Help - Search - Members - Calendar
Full Version: topic de dat cu capu' , bata , lantzu sau ce are fiecare
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
cristsib
QUOTE(lucian14 @ Feb 16 2008, 12:23 PM) *

Cand va fi si la noi asa circulatie lejera?
lucian14
CAnd om avea si noi 4-5 benzi pe sens (autostrada in oras) si numai pasaje subterane ptr. pietoni cum au rusnacii smile.gif Eu tot filmuletul am vazut o singura trecere de pietoni, iar semafor doar la sfarsit smile.gif
StefanVVTi
De parca-ti trebuie Range Sport sa faci asa ceva... whistling.gif
drabisan
QUOTE(lucian14 @ Feb 16 2008, 12:23 PM) *


Ala e dus, genul show-off, cunoscut si prin romanica.
Ce e de remarcat, autostrada pe 4 benzi, prin oras, normal ca nici un semafor...
Asta e de arata la guvernanti!

Oricum, autorului ii trebuie ban de pe sosele, e prea frustrat! De ce ai nevoie sa faci asa ceva?
Un ban mai mare le trebuie a lor nostrii guvernanti, ca nu-s capabili sa ne faca nici un fel de drum! Cine a fost pe A2 in ultima luna?
cata078
Salutare. Stie cineva ce-i cu acest "forum" : http://www.clubtoyota.ro/forum/ ??
Am vazut un user care-mi pare cunoscut ca nickname : milosh .. parca am mai auzit de el ...
Pare o tentativa de aparitie pt al treilea forum dedicat Toyota in Romania. Doar ca .. dupa ziceam .. tentativa ca-i slabut rau. Ceea ce-i mai interesant e ca par sa fie pe-acolo oameni care nu stiu ca exista masini.ro ! Sunt saracii destul de debusolati smile.gif
22nst
QUOTE(cata078 @ Feb 16 2008, 09:27 PM) *
Salutare. Stie cineva ce-i cu acest "forum" : http://www.clubtoyota.ro/forum/ ??
Am vazut un user care-mi pare cunoscut ca nickname : milosh .. parca am mai auzit de el ...
Pare o tentativa de aparitie pt al treilea forum dedicat Toyota in Romania. Doar ca .. dupa ziceam .. tentativa ca-i slabut rau. Ceea ce-i mai interesant e ca par sa fie pe-acolo oameni care nu stiu ca exista masini.ro ! Sunt saracii destul de debusolati smile.gif


nu inteleg ce rost mai are acel forum...
deja avem masini.ro
club-toyota.ro (fostul forum)

la ce mai trebuie si ala nu inteleg biggrin.gif
OCTAN_95
QUOTE(23nst @ Feb 16 2008, 09:43 PM) *
nu inteleg ce rost mai are acel forum...
deja avem masini.ro
club-toyota.ro (fostul forum)

la ce mai trebuie si ala nu inteleg biggrin.gif

pai stai asa, exista:
masini
forumToyota
club-toyota

si acum aflu si de asta:

ClubToyota

mai sunt?
22nst
si pt toate astea exista un singur vinovat!!!!!

ALEXANDRU MIHAI GHERMAN!!! (dark side)

cine mai stie... poate apare si toyotaforum.ro si toyotaclub.ro si mai sunt ulte combinatii posibile... sa nu vamirati daca toyota va avea 100 de forumuri tongue.gif
masini.ro si club-toyota.ro sunt cele mai bune smile.gif
_Constantin_
Pai o sa fie cluburi cu culoare politica ma ... mi-se pare ridicol ca cineva incearca ceva ce oricum nu are rost. Nu cred ca aici cineva s-a lovit de cenzura sau altceva ... De ce trebuie sa existe 1000 de variante proaste ale unui lucru bun care deja EXISTA si se numeste masini.ro, normal sectiunea Toyota. whistling.gif
_Constantin_
QUOTE(Hoinar @ Feb 16 2008, 03:55 PM) *
QUOTE(_Constantin_ @ Feb 16 2008, 02:00 PM) *
PE mine cand mai apuca cheful de curatenie in masina folosesc hartia asta ... MERGE de belea.


smile.gif)) smile.gif)) smile.gif)) bv Costantine.
Cam asa face toata lumea care sta la bloc smile.gif.
Si merge de minune wink.gif).



