Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Poze -pe unde am calatorit
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Vacante si calatorii
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
eddie
Eu am ajuns aseara la 9 jumate acasa din Grecia .Am fost la Gerakina,in Halkidiki,Sitonia.

In prima sau a doua seara am pozat incendiul din Kasandra,eu fiind pe celalalt brat.Alte poze in curand...
Skywalker
Vaporul pe care am lucrat eu in 2001, in portul Hong Kong la Marco Polo Ocean Terminal
Skywalker
Aceeasi locatie alt unghi
eddie
Muntele Athos
eddie
Si cateva manastire de acolo
eddie
....
eddie
....
eddie
Manastirea de la Meteora
eddie
Alta manastire...
eddie
Manastirea Rusanou
eddie
O parcare subterana din Tesalonic...
eddie
Parcai masina pe un cerc,o asigurai,si ti-o luau ei automat....o invarteau,o prindeau de roti si disparea brusc....zici ca ti-o fura martienii ! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
eddie
Turnul Alb din Tesalonic
RUE
insula jersey uk.

note:
- ma bucur pt pozele lui TLS din Viena, eu am fost in 7 iulie (am avut escala cu schimb de avion si am decis sa ies cateva ore in oras, aviz amatori) si am facut un traseu asemanator (fara camera foto si fara tramvai ca TLS dar cu laptopul de gat... si nici wifi nu au gratis in oras pe centru); din pacate camera foto a ramas pe taramul caraibelor gratie unei maini dibace si a nesimtirii hoteliere.
- mariustom (nu te mai botezai): cand mai pleci prin tara sa ma chemi si pe mine.
- propunere link : am o galerie stufoasa pe net dar e personala. micsorate nu ocupa mai nimc. se si pot sterge.

pe scurt cateva momente din tari vizitate de mine si cred mai curioase pt unii.
RUE
spre boca chica beach, republica dominicana
RUE
burj al arab - dubai
RUE
desert emirate
RUE
picnic in desert
RUE
dubai airport
RUE
politia calare (pe camile), piramide giza
RUE
parcul de distractii din capitala yemenului - sana (ziua absolvirii pt niste prietene)
RUE
femei sub acoperire - sana
RUE
khartoum - sudan (in timpul revoltei din august 2005)
RUE
le mont de st michelle - franta
RUE
juice corner in Sana, Yemen
RUE
un porsche in franta (la vannes)
RUE
parlament - budapesta
RUE
Sana - Yemen - panorama
RUE
st domingo - republica dominicana - Zona Coloniala
Watcher
Amfiteatrul roman de la El Djem Tunisia:


Piscina la hotel in mijlocul desertului smile.gif
Watcher
Cu camilele prin Sahara, la apus


Chott el Jerid: "Lac" de sare in desert
Watcher
Safari:


Cum se parcheaza pe dune smile.gif


Satul din Razboiul Stelelor, episoadele noi:
Watcher
Lacul Vidraru pe ploaie:


Soferi 'talentati' biggrin.gif:D :


Nori pe Transfagarasan (urcare dinspre Vidraru)


Nori la Balea: deja suntem deasupra wink.gif
Watcher
Noaptea prin camp


Cascada Balea:

Watcher
Balea Lac, pe soare:

ce culori:
Watcher
Valencia:


Cred ca o sa fie frumos orasul cand vor termina sa il construiasca biggrin.gif:D

Antifurt:
Watcher
Berlin:


Memorial Zidul Berlinului:

Watcher
Tot Berlin:
Parlamentul:

Watcher
Barcelona:
Duminica dimineata, la Catedrala:

Podul de la Maremagnum se deschide ca sa treaca barcile:

A mai pus cineva poza de la acvariu, dar vroiam neaparat sa arat Pestele Luna
Watcher
Tot Barcelona, showul de la fantan din Placa Espanya:



Si la ei se munceste la fel:
Watcher
Inapoi in tara, Curtea Domneasca de la Targoviste, cu Turnul Chindiei:

Watcher
"Plaja" la Trieste smile.gif:
Venetia, Piazza San Marco vazuta din turn:

Si de la sol:
Catedrala:
T u d o r
Indraznesc si eu sa pun cateva poze de amator entuziast in acest loc al celor care se pricep. smile.gif Sa nu radeti de ele, va rog. Sunt din Budapesta si Viena, din recenta calatorie, facute cu coaja DSC T50 proprietate personala. Doamne...ce am simtit lipsa unui aparat mai capabil... am stricat o gramada din motive de lumina proasta, etc. Cea cu tigrul o consider masterpiece, din perspectiva subiectului si nu a calitatii. biggrin.gif
T u d o r
Si inca...
T u d o r
Si ultimele...
AMP
Uau....ce fotografii frumoase...uite-asa mai colind si eu lumea...

Io peste granita n-am fost inca,dar am poze de la sora mea...

Alaska

Click to view attachment Click to view attachment


Amazon

Click to view attachment


Un Anaconda

Click to view attachment


Opera si podul din Sidney

Click to view attachment


Cascada Iguazu

Click to view attachment


Statuie in Myanmar

Click to view attachment


Machu Pichiu si sora mea cu aztecul

Click to view attachment Click to view attachment Click to view attachment



Din Brazilia

Click to view attachment
krondet
places we've been - luna de miere cool.gif Click to view attachment cartagina Click to view attachment amfiteatrul el-jem Click to view attachment marele lac saratClick to view attachment nissan patrol, cu 60-70km/h prin desert
krondet
Click to view attachment ultima urma de civilizatie inaintea saharei Click to view attachment studiourile star wars Click to view attachment oaza Click to view attachment alta oaza
HalbaSus
Duminica m-am intors si eu din recenta calatorie (turul berii - editia a doua biggrin.gif ) care a avut ca traseu: Ceske Budejovice - Cesky Krumlov - Plzen - Nurnberg - Ingolstad - Munchen - Graz - Budapesta.
Am umplut 2 carduri de 2 gb (bine, am facut si multe raw-uri) iar momentan sunt in etapa de sortare/prelucrare a pozelor... Pana acum am reusit sa prelucrez pozele din Ceske Budejovice (pt cei ce nu stiu este un oras extraordinar din cehia, locul unde se fabrica budweiserul si totodata un oras care pare proiectat de un copil cu multa plastelina colorata la dispozitie), Cesky Krumlov (un orasel medieval de langa Ceske Budejovice), Nurnberg si Ingolstad (ma rog, defapt pozele sunt din muzeul audi acesta fiind pentru mine punctul de atractie al orasului si motivul pentru care ne-am oprit cateva ore in oras).
Restul pozelor vor urma...
OvidiuH
Sejur Apuseni - iulie 2008.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.