Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Club SUBARU
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
G e o r g e
intalnire duminica 11.10.2009 ora 10 la AMCKART ? cum suna ?
andrei5130
QUOTE (G e o r g e @ Oct 5 2009, 11:43 AM) *
intalnire duminica 11.10.2009 ora 10 la AMCKART ? cum suna ?

daca nu sunt la BV pentru revizie eu sunt pentru, numai sa imi zici unde este mai exact ...
G e o r g e
pe soseaua de centura thumbsup.gif whistling.gif
Zetics
Daca ramane duminica, sunt sansele sa vin sunt aproape 100%. Doar sa nu o mutati sambata, ca vreau sa ma duc cu niste amici la o bicicleta pe munte, si ne tot cîcîim de un bucata de vreme sa ajungem. Am vrut weekendul asta, dar n-a vrut vremea ...
Ciprian86626
QUOTE (Zetics @ Oct 5 2009, 02:49 PM) *
Daca ramane duminica, sunt sansele sa vin sunt aproape 100%. Doar sa nu o mutati sambata, ca vreau sa ma duc cu niste amici la o bicicleta pe munte, si ne tot cîcîim de un bucata de vreme sa ajungem. Am vrut weekendul asta, dar n-a vrut vremea ...


si eu la fel teehee.gif
G e o r g e
duminica la 10 dimineata ... intalnirea la AMCKART ramane !
Zetics
Cateva indicatii cum se ajunge mai exact acolo? Ca am dat pe net si n-am fost in stare sa gasesc.
G e o r g e
pe soseaua de centura ... imediat dupa lukoil.
bakero
ne dam pe pista de carturi ?cu masinile drive.gif
foarte tare.as fi pentru in prima faza dar discutam.cine vine?Sa faca cineva o lista.Poate ne strangem cativa...macar 10 acolo...
G e o r g e
nu ne dam pe pista de karturi cu masinile , dar cine vrea se poate da cu kartul pe pista de karturi.

la ce bun lista ?

vine cine vrea . asa vedem si noi cati subaristi adevarati sunt pe aici.
GLC120
QUOTE (G e o r g e @ Oct 7 2009, 09:21 PM) *
vine cine vrea . asa vedem si noi cati subaristi adevarati sunt pe aici.


Are you sure ca subaristul adevarat este foarte smecher si le spune celorlalti ca usa lui germana costa o masina Subaru?
bakero
QUOTE (GLC120 @ Oct 7 2009, 09:54 PM) *
QUOTE (G e o r g e @ Oct 7 2009, 09:21 PM) *
vine cine vrea . asa vedem si noi cati subaristi adevarati sunt pe aici.


Are you sure ca subaristul adevarat este foarte smecher si le spune celorlalti ca usa lui germana costa o masina Subaru?


Nu prea inteleg...sunt mai greu de cap.
Subaristi adevarati,dar hai daca e sa ne strangem cativa...macar vreo 10 acolo...
andrei5130
QUOTE (bakero @ Oct 7 2009, 10:10 PM) *
QUOTE (GLC120 @ Oct 7 2009, 09:54 PM) *
QUOTE (G e o r g e @ Oct 7 2009, 09:21 PM) *
vine cine vrea . asa vedem si noi cati subaristi adevarati sunt pe aici.


Are you sure ca subaristul adevarat este foarte smecher si le spune celorlalti ca usa lui germana costa o masina Subaru?


Nu prea inteleg...sunt mai greu de cap.
Subaristi adevarati,dar hai daca e sa ne strangem cativa...macar vreo 10 acolo...



daca ramane pentru duminica eu ma bag numai ca am rugamintea sa o mutam la 11,00 nu la 10 ca sigur am sa dorm la ora aia, nu cred ca voi mai avea timp sa intru pana duminica dimineata, asa ca sper sa ne vedem atunci cu drag si spor, o partida de cart suna bine !
bogcot76
10 sau 11 pana la urma?
andrei5130
daca sunt singurul care vrea la 11 sa ramana la 10 si ma descurc eu cumva, daca nu il rog pe George sa imidea un sms cu ora ca sa stiu (multam anticipat)....
G e o r g e
la 10 ... si ramanem pana dupa 11 oricum thumbsup.gif

hai sa ne vedem si noi la un cico si un aer imbibat de miros de benzina .
bakero
QUOTE (andrei5130 @ Oct 7 2009, 11:39 PM) *
QUOTE (bakero @ Oct 7 2009, 10:10 PM) *
QUOTE (GLC120 @ Oct 7 2009, 09:54 PM) *
QUOTE (G e o r g e @ Oct 7 2009, 09:21 PM) *
vine cine vrea . asa vedem si noi cati subaristi adevarati sunt pe aici.


Are you sure ca subaristul adevarat este foarte smecher si le spune celorlalti ca usa lui germana costa o masina Subaru?


Nu prea inteleg...sunt mai greu de cap.
Subaristi adevarati,dar hai daca e sa ne strangem cativa...macar vreo 10 acolo...



daca ramane pentru duminica eu ma bag numai ca am rugamintea sa o mutam la 11,00 nu la 10 ca sigur am sa dorm la ora aia, nu cred ca voi mai avea timp sa intru pana duminica dimineata, asa ca sper sa ne vedem atunci cu drag si spor, o partida de cart suna bine !

eu fac 3 ore pana acolo.
deci la 7 tre sa plec.adica ma scol la 6.adica exact cum sa intampla zi de zi whistling.gif
G e o r g e
thumbsup.gif
dam o cafea calda la sosire.
kroko
Din A2 intra direct pe centura si ajungi fix la AMCKART. Navi zice ca ai 17,5 km de cind parasesti A2 pina la pista.
mauricius
si totusi , daca ramane la 10 , pana la ce ora se sta ?? ca as vrea si eu sa ajung , dar sigur nu pot mai devreme de 12 biggrin.gif
G e o r g e
pai nu stiu cat stam ... cateva ore sigur stam . depinde thumbsup.gif
daca e lasa-mi un numar de telefon pe mp si ne auzim la un telefon.
alias
Cat mai in amiaza va rog.
bakero
stam pana se elibereaza A2 de politie...vreau blana sa vad daca ajung la Constanta intr-o ora jumate.... drive.gif
si sa consum toata benzina...
glumeam evident yes.gif
hai ma...asta-i problema?...
kroko
A fost o intilnire foarte placuta rolleyes.gif
La cit mai multe ! thumbsup.gif
alias
cum altfel ?
G e o r g e
chiar foarte placuta intalnirea . trebuie sa facem ceva regulat wink.gif
bogcot76
Perfect de acord. Am intalnit in acest fel niste oameni extrem de agreabili si civilizati cu care nici nu stiu cand au trecut cele doua ore si juma cat am stat acolo. Si as mai fi stat daca nu ma chema "datoria". Este extrem de interesant sa cunosti in realitate si persoana din spatele nickname-ului. E sigur mai revin ori de cate ori am timp. thumbsup.gif
alias
orezareeeeeeeeee
andrei5130
Ma bucur ca ati reusit sa va vedeti, am terminat treaba pe la 6 dimineata, am incercat sa ma trezesc la 10 da nu am reusit, am increcat sa il sun pe George pe la 12 dar imi tot intra prostia cu: aonatul nu poate fi contactat, sau eu nu am nr bun. Nu am mai venit, am crezut ca nu va mai vedeti, nici pe forum nu mai era nimic de 2 zile asa ca am zis asta e ramane pe data viitoare... maine ma duc la BV, va tin la curent cu ce discut acolo...
bakero
Foarte misto baieti...sunteti de gasca! yes.gif
George,ai o masina tare de tot! drive.gif

Astept o noua intalnire,poate chiar tot acolo la AMCKART.
bakero
Wach this...ideea lu nicusor.

Ce parere aveti daca trimit un mail lui Giurgea,redactorul sef de TOP GEAR Romania,in care sa-i povestesc despre clubul nostru si poate ne ajuta sa-l promovam cumva,eventual mai citesc si alti subaristi revista si ni se mai alatura in club.S-ar putea sa functioneze chestia asta,si in felul asta facem niste intalniri organizate frumos,cu tot ce trebuie.Eventual cu demonstratii,liniute,cu un "mini-shop" in care sa se vanda diverse chestii gen tricoru,sepci,reviste si alte chestii de gen...vreau parerile voastre...
mauricius
Ideea este foarte tare nicule si daca ne straduim putin o ducem la capat . Eu te sustin smile.gif.

Iar intalnirea a fost super , atmosfera placuta si subiecte de discutie din care am avut ce invata . sa speram ca data viitoare ne vom vedea si mai multi wink.gif.
andrei5130
Hai ca deja ma enervati voi si cu intalnirea voastra ...


baieti azi am fost la BV cu masina la revizie, totul la superlativ, am discutat cu seful servicelui si a ramas ca pentru inceput ne poate oferi 5 % discount la piese, dupa ce crestem mari stam de vorba altfel acum suntem in proiect, ideea e ca ar trebuisa ne facem niste carduri de apartinator al clubului...

din ce am aflat a mai fost o tentativa de infintare a unui club Subaru in romania dar a esuat, evident nu este cazul nostru, eu zic sa punem mana si sa organizam repede inca o intalneala, ca sa discutam amanuntele...


