Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pe cine vei vota in turul 2 ?
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Politica
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
HalbaSus
QUOTE ( T u d o r @ Nov 26 2009, 11:05 AM) *
In ultimii 5 ani s-a trait mai bine!!! Inclusiv voi, cei care votati cu Geoana ati trai mai bine. Dar nu vreti sa recunoasteti. Si daca nu intervenea criza (btw, ati uitat sa dati vina pe Basescu pentru criza) am fi trait si mai bine.

Daca nu se vede cu ochiul liber...

Daca tot nu se vede...


Nu e suficient sa demonstrezi ca s-a trait mai bine, trebuie sa dovedesti un raport de cauzalitate intre faptul ca Basescu a fost presedinte si au crescut indicatorii financiari.
Eu nu am spus ca Basescu e vinovat pentru criza (nu, nu e), si nici ca PSD-ul ar fi facut ceva pentru dezvoltarea tarii (nu, nu a facut), tot ce spun (si nu spun de acum ci de vreo 2-3 ani) este ca statul (guvernul, parlamentul, presedintele, etc) nu au cum sa "dezvolte" societatea, pot doar sa ii franeze progresul natural (lasati de capul lor, oamenii se vor dezvolta singuri).

Problema mea cu Basescu nu e ca nu a facut ceva anume, ca nu si-a respectat promisiunea facuta electoratului, la fel va fi si geoana, n-am nicio iluzie. Problema mea este ca basescu, prin tendintele dictatoriale pe care le are, abilitatea de a provoca crize politice saptamanal este in stare sa reprezinte o piedica in dezvoltarea naturala a societatii.
admin
Halba, te-ai gandit vreodata ca scandalul e generat de opozitie? L-ai vazut pe Basescu ca rage in fiecare zi la TV? De ce nu lasa aia de la ei la faza cu premierul si va fi liniste. Daca paragraful din constitutie e interpretabil sa fie interpretabil.


Vad ca n-ai nici o iluzie ca Geoana si-ar respecta promisiunile. Daca hotii astia ajung la putere e posibil sa fie liniste. Dar numai atat. De furat vor fura si astia, diferenta e ca PDL nu va avea unde sa tipe, poate doar la B1 daca li se va permite. Si vei avea linistea mult dorita.

Si eu personal sunt dezamagit de Basescu la unele faze, dar mai mult sunt dezamagit de oamenii lui, o urasc din toata inima pe Udrea, Ritzi, Placinta si multi alti distrusi din partidul asta. Dar, soarta fiind potrivnica, suntem nevoiti sa votam IAR pe cel mai putin rau, eu prefer Basescu.

Am fost dezamagit pana si de Antonescu desi pe el l-am votat.
adrian_flavius
QUOTE (admin @ Nov 26 2009, 03:49 PM) *
...
Si eu personal sunt dezamagit de Basescu la unele faze, dar mai mult sunt dezamagit de oamenii lui, o urasc din toata inima pe Udrea, Ritzi, Placinta si multi alti distrusi din partidul asta....


Pai si pe ghertzoii astia cine i-o fi promovat in PDL? Aud?

PS L-ai uitat pe dl Presh(edinte) al Consiliului de Ministri, "Inaltimea" sa dl Boc, care da clasa pana si Inaltei scoli spaniole de echitatie de la Viena, in privinta dresajului... whistling.gif whistling.gif whistling.gif
drabisan
Inainte sa citesc ce s-a scris pe topicul asta in ultimile 20 de ore...
Daca aveti dispozitie pentru citit, deranjati-va sa cititi un articol al lui Tolontan: http://www.tolo.ro/2009/11/26/talpa-pe-tvr/
Da, acelasi Tolontan care a dat-o jos pe ritzi, aia a lu eba.
T u d o r
QUOTE (vio @ Nov 26 2009, 01:01 PM) *
tudore salariile alea sunt datorita privatilor care sunt storshi de bani de catre PDL si PNL cu legile lor. io unu la bugetarii din administratie as da numai salarii sub 2000 , o data ce nu produc si doar consuma resursele tzarii, plus ca lucrezi la stat frate , nu are cum un functionar normal de birou fara studii sup sa aibe 3600 ron pe luna si unu care produce bani si munceste pe rupte si este evaluat corect ia mai putin ca el ... plus c as scoate orice spor pt funcionarii publici , nu se exist asa ceva .. salariu refletca in totalitate munca depusa inclusiv sporuri , ce e furaciunea asta... cine vrea salarii mari si grase la particular frate nu la stat...




