Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Stickere masini.ro
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
catalin40080
Salut
Spune ce vrei si se rezolva!
Daca pot face sticker-ele alea, normal ca pot sa fac si individual. smile.gif
Andrei Suzuki
Ok.Merci.Dimensiunile sunt 10cm lungime si 14 latime.
Alecs
ma andrei da` esti pasionat rau de masina aia :romania:
Andrei Suzuki
Pai ce sa-i faci mai Alecs.Una am si eu... smile.gif
Alex-F1
Wooooow, ma bucur sa vad ca merge treaba si ca v-ati mai mobilizat! E grozav ca in sfarsit s-a gasit un tip de treaba din Bucuresti care sa faca sticker-ele cel putin pt. cei din Bucuresti, iar pt. cei din restul tarii vedem noi cum facem......sa zicem ca pt. partea mea de tara pot sa trimit eu modelul meu (nu neaparat aceleasi dimensiuni) celor care-l doresc! :wave: Dar sa mai asteptam, numa bine trece si frigul si poate se mai strange ceva lume si apoi stabilim o zi anume in care le vom lipi cu totii beer.gif Insa e interesant ca f. putini din "greii" forumului (administratori, moderatori, membri cu greutate, cu multe posturi etc) si-au manifestat pana acum dorinta de a-si lipi si ei asa un sticker pe masini....cand poate ei ar trebui sa fie primii, sa fie exemplu pt. ceilalti! :bash: Ma rog, asta conteaza mai putin, important e ca treaba asta sa fie finalizata daca tot s-a inceput! Io cum sa mai usuca putin strazile, spal masina, pun provizoriu sticker-ul meu in locul ales de mine si-i fac o poza, apoi o pun aici sa vedeti si voi cam cum va arata! Hai ca mai vorbim!

Hai pa
ALEX
Alex-F1
QUOTE(admin)
misto ideea..unde v-ati gandit sa le puneti?..pe parbriz sau pe usi?..sa posteze aici oricine vrea sa-si puna un stiker cu masini.ro pe masina..si in caz ca ne strangem mai multi o sa o facem si p'asta:))


Nenea admin, mai zii si matale ceva de treaba asta......tu nu vrei un sticker de asta sau ne dai verde ca sa ne punem noi? arigato.gif Acum cand treaba e peste 50% facuta, ar fi frumos sa mai avem niste pareri/comentarii de la cei mai vechi membrii de pe forum.....sau? :wave:

ALEX
mioara40618
QUOTE(Andrei Suzuki)
Imagineaza-ti ca isi pune o domnisoara/doamna pe masina "Watch me" si dupa aia masini.ro team. Oare ce va crede cel din spate sau cel care va vedea stickerul?Sau ce o sa faca...o sa faca un accident uitandu-se dupa "soferita". laugh.gif

scuze ca ma bag darca soferita as pune un sticker insa nu este treaba mea unde sa gandeste tipul sau altcineva din spate
dragos28836
cred ca cel mai bine e sa le trimiti cu plata ramburs, asa stii sigur ca iti ajung banii inapoi. band.gif
Andrei Suzuki
Haideti baietii.Atat?Nu mai vrea nimeni?
Pytycu XPert
Pai.. daca nu mai vrea nimeni... yo zic sa-i dam drumu sa tiparit... :@
Pana acum cate s-au strans?

app... sa se faca un calcul cat trebuie sa dam pt fiecare sticker(la nr asta)

Pana atunci.... :bye:
Andrei Suzuki
Eu zic sa mai facem 5-6 in plus,in caz ca se hotaraste sau mai vrea cineva pe parcurs.
Ma ofer eu sa ma intalnesc cu Catalin intr-un week-end sau cand o fi,sa le platesc din banii mei,voi urmand sa le luati de la mine dupa.Cu cei care nu sunt in Bucuresti vedem dupa aia (fara suparare).Problema e ca eu nu prea le am cu astea,cu posta..nu stiu exact cum se face.
Deci,daca sunteti de acord cu alea 5-6 in plus, 22: 15 negru cu alb,4 rosu cu alb (toate 17/8) si 3 negru cu alb,dimensiunea 20/7.5.
lucian14
vreau si eu
luck33ro@yahoo.com
Andrei Suzuki
Ok.Sunt 23: 16 negru cu alb,4 rosu cu alb (toate 17/8) si 3 negru cu alb,dimensiunea 20/7.5.
VECTOR
pai haideti sa-i dam drumul cu astea deocamdata. le facem, le lipim,punem poze pe forum si poate asa convingem si alti membri.
nici eu nu stiu cum se face cu trimisul prin posta,dar nu poate sa fie prea complicat. cel mai usor mod de a afla este sa intrebi la un oficiu postal.
parerea mea e ca se pun la posta ca orice scrisoare normala,se precizeaza valoarea care trebuie platita de destinatar si astepti sa-ti vina banii dupa ce destinatarul le ridica de la posta si plateste.
Andrei Suzuki
Pai daca toata lumea e de acord,Catalin poti sa le faci.
G e o r g e
am pe cineva care poate face de asemenea astfel de stickere !

da-ti un buzz dc nu va descurcati
mihai41105
eu sunt prietenul . pot sa execut orice tip de sticker . orice model, orice culoare. am si culori speciale, gen reflectorizante sau fluorescente sau care imita vopseaua metalizata . cele mai mici preturi

:wave:
catalin40080
Salut!
Fratilor voi hotarati cine le face!
Spuneti sa stiu ce fac. Daca este ok pretul dat de mine le fac maine.
Sticker-ele mele sunt printate nu taiate pe cutter-plotter. Hotarati-va si spuneti. OK?
Andrei Suzuki
Eu zic (fara suparare pt George si prietenul lui) sa le faci Catalin.NUmai sa spui pretul,sa stim.
catalin40080
Salut!
Multumesc pt increderea acordata.
Total comanda sticker-e conform celor spuse de Andrei:
QUOTE
"23: 16 negru cu alb,4 rosu cu alb (toate 17/8) si 3 negru cu alb,dimensiunea 20/7.5."
este de 750 mii lei.
Daca aveti banii si sunteti de acord va dau sticker-ele in cursul zilei de azi.