Bai Hoinare eu nu stau la bloc, stau pe o strada foooooarte linistita, am garaj, am robinet in garaj, priza, etc .. deci as avea cu ce sa fac curat daca ar fi cazul dar LENEA DOMINA.
Hoinar
QUOTE(_Constantin_ @ Feb 17 2008, 01:52 AM) *
...
Bai Hoinare eu nu stau la bloc, stau pe o strada foooooarte linistita, am garaj, am robinet in garaj, priza, etc .. deci as avea cu ce sa fac curat daca ar fi cazul dar LENEA DOMINA.


ehh...eu cautam o scuza pt comoditate tongue.gif
ca oricum nici daca as sta la casa nu cred ca mi-as spala singur masina biggrin.gif.
Legionaru'
Da' sa mancati(sa nu zic sa beti) nu va e lene? laugh.gif laugh.gif laugh.gif
vio
ba lu' Costache cred ca ii e lene sa si manance de a slabit atat pe cat se lauda biggrin.gif ... cred ca vrea sa il ajunga pe Guerrilla ninja.gif whistling.gif
_Constantin_
Azi mi-am luat plasa cu solutii sonax si mi-am sters masina de rasina de la pomi, ca era plina.
Daca are cineva aceiasi problema ... recomand.
OCTAN_95
QUOTE(Legionaru' @ Feb 17 2008, 12:29 PM) *
Da' sa mancati(sa nu zic sa beti) nu va e lene? laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Om vedea asta la Dracul smile.gif
OCTAN_95
QUOTE(_Constantin_ @ Feb 17 2008, 02:16 PM) *
Azi mi-am luat plasa cu solutii sonax si mi-am sters masina de rasina de la pomi, ca era plina.
Daca are cineva aceiasi problema ... recomand.

Da de cand Craiova e plina de conifere????
mike.omega
QUOTE(drabisan @ Feb 16 2008, 06:58 PM) *
Un ban mai mare le trebuie a lor nostrii guvernanti, ca nu-s capabili sa ne faca nici un fel de drum! Cine a fost pe A2 in ultima luna?


N-am fost dar mi-a zis un cunoscut cum ca ar fi aparut ceva "denivelari" ninja.gif
lucian14
Pai au spus la stiri ca s-a umplut de gropi...era bine doar cu denivelari thanks.gif si-am incalecat pe-o sa....si asa s-a terminat cu povestea autostrazilor din Romania. O sa ajungem in curand iar la cai!
StefanVVTi
QUOTE(_Constantin_ @ Feb 17 2008, 04:16 PM) *
Azi mi-am luat plasa cu solutii sonax si mi-am sters masina de rasina de la pomi, ca era plina.
Daca are cineva aceiasi problema ... recomand.

Miercuri vin "la oras"! Ne vedem?
drabisan
QUOTE(_Constantin_ @ Feb 17 2008, 12:35 AM) *
Pai o sa fie cluburi cu culoare politica ma ... mi-se pare ridicol ca cineva incearca ceva ce oricum nu are rost. Nu cred ca aici cineva s-a lovit de cenzura sau altceva ... De ce trebuie sa existe 1000 de variante proaste ale unui lucru bun care deja EXISTA si se numeste masini.ro, normal sectiunea Toyota. whistling.gif


Si mai ales unde avem un moderator asa decent, care-si ia C classe!
Sa-l vedem cind o sa faca schimbul de ulei...sa vezi ce-o sa zica ce ieftina e Toyota (cred...)

Mike, stii pozele alea cu reclama la nu stiu ce suspensii? Sa vezi cum e de la km85 pina la ~km 105! Doar ca alea nu-s poze! Te crizezi! La 130-140 tragi un pic de volan si stringi din dinti, doar doar le-oi rata! E cel putin ridicol! Dar ce ministru al transporturilor avem...
Si esenta esentelor, cine a fost pe noul drum partial renovat de la Drajna la Slobozia? Nu vorbesc de portiunea nerenovata, vorbesc de aia renovata....incet, ca sint niste denivelari de va ia cu rau!
_Constantin_
Nici nu ma astept sa fie la fel de ieftin ca Toyota, patesti in plus pentru lucruri in plus pe care Mercedes le are, sper totusi sa aiba macar 70% din ce are Toyota ... in ceea ce priveste service si fiabilitate.
vio
ai retrogradat Costache ???? de la E la C ???



http://hoinar.3x.ro/images/hoinar.jpg gici cine e aici smile.gif)
Hoinar
QUOTE(vio @ Feb 17 2008, 11:32 PM) *
ai retrogradat Costache ???? de la E la C ???



http://hoinar.3x.ro/images/hoinar.jpg gici cine e aici smile.gif)


Nu-s io ba tongue.gif
Iti arat poze de cand eram mai tanar, n-am fost eu asa de sexy ca personajul din poza smile.gif.
Legionaru'
CITAT(StefanVVTi @ Feb 17 2008, 07:59 PM) *
Miercuri vin "la oras"! Ne vedem?



De cand te astept Fane! devil.gif devil.gif devil.gif
klm
CITAT(ivd @ Feb 14 2008, 10:36 PM) *
De curiozitate a vazut cineva cat este impozitul pt o masina?

14xx ~ 54RON

la 19xx-2000=134RON verymad.gif MAI MARE DECAT LA UN APARTAMENT

de ce dracu tin astia cont cand calculeaza impozitul? ca am auzit ca la 2.2 ar fi 350RON(nu ca as fi vizat ).

si inca ceva. ati vazut ca la prima inmatriculare se plateste de doua ori pentru acelasi lucru? Taxa de prima inmatriculare 52RON si 1790RON(aici in cazul meu pentru taxa lui Tariceanu)? la finante nimeni nu stia care este diferenta. tot ce stiau era ca trebuie platita. confused.gif


Lg 571/2003 (Codul Fiscal)
"Art. 263
Calculul taxei
(1) Taxa asupra mijloacelor de transport se calculează în funcție de tipul mijlocului de transport, conform celor prevăzute în prezentul capitol.
(2) În cazul oricăruia dintre următoarele autovehicule, impozitul pe mijlocul de transport se calculează în funcție de capacitatea cilindrică a acestuia, prin înmulțirea fiecărei grupe de 200 de cm^3 sau fracțiune din aceasta cu suma corespunzătoare din tabelul următor:
_______________________________________________________________________________
Tipuri de autovehicule / Suma, în lei, pentru fiecare grupă de 200 cm^3 sau fracțiune din aceasta _____________________________________________________________________________
1. Motorete, scutere, motociclete și autoturisme cu capacitatea cilindrică de până la 1600 cm^3 inclusiv / 7
2. Autoturisme cu capacitatea cilindrică între 1601 cm^3 și 2000 cm^3 inclusiv / 15
3. Autoturisme cu capacitatea cilindrică între 2001 cm^3 și 2600 cm^3 inclusiv / 30
4. Autoturisme cu capacitatea cilindrică între 2601 cm^3 și 3000 cm^3 inclusiv / 60
5. Autoturisme cu capacitatea cilindrică de peste 3.001 cm^3 / 120
6. Autobuze, autocare, microbuze / 20
7. Alte autovehicule cu masa totală maximă autorizată de până la 12 tone inclusiv, precum și autoturismele de teren din producție internă / 25
8. Tractoare înmatriculate / 15"

Mai sunt si alte criterii, daca esti interesat si nu ai de unde sa faci rost de Cod da-mi un pm si ti-l trimit eu.
_Constantin_
Vio ... E-ul e prea "batran", anul asta apare noua generatie, e cu dus intors. C-ul ofera spatiu rezonabil pentru ce am eu nevoie, restul ... sunt de ajuns. thumbsup.gif
StefanVVTi
QUOTE(Legionaru' @ Feb 18 2008, 02:46 AM) *
QUOTE(StefanVVTi @ Feb 17 2008, 07:59 PM) *
Miercuri vin "la oras"! Ne vedem?



De cand te astept Fane! devil.gif devil.gif devil.gif

Imi suna a provocare... bunny.gif starwars.gif
vio
adica a 10.2 % Corolla vs 10.3 % Avensis cam asa wink.gif) => Legionaru castiga datorita bujiilor care dau un surplus de pana la 0.5 sec la demaraj ... asa ca nu mai scartziiti degeaba biggrin.gif , daca nu avea bujiile era mai interesant asa ....
Hoinar
QUOTE(vio @ Feb 18 2008, 02:41 PM) *
adica a 10.2 % Corolla vs 10.3 % Avensis cam asa wink.gif) => Legionaru castiga datorita bujiilor care dau un surplus de pana la 0.5 sec la demaraj ... asa ca nu mai scartziiti degeaba biggrin.gif , daca nu avea bujiile era mai interesant asa ....


Pai ca sa fie echilibrata balanta, il legati pe Legionaru cu o mana la spate smile.gif (de preferat dreapta biggrin.gif).
_Constantin_
QUOTE(Hoinar @ Feb 18 2008, 03:28 PM) *
QUOTE(vio @ Feb 18 2008, 02:41 PM) *
adica a 10.2 % Corolla vs 10.3 % Avensis cam asa wink.gif) => Legionaru castiga datorita bujiilor care dau un surplus de pana la 0.5 sec la demaraj ... asa ca nu mai scartziiti degeaba biggrin.gif , daca nu avea bujiile era mai interesant asa ....


Pai ca sa fie echilibrata balanta, il legati pe Legionaru cu o mana la spate smile.gif (de preferat dreapta biggrin.gif).


schimba si cu dintii ala. Lu Legioanaru doar sa-i taiem picioarele ... poate asa ...
drabisan
Ce-aveti ma cu omu? Ii place, e talentat la alergari, de ce sinteti invidiosi! Io-s convins ca eu, cu masina mea, m-as tine greu dupa el! Ca le are!
Invidiosilor! whistling.gif

Hoinar
QUOTE(drabisan @ Feb 18 2008, 08:52 PM) *
Ce-aveti ma cu omu? Ii place, e talentat la alergari, de ce sinteti invidiosi! Io-s convins ca eu, cu masina mea, m-as tine greu dupa el! Ca le are!
Invidiosilor! whistling.gif


Eu is mai mult decat convins ca e f talentat la treaba asta...da' tu chiar vrei sa-i taie toate sperantele lu' Fane? E tanar si el...are dreptul sa viseze...nu-l lasati pe vulturul ala sa-l spulbere de pe acuma...ca dupa aia greu isi mai revine din soc biggrin.gif.
StefanVVTi
QUOTE(Hoinar @ Feb 18 2008, 11:29 PM) *
QUOTE(drabisan @ Feb 18 2008, 08:52 PM) *
Ce-aveti ma cu omu? Ii place, e talentat la alergari, de ce sinteti invidiosi! Io-s convins ca eu, cu masina mea, m-as tine greu dupa el! Ca le are!
Invidiosilor! whistling.gif


Eu is mai mult decat convins ca e f talentat la treaba asta...da' tu chiar vrei sa-i taie toate sperantele lu' Fane? E tanar si el...are dreptul sa viseze...nu-l lasati pe vulturul ala sa-l spulbere de pe acuma...ca dupa aia greu isi mai revine din soc biggrin.gif.

laugh.gif Dupa o seara cu meditatie la chimie si nervi multi...rad din nou ! smile.gif)))))
Dupa ce ma dau cu Legionaru` stiti ce o sa cante, nu? ... "Mi-e frica, mi-e frica de Corolla mica!" biggrin.gif
Si eu o bag p-aia: "Nu mi-e frica, nu mi-e frica de Bau-Bau! ":))
22nst
daca la _constantin_ mai ai sanse, lergionaru' te va spulbera... whistling.gif
Hoinar
Apoi vine Vio si-i face consiliere psihologica si training de specialitate celui care a pierdut..
Parca-l si vad pe master Vio cu o batista in mana stergand lacrimile celui lasat in urma biggrin.gif.
vio
nope smile.gif deloc...
Legionaru'
Eu zic sa bagati si niste pariuri! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Legionaru'
Bai, da' slabi sunteti!
Toata lumea doarme!
M A R I A N
Na ca eu mi-s treaz...
Mariustom
Și io', dar nu mult timp biggrin.gif
_Constantin_
QUOTE(23nst @ Feb 18 2008, 11:31 PM) *
daca la _constantin_ mai ai sanse, lergionaru' te va spulbera... whistling.gif


Pe mine m-a facut.


PS: he he bosorogii la culcare deja?
StefanVVTi
Deja e nervoasa... vmm vmmmm...
Am fost la cosmetica vreo 2 ore azi tongue.gif
Legionaru'
Cred ca stie ce o asteapta maine si s-a pregatit! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
OCTAN_95
de ce oare???
Legionaru'
Pentru ca barbatii merg cu spatele! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
DAN
Azi am vazut in oras un passat break pe spatele caruie scria..TDII....da cu 2 de I.Bineinteles ca prima data la Legionaru si sorin m-am gandit...biggrin.gif
vio
eu cred ca era un Passat sodomizat deja ... intzelegi .. avea iiii infipte wink.gif)
deathrow
Baieti (si fete), ati rezolvat careva zgomotul care vine de la fanta pe unde iese centura?

plspls... eu fac cu nervii la cel mai mic zgomot in masina...
S O R I N
CITAT(DAN @ Feb 19 2008, 10:45 PM) *
Azi am vazut in oras un passat break pe spatele caruie scria..TDII....da cu 2 de I.Bineinteles ca prima data la Legionaru si sorin m-am gandit...biggrin.gif



devil.gif devil.gif Astia s mici copii acum .....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.