Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Unde va faceti (v-ati facut) concediul anul asta?
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Vacante si calatorii
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
T u d o r
Eu vreau in Croatia anul asta. Nu mai tin minte care coleg a fost acum vreo 2 ani acolo si a pus cred ca aici niste poze de mi-a stat ceasul. smile.gif De atunci am vrut sa merg si iata ca planurile se indreapta intr-acolo.
AZAZEL
cred ca s-a mai discutat insa intreb din nou:
pt croatia , serbia, slovenia este necesar pasaport? atat mie cat si sotiei ne-au expirat pasapoartele si nu avem chef sa ne facem altele prea curand.
T u d o r
Pai din moment ce nici Croatia nici Serbia nu sunt tari UE as zice ca iti trebuie obligatoriu.
Tarabostes
pentru Croatia sigur, cel putin anul trecut trebuia
e o tara superba, am fost atat in Zagreb cat si in zona Split
peisaj si apa de nota 10 insa mare parte din plaje sunt cu pietre si nu cu nisip, deci sandale si fara castele de nisip, e locul ideal sa inveti ceva scufundari, preturile prin orase mi s-au parut mai mari decat in Grecia sau Turcia, insa lumea e mai spalata, cu precaderea austrieci, nemti si nordici , fara romani, rusi sau bulgari ceea ce uneori e un mare avantaj
AZAZEL
voi sunteti siguri ca trebuie pasaport?
parca exista un agreement intre aceste tari si UE.

in cat timp se elibereaza un pasaport? ca atat al meu cat si al sotiei abia ce au expirat.
pmhoria
Obligatoriu pasapoarte. Nu e UE, deci trebe.
Si vezi ca se poate si prelungi pasaportul...dar nu stiu daca cu el expirat mai se poate sau nu.
Oricum, merge f repede cu pasapoartele. Capsunarii si "italienii" nu mai au nevoie de ele deci clar nu e inghesuiala la acte..wink.gif
HalbaSus
QUOTE (pmhoria @ May 19 2009, 09:10 AM) *
Obligatoriu pasapoarte. Nu e UE, deci trebe.
Si vezi ca se poate si prelungi pasaportul...dar nu stiu daca cu el expirat mai se poate sau nu.
Oricum, merge f repede cu pasapoartele. Capsunarii si "italienii" nu mai au nevoie de ele deci clar nu e inghesuiala la acte..wink.gif

Pasapoartele se elibereaza (cel putin in oradea) in maxim 2 ore (daca platesti ceva taxa de urgenta de 1 milion or something) si 24 sau 48 de ore daca nu platesti acea taxa de urgenta. Ahh... si cel putin in Oradea nu se sta la coada... deloc.
pista
CITAT( T u d o r @ May 18 2009, 04:33 PM) *
Eu vreau in Croatia anul asta. Nu mai tin minte care coleg a fost acum vreo 2 ani acolo si a pus cred ca aici niste poze de mi-a stat ceasul. smile.gif De atunci am vrut sa merg si iata ca planurile se indreapta intr-acolo.

Ce informatii te intereseza ? Noi am fost de cateva ori, prima data in 1997 iar ultima data anul trecut.
P.S. Vezi posturile #505 si #508 din pag.28 .
T u d o r
Pai am vorbit cu Victor despre asta, suntem in lucru. biggrin.gif Ma intereseaza mancarea, atractiile turistice, ce trebuie stiut, ce trebuie facut, de-astea. biggrin.gif Nici nu stiu ce sa intreb... Merci de informatii, caut si citesc.

PS: Ce e la posturile alea? Ca nu gasesc nimic util. mellow.gif
AZAZEL
tudore, cand mai ai informatii posteaza-le.
eu mi-am propus sa stau la plaja in croatia si o zi sa o rezerv pt parcul national plitvice ce pare a fi cea mai importanta atractie a croatiei iar o alta zi pt pestera postojna+castelul pridjema din slovenia. la intoarcerea din slovenia intentionam sa ne oprim in rijeka(e in drumul nostru) in croatia.
daca se organizeaza ceva de pe insula RAB unde vom sta, intentionez si o excursie de o zi cu vaporasul.



RUE
am reusit prin bunavointa gazdei din lopar unde va sta Azazel sa mi recomande o cazare in zona in perioada similara si am reusit sa conving sa nu platesc avansul cerut de ei: 100 euro (la care comisionul BT este de 40 euro).
asa ca se poate, merita incercata oriunde treaba asta. doar i am explicat omului ca dau niste bani aiurea unei banci si ca proportie fiind nesimtit de mare.

ca si tip's daca nu e o incalcare grosolana de circulatie eu mai tot timpul am gasit intelegere si nu am primit amenda.
la muntenegru chiar vorbeau engleza politistii din statiune si mergeam fara lumini ziua intre localitati.
faza e sa recunosti ca ai gresit si sa i spui ca nu esti f fericit ca ai de platit amenda.

bafta!
Paul105855
Plauniesc o iesire de-un weekend pe ruta Arad-Deva-Hateg-Petrosani-Targu Jiu-Herculane-Resita-Timisoara-Arad.

Ma poate ajuta cineva cu niste informatii despre starea urmatoarelor drumuri:
1. Petrosani-Targu Jiu (E79)
2. Targu Jiu-Baia de Arama-Herculane (DN67D)?

Multumesc.
Diesel
1. Intre Targu Jiu si intrarea in defileul Jiului sunt vreo 3-4km cu mai mult gropi decat asfalt. E un fel de test al confortului masinii. In rest pana la Deva vreo 3-4 semafoare care separa sensurile.
Asta era la sfarsitul lunii Aprilie. Eu sper ca sosirea sezonului cald sa stimuleze autoritatile in masura pentru a reface portiunea respectiva.
Nu e imposibil de trecut, dar sa nu transporti chestii fragile smile.gif
Paul105855
QUOTE (Diesel @ May 25 2009, 09:00 AM) *
...Nu e imposibil de trecut, dar sa nu transporti chestii fragile smile.gif


smile.gif

Multumesc pentru promptitudine.
AZAZEL
aveti idee de unde as putea sa cumpar niste Kuna(moneda croatiei)? nu as vrea sa cumpar euro aici si sa schimb apoi in kuna in croatia. as pierde de doua ori la schimbul valutar. din ce am vazut paritatea oficiala este de 1 kuna=0,57 ron si m-ar interesa un curs apropiat.
nu as vrea sa fac plati cu cardul. s-ar putea sa nici nu am unde tinand cont ca voi sta la pensiune si nu la hotel iar la terase nici atat nu va fi posibila plata cu card.
T u d o r
De ce nu mergi tu cu cardul si schimbi doar srictul necesar in kuna? La 100 euro schimbati cat poti pierde?
pmhoria
Exact cum zice si Tudor, du-te cu cardul si intr-un oras mare te opresti la o banca si extragi o suma mai mare. Conversia se face la cursul din Ro (care-i destul de bun) si nu pierzi f mult. Plus ca eviti casele de schimb valutar.
Alex-F1
QUOTE (AZAZEL @ Jun 4 2009, 07:20 AM) *
aveti idee de unde as putea sa cumpar niste Kuna


La noi nu gasesti kuna, ca si io am vrut sa schimb de acasa. confused.gif Bagi acolo si gata, cat poti sa pierzi, vorba lui Tudor? La valoarea ta, te tragi pe cur acuma pt. niste maruntis? biggrin.gif
adrian_flavius
Marius, pleci cu niste euro in buzunar (de rezerva...), plus cu toti leii pe card...si acolo scoti dintr-un bancomat o suma mai mare in kuna, cat ai nevoie...in general, comisioanele de retragere nu sunt foarte mari, plus ca schimbul valutar se va face o singura data, in Romania, cand o sa vina tranzactia la decontat... iti recomand totusi sa verifici la banca emitenta a cardului daca poate fi folosit in afara Romaniei...sa nu ai surprize neplacute...cel mai bine e sa ai 2 carduri, la 2 banci diferite, si sa imparti banii in 2...eu cel putin asa procedez...

Bafta multa, si distractie la fel de multa...si sa ne spui si noua cum a fost pe acolo...laugh.gif thumbsup.gif
RUE
azazele, plata chiriei nu se face in euro?
restul la bancomat cu cardul din romania. eu am un maestro de brd care am platit benzina cu el la sarbi si la unguri, ah... si parfumuri in viena pe aeroport si restaurantul in estonia... dar aia cam erau cu euro in afara de HU si MNE.
AZAZEL
se face plata chiriei in euro insa pe acolo se cheltuie "kuna".
solutia mai simpla este sa se scoata moneda potrivita din bancomatele croatilor
Diesel
intr-o tara straina cu un card ce functioneaza international, ATM-ul iti va da bani tot timpul in moneda locala
mariusdruta
Azazel, in principiu poti comanda kuna la banca.
Pentru cineva care pleaca in Botswana de exemplu ar trebui sa aduca chiar si pula. Depinde doar daca cursul e avantajos sau de cat de puternica e dorinta de a o avea (moneda respectiva) smile.gif Daca nu, vorba lui Diesel, o scoti de la ATM
hdi
QUOTE (mariusdruta @ Jun 6 2009, 12:46 AM) *
Azazel, in principiu poti comanda kuna la banca.
Pentru cineva care pleaca in Botswana de exemplu ar trebui sa aduca chiar si pula. Depinde doar daca cursul e avantajos sau de cat de puternica e dorinta de a o avea (moneda respectiva) smile.gif Daca nu, vorba lui Diesel, o scoti de la ATM


Se deduc ca in Botswana, bancherii isi baga ...moneda...in ATM-uri? laugh.gif
Cum ma sfatuiti sa fac pentru Grecia si Bulgaria? Banii pe un card Visa Electron (ING) e OK?
mike.omega
In bulgaria poti schimba din euro in leva la o paritate buna, insa nu in statiuni sau la granita ci in Varna. De asemenea sunt case de schimb prin CT care au leva insa nu stiu care. Daca vrei ma pot interesa smile.gif
Taxa de drum la bulgari o poti plati in Euro fara probleme.
AZAZEL
nu va complicati la bulgari cu euro si alte prostii.
la bulgari, leul este printre cele mai tranzactionate monede si nu exista casa de schimb valutar care sa nu aiba lei pe lista si ca atare, plecati cu bani romanesti la voi ca si cum mergeti la piata.
totusi, cursul cel mai bun se gaseste in vama.

parca mi-ar fi frica sa folosesc atm-urile bulgarilor.
AZAZEL
stie cineva care sunt cele mai faine statiuni in cipru. undeva unde plajele si apa sa fie cu nisip si nu cu pietre.

