Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Stickere masini.ro
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Andrei Suzuki
Pai.stii....e o problema. smile.gif Inca nu sunt facute.Noi asta ne chinuim acum...Daca poti si tu sa ajuti....
catalin40080
Lucrez in domeniu si daca doriti vi le fac eu printate cu 27 mii lei pe bucata si comanda minima de 65 bucati. Daca vreti acte mai adaugati TVA-ul. O singura problema are autocolantul asta: nu sta pe plasticul ala poros de pe bara. Pe tabla sau pe geam nu exista nici o problema, dar bara si ornamentele de pe usi sunt poroase si nu face priza bine colantul. Garantie 1 an. Dimensiuni 20cm x 9cm. Livrare in 36 ore de la primirea fisierului.
Andrei Suzuki
De ce neapart 65?Mai putine nu se pot?Si de ce neaparat dimensiunea data de tine?De ex daca vreau eu un sticker pt mine...nu se poate?Platesc mai mult..nu-i asta problema.
Iar cu stickerele pt masini.ro....nu cred ca se poate pt ca nu stiu daca se strang 65 de pers care vor.Bine...3-4 sunt deja pt mine (in caz ca lipesc vreunu aiurea sau se dezlipeste) smile.gif dar pana la 65 e cale lunga.
Pytycu XPert
hihihi... Mai sunt si yo pe aici!!
Sa ma bagati si pe mine la numaratoare laugh.gif
Andrei Suzuki
Bun.Deci cine vrea sticker (indiferent de culoare si marime) sa posteze aici.Adunam...vedem cati vor si ce vor...si vedem.
Pytycu XPert
Hmmm
Asta e un nou model... laugh.gif
Astept parerile voastre!! :cheers:
Alecs
ouch! no offence, dar e prea prea colorat si prea mare amestecatura de font-uri..
Andrei Suzuki
Are dreptate Alecs.In plus nici nu cred ca se pune asa ceva pe sticker,adica nu stiu daca iese.SI oricum,ca sa se vada ar trebui facut maare si...nu se poate.
Nazareno Gabrielli
Piticule. ai talent asta se vede.... Stilul tau aduce un pic cu Picasso. Ma refer binainteles la perioada abstracta. laugh.gif Ai insa grija cum combini culorile.....

Acum pe bune, vad ca te pricepi. Mai umbla un pic pe el si vin-o cu o propunere mai "cuminte", dar cu acelasi mesaj. Daca iese bine, fiecare si-l pune pe care dintre ele il prefera.
Andrei Suzuki
QUOTE(Mircea KDT)
Mai umbla un pic pe el si vin-o cu o propunere mai "cuminte", dar cu acelasi mesaj.


Si fara "powered by Pytycu Xpert. laugh.gif


QUOTE(Mircea KDT)
Daca iese bine, fiecare si-l pune pe care dintre ele il prefera.


