Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Topic de dat cu capu' , bata , lantzu sau ce are fiecare
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
mike.omega
Care care? Aia alba? A Class nu? teehee.gif
G e o r g e
aia gri bah ...
si daaaa aia alba e un A-Klasse. tongue.gif
mike.omega
Aia gri daca nu e 722 edition e naspa deja! Am vazut prea multe 36182451.gif
G e o r g e
stii cat de naspa e ... bai... deci nu'ti vine sa crezi cat de naspa e . vorba aia ... m-am udat tot cand am atins masina asta .
Legionaru'
Sa nu te speli pe maini pana nu dai noroc cu mine! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
G e o r g e
sunt terminat in ce fel e facuta masina asta. desi am vazut mai multe ... cand pui mana pe ea ... te ia cu fiori . nu'ti vine sa crezi ca e reala .
paul-cristian
QUOTE (StefanVVTi @ Apr 6 2009, 05:08 PM) *
Rugati-va sa fiti feriti de intalniri neprevazute cu Satana...se lasa cu scartzait de roti, motoare turate si tot tacamul... 36182451.gif 36182451.gif

Uitasem...azi am primit o "felicitare" cu 86 km/h in Sinaia(in drum spre Danes, pe 27 martie la 13.xx) 36182451.gif Noroc ca limita-i 70 km/h ... Am trimis datele si astept procesul verbal! biggrin.gif:D Daca era limita 50 km/h era nasoala ca se incadra la 30-50 km/h peste limita si erau vreo 6 puncte :-" asa scap "de vara"!

si eu am primit azi recomandarea, ma duc maine sa o ridic de la posta dar deja miroase a amenda pe fluturasul care l-am gasit in cutia postala. Nu mai tin minte, cine era cap de coloana???
TIBINEL
Cred ca am scapat,m-ati luat de la iesirea din Sinaia spre Brasov.
A mai ramas Lexy.A ei vine mai tarziu ca e colorata si parfumata-hi,hi,hi-sau cand i-au vazut coada s-au dat pe spate si au bagat degetul gresit si au sters imaginea cu Lexy cand incaleca banda dubla cu 88/h si nu o lasa pana la prima curba la stanga dupa a4 spre dreapta..
22nst
Bai ce ati facut?
Curse pe DN1?
Voi ati uitat de radare?
TIBINEL
Batea soarele din fata.
StefanVVTi
Cred ca in Sinaia eu am fost cap de coloana, da` nu dati in mine...softul gipiesului nu era "la zi"...
La naiba, ce repede se misca astia de la PH...
OCTAN_95
Lasa ca si eu ma astept la ceva de la ai din Valcea din data de 30.03
cu tot cu soft si cu detector cred ca am luat-o, ca berbecul,
chiar la intrarea in valcea dinspre Sibiu, in curba si rampa pe zona unde sunt 2 benzi la urcare

Si atentie sunt functionale si cele laser din aval de Talmaciu zona spre Boita
Lexy
OOOOF acum o sa adorm cu teama'n suflet:)

Va tin la curent:D...
paul-cristian
eu am avut si GPS cu softul la zi si detector de radar, am fost atentionat de ambele scule dar tot nu am luat piciorul de pe acceleratie. Problema e ca ......din cate imi aduc eu aminte nu eram prin Sinaia, sau mai asteptam si alte recomandate? wallbash.gif
T u d o r
QUOTE (OCTAN_95 @ Apr 6 2009, 09:44 PM) *
Lasa ca si eu ma astept la ceva de la ai din Valcea din data de 30.03
cu tot cu soft si cu detector cred ca am luat-o, ca berbecul,
chiar la intrarea in valcea dinspre Sibiu, in curba si rampa pe zona unde sunt 2 benzi la urcare

Si atentie sunt functionale si cele laser din aval de Talmaciu zona spre Boita


Iti dau eu o licarire de speranta, Ovi. biggrin.gif Daca erai pe 2 benzi la urcare cred ca scapi, ca poza se face doar din spate si radarul ala e orientat sa ia din spate pe cei care merg dinspre Rm. Valcea spre Sibiu. biggrin.gif
Lexy
Mai Tibinel...ma bagi la banuieli!Cand am facut eu asa ceva? smile.gif)
cristsib
Am impresia ca cei din Valcea se misca mult mai greu, in 12 martie mi-a venit cererea sa dau datele soferului care a condus ... bla, bla, bla in data de 2 noiembrie 2008 in Caineni. Am trimis datele in 16 martie si de atunci pauza. Acum cand vin si Pastele, sper sa mai intarzie pana dupa 2 mai, sa se faca 6 luni.
victoris
Radarul de la Rosiori Suceava e activ? daca da, am rupto-nfericire
adrian_flavius
QUOTE (G e o r g e @ Apr 6 2009, 08:48 PM) *
eu azi am pipait masina asta :

whistling.gif whistling.gif whistling.gif


Daaaaaa? si ai mai avut somn pe urma?...am vazut-o si eu, odata, pe a lui Penescu, in parcarea de la Pic, la birourile lor...aia e 722, din informatiile mele...da' doar am trecut pe langa ea, nu am avut norocul sa o si pipai...pacat ca cele mai multe din Romania sunt pe mana unora care nu stiu ce inseamna McLaren si Mercedes in lumea curselor auto...
DAN
QUOTE (victoris @ Apr 7 2009, 08:45 AM) *
Radarul de la Rosiori Suceava e activ? daca da, am rupto-nfericire

da, e activ..
victoris
QUOTE (DAN @ Apr 7 2009, 03:26 AM) *
QUOTE (victoris @ Apr 7 2009, 08:45 AM) *
Radarul de la Rosiori Suceava e activ? daca da, am rupto-nfericire

da, e activ..

mersi! o veste "buna". tocmai in dreptul lui mam trezit sa depasesc un Polo care mergea regulamentar.
DAN
QUOTE (victoris @ Apr 7 2009, 09:34 AM) *
QUOTE (DAN @ Apr 7 2009, 03:26 AM) *
QUOTE (victoris @ Apr 7 2009, 08:45 AM) *
Radarul de la Rosiori Suceava e activ? daca da, am rupto-nfericire

da, e activ..

mersi! o veste "buna". tocmai in dreptul lui mam trezit sa depasesc un Polo care mergea regulamentar.


si eu am fost saptamana trecuta pe acolo. norocul meu e ca am avut un detector foarte bun. neasteptat de bun care imi detecta si camerele de la distanta...am ramas uimit.
StefanVVTi
QUOTE (paul-cristian @ Apr 7 2009, 07:32 AM) *
eu am avut si GPS cu softul la zi si detector de radar, am fost atentionat de ambele scule dar tot nu am luat piciorul de pe acceleratie. Problema e ca ......din cate imi aduc eu aminte nu eram prin Sinaia, sau mai asteptam si alte recomandate? wallbash.gif

Pe DN1 pana la Sinaia nu cred ca am depasit limita...sper! Iar la Sinaia, din ce-am inteles, sunt undeva la intrare camerele!
Lexy
Da Stefane..doar speranta ti-a ramas:))
vio
CITAT(cristsib @ Apr 7 2009, 08:25 AM) *
Am impresia ca cei din Valcea se misca mult mai greu, in 12 martie mi-a venit cererea sa dau datele soferului care a condus ... bla, bla, bla in data de 2 noiembrie 2008 in Caineni. Am trimis datele in 16 martie si de atunci pauza. Acum cand vin si Pastele, sper sa mai intarzie pana dupa 2 mai, sa se faca 6 luni.

pai deja e gata ... daca nu ti vine in 30 zile de la constatare potzi sa faci pipilica pea ea ... tre sa fi instiintzat in 30 zile de la comitere ... in juuma de an sa vina amenda:D ....
paul-cristian
QUOTE (Lexy @ Apr 7 2009, 08:13 AM) *
Da Stefane..doar speranta ti-a ramas:))

Lexy nu rade, ca niciodata nu e tarziu si parca eram trei in coloana 36182451.gif
cristsib
QUOTE (vio @ Apr 7 2009, 10:20 AM) *
QUOTE (cristsib @ Apr 7 2009, 08:25 AM) *
Am impresia ca cei din Valcea se misca mult mai greu, in 12 martie mi-a venit cererea sa dau datele soferului care a condus ... bla, bla, bla in data de 2 noiembrie 2008 in Caineni. Am trimis datele in 16 martie si de atunci pauza. Acum cand vin si Pastele, sper sa mai intarzie pana dupa 2 mai, sa se faca 6 luni.

pai deja e gata ... daca nu ti vine in 30 zile de la constatare potzi sa faci pipilica pea ea ... tre sa fi instiintzat in 30 zile de la comitere ... in juuma de an sa vina amenda:D ....

Din cate stiu este vorba de 30 zile de la sanctionare (intocmirea PV) si 6 luni de la savarsirea faptei. Acum poate ma "lumineaza" cineva mai cunoscator: daca PV se intocmeste in interiorul termenului de 6 luni, dar eu il primesc dupa expirarea acestui termen (dar sub 30 de zile de la intocmirea lui), mai trebuie sa platesc amenda?
vio
PRIMA INSTIINTZARE TRE SA VINA IN TERMEN DE 30 ZILE ...
Lexy
Nu rad Paul:d ca stiu ca nu's deloc mai breaza:d
paul-cristian
Am luat plicul de la posta, beleaua s-a intamplat in Sinaia pe 27.03 ora 13.32 si aveam o viteza de 85 km/h la o limita de 70 km/h...............Prima amenda in 4 ani ! teehee.gif
OCTAN_95
Acum inteleg eu de ca voi erati inaintea mea la locul de intalnire.
Cand vorbisem cu lexy pe tel , spunea ca la acel moment ieseati din sinaia si in juma de ora la benzinaria din brasov !!!dar deh, astea sunt toyotele.
laugh.gif
Lexy
Ahh da Paul ca tot ziceai tu ca ai fost baiat cuminte..nah ca ai dat de dracu 36182451.gif
vio
As vrea sa plec in acest weekend la Sarmisegetuza. Cunoaste careva cat de mare si daca mai este zapada pe acolo? Drumul dintre Voineasa si Petroshani este oki? Este deschis traficului?
Akaiu07
QUOTE (paul-cristian @ Apr 7 2009, 02:27 PM) *
Am luat plicul de la posta, beleaua s-a intamplat in Sinaia pe 27.03 ora 13.32 si aveam o viteza de 85 km/h la o limita de 70 km/h...............Prima amenda in 4 ani ! teehee.gif



care aparat? cel din Intrarea in Sinaia? Sau au mai proptit vreunul de nu stie lumea?..Ciudat este ca in caz cauiti te opreste fulxul de masini din fatza...Sau poate voi erati atat de infierbantati incat n-ati mai tinut cont de nimic? rolleyes.gif
Cristi Horvat
La dus au facut incalzirea, la intoarcere s-a incins si mai tare taratza rolleyes.gif
OCTAN_95
CITAT(vio @ Apr 7 2009, 03:57 PM) *
As vrea sa plec in acest weekend la Sarmisegetuza. Cunoaste careva cat de mare si daca mai este zapada pe acolo? Drumul dintre Voineasa si Petroshani este oki? Este deschis traficului?

Vio, drumul prin voineasa nu e pt o mashina ca a ta, este deschis circulatiei dar o zona de cam 15 km e catastrofa, chiar nu merita daca tot il faci spre Hateg, meri prin Tg Jiu-Petroseni, e destul de nasol da nu ai Tir-uri, dupa ce iesi din defileul jiului drumul e relativ bun iar din Hateg este ca-n palma.
Pe acolo m-am intore de la intalnirea avuta la Valcea.
Intra Valcea si Tg Jiu e super-oferta sate una-n-truna habar nu ai cand iesi din unul si ai intrat in alalalt, atentie mare la carute sau alte atelaje trase sau impinse si desigur arhicunoascuele radare!
paul-cristian
Lexy e dubioasa tacerea ta sau tu ai vopsea antiradar pe masina? ma gandesc cu groaza la drumul de intoarcere.
Promit ca o invat pe Aurica puturoasa rau, abia sa se miste la 5000 de ture 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif
TIBINEL
QUOTE (Lexy @ Apr 7 2009, 07:19 AM) *
Mai Tibinel...ma bagi la banuieli!Cand am facut eu asa ceva? smile.gif)

Ce nu mai stii?Cand i-ai dat pe politaii de la monitorizare pe spate,sau cand incalecai benzile,sau cand bagai 88/h in loc de 70/h,sau facusera norma de toyote si tu erai ultima.
La tine de ce nu a venit? nu ai domiciliu stabil?tot pe drum ,pe drum!
Paul,doreai sa termini cincinalul fara amenda? la tine cred ca se prescrie,pui o vorba buna?
Baieti si fete mai am doar 2 puncte pana vineri si mai recupetrez 4 deci am in cont vineri 6 mari puncte,e alta viata.
drabisan
Imi era imposibil sa ma opresc sa citesc foile A4 cu anunt de pe usi, dar Toyota Lujerului a facut spatiu acolo. Nu mai e nici o masina, nici un birou. E spatiu gol. Pe ceata asta nu cred ca reamenajeaza, ci mai repede au renuntat si la locatia asta.

Eu tot astept sa inchida criza niscaiva sucursale de banci, ca mai repede gasesti un sediu de banca decit locuri de unde sa-ti iei tigari sau apa.
Lexy
Sincer tot verific cutia de posta(electronica) insa nimic! Parol!
rolleyes.gif
Dar nu va bagati unghia'n gat:D ca nu e timpul pierdut tongue.gif
TIBINEL
QUOTE (vio @ Apr 7 2009, 10:09 AM) *
PRIMA INSTIINTZARE TRE SA VINA IN TERMEN DE 30 ZILE ...

Niciodata,dar niciodata nu am fost instiintat pana in 30 zile,ci mult mai tarziu.
La posta nu putem intreba de unde este?daca nu o ridicam ce se intampla,dupa cat timp se prescrie?
22nst
Uite cum sta treaba cu amenzile astea...

Daca esti prins azi de radar, trebuie sa iti vina acasa un plic in care te intreaba cine a condus masina x pe data y in localitea z cu viteza v in termen de 6 luni!
Tu le trimiti plicul cu datele soferului si in termen de 30 zile (data postei) ei trebuie sa iti de-a tie amenda! Sa vina un alt plic cu amenda, plic pe care il pastrezi si mergi cu el la CEC sa faci dovada cand l-ai primit si sa platesi 50% din valoarea amenzii smile.gif
vio
bai Ionel Motanel .. io am scris cu caps tocmai ca sa sara in ochi la lume . ... de cand stii tu ca scriu io cu Caps on ???


msk Ovi ... oricum s-ar putea sa plec cu T-Rexu wink.gif) LC adica
connectorxp
PEntru acea reprezentata s-a facut un anunt ca se inchide si personalul va fi mutat in celelalte centre .
Criza asta a inchis multe si o sa mai inchida , si MediaGalaxy Altex au inchis din magazine dar au dechis si unul , la ce dobanzi au bancile , nu stiu daca dispar , dar te descurajeaza mult sa mai iei ceva banned.gif , pentru toate "sugativele" .
pmhoria
Legat de reprezentantele/importatorii Toyota si chiar Honda din Ro ... de ce tin la pret asa de mult??? Eu cand am sapat dupa masina noua am avut pe lista si un Auris si credeti-ma diferenta de pret intre o masina din HU de pe stoc si una de pe stoc de la Toyota ro..este de cel putin 2000 euro !!! WTF?? noi suntem mai cu motz? Pai tre sa fii un pic masochist sa stai in vestul tarii si sa-ti iei masina noua din Ro...la preturile lor...
Asta ca sa nu mai zic de atitudinea dealerului care pe mail mi-a facut reducere la un Auris Sol (la noi echivalentul ar fi Luna Plus) de 100000 forinti (around 350 euro) Si sunt convins ca mai lasa la pret daca ma duceam acolo si facem pe nehotaratul...
TIBINEL
QUOTE (22nst @ Apr 7 2009, 09:35 PM) *
Uite cum sta treaba cu amenzile astea...