Vio, nu esti consecvent. Sa-ti amintesc ca guvernul PDL a initiat si trecut legea privind salarizarea unica? Aia fix asta face, reduce salariile unor categorii de bugetari de lux, reduce sporurile si alte drepturi marlanesti. In particular o sa-ti spun cat am eu salariul.

Voteaza Geoana si vei avea impozit 42% pe ultima transa de salariu. In felul asta vei participa si tu cu micul tau aport la bunastarea unor "sarace" familii de beneficiari de ajutor social generalizat, cu mertzan in curte si calul in sufrageria palatului.


Bai fratilor, chiar sunteti orbi? Astia cu venituri peste medie, voi realizati ce vreti? Nu vedeti care e bazinul electoral al PSD? Saracimea de la tzara, incapabila sa judece din lipsa informatiei si a educatiei, multumita sa primeasca in campanie un kil de faina sau o sticla de ulei. Si sper sa ma credeti ce spun ca stiu extrem de bine...


LE: WOW, acum abia am vazut filmul postat de Admin cu Crin. Nesimtire... Singura lui consecventa e in nesimtire. A tradat increderea atator oameni...
vio
daca ar fi crescut salariile si preturile ramaneau pe loc , era ceva sa zici Traim Bine ... asa nu e nimic nimic... calculat la inflatie si la rata de crestere a preturilor nu este nici o crestere ...ca sa nu mai zic cat e cursu euro ...


salariile doar s-au indexat .. ca si pensiile .. ca sa nu ma repet cu bugetarii care nu produc nimic..

tare as vrea sa dam faliment ca stat cu basescu si pdl la conducere sa vad ce o sa mai ziceti ..si asta ne si paste oricum , dar vreau sa fie ei la putere .. sa vedem pe cine mai dau vina boii draq ..
T u d o r
Fratele meu cret, preturile nu au crescut fata de 2004. Ce a crescut este EURO. Care desigur, a fost crescut de Traian Basescu si criza lui...

Te pricepi si la inflatie? Sa-ti mai dau niste date? Dar promiti sa recunosti daca le vezi scrise negru pe alb? Stii ce vreau sa promiti? Ca nu te mai uiti 2 saptamani la Mircea Badea. Daca tii televizorul inchis in perioada asta si tu, il dau aia afara ca erai singurul care se mai uita in gura lui. biggrin.gif
vio
tudore se vede ca nu faci piatza .... s-au triplat chiar de atunci ... si nu e vb de euro ... euro nu sa triplat de atunci ...chiar a stagnat mult timp sau a fluctuat f putin ... mai calculeaza ... mai baga ceva credibil
T u d o r
Ok, deci tu ai dreptate si se traia mai bine in 2004.

I rest my case.
drabisan
QUOTE (vio @ Nov 26 2009, 10:09 AM) *
referitor la banci ... 12 mld au mers la BNR pt deblocarea fondurilor de garantare retzinute de BNR de la bancile comerciale ....doar vreo 2-3 mld au mers pe salarii si pensii stai tu incordat ... daca erau toti in piatza aveam bani si de mariri de salarii la toata lumea ...


