Help - Search - Members - Calendar
Full Version: turnul babel
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Turnul Babel
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
eddie
Mai stergem panza de paianjen de pe topicul asta.... biggrin.gif
Andrei Suzuki
Da...
Apropo,cum se scoate sangele din huse? :angel:
E vreo solutie..ceva gen Biocarpet?Sau pot sa le arunc?
eddie
Eu stiam ca iese cu apa rece din textile,depinde....sa nu fie prea demult.
HalbaSus
QUOTE(Andrei Suzuki)
Da...
Apropo,cum se scoate sangele din huse? :angel:
E vreo solutie..ceva gen Biocarpet?Sau pot sa le arunc?


Recunoaste sincer ca tu ai fost ala ! Dar nu te teme, nu te va turna nimeni la politie biggrin.gif

Poti incerca sa le bagi la masina de spalat... cu chestiile obisnuite pe care le baga femeile in masina de spalat (whatever they are).. la mine a functionat... ce-i drept nu le-am mai folosit dupa aceea pt ca mi-am dat seama ca arata mai bine fara huse dar de curatat le-a curatat...
Andrei Suzuki
Nu recunosc nimic! ORicum,n-a fost cu intentie. biggrin.gif
Ma gandeam ceva cu care sa dau pe huse la fata locului ca,odata scoase,nu garantez ca pot sa le pun la loc. :angel:
Andrei38283
Poti sa mai incerci cu Vanish Oxy. Eu am reusit sa scot o pata de tus de pe covor.
HalbaSus
eu recomand sa te inarmezi cu toate produsele de curatat pe care le gasesti in casa (detergenti de vase, de rufe, de geamuri, sampon, sapun lichid, detergent pt covor, pt podele, pt pisici, etc...) si dai cu fiecare pe rand pana cand iese...
mike.omega
QUOTE(Andrei Suzuki)
Da...
Apropo,cum se scoate sangele din huse? :angel:
E vreo solutie..ceva gen Biocarpet?Sau pot sa le arunc?


Te-ai reprofilat?! laugh.gif

Solutii ti s-au dat, vrem rezultate biggrin.gif
Andrei Suzuki
Incerc maine.Daca n-o merge,arunc scaunele in lac. biggrin.gif
James Kilowatt
Cu sau fara ocupanti? biggrin.gif

Am vazut la Mythbusters ca exista o substanta speciala pentru substantele organice, insa am uitat cum se cheama... cica dizolva orice e aminoacid, proteina etc.
BOGY
Les perles du standard " Renault Assistance "

