Help - Search - Members - Calendar
Full Version: B M W de la A la Z sau totul despre geniul Bavarez
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Rai
Poza cu un 325 i(e-30).
George daca nu e destul eu iti pot da anumite date numai sa stiu care le vrei.Ok? smile.gif
G e o r g e
as fi vrut sa stiu performantele : acc si vit max daca se poate . multumesc
M i h a i
performante?....mai iute ca impreza, logic laugh.gif
G e o r g e
nu raspund la provacari ... huh?

intru si eu la voi pe thread si sariti pe mine tongue.gif
Rai
George poti sa intrebi linistit eu nu sar pe nimeni smile.gif .
Am datele care te intereseaza.
325 ix,0-100 km/h-9,0 s,V-max-212 km/h,consum mediu 10,4 l benzina.
325 i,0-100 km/h-8,3 s,V-max-218 km/h,consum mediu 9,7 l benzina.
325 e,0-100 km/h-10,1 s,V-max-193 km/h,consum mediu 8,4 l benzina.
Sper ca esti multumit dar am date tot ce e in asa o masina dar sa aiva si rostul biggrin.gif .
G e o r g e
danke biggrin.gif
GUVI
:shock: ..masina visurilor mele:)..am vazut ca a fost postat si la pag 15 da ma gandeam ca vreti sa o vedeti si din fata:))...daca credeti ca exista in lume ceva mai cool nu ezitati sa-mi spuneti laugh.gif
M i h a i
n-are cum sa fie ceva mia comod tongue.gif.....sper sa ti se implineasca visul intr-o zi cat mai apropiata

mare stire mare ieri in Evenimentul: sub titlul "masina de sex", este prezentat faptul ca cine doreste sa-si amelioreze viata sexuala trebe neaparat sa-si ia BMW. Cica posesorii de BMW fac sex de cele mai multe ori pe saptamana(medie de 2,4), mai mult chiar si decat cei cu porsche(medie 1,4). :albino:
De aia cu impreza nu scria nimic...ce sa insemne asta oare? laugh.gif
guerilla
QUOTE(GUVI)
:shock: ..masina visurilor mele:)..am vazut ca a fost postat si la pag 15 da ma gandeam ca vreti sa o vedeti si din fata:))...daca credeti ca exista in lume ceva mai cool nu ezitati sa-mi spuneti laugh.gif



exista ceva mai cool dar pentru mine.. deh, gusturile nu se discuta.
si cum nu e frumos sa stric acest thread BMW n-am sa pun poze cu aston martin vanquish le mans edition. decat daca tineti neaparat tongue.gif
Rai
Pozele sunt frumoase dar sa conduci o asemenea masina. :roll:
Ar fii ceva!Nu? tongue.gif
GUVI
QUOTE(M i h a i)
mare stire mare ieri in Evenimentul: sub titlul "masina de sex", este prezentat faptul ca cine doreste sa-si amelioreze viata sexuala trebe neaparat sa-si ia BMW. Cica posesorii de BMW fac sex de cele mai multe ori pe saptamana(medie de 2,4), mai mult chiar si decat cei cu porsche(medie 1,4). :albino:
De aia cu impreza nu scria nimic...ce sa insemne asta oare? laugh.gif