Vio, fara suparare, dar tu chiar nu ti-ai luat pastilele? Care 12 miliarde? Imprumuturile alea? Pai tu nu ai aflat ca banii aia nu au fost virati in totalitate catre Romanica? Nici macar jumate din ei nu au intrat?
Si mariri de salarii de ce? A crescut economia si eu sint singurul aurolac de nu stie asta? Sau a crescut productivitatea in vreun sector si, iarasi, sint singurul prost care nu stie asta?
Eu, la capitolul cresteri salarii, sint ultras! Nu, sub nici o forma cresteri salariale mai mult decit cresterea veniturilor companiei sau bugetului, dupa caz. Singurele exceptii - recompensarea performantelor individului, dar asta nu se poate evalua la nivel de tara, ci exclusiv la nivel de departament/echipa.

Mie incepe sa-mi puta de la mare distanta ca ai "shtat" de plata la vreun partid. Serios vorbesc! Esti tendentios exclusiv intr-o anumita directie!
vio
2 nu unu biggrin.gif .. si la 2 diferite ... sa te vad ce o sa mai zici cand datorita FMI ului o sa platesti impozite ca inainte wink.gif) datorita lu betzivu si lu piticania aia oribila ... sa platiti voi astia de tineti cu base campaniile de achizitii a lu udrea ... 20 mil de dolari computere , da ce face frate NASA la mediu ?!... cum zicea si DORU, noi nici nu avem cu ce draq sa poluam aeru dar suntem fff poluati si ne tre si minister pe care sa il conduca o .... nu am cuvat suficent de urat si jignitor in vocabular ca sa o definesc pe asta
drabisan
QUOTE (HalbaSus @ Nov 26 2009, 03:21 PM) *
lasati de capul lor, oamenii se vor dezvolta singuri

O opinie pe care eu, sincer, o respect! Pe acelasi fir logic, ma intreb cit de mult ar putea produce o companie daca ar dispare brusc toti sefii. Intr-o lume ideala - cred ca la infinit. In lumea reala, bazata pe concurenta nu intotdeauna justa(a se citi mutatul productiei unde sint mai multe banane si mina de lucru e mai ieftina) destul de mult, dar departede infinit! Oricum, respect Halba pentru opinia asta

QUOTE (adrian_flavius @ Nov 26 2009, 05:35 PM) *
Pai si pe ghertzoii astia cine i-o fi promovat in PDL? Aud?


Dar la tine in firma cine angajeaza prosti/fufe? Presedintele companiei? A, da, clar, am gresit-o. Daca am zis presedente sigur el e singurul vinovat. Ce? Pina la urma nu el i-a facut directori pe aia de-si aduc mizde ca sa aiba ce f...? Deci tot presedintele e de vina! Asta in strinsa legatura cu Basescu, ca si ala e presedinte smile.gif

QUOTE (vio @ Nov 26 2009, 06:42 PM) *
tudore se vede ca nu faci piatza .... s-au triplat chiar de atunci ... si nu e vb de euro ... euro nu sa triplat de atunci ...chiar a stagnat mult timp sau a fluctuat f putin ... mai calculeaza ... mai baga ceva credibil


Vio, tu esti un tip extrem de inteligent, si un prieten de senzatie! Si eu sint mindru ca te cunosc! Dar uneori...pffffff....nu stiu de unde le poti scoate!



PS. Hoinaru' a fost mai rapid vis-a-vis de articolul lui Tolontan. Dar lipsa reactiilor pe aici ma descumpaneste. Ma asteptam la altceva.
Si, oricum, citind comentariile de pe blog mie mi s-a parut ca si postul ala e comandat de Basescu. Deci l-a amenintat/cumparat si pe Tolontan smile.gif
T u d o r
Am citit si eu articolul de ieri parca, de cand a aparut. Mi s-a parut de prost gust servilismul alora de la TVR. televiziune platita din banii publici si condusa de pesedistul Sassu. Ala cat o avea ma Vio salariul? Sau nu se pun decat aia de la PDL? Sa ne amintim de cumnatul lui Geoana, ala care suge din banii publici 20000 (adica doua'j'de mii) de euro lunar? Sigur a fost asezat acolo prin concurs, invingand mari finantisti din tara si de peste hotare. Mai Vio, sigur nu esti activist? Cum pixu meu le poti ma vedea pe toate numai intr-o directie?
vio
tudor , indiferent de culoare politica ... sau hai sa ii impushcam pe toti toti ... ne ridicam la arme si facem ca Che Guevarra.. starpim toti idioti si am terminat , ce zicceti ? ne bagam la asa ceva?
drabisan
QUOTE (admin @ Nov 25 2009, 10:07 PM) *
Asta e pe bune?Ca daca zici ca da o pun pe locul unu la tampenii citite pe topicul asta:))