Je suis en panne, rue Salvador Alien 2. Ma voiture a perdu les eaux.
*****
- Je vous appelle pour un de mes chauffeurs qui est en panne, je ne sais pas du tout où est la voiture mais peut-on déjà envoyer un dépanneur?
*****
- On a essayé de violer ma Clio.
*****
- Ma garantie est terminée depuis presque un an, je voudrais savoir si elle est toujours valable ?
*****
- Ma voiture est née en 1995.
*****
...avec un " F " comme dans " farmacie ".
*****
- J'ai ma Laguna qui cause et elle me cause qu'il y a une anormalité
*****
- J'ai la garantie, j'ai ma carte sur moi et pourtant je suis en panne, je ne comprends pas ?
*****
- Je vous appelle d'une cabine. J'ai ma voiture qui est restée à l'extérieur.
- Ca m'embêterait beaucoup d'être dépanné de suite.
*****
(Standard) : - Avez-vous la plaque d'immatriculation
(Cliente) : - Ah non ! Non! Elle est toujours sur la voiture, je n'avais rien pour la dévisser.
*****
(Une cliente) : Alors, je vous explique: j'ai roulé toute la matinée sur des routes de campagne, et j'ai du prendre une pierre et j'ai une très légère fuite au réservoir d'essence. Mais je suis très pressée et je ne veux pas qu'on me remorque au garage. Tout ce que je voudrais, c'est que vous m'envoyiez un monsieur pour me boucher le petit trou!
*****
- Pourriez-vous m'envoyer un dépanneur pour qu'il voit si c'est la peine qu'il vienne.
*****
(Standard) : - Est-ce que le véhicule roule ?
(Client) : - Je ne sais pas, je n'arrive pas à démarrer.
*****
- La voiture est tombée dans les pommes.
*****
- Vous pouvez m'envoyer un dépanneur pour enlever le chêne qui est tombé sur ma voiture ?
*****
(Une jeune femme) : - Mon immatriculation, c'est avec un " Z " comme "Zob".
*****
- Ma voiture a été agressée.
*****
(Standard) : - Vous êtes à la GMF
(Client) : - Non ! Je suis à la Porte d'Orléans.
*****
(D'un vieux monsieur) : - On me dit qu'on va me passer quelqu'un, et puis j'entends de la musique, alors moi je raccroche... Moi, j'parle pas à d'la musique!
*****
(Standard) : - Vous avez une garantie sur cette voiture ?
(Client) : - Oh sûrement! Je l'ai achetée neuve !
S : - Quand ?
C : - il y a 9 ans
*****
(Client) : - J'ai eu un accident. Je ne peux plus bouger ma voiture..
(Standard) : - On va vous envoyer une dépanneuse, ne vous inquiétez pas.
(Client) : - Ah non! Non! Je suis pressé. Trouvez une autre solution!
*****
- C'est pour une dépannation
*****
- J'ai déjà fait appel à René Assistance.
*****
- J'exige que vous m'envoyiez une nouvelle R19 par avion.
*****
- Bonjour! Je suis dans ma Twingo et mon pouêt-pouêt est en panne..
*****
- C'est ma tête d'allumeur qui est félée.
*****
(D'une vieille dame) : - J'ai fait un faux mouvement avec mon pot d'échappement...
*****
(Standard) : - Puis-je avoir votre immatriculation, s'il vous plait ?
(Client) : - 31
S : - Et la suite ?
C : - Ah ? Vous voulez tous les chiffres?
*****
(Standard) : - Vous avez quel modèle de voiture, s'il vous plaît?
(Client un peu énervé) : - Une merde !
(Standard : prudent) : - Euh... S'agirait-il d'une Renault ?
Client : - Qu'est-ce que je viens de vous dire ?!!!!!!
Andrei Suzuki
Azi a fost frumos...
eddie
QUOTE(Bogdan53814)
- On a essayé de violer ma Clio.


Atata le trebuie !!! :bandit:
Andrei Suzuki
Azi cred ca l-am vazut pe V L A D.
HalbaSus
vreau sa inghete macar o parcare mai mare din oras sa pot face cerculete si derapaje cu opelul biggrin.gif
Crriss
halba, tu vrei sa inghete ? :bandit: lasa k a intrat o proasta-n mine acu o luna cand a inghetat prima oara anu asta si mi-e destul. mergea ca nebuna si cand s-a apropiat de intersectie a franat si buff.. direct in mine :argue: si desi e vvinovata categoric, ea venea tare pe mijlocul drumului si eu pe banda mea, nici acuma nu recunoaste. bine ca macar mi-a facut masina asigurarile.
HalbaSus
prosti/proaste vor fi si pe uscat... dar un platou fara obstacole inzapezit/inghetat + o masina... most fun you can have in a car with your pants on biggrin.gif
Andrei Suzuki
Ajutati va rog un biet coleg forumist.
Am nevoie neaparat de un film documentar legat de droguri,bautura,tutun.. (daca ar fi toate la gramada ar fi super).Ceva in genu celor pe care le prezinta diverse persoane prin scoli,dalea de te apuca groaza cand vezi. As fi recunoscator.. biggrin.gif
Bodi
Era sa-ti recomand "BLOW" cu Johny Depp dar nu prea se incadreaza in gen si nu prea stii daca il simpatizezi sau urasti pe traficant la sfarsitul filmului.
Am citit o carte - "Bomba drogurilor" cred ca se numea - se apropie de ce vrei tu, dar sunt vreo 7-8 ani de atunci...
Meciurile Nationalei Romaniei nu sunt suficient de edificatoare la capitolul droguri, alcool, tutun?
air_wolf
poti incerca trainspoting. nu e prea departe de documentar.
Andrei Suzuki
Merci frumos. O sa le caut.
f1anatic
QUOTE(Alexandra97341)
Choosing a wife


Ha ha. Si tu in ce categorie esti ?
booneK9
Cetatene, altfel se intreaba... ceva de genul "tu ai fi castigat?"
f1anatic
QUOTE(booneK9)
Cetatene, altfel se intreaba... ceva de genul "tu ai fi castigat?"