Multumesc,
Catalin Dretcanu
catalin40080
Asta este pt Andrei.
Cam asa o sa arate sticker-ul cu IGNIS.
OK?
VECTOR
QUOTE(mihai41105)
eu sunt prietenul . pot sa execut orice tip de sticker . orice model, orice culoare. am si culori speciale, gen reflectorizante sau fluorescente sau care imita vopseaua metalizata . cele mai mici preturi

:wave:




asta cam suna a publicitate. nu era interzisa reclama pe forum? biggrin.gif
Andrei Suzuki
Daca ne-ai spune si cat costa fiecare,ar fi perfect.
Andrei Suzuki
Catalin e bine.Dar sper ca ai inteles exact ce vreau:eu vroiam ca numai conturul literelor sa fie gri;interiorul il vroiam sa fie incolor, pt ca atunci cand il pun pe masina sa se vada numai literele,cu conturul gri si "umplutura" rosie.
catalin40080
Lasa-l si pe el sa traiasca. Nu fi rau! :wave:
Merci!
catalin40080
31.000 lei/bucata, dar o sa fie cateva in plus acolo de la mine.
Scrisul IGNIS va avea interiorul gol sa se vada frumusetea aia de culoare rosie biggrin.gif
Andrei Suzuki
Catalin,nu mai raspunzi pe mess.Suna-ma maine dimineata (pana in 10) la nr pe care ti l-am dat pe pm si vorbim...
Pytycu XPert
bun...
vad ca s-a mai facut un pas :yup:
vreau sa stiu si eu cum primesc stickerul si cum il platesc
pls
Andrei Suzuki
Cum primesti stickerul? Te intalnesti cu mine.Cum il platesti? Pe loc,cand ti-l dau. laugh.gif
Alecs
andrei, daca-ti dau 35 sper sa ai 4000 sa-mi dai rest, ok? biggrin.gif
Andrei Suzuki
Of....da...Incerc.
Alex-F1
Andrei, nu vreau sa te descurajez, dar conturul ala gri de la sticker-ul cu "IGNIS" e cam subtire (suprafata mica de contact - vechea problema) si ai mari sanse sa-l vezi cum se dezlipeste dupa cateva spalari :bash: Ca sa fii cat de cat sigur ca va tine, io zic ca ar trebui sa aiba macar 1 cm grosime, dar in final decizia e doar a ta arigato.gif

ALEX

P.S.: Cum sunt stickerele alea printate Cataline, ca nu stiu cu ce se mananca? Care-i procedeul? Se pot cumva si combina culorile?
lucian14
QUOTE(Andrei Suzuki)
Cum primesti stickerul? Te intalnesti cu mine.Cum il platesti? Pe loc,cand ti-l dau. laugh.gif

Asta cu intalnirea este in bucuresti?
nu ne dai si noua un tel., e-mail ceva sa stabilim concret? si poate vedem si modelele existente sa alegem.. .!
Andrei Suzuki
Pai ce sa vezi?Ce sa iti alegi? O sa iti dau ce ai cerut.Sunt cu nr fix,nu e pe alese. smile.gif yahoo mess: aanndrrei
Stickerele inca nu le-am luat.Astept telefonul lui Catalin Luni.
krysty
un sticker al celor de la pejo. poate va inspira. :help:
Alecs
awesome dude!
Andrei Suzuki
Pai acum zici manu?E dragut,da nu extraordinar.
eddie
Vreau si eu 2 va rog, sa se potriveasca cat de cat culorile pentru o masina rosie si una argintie. Multumesc anticipat, astept sa imi spuneti cum pot intra in posesia lor si cum platesc
Andrei Suzuki
Eddie te rog sa zici exact ce culori vrei si cate bucati,ca sa stiu ce ii zic lui Catalin.
eddie
Ti-am zis, 2 bucati, las la aprecierea ta culoarea......ceva pentru o masina rosie si una argintie (la argintie nu ar fi problema de culoare, dar la aia rosie sa nu fie verde cu galben de exemplu...) Multumesc, astept...
eddie
Ti-am zis, 2 bucati, las la aprecierea ta culoarea......ceva pentru o masina rosie si una argintie (la argintie nu ar fi problema de culoare, dar la aia rosie sa nu fie verde cu galben de exemplu...) Multumesc, astept...
Andrei Suzuki
Pai pt aia rosie eu recomand varianta cu negru si alb (de care imi pun si eu-->si masina mea e rosie) iar pe aia argintie varianta cu alb si rosu. Am vb mai devreme cu Catalin si cand fac rost de bani (adica sapt asta) ma vad cu el si mi le da.
eddie
OK, astept un semn
Doc
Cu masina putin mai curata:
Doc
Am uitat sa va spun, stickerul este reflectorizant.
Andrei Suzuki
Hai lasa ma ca si ale noastre o sa fie frumoase. smile.gif
Doc
Care ale voastre?? Da-mi detalii.
Andrei Suzuki
Pai vezi cateva pagini mai in spate.
lucian41567
Da stickere cu Dacia face careva??
Andrei Suzuki
Incearca la daciaclub.ro
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.