Vrei una foarte de pe bune? Un patron media a spus ca poponel a fost cel mai bun premier al Romaniei.
Acelasi patron care a taiat 50% din salariu unei angajate in direct. Dupa ce si-a dat seama ca redactia se albise in intregime a incercat sa o dreaga...

Ghici patronul. Unu cu o problema la mers (nu! nu la cap! nu e felix!)
Rebel
QUOTE (Hoinar @ Nov 25 2009, 09:02 PM) *
Propunere de presedinte -> Mugurel Isarescu, guvul BNR.


Sper ca e o gluma. Si ala e un... sa nu zic vorba aia...

Citeste intai cine e FMI si ce scopuri are si dupa aceea da citate din "marele contemporan" Mugur Isarescu...
T u d o r
QUOTE (vio @ Nov 26 2009, 07:52 PM) *
tudor , indiferent de culoare politica ... sau hai sa ii impushcam pe toti toti ... ne ridicam la arme si facem ca Che Guevarra.. starpim toti idioti si am terminat , ce zicceti ? ne bagam la asa ceva?


Eu nu ma bag la impuscat. Desi unii merita sa fie impuscati nu vreau sa folosesc astfel de solutii. Votul e mai bun si de multe ori mai dureros.

Eu l-as propune pe Johannis presedinte. Dar nu premier cu aia in spate.
vio
tudore... lumea asta tre sa intzeleaga .. sa aleaga un independent total ca presedinte , unu numit politic va fi intodeauna manevrat si manipulat de catre greii partidului
NGZ
CITAT( T u d o r @ Nov 26 2009, 08:17 PM) *
CITAT(vio @ Nov 26 2009, 07:52 PM) *
tudor , indiferent de culoare politica ... sau hai sa ii impushcam pe toti toti ... ne ridicam la arme si facem ca Che Guevarra.. starpim toti idioti si am terminat , ce zicceti ? ne bagam la asa ceva?


Eu nu ma bag la impuscat. Desi unii merita sa fie impuscati nu vreau sa folosesc astfel de solutii. Votul e mai bun si de multe ori mai dureros.

Eu l-as propune pe Johannis presedinte. Dar nu premier cu aia in spate.


Apropo de Che Guevarra, daca imi amintesc bine, pe un alt topic, Vio il prea slavea pe Castro. Cred ca asta spune multe despre afinitatile sale politice.
StefanVVTi
Ati vazut filmuletul in care presedintele Basescu loveste acel copil?! Imi e rusine mie, cat despre voi, sustinatori...
VIDEO
vio
CITAT(NGZ @ Nov 26 2009, 08:25 PM) *
CITAT( T u d o r @ Nov 26 2009, 08:17 PM) *
CITAT(vio @ Nov 26 2009, 07:52 PM) *
tudor , indiferent de culoare politica ... sau hai sa ii impushcam pe toti toti ... ne ridicam la arme si facem ca Che Guevarra.. starpim toti idioti si am terminat , ce zicceti ? ne bagam la asa ceva?


Eu nu ma bag la impuscat. Desi unii merita sa fie impuscati nu vreau sa folosesc astfel de solutii. Votul e mai bun si de multe ori mai dureros.

Eu l-as propune pe Johannis presedinte. Dar nu premier cu aia in spate.