Piloate, ... tot respectul biggrin.gif
Alexandra97341
as fi fost in categoria a treia, dar as fi si castigat.. biggrin.gif
f1anatic
QUOTE(Alexandra97341)
as fi fost in categoria a treia, dar as fi si castigat.. biggrin.gif


In priviinta categoriei a 3-a te cred pe cuvint. Ca ai fi cistigat - trebuie sa vad o poza ca sa ma conving. Doresc sa o primesc intr-un mesaj privat. Multumesc.
f1anatic
QUOTE(Alexandra97341)
din cate vad sunt foarte putine fete pe acest forum...
totusi eu ma alatur celor care sunt studenti la medicina biggrin.gif
in anul I ce-i drept,dar...ma fac eu mare biggrin.gif
salutari celor care impart aceeasi soarta ca si mine, cu medicina blush.gif


Oh wow...studenta la medicina...care ar pune banii in banca si care ar fi aleasa de barbati pe seama unor criterii care sfideaza intelectul...

Interesant.
booneK9
Mare crai ... strengar e numele tau mijlociu
Alexandra97341
f1anatic a scris:
QUOTE
In priviinta categoriei a 3-a te cred pe cuvint. Ca ai fi cistigat - trebuie sa vad o poza ca sa ma conving. Doresc sa o primesc intr-un mesaj privat. Multumesc


esti un pic offtopic,da doar putin... blush.gif
Alexandra97341
nu sunt singura...eu cred ca dak am ajuns la medicina nu duc lipsa nici de intelect....asa ca "am cu ce" biggrin.gif
f1anatic
Nu am primit poza inca Alexandra.
Iar eu si cind sint off-topic sint on-topic. Trust me.
f1anatic
sa ma scuze domnisoara...dar cred ca am vorbit impreuna dar ne-am inteles separat.

Studenta la Medicina ? Tot respectul !
Conform raspunsului in sectiunea cealalata - ati pune banii in banca si ati lua dobinda. Tot respectul.
Si sa inteleg ca ati fi aleasa de potentialul sot (din gluma) pe baza unor alte criterii. LA ASTA M-AM REFERIT. Imi pare rau dar nu vorbesc limba romana suficient de bine ca sa imi explic ideile in mod concis.

Utter respect for you. Alexandra is the complete package.
Mariustom
Iaca mã bag ºi eu în seamã, offtopic.gif cã ºi aºa se practicã pe acest topic ºi pe altul, cel cu meserii. blush.gif

Vãd cã acest forum a ajuns, azi, forum matrimonial, F1anaticul fiind avid dupã poze cu femei/fete tongue.gif :punk:
Exemple mai sunt :coolspeak: laugh.gif

QUOTE(f1anatic)
Iar eu si cind sint off-topic sint on-topic.

Tu ºi când eºti alb poþi fi ºi negru ? blush.gif

Parcã presimt cã se va mai continua discuþia asta :ewpu: :doh: no.gif

Deocamdatã atât, restul la pãstrare whistling.gif ninja.gif
Alexandra97341
am intels foarte bine ce ai spus..vb bine romana si se intelege ce spui
doar vroiam si eu sa ma laud un pic...am voie?nu stiu sigur dar cred ca sunt singura fata de la medicina aici..?!poate ma insel blush.gif
mai e cineva?
f1anatic
Pai atunci spune-mi si mie...care sint primele 3 cauze de mortalitate (pe sexe) in Romania si primii 3 factori de risc ?
f1anatic
QUOTE(Mariustom)
QUOTE(f1anatic)
Iar eu si cind sint off-topic sint on-topic.

