Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pe cine vei vota in turul 2 ?
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Politica
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
vio
hoinare iar esti si vb paralel .... basescu a facut parte din Consiuliu de Ministrii in 1989.. mai mare comunist dect gioana ... faptul ca tasu a fost ce a fost nu e relevant .. ai putea zice ca basescu etse pe acelashi picior de comparatie cu tacsu lu gioana si gioana cu fiesa lu basescu...
GLC120
Filmul cu Hitler e genial. Evident ca ceata prostanacului explodeaza dupa ce il vede ("hoti, comunisti, curve....")

Nu inteleg ce anume vreti sa ii convingeti. unsure.gif Sa nu se mai uite la Gadea ?

Lasati-i macar pe forum sa castige si ei o margica.
vio
CITAT(GLC120 @ Dec 7 2009, 06:25 PM) *
Filmul cu Hitler e genial. Evident ca ceata prostanacului explodeaza dupa ce il vede ("hoti, comunisti, curve....")

Nu inteleg ce anume vreti sa ii convingeti. unsure.gif Sa nu se mai uite la Gadea ?

Lasati-i macar pe forum sa castige si ei o margica.



glc ca platitor de taxe catre stat , atatea cat nu o sa platesti tu toata viatza ta , imi pot da cu parerea despre cum a furat acest porc , si cretin cu acolitii lui alegerile ... mi as dorii sa se fdaca o mineriada pro PDL .. vai cat as mai rade ... oricum cei mai penali sunt cei care isi dau cu parerea de mineriade , dar nu au avut nici un mai mic contact cu ele . doar din auzite ...
klm
CITAT(Mircea104901 @ Dec 7 2009, 05:19 PM) *
A fi comunist inseamna a imbratisa ideologia comunista si a te comporta ca atare.

+1.
CITAT(pmhoria @ Dec 7 2009, 05:35 PM) *
Ce traim noi acuma e ... o tranzitie.

'Tui tranzitia ei de tranzitie... cat mm mai e tranzitie?!
Haideti sa va spun (in afara prostiilor normale) ce m-a speriat la Geoana (primul punct se muleaza pe ceea ce a zis mircea mai sus):
- Vrea ca fiecare roman sa aiba un loc de munca si un acoperis deasupra capului.
Mah, eu eram mic la revolutie, eram mic pe vremea de odioasa amintire insa stiu ca fiecare roman trebuia sa aiba un loc de munca si o casa; initiativa privata, dezvoltare spirituala, vagabondaj, libera circulatie, descentralizare, da-le-n plm: oamenilor le trebuie un acoperis si un loc de munca.
Eu nu vreau asa ceva, vreau ca firmele romanesti sa fie pline de oameni macar la fel de harnici ca mine (nu ca as fi un model demn de urmat tongue.gif); deja fiecare angajat tine in spate 1.ceva pensionari (ca medie), nu vreau sa tin in spate si 0.5 puturosi; vreau si militez pentru dreptul unei persoane de a vagabonda daca asta o multumeste.

- A zis ca vrea ca fiecare roman sa arate pasaportul europenilor cu mandrie.
WTF, ai fost ministru de externe, cum dracu sa nu stii ca nu mai trebuie sa aratam pasaportul in Europa?!

Vio, nu ti-o spun cu rautate: sintaxa ta ma omoara...
vio
care bre?unde e?
StefanVVTi
GLC, am o vaga banuiala referitor la un biberon...lipsa, dar ma abtin! 36182451.gif
pmhoria
"'Tui tranzitia ei de tranzitie... cat mm mai e tranzitie?!"
Si eu am aceeasi reactie dar stiu ca eu voi fi in Ro in tranzitie cel putin inca 20 ani inainte. Si sunat gata sa tin pariul chiar si cu Halba pe chestia asta.. smile.gif
HalbaSus
QUOTE
PS2: daca voi pleca vreodata din tara voi respecta si voi uza intotdeauna dreptul meu la vot. Multumesc celor plecati din tara care au votat (indiferent ce).