Apropo de Che Guevarra, daca imi amintesc bine, pe un alt topic, Vio il prea slavea pe Castro. Cred ca asta spune multe despre afinitatile sale politice.



io iti zic sincer , daca nu ar fi fost basescu pdl poate as fi votat cu el , dar cand ma gandesc cine e in spatele lui ... pfa...


si ca sa zic mai asa , nu cred ca poti sa iti dai seama de afinitati , mie imi plac la diversi oameni anumite fapte si miscari ff inteligente care le-au facut in viatza lor ... inca nu ma cunosc io pe mine f bine , barem altii ...
pmhoria
De articolul asta stiti?
http://economie.hotnews.ro/stiri-finante_b...-investitii.htm
Nu i-au partea PSD-ului...dar ma intreb si eu... e pe bune sau nu? ca am auzit declaratii contradictorii pe tema asta.
Hoinar
QUOTE (Rebel @ Nov 26 2009, 08:10 PM) *
QUOTE (Hoinar @ Nov 25 2009, 09:02 PM) *
Propunere de presedinte -> Mugurel Isarescu, guvul BNR.


Sper ca e o gluma. Si ala e un... sa nu zic vorba aia...

Citeste intai cine e FMI si ce scopuri are si dupa aceea da citate din "marele contemporan" Mugur Isarescu...


Rebel, era un fel de gluma. Ideea pe care am vrut s-o subliniez prin propunerea asta e ca el n-a avut parte de contestari solide din partea nimanui pana acum. Si e la putere la BNR de multi ani pe guvernari diferite. Inteligent e, ca altfel n-ar fi presedinte al BNR, politician bun e, ca totusi a rezistat atata timp. Sau cineva acolo SUS il iubeste.

Dintre cei actuali tot pe Basescu l-as propune/alege ca presedinte. Propunere ipotetica n-am...is in pana de inspiratie.

Poate Vlad Tepes, vreo juma de an:
"Cum nu vii tu, Țepeș doamne, ca punând mâna pe ei,
Să-i împarți în două cete: în smintiți și în mișei,
Și în două temniți large cu de-a sila să-i aduni,
Să dai foc la pușcărie și la casa de nebuni!"

Apoi din cei ramasi sunt sigur ca avem ce alege smile.gif.
T u d o r
E un acord cu FMI in vigoare. L-am vazut si pe Antonescu in confruntarea televizata promitand ca o sa scada impozitul si taxele dar pana si Geoana i-a dat peste nas. Pana tara nu iese din criza orice scadere a fiscalitatii inseamna nebunie.

Am vazut si eu acum filmuletul la TV. In afara de gestul incalificabil al lui Basescu nu pot sa nu remarc faptul ca si-au ales toti sa-l dea cand era in direct la Realitatea, punandu-l intr-o situatie naspa. Nasului meu ii pute a intelegere si ma duce cu gandul fix la alianta dintre "moguli" si PSD.
StefanVVTi
Vai...saracul de el! Pierde voturi din cauza mogulilor...care difuzeaza filmul in care loveste, la propriu, un copil cu pumnul in figura!
"Vanghele, Rebenciuc, Voiculescu....", toti niste nesimtiti! Asta vrea sa mai fie presedinte?
vio
cand v-am zis io ... fmi le impune, acordul cu rom este secret tocmai ca asta a vrut boc si basescu sa nu piarda ciolanu acu de alegeri...biggrin.gif sa ii pupati pe pdl boc si basescu cand o sa fie adio si cota unica de imp , cat de curand o sa vedeti biggrin.gif ...

ce mi as fi dorit sa fie sfecla lu Tudor in loc de a copilului ala 36182451.gif 36182451.gif .. da lasa ca facem reconstituirea la pitesti .. io il imit pe baseslu si tudor pe al mic .
Hoinar
QUOTE (vio @ Nov 26 2009, 08:54 PM) *
cand v-am zis io ... fmi le impune, acordul cu rom este secret tocmai ca asta a vrut boc si basescu sa nu piarda ciolanu acu de alegeri...biggrin.gif sa ii pupati pe pdl boc si basescu cand o sa fie adio si cota unica de imp , cat de curand o sa vedeti biggrin.gif ...
...