...cred ca se refereau la faptul ca fac sex de 2.4 ori pe saptamana IN MASINA. :oops:
:ctf2:
M i h a i
tot ce se poate...tongue.gif
M i h a i
Ceva vesti cu pretul la SERIA 1? ...prin reviste se zvoneste ca va fi sub Audi A3...altii zic ceva de peste 20.000 Euro
Rai
Preturile pentru seria 1 sunt numai presupuneri BMW isi lasa timp sa mai testeze piata si cred ca numai la toamna o sa stim oficial dar ce preturi vor fii practicate in Ro nu stiu.Dar fii convins cum stiu ceva f sigur te anunt si iti si zic preturile SH.
G e o r g e
wink.gif
http://www.4tuning.ro/prezentareCTL.htm
cristianc
Care este modelul denumit BMW-ursulet si de ce? Multumesc
Iulian8
am avut marea ocazie , duminica, pe aeroportul timisoara, sa particip la un drive test exclusiv al firmei BMW. Fiecare a trebuit sa aleaga o masina pe care sa o testeze iar eu bineinteles ca nu m-am putut abtine de la un test cu un M3!
compania BMW a adus din fiecare serie , cel mai tare reprezentant dar nu numai: 330 xi, 530 td, 645 csi, xe, x5 4,4i, 760 lia dar si m3.
vreau sa zic ca M3-ul e cea mai bestiala masina pe care am condus-o vreodata, cu toate sistemele alea antiderapaj si cei 343 CP te fac sa te simti intr-o foarte mare siguranta si stapanire de sine....am incercat la peste 150 km/h sa il fac sa derapeze controlat insa electronica isi spune cuvantul. masina vibreaza din toate incheieturile si oricat de mult am vrut sa o arunc dintr-o parte in alta, ea revenea pe 'trasa' ideala. are o acceleratie de invidiat dar si franele sunt pe masura. cutia secventiala cu schimbatoare si pe volan iti dau o siguranta mai mare la condus , nefiind nevoit sa iei mainile de pe volan in timpul condusului.
se pare ca si noul sistem prin care daca rotesti brusc de volan, rotiile se intorc la maximum , te ajuta f mult la ocolul obstacolelor...test pe care l-am facut pe un 530d alaturi de dl. Horatiu Ionescu Cristea.
in cateva cuvinte, BMW, este departe de competitorii lui, inclusiv mercedes, si ma gandesc tot mai serios sa imi cumpar un M3 din 2004 .
daca as avea salariul un pic mai mare nu as ezita deloc. si oricum daca casitg la loto in garajul meu vor poposi un 645 csi, un Z4 3.0i, un 760 lia, un x5 4,4i si bineinteles un m3.
M i h a i
cristianc nu sunt nici eu prea informat cu ursuletzul.
Oricum denumirea se refera la modelul Seriei 3, E30 cu modelele 318i 316i 320i 320i/A M3 323i/A 325i/4x4 325i 325e.
Nu stiu de ce se cheama asa...ne-a mai intrebat cineva. Cand aflu postez imediat. O sa mai intreb si eu.

Pt iulian postez mai tarziu dupa ce-mi sterg balele de la gura tongue.gif
Rai
Da Iulian asta e BMW si ma bucura ca il apreciezi eu unul zic ca la ora actuala e ceea mai buna masina.
Stii numai daca opresti electronica poti sa faci anumite miscari necontrolate altfel nimic.
Si apropo de directie e face altceva la anumite intervale de viteza ca sa poti sa simti si sa fii in siguranta.Apare si in noul 3 arata f bine si a crescut.Cu cumpararea unui BMW nu e problema la 6-12 luni gasesti ce vrei si cu bani putini mai alesanul aceesta caci la anul vine modelul nou.
Ma bucur pentru tine si iti doresc sa-ti poti cumpara unul. smile.gif
M i h a i
Marius de ce ar vrea cineva sa-si vanda BMW-ul dupa numai 6 luni?...mereu m-am intrebat asta
Rai
Stii Mihai la BMW toti angajati au dreptul la anumite masini pe an si trebuie sa le tina minimum 6 luni si de accea se vand noi le primim cu 22%reducere si le vindem si asa.Masinile au in general 3.000-6.000 km si evident sunt top.
Unii primes sa inchirieze masini 4-6-8-10 luni si alea se vand mai sunt masinile personalului ca a mea deci gandestete tu nu ai face la fel.
Stii cand lucrezi la asa o firma ai multe avantaje eu sunt imbracat si spalat de firma,masina,resaurant la lucru,bilete de F1,magazine si restaurante din tot orasul unde am rabat.Sa nu mai vorbes de piese si de Fiat sau cauciucuri toate cu rabat.Asta e capitalismul esti ceva esti si respectat.
guerilla
Asa ceva nu exista. eu cred ca tu ne povestesti un film ceva :cry:
sint invidioja tongue.gif:
M i h a i
Marius n-am inteles partea cu Fiatul. Daca esti dragutz sa-mi mai zici odata.

si tot nu am inteles de ce trebuie sa schimbi masina dupa 6 luni oricat de angajat BMW ai fi smile.gif ca doar nu apar modele noi la fiecare 6 luni sa zici ca ai ceva nou mereu. Ori in 6 luni BMW nu poate fi decat ca si noua. E ca si cum eu as manca juma de paine, cealalta jumatate o arunc si ma duc sa-mi cumpar alta cand puteam sa mai manac din aia linistit tongue.gif....ce boierie pe voi :roll:
guerilla
E simplu Mihai...
22% discount la achizitie - 10% maxim devalorizare in 6 luni - rezulta un profit de 12%. Corect? :joker:
M i h a i
doamneeee prost sunt.....nu stiu cum am facut dar am inteles ca trebuie sa le tina maxim 6 luni si nu minim 6 luni. Cu alte cuvinte am inteles ca nu au voie sa le tina mai mult de aceea ma miram si ziceam ca doar nu apar modele noi din 6 luni in 6 luni. Stii ca in general angajatii unei reprezentante de exemplu merg doar cu ultimul model. Cel putin asa e la fiat unde toti au schimbat puntoII cu III...