Si eu daca voi pleca vreodata din tara (si daca lucrurile continua asa atunci e o optiune din ce in ce mai tentanta) atunci o sa votez de fiecare data: Cu becali, cu vadim... cu cine consider ca ar face cel mai mult rau tarii ! Ce ma f**e pe mine grija ca aia din tara cum o duc ? Conteaza ca nu am mai fost in tara de 5 ani si habar n-am ce se intampla ? Votez ! Daca iese naspa asta e... suporta fraierii care au ramas in tara. Eu ma urc in aseis si merg mai departe pe autostrada spaniola... pe romani ii las sa se bucure de cei 42 de km dintre Gilau si Turda.

Ahhh... si imi schimb si buletinul, imi fac buletin de Baicoi (sau alt oras din tara) si votez primarul de acolo, chiar daca nu am habar cine candideaza, cine e primar si de ce...
GLC120
QUOTE (vio @ Dec 7 2009, 06:27 PM) *
glc ca platitor de taxe catre stat , atatea cat nu o sa platesti tu toata viatza ta , imi pot da cu parerea despre cum a furat acest porc , si cretin cu acolitii lui alegerile ... mi as dorii sa se fdaca o mineriada pro PDL .. vai cat as mai rade ... oricum cei mai penali sunt cei care isi dau cu parerea de mineriade , dar nu au avut nici un mai mic contact cu ele . doar din auzite ...


Ca si prostanacu tu stii mai bine, si tot ca el, nu vei putea dovedi niciodata nimic. Sic!

Porc, cretin, curve, cercopiteci, hoti..... e greu sa suferi in tacere nu-i asa?... Incearca cu ceva alcool si o poza mare cu prostanacul, poate o discutie sincera face to face rezolva cate ceva.



vio
citeste ce scrie in semnatura la mine , ultima ... poate te mai racoresti...
drabisan
QUOTE (admin @ Dec 7 2009, 12:08 PM) *
Politica si Probleme Sociale
11590
Intalniri forumisti
11064
Subaru
7315

Asta e topul pe ultimele 4 luni:)


Fuck! Sintem patimasi bine de tot! Ma bucura asta, mai ales ca nu s-a depasit stadiul de "misto" la adresa "admiratorilor celuilalt".
StefanVVTi
GLC, cred ca suferindul esti tu, nu stiu de ce am impresia asta! 36182451.gif
drabisan
QUOTE (StefanVVTi @ Dec 7 2009, 05:52 PM) *
V-a placut declaratia doamnei Udrea, cand a fost intrebata de solutii? .... "Avem presedintele, avem solutii!"
Nu ma mai pronunt! 36182451.gif


Fane, hai ca esti baiat destept, poti sa treci de nivelul mirceabadeaspagat la nivel conversational-politic!
Tiberiu61940
Bai nu va mai certati ca m**e o sa luam toti. Este pentru toata lumea. Indiferent de cine iesea la alegeri.
vio
tibi .... noi vb la figurat ,,,,nici gand de jigniri sau alte cele .
GLC120
Sa nu uitam pentru ce am venit, articol de pe una din antene, un ciutac mai mic si mai impartial:

"Compararea celor două rezultate la nivelul României relevă faptul că Geoană a obținut mai multe voturi decât adversarul său Traian Băsescu, diferența fiind de 14.738 în favoarea candidatului PSD.

De menționat că balanța de putere ar fi putut fi schimbată dacă s-ar fi înregistrat mai puține voturi nule. BEC a raportat 138.000 de voturi anulate la nivelul întregii țări și în diaspora.

TRAIAN BĂSESCU
- voturi totale obținute: 5.275.808
- voturi obținute în străinătate - 115.831
- voturi obținute în România - 5.159.977

MIRCEA GEOANĂ
- voturi totale obținute - 5.205.760
- voturi obținute în străinătate - 31.045
- voturi obținute în România - 5.174.715

Diferența dintre voturile obținute de Geoană și Băsescu în România este de 14.738 de voturi, în favoarea lui Geoană."
Tiberiu61940
Stiu, dar unii pun mai mult la inima decit trebuie. De fapt invrajbirea face parte din planul lor. Ca daca am fi uniti "in cuget si-n simtiri" le-ar fi tare nasol si nu ne-ar mai putea prosti.
StefanVVTi
QUOTE (drabisan @ Dec 7 2009, 07:11 PM) *
QUOTE (StefanVVTi @ Dec 7 2009, 05:52 PM) *
V-a placut declaratia doamnei Udrea, cand a fost intrebata de solutii? .... "Avem presedintele, avem solutii!"
Nu ma mai pronunt! 36182451.gif


Fane, hai ca esti baiat destept, poti sa treci de nivelul mirceabadeaspagat la nivel conversational-politic!