btw, in cipru au fost atentate in ultima vreme? deja ma gandesc ce voi face in vara lui 2012.
RUE
despre carduri: pt croatia am abuzat de cardul maestro: benzinarii la sarbi si corati, autostrazile toate, supermarket, plitvice, restaurant .. platit din card la curs ok zic eu, fara stress.
doar ferry spre Rab am platit in euro si la intors in kuna.
air_wolf
l-am facut in romania. la cort, cu fi-mea. am fost la capidava, pe dunare, sa ne intilnim cu nevasta-mea care era la santierul arheologic. am facut ceva excursii prin zona, baie in dunare, per total a fost foarte frumos. mincare gramada, multe feluri pescaresti.
vio
anul asta am avut asa mai mult iesiri de uichend , dar am fost 5 zile in august acum intr un tur mai offroad asa f frumos. am pus cost saltele , apa . vin , bere si potol in bena hiluxului si am plecat cu el dupca cum urmeaza :
prima zi : buc-pitesti- rm valcea-horezu - Ranca-polovragi- cheile oltetului- curmatura oltetului, lacul galbenu. lacul petrimanu, strategica, coborat in voineasa - petroshani, hatzeg- orastie,costesti.
a doua zi : sarmisegetuza regia, offroad pe godeanu si tot ce a fost posibil de abordat cu mashina asa cum etse ea, imprejurimi , reintoarcere in costesti, vizitat cetatile costesti si blidaru pe la 20 30 seara am terminat plecat de la 10 dim.
a treia zi : costesti - petroshani- campul lui neag - retezat - cheile cernei- baraj cerna- baile herculane- caransebesh- sarmisegetuza sat.
a patra zi : vizitari sarmisegetuza ulpia traiana , - baraj Raul alb din Retezat parca asa ii zice dupa care cap compas transaplia- la 17 30 eram la Ranca superb drumul , mentionez ca transaplia va fi asfaltat la anul cel putin de la Ranca la Obarsia Lotrului asa mi au zis niste nene muncitori si adevarul este ca au lucrat tot drumul perfect , momentan este asfaltat ca in palma de la novaci la Vf papusha sus , doar in statiunea Ranca nu e asfalt .
a cincea zi: drum de voie catre casa

avem asa de multe de vazut la noi ... fff frumos. sper sa nu fi omis ceva .
Alex-F1
Maine seara, in jurul orei 23, UFO va pleca cu noi spre Grecia, statiunea Platamonas, 829 km zice Maria Sa GPS-ul, in vreo 11 ore ar trebui sa fim acolo, cu tot cu pauze.....vremea acolo e perfecta, muntele Olimp este la o aruncatura de bat, asa ca poate tragem o fuga si acolo, sa dardaim putin de frig....ce sa zic, net nu mai vreau sa vad, asa ca ne hauzim peste vreo 10 zile, cu impresii si poze de la fata locului.... thumbsup.gif
AZAZEL
pe muntele olimp nu vei dardai de frig decat daca vei urca pe el cu piciorul. soseaua merge pana la cota de aprox 1200m si e cald ca naiba. cand vei ajunge la capat(e o fundatura), vezi ca undeva pe stanga este o alee ce coboara de-a lungul unui paraias ce curge pe acolo si undeva apa se aduna si este rece ca gheata. m-am bagat cu picioarele in apa si mi-au amortit instant
CPI
QUOTE (RUE @ May 19 2009, 09:55 PM) *
.....
ca si tip's daca nu e o incalcare grosolana de circulatie eu mai tot timpul am gasit intelegere si nu am primit amenda.
la muntenegru chiar vorbeau engleza politistii din statiune si mergeam fara lumini ziua intre localitati.
faza e sa recunosti ca ai gresit si sa i spui ca nu esti f fericit ca ai de platit amenda.

bafta!


Inseamna ca s-au mai schimbat si ei ....

Cind am fost eu in Muntenegru in 2002 am luat amenda 10 euro pentru ca mergeam ziua cu farurile aprinse. Localnicii ziceau ca e amenda de intrare in tara, toti strainii o luau. Aveam hirtii de 100 sau de 500 de EUR la mine si am platit in dinari sirbesti pe loc la politist.

In schimb in Serbia n-am avut nici o problema, nu opreau straini. Si am trecut cu viteza cu vreo 30km/h mai mare decit cea regulamentara pe linga niste baieti cu "tunul" de radar, am mai si depasit un autobuz care se tira pe o linie continua aiurea si cind am revenit pe banda era o masina de politie parcata mai in fata cu politisti in ea....
James Kilowatt
Turcia, Turgutreis (pe langa Bodrum.) Hotel La Blanche.
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g2...gean_Coast.html

Zona faina, haleala ok, baietii super-amabili.
AZAZEL
care e treaba cu computerul?

pana la ce ora circula metroul in paris ?
James Kilowatt
Cu computeru' nu-i nici o treaba, i-am facut o poza cand ma gandisem sa va scriu unde-mi fac vacanta, sau o parte a ei smile.gif cealalta parte a fost in alta parte, si desi nu a fost neaparat vacanta in adevaratul sens al cuvantului, pun totusi niste poze smile.gif.

