Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Poze -pe unde am calatorit
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Vacante si calatorii
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
former_ozz
Vroiam sa bag si eu o poza. Da-mbag picioarele....
mircanu
o poza din tanzania. piata de peste din Dar es Salaam.
Dan52141
QUOTE (dinpoplaca @ Nov 22 2011, 05:12 AM) *
Dan, poze faine yes.gif
Ce lentile ai?

Am mai multe smile.gif
Cele de aici au fost facute cu Sigma 15mm fish , Canon 24-105, Canon 70-200, Canon 17 TSE, body 5dMII
mircanu

A doua poza postat mai sus e din aukland, NZ. nu mai pot edita. si ca sa nu postez degeaba mai pun o poza din Melbourne.
Dane, foarte misto pozele.
T u d o r
Mircanu, cat e kilu de creveti in piata la aia? Sunt curios. biggrin.gif
Dan52141
De aseara, am dat o fuga pana la vidraru sa mai adaug niste km rodajului noii masini ... smile.gif









HalbaSus
foarte tare ! thumbsup.gif
T u d o r
Da! Superbe. smile.gif
22nst
QUOTE (Dan52141 @ Dec 25 2011, 07:34 AM) *
De aseara, am dat o fuga pana la vidraru sa mai adaug niste km rodajului noii masini ... smile.gif


Frumoase dar eu vreau sa vad ce masina ti-ai luat!
Din ce am gasit pe forum este ceva 1.4 tsi DSG 7 biggrin.gif
Dan52141
QUOTE (22nst @ Dec 25 2011, 11:24 AM) *
QUOTE (Dan52141 @ Dec 25 2011, 07:34 AM) *
De aseara, am dat o fuga pana la vidraru sa mai adaug niste km rodajului noii masini ... smile.gif


Frumoase dar eu vreau sa vad ce masina ti-ai luat!
Din ce am gasit pe forum este ceva 1.4 tsi DSG 7 biggrin.gif

Da, Skoda Octavia 1.4 TSI, cutie DSG7 ... o sa revin cu impresii, pana una alta dupa 1900 de km pot sa spun fara ezitare ca DSG-ul asta este o minune a tehnicii, e foarte greu sa te mai intorci la o manuala dupa ce ai condus asa ceva, daca mai ai si padele la volan distractia este garantata smile.gif
22nst
Nu mai spune ca imi vine sa plang...
Eu am trecut de la automata la manuala si acum regret enorm!
Daca cineva vrea un Yaris manual in schimbul unuia automat facem afacerea!
Dan52141
Cateva din dubai de acum 2 saptamani cu Burj Kalifa, cea mai inalta cladire din lume, 830 m ....... p.s. erau 30 de grade la pranz smile.gif
pozele sunt facute cu o "sapuniera", nu am mai carat aparatul dupa mine ... am cam regretat lucrul asta











Si un mic filmulet .... Dubai "rush hours" smile.gif
Dubai Rush Hours
OvidiuH
Foarte misto pozele.
HalbaSus
S95 nu e chiar "sapuniera", oricum, foarte misto pozele.
Dan52141
Mai jos un filmulet din dubai ...
Fantana de la Burj Kalifa ... a must see !
este cea mai mare fantana de genul asta din lume, mai este una la Bellagio, Las Vegas dar asta este mult mai spectaculoasa ... merita sa vezi dubaiul si numai pentru atat smile.gif

Incepand cu ora 19 sunt astfel de spectacole din 30 in 30 de minute, fiecare cu o alta melodie.
azazel1
eu am ratat fantana si sunt cam ofticat pt asta. nu am fost pe faza nestiind ce program are.
James Kilowatt
Helsinki
N-am vazut mare lucru, am avut cam o ora jumate libera.... si vremea a fost destul de cainoasa. Din ce-am vazut nu pot spune ca m-a dat pe spate, poate o sa am candva ocazia sa vad mai multe. S-ar putea sa arate mai fain vara, acum aveau inca zapada murdara, noroi, d-astea.
RUE
Felicitari!
Prietene... Helsinki nu te poate uimi prea tare in afara zonei portuare unde poti avea un view f bun mai ales din larg: catedrala ruseasca cu turla aurie si alte chestii centrale...
E placut pt locuitori care au oaze de verdeata, parcuri - insulite unde natura chiar traieste frumos (veverite agresive etc).
Baza e sa mergi sa vizitezi insulite si cea mai e Suomelina, un fel de fort de aparare a orasului pe calea marina.
James Kilowatt
Cand o sa am timp mai mult, o sa tin minte wink.gif