Ce legatura are Badea cu ce-a zis Udrea? smile.gif Pe bune ... Cat despre nivelul conversational-politic, o sa fac asta, daca promiti ca ma votezi peste 25 de ani! smile.gif
Hoinar
Vio, chiar nu-mi pasa ca a fost si presu Parlamentului Romaniei in timpul PCR!
A fost singurul care a sustinut legea lustratiei si declaratia de condamnare de care toti si-au batut joc sau nu au sprijinit-o politic. Vezi povesti si liste cu oameni care ar fi trebuit sa dispara pe Catavencu.

Fane, promit eu ca te votez daca aduci ceva modern in Romania, fata de perioada anterioara tie wink.gif.
Da' ma tem ca daca ai sa faci parte din PSD...tot o sa tin minte din tinerete si n-o sa te votez tongue.gif.
vio
hoinare vezi ca vin la iashi.. fa ti culcush la presh .. data trecuta ai dormit in acvariu cu bob si jeana .. a fost lux
GLC120
Iata si titlul de la Antene, care ne uneste in cuget si simtire.... Luni 7 dec ora 19H40


"Știri Antena 3 » Știri Politica » Geoană, președinte în România cu 15.000 de voturi în plus. Băsescu, învingător cu aportul diasporei"

Prevad ca voi merge impreuna cu vio sa platim impozitele. Promit sa nu rad cand il vad ca plateste din portofel TVA-ul plus impozitul pe profit.
James Kilowatt
Gizas, Geoana e penibil.

Aseara a tinut un discurs in care alegerile erau corecte, il indemna pe Base sa fie fair play si sa accepte infrangerea, si in care a amintit la cateva secunde diferenta de revolutionarii din decembrie si de raposatul lui tatic (fost general de securitate). E un motiv suficient pentru mine sa fi pierdut alegerile numai pt alaturarea asta. Nu poarta el vina pt taica-su, insa macar sa fi tacut dracu'.

Iar azi alegerile sunt fraudate masiv. Penibili pesedeii. Imi pare rau pt el, insa nici Ilici nici Nastase nu au fost atat de penibili, cu miros de vadim. yucky.gif

Eu n-am votat.... eram inclinat pro-geoana, insa am preferat sa ma abtin, un pitic nu m-a lasat sa dau cu stampila pe el. A avut dreptate piticul.
Daca se reface scrutinul, votez cu Base. banned.gif
bogcot76
Tot citesc posturile si ma minunez. Fratilor cel putin in teorie tara va fi condusa de Guvern. Aici e bataia pestelui. Problema nasoala e ca in momentul de fata cred ca vom ramane pentru prima data in istorie fara buget stabilit pe anul viitor. Astia doi - G&A o sa il f..a in c.r pe B cu prim ministrii desemnati, iar B care probabil ca i se va declansa delirul de grandoare nu va ceda nici 1 mm. Ceea ce denota faptul ca nici unora nici altora nu le pasa catusi de putin de "problemele romanilor". Prostii suntem tot noi, care o vom lua in manuta indiferent de situatie. Diaspora cred ca nu va suferi foarte mult.

Cu chestia legata de comunism - hai ma sa fim seriosi pai asta mai e problema in ziua de azi? Ce draq, unu e din familie de Secu iar celalalt a fost el insusi Secu. Lasati povestile astea de doi bani. Cititi McMafia ca tot a aparut de curand cu Financiarul.

Si inca o chestie - e doar speculatie de paranoic - eu simt ca Vantu l-a facut din tastatura pe G si nu cred in despartirea de B declarata asa siropos. Asta parca zicea ca tine o conferinta de presa azi, nu?
vio
sa vedeti ce guvern v-a fi 36182451.gif 36182451.gif vai ... rasu curcilor ...
klm
CITAT(vio @ Dec 7 2009, 06:32 PM) *
care bre?unde e?