Metrourile la Paris merg pana pe la 1 sau 1 jumate noaptea parca. Insa noaptea sunt ceva mai rare. Merg si niste autobuze nocturne ("noctambus" parca)pana la ore mai exotice. Ar fi mai bine sa intrebi la un oficiu de turism sau ceva.
ozz86651
Aia e din turnul televizunii? Nu m-am urcat in viata mea in el desi am stat in 19, vreau si eu.
Te-ai plimbat cu nava pe dunare sau cu o barca privata? Vreau si eu smile.gif.
mariusdruta
QUOTE (AZAZEL @ Sep 4 2009, 10:21 PM) *
care e treaba cu computerul?

pana la ce ora circula metroul in paris ?


in timpul saptamanii ultimele trenuri pleaca pe la 12:30 (prima statie) si ajung pe la 1:30 la capatul de linie (ultima statie)
in WE si in ajunul sarbatorilor este program prelungit cu aprox o ora, adica ultimul tren ajunge in ultima statie pe la 2:30

atentie, programul prelungit de WE nu include si duminica seara, francezilor (si parizienilor in special) li se pare ca ei chiar muncesc serios, trebuie sa fie odihniti pentru pupatul si cafeaua de luni dimineata

vezi si in ce cartier vrei sa ajungi seara, de obicei nu sunt probleme, mais quand même...
James Kilowatt
@Ozz
Ai ghicit cu amandoua smile.gif In turnul de televiziune e un restaurant cam comunist ca meniu si atmosfera, insa privelistea face toti banii.
Acum sunt doua vaporase care fac plimbari pe dunare, si sunt pline, cand m-am plimbat eu au trebuit sa refuze unii clienti si au mai facut niste curse suplimentare. Am pozat si eu pe tudor vladimirescu, una din putinele chestii de patrimoniu galatean care n-au fost instrainate (ca Libertatea) sau date la fier vechi (ca Anghel Saligny).

M-am angajat si sofer de papuc la o firma oarecare (confidential) si am facut si o excursie in combinat. Alta chestie de "patrimoniu" pe cale de disparitie. Ar putea fi transformat in studio de cinema pentru Terminator 5 sau intr-un teren de painball care sunt sigur ca ar avea mare succes smile.gif
AZAZEL
ceva de nedescris preturile de revlion in paris.
camera pe noapte este minim 150 euro(arondismete de la 1 la 10-asta inseamna zonele centrale) fara mic dejun si abia incepand cu acest pret ai o siguranta ca hotelul este decent si doar incepand cu 200 euro hotelurile sunt bune de-a dreptul (3 stele curate sau 4 stele slabe).
oferte bune sunt la pullman insa hotelurile lor sunt chiar la periferia orasului departe de ceea ce inseamna paris.
practic pt a sta 4 nopti in paris, transport cu tarom, nu mic dejun, incep de la 1000 de euro. aici adaugi mancarea/restaurantele/transportul local/intrarile la muzee samd . total peste 1500 euro pt 4 nopti.

cu toate astea la ora asta hotelurile sunt rezervate pt revelion in proportie de 90 % iar la 30 septembrie ai sanse 0 sa mai gasesti un hotel in paris. poate doar in suburbiile f indepartate.
mariusdruta
QUOTE (AZAZEL @ Sep 9 2009, 07:31 PM) *
ceva de nedescris preturile de revlion in paris.
camera pe noapte este minim 150 euro(arondismete de la 1 la 10-asta inseamna zonele centrale) fara mic dejun si abia incepand cu acest pret ai o siguranta ca hotelul este decent si doar incepand cu 200 euro hotelurile sunt bune de-a dreptul (3 stele curate sau 4 stele slabe).
oferte bune sunt la pullman insa hotelurile lor sunt chiar la periferia orasului departe de ceea ce inseamna paris.
practic pt a sta 4 nopti in paris, transport cu tarom, nu mic dejun, incep de la 1000 de euro. aici adaugi mancarea/restaurantele/transportul local/intrarile la muzee samd . total peste 1500 euro pt 4 nopti.

cu toate astea la ora asta hotelurile sunt rezervate pt revelion in proportie de 90 % iar la 30 septembrie ai sanse 0 sa mai gasesti un hotel in paris. poate doar in suburbiile f indepartate.


Daca nu esti pretentios poti sta oricand la un Ibis, rezervare poti face pe net.

La asta de exemplu e 110 euro camera pentru perioada respectiva:

http://www.ibishotel.com/fr/hotel-2953-ibi...eme/index.shtml

Ibis-ul de mai sus as zice ca este exact un hotel de mijloc, te poti orienta oricand spre ceva mai ieftin sau ceva mai luxos.

P.S. La Paris gasesti camere oricand, sa stii biggrin.gif
AZAZEL
mai precis 109E pe 30 si 31 si 130E pe 1 si 2 ianuarie.

ibis-ul asta cica e de doua stele si din ce vad pe tripadvisor nu are review-uri prea bune:
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g1..._de_France.html
ozz86651
QUOTE
M-am angajat si sofer de papuc la o firma oarecare (confidential) si am facut si o excursie in combinat. Alta chestie de "patrimoniu" pe cale de disparitie. Ar putea fi transformat in studio de cinema pentru Terminator 5 sau intr-un teren de painball care sunt sigur ca ar avea mare succes


Gind la gind... am lucrat 1 an in combinat undeva la marginea lui cea mai departata de oras... dat fiind ca eram lenes si pierdeam conventia de multe ori luam tramvaiul pina la poarta si il traversam pe jos (ca o nota, postul meu de injiner nu avea vreo responsabilitate sau vreun sef clar care sa ma verifice - oricum n-avea la ce ca nu aveam nimic de facut, era din cite am inteles adaugat in schema cind s-a putut pentru o ruda a unui director care urma sa termine scoala in curind; evident cu privatizarea smecheria nu cred ca a mai mers). Oricum traversarile astea de combinat la rasaritul soarelui aveau ceva aparte daca iti plac peisajele industriale postapocaliptice tip Mad Max... cosuri, fum, multa fierararie ruginita, tevi si conducte incolacite, abur, metal topit sau inrosit, pina si pe jos suprafete mari placate cu "tabla" de 3 cm ruginita, oameni putini, multe sectii dezafectate, uneori liniste, praf pe fieratanii, si peste toate chestiile astea rosietice, lumina rasaritului. Beton de poze.
Din pacate cind am revenit cu un aparat, combinatul era deja privatizat si eu nu cred ca as mai avut acces inauntru (inainte intrarea era aproximativ libera). Iar de trezit la 5, nu ma mai tine... nu am suflet de fotograf smile.gif.

Nu-s off topic ca la mine Galatiu e destinatie anuala de vacanta. biggrin.gif

PS: chestia cu paintball-ul e oarecum nasoala, te poti zgiria foarte usor in fiare ruginite sau poti sa ai accidente urite de tot cazind unde nu trebuie.
mariusdruta
@Azazel
Eu ti-am dat exemplu de hotel decent, pe care il gasesti in 2 minute.
Nu stiu cum se vad din Romania hotelurile la Paris prin review-uri de pe trip advisor, dar daca ai stat la un Ibis poti sa zici ca ai stat in toate smile.gif Din punctul meu de vedere sunt ok, singurul lucru e ca atunci cand calatoresti des, te cam plictisesti de aceeasi camera peste tot, te duci la Mercur , te plictisesti si acolo si asa ajungi la hoteluri chiar frumoase. Injurand bineinteles zambind societatea capitalista de consum, dar bandu-ti cafeaua si mancandu-ti croisant-ul din pat cu o priveliste frumoasa in fata smile.gif

