9 2009, 10:12 PM) *
Io un IS. rolleyes.gif


Mare sef alb, gand la gand cu bucurie...da' asta numai daca mai prind vreo oferta, ca aia din iarna...si acum ma mai oftic... ah-ah-ah...da' ma consolez cu ideea ca sotiei a-nceput sa-i placa Leon-ul... ea alege design-ul, eu aleg restul...adica ce e SUB capota... laugh.gif ...FR, Cupra, vedem de ce "malai" dispunem... si al naibii sa fiu, daca am bani de ceva nou, da' mai putin "tzapan", mai bine iau unul din asta sh...
Colonelu'
QUOTE (M A R I A N @ Apr 10 2009, 12:02 AM) *
QUOTE (adi1969 @ Apr 9 2009, 04:29 PM) *
QUOTE (M A R I A N @ Apr 9 2009, 09:03 PM) *
Eu sunt 100% hotarat. Dupa ce imbatraneste Outbackul, iau un Land Cruiser.


M-am gandit si eu la un LC, insa am inteles ca apare de abia in toamna si nu pot sta pana atunci fara masina. Vorbesc de noul model bineinteles.


Nu stiu ce sa zic in legatura cu noul model insa asta actual pare o masina indestructibila, facuta parca pentru Romania.
Apropos, la Hanul Dracul Danes (nu cel unde am stat, celalalt cu gradina zoologica), angajatii de acolo au transportat cu LC-ul patronului o intreaga populatie de gaste si lebede, reusind sa populeze dintr-un singur drum lacul din curte. laugh.gif

Sebi, care ar fi motivele pentru care ai schimba Outback-ul pe Landcruiser? Daca iei LC, adio accelerari si depasiri in forta pe sosele, in schimb te vei bucura poate mai mult in teren accidentat.

Adevarul e ca si mie mi-ar placea un LC sau un Tribeca (dar diesel) doar pentru ca as avea balonul mai mare la roti si s-ar absorbi mai bine gropile din asfalt, iar pe de alta parte m-as bucura din nou de senzatia de condus de la inaltime dupa care tanjesc de la MB Vito.
Nu stiu cum se face, dar desi nu am avut o iarna foarte grea, parca avem mai multe gropi in asfalt si mai mari decat anul trecut.
OCTAN_95
Dragi colegi forumisti !

Dat fiind faptul ca ne apropiem cu pasi repezi de Sarbatorile Pascale, eu neputand sa mai intervin pe aici pana dupa...., tin sa va urez tuturor Sarbatori Fericite !!!si toate cele cuvenite cu aceasta ocazie.
Sa dea Domnul sa ne luminam si sa avem parte de cat mai multe din cele ce ne dorim.
bebelusha
Sarbatori fericite si tie,Octan! Si sa ai parte de zile pline de lumina si bucurie alaturi de cei dragi!
TIBINEL
QUOTE (adi1969 @ Apr 9 2009, 10:06 PM) *
Ma gandeam tot la o japoneza, insa as schimba un pic marca. Nu stiu exact ce, poate o Honda CRV sau un Nissan Pathfinder, habar nu am.

daca poti un Nissan 370Z,tot japoneza,atunci adrenalina sa vezi,oare cum o fi?
@Octan, totul lin in viata si multa samnatate tie,sotiei,copiilor,nepotilor,ce mai bla bla sau pac pac ,intregii familii ,cat si FAMILIEI TOYOTA FORUM

QUOTE ( T u d o r @ Apr 9 2009, 11:12 PM) *
Io un IS. rolleyes.gif

i-al sport,nu stiu daca lexus a inceput si livrarea varianta motorina pe Romania,IS e si pe motorina,acum depinde ce place soferului
@marian
@adi 1969
LC super in functie de dotari.
siguranta,variante de suspensie in functie de drum,etc,ca off road -the best

4TUNING Romexpo de clatit ochii,de bucurat sufletul,de potolit instinctele,sa mori de invidie,sa te uiti la motoare si sa nu stii la ce te uiti,sa vezi pe ce se cheltuie eur,si sa te umpli de dorinte de genul-vreau si eu-
acum depinde de ce vrei

scuze de"i-al" de la postul 898,bagat cratima prea devreme
T u d o r
IS dizal? No f***in' way. rolleyes.gif Mi s-ar parea un sacrilegiu colega. Unele lucruri e bine sa ramana cum au fost si sa nu se schimbe niciodata. biggrin.gif

Ovidiu, sarbatori fericite si sa ne vedem cu bine. thumbsup.gif
StefanVVTi
Imnul echipei Stiinta Godinesti! 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif
Legionaru'
Sa ai un Paste fericit dle OCTAN_95!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.