Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Club SUBARU
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Ciprian86626
QUOTE (GLC120 @ Aug 12 2009, 10:11 AM) *
Ciprian e o neintelegere aici. In strainatate sau la furat poti sa mergi cat vrei. Eu facusem o propunere pasnica pentru drumurile patriei. blink.gif

Totusi eu o luam pe niste drumuri mai virajate ca sa scap, nu spre Viena direct drive.gif


drumuri virajate in ungaria?

si nu, nu am nicio sansa sa merg mai incet. pur si simplu la viteze mici imi pierd concentrarea. singurul accident l-am facut la 60 la ora si recunosc ca ma uitam pe geamul lateral. probabil ca daca o sa simt ca nu mai pot sa tin ritmul, adunci o sa vina de la sine si o sa imi iau un truck diesel.
bogdaro
QUOTE (Ciprian86626 @ Aug 12 2009, 10:58 AM) *
si nu, nu am nicio sansa sa merg mai incet. pur si simplu la viteze mici imi pierd concentrarea. singurul accident l-am facut la 60 la ora si recunosc ca ma uitam pe geamul lateral. probabil ca daca o sa simt ca nu mai pot sa tin ritmul, adunci o sa vina de la sine si o sa imi iau un truck diesel.


Eu iti urez drum bun si fara evenimente. Oricum, inainte sa pleci poate postezi traseul pe forum ca sa stim sa nu-ti stam in cale biggrin.gif
Ciprian86626
QUOTE (bogdaro @ Aug 12 2009, 11:11 AM) *
Eu iti urez drum bun si fara evenimente. Oricum, inainte sa pleci poate postezi traseul pe forum ca sa stim sa nu-ti stam in cale biggrin.gif


nu e nevoie, am zis mai sus ca nu stresez pe nimeni, ce putin nu cu intentie. iar de subaru nu ma ating rolleyes.gif

iar masina mea arata in oglinda retrovizoare ca a ta, inclusiv cu suporturile de biciclete daca vad eu bine in avatar. difera doar grila si garda la sol.
bakero
a merge cu 200 km/h in alta parte decat pe a2 duminica,spre Constanta e intr-adevar o mare smecherie,o nebunie.am curaj sa ma duc in 180 strict pe anumite E-uri si DN-uri.
Sa faci slalom printre masini cu 200 la h in Romania este exact ca o bomba la etajul 80 in WTC...
GLC120
Si sa vezi ce fata au facut pasagerii unui mandru sofer de Renault la 170 pe A2 cand le-am recomandat sa isi puna centura. Ar fi fost o jignire pentru sofer si masina lui de 5 stele. Eram si eu pasager in dreapta... nu-i cunosteam pe cei din spate, deci nu am insistat.

Cu ani in urma am mers cu un nene (eu conduceam si ne grabeam) care mi-a spus ca el are o tehnica: se propteste in maini si in picioare si nu pateste nimic unsure.gif Centura ar fi nesanatoasa pentru inima, iti mai si strica hainele.... nu poti sa fugi din masina. In urma cu sase luni il lovise o masina cand mergea pe jos pe trotuar ! dar isi revenise la forma care l-a consacrat. La intoarcere mai era si intuneric, i-am spus ca ma pis pe tehnica lui, sa isi puna centura sau sa ia trenul.
G e o r g e
maini infipte in bord + airbag = priceless teehee.gif
GLC120
Pentru cei care vor sa incerce: omul zicea ca mainile sunt proptite in acoperis. Cine stie ce ninja era si nu mi-am seama? ninja.gif
G e o r g e
sa vezi airbag in pufarina atunci teehee.gif
bogdaro
QUOTE (GLC120 @ Aug 12 2009, 01:06 PM) *
Pentru cei care vor sa incerce: omul zicea ca mainile sunt proptite in acoperis. Cine stie ce ninja era si nu mi-am seama? ninja.gif


Astia ar trebui dati pe Discovery la Extreme Survival (I shouldn't be alive) biggrin.gif
HalbaSus
Airbagurile nu se declanseaza decat daca e centura pusa (cel putin la astea oleaca mai noi si mai destepte) asa ca mecla o sa se lipeasca de bord... eventual parbriz... eventual asfalt... dar de airbag scapa.
Ciprian86626
QUOTE (GLC120 @ Aug 12 2009, 01:06 PM) *
Pentru cei care vor sa incerce: omul zicea ca mainile sunt proptite in acoperis. Cine stie ce ninja era si nu mi-am seama? ninja.gif


la majoritatea subaru ai putea sa le prinzi in trapa (valabil doar pentru pasagerul din fata)
andrei5130
QUOTE (bakero @ Aug 11 2009, 07:17 PM) *
QUOTE (andrei5130 @ Aug 11 2009, 01:42 AM) *
Constat cu oare ce mirare ca masina mea nu e singura care are un tzacanit la volan, sper numai din toata inima ca tzacanitul sa nu se accentueze si sa trebuiasca sa fie masurat in kg/m2, dupa cum spunea cu ceva vreme in urma stie el cine...


nu te speria de un tacanit!la o adica daca mai ai o varianta biggrin.gif buy-back thumbsup.gif

...crezi tu ca astia primesc masina inapoi cu tot cu "tzacanit"?
bakero
pai da...crezi ca mai face cineva vre-un test?si oricum poti explica ca e de la ceva.biggrin.gif ceva acolo
bakero
QUOTE (GLC120 @ Aug 12 2009, 01:01 PM) *
Si sa vezi ce fata au facut pasagerii unui mandru sofer de Renault la 170 pe A2 cand le-am recomandat sa isi puna centura. Ar fi fost o jignire pentru sofer si masina lui de 5 stele. Eram si eu pasager in dreapta... nu-i cunosteam pe cei din spate, deci nu am insistat.

Cu ani in urma am mers cu un nene (eu conduceam si ne grabeam) care mi-a spus ca el are o tehnica: se propteste in maini si in picioare si nu pateste nimic unsure.gif Centura ar fi nesanatoasa pentru inima, iti mai si strica hainele.... nu poti sa fugi din masina. In urma cu sase luni il lovise o masina cand mergea pe jos pe trotuar ! dar isi revenise la forma care l-a consacrat. La intoarcere mai era si intuneric, i-am spus ca ma pis pe tehnica lui, sa isi puna centura sau sa ia trenul.



QUOTE (HalbaSus @ Aug 12 2009, 01:46 PM) *
Airbagurile nu se declanseaza decat daca e centura pusa (cel putin la astea oleaca mai noi si mai destepte) asa ca mecla o sa se lipeasca de bord... eventual parbriz... eventual asfalt... dar de airbag scapa.


a da cu capu' de volan e nashpa...doare si capu' si gatu si daca ai ghinionul sa ramana si claxonul blocat,te-ai scos biggrin.gif
si daca mai ai si o tigara si o scapi prin masina e si mai nasol...
bakero
Dragii mosului,azi,a trebuit din pacate sa fac un drum la Braila.Spun din pacate din cauza scopului.Oricum nu conteaza.Ideea e ca am ales varianta Constanta-Tulcea-Braila -cu bacu' evident.
Bai frate,drumul intre Tulcea si Braila face toti banii si toti litrii de benzina si toate cicalelile nevestii si tot ce poate sa te frece la icre in timp ce tu ii dai talpa ranzind ca un copil de 10 ani la karturi.
Stiti cum e drumu?Perfect!!E foarte bine asfaltat si demnetial din punct de vedere al curbelor.Este ca un carusel!E prea tare!Daca aveti chef de nebunii,cand veniti la mare,sau delta sau unde veniti voi in Dobrogea,alegeti varianta asta....prea tare.Imi pare rau ca n-am facut poze.dar va asigur ca e de vis...
desi sunt Dobrogean,e prima oara cand fac aceast drum.Am tot mers dar am ales alte variante.Nici prin cap nu-mi trecea mie ce drum e "p-acolo"....

PS Incercati cu ceva serios gen Impreza STi sau Forester XT.Senzatii tari garantate!
LooLee
QUOTE (bakero @ Aug 13 2009, 07:48 PM) *
Stiti cum e drumu?Perfect!!E foarte bine asfaltat si demnetial din punct de vedere al curbelor.Este ca un carusel!E prea tare!Daca aveti chef de nebunii,cand veniti la mare,sau delta sau unde veniti voi in Dobrogea,alegeti varianta asta....prea tare.Imi pare rau ca n-am facut poze.dar va asigur ca e de vis...
desi sunt Dobrogean,e prima oara cand fac aceast drum.Am tot mers dar am ales alte variante.Nici prin cap nu-mi trecea mie ce drum e "p-acolo"....

Stiu. Asa este. De vreo 4 ani am renuntat sa mai merg la mare prin Viziru - Giurgeni, cat e bacul atat e si trecerea pe pod. Plus ca cel de fata este mult mai liber, aerisit si pitoresc (un pic mai uratel este din intersectia cu DN Tulcea - Constanta).
bakero
[/quote]
Stiu. Asa este. De vreo 4 ani am renuntat sa mai merg la mare prin Viziru - Giurgeni, cat e bacul atat e si trecerea pe pod. Plus ca cel de fata este mult mai liber, aerisit si pitoresc (un pic mai uratel este din intersectia cu DN Tulcea - Constanta).
[/quote]

da...ala nu se pune biggrin.gif
risko
Salutare din nou.

Ma scuzati ca ma bag asa tarziu, eram ocupat cu condusu' teehee.gif

Ma abonez si eu, cu nr 077.

Un refresh la lista: (sper ca nu ultimul)

Alias - 006
Zetics - 007
Pista - 020
Andrei5130 - 024
Bakero - 040
Ciprian - 069
Vlademir - 074
LooLee - 076
Marius - 080
Bogdaro - 088
GLC120 - 120
Adin.C - 123
20kprm - 314
Gont - 402
Victor - 530
HDI - 555
Bob- 666
Mircea - 777
Hebean (Bogdan) - 999
M A R I A N - 001
Risko - 077


Seara buna all.

bakero
Care va duceti la Cluj la Campionatul European de Drift?
Pe 19 si 20 septembrie?Aaaaii?Ia ziceti bre!
V_I_C_T_O_R
QUOTE (bakero @ Aug 26 2009, 08:33 PM) *
Care va duceti la Cluj la Campionatul European de Drift?
Pe 19 si 20 septembrie?Aaaaii?Ia ziceti bre!


Vezi ca s-a mutat langa Budapesta, pe circuit la Euroring. Hai si tu biggrin.gif
bakero
QUOTE (V_I_C_T_O_R @ Aug 26 2009, 11:39 PM) *
QUOTE (bakero @ Aug 26 2009, 08:33 PM) *
Care va duceti la Cluj la Campionatul European de Drift?
Pe 19 si 20 septembrie?Aaaaii?Ia ziceti bre!


Vezi ca s-a mutat langa Budapesta, pe circuit la Euroring. Hai si tu biggrin.gif


cum sa se mute bre.aia e altceva.vezi ca le confunzi.biggrin.gif
andrei5130
QUOTE (bakero @ Aug 26 2009, 11:43 PM) *
QUOTE (V_I_C_T_O_R @ Aug 26 2009, 11:39 PM) *
QUOTE (bakero @ Aug 26 2009, 08:33 PM) *
Care va duceti la Cluj la Campionatul European de Drift?
Pe 19 si 20 septembrie?Aaaaii?Ia ziceti bre!


Vezi ca s-a mutat langa Budapesta, pe circuit la Euroring. Hai si tu biggrin.gif


cum sa se mute bre.aia e altceva.vezi ca le confunzi.biggrin.gif

Nu le confunda, iti spune ca este o inalnire a forumului masinii.ro la Euro Ring(langa Budapesta) in acelasii weekend,adica sa vi si tu ca o sa fie frumos, iesit cu masina pe pista, carturi, mai e si un circuit offroadnu va fi plictiseala, mai multe detali gasesti pe aria intalnire forumisti...
G e o r g e
dap . e si circuit de offroad pentru cei care vor sa testeze 4x4 wink.gif
pista
CITAT(kroko @ Aug 27 2009, 11:28 PM) *
CITAT(pista @ Aug 27 2009, 09:46 PM) *
.......
La prima intalnire Subaru ne-am invitat noi unii pe altii. Sigur ca esti binevenit. Vezi si topicul cu pricina:
http://masini.ro/forum/content-page/20806/...-2009/page/180/


Pai voi va permiteti cu "autoutilitarele" voastre ( mai ales cei cu reductoare....). Dar eu cu "farasul" meu credeti ca am vreo sansa daca va vine vreo idee similara pentru urmatoarea intilnire ? laugh.gif


Depinde ce idei ai.
La cabana ajungi fara probleme, mai incolo depinde de tine. Diferenta de garda la sol e vreo 5cm iar unde am intrat noi in jurul cabanei zapada avea peste 30-40cm. Te scoatem noi din zapada nu-ti fa probleme thumbsup.gif
Daca vin mai multi cu Legacy si Impreza vom curata in prealabil terenul de joc.
kroko
QUOTE (pista @ Aug 28 2009, 08:30 AM) *
.... Diferenta de garda la sol e vreo 5cm iar unde am intrat noi in jurul cabanei zapada avea peste 30-40cm. Te scoatem noi din zapada nu-ti fa probleme thumbsup.gif
Daca vin mai multi cu Legacy si Impreza vom curata in prealabil terenul de joc.


Un filmulet dragut rolleyes.gif
http://www.youtube.com/watch?v=Xbedkt4i9Qo
kroko
Fumigenistii ! Uitati-va acum pe Prima thumbsup.gif

hmmm, poate urmeaza si n-am inteles eu.... verymad.gif
Marius30562
Se pare ca, incet-incet se inmultetsc stelutele pe drumurile din Romania !
Ieri am fost pana la Brasov, la Paradisul Acvatic.
In Brasov am intalnit un Legy BD negru (in zona stadionului) si un Outback benzinar, negru, cu grila fata sport. Ambele cu nr. de BV.
Pe drum, la intoarcerea spre Sibiu, m-am intersectat cu un Forester BD bej (nu am vazut nr.), un alt Forester, model 199x, verde si unul negru (sau bleumarin) modelul precedent. Astea doua din urma erau conduse de doamne/domnisoare.

In plus, pe strada unde am biroul a aparut un Forester negru modelul precedent (chiar asa, care-i codul astuia MY06 sau MY08 ??).
Si o strada mai incolo (pe langa Agentia de Mediu), un Impreza ca si a lui George (dar non-STI).
Zetics
Eu n-am intalnit prea multe stelute acum, dar la pensiunea din Sarmisegetusa unde am stat, am parcat in prima seara langa un Forester ca al meu, de BV, albastru metalizat, doar ca era mai "dotat" si cu cutie automata. Dimineata am vazut ca era condus de o doamna. In ziua respectiva m-am dus pe un traseu catre lacul Bucura, si in parcarea de la Poiana Zanoaga parchez langa?... acelasi Forester cool.gif
Seara, la pensiune, aceeasi faza, tot una langa alta!

Daca doamna citeste aceste randuri (yeah, right!), o rog sa inteleaga ca nu o urmaream, ci totul a fost o pura intamplare. Inclusiv faptul ca singurul loc de parcare pe care il mai gaseam era exact langa padurarul ei!
bakero
dap...am observat si eu ca in zona asta Brasov-Prahova sunt multi padurari.Rar Legacy sau Outback...asta am vazut.
Una peste alta,pana la urma,mai facem ceva cu clubul?
mgabi
S-ar putea sa mi se para mie dar, apropos de densitatea de stelute, in urma concediului ar fi cateva observatii:

1. Legacy n-am vazut decat in RO. Prin Germania am vazut vreo doua dar erau SW. In RO cred ca am vazut 4-5 BD-uri legy pana acum.
2. Cele mai multe Subaru le-am vazut in Elvetia - la drumul facut pe acolo, mai ales la munte la un moment dat cred ca erau 1/5 masini de pe drum. Foarte multe modele mai vechi ( probabil ca n-au motive sa le schimbe tongue.gif ). Pentru cine vrea sa-si ia un suby sh mai batranel, Elvetia cred ca e cea mai buna alegere.
3. La nemti, in m-tii Padurea Neagra am reusit sa trezesc curiozitatea intregului grup de bikeri cazati la aceeasi cabana biggrin.gif - erau vreo 5 nenei trecuti bine de 40ani care studiau legy-ul cu ochii aia de copil cu care privim si noi sti-ul din vitrina show-room-ului,.
4. Am fost prin Ungaria, Austria, Germania, Elvetia, Franta, Italia, Croatia ... deci presupun ca as fi avut unde si cand sa vad mai multe.
klm
CITAT(bakero @ Aug 13 2009, 08:48 PM) *
am ales varianta Constanta-Tulcea-Braila -cu bacu' evident.
Bai frate,drumul intre Tulcea si Braila face toti banii si toti litrii de benzina si toate cicalelile nevestii si tot ce poate sa te frece la icre in timp ce tu ii dai talpa ranzind ca un copil de 10 ani la karturi.
Stiti cum e drumu?Perfect!!E foarte bine asfaltat si demnetial din punct de vedere al curbelor.

thumbsup.gif
G e o r g e
oameni buni si posesori de subaru , am o propunere. hai sa organizam o intalnire sa punem la punct un mic club. initial fara statut oficial si poate pe viitor si cu statut oficial .
ma gandesc la niste carduri cu reducere in service .
pentru asta mai intai ar trebuie sa ne strangem toti cumva , in mod regulat . sa iesim si noi la un cico , un brifcor, o cafea ... sa stam si sa discutam.
pareri ?
Zetics
Eu sunt total de acord. Pe unde se mai vinde braga? rolleyes.gif

Pe masura ce se aduna lumea putem sa propunem si niste locatii, evident unde sa existe suficient loc, sa se ajunge relativ usor si sa existe vreun cafeneu ceva.
kroko
Primiti si hyundaiuri ? drive.gif

Propun AMCKART rolleyes.gif
G e o r g e
primim si hyundaiuri teehee.gif si AMKART suna bine .
LooLee
Ooo...Nuu. Din nou!??! blink.gif Ce valva a mai fost aici whistling.gif
Poate esti tu George mai norocos...ma fac si eu cu un detector radar drive.gif
GLCcccccc, scoate creioanele frate, sau creta, ce ai la indemana...s-a curatat din nou asfaltul whistling.gif
G e o r g e
de data asta chiar o facem . urmatoarele 2 WE sunt plecat din bucuresti . putem sa ne vedem intr-un WE , dimineata pe la 11 sa zicem la AMCKART ?

ca data 3 sau 4 oct cum suna ?
kroko
Stii ca eu sunt "ascultator"...

Pina atunci nimic ??
alias
QUOTE (G e o r g e @ Sep 16 2009, 02:51 PM) *
de data asta chiar o facem . urmatoarele 2 WE sunt plecat din bucuresti . putem sa ne vedem intr-un WE , dimineata pe la 11 sa zicem la AMCKART ?

ca data 3 sau 4 oct cum suna ?


este intalnire la bistrita pe 2-3-4. saptamane ce urmeaza poate.
G e o r g e
pana atunci sunt plecat din bucuresti.
kroko
Si eu la Bistrita nu pot merge....
G e o r g e
nici eu .

sunt plecat la unguri in we asta si we urmator cu niste prieteni .

deci peste 2 we cum suna ?
G e o r g e
ce au obtinut altii ...
Zetics
In principiu eu sunt available in toate weekend-urile. Unde e AMKART asta?

PS: Propun sa facem o intalnire SUbaru unde sa venim cu orice alta marca, numai Subaru nu! EU vin cu Hyundai! teehee.gif

PS2: Buna treaba au facut mazdoistii! smile.gif
bobita
QUOTE (Zetics @ Sep 16 2009, 05:00 PM) *
In principiu eu sunt available in toate weekend-urile. Unde e AMKART asta?

PS: Propun sa facem o intalnire SUbaru unde sa venim cu orice alta marca, numai Subaru nu! EU vin cu Hyundai! teehee.gif

PS2: Buna treaba au facut mazdoistii! smile.gif


N-ati putea stabili o locatie ceva mai spre Bv, macar??
Na, eu vin si pin la capitala, da mi-ar conveni mai mult mai incoa putintel
G e o r g e
bobita ... eu ziceam de o intalnire regulata , saptamanala a celor din bucuresti.
putem face si intalniri nationale dar nu stiu daca saptamanal e ok thumbsup.gif
bobita
QUOTE (G e o r g e @ Sep 16 2009, 06:20 PM) *
bobita ... eu ziceam de o intalnire regulata , saptamanala a celor din bucuresti.
putem face si intalniri nationale dar nu stiu daca saptamanal e ok thumbsup.gif


a....got it!
credeam ca e vorba de club.
oricum, cind va intiniti ziceti si pe aici, poate am drum incolo.
G e o r g e
pai am zis asa , pasul 1 incepem sa ne intalnim . pasul 2 facem club . cum suna ?
mgabi
Count me in.
WE-ul 3-4 suna bine.
AMKART e ok daca nu ajungi singur si tot astepti sa mai apara si altii smile.gif
mgabi
QUOTE (Ciprian86626 @ Aug 12 2009, 10:58 AM) *
si nu, nu am nicio sansa sa merg mai incet. pur si simplu la viteze mici imi pierd concentrarea. singurul accident l-am facut la 60 la ora si recunosc ca ma uitam pe geamul lateral. probabil ca daca o sa simt ca nu mai pot sa tin ritmul, adunci o sa vina de la sine si o sa imi iau un truck diesel.


De acord cu tine, ma ia somnul si imi pierd concentrarea si atentia. Asa am reusit sa adun 12 puncte in nici 6 luni ... n-am avut atatea in 4 ani.
In pachetul legislativ subaru RO (macar) ar trebui inclus si detectoru' de radar.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.