Noah, nu stiu ce cauti tu si nici Revelionul la Paris nu il inteleg foarte bine smile.gif, dar eu de la minim Ibis-ul ala as porni in sus, poate nu chiar pentru THE HOLIDAY in Paris, desi e chiar bine asezat sa stii. La Accor avantajul e ca stii ce gasesti. In rest, hoteluri bune, in afara de cele traditionale, in general scumpe si deja ocupate sunt multe, dar nu neaparat pe net, poti suna oricand la o agentie din Franta, sunt multe hoteluri care au camerele mai tot timpul blocate de agentii.

Succes
T u d o r
Reteaua Ibis e ok, cum zice si Mariusdruta e de mijloc. Pana la urma nu petreci revelionul in cada cu jacuzzi cu 5 servitori in jurul tau si sticle de sampanie aruncate peste tot. Pentru mine hotelul trebuie sa fie curat si decent si atat. Cum Parisul cred ca e destul de frumusel ca sa zic asa, treci si tu peste partea cu somnul si concentreaza-te pe ce e important, adica papa si plimbarea. biggrin.gif
AZAZEL
ce prostioare vorbesti acolo tudore ? tu nu intelegi ca in zona centrala/turistica a parisului nu exista hotel sub 150euro pe noape de revelion si sa nu te manance sobolanii?! uite mai jos poze dintr-un hotel pe care l-am ochit si care costa bine peste 150 euro si nu e nici cu mic dejun dar, e f drept ca e la maxim 500 de metri de notre dame. sampanie, jacuzzi si alte tampenii sunt la hotelurile de peste 250/noapte.
pmhoria
Eu nu inteleg de ce ai vrea sa dai 150 euro pe o camera langa Notre Dame (camera aia costa de fapt 30 euro, restul e pt cutia milei din biserica) ... dar na, e vorba de gusturi aici.
Ibis e perfect pt revelion. Si pt 3,4 zile e mai mult decat ok ca ai unde sa tragi sa te culci, ca in rest te plimbi oricum.
T u d o r
Cam asta ziceam si eu, Azazel. Chestia cu sampania, la dame si jacuzzi era o exagerare. biggrin.gif
ozz86651
Ma, voi cum va distrati de revelion? Ca eu nu prea stiu ce sa fac. Cred ca in toata viata amea n-am avut mai mult de 3-4 revelioane acceptabile si poate numai unul cu adevarat misto (la 18 ani biggrin.gif). Pina si alea stil bairam au iesit destul de slabute in general.
De exemplu daxca pleci undeva (Paris sa zicem) de revelion, fara un grup mare, numai cu nevasta, ce faci ziua/nopatea aia?
RUE
eu am stat in FR in etap si f1 de la accor. ibisul deja era clasa peste dar nu am stat in el.
eu in Paris am stat inzona Montparnasse la 65 euro cadn imi cauta firma si maxim 40 cand imi cautam eu. dar nu de revel.
am stat in ceva minuscul de unde vedeam turnul E si paream aproape. cand am luat la picior era f departe de fapt.
poti merge cu nevasta mai ales daca te apuci de o conceptie ceva, numa sa nu faci la betie :-)
la paris merge sa o ceri de nevasta dar tu esti deja..
aventurile in paris nu merita de revelioane, totul e double, dar fiecare cum poate.

ce poti face de revelion sa fie fain? sa mergi la un schi unde garantat totul e ok. o colega merge in alpii francezi: 800 euro, all inclus si skipass, avion din stutgart spre statiune etc.
ce mai poti face de revel sa fie extrem? sa-l faci in egipt la mare, sau eu stiu sudul asiei sau dubai. dar asta deja e scumpa rau.
reteta revelionului este sa fie facut intr-o cabana, cu multi prieteni care stiu sa se distreze.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.