Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Unde va faceti (v-ati facut) concediul anul asta?
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Vacante si calatorii
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
marius68582
Vechiul Palat Ducal.Nu arata el cine-stie-ce,pe mine m-a impresionat mai mult faptul ca desi nu era nici un gardian in toata zona,nu am vazut un pet sau vre-o hartie cat de mica aruncata pe jos.


Alte cladiri gen Biblioteca,Catedrala & stuf...




Aproape de granita slovaco-poloneza sunt presarate tot felul de vestigii ale celui de-al Doilea Razboi Mondial.Tancuri,vre-o doua avioane,monumente...Si aici, aceasi curatenie care mie ca roman parca imi deranjeaza ochiului...Sa nu mai vorbsesc de lipsa oricarui stimul olfactiv,nu stiu de ce dar am impresia ca la noi astfel de monumente ar fi fost transformate in WC-uri publice. :roll:

Baby Blues
Mda mai avem si noi nevoie de vreo 20-30 de ani si ii ajungem biggrin.gif
Foarte frumos ! Poate o sa merg si eu in viitorul apropiat pe acolo.
Arheopterix
WoW!
Mai ai poze cu T 34 si Panzer 4?
Super monumentul!
marius68582
QUOTE(Arheopterix @ Oct 29 2007, 05:11 PM) *
Mai ai poze cu T 34 si Panzer 4?


Mai am vre-o cateva dar imi apare si busul prin ele,probabil vrei un "curata"...poftim : thumbsup.gif
Arheopterix
Le greu pe toate!
Ai un pm cu mailul meu rolleyes.gif
Iulian HondaFan
remarcabil, mai ales ca 50 de ani de comunism nu pare sa-i fi alterat pe oamenii astia foarte mult... din fericire in 1940 cand au intrat rusii peste ei erau deja la un anumit nivel de civilizatie, aveau o clasa mijlocie, o etica a muncii si ordinii... ceea ce nu era cazul la noi.
Luka
Off: Clasa mijlocie avuram si noi, dar au rezolvat-o baietii in cativa ani de eforturi sustinute. Ai naibii chiaburi...
Cat despre etica a muncii si a ordinii, mai slabut. La noi mai mult cu micii, cu sprituletul, cu tatrul de vara etc biggrin.gif
drabisan
QUOTE(Iulian HondaFan @ Oct 30 2007, 04:56 PM) *
remarcabil, mai ales ca 50 de ani de comunism nu pare sa-i fi alterat pe oamenii astia foarte mult... din fericire in 1940 cand au intrat rusii peste ei erau deja la un anumit nivel de civilizatie, aveau o clasa mijlocie, o etica a muncii si ordinii... ceea ce nu era cazul la noi.


Asa si asa...ciudat pentru mine a fost sa constat ca Riga nu are DELOC gradul de dezvoltare si sint un pic mai lipsititi de civilizatie comparativ cu Vilnius.
In Vilnius traficul e bine civilizat, dar in Riga e aproape ca in Bucuresti.
Desi ambele state sint din aceiasi felie de lume, cu aceiasi istorie diferentele sint MAJORE!
Baby Blues
QUOTE(Arheopterix @ Oct 30 2007, 03:34 PM) *
Le greu pe toate!
Ai un pm cu mailul meu rolleyes.gif

Punct ochit punct lovit. biggrin.gif
ozz86651
Mai e nevoie sa precizez ca tancurile alea sint machete? smile.gif
Romania nu a fost niciodata cine stie ce, contrar a ce credem noi acum nu era vreo elvetie inainte de 45. OK, de acolo ne-a tras si mai rau in jos comunismul, e adevarat, dupa ce ca eram pe o pozitie mai la coada.
Arheopterix
Sunt originale 100%!
Ce rost are sa faci macheta cand au lasat baietii purtatori de zvastica si secera si ciocan cateva zeci de nii pe teritoriul tau?
ozz86651
Ma da mici erau oamenii pe vremea aia de intrau in tancuri pe care le poti parca in microbuzul ala de alaturi. rolleyes.gif
guerilla
o fi fost de la foamete mah smile.gif
un panzer 4 are dimensiunile:
lungime: 5.89m
latime: 2.88m
inaltime: 2.68m