Tu ºi când eºti alb poþi fi ºi negru ? blush.gif

:


Pai sint negru la piele si alb la suflet. Sau invers.
TLS-09
Nu ma bag da intreb si eu: nu sinteti putintel off topic(asa cum am fost cu totii cateodata ) blush.gif .
Alexandra97341
principalele 3 cauze de mortalitate pe sexe:
-femei:-tumori maligne
-accidente si efecte adverse
-afectiuni ale aparatului circulator
-barbati:accidente si reactii adverse
boli cronice de ficat,ciroza
boli ale aparatului cardiovascular
principalii 3 factori de risc:
-tensiunea arteriala
-fracturi vertebrale si de sold
-colesterolul

e bine?mi-am facut lectiile bine? biggrin.gif
eddie
Si acum descrie-le pe fiecare ! D biggrin.gif

Oricum nu ne-ai convins....40 de minute doar pentru atat,ai sunat un prieten ? :angel:

f1natic,multumit de raspunsuri ? Daca tot suntem la meserii,daca iese ceva,pot sa ma ofer eu ca NAS (Godfather) ,ca am viza pe 10 ani ! biggrin.gif biggrin.gif
Baby Blues
QUOTE(f1anatic)
Pai atunci spune-mi si mie...care sint primele 3 cauze de mortalitate (pe sexe) in Romania si primii 3 factori de risc ?

Ai pus intrebarea sa vezi daca poate folosi functia "search" pe Google, sau sa vezi daca poate conspecta manualul biggrin.gif
Alexandra97341
am vazut tarziu mesajul...cu intrbarea de la f1anatic..de aia mi-a luat asa de mult...

in ceea ce priveste functia search...sincer...nu stiu s-o folosesc pentru chestii care ar trebui sa fie de cultura generala
Andrei Suzuki
Cel mai prost banc,primul. Fara suparare.
Alexandra97341
stiu ca e foarte prost..nu ma supar
din pacate sunt medici care intrec orice masura in ceea ce priveste vietile oamenilor...asta-i romania
sad.....
Baby Blues
Deja se numeste hartuire blink.gif . Pai daca nici bancurile nu le spune frumos? Pai o fata care ar trebui sa fie sensibila si finuta spune niste asa bancuri negre ca si corpul lui F1anatic (sau sufletul? blush.gif )
Alexandra97341
totala dreptate..de acum o sa fiu sensibila si finuta down.gif
f1anatic
Conform cunostiintelor mele modeste

Barbati - boli
1)cardiovascular
2)neuropsihiatrice
3)accidente

Femei - boli
1)cardiovascular
2) neuropsichiatric
3) malignant neoplasms

Iar factorii de risk la barbati
1)tutun
2)alcohol
3) tensiune
4)cholesterol ridicat
5) body mass index ridicat

Iar la femei
1) high blood pressure
2)BMI ridicat
3) cholesterol ridicat
4) alcohol
5) tutun
f1anatic
QUOTE(stefan_adrian)
Deja se numeste hartuire blink.gif . Pai daca nici bancurile nu le spune frumos? Pai o fata care ar trebui sa fie sensibila si finuta spune niste asa bancuri negre ca si corpul lui F1anatic (sau sufletul? blush.gif )


Ce te legi bre de corpu' meu ? Io nu's negru decit cind ma imbrac in negru ! Ca daca ma imbrac in alb, ar insemna ca sint negru ! Got it ?
booneK9
Alooooo, copii, mai subtire, bre, ca ma ia cu tremurici.
Ah, stati asa, la cardio-vasculare intra si "ranit in dragoste"?
La naiba, iar sunt off-topic.
Oana
off topic...oameni buni, voi aveti ceva cu fata asta? ca n-am mai citit atatea rautati intr-o singura zi de cand s-a desfiintat zona combat...v-ati luat de ea si pe versus, si aici, pana si la bancuri si glume...in loc sa fiti veseli ca s-a mai alaturat acestui forum inca o reprezentanta a sexului frumos, voi o faceti sa fuga... :bash:
si sa nu spuneti ca i-am sarit in aparare ca e femeie si ca ma simt eu in minoritate, ca nu m-am lasat eu doborata niciodata de rautatile unora....dar tre sa recunosc ca am facut-o ptr ca e din braila...poate organizam si noi o intalnire a forumistilor, in curand, asa intre fete... sau poate ma duce si pe mine la o plimbare cu noua masina biggrin.gif
anyway...bine ai venit alexandra...unde faci facultatea?
f1anatic
Oana, papusa,



Te rog eu...vezi ca mai sint...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.