Alege unul din raspunsurile tale si iti arat sad.gif!
Facand abstractie de viitorul Presedinte, in primul rand haideti sa ne respectam intre noi!
Ascult ce grohaie cei la la a3 si ma dixtreaza faptul ca incep sa dea sfaturi lui Basescu; or fi ei tendentiosi insa nu sunt prosti sa creada ca o contestatie a rezultatului alegerilor va avea vre-un ecou mai ales ca aceasta contestatie e facuta de un partid al carui presedinte a declarat ca, acum citez: "Curtea Constitutionala a atacat legea salarizarii profesorilor", blink.gif !
Sa te strici de ras ce fel se discuta despre aspecte economice: "Nu-i asa ca oamenii o sa fie dati afara?" "Da, ce nasol, nu face Guvern, statu' se imprumuta si banca creste dobanda la firme iar firma da oameni afara!"; "Nu-i asa ca cresc chiriile?" "Da, fata lu' Base isi ia apartament in Franta, nu mai sta cu chirie in Romania iar proprietarul saraceste si mareste chiria altora!", "Nu-i asa ca...?" "Da, ne-am pus-o, ne ia drq, da' Basescu ne poate asculta pe noi si o sa fie bine!" 36182451.gif
Rebel
Nu inteleg care este scopul unei discutii contradictorii in ceea ce priveste apartenenta lor la comunism ori nu.

Sa spui ca Basescu e comunism este un fel de pleonasm intrucat la o atare varsta fiecare este un fost comunist.
Alalalt nu stiu daca a fost comunist dar familia lui a dus-o bine in comunism si a avut reprezentanti si sustinatori ai comunismului, deci in mod indirect dar mental imbratiseaza aceeasi orientare politica.

Ideea e ca, comunist sau nu, nu votez cu unul care are in spate pe un Iliescu care a distrus tinuta morala si democratia prin mineriadele sale, un Nastase care si-a facut 7 vile, a furat cat a putut, termopane, a "primit" mosteniri de la matusa Tamara (ce palma data romanilor!) si care in momentul guvernarii sale a inlaturat fara scrupule orice persoana care nu canta pe aceeasi nota muzicala.

Vorbim de flota si de o casa in Franta? Nu stiu cum e cu flota dar cu vila nu am vazut nimic oficial. Daca era adevarat Nastase si ai lui il prajeau pe gratar pe Basescu. Asa cum un film cu un copil lovit apare taman in momentul alegerilor de parca nu era suficient sa il vedem publicat cand il aveau, indiferent de moment, scandalul s-ar fi declansat fara doar si poate mai ales cand Basescu ii persecuta sexual pe toti pe la spate (ar fi vrut Nastase biggrin.gif) fara nici o jena.

Si vedem parul din ochii altuia.
Adica unul fura de o casa si altul cu sapte case furate, arta ascunsa, vile si terenuri, termopane si gaini cu oua este invizibil.

Nu vreau sa par pro Basescu ca nu sunt iar de furat fura fiecare oricum dar ma deranjeaza influentarea asta gresita.

Nu in ultimul rand, l-am ascultat pe Geoana o singura data si pot spune cu mana pe inima ca este putin cam incult pentru pretentiile si functiile pe care le-a detinut, confirmandu-mi inca o data ca, pentru Nastase au primat interesul si non-valorile si nicidecum imaginea si buna reprezentare diplomatica a Romaniei pe plan international.

Macar Basescu este un marinar, nu am nu stiu ce pretentii si nici nu ma astept la nu stiu ce discursuri pompoase doar stim cu totii din ce mediu vine si in concordanta cu experienta lui politica se descurca ok.
klm
Celor carora va pare rau ca nu a iesit prostanacul: priviti retorica lui Vadim despre "prietenul stimat" Geoana pe Realitatea.
drabisan
QUOTE (StefanVVTi @ Dec 7 2009, 07:22 PM) *
Ce legatura are Badea cu ce-a zis Udrea? smile.gif Pe bune ... Cat despre nivelul conversational-politic, o sa fac asta, daca promiti ca ma votezi peste 25 de ani! smile.gif


Cu maxima placere! Doar sa nu te transformi intr-un idot care neaga mizeriile securiseto/comuniste din tara asta. Sa descoperi din mai multe surse rahatul care a fost in Bucuresti la mineriade. Si sa nu te duci la Timisoara sa faci pisu pe ce a fost acolo!
Ca de vorbit infinit mai cursiv decit joana stiu ca poti! 100% si cu engleza te descurci muuult mai bine! Si ti se permite sa spui ca la "revolutie" erai prea mic, dar macar poti sa aflii...