un mercedes sprinter ca ala din poza are:
lungime: 7.3m
latime: ?!?
inaltime:3m

fain nu? biggrin.gif ce inseamna tehnologia. acu ai o duba de oras mai mare decat un tanc de acum 50 ani.
Arheopterix
Tanc mic = tinta mica.
Ptr tancuri se alegeau oameni mici de statura.
In Panzer 4 erau 4-5 oameni.
In duba incap vreo 8 oameni in conditii bune.
ozz86651
Bah voi sinteti seriosi? Daca alea sint tancuri adevarate imi revziuesc toate ideile despre dimensiuni. Ce altceva ne-a mai crescu de atunci? biggrin.gif
guerilla
ozz, in ultima vreme ai vazut ce pepeni mari sint? cica de la modificari genetice pe baza de silicon laugh.gif laugh.gif
marius68582
N-am vrut sa intervin ca deh...n-am de ce,dar eu am stat cam juma' de ora pe langa "machetele" ( tongue.gif ) alea si pot confirma veridicitatea lor.M-am cocotat pe ele,le-am pipait, si dupa cum am spus,a fost pentru prima oara in viata mea cand am avut ocazia sa fiu atat de aproape de niste tancuri,dar nu mi s-a parut nici o clipa ca n-ar fi obiecte originale,inclusiv patina timpului & stuff. whistling.gif

OK,o fi si unghiul din care e facuta poza favorabil Sprinterului.Priviti alte doua, poate dati o sansa si tancurilor. thumbsup.gif





Arheopterix
OZZ,
Tancul din imAGINE e suficient de mare?
Un nene putin sonat,numit Ferdinand Porsche l-a creat.
Era prea greu ca sa il tine vreun pod ,prea lat ca sa fie transportat cu trenul (era necesar demontarea stalpilor de telegraf si sa nu mai circule nici o garnitura in sens opus).
A fost o catastrofa tehnica.
Arheopterix
Poza dintr-o excursie din 1983.
Eu (cand eram tanar si frumos) in fata unui T 62-tanc mediu.
Am 184 cm.
Calculeaza singur.
Am vrut sa intru inauntru dar te claustrofobeai de ingust ce e.
ozz86651
Gata gata, m-ati invins smile.gif. Sincer, desi am vazut si eu tancuri la viata mea, nu m-am gindit niciodata ca unele sint mai mic deci un MICRObuz sau MINIvan (ok, sau MAXitaxi). De exemplu ala din poza de mai sus pare gigantic.
Henry90720
Ma gandesc ca, dupa Anul Nou, sa merg cateva zile (7-10) prin tarile nordice. Ce mi-ati recomanda: Norvegia, Suedia, Finlanda sau, eventual, Danemarca?
Arheopterix
Te sfatuiesc sa te duci dupa paste.
Mai ales in Norvegia sau Suedia.
Henry90720
De ce tocmai dupa Paste?
Arheopterix
E f, frig .
Poti prinde ger adevarat ,ploi etc.
Care e afacerea daca vrei sa vizitezi si sa te distrezi si e vremea proasta?
Am fost in Norvegia in 90.Pana in nord.
Era august si max a fost 17c.
In Oslo nu e mare lucru de vazut.
Fiordurile si peisajele sunt super.
Daca esti mai brunet ,femeile sunt dornice de aventuri cu tine.
Sambata toti sunt beti morti.
Si daca nu ai 195 cm, o sa te simti mic.
Sorin104552
Uneori nu alegi, culegi.
Cind unul lucreaza la privat, celalalt la supercentralizat, se mai intimpla sa nu ajungi sa-ti faci concediul decit toamna. Initial, mi-am zis Austria. La protestele supercentralizatilor, am impartit doua saptamini la...doi. Una: Maramures-Satu Mare-Salaj (orasele natale,parinti, veri, nasi ).
A doua, mai pitoreasca. Nu ca MM, SM, SJ nu ar fi pitoresti, dar acolo era acasa. Bocceluta in spinare si hai la munte. Unde? Munte. Eu nu urc! Cu masina. Haide.Parasim Satmarul devreme. La Turda papa. Seara ne-a prins la Praid.
Nu pot sa nu vorbesc de drumuri! Am facut aproape 3000km in tot concediul, doar prin romanica. 90% din drumurile batute cu masina au fost super!! O placere!
Praid. Cazare excelenta. Camera 3 paturi, curata - oglinda, cald = 60RON.
O zi Sf Ana, apoi au urmat Lacu Rosu-Bicaz, Medias, Sighisoara, Tg Mures, Brasov, Bran.
Acuma, zic ca am avut noroc, la o saptamina dupa ce am trecut pe acolo, aratind la tv ca "drumurile" iar 'au fost nepregatite'. Deh, a tinut cu noi vremea.
Am remarcat ca, prin secuime, oamenii au luat in serios optiunea turistica, si chiar se pricep.
In drum spre Sf Gheorghe, pe la Sf Ana - Tusnad, vreo doua orasele cochete, curate.
Peisajele - superbe.
Sorin104552
Nu am intrat in Salina Praid din cauza orarului aiurea al autobuzului. Am preferat sa batem zona.
Pina la Lacu Rosu si Cheile Bicazului. Ca sa nu ne intoarcem pe acelasi drum, am luat-o pe Tulghes-Borsec, dupa care ne-am intors la
Praid(cald, bine).
Sorin104552
Sighisoara a fost o surpriza placuta. Desi lucrau in cetate, ordine si curatenie. In cladirile alea vechi de secole(citeva renovate), oamenii isi traiesc normal viata.
In virf, chiar linga vechea manastire, liceul.
In cetate, fiind vreme super(18-19 grade, in noiembrie), am mincat la una din terase.
Sorin104552
Sovata, din nou curat. Renovat. In parc se facea curatenie.
Nu pot sa nu remarc pensiunea olandeza de peste deal de statiune, care da tonul de citiva ani in zona. Ii spune, nu intimplator, Edelweiss, adica floare-de-colt.
La doi pasi de Sovata, Corund. Centru traditional de olarit. Merita sa-i cautati pe mesteri acasa. La drum, o suta de buticuri intr-un satuc. Toate vind aceleasi lucruri: parte traditional, parte kitsch.
Sorin104552
Nu as fi vrut sa las la urma Brasovul, Rasnovul si Branul, dar din cauza ca am tot auzit ca pe Sibiu se sta la semafoare, se lucreaza samd., ruta Sighisoara-Brasov a picat excelent. Din nou, drumul excelent.
Castelul Bran, fiind 31 oct. - Halloween, a fost plin de toti cautatorii de dracul-i si alte suveniruri legate de acesta.
Castelul nu are nici o vina. E o bijuterie arhitectonica. Cu tehnologia de acum, tot ar fi greu sa faci unul la fel.
Fagarasul era inzapezit.
O data ne-am intors pe Poiana Marului-Agnita. Pe Cincu, pe la poligon, drumul e cumplit. Mai bine inconjori inapoi pe Brasov. Nu stiu ce butoane om fi apasat pe acolo, dar vremea buna a tinut cu noi, chiar daca anuntau la meteo tot felul de avertizari de vreme rea.
Dupa o asa toamna frumoasa tirzie, ne-am intors la TM, ca sa vedem prima zapada, pe drum, la Moneasa .
O seara buna,
S.
RUE
tunisia, sousse, riadh palms, 17 oct, vreme ciudata vant rece din nord, marea ca apa la strand la noi, furtuna cu fulgere in primele 2 nopti, persoane noi cunoscute, multa mancare, bautura full time la in salon si pe langa piscina spre plaja, bazar, suveniruri, faleza, copil care a refuzat mancarea normala cat am fo acolo. a fost frumos... cam cat te poti distra cu un copil de 1 an si 7 luni.

ah, si am fost si in primele zile de iunie o roata a ardealului, dar doar orasele de baza, fara provincie si munti.
Sorin104552
QUOTE(RUE @ Nov 16 2007, 05:15 PM) *
tunisia, sousse, riadh palms, 17 oct, vreme ciudata vant rece din nord, marea ca apa la strand la noi, furtuna cu fulgere in primele 2 nopti, persoane noi cunoscute, multa mancare, bautura full time la in salon si pe langa piscina spre plaja, bazar, suveniruri, faleza, copil care a refuzat mancarea normala cat am fo acolo. a fost frumos... cam cat te poti distra cu un copil de 1 an si 7 luni.

ah, si am fost si in primele zile de iunie o roata a ardealului, dar doar orasele de baza, fara provincie si munti.