Cu asta sunt de acord.Nu ar fi bine sa aiba toata lumea la fel?
Pytycu XPert
mai baieti... yo am ajut o idee pe minut laugh.gif
mai astept critici din partea voastra sa-l fak pe placul tuturor :cheers:
catalin40080
Salut,
Pot face si alte dimensiuni, dar trebuie sa stiu exact. Pretul ala de 27 mii era pt 65 bucati la acea dimensiune(am vazut-o intr-un alt post), dar pot face si alte dimensiuni. Pt 3 bucati nu ma incurc ca-i mai mare pierderea de materiale. Merge orice sticker policromie. Apropo de ultima versiune, mi se pare prea incarcat cu culori si prea multe tipuri de fonturi. Incearca ceva cu maxim 3 culori si maxim 2 tipuri de caracter si un logo. Parerea mea! smile.gif
VECTOR
stiu ca m-am trezit cam tarziu ,dar abia acum am intrat pe topicul asta si am vazut ce se discuta asa ca vreau sa ma bag si eu in seama.
am vazut ca au fost multe dispute privind limba in care sa fie scris (romana sau engleza).eu cred ca merge foarte bine si in engleza pentru ca un sofer care nu stie engleza nici cat sa traduca "fallow the rules" atunci nu stie nici sa intre pe net sa vada ce inseamna "masini.ro".
pe de alta parte din cate am inteles actiunea asta are ca scop educarea soferilor neglijenti.si ca se doreste sa se dea un exemplu de catre cei care poarta aceste stickere.atunci haideti sa ne dam pe noi exemplu si sa scriem in loc de "FOLLOW THE RULES" direct "FOLLOW ME" sau "WATCH ME". nu stiu cat de buna o sa vi se para ideea ,dar eu cred ca e interesanta pentru ca poate avea dublu inteles: poate sa insemne atat urmareste masina si fa ca mine;cat si urmareste "masini.ro".
spun si eu ceva interesant aici sau aberez degeaba? laugh.gif
acum probabil ca e cam tarziu...vad ca deja a inceput productia pentru prima serie....dar cine stie.
Alecs
eu nu sunt un bun exemplu asa ca nu-mi voi lipi din ala pe masina :cheers:
Andrei Suzuki
Imagineaza-ti ca isi pune o domnisoara/doamna pe masina "Watch me" si dupa aia masini.ro team. Oare ce va crede cel din spate sau cel care va vedea stickerul?Sau ce o sa faca...o sa faca un accident uitandu-se dupa "soferita". laugh.gif
VECTOR
ok am inteles...deci nu era o idee prea buna. asta e. nu e prima data laugh.gif .si probabil nici ultima.
daca imi mai vin idei va tin la curent. :blackeye:
Alex-F1
QUOTE(VECTOR)
daca imi mai vin idei va tin la curent.


Vezi sa nu ne bagi curent prea mare, ca ne prajesti laugh.gif Mai, io credeam ca textul s-a hotarat deja si a mai ramas ca fiecare sa-si aleaga dimensiunile si eventual culorile, nu? Deci, o facem odata sau nu? ....ca ne-apuca iarna cealalta daca ne mai gandim mult smile.gif Io nu l-as lipi pe-al meu pana cand nu-si fac toti care doresc si apoi putem stabili o zi anume in care ne vom lipi cu totii stickerul, ce ziceti? Sper ca se face treaba pana la urma, ca doar n-o sa-mi arunc stickerul acuma dupa ce l-am facut asa fain......io cred c-o sa-l pun oricum, dar pot sa astept pana va faceti si voi!!! :bounce: Sau daca cade toata treaba, n-are rost sa mi-l pun eu asa de nebun, de unul singur??? :roll: Hai, ziceti fiecare ce dimensiune & culori vreti (dupa modelul meu), sa vedem cati amatori se strang si pe urma mai vorbim, OK? :cheers:

Hai pa
ALEX
Alex-F1
QUOTE(Alecs)
eu nu sunt un bun exemplu asa ca nu-mi voi lipi din ala pe masina :cheers:


Atunci de ce participi la discutiile despre sticker? :tongue: Si ce anume faci de nu te consideri "un bun exemplu"? :roll: Calci oamenii pe trecere sau ce? :evil: Ai grija, cand vezi Safety Car-ul pe strada, sa stai in spate la minim 20m ......asta-i tot ce trebuie sa stii :!: :cheers: Hai ca mai vorbim!

ALEX
Alecs
QUOTE(Alexandru30535)
QUOTE(Alecs)
eu nu sunt un bun exemplu asa ca nu-mi voi lipi din ala pe masina :cheers:


Atunci de ce participi la discutiile despre sticker? :tongue: Si ce anume faci de nu te consideri "un bun exemplu"? :roll: Calci oamenii pe trecere sau ce? :evil: Ai grija, cand vezi Safety Car-ul pe strada, sa stai in spate la minim 20m ......asta-i tot ce trebuie sa stii :!: :cheers: Hai ca mai vorbim!