La Moscova mergem amindoi, daca vrei, sa ne uitam la liniute cu masini de 800 de cai! Dar nu ca sa cerem voie acolo sa ne ducem la wc!

Dar de ce in 25 de ani? Ca poti fi prezidentiabil peste 15 ani!


Si mama-conditiei: SA TE DEZICI DE ILIEVICI! Sa nu aud vreodata ceva de bine de mizeria aia ca fac alergie!
DORU
Doi candidati de tot plansul, fosti comunisti sau securisti...Inca 5 ani cu Basescu si probabil diaspora se va tripla...Eu propun inchiderea acestui topic ! no.gif
vio
REPEDE ANTENA 1 ... U.CRAIOVA - STEAUA
DRAGOS
lansam topciul pt presedintie de peste 20 ani? laugh.gif eu vs fane? 36182451.gif
StefanVVTi
Suntem pe frecventa! wink.gif)
vio
pai Dragosh.. cand iti cumperi cojones?
NGZ
CITAT(DORU @ Dec 7 2009, 08:43 PM) *
Doi candidati de tot plansul, fosti comunisti sau securisti...Inca 5 ani cu Basescu si probabil diaspora se va tripla...Eu propun inchiderea acestui topic ! no.gif


Poate se va tripla diaspora, da' uite ca-l voteaza pe Basescu. Banuiesti c-au fost cumparati ?
DRAGOS
pai...mergem impreuna sa ne luam nu? smile.gif matale esti in cautare, eu as avea nevoie de-o pereche in plus biggrin.gif
vio
smile.gif) ... daca nu ai inzteles ... io nu o sa fac politica vrodata ....poate doar sa ma angajeze fane sniper sa il scap de concurentza
StefanVVTi
QUOTE (DRAGOS @ Dec 7 2009, 08:45 PM) *
lansam topciul pt presedintie de peste 20 ani? laugh.gif eu vs fane? 36182451.gif

Colegule, mai ai de mancat mamaliga si de invatat de la Obama la conacul din Wisconsin, pana sa te bati cu mine! wink.gif Pe langa cojones, ia-ti si niste salam, ca sunt in bransa cu Ciomu si poate-ti pun o vorba buna...sau nu e cazul?!
"Un fleac, te-am ciuruit!"
vio
CITAT(DRAGOS @ Dec 7 2009, 08:49 PM) *
pai...mergem impreuna sa ne luam nu? smile.gif matale esti in cautare, eu as avea nevoie de-o pereche in plus biggrin.gif

dragosh , a 2 a pereche o implantezi ca tzapu in barba ? 36182451.gif
HalbaSus
QUOTE (NGZ @ Dec 7 2009, 08:47 PM) *
QUOTE (DORU @ Dec 7 2009, 08:43 PM) *
Doi candidati de tot plansul, fosti comunisti sau securisti...Inca 5 ani cu Basescu si probabil diaspora se va tripla...Eu propun inchiderea acestui topic ! no.gif


Poate se va tripla diaspora, da' uite ca-l voteaza pe Basescu. Banuiesti c-au fost cumparati ?


Mi se pare bun planul lui Basescu, sa oblige romanii sa plece din tara, (se pare ca romanii odata scapati din tara voteaza cu basescu), pana cand va castiga alegerile din 2050 cu 75% cu 99% din voturi venite din diaspora iar romania va fi locuita doar liderii PDL. Genial !

Acum serios, ma simt furat de capsunari ! Pe vremea cand PSD-ul era adevarata amenintare (in anii 90) eram suparat pe tarani si pensionari ca il voteaza pe tov. Iliescu. Dar ei macar plateau taxe si impozite in romania, traiau in Romania, aveau tot dreptul sa decida asupra viitorului tarii in care traiesc si vor trai.
Dar acum, cand romanii din romania au ales o treaba dar votul a fost rasturnat de unii care nu traiesc aici, nu platesc impozit aici, nu risca nimic (indiferent daca va fi bine sau rau ei locuiesc in alta tara... mai buna), decid pentru soarta mea mi se pare foarte foarte incorect.

