Help - Search - Members - Calendar
Full Version: turnul babel
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Turnul Babel
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
AZAZEL
oare i s-o fi intamplat ceva rau lui iulian honda fan? ca prea a disparut brusc.
stiu ca nimeni nu-l suparase, forumul era destul de animat pe vremea aia si nu ar fi avut motive sa plece de aici. voi l-ati mai vazut pe alte forumuri?
sa nu i se fi intamplat ceva!
James Kilowatt
Nu a patit nimic, doar s-a suparat la un moment dat pe unii din noi si a plecat.
AZAZEL
am nevoie de ajutorul unui mester in ale computerelor.

cine imi transforma si mie 3 fotografii astfel incat sa nu-mi fie "violate" drepturile de autor. lucrurile trebuie facute de asa natura incat daca incearca cineva sa modifice, rezultatul sa fie stricarea pozei.
ma intereseaza ca pe cele 3 poze sa apara scris ceva de genul asta:
T u d o r
Pai orice ai pune tu scris acolo se poate edita ulterior. Ca se vede unde s-a editat e alta poveste, de aia-si pun si astia pe pozele lor simbolurile fix pe subiectele interesante, sa se strice la editare cat mai mult.
Baby Blues
Fratilor : Asta aici trebuia s-o postez?

http://www.okazii.ro/catalog/13914486/VAND...catie-1983.html

Dupa cate vedeti a expirat anuntul 36182451.gif

Parca e mai interesant decat injuraturile dupa " Suvurile masini indecente? " whistling.gif biggrin.gif
Baby Blues
Partea misto este ca anuntul a expirat dar site-ul iti recomanda alte articole asemanatoare: tastatura, display laptop, adidasi, etc.
M-am tavsalit pe jos de ras. comentariile sunt super tari:

VAND NEVASTA!!!!!!!!!! An de fabricatie 1983 , culoarea neagra , full option: suspensii super, portbagaj mare. Stere f buna de functionare putin uzata (cam de 2ori pe zi, dar duce mai mult) Al doilea propietar, certificat in regula . Cai putere oooooo (poate sa tina o herghelie ) Caroseria putin atinsa: a fost un mic accident cu un vecin care nu s-a asigurat( daca sunt acasa) si a intrat in ea , in urma accidentului el a fost grav avariat iar ea a suferit doar niste atingeri de curea pe aripa stanga spate dar cu timpul se repara, Pret neciabil, o dau cu tot cu accesorii : unu de trei ani si una de 5 ani , rog seriozitate! )))

E cea mai tare reclama posibila. thumbsup.gif
klm
CITAT(Baby Blues @ Sep 10 2009, 11:44 AM) *
Pret neciabil

Daca proprietarul stie sa numere cum stie sa scrie atunci poti sa o iei foarte ieftin smile.gif!
adrian_flavius
acum aproape 2 saptamani, pe A1, sensul de mers spre Pitesti... whistling.gif whistling.gif
FAR EASTERN
Font de criza…:)

l.e. initial se vedea corect, numai ca la postare... asa ca l-am atasat... arhivat.
AZAZEL
audi rs6 avant cu 870 kg de hashis in interior, urmarit prin spania 20 de km:
http://www.worldcarfans.com/109112523233/a...70kg-of-hashish
adrian_flavius
Cred ca aici trebuie pus... laugh.gif

adrian_flavius
Nu reusesc sa atasez un fisier .pps...please help...
RD-Woo
Romanica.. mereu surprinzatoare.... tongue.gif pinch.gif
drabisan
Era geniala daca ar ar fi scris si ca e recomandat sa se poarte cu numere de Bulgaria.
FAR EASTERN
Un incident hilar a avut loc ieri in Tahiti, dupa ce un batalion de vanatori de munte din Romania a fost subiectul unei crize isterice de ras pe insula paradiziaca din Polinezia Franceza.
Din cauza unei confuzii regretabile, Ministerul Apararii a gresit destinatia ajutoarelor pentru victimele cutremurului din Haiti, expediind un batalion de vanatori de munte, precum si 2000 de tone de provizii, apa, paturi, medicamente si alimente intr-o directie total opusa, respectiv in insula Tahiti, aflata in Pacificul de Sud.
"Eu zic ca nu trebuie sa facem un spectacol din chestia asta. Adica, numele seamana foarte, foarte mult. Haiti, Tahiti, Mahiti, Papiti. Sa le ia dracu', suna la fel", a declarat pentru times.ro Ministrul Apararii, Gabriel Oprea.
36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif
(multumesc Colonelu')
FAR EASTERN
Buna gluma...
solmar
QUOTE (FAR EASTERN @ Feb 4 2010, 01:28 PM) *
Buna gluma...