Ba...tu esti de coma 36182451.gif! Acordul FMI cu Romania e atat de secret de ii gasesti clauzele pe Goagal!
Vezi hotnews.ro, wallstreet.ro, frontnews.ro si, surpriza, fmi.ro

Stai, ai uitat sa-mi zici ca sunt si clauze secrete din vina PDL-ului si a lui Base! 36182451.gif
Or fi aia mari rechini economici, dar eu personal nu prea cred in vanatoarea de fantome.. dry.gif
Hoinaritza
Observati in filmulet ca mana ii este prinsa de copil (nu e foarte clar ce a facut copilul, pt ca mana ii e mascata de trupul femeii), iar omul isi retrage mana lovind. Poate faza privita din alt unghi nu mai e atat de incriminatoare. Oricum, priviti si figura sugubeata a copilului pocnit... un copil pocnit fara sa faca o pozna e socat... copilul e mai mult vesel.
vio
hoinare ... nu e tot biggrin.gif ... ala e de prima data acolo wink.gif) nu e cel final biggrin.gif
T u d o r
Nici nu m-am uitat bine, era la Realitatea.

Vio, daca clauzele sunt asa de ferme si nu pot fi incalcate, cum de PSD minte in campanie la tzara cu nerusinare? Cum de promite ca va creste toate pensiile, ca va scadea toate darile?

Mai bine reconstituim ceva faze din Brokeback Mountain, eu sunt ala din spate si tu ala din fatza. 36182451.gif
vio
pt aia stii al cine sa apelezi smile.gif) 36182451.gif doar ii dai un pm 36182451.gif

pai e o minciuna oricum si acolo si acolo ... nu o sa creasca nimic si nimeni nu o sa dea niimic o sa vezi ..





In peregrinarile sale prin satele patriei, Basescu vede o batrana inchinandu-se si batand matanii in fata unei troite cu Iisus rastignit.
Sigur pe dragostea netarmurita pe care i-o poarta poporul si oarecum contrariat, intreaba:
-Mamaie, de ce nu te-nchini mata mai degraba la iubitul presedinte al tarii?
Si raspunsul nu intarzie:
-Tare-as mai face-o, maica, daca l-as vedea si pe el rastignit!
StefanVVTi
QUOTE (Hoinaritza @ Nov 26 2009, 09:07 PM) *
Observati in filmulet ca mana ii este prinsa de copil (nu e foarte clar ce a facut copilul, pt ca mana ii e mascata de trupul femeii), iar omul isi retrage mana lovind. Poate faza privita din alt unghi nu mai e atat de incriminatoare. Oricum, priviti si figura sugubeata a copilului pocnit... un copil pocnit fara sa faca o pozna e socat... copilul e mai mult vesel.

Hoinaritzo, daca o lovea pe Jana? ... Nu incerca sa il scoti basma curata pe "prea-minunat"! A lovit un amarat de copil. PUNCT. Nu cred ca are relevanta cauza, contextul etc. Acel copil nu-i nici Geoana, nici Vanghele, nici vreunul din moguli!
Rebel
Pe Isarescu clar cineva "acolo SUS" il iubeste. Cat timp faci in asa fel ca tara sa tot dea bir la FMI, totul e ok...
FMI a jucat si joaca un rol foarte important in rolul tarilor de pe mapamond. Cum o tara isi plateste datoriile, cum fac ei cumva si il face pe responsabil sa dispara ca apoi sa apara o marioneta care deodata are nevoie de imprumuturi de la ei...
Hoinaritza
QUOTE (StefanVVTi @ Nov 26 2009, 09:28 PM) *
QUOTE (Hoinaritza @ Nov 26 2009, 09:07 PM) *
Observati in filmulet ca mana ii este prinsa de copil (nu e foarte clar ce a facut copilul, pt ca mana ii e mascata de trupul femeii), iar omul isi retrage mana lovind. Poate faza privita din alt unghi nu mai e atat de incriminatoare. Oricum, priviti si figura sugubeata a copilului pocnit... un copil pocnit fara sa faca o pozna e socat... copilul e mai mult vesel.

Hoinaritzo, daca o lovea pe Jana? ... Nu incerca sa il scoti basma curata pe "prea-minunat"! A lovit un amarat de copil. PUNCT. Nu cred ca are relevanta cauza, contextul etc. Acel copil nu-i nici Geoana, nici Vanghele, nici vreunul din moguli!


Daca il musca de mana, n-avea decat sa ii dea Janei peste bot.
In concluzie, nu stii ce i-a facut... poate i-a infipt unghiile in palma... retragerea mainii si lovirea = instinct de aparare. Nici eu nici tu nu am fost acolo, nu am vazut faza in intregime, nu avem dreptul sa judecam. Punct.
Nu tin cu nimeni, judec la rece un caz.
vio
de 15 min e la tv faza asta ,... nici vb de mana pusa pe boschetaru de basescu ... nici pe departe ... il pocneste direct in mecla fara ...io da pe nv...
NGZ
CITAT(Rebel @ Nov 26 2009, 09:33 PM) *
Pe Isarescu clar cineva "acolo SUS" il iubeste. Cat timp faci in asa fel ca tara sa tot dea bir la FMI, totul e ok...
FMI a jucat si joaca un rol foarte important in rolul tarilor de pe mapamond. Cum o tara isi plateste datoriile, cum fac ei cumva si il face pe responsabil sa dispara ca apoi sa apara o marioneta care deodata are nevoie de imprumuturi de la ei...


Mai Rebel, iar incepem cu teoria conspiratiei ? Pana una alta banii aia sunt cu dobanda cea mai mica, iar acordul cu FMI contine lucruri de bun simt.
Vreau sa-ti reamintesc ca Romania a mai avut un acord cu fondul si i-a prins tare bine.
vio
cui NGZ ??? celor de atunci wink.gif) ... FMI si BM sunt raul absolut pe pamant in materie de finantze...vezi ce a patit Argentina acu cativa ani ... de ce fug alte tzari ca draq de tamaie de ei ... cei de acu fiind mai flamanzi au comandat mai mult la FMI ...Isarescu este omu lor , dovedit este mason si este agreeat de fam. Rothschild care controleaza si FMI ul si BM... nu uita ca astea nu sunt institutii de binefacere , sunt exact marii bancheri care imprumuta lumea cu bani si in schimble ia pur si simplu resursele si tot ce eu prin tzara cand ei nu mai pot da inapoi banii...
Rebel
QUOTE (NGZ @ Nov 26 2009, 05:47 PM) *
Mai Rebel, iar incepem cu teoria conspiratiei ? Pana una alta banii aia sunt cu dobanda cea mai mica, iar acordul cu FMI contine lucruri de bun simt.
Vreau sa-ti reamintesc ca Romania a mai avut un acord cu fondul si i-a prins tare bine.



Da bre, asa e. Lasa ca poate vei realiza si tu in 10 ani cine e in spate, cum s-a schimbat guvernarea in Romania si de ce, cine sta in spate si cat ne-au costat (si ce) pe noi aceste acorduri "benefice"...
AZAZEL
Dear God,

So far this year you have taken away my favorite dancer Michael Jackson, my favorite actor Patrick Swayze, my favorite singer Stephen Gately and my favorite actress Farah Fawcett. Just so you know, my favorite politician is Mircea Geoana. Regards
vio
pfa..... iar oboseala asta ??? oricum trebuia sa o scrii in romana , asa cum circula pe mess. majoritatea basescienilor nu stiu engleza biggrin.gif .......... oricum reclama cu dorel vs basescu este de 1000 de ori mai reushita si mai cu mesaj.
T u d o r
Sa inteleg din filmul asta ca Basescu loveste asa la misto un copil? Fane, ca si cum tu ai merge pe strada linistit si de-odata iti vine sa-i dai una aluia de pe trotuar de langa tine, nu?

M-am uitat si eu cu atentie pe film (dati pe film pe fullscreen) si se vede ca Basescu ii da un dos de palma si nicidecum un pumn. Se vede ca abia il atinge si copilul ala rade apoi. O fi zis ceva de femeia aia si nebunu' l-a articulat ca nu stie multe. Nici vorba de pumn, daca-i dai un pumn unui copil de 12-13 ani il pui jos si daca doar lovesti cu un sfert din cat poti.

Kkturi de campanie...
vio
l-a lovit asta conteaza ... asa zic si io , un dos de palma ... da nu trebuia sa faca ... io acu il locu lu tacsu lu pici l-as da in judecata pt rele tratamente aplicate minorilor wink.gif .

Tudore nu mai face namol in poarta si nu mai strange pelicanu de gusha ca nuiti sta bine biggrin.gif
NGZ
CITAT(vio @ Nov 26 2009, 09:50 PM) *
cui NGZ ??? celor de atunci wink.gif ) ... FMI si BM sunt raul absolut pe pamant in materie de finantze...vezi ce a patit Argentina acu cativa ani ... de ce fug alte tzari ca draq de tamaie de ei ...


Intamplarea a facut sa fiu oarecum sub incidenta monitorizarii facute de fond. FMI avea cateva principii: cine consuma trebuie sa plateasca (era perioada cand colosii industriali faceau protectie sociala si mai putin productie), salariile erau legate de productivitate, etc. Si uite asa Romania a reusit sa reduca inflatia, sa-si imbunatateasca imaginea de tara, etc.
Da' in sfarsit, cred ca pentru tine, care esti un admirator al reformelor facute de Che Guevarra si Fidel Castro este greu sa te adaptezi la actualele conditii economice. Tandemul asta a reusit sa duca Cuba intr-o saracie lucie, dar...
vio
36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif tare ... am mai zis si nu ma mai repet 36182451.gif ....leshin de ras
NGZ
CITAT(Rebel @ Nov 26 2009, 09:52 PM) *
CITAT(NGZ @ Nov 26 2009, 05:47 PM) *
Mai Rebel, iar incepem cu teoria conspiratiei ? Pana una alta banii aia sunt cu dobanda cea mai mica, iar acordul cu FMI contine lucruri de bun simt.
Vreau sa-ti reamintesc ca Romania a mai avut un acord cu fondul si i-a prins tare bine.



Da bre, asa e. Lasa ca poate vei realiza si tu in 10 ani cine e in spate, cum s-a schimbat guvernarea in Romania si de ce, cine sta in spate si cat ne-au costat (si ce) pe noi aceste acorduri "benefice"...


Ma Rebel da ce repede gandesti ! Adica mie imi trebuie 10 ani sa pricep ceea ce tu ai inteles in numai cateva minute ?! Sau cum ?
pmhoria
Oameni buni, dragi tovarasi si pretini... smile.gif
Luati o gura de aer si nu va mai aprindeti atata! Ce naiba? V-o luat politica asta de kko mintile? biggrin.gif
vio
hai sa bem ... Horia pt tine juma de sticla pe nerasuflate .LA Multi Ani
NGZ
CITAT(vio @ Nov 26 2009, 10:14 PM) *
36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif tare ... am mai zis si nu ma mai repet 36182451.gif ....leshin de ras


Ia-ti saruri !
pmhoria
QUOTE (vio @ Nov 26 2009, 08:16 PM) *
hai sa bem ... Horia pt tine juma de sticla pe nerasuflate .LA Multi Ani

Asa mai ..da-o ..draq de politica..noi tot rau o s-o ducem ca-i galben, rosu sau potocaliu.. drunk.gif
G e o r g e
nu mai beau ca ma doare capul de ieri smile.gif)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.