Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Topic de dat cu capu' , bata , lantzu sau ce are fiecare
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
adrian_flavius
O poza faina, de prin capitala Romaniei (cred):
22nst
=)) foarte tare!!!
str. tudor arghezi sector 2 bucuresti...

cedezi trecerea celor care vin se sus biggrin.gif


(nu prea a iesit panorama)
adrian_flavius
nu conteaza ca nu a iesit panorama, da' indicatoarele fac toti banii...cui mama naibii cedezi trecerea, ca oricine ar veni in fata ta, ar fi pe contrasens?!... laugh.gif laugh.gif
Mariustom
CITAT(adrian_flavius @ Dec 2 2008, 05:30 PM) *
...cui mama naibii cedezi trecerea, ca oricine ar veni in fata ta, ar fi pe contrasens?!... laugh.gif laugh.gif

Ei, vezi că te apropii de adevăr ??? ACEIA sunt cei ce au prioritate, cei care circulă pe contrasens unsure.gif
Ei, dacă își permit (în mare) să circule așa, își permit multe, printre care să "încalece" pe cei ce circulă corect. Nu o dată s-a întâmplat confused.gif thumbsup.gif
ninja.gif
pmhoria
Daca strada/strazile exista in realitate (spun asta pt ca pozele sunt unite si poate in realitate nu e chiar asa) atunci poate sa vina unul pe contra-sens si te loveste si tu esti de vina pt ca aveai cedeaza.. stupid, nu?

Si in Tm e cel putin asa un caz ... si e plin de camere si degeaba, nu se intampla nimic...
OvidiuH
E chiar la Universitate în spate, lângă Rompetrol.
drabisan
QUOTE (Mariustom @ Dec 2 2008, 06:52 PM) *
QUOTE (adrian_flavius @ Dec 2 2008, 05:30 PM) *
...cui mama naibii cedezi trecerea, ca oricine ar veni in fata ta, ar fi pe contrasens?!... laugh.gif laugh.gif

Ei, vezi că te apropii de adevăr ??? ACEIA sunt cei ce au prioritate, cei care circulă pe contrasens unsure.gif
Ei, dacă își permit (în mare) să circule așa, își permit multe, printre care să "încalece" pe cei ce circulă corect. Nu o dată s-a întâmplat confused.gif thumbsup.gif
ninja.gif


Am mai spus-o aici: daca nu acorzi prioritate unuia care vine pe contrasens si tu ai cedeaza si intra in tine sau intri in el se produce urmatoarea minune: el e sanctionat pentru ca a circulat pe contrasens, iar tu esti declarat vinovat pentru accident, ca nu ai cedat prioritatea! Deci grosul il iei tu: rca plus casco! Distractie romaneasca pur-singe.
Pina la faza masinii care cade din cer si esti vinovat nu mai e prea mare distanta!

Chiar nu stiu pe la altii cum e si nici nu ma intereseaza! Dar legea aici e perfect timpita! La fel e daca lovesti masina unuia mort de beat...vinovatul e...
Colonelu'
Trei femei, una logodita, una casatorita si o amanta stateau de vorba despre relatiile lor si au hotarat sa-si uluiasca barbatii… In acea seara toate trei s-au imbracat sexy, purtand pantofi cu tocuri cui, corset de piele si o masca pe ochi. Ziua urmatoare s-au intalnit din nou…
Fata logodita a spus:
- Aseara, cand logodnicul meu a ajuns acasa, m-a gasit imbracata cu corsetul de piele, pantofii cu tocuri cui de 7 cm si masca. Mi-a spus “Esti femeia vietii mele, te iubesc”… dupa aceea am facut dragoste toata noaptea.
Amanta s-a laudat si ea:
- Si la mine a fost incredibil! Ne-am intalnit in biroul lui. Purtam corsetul de piele, tocuri cui foarte inalte, masca si o pelerina. Cand am descheiat pelerina, n-a scos nici un cuvant. Am facut doar sex ca nebunii toata noaptea!
In cele din urma, femeia casatorita si-a spus si ea povestea:
- Eu am trimis copiii la mama, m-am pregatit, m-am echipat cu corsetul de piele, pantofii cu tocuri cui si masca pe ochi.
Sotul meu s-a intors de la lucru, a luat telecomanda si o bere si a spus:
- Hei Batman, ce-avem la cina?


