Help - Search - Members - Calendar
Full Version: topic de dat cu capu' , bata , lantzu sau ce are fiecare
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
drabisan
Va rog sa ma luminati si pe mine ce model de masina e. Ca si eu am suficient bun gust sa-mi pun un astfel de brad de oglinda, dar trebuie sa-mi iau si o astfel de masina, ca da bine!
vio
ALOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO CINE SI DE CE A INCHIS COROLLA III ???? SA IL REDESCHIDA SI CU O LADA DE BERE LA BAIETZI ..
Mariustom
Unde vezi tu că-i închis ???

Chiar s-a postat azi de mai multe ori: http://www.masini.ro/forum/content-page/18...III-a/page/120/

Sau, ai tu un alt link, sau topic ? confused.gif
22nst
fuse inchis pana acum cateva zeci de minute biggrin.gif
Hoinar
QUOTE(23nst @ Jan 17 2008, 11:42 PM) *
fuse inchis pana acum cateva zeci de minute biggrin.gif


stiu si eu cam am vazut iconita aia care arata topicul inchis...da' n-am intrat...asa ca nu stiu daca o fost eroare sau intentie smile.gif.
Mariustom
CITAT(23nst @ Jan 17 2008, 11:42 PM) *
fuse inchis pana acum cateva zeci de minute biggrin.gif



CITAT(Hoinar @ Jan 17 2008, 11:52 PM) *
stiu si eu cam am vazut iconita aia care arata topicul inchis...da' n-am intrat...asa ca nu stiu daca o fost eroare sau intentie smile.gif.

Sunt străin de așa ceva. Cred că cineva a greșit pe la "butoane" biggrin.gif
vio
Costache de emotie sau invidie pe Corollisti ca nu putu' sa isi ia Auris sau Corolla biggrin.gif beer.gif beer.gif
_Constantin_
ba sa stii ca eu l-am inchis dar fara sa-mi dau seama. Ca se inchide daca dai pe iconita dinaintea lui. Eu asteptam sa vad ce ziceti voi si tot selectam pe acolo si cred ca atunci l-am inchis. Scuze. biggrin.gif Oricum ... tot eu l-am deschis. ninja.gif
vio
no problem smile.gif biggrin.gif stiu io ca o sa revii la Coyota peste ceva timp wink.gif
_Constantin_
Toyota este si va fi ceva foarte special pentru mine si nu voi renunta la ceea ce cred despre ea doar pentru ca imi iau alta masina.
Colonelu'
La un curs, profesoara le explica studentilor cum se va desfasura examenul ce trebuia dat a doua zi. Incheie precizand ca nu vor fi acceptate scuze din partea celor care nu se vor prezenta, numai cazuri extreme cum ar fi un accident grav sau moartea vreunei rude. Un tip glumet din spatele salii intreaba cu un aer cinic:
- Printre aceste motive putem include si oboseala extrema datorata activitatii sexuale?...
Toata sala izbucneste in ras, in timp ce profesoara astepta ca toti sa se calmeze. Dupa care ii raspunde glumetului:
- Acesta nu e un motiv de scuza. Odata ce e vorba de un test scris poti veni sa scrii cu mana cealalta... sau sa scrii in picioare daca nu te poti aseza...
DAN
Avand in vedere faptul ca acel minivs s-a inchis...voi da aici ceva explicatii.Constantine...nu vreau sa interpretezi gresit reactiile noastre.a mea cel putin.nu incercam sa iti bag pe gat toyota...ci pur si simplu incercam sa te conving sa iei o masina mai buna decat kia.ti-am si zis la un moment dat...nu vrei toyota..ia-ti honda...ai vazut ca in cazul lui sorin, ca si-a luat accord nu i-a zis nimeni nimic.eu cel putin am si discutat la tel cu el imediat dupa achizitie si l-am felicitat pentru alegere.nu am VVT-i tatuat pe creier cum cred unii...nu am scris TOYOTA pe spatele meu....nu o sa-mi botez copii Auris si Corolla..si nu AM ZIS NICIODATA CA TOYOTA E MA-SA in ale masinilor.CI pur si simplu e printre cele mai bune marci de pe piata.Stiu ca ai ales cee'd in primul rand din motive financiare.Nu cred ca stii dar aseara am purtat cu SORIN o discutie la telefon in ceea ce priveste urmatoarea ta masina.Si i-am spus si lui...cu cea mai mare placere ti-as fi oferit un discount ca sa te ajut oarecum sa iti iei toyota...dar diferenta de pret e prea mare..si orice efort cred ca ar fi in zadar.
In fine ...decizia este pana la urma a ta...si ti-o respectam fiecare...nu avem ce face daca e sa o luam asa...
Numai bine!!!!si sa te bucuri de noua achizitie!
P.S.: se pare ca usor, usor...se duce de rapa aria toyota...
XofinB
Lacrimile mai lipsesc smile.gif
T u d o r
N-am mai scris aici niciodata, e o arie a obisnuitilor Toyota, dar am cautat si eu unde a continuat discutia intrerupta brusc pe aria de miniversus.