in rest, asa e CtistianT cu procentele alea....a dreaq de geografie
G e o r g e
si daca vrei sa o vinzi repede mai scazi un 10-12% si uite ca la 6 luni ai masina noua fara sa dai bani in plus. mai pui un optional o trestie o chestie si usor usor o duci intr-un stadiu de full .

nota : a nu se confunda cu full option de la noi : a/c (de obicei manual) , servo si geamuri electrice :evil: mama lor cu anunturile lor cu tot.
Rai
Mihai cestia cu Fiatul era ca daca vreau sa iau piese sau ceva pentru el le primesc mai ieftin ca lucrez la BMW.
Masinile de inchiriat le primesti pentru diferite luni si cele de serviciu.Celalalte le poti tine cat vrei dar cine e prost o vinzi cu cat ai luat-o si ai una noua sigur daca vrei.Masinile care sunt de serviciu si de inchiriat sunt f bine dotate sa se vanda mai bine.
Daca cumperi una treaba fiecaruia.Vezi de aici stiu deja la aparitia modelelor si preturile Sh am multe cunostinte care doresc sa cumpere prin mine un BMW si nici nu mai stiu cate am avut.Asta e cine traieste aici stie si multi sunt invidiosi.In America fiindca aveam alt numar decat cel normal au fost devastate peste noapte numai si numai din invidie de accea am un Golf 4 caci nu vrea sa creez tensiuni sociale si la granita in Ro am avut probleme pe vremuri mergeam de 5-8 ori si tot cu alta masina la un moment dat unii credeau ca sunt hot si am fost putin retinut si m-am invatat minte ma imbrac adecvat si vin cu Golfuletul si numai odata cu BMW.Am invatat multe mai ales acolo nu prea stie nimeni ce fac.
M i h a i
interesant ce zici tu acolo...si mi-a placut faza cu piesele la fiat. lol....vezi Fiat respecta BMW
Rai
Nu are nici o legatura cu Fiat magazinel ce vand piese au conventi cu BMW din localitate si imprejurimi.
M i h a i
George ai o bere pt link....marrrrfäää! thx thx thx
Rai
Da e bun si eu citesc Auto Bild atat ca revista cat si in internet.Dar masinile mai ales BMW care sunt camuflate au fost deja prezentate angajatilor.Si noul BMW seria 3 arata f bine.
Vor fii si motoare noi si va aparea si un 323 i motoarele incep la 95kw,consumurile se micsoreaza cu 12% aproape la toate modelele,sigur nu lipseste dublu Vanos si valveotronicul.Si sigur va exista si o punte in germana 5 lenker Hinter Achse.Si multe altele si cauciucuri ca la seria 1 adica fara roata de rezerva nu mai se desumfla total poti sa mergi cu el inca mult dar nu mai repede de 80km/h.Si FFT care tine distanta intre masini si inca o groaza. tongue.gif
G e o r g e
iata ce am aflat despre M5:
V10 de 5l
0-100km/h sub 5 sec
0-200km/h 13 sec
motorul va avea prezent sistemul vanos dar nu si valvetronic
cutia va avea 7 trepte si va fi de tip SMG.
Rai
Bine George ma bucura ca te interesezi de BMW,chiar daca am scris pe pagina 15 deja despre M5 ma bucura ca ai mai adus complectari.
M i h a i
Marius, sa vezi tu cum George al nostru, intr-un an de zile isi vinde Impreza si isi ia BMW.... laugh.gif
G e o r g e
NOT A CHANCE IN HELL laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Iulian8
de fapt asta e poza oficiala a noului BMW seria 1... :shock:
G e o r g e
ala e un golf cu masca de bmw laugh.gif
M i h a i
pai si atunci cea din avatarul meu ce e?
Rai
Da Iulian o poza f reusita si cu imaginatie oricine o fii dar e bun.
Golf aus erfahrung gut!Oder? tongue.gif
guerilla
Ja gut!! in der kompakten Klasse. tongue.gif

Eheeee.. mai nou am auzit si de dacii cu fata de beemer ?!?!?!
G e o r g e
si ca o completare: in spate se vede un renault 25 biggrin.gif
M i h a i
Supraalimentatul G-POWER Z4 G3 3.0K - cel mai rapid Z4
6 cilindrii, 415 Cp, 0-100: 4,7 sec, Vitmax 290
M i h a i
beast
M i h a i
Alpina Roadster S
6 cilindrii, 3.346 cmc, 300 Cp, 0-100km - 5,1 Vitmax 270
M i h a i
Capodopera, design la superlativ....ce mai frumoasa masina din lume
M i h a i
:shock:
M i h a i
- :cheers:
M i h a i
:roll:
Sorin19
urmatoarea serie 3 ce va aparea in 2005. pozele sunt luate de pe www.rtl.de/auto
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.