Stiu ca bucuria in tabara portocalie e mare, si pot sa inteleg asta (si eu m-am bucurat ieri seara cand rezultatele erau diferite), dar ca principiu macar, trebuie sa recunoasteti ca nu e corect ca soarta celor din tara sa fie decisa de cineva care a ales (pe buna dreptate poate) sa nu mai stea in tara.



vio
ultimu tip de anunt la mica publicitate: ROMAN CAUT TZARA!!!
Rebel
Marea majoritate a diasporei nu vrea comunism ca de-aia au plecat. Marea majoritate au plecat in perioada post-decembrista care era o alta forma de comunism. Nastase si Iliescu ne-au produs cea mai mare scarba posibila.

Ca roman din diaspora am vazut cele mai majore schimbari sub Basescu.

Si daca cautati statisticile veti vedea ca romanii nu mai emigreaza ca altadata.

Halba, trebuie macar sa traiseti printre straini ca sa stii cum gandeste un roman din diaspora. Nu toti s-au intors cu fundul catre tara de origine si multi vor sa faca ceva acasa sau macar sa contribuie la schimbarea ei. Faptul ca diaspora care a traieste in alte medii culturale si politice a votat cu Basescu ar trebui sa it dea de gandit...
admin
QUOTE (HalbaSus @ Dec 7 2009, 11:05 PM) *
Acum serios, ma simt furat de capsunari !



Asa e man, cunosc senzatia. Eu ma simteam furat de cei cu creieru spalat de antene:) Ma uitam aseara siderat la prostanac cum se lingea cu Becali si dansa p'acolo aiurea.Am zis ca-mi cade casa in cap desi stiam ca la scorul ala si-o poate lua lejer in freza. Acum senzatia a disparut ca prin farmec:))

Si pana la urma , dand vina pe diaspora nu rezolvam nimic, cautati doar un tap ispasitor. Daca votau cu Gioana nu mai erau capsunari, erau patrioti:) Nu din cauza lor ati pierdut ci pt ca asa e democratia, majoritatea decide.
vali44

Poate se va tripla diaspora, da' uite ca-l voteaza pe Basescu. Banuiesti c-au fost cumparati ?
[/quote]

Mi se pare bun planul lui Basescu, sa oblige romanii sa plece din tara, (se pare ca romanii odata scapati din tara voteaza cu basescu), pana cand va castiga alegerile din 2050 cu 75% cu 99% din voturi venite din diaspora iar romania va fi locuita doar liderii PDL. Genial !

Acum serios, ma simt furat de capsunari ! Pe vremea cand PSD-ul era adevarata amenintare (in anii 90) eram suparat pe tarani si pensionari ca il voteaza pe tov. Iliescu. Dar ei macar plateau taxe si impozite in romania, traiau in Romania, aveau tot dreptul sa decida asupra viitorului tarii in care traiesc si vor trai.
Dar acum, cand romanii din romania au ales o treaba dar votul a fost rasturnat de unii care nu traiesc aici, nu platesc impozit aici, nu risca nimic (indiferent daca va fi bine sau rau ei locuiesc in alta tara... mai buna), decid pentru soarta mea mi se pare foarte foarte incorect.

Stiu ca bucuria in tabara portocalie e mare, si pot sa inteleg asta (si eu m-am bucurat ieri seara cand rezultatele erau diferite), dar ca principiu macar, trebuie sa recunoasteti ca nu e corect ca soarta celor din tara sa fie decisa de cineva care a ales (pe buna dreptate poate) sa nu mai stea in tara.
[/quote]