P.S. pana atunci poate reuseste cineva sa ma puna si pe mine in tema cu ce ati discutat pe subiectul asta!
bakero
Pai intalneli facem...nu mi se pare asa de complicat.poate chiar in acelasi loc,ca a fost super.sau poate are cineva alta idee.
vreau mai multe pareri despre ideea de promovare,ca sa stiu ce fac...
G e o r g e
la o proxima intalnire trebuie sa discutam mai multe. de asemenea putem aduce contraoferte cu siguranta.
eu am o singura problema . NU MA DUC PANA LA BRASOV sa fac orice la masina . puteti sa-mi spuneti ca sunt comod si recunosc.
bakero
QUOTE (G e o r g e @ Oct 12 2009, 09:26 PM) *
la o proxima intalnire trebuie sa discutam mai multe. de asemenea putem aduce contraoferte cu siguranta.
eu am o singura problema . NU MA DUC PANA LA BRASOV sa fac orice la masina . puteti sa-mi spuneti ca sunt comod si recunosc.

stai linistit...nici eu nu m-as duce.faza e ca poate obtinem ceva pentru toata reteaua.doar e un singur BOSS pe toata reteaua autorizata.daca accepta cei de la bv teoretic,trebuie sa accepte toti.
oricum eu merg la service-ul importatorului doar pentru garantie.deci...
bogcot76
QUOTE (G e o r g e @ Oct 12 2009, 09:26 PM) *
la o proxima intalnire trebuie sa discutam mai multe. de asemenea putem aduce contraoferte cu siguranta.
eu am o singura problema . NU MA DUC PANA LA BRASOV sa fac orice la masina . puteti sa-mi spuneti ca sunt comod si recunosc.


Aici trebuie sa iti dau dreptate 100%. Nu e vorba numai de comoditate, ca drumul la o adica e chiar placut (cu exceptia weekendului insa intrevine si ratiunea economica: reparatie + cost drum BV <<< reparatie Buc atunci merita, daca nu, atunci nu merita. (exemplu - revizie 900 roni + drum 100 roni <<< revizie 1500 roni). Insa daca te duci doar sa schimbi un rahatzel atunci nu e rentabil.

Ideea e sa gasim preturi avantajoase si calitate mai aproape de noi.
mauricius
si pe mine m-ar tenta sa schimb ambreiajul la BV . nu de alta , da asa mi-e dor de un drum lung biggrin.gif . Andrei , eram foarte curios sa stam de vb la intalnire wink.gif oricum , tura care vine nu mai scapi !

Pana una alta , kiar asa de ieftin este la BV ? ca eu trebuie sa fac revizia de 45 000. si as trage o fuga pana la BV.( asta daca se incadreaza in 1200 cu tot cu placute de frana ) .
G e o r g e
la voi poate ... dar la mine un la un 14% la drum lung de dn1 smile.gif ehehehe ...
mauricius
ati vazut mai stirea cu clubul kia ? bagati un oki wink.gif [url="http://masini.ro/stiri/cea-mai-mare-parada-kia-din-lume-in-romania-la-brasov-8215.htm"]

bakero
QUOTE (G e o r g e @ Oct 13 2009, 08:46 AM) *
la voi poate ... dar la mine un la un 14% la drum lung de dn1 smile.gif ehehehe ...


pai da..mie mi-a consumat duminica 12.5%....
pana la bv consum cam 50 litrii de gaz...la dus whistling.gif
kroko
thumbsup.gif

bakero
Tare!...
Bai,ia ziceti,una peste alta,facem clubu'?...va intreb serios.Vreau sa votam.majoritatea castiga.
Deci,astept...parerile voastre.Zilele astea am sa discut cu un jurist despre cum e cu cluburile si chestii d*astea si sa-i dam drumul.Asta,bineinteles daca sunteti de acord.Astept....
kroko
Eu da
barboso
Eu ma inscriu... dupa ce reusesc sa-mi iau Subaru...
bogcot76
Pun si eu stampila.
G e o r g e
count me in !
bakero
QUOTE (barboso @ Oct 13 2009, 08:47 PM) *
Eu ma inscriu... dupa ce reusesc sa-mi iau Subaru...



eu zic ca esti binevenit si asa...daca te intereseaza un forester,PM.nu te gandii ca vreau sa scap de el,doar ca vreau un turbo whistling.gif si acu' am o ocazie
G e o r g e
sa creasca familia de subaristi wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.