Rolfy, venisi?
Am inteles ca ai batut mult tarile arabe.
M-am intilnit cu Gurban sapt asta.
Salve,
S.
Henry90720
Se apropie sarbatorile de iarna ... si vad ca pe aici e pustiu. Sa inteleg ca anul asta lumea sta acasa? biggrin.gif
AZAZEL
am vrut sa deschid un topic nou insa am considerat ca nu este necesar.

DECI, unde va petreceti craciunul si revelionul ? ceva deplasari speciale? daca da, pe unde?

eu de sarbatori voi merge la socri si la parinti pt 2 saptamani.
HalbaSus
De craciun mai mult ca sigur ca voi fi sta cu parintii... sarmale si chestii traditionale.
De revelion nu stiu ce o sa fac... Pana acum singurul plan care se prefigureaza ar fi vre-o 3 zile la budapesta, totul e sa-mi conving sotia ca revelionul pe strada e o porcarie si trebuie sa ne gasim un restaurant decent.
Hoinar
QUOTE(HalbaSus @ Nov 26 2007, 08:00 AM) *
De craciun mai mult ca sigur ca voi fi sta cu parintii... sarmale si chestii traditionale.
De revelion nu stiu ce o sa fac... Pana acum singurul plan care se prefigureaza ar fi vre-o 3 zile la budapesta, totul e sa-mi conving sotia ca revelionul pe strada e o porcarie si trebuie sa ne gasim un restaurant decent.


Te-ai mosnegit Halba...nu mai ai entuziasmul tineretii tongue.gif.
Am impresia ca sotia e mai tanara smile.gif (cel putin psihic asa pare tongue.gif).
HalbaSus
Anul trecut am facut revelionul pe strada in viena... a fost relativ OK dar anul trecut de revelion in viena erau 10 grade... Daca anul asta o sa fie 2 grade... si imi ingheata mana pe paharul de plastic... imi bag piciorul in toata tineretea ca ma apuca reumatismul.
eddie
Pai o sa-ti inghete mana pe pahar,daca bei suc sau bere.....smile.gif)
ozz86651
La mine tocmai s-a incheiat un episod de minivacanta de Thanksgiving, 4 zile la Mammoth si-mprejur. La ski, cica. Zapada n-a prea fost, in fiecare an parca e mai rau. Vreo doua pirtii deschise, ceva gheata, nu multa (cu care eui ma impac mai bine decit californienii, cu antrenament de Sinaia/Predeal si New York). Din cauza de lipsa de zpaada am schiat numa 2 zile, una am fost in Death Valley unde am reusit sa-mi umplu aparatul foto de nisip de scirtiie din toate rotitele, cealalta m-am catarat pe niste munti prin Yosemite. Lipsa de zapada a avut si un avantaj, am putut sa iau o scurtatura in munti si la dus si la intors, drum care in mod normal la data asta e inchis circulatiei. Toata smecheria mi-a scurtat drumul cu cel putin 3 ore one way.

De Craciun/Rev inca nu m-am decis. E numai a doua oara in viata mea cind stau perioada asta in US. De obicei eram in Ro, unde ma pclitiseam sau enervam pe undeva smile.gif. Initial am vrut sa mergem tot la ski prin Colorado, Utah sau Idaho. Acu nu mai stiu. Cel mai probabil de Rev mergem la o mica petrecere la un prieten, si de Craciun pe undeva imprejur. Eu mare "familist" si mincator de sarmale n-am fost niciodata. Teveu n-am iar revelelion pe strada ... sa zicem ca pur si simplu nu inteleg forma asta de distractie (ca sa nu mai spun ca asta cred ca e viabil numai in NY, daca rezisti la ger, vint, aglomeratie si lipsa de bude). Oricum, ultimul loc pe lista mea, dupa revelion pe strada, e revelion la restaurant. Aia chiar imi depaseste puterea de intelegere cu mult.
HalbaSus
eeerm... acum nu stiu ce intelegi tu prin revelion in restaurant... daca te referi la un restaurant care are fete de masa albe cu servetele apretate albastre si cu 5 seturi de tacamuri... atunci da... nici eu nu inteleg acel gen de distractie... dar nu agreez acest gen de restaurante nici in celelalte 364 de zile ale anului, de ce as agrea-o tocmai in ultima zi a anului ? In schimb nu vad nimic rau in a sta intr-un local (birt/carciuma/restaurant ziceti-i cum vreti) care serveste mancare si bautura. Si nu trebuie sa induri gerul de afara, nu trebuie sa bei berea la pahar de plastic, nu trebuie sa cauti disperat dupa wc-uri ecologice.
De altfel eu de revelion vad 4 variante:
1. pe strada
2. intr-un local
3. acasa la cineva (deci nu acasa la tine)
4. acasa - uitandu-te la tv.
Alte variante sincer nu gasesc... adica ma rog, exista chestii gen croaziere pe dunare de revelion, dar eu le includ la capitolul "intr-un local".

Cum la mine variantele 3 si 4 pica (3 e indisponibila - nu am prieteni dispusi sa-si sacrifice casa iar 4 e prea trista) raman primele 2... pe prima am incercat-o anul trecut... anul asta sper sa mergem pe varianta a doua.
ozz86651
Halba, restaurantul ala cu chelneri scrobiti este (ma rog, poate fi) o experienta culinara deosebita, si evident nu are nimic de a face cu revelionul. Si birtul poate avea mincare buna. Exista mincare buna de la 5-10$ la peste 200$, dar asta nu insemna ca e tot aia. E cu totul alt tip de "buna". Alta liga. Aproape putem vorbi de alte simturi. Omul se duce la un restaurant bun si scump pentru mincare (ca si la unul bun si ieftin), fetele de masa si chelnerii cu papion vin ca accesoriu neimportant. Papionul nu poate compensa pentru mincarea prosta si scumpa.
Revenind la revelion, in clasificarea ta eu vad prolema altfel. Varianta 4 macar e cinstita si spartana, nu trista. In caz extrem poti sa nu faci nimic special de revelion. La urma urmei de ce trebuie sa pierzi noaptea ca o pierd altii, si de ce trebuie sa te "distrezi" la unison? Cum sa te distrezi CA TREBUIE? Variantele 1 si 2 sint excelente daca SINCER iti face placere. Dar daca nu, sint aiureli. Decit o chestie mimata ca asa face toata lumea, mai bine ma culc la ora normala.
Acum ce nu inteleg eu la chestia cu localul e ce naiba faci minim 5 ore acolo. Bun maninci, bei, foarte incet si cu multa conversatie, asta cam 2 ore. Te umfli si gata. Mincarea de revelion e proasta cam fara exceptie, nu se poate face mncare de calitate pentru mase. De ce trebuie sa astept revelionul ca sa maninc acolo deja e alta intrebare. Dupa 2 ore ce naiba faci celelalte minim 3? Dansezi pe muzica aia eclectica din localuri, de la disco 80 la tango, de la hip hop la manele? Stai de vorba cu nevasta in urlete ca sa acoperi difuzoarele? Mie-mi pare ca o nunta rasuflata, chiar mai nasol ca la nunta esti obligat sa te duci de obicei (mai ales daca e a ta biggrin.gif), dar voluntar?
La fel pe strada, stai cu berea rasuflata in pahar de plastic in frig, pe o banca sau in picioare, si te uiti la oameni? Nu-i vezi in orice zi? Ce e neobinsuit, nou, interesant in asta? De ce e mai interesant decit uitatul la tv sau dormitul, in afara ca iti sustine moralul?
guerilla
eu rev pe strada nu mai vreau sa fac cat oi trai, tinand cont ca acum cativa ani am auzit gongu de ora 12 de pe patul de la urgenta (am primit o petarda in cap - acum aveti si explicatia pentru comportament biggrin.gif )
anul asta vom merge la ski cu grupul de prieteni. ski se poate citi ca: vin fiert, tuica fiarta, fripturi, gratare, sarmale, haleu bucovinean deh biggrin.gif
ozz86651
E, asa da, alta treaba. Oricum tot la urgente o sa ajungi. Stai sa-ti zic scenariul: beutura, prieteni, veselie, idei, incurajari reciproce, schiuri (punga, capac veceu), viteza, noapte, ametit, poc.
biggrin.gif
guerilla
adrenalina cat cuprinde laugh.gif
desi sa traversez romania in perioada aia va fi cu adevarat kamikaze, mai ales daca vom avea si zapada.
florin55503
guerilla te inteleg. anul trecut a bubuit o mega petarda langa mine pe partie la predeal si toata noaptea nu am mai auzit. oricum sa prinzi trecerea in noul an pe partie sa skiezi si apoi sa te duci la pensiune sa tragi o petrecere e chiar ok. anul asta ma voi duce la undeva pe langa bacau intr-o zona rurala.
HalbaSus
Am fost si in restaurante unde o masa pentru o persoana era 100 euro, dar desi mancarea era buna chelnerii la papion (care pe langa ca purtau papion mai erau si barbati... eu as da o lege prin care as interzice barbatilor sa fie chelneri) si servetelele apretate (precum si obligatia de a purta sacou) imi stricau pofta de mancare. Poate nu am eu gusturile suficient de rafinate, dar prefer oricand un birt cu mese de scandura, unde o chelnerita simpatica sa-mi serveasca un ciolan afumat la cuptor cu fasole si ceapa calita dupa care sa bag 5 beri (preferabil direct din sticla) decat sa ma duc la un restaurant cu traditie de 100 si ceva de ani unde sa mananc din farfurii scumpe niste ficat de gasca stropit cu aspic cu garnitura de brocoli umplut cu branza mucegaita servit de un chelner care arata de parca ar fi lucrat la gestapo in tinerete si care sa-mi ofere un vin frantuzesc pe care eu nu-l pot aprecia (pentru ca sunt taran si-mi place berea) si se uita ciudat la mine cand ii cer o bere.