************************************************


Importanta anvelopelor de iarna:
http://www.1001auto.ro/articol/755_1/Video...r-de-iarna.html
vladpo
Stiu strada respectiva. Este o greseala cu semnul de sens unic din stanga cum e poza. Pe acolo vin TROLEIBUZELE CARE INTORC LA ROSETTI. Asa ca cedati trecerea troleibuzelor!!!!! Mare grija.


Unde e milionul??? rolleyes.gif
Legionaru'
Fratilor, dati-i omului banii!

vio
dap e ceva sucit sau uitat acolo de la lucrari ..wink.gif
vladpo
whistling.gif ziceati de IS la oferta? IS-F? teehee.gif

Multumesc Legionare... pentru asta sa imi zici ce culoare vrei la Lexus.... drive.gif
Legionaru'
Sorin isi ia alb...........eu vreau albastru! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
22nst
dar is-f are doar cutie automata?

cum o sa va impacati cu ea whistling.gif
vio
nope gresit , are cutie de F1 cu 8 viteze wink.gif nu automata smile.gif

io mi as lua unu roshu metalizat sau negru ala mat ... biggrin.gif
Legionaru'
Mi-a zis Vio ca are cutie din aia meseriasa de F1!
22nst
aaa... deci e bengoasa biggrin.gif
dar tot nu-i mai rapida ca dsg-ul de la wv =))


lasa ca imi cumpar eu un passat tedeeeeeiiii si va bag mintile in cap =))))
vio
CITAT(22nst @ Dec 2 2008, 11:43 PM) *
aaa... deci e bengoasa biggrin.gif
dar tot nu-i mai rapida ca dsg-ul de la wv =))


lasa ca imi cumpar eu un passat tedeeeeeiiii si va bag mintile in cap =))))



pana schimba dsg una asta schimba 2 wink.gif .are VW mashni in F1 ?? sau ceva de genu ?
22nst
cica este a mai rapida cutie automata din lume biggrin.gif
cu 2 ambreiaje si alte prostii pe acolo biggrin.gif
FAR EASTERN
Craiovenilor, azinoapte v-am vizitat urbea!!!!!!!
vio
moama biggrin.gif cum a zis Badea aseara :Oltenii si Moldovenii sunt singurii care nu muncesc din tzara asta =)) daca aveti timp de plimbat deh ...


hai Tudor mai repede cu postatu ca vreau sa plec la munca biggrin.gif
T u d o r
Ati vazut mai Top Gear ep.5 din ultima serie? biggrin.gif Sau ati vazut da' va faceti ca nu? tongue.gif
Cu toata cutia lui super mega (pe care de altfel o criticau aia ca mesteca prea mult), IS-F a fost invins pe circuit de M3 cu jumatate de secunda. Tot M3 e cea mai tare masina din clasa asta, dar IS-F e un pas urias inainte pentru Lexus. Cred ca e la nivelul lui RS, ceea ce e mult...foarte mult.
vio
Tudor ..noul M3 biggrin.gif p e care BMW l-a scos acu repede tocami pt a contracara lexus ul , deci au avut atrget clar ca sa nu piarda locu 1 cica thumbsup.gif IS -F e iesit de un an cam asa

si da mi voie sa fiu un pic circumspect fatza de cei de la top gear care nu prea sunt tocmai fair play ... daca ar fi fost Fifth gear cu tiff mai ziceam smile.gif Batman Batman
T u d o r
Noul...vechiul... important e ca pot, nu? biggrin.gif Si ca sunt tot acolo. Ce m-a mirat a fost ca IS e mai greu cu 100 kile decat M3, aici se face diferenta la timpii pe circuit. Si parca si la 400m l-a luat putin.
vio
dap asa e .. alea 100 de kile atarna greu :smile.gif ,,, bai plec la munca ... lasa ti ma sa plec biggrin.gif
Hoinar
QUOTE (vio @ Dec 3 2008, 10:27 AM) *
dap asa e .. alea 100 de kile atarna greu :smile.gif ,,, bai plec la munca ... lasa ti ma sa plec biggrin.gif