ALEX


conduc ca nebunu` laugh.gif
Alex-F1
[/quote]conduc ca nebunu` laugh.gif[/quote]

OK, treaba ta (it's your life, it's your car), dar macar sper ca esti cu ochii-n patru si sa speram ca n-o sa ai evenimente neplacute din cauza stilului tau de condus, iar daca cumva vei avea si se va lasa cu pagube (umane si materiale), io sper ca singurii care vor avea de suferit sa fiti tu si masina ta, nu si alte persoane/masini nevinovate :evil: Deci, atentie marita! :!: Hai ca mai vorbim!

Hai pa
ALEX
Andrei Suzuki
Corect.Textul este hotarat,raman dimensiunile si culoriel.Problema este ca prietena aia a mea s-a dovedit cam neserioasa si nici pana acum nu mi-a dat nici o veste.Asa ca,de indata ce gasim un loc cu scoruri acceptabile in Buc,facem si noi.Sau,daca vrea Alex,ar putea sa ne faca si noua si sa le trimita prin posta,cu plata ramburs,sau ceva de genu asta.NU stiu exact cum functioneaza asta,dar ne descurcam noi.

Deci,am mai zis-o odata:cine vrea sticker,dupa modelul de mai sus,sa posteze aici numaru de stickere pe care il vrea,culorile,si nu in ultimu rand dimensiunile.Dupa ce se strang toti,vedem cate sunt...si ne orientam cumva.

Incep eu:eu vreau 3 (trei) stickere,exact dupa modelul lui Alexandru,cu negru sus si alb jos,si 2 (doua) stickere,pe acelasi model,dar cu rosu si alb.Dimensiuni:17cm lungime cu 8cm latime. Cine urmeaza?
VECTOR
vreau su eu unul ,rosu cu alb si dimensiuni....cred ca 17 cu 8 e bine.
si la fel ca in cazul lui andrei o sa trebuiasca trimis prin posta,pana la constanta
Andrei Suzuki
Deci,pana acum 6,3 negru cu alb,3 rosu cu alb,toate 17/8
Pytycu XPert
Eh... yo nu ma las pana nu-mi iau injuraturi laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Vreau sa aud ceva pareri si despre asta!!
Stiu ca asti decis modelu` da vreau sa stiu si yo pt mine... daca sa ma las sau nu tongue.gif
Andrei Suzuki
Manu,ideile tale sunt bune,da prea colorate.Si,cum ai zis si tu,deja s-a hotarat.
Pytycu XPert
Mda..
Am uitat sa va spun ca vreau si eu unu cu alb & negru!!
Aceasi dimensiune laugh.gif 17/6 ... paraca :roll: nu?
Trece-ma pe lista laugh.gif
Andrei Suzuki
Te-ai suparat? smile.gif

Aceeasi dimensiune?Adica 17/8.Bun,pana acum sunt 7: 4 negru cu alb,3 rosu cu alb.
Pytycu XPert
hehehehe lol
Nu m-am suparat frate laugh.gif
Asta iar a fost o creatie de ora 3:30 noaptea :blackeye:
Tre sa recunosc ca stickerul ala facut d voi e simplu si pe inelesul tuturor laugh.gif
Asha ca sa inceapa productia :cheers:
dragos28836
baieti vreau si io 3 bucati de 20x7,5. raman la dimensiunile astea ca sa pot acoperi stickerul vechi cu "TERIBILIST PRIN CONVINGERI".....

va trebui trimis prin posta si la mine...


merci :bounce:
Andrei Suzuki
Pana acum [/color]sunt 10[color=#444444]:4negru cu alb,3 rosu cu alb (toate 17/8) si 3 negru cu alb,dimensiunea 20/7.5.
Altcineva?
catalin40080
Salut tuturor!
Eu le fac pe astea 10 buc. daca vreti.
Exista o problema, si anume ca vor costa 33.000 lei pe bucata din cauza numarului. Eu o sa le dau unuia dintre voi din Bucuresti si el le va trimite la cei din provincie.
Daca sunteti de acord va rog sa-mi spuneti si-i dau drumul la treaba.
Banuiesc ca ramane grafica de la sticker-ul postat de Alexandru30535 in data de Dum 06 Feb, 2005 . ok?
VECTOR
nu vi se par cam putine? parca se inghesuiau mai multi pe aici cand era vorba de dat cu parerea...vazusem undeva intrun post ceva de cateva sute de participanti....hm..
Andrei Suzuki
Mie unu imi convine pretu.Catalin,daca nu te deranjeaza,mai asteptam putin poate se mai strang...
guerilla
si eu vreau unu.
Alecs
o sa vreau si eu unul.. totusi mai intai astept sa-mi iau masina laugh.gif sper ca in maxim 2 luni :roll:
Andrei Suzuki
CristianT,Alecs, vreti dimensiunea 17/8 si negru cu alb da?
lucian14
PAna la urma s-a stabilit? unde comand cat costa? vreau 2 bucatzi...
pot fi si cu mesaj suplimentar personalizat (scris mai mic jos)? ceva genul...semnatura fiecaruia (motto)
Alecs
QUOTE(Andrei Suzuki)
CristianT,Alecs, vreti dimensiunea 17/8 si negru cu alb da?


da sefule
guerilla
si eu la fel.
Andrei Suzuki
Pana acum sunt 14: 8negru cu alb,3 rosu cu alb (toate 17/8) si 3 negru cu alb,dimensiunea 20/7.5.
VECTOR
good job andrei. keep counting. ai grija sa nu te incurci. laugh.gif
catalin40080
Salut!
Aveti mai jos un preview la ceea ce va iesi.
La sticker-ul cu rosu sus voi scrie cu rosu "Masini.ro Team" smile.gif
Am facut unul cu galben si negru asa sa fie! laugh.gif

Este ok asa?
guerilla
alb cu negru.
ala cu galben primeste BAN ca arata a taximetrist :evil:
Alecs
QUOTE(CristianT)
alb cu negru.
ala cu galben primeste BAN ca arata a taximetrist :evil:


sau a western union laugh.gif
Andrei Suzuki
Hai ca arata bine.Cum am mai spus,sa mai asteptam...poate se mai strange lume.Daca nu..asta e.Astia sunem..smile.gif
zefir34016
vreau si eu 2, pliz: alb/negru + alb/rosu
cum se plateste, cand sunt gata?
unde se preteaza cel mai bine a fi puse, ar fi bine sa puneti o poza cu un sticker pus pe o masina ca sa vada lumea cum vine
Andrei Suzuki
Pana acum sunt 16: 9negru cu alb,4 rosu cu alb (toate 17/8) si 3 negru cu alb,dimensiunea 20/7.5.
De platit...nu stiu exact.Daca e,se intalneste cineva cu Catalin,ii plateste si dupa aia recupereaza banii de la restu.Sau ca sa nu fie probleme,se strang bani inainte si,la fel,se intalneste cineva...ia stickerele...da banii...
catalin40080
Salut!
Pt. voi o sa fac maine unul si cu un text mai mic in partea de jos, ceva tip signatura fiecaruia. Sa vedem ce iese. Daca se vede bine scrisul, o sa fie gratis personalizarea. Dar sa nu vreti acum nu stiu ce sigle pe acolo! Sa fie un scris pt fiecare din voi este ok cu conditia sa fie acelasi tip de font pt toata lumea.
Eu pot sa le fac cand doriti voi, numai sa-mi spuneti cu 1 zi inainte si ma intalnesc a doua zi cu cineva si le dau.
VECTOR
ok deci am stabilit cum o sa arate si cam cate vrem.problema o sa fie acum sa gasim o persoana din bucuresti cu suflet bun care sa ne ajute si pe noi cei din provincie.respectiv sa le primeasca de la catalin si sa ni le trimita si noua prin tara(prin posta ,cu plata ramburs...sau cum se face chestia asta). se ofera cineva?
Andrei Suzuki
Sper ca imi permiteti si mie ceva..Daca tot s-a gasit cine sa ne ajute cu stickrele,imi permit sa intreb si eu daca se poate sa imi faca Catalin si mie un sticker,pt mine...pe care bineinteles,imi zice cat e si ii dau banu.Daca se poate,o sa postez dimensiunile si modelul.Mai vorbim..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.