Daca esti prins azi de radar, trebuie sa iti vina acasa un plic in care te intreaba cine a condus masina x pe data y in localitea z cu viteza v in termen de 6 luni!
Tu le trimiti plicul cu datele soferului si in termen de 30 zile (data postei) ei trebuie sa iti de-a tie amenda! Sa vina un alt plic cu amenda, plic pe care il pastrezi si mergi cu el la CEC sa faci dovada cand l-ai primit si sa platesi 50% din valoarea amenzii smile.gif

La noi nu se mai practica sa vina postasul acasa,lasa in cutie o fituica in care te anunta ca ai o recomandata.
Atunci esti nevoit sa te duci la posta,de aceea spun, daca intrebi la posta inainte sa semnezi de ridicare a ei,si spune ca e de la M.I. atunci poti sa spui ca nu ai buletinul la tine si pa, nu o mai ridici,vorbesc de prima instiintare cand cere datele soferului,bun atunci daca nu o ridici pe prima ce se intampla?
Colonelu'
QUOTE (drabisan @ Apr 7 2009, 07:56 PM) *
Imi era imposibil sa ma opresc sa citesc foile A4 cu anunt de pe usi, dar Toyota Lujerului a facut spatiu acolo. Nu mai e nici o masina, nici un birou. E spatiu gol. Pe ceata asta nu cred ca reamenajeaza, ci mai repede au renuntat si la locatia asta.

Eu tot astept sa inchida criza niscaiva sucursale de banci, ca mai repede gasesti un sediu de banca decit locuri de unde sa-ti iei tigari sau apa.

Au dat la stiri saptamana trecuta ca Toyota a inchis doua showroom-uri din capitala.
Stiinta82
QUOTE (TIBINEL @ Apr 8 2009, 10:19 AM) *
QUOTE (22nst @ Apr 7 2009, 09:35 PM) *
Uite cum sta treaba cu amenzile astea...

Daca esti prins azi de radar, trebuie sa iti vina acasa un plic in care te intreaba cine a condus masina x pe data y in localitea z cu viteza v in termen de 6 luni!
Tu le trimiti plicul cu datele soferului si in termen de 30 zile (data postei) ei trebuie sa iti de-a tie amenda! Sa vina un alt plic cu amenda, plic pe care il pastrezi si mergi cu el la CEC sa faci dovada cand l-ai primit si sa platesi 50% din valoarea amenzii smile.gif

La noi nu se mai practica sa vina postasul acasa,lasa in cutie o fituica in care te anunta ca ai o recomandata.
Atunci esti nevoit sa te duci la posta,de aceea spun, daca intrebi la posta inainte sa semnezi de ridicare a ei,si spune ca e de la M.I. atunci poti sa spui ca nu ai buletinul la tine si pa, nu o mai ridici,vorbesc de prima instiintare cand cere datele soferului,bun atunci daca nu o ridici pe prima ce se intampla?


In situatia asta sunt eu acum
Pe 9 feb am primit bilet in cutia postala ca am o recomandata;evident ca nu m-am dus la posta sa vad despre ce este vb ,ca aveam o banuiala ca e "felicitare" de la politia romana;pe 2 aprilie am primit din nou bilet de recomandata si tot nu am de gand sa ma duc sa o ridic

Atata timp cat Politia nu pot dovedi ca eu am primit scrisoarea sa comunic datele despre cine a condus,nu imi pot intocmi proces verbal;sau daca primesc amenda pot sa fac contestatie ca nu am luat la cunostiinta

Eu din cate am auzit,politia a trecut la sistemul cu recomandate ptr ca au avut multe contestatii de la oameni ca nu au ajuns scrisorile.In cazul recomandatei omu semneaza la Posta de primire,astfel "polutia" romana au dovada ca ai luat la cunostiinta

Va tin la curent cu ce se va intampla;oricum prefer sa platesc amenda la taxe locale(sector 3),decat sa dau bani la primariile care au instalat camere


22nst
Pai daca nu o ridici de la posta, intr-un final o sa te caute un politist si o sa ti-o inmaneze biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.