Pleaca ma odata...nu mai tine lumea din munca sa citeasca prostiile tale! teehee.gif
Si nu mai enerva vecinii cu sculele alea de zdranganit tongue.gif.
StefanVVTi
Ieri am auzit un M3 live...are cineva vis-a-vis de facultate si l-am auzit plecand! pinch.gif Demential!!
Astept IS-F`ul.... teehee.gif
OvidiuH
QUOTE (StefanVVTi @ Dec 3 2008, 10:35 AM) *
Ieri am auzit un M3 live...are cineva vis-a-vis de facultate si l-am auzit plecand! pinch.gif Demential!!
Astept IS-F`ul.... teehee.gif

Am auzit si eu duminica un Renault Clio Symbol cu tomba schimbata si cu niste jante negre din targ. Suna la fel de suparat pe loc, pacat ca masina si motorul nu se ridicau la nivelul sunetului in mers. teehee.gif
FAR EASTERN
QUOTE (vio @ Dec 3 2008, 10:35 AM) *
moama biggrin.gif cum a zis Badea aseara :Oltenii si Moldovenii sunt singurii care nu muncesc din tzara asta =)) daca aveti timp de plimbat deh ...



Realitatea (daca-i poat spune asa) e ca am visat ca am ajuns prin Craiova. Si ca ma gandeam ca, daca tot sunt acolo, de ce sa nu-i sun pe Legionaru', Sorin si Constantin? numai ca nu aveam numerele de tel. si am zis sa sun Hoinarii, ca ei sigur le au. Dupa care am dat peste niste mafioti(stiti voi de care) la o terasa si... nu mai stiu.
Ce sa insemne oare? Ca e posibil sa ajung la Pitesti? Nu stiu.
adrian_flavius
Far, m-ai lasat cu gura cascata...eu chiar am crezut ca tu ai trecut prin Banie azi-noapte...sa stii ca te asteptam cu drag, daca te hotarasti sa vii... thumbsup.gif
klm
FE, ai fost tare cu visul tau, noroc ca am citit topicul ca altfel te-as fi intrebat cum de ai ajuns tocmai in celalalt colt de tara smile.gif; ms, m-ai destins total dupa ce am bagat ca eroul sa inchid luna thumbsup.gif .
CITAT(drabisan @ Dec 2 2008, 07:42 PM) *
Am mai spus-o aici: daca nu acorzi prioritate unuia care vine pe contrasens si tu ai cedeaza si intra in tine sau intri in el se produce urmatoarea minune: el e sanctionat pentru ca a circulat pe contrasens, iar tu esti declarat vinovat pentru accident, ca nu ai cedat prioritatea! Deci grosul il iei tu: rca plus casco! Distractie romaneasca pur-singe.

Perfect concluzionat (am avut o asemenea intamplare saptamana trecuta si chiar astazi domnisoara in cauza a inteles ca nu are ce contesta - dpdv legal - si a facut o declaratie cum ca e de acord sa fie depagubita cealalta parte pe RCA ei).
22nst
uite aici: http://www.informatiiauto.ro/drive-test-le...os-sid3701.html
drive test cu is-f smile.gif
9er
Si aici, pentru cine nu stia:

http://www.automarket.ro/stiri/rivalitate-...is-f-16664.html
DAN
QUOTE (22nst @ Dec 3 2008, 03:09 PM) *

Este chiar IS-F-ul nostru prezentat biggrin.gif
adrian_flavius
Dane, cat "malai" cereti voi pe o minune din asta? ... whistling.gif ...poate castig la loto, cine stie? rolleyes.gif
DAN
QUOTE (adrian_flavius @ Dec 3 2008, 03:51 PM) *
Dane, cat "malai" cereti voi pe o minune din asta? ... whistling.gif ...poate castig la loto, cine stie? rolleyes.gif