Halba , fii linistit furtul s-a facut in tara prin anularea voturilor lui Geoana ... nu s-au anulat cu stampila ci doar cu un X facut cu pixul pe buletinul de vot ! Cat priveste diaspora este meritul ambasadorilor numiti de mascarici sa fie recunoscatori celui ce i-a numit .... accept situatia actuala si ma rog la Dumnezeu sa nu se declanseze adevarata revolutie in Romania ! Sunt foatre ingrijorat de ceea ce urmeaza , eu nu am am varsta sa o iau de la capat in alta tara , copilul meu este inca destul de mic pentru a pleca el ... suntem si vom fi izolati pe plan international ca si Lituania sau R.Moldova deoarece avem acelasi tip de conducator ... este grav faptul ca la 20 de ani de la lovitura de stat suntem in situatia de a fi din nou intr-o dictatura .... este grav faptul ca ciuma portocalie este mai periculoasa decat a fost ciuma rosie ... personal ma simt jignit de faptul ca un securist mediocru a reusit sa ne f...ta in fata prin furtul nesimtit pe care l-a facut si o ceata de urangutani portocalii ranjesc obrazic si ne arata fundul .... Brucan nu a gresit cand a spus * STUPID PEOPLE * , dar a gresit cand ne-a proorocit 20 de ani sa ne trezim ... probabil a vrut sa spuna 20 de ani de la moartea lui !!! Oricum , FIECARE POPOR ISI MERITA CONDUCATORUL .... culmea este ca eu sunt unul din cei peste 5 milioane de romani *CIURUITI* de un imbecil care nu ma reprezinta !!!!!!
vio
rebel ... cum zicea si cineva mai sus ... un fel vezi de acolo , un fel e sa stai aici si sa simtzi ... daca inainte romanu pleca din alte motive , acum pleaca numai ca sa scape de mashinaria asta a PDL ului si Base de stors bani de la lume si de mizeria de aici ... sincer io nu vad schimbari in bine , sau mai bine zis nu le simt ...benzina e la fel de scumpa ca si atunci cand era barilu 140 de parai ... daca avea cojones se lua cu petrolistii cu omv, luk , dar el a preferat sa isi infructe din suprataxarea benzinei pe acolitii lui ... si asa se procedeaza peste tot ... mai am si alte ex si mai de 2 lei ... si daca vrei sa fi faci o afacere la noi acum .... sa te fereasca Dumnezeu, ori faci prin firma PDL si tu iti mai iei max 5 % ori nu o faci deloc ... daca asta vezi tu schimbare in bine ...
James Kilowatt
Cred ca majoritatea capsunarilor au fantezii cu intoarcerea in Romania. Greu de spus daca au sau nu dreptul sa decida... ORicum, e o idee de dezbatut.

Dpdv practic insa, n-ai cum sa-i impiedici sa voteze. Nu ai cum sa verifici daca se mai intorc sau nu, si deci daca ii intereseaza sau nu pe pielea lor cine conduce.
vio
acu numai este comunism , este haiducism , dar la genu luam de la saraci si dam la bogati . nu invers


v-a invit pe toti cei de afara sa revenitzi sa stati aici un an doi sub basescu ... sa vedeti ce bine e si ce ati ,sau nu votat .
drabisan
QUOTE (HalbaSus @ Dec 7 2009, 09:05 PM) *
Acum serios, ma simt furat de capsunari ! Pe vremea cand PSD-ul era adevarata amenintare (in anii 90) eram suparat pe tarani si pensionari ca il voteaza pe tov. Iliescu. Dar ei macar plateau taxe si impozite in romania, traiau in Romania, aveau tot dreptul sa decida asupra viitorului tarii in care traiesc si vor trai.


Bun Halba. Hai sa fiu deacord cu tine, dar as ridica stacheta.
Sa nu voteze nici pensionarii care nu platesc impozite, nici somerii, nici agricultorii ca nu platesc decit un impozit mic pe pamint. Si, chiar mai bine, sa nu voteze nici cei cu IQ sub 130 (e doar un numar, nu da cu paru) pentru ca sint cum sint si nu pot mai mult.
Aaaaa, si sa nu uit, nici revolutionarii, ca nici aia nu platesc nici un impozit!

In concluzie, sa voteze niste elite, pe criterii strict teritoriale! Ca platesc impozite si au inteligenta necesara sa nu se lase usor manipulati de pdl/psd/pnl/plm&co!

Stiu, constitutia da dreptul tuturor sa voteze, pe motive de cetatenie. Dar o schimbam, da-o-ncolo. La cum se uita p...limea in gura "formatorilor de opinie", punem bani o mina de oameni si rezolvam problema in 5-10 ani! Corect dpdv logic?