Kiev, zona manastirii Lavra. Din pacate nicaieri in interior nu se poate poza.
James Kilowatt
Sarja noua smile.gif
Cernobil centrala, Pripiat si apoi Cernobil-oras.
T u d o r
Dupa cativa ani de la Cernobal:

-Mama,mama, mi-a crescut a treia tzatză!!!
-Ma doare-n p*lă...

Vezi ca se ia. biggrin.gif Chiar, cum mai arata o verificare de radiatii pe acolo dupa atatia ani?
James Kilowatt
Daca nu iesi de pe drumurile batute si in general de pe asfalt, iei doza mai mica decat in avion de exemplu. Da' exista si locuri pe sub sarcofag in care risti sa te faci friptura in 10 minute biggrin.gif
James Kilowatt
Ultima etapa.
Din pacate iar am avut parte de vreme oribila, ninsoare, frig, intuneric si un vant de ma lua pe sus, asa ca am facut si eu poze din masina, din hotel, d-astea... am avut max o ora de plimbare.

Legenda spune ca virgula cladirea aia care are partea stanga diferita de cea dreapta e meritul lui Stalin. Arhitectul a mers la el si i-a prezentat doua planuri, ca Stalin sa aleaga. Stalin a facut un gest vag si a spus "asta!". Arhitectul n-a inteles despre care e vorba, insa era prea c...t pe el ca sa repete intrebarea.... asa ca a facut-o dupa amandoua planurile...
Christy
Sunt foarte frumoase pozele si topicul acesta mi se pare foarte bun. Cu aceste imagini cu siguranta m-ati facut sa-mi fac timp pentru o excursie in aceste destinatii..
adrian_r5
QUOTE (adrian_r5 @ Nov 16 2010, 10:38 PM) *
era destul de multa lume... cu autoturisme, cu autocare, cu rulote ...

... cu catel ... da' fara purcel wink.gif



Si o poza din 2012 pe drumu' spre Hel Muzeum (de unde lipsea chiar Adolfkanone ... se putea vedea doar constructia pe care fusese amplasat)

adrian_r5
O poza de azi ... Am ales varianta scurta ... asa ca ... salutari de la Tallinn wink.gif

Click to view attachment
RUE
Adrian, si eu vreau sa facem o excursie pana in Helsinki cu masina dar vreau cu alta masina decat loganul actual din lipsa de tempomat si din cauza ca la 130 consuma ca o vaca etc.
Nu stiu daca merita sa trec si apa cu masina sau sa o las parcata in Tallin.
DORU
Poti detalia un pic traseul te rog spre Tarile Baltice...? Multu.
adrian_r5
N-am indraznit sa trec dincolo ohmy.gif
OCTAN_95
Mai aveai 150 km pana la Sankt-Peterburg.
adrian_r5
QUOTE (DORU @ Sep 19 2016, 09:21 AM) *
Poti detalia un pic traseul te rog spre Tarile Baltice...? Multu.

Traseul a fost Timisoara - Viena - Czestochowa - Vilnius - Tallinn - Riga - Varsovia - Cracovia - Timisoara

Am ocolit pe la Viena din motive de concert Axel Rudi Pell.
In lista de mai sus sint orasele in care ne-am cazat cel putin o noapte. Plecind de la Tallinn am facut o plimbare de o zi Tallinn - Narva - Tallinn.
DORU
Oh, ce fain tre sa fi fost... Pana la Cracovia am ajuns deja, acum mai ramane si diferenta biggrin.gif

Spune-mi te rog, recomanzi un circuit cu masina / autocar al Tarilor Baltice sau cate o vizita in fiecare din ele in parte, cu avion ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.