72.971 euroi TVA inclus
StefanVVTi
QUOTE (OvidiuH @ Dec 3 2008, 11:28 AM) *
QUOTE (StefanVVTi @ Dec 3 2008, 10:35 AM) *
Ieri am auzit un M3 live...are cineva vis-a-vis de facultate si l-am auzit plecand! pinch.gif Demential!!
Astept IS-F`ul.... teehee.gif

Am auzit si eu duminica un Renault Clio Symbol cu tomba schimbata si cu niste jante negre din targ. Suna la fel de suparat pe loc, pacat ca masina si motorul nu se ridicau la nivelul sunetului in mers. teehee.gif

E M3 pe bune, nu "Vitan M3"...
adrian_flavius
Este clar, trebuie sa joc la loto... whistling.gif
S O R I N
Uite ce am luat eu astazi .... whistling.gif

Poate ma luati in bascalie ca nu mai am toyota, dar nu uitati ca am avut si am ramas legat de marca asta...

Oricum am vb cu nenea care mi le a dat si mi a spus ca mi face rost si cu honda...

P.S. Legionare ti am luat si tie... thumbsup.gif

Pretul nu vi l spun ca e cam " mare"... ninja.gif

Pare roz, dar este rosie... de la telefon..
DRAGOS
Sorine, daca face rost cu honda, poate ma bagi si pe mine in ecuatie biggrin.gif

scoru poti sa mi-l zici pe mess whistling.gif
M A R I A N
Am comandat pentru TS 4 jante de tabla 15" si 4 anvelope de iarna 185/60 R15 Nokian WR-G2 (Hakkapeliitta R n-am gasit nici pe cele mai importante site-uri nemtesti... confused.gif )
22nst
va propun un test smile.gif
http://www.drive-test.ro/chestionar-auto.html


eu am obtinut
Total: 67 puncte
61-70 de puncte
PILOT LA VOLAN
Watcher
66 :-)
Hoinar
Nefiin sofer, mi-am permis sa raspund in gluma. Am luat variantele cele mai rele (dupa parerea mea) si rezultatul a iesit:
http://www.drive-test.ro/chestionarauto/1/117/punctaj.html
Am adunat 117 din 119...deci tot am ratat ceva biggrin.gif.
Oricum...e beton concluzia:
"Nu ne inchipuim ca o sa-ti pese despre ceea ce citesti aici, asadar ne permitem sa iti comunicam un singur lucru: te vrem mort. Nu vrei sa faci un crash-test cu un copac?"
laugh.gif

Mi-am permis sa-mi evaluez nevasta, dupa experientele de pana acu, si a iesit la 64 de puncte smile.gif.
Is curios daca si ei ii iese la fel rezultatul biggrin.gif tongue.gif.

PS: Marianeeeeeee!!! de ce pedepsesti buburuza atomica cu jante de tabla? Pe TS-ul ala dracos il cumintesti asa repede? smile.gif
22nst
daa... si mie mi-a zis:

Au fost situatii in care ai mers "ca nebunul" dar acestea nu te definesc catusi de putin. Pentru tine sofatul este o placere, dar nu uiti latura utila a acestei ocupatii. Ai fi un excelent sofer de drive-teste. Nu vrei un job?


ma duc sa pun in rama diploma teehee.gif
22nst
varianta cea mai tare =))
fara sa raspund la intrebari

(vio a descoperit)
M A R I A N
QUOTE (Hoinar @ Dec 4 2008, 07:38 PM) *
Marianeeeeeee!!! de ce pedepsesti buburuza atomica cu jante de tabla? Pe TS-ul ala dracos il cumintesti asa repede? smile.gif


Pai imi este cam dor de Yarisul 1.0 pe care l-am vandut...ma intelegi...e un fel de comemorare (doar cat tine iarna, evident... devil.gif )
AMP
La testul ala eu am facut 56 de puncte...zicea ca-i de bine. tongue.gif
DAN
66 puncte eu.. thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.