PS. cam acelasi text i l-am servit azi pe chat lu vio cind a scos-o p'asta cu "plecatii e de vina"...
FAR EASTERN
Da mah, luati-va de capsunari!
Erau buni de luat de fraieri cand li se promitea 25ooo euroi..., au fost buni cand au tot bagat euroi in tara si au ajutat la scaderea cursului, astfel incat unii sa-si ia mashini cu dobanzi scazute si la pret mic..., erau buni cand au ridicat cartiere intregi in sate in care nu multe case erau construite din caramida..., erau buni cand contribuiau la PIB.

Acum, cand voteaza, nu pentru ei, ci pentru familiile lor ramase in tara, acu' nu-s buni... acu' n-ar trebui sa conteze, ca nu-s conectati cu "meandrele concretului"....

Ehhhh, mama masii de ipocrizie!

p.s. A3 is booooooring!!!!!!!!!!!!!!!!!
admin
QUOTE (vio @ Dec 7 2009, 10:34 PM) *
rebel ... cum zicea si cineva mai sus ... un fel vezi de acolo , un fel e sa stai aici si sa simtzi ... daca inainte romanu pleca din alte motive , acum pleaca numai ca sa scape de mashinaria asta a PDL ului si Base de stors bani de la lume si de mizeria de aici ... sincer io nu vad schimbari in bine , sau mai bine zis nu le simt ...benzina e la fel de scumpa ca si atunci cand era barilu 140 de parai ... daca avea cojones se lua cu petrolistii cu omv, luk , dar el a preferat sa isi infructe din suprataxarea benzinei pe acolitii lui ... si asa se procedeaza peste tot ... mai am si alte ex si mai de 2 lei ... si daca vrei sa fi faci o afacere la noi acum .... sa te fereasca Dumnezeu, ori faci prin firma PDL si tu iti mai iei max 5 % ori nu o faci deloc ... daca asta vezi tu schimbare in bine ...



Vio, nu Base face pretul la benzina, cred ca de pretul benzinei trebuie sa-l intrebi pe unu care in timpu liber modifica filmulete, parca Patriciu il cheama. Iar cand Base are oo si se ia in gura cu mafia spuneti ca face scandal. Pe cuvant ca nu va inteleg, nici unu dintre voi nu a argumentat logic de ce e mai bun Geoana ca Base. A vazut o tara intreaga ca e un prostanac. Am avut de ales intre un "presedinte jucator" si un "prostanac". N-am avut alternative viabile. Sa schimbi pe dracu cu ma-sa, care-i smecheria?

Ce ar trebui sa va doara pe toti e lupta pt ciolan. Ii doare fix in pix de voi, important e sa aiba o bucata cat mai mare de ciolan. Mi se face sila cand ii vad cum impart ministere, impart tot ce se poate imparti. Si o fac pt ei. Daca crezi ca o fac pt tine esti un visator. Daca e cineva de vina ca traim prost nu e doar Base, vinovata e intreaga clasa politica de la a la z. In timp ce ei fura de nu mai pot, noi, niste inteligenti in viata, stam aici ca papagalii si il injuram pe Base si pe Geoana. Si ei nu mai pot de grija asta. Amandoi sugita toata ziua pt ca fiecare e injurat de cate 5 milioane de oameni. Pana nu se va schimba mentalitatea politicienilor in tara asta, sa le intre in cap ca noi ii votam ca sa munceasca pt noi nu vom trai bine. Brucan era un optimist. Eu cred ca noi nu vom apuca sa vedem minunea...
Tiberiu61940
QUOTE (FAR EASTERN @ Dec 7 2009, 10:05 PM) *
Da mah, luati-va de capsunari!
Erau buni de luat de fraieri cand li se promitea 25ooo euroi..., au fost buni cand au tot bagat euroi in tara si au ajutat la scaderea cursului, astfel incat unii sa-si ia mashini cu dobanzi scazute si la pret mic..., erau buni cand au ridicat cartiere intregi in sate in care nu multe case erau construite din caramida..., erau buni cand contribuiau la PIB.

Acum, cand voteaza, nu pentru ei, ci pentru familiile lor ramase in tara, acu' nu-s buni... acu' n-ar trebui sa conteze, ca nu-s conectati cu "meandrele concretului"....

Ehhhh, mama masii de ipocrizie!

p.s. A3 is booooooring!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nu mai maninca salam cu soia cu noi... s-au ajuns luai-ar dracu!
Vezi ce poate face un cretin ca Ciutacu? Pe el l-am auzit prima data cu ineptia asta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.