Oricum.... ele ies din discutie.

Ce fac 7 ore la un restaurant/birt ? Pai nu am de gand sa ma duc singur/cu sotia, ci cu un grup de prieteni, si in general dupa a 5-a bere conversatia curge de la sine pret de inca vre-o 5 beri...
Nu am de gand sa ma duc in cluburi in care sa urle muzica... am facut si asta acum cativa ani si a fost groaznic, berile erau acolo, prietenii la fel... dar conversatia era total imposibila din cauza boxelor de 2 milioane de wati.
guerilla
halba, crasma cu mese din scandura nu e intotdeauna ce pare. am patit-o anu trecut in austria unde am ales unde sa stam de rev - in 364 zile din an era un restaurant tipic austriac - mancare cu portii mari, muzica simpatica, bere din belsug, chelnerite heidi. surpriza totala in noaptea de rev - mancarea (era meniu programat de ei) era tipic restaurant de fitza (creme, ficat in aspic etc), adica chestii pe care le cautam cu lupa prin farfurie. am fost groaznic de dezamagit pt ca eu imi programasem sistemu digestiv pentru carnati, ribs-i, snitele, pulpe de porc si cand colo... dezaastru total, am ajuns la vila nehaliti.
marius68582
Berlin by night. 8)










AZAZEL
cine stie care sunt statiunile cele mai agitate in grecia? ceva de genul mamaia sau nisipurile aurii la bulgari. as vrea sa merg anul acesta in grecia si vad ca statiunile lor sunt mici cu putine hoteluri( intre 5 si 10)si uneori lipsite de viata.

as vrea o statiune mai mare cu minim 50 de hoteluri, multe restaurante discoteci samd.
OvidiuH
QUOTE(AZAZEL @ Jan 15 2008, 11:19 AM) *
cine stie care sunt statiunile cele mai agitate in grecia? ceva de genul mamaia sau nisipurile aurii la bulgari. as vrea sa merg anul acesta in grecia si vad ca statiunile lor sunt mici cu putine hoteluri( intre 5 si 10)si uneori lipsite de viata.

as vrea o statiune mai mare cu minim 50 de hoteluri, multe restaurante discoteci samd.

Paralia Katerini, Halkidiki, Corfu, Nei Pori. Dacă te ține buzunarul, mai ai opțiunile Rhodos și Creta.

Personal îți recomand Corfu, Rhodos și Creta, sunt superbe.
AZAZEL
vreau sa merg cu masina pt ca vreau sa ajung si la meteora, olimp, atena. deci rodos si cipru sar din schema. corfu este prea in vest si ma abat de la traseu.

paralia katerini este f aproape de obiectivele mele insa am auzit ca statiunea este f mica. eu vreau si un strop de agitatie. sa fie viata de noapte samd.
din cate am inteles in zona paralia katerini sunt grupuri de 5 hoteluri, apoi peste alti 2/3 km alte 5 hoteluri si tot asa pe o lungime de 50 km.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.