trist este ca daca s-ar intampla cu adevarat nu s-ar mira nimeni 36182451.gif
adrian_flavius
Buey, tocmai ce-am aflat ca-s irezistibil...cel putin pe net, si mai ales pe forumul asta...iote ce am gasit in folder-ul de PM de dimineata:

My Name is Thelma i am a very beautiful young girl, I saw your profile today in this site and i stopped to take a very good look at it. I want you to know that i will be intrested to know you better because you
sounds very sweet and nice in your profile so i will like us to become friends and know eachother the more.Here is my email address (thelmagirl4me@hotmail.com) send me an email today and i will send you my
pictures and tell you more about me please!
Yours forever,
Thelma
thelmagirl4me@hotmail.com


Cri-mi-nal...inca mai rad cu lacrimi... 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif
RUE
nu ar fi problema cu mare mirare ca ar ajunge nu stiu unde niste ajutoare din cauza logisticii.
am avut coleg de munca ce a fost trimis la paris o saptamana si acolo s-a descoperit ca persoana care trebuia sa instaleze echipamentul avea numele la fel doar cu un A in minus.
eu am ajuns in Yemen pentru o TOJ si m-am intors dupa o saptamana ca nu a iesit echipamentul din vama si nu avea nicio sansa ca sa iasa in minim 2 saptamani. colegii din Yemen au fost incantati sa ma revada dupa doar 1 an. :-)
asta la multinationala. mentionez ca nici eu nici colegul nu am simtit vreo urma de suparare.


p.s. am raspuns la un email de acesta si era o rusoaica (mi a trimis automat poze frumoase cu ea). dupa 3 emailuri i am dat papucii. era amuzanta rusengleza.
AZAZEL
ca antenele lui voiculescu nu cred ca exista mizerie mai mare in audio vizual in romania asta.
manele, tigani, analfabeti, dobitoci, astea-s subiectele din emisiuni iar "jurnalistii" de la antene chiar se prostitueaza.

publicul tinta pe care il au antenele sunt consumatorii cei mai prosti din romania. practic antenele sunt despre prosti pentru prosti.

mi-e scarba.

la fel este si kanal d .
HalbaSus
asa si...
ti s-au descarcat bateriile de la telecomanda ?

P.S: Procentual as spune ca 70-80% din timpul in care ma uit la canale romanesti ma uit la "antelele lui voiculescu", respectiv: Top Gear pe antena3, license to grill si restul emisiunilor de gatit de pe euforia, biz-bazar pe antena3, involuntar ma mai uit la Dr. Oz pe euforia, si daca nu adorm mai prind si o parte din emisiunea lui Mircea Badea de pe A3 (desi deobicei adorm inainte). Nu ma uit la capatos (v-am spus ca adorm la mircea badea care e mai devreme), nu ma uit la madalin ionescu (care ma enerveaza de cand era la national tv) si in general am o telecomanda foarte buna cu baterii incarcate... Daca nu imi place... schimb. Asa de curiozitate, ce alte emisiuni de la alte posturi "non-voiculescu" mi-ai recomanda ?

P.S: Am gasit totusi o emisiune la care ma uitam ocazional si care nu era la "antene": cireasa de pe tort. La varianta asta noua (nu retin cum se cheama) nu am apucat sa ma uit.
P.S.2: Apropo de antene, azi (adica vineri) la 23:05 va fi primul episod din seria noua Top Gear... DA, ALA CU ROMANIA ! thumbsup.gif
mike.omega
Ma bag si eu in seama...
Nu am timp si nici rabdare sa ma uit la TV. Imi place Neata cu Razvan si Dani, da e de la antene, da mai promoveaza si prosti. Fix d'aia ma uit doar la fazele tari de pe site-ul lor teehee.gif

In rest, dupa amiaza pe la 5, la discovery e 5th gear, emisiuni de acum 2-3 ani. E relaxant si atat smile.gif

Ah da! Si nu suport emisiunile gen reality show, mi se par penibile, ale naibii de penibile!

Despre TopGear la A3
AZAZEL
800 de kg de droguri +bani+arme+tablete de ecstasy + hasis, toate intr-un camion pt raliul dakar:

http://www.worldcarfans.com/110041425660/d...-truck-with-800
AZAZEL
domnule, eu cred ca am ramas cu sechelele acumulate pe vremea comunismului in anii copilariei.
umplu rezervorul la masina pana chiar da pe afara si merg cu masina pana golesc si ultimul strop de combustibil mergand cu computerul de bord cu "0 km to empty tank" peste 20 km pt ca sa nu ma opresc des la benzinarie si sa pierd vremea(tampenia asta o am tocmai de acum doi ani cand alergam mult si numaram si secundele pierdute).
pt ca am tras cateva sperieturi groaznice prin zona hateg , petrosani cand eram convins ca voi ramane fara combustibil, am inceput sa port dupa mine o rezerva de 5 litri de combustibil.
cand merg la benzinarie si umplu rezerva de 5 litri impreuna cu rezervorul masinii, aduc bidonul de plastic plin acasa sa il spal pt ca sigur mai scapt ceva stropi pe alaturi si nu vreau sa imi miroase a combustibil in masina.
tinand cont ca spal bidonul cu detergent, ma gandesc ca benzina sau motorina amestecate cu detergen pot da o substanta super inflamabila ce ma poate lasa cu arsuri ce imi pot distruge viata. stie cineva ce se poate intampla daca detergentul de rufe intra in contact cu benzina sau motorina?
AZAZEL
QUOTE (AZAZEL @ Jun 7 2010, 11:14 PM) *
stie cineva ce se poate intampla daca detergentul de rufe intra in contact cu benzina sau motorina?


se pare ca nu avem un chimist printre noi.
James Kilowatt
Se spune ca detergent + benzina = explozibil. Ceva legat de nu stiu ce oxigeni din detergent care aprind benzina.
La chimie am avut 5 pe linie si era sa raman si corijent de vreo doua ori biggrin.gif
AZAZEL
erau sa arda ca sobolanii in masina intr-unul din incendiile din rusia:

http://www.youtube.com/watch?v=kB0T2M8jDBw...player_embedded
Laurentiu_007
QUOTE (HalbaSus @ Mar 26 2010, 09:55 PM) *
asa si...
ti s-au descarcat bateriile de la telecomanda ?

P.S: Procentual as spune ca 70-80% din timpul in care ma uit la canale romanesti ma uit la "antelele lui voiculescu", respectiv: Top Gear pe antena3, license to grill si restul emisiunilor de gatit de pe euforia, biz-bazar pe antena3, involuntar ma mai uit la Dr. Oz pe euforia, si daca nu adorm mai prind si o parte din emisiunea lui Mircea Badea de pe A3 (desi deobicei adorm inainte). Nu ma uit la capatos (v-am spus ca adorm la mircea badea care e mai devreme), nu ma uit la madalin ionescu (care ma enerveaza de cand era la national tv) si in general am o telecomanda foarte buna cu baterii incarcate... Daca nu imi place... schimb. Asa de curiozitate, ce alte emisiuni de la alte posturi "non-voiculescu" mi-ai recomanda ?

P.S: Am gasit totusi o emisiune la care ma uitam ocazional si care nu era la "antene": cireasa de pe tort. La varianta asta noua (nu retin cum se cheama) nu am apucat sa ma uit.
P.S.2: Apropo de antene, azi (adica vineri) la 23:05 va fi primul episod din seria noua Top Gear... DA, ALA CU ROMANIA ! thumbsup.gif


Dar la "Obositor" nu te uiti? rolleyes.gif

Azazel, eu Antenele astea le vad precum masinile japoneze in Romania, adica sunt bune, dar tot poporul cumpara masini nemtesti ca ce face neamtu' nimeni nu e in stare sa faca. Pro TV-ul e masina nemteasca.
laurentiu
CITAT(Laurentiu_007 @ Aug 2 2010, 12:54 PM) *
CITAT(HalbaSus @ Mar 26 2010, 09:55 PM) *
asa si...
ti s-au descarcat bateriile de la telecomanda ?

P.S: Procentual as spune ca 70-80% din timpul in care ma uit la canale romanesti ma uit la "antelele lui voiculescu", respectiv: Top Gear pe antena3, license to grill si restul emisiunilor de gatit de pe euforia, biz-bazar pe antena3, involuntar ma mai uit la Dr. Oz pe euforia, si daca nu adorm mai prind si o parte din emisiunea lui Mircea Badea de pe A3 (desi deobicei adorm inainte). Nu ma uit la capatos (v-am spus ca adorm la mircea badea care e mai devreme), nu ma uit la madalin ionescu (care ma enerveaza de cand era la national tv) si in general am o telecomanda foarte buna cu baterii incarcate... Daca nu imi place... schimb. Asa de curiozitate, ce alte emisiuni de la alte posturi "non-voiculescu" mi-ai recomanda ?

P.S: Am gasit totusi o emisiune la care ma uitam ocazional si care nu era la "antene": cireasa de pe tort. La varianta asta noua (nu retin cum se cheama) nu am apucat sa ma uit.
P.S.2: Apropo de antene, azi (adica vineri) la 23:05 va fi primul episod din seria noua Top Gear... DA, ALA CU ROMANIA ! thumbsup.gif


Dar la "Obositor" nu te uiti? rolleyes.gif

Azazel, eu Antenele astea le vad precum masinile japoneze in Romania, adica sunt bune, dar tot poporul cumpara masini nemtesti ca ce face neamtu' nimeni nu e in stare sa faca. Pro TV-ul e masina nemteasca.


Off topic: chiar asa ce naiba s-a intamplat cu username-ul meu? M-a logat automat cu un username pe care nu-l mai folosesc de cativa ani... si am 2 postari. unsure.gif
solmar
QUOTE (laurentiu @ Aug 2 2010, 07:01 PM) *
Off topic: chiar asa ce naiba s-a intamplat cu username-ul meu? M-a logat automat cu un username pe care nu-l mai folosesc de cativa ani... si am 2 postari. unsure.gif


cineva a clonat forumul... si probabil a last un cache mai vechi. la birou nu recunoaste site-ul din prima, se logheaza pe 6 iulie si la refresh cateodata se comporta ciudat.
deh, trebuia sa vorbesc asta cu diesel cand ne-am intalnit ieri dar eram lovit in aripa de cu o seara inainte.... si imi zburau avioane prin cap la firul ierbii.
HalbaSus
laurentiu, nu ma uit la nicio emisiune de stiri... sunt eu mazochist, dar nu in halul asta biggrin.gif

P.S: Apropo, lumea chiar se uita la pro tv ? cine ? cand ? si la ce ? stiu ca au stirile de la ora 5 (dar am observat ca astea au aparut la toate canalele)... altceva ?
laurentiu
Da, se uita. Chiar foarte mult. Iti spun numai ca la Stirile de la 19 se uita destul e des cel putin 10 milioane de oameni. Serios.
Iar motivul pentru care lumea se uita (in general) la Pro TV nu este ca Pro TV ar fi cel mai bun, ci faptul ca postul asta stie sa se vanda mai bine... si arta mai frumos.
klm
Sa mori de ciuda pent ca ai in fata portii doar vairon simplu...

Via
AZAZEL
stie cineva ce se intampla cu mike omega, air wolf si andrei suzuki de nu mai apar pe forum ?
Diesel
Mike are pc-ul stricat si e preocupat de munca, examene si prietena smile.gif
Mariustom
Preocuparea e în ordine descrescătoare, nuuuu ??? whistling.gif
mike.omega
QUOTE (AZAZEL @ Aug 20 2010, 08:58 PM) *
stie cineva ce se intampla cu mike omega, air wolf si andrei suzuki de nu mai apar pe forum ?


Mi-e o leneeee de ma doare si am vreo 1500 de poze de sortat si aranjat ninja.gif

PS: Azazel, te-am vazut prin CT cand ai venit la mare biggrin.gif
vio
1500 ?? e putin sa te vad la vreo 2500-300 ce mai faci smile.gif)
AZAZEL
pai eu am venit pt doua zile undeva pe 12 si 13 iunie.
esti sigur ca eram eu?
in ce "actiune" eram antrenat?
mike.omega
@Azael: angrenat in actiunea "trafic" (Te-am recunoscut dupa nr-ul de inmatriculare biggrin.gif)
@Vio: s-au dat sa ajunga la toti, dupa marimea cardului smile.gif
AZAZEL
nu eram eu, sigur.
atunci la mare conduceam o vectra careia nu-i stie nimeni numarul si nici n-a vazut-o nimeni niciodata.
mike.omega
Eh, atunci am incurcat focusurile albastre intre ele smile.gif
vio
pe AZAZEL , Mike, il gasesti prin carciumi smile.gif) io pe acolo l-am vazut era cu butoi de 5 litrii de busuioaca de gat 36182451.gif . hihihi
drabisan
WTF! Spectaculos de-a dreptul. Nu cred ca as avea singe sa ma duc prea adinc, dar macar citiva metrii tot as incerca. Trebuie sa fie de mare senzatie!
T u d o r
Cand l-am vazut pe marginea aia mi s-a facut pielea de gaina. biggrin.gif Retine si timpul petrecut sub apa (si la ce adancime), totul a fost facut intr-o singura respiratie. smile.gif
Oana
Click to view attachment
ce-as putea sa mai spun?
vio
da da 36182451.gif 36182451.gif bestial sau Dog Hunter 36182451.gif
drabisan
QUOTE ( T u d o r @ Aug 27 2010, 09:43 PM) *
Cand l-am vazut pe marginea aia mi s-a facut pielea de gaina. biggrin.gif Retine si timpul petrecut sub apa (si la ce adancime), totul a fost facut intr-o singura respiratie. smile.gif


Eu, cind ma uit la imagini dintr-astea spectaculoase sau cind sar de la trambulina, am o senzatie ca mi se inmoaie aductorii.
Si in secunda aia prefer sa si sar. Pentru ca daca intirzii o idee mai mult, ma cucereste adrenalina sau instinctul de conservare si nu mai fac nimic.

Am avut ocazia, o singura data, sa cobor intr-o "groapa" plina de pesti si de corali. Asa, din ochi, cu masca pe ochi si foarte sub apa, as fi zis ca sa fie 7-8 metrii mai adinc. M-am uitat la ceas, arata ca deja eram la 18m adincime, mai aveam aproape jumatate de tub. Si am zis - fie ce-o fi, incep coborirea sa ma bag printre pesti. Partea proasta este ca nu pot sa cobor sub nici o forma mai mult de 1,5-2m fara sa imi echilibrez presiunea din urechi (se poate, dar trebuiesc muuult mai multe ore de scufundari fata de ce am eu la activ si oricum stau cam prost cu urechile). Una peste alta, nu coborisem nici jumate din cit aveam, dar ma si gindeam, ce kkt a fost in capul meu. Tipa cu care eram, Chistelle, era un pic inainte, si mai mult de tirsa am continuat. Spectacolul a fost total. Eram de-a dreptul inconjurat de pesti in toate directiile. Dar a fost o lupta nu numai cu presiunea din urechi, dar mai ales cu nervii mei. Am reusit pentru simplul motiv ca mi-ar fi fost foarte rusine sa-i stric lui Christelle distractia. Ea avea cu 3 zerouri mai multe scufundari ca mine si eu fusesem cel care propusesem coborirea smile.gif

PS. partea proasta cu scufundarile la adincimi mare este ca oxigenul din tub se consuma muuuuuuult mai repede decit la adincimi mici. Noi tragem foarte foarte mult aer sa ne umflam plaminii compresati puternic de presiunea apei. Este mult mai rentabila o scufundare la 8-10m decit una la 20m. Practic coboritul si urcatul plus cit stai la o adincime dubla, reduce cu un factor de ~4 timpul petrecut in apa. Si cum un tub tine aproape 1h la 10m adincime...

PS2. Scufundarile libere sint cele mai spectaculoase. Nu exista problema echilibrarii presiunii din urechi (cel mai nasol lucru dupa apa care intra in masca) si cu putin antrenament reuseam sa stau 2 minute fara nici o problema in apa dulce. In apa sarata e si mai usor. Doar ca de atunci m-am apucat de fumat sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.