In speranta ca amicul Constantin nu s-a suparat si pe mine, as spune ca alegerea fiecaruia are o motivatie care nu trebuie sa fie judecata de nimeni. Pe banii mei (lui), fiecare face ce vrea si cum vrea. Cred ca prieteniile nu se bazeaza pe afinitati de fiare, ci de pesoane.

Constantin a ales ce a considerat el ca e mai bine. Intamplator, dar doar intamplator, si eu as fi ales la fel, chiar daca as fi avut banii de Auris, pentru ca chiar nu-mi place interiorul masinii asteia. Si de asta nu as fi dat 2000 euro in plus. smile.gif

Iar ce a spus Dan mai sus e frumos. yes.gif
_Constantin_
Poate am exagerat putin dar azi a fost o zi infernala, am picat examenul, am fost jignit si discriminat pe motive rasiale ( da ati citit bine) si singura bucurie a fost ca am fost anuntat de tata care a consultat oferta Kia, ca la inceputul lunii februarie vom merge impreuna sa comandam masina ( Ceed). E prima mea masina, mi-o doresc de 6 ani si o primesc exact acum cand chiar mi-o doresc enorm de mult. Decizia a fost in primul rand cu inima si apoi cu buzunarul. Mie acesta masina chiar imi place, imi plac optionalele, sunt constient ca nu e la fel de buna ca o Toyota dar e o masina corecta pentru cineva care nu va depasi 10.000 km pe an.

Am fost putin confuz pentru ca la un moment dat eram atat de atacat pentru preferinta mea fata de aceasta masina incat chiar credeam ca e ceva mai mult decat o ingrijorare prieteneasca. Eu sunt pur si simplu uimit ... conteaza asa mult ce masina imi iau? NU. Oamenii, oricare din voi aveti, din punctul meu de vedere mult mai multe atribute decat cele evidentiate de o masina, oricare ar fi ea. Si ca sa vorbim si de bani ... masina va costa 14.000 ddp, deci sunt undeva la 4000 euro diferenta, deci imposibil pentru orice dealer sa imi faca reducere( si da, am vorbit cu SORIN aseara) si nici nu speram la asa ceva.

In sfarsit voi avea masina mea ... fie ea Kia sau Toyota sau Lexus ... eu raman acelasi, nu voi dobandi pasiuni secrete pentru coreence sau .. cine stie ...
Nu e nimeni de vina pentru supararea mea ... decat eu, am inteles gresit anumite chestii... atata tot

Cu toate astea acum trebuie sa ma informez de noua masina si o sa va mai creiersc ceva timp cu ea dar asta e ... si voi sunteti la fel asa ca ... OBISNUITI-VA, NU PLEC NICAIERI.
StefanVVTi
Bravo Costache, sa fie intr-un ceas bun si sa te bucuri de ea atat cat o sa o tii!!! Abia astept sa am si eu masina a mea, si numai a mea, si ma gandesc foarte serios ca e foarte posibil sa nu-mi permit o Toyota! Pana una alta, ma bucur si eu de Corolla, cum ai facut si tu de Avensis! thumbsup.gif

PS. Abia astept sa ne dam! drive.gif
_Constantin_
Avensis este un capitol sentimental din viata mea, m-a invatat mecanica, m-a adus aproape de voi, mi-a deschis ochii in privinta femeilor, etc ... a fost ca un prieten si va ramane la mine in curte cel putin pana la nou Ave, poate chiar mai mult.

BTW mi-a venit oglinda ... 1200 ron cu capac cu tot.
OvidiuH
C'eed-ul e o mașină cu un raport calitate/preț excelent, e frumușică, e dotată și are o ținută de drum bună. Și eu am stat ceva timp pe gânduri asupra ei.
S-o stăpânești sănătos, să te bucuri de ea și așteptăm cu interes topicul tău de la "Totul despre masina mea". thumbsup.gif
drabisan
QUOTE(_Constantin_ @ Jan 18 2008, 07:29 PM) *
2. m-a invatat mecanica,
1. m-a adus aproape de voi,
3. mi-a deschis ochii in privinta femeilor


Ghiciti voi ordinea lui Costache...
Eu m-am pronuntat!
vio
femeile erau sa il faca si TDI st pe costache smile.gif)
Legionaru'
Melcule, stai linistit!
Noi te iubim oricum! thumbsup.gif
Dan52141
BRAVO Constantin, sa te bucuri de masina ... si eu as fi facut la fel, nu cred ca ai gresit alegand cee'dul, eu cred ca este peste Auris / Corolla (noua).
Si poate peste vre-o trei ani iti iei noul Avensis, doar sa nu mai greseasca astia de la Toyota iarasi si sa scoata un model mai slab decat actualul ... sad.gif ca oricum preturile le vor majora cu siguranta teehee.gif
Colonelu'
Costache, daca vrei te pot pune in legatura cu dealerul KIA din Vaslui (nu-i spun numele, ca poate nu am voie pe forum), cu care ma cunosc destul de bine. Acum cateva sapamani cand m-am oprit pe la el imi spunea ca are masini pe stoc si ma serveste imediat.

.. si poate ne povestesti si noua care e legatura intre tine si rasism ce a vazut-o acel prof., ca pe mine unul nu ma duce mintea rolleyes.gif
T u d o r
Si eu as vrea sa stiu, sincer. biggrin.gif Da' n-am avut eu "tupeul" sa intreb primul. Ca esti cam blond, amice... whistling.gif
vlademir
QUOTE( T u d o r @ Jan 22 2008, 05:30 PM) *
Si eu as vrea sa stiu, sincer. biggrin.gif Da' n-am avut eu "tupeul" sa intreb primul. Ca esti cam blond, amice... whistling.gif

Poate tocmai de aia. I/or fi spus bancuri cu blonzi. smile.gif
Watcher
Eu stiu (de fapt banuiesc 99.5% ) dar nu pot sa zic eu smile.gif
Mariustom
Și eu bănuiesc whistling.gif Ceva legat de o semnătură de-a lui recentă rolleyes.gif thumbsup.gif
drabisan
QUOTE(Colonelu' @ Jan 22 2008, 04:42 PM) *
.. si poate ne povestesti si noua care e legatura intre tine si rasism ce a vazut-o acel prof., ca pe mine unul nu ma duce mintea rolleyes.gif


Pentru ca sintem cum sintem in tara asta. Inainte sa fim oameni sintem romani, tigani, aromani, arabi, turci, sirbi etc.
Am prieteni din toate rasele inclusiv negrii, care traiesc aici si fiecare (exceptie romanii, evident) a avut cite o problema care e rasista in fond - tiganii ca ar fura, aromanii, arabii, turcii se descurca pentru ca ar plati si tot asa.
Asta e...sint sigur ca Domnul Moderator a trecut peste experienta cu profesorul care nu poate fi decit un prost, din moment ce a "insinuat" ceva legat de originile lui Costache.

LE: Costache Domnu Moderator, era sa aveti o scama pe costum! Nu puteam sa spun "ca Costache"...
_Constantin_
N-am vazut ma ... pai de ce draq nu ati intrebat daca erati curiosi. Tatal meu este palestinian, arab intr-un cuvant. A venit in Romania in 1975 si a facut medicina, este ginecolog si profeseaza. Peste tot exista oameni prosti, problema e cand acestia nu pot sa treaca de problemele lor personale la servici. Nu e prima data dar speram ca in 2008 asemenea lucruri sa nu se mai intample. ninja.gif


PS; ca sa raspund si la urmatoarea intrebare ... suntem crestini. whistling.gif
vio
stiam raspunsul . m am prins de prima data de originile , originalului Constantin , dar am tacut malc si asta fara sa mi zica . asa ca am asteptat azi sa zica Costache Unicu biggrin.gif beer.gif si io am avut prb cu un prof jidan la scoala si nu am putut sa nu ii intorc rautatea biggrin.gif ...
Colonelu'
Daca omul vrea sa fie OM, nu conteaza ce origine are. La fel, daca vrea sa fie rau, poate sa aiba orice origine.
Sper ca aici sa fie cat mai multi OAMENI.
T u d o r
Am si eu in familie un irakian, omul nu sta in Romania, e casatorit de vreo 40 si ceva de ani cu verisoara primara a maica-mii. Intamplator (sau nu, ca multi arabi au facut facultatea asta in Ro in perioada aia), e tot medic, si, deloc intamplator, e un tip extraordinar. Cu adevarat extraordinar, il vad rar dar il stimez foarte mult.
La naiba... ce neam de kko mai suntem si noi.... pinch.gif
drabisan
QUOTE(vio @ Jan 22 2008, 07:07 PM) *
Costache Unicu biggrin.gif beer.gif
si io am avut prb cu un prof jidan la scoala si nu am putut sa nu ii intorc rautatea biggrin.gif ...



Ce nume ii dai lu Costache...
Cumva un "domn" jegos la Orgazme de Masini din Politehnica?
vio
ala ala ... parca Blumefeld sau ceva de genu asta il chema ... nush exact cum se scrie , dar asa stiu ca ii zicea
OCTAN_95
QUOTE(vio @ Jan 22 2008, 09:16 PM) *
ala ala ... parca Blumefeld sau ceva de genu asta il chema ... nush exact cum se scrie , dar asa stiu ca ii zicea


Cursurile astuia mi-au cam scos si mie par alb.
adrian_flavius
QUOTE(_Constantin_ @ Jan 22 2008, 06:57 PM) *
N-am vazut ma ... pai de ce draq nu ati intrebat daca erati curiosi. Tatal meu este palestinian, arab intr-un cuvant. A venit in Romania in 1975 si a facut medicina, este ginecolog si profeseaza. Peste tot exista oameni prosti, problema e cand acestia nu pot sa treaca de problemele lor personale la servici. Nu e prima data dar speram ca in 2008 asemenea lucruri sa nu se mai intample. ninja.gif


PS; ca sa raspund si la urmatoarea intrebare ... suntem crestini. whistling.gif


Domnu' moderator, sa stii ca acel asa-zis profesor nu e bun nici sa-ti lege sireturile...eu am ceva cu astia care pun rasa inainte de alte calitati...si eu m-am lovit de tot felul de natii, si cel mai rau am fost tras in piept tot de ai nostri, nu de altii... calitatea omului nu sta in culoarea pielii sau a altor caracteristici rasiale...deloc...fiecare natie are oamenii ei de valoare, dupa cum are si partea ei de pramatii... tu sa fii sanatos, si sa treci peste tot si toate...ca noi te placem oricum...si inca ceva: sa fii mandru ca esti (in parte) arab, pentru ca ei au fost, sunt si vor fi un popor mare...istoria sta marturie...si este singura instanta care consfinteste maretia unui neam...de la Iorga citire... smile.gifsmile.gif

Cat priveste raspunsul la urmatoarea intrebare...sunt si chestii misto la islam...mai ales cat priveste partea barbateasca... poti sa combini religiile, fara sa-ti reproseze nimeni nimic... smile.gifsmile.gif...

Si hai sa-ti mai dau o veste buna, din genetica...exista un fenomen care se numeste heterozis, si care se manifesta la prima generatie de metisi, la orice organism viu...efectul: prima generatie preia, intotdeauna, cele mai bune gene de la ambii parinti...si se si manifesta...iar genele recesive sunt "ingropate"...asa ca ai toate sansele sa fii un geniu...smile.gifsmile.gif
vlademir
Deci sansele mele de a fi geniu scad vertiginos... confused.gif
Pt.Guerilla: Chiar imi pare rau ca ai ales solutia respectiva, mai ales, cum ai recunoscut, nu s-a schimbat nimic.
T u d o r
Buey, ar mai si sansa ca Costache sa fi imprumutat de la parintele de sex masculin "calitatile" recunoscute ale neamului... tongue.gif In acest caz, ai fi putut sa-i arati profului nesimtit exact acele calitati... wink.gif
vio
Tudor poate ai vrut sa scrii . ... de la parintele.... biggrin.gif nu ca la imprumutat parintele smile.gif)
vio
alt sub .... celor care le place biggrin.gif http://www.youtube.com/watch?v=jiedBX_pcvA...feature=related
T u d o r
Pai daca era mai impunator, putea sa-l si imprumute, macar sa-i arate ca lumea. biggrin.gif

In termeni automobilistici... vorbim despre piesa aflata intre scaunul soferului si volan... in linie dreapta. Adica un rinichi, desigur. tongue.gif
StefanVVTi
QUOTE(vio @ Jan 23 2008, 03:57 PM) *
Ahaa...acum inteleg eu de ce ai tu PAR! smile.gif)
adrian_flavius
QUOTE(vlademir @ Jan 23 2008, 01:48 PM) *
Deci sansele mele de a fi geniu scad vertiginos... confused.gif
Pt.Guerilla: Chiar imi pare rau ca ai ales solutia respectiva, mai ales, cum ai recunoscut, nu s-a schimbat nimic.


necunoscute sunt caile Domnului...sau ale lui Allah...Shiva, Buddha si ce alti zei mai vreti voi... smile.gif...geniile nu se stie cum apar...asa ca nu ma pronunt, pana nu ne cunoastem face-to-face...si nici nu este asa mare fericire sa fii un geniu, ca nimeni nu te recunoaste ca atare din timpul vietii...sad.gif confused.gif...parerea mea...hic!...coana joitico...smile.gif
_Constantin_
Vlademir ... nici o sansa in timpul vietii ... mai ales aici la noi ... si ca sa ramanem in registrul poetic

Desprețuiesc onori, avere;
De slavă m-am hrănit destul!
Alt orizont privirea-mi cere:
De-așa nimicuri sunt sătul!

Să nu-mi azvârle-atotputinții
Nici o favoare... Nu! n-o vreu!
Am o comoară-n fundul minții;
De-ajuns îmi sunt acuma eu!

Trec astăzi ignorat prin lume,
Dar, trainic, las în viitor
Un semn, o glorie, unnume
Acestui imbecil popor!

Să lingușesc telurici patemi?
Reptilă eu?... Prea mândru sunt!…

Apollo calea demnă-arate-mi
Pe-acest tâmpit, senil pământ.

Mulțime brută și ingrată!
Cu-a mea cântare nu putui
În viață-mi să te mișc o dată...
Și-odat'... o să-mi ridici statui.

“A! ești nebun!” mi-au zis mișeii.
“Da, sunt nebun!” răspuns-am eu…
Ca voi strigau și fariseii
Crucificând un Dumnezeu!

Tenebre fără fund mă-nghită,
De-oi face din divina harfă
O palidă prostituată
Și din cântarea mea o marfă!

Pe coardele acestei lire,
Voi întona un cânt sublim:
Poet sunt! nu voi umilire...
Poeții... nu ne umilim!


Ni-se potriveste in egala masura tuturor. Indiferent de rasa suntem cu totii oamenii. Asta conteaza. thumbsup.gif Multumesc pentru sprijin.
S O R I N
CITAT(_Constantin_ @ Jan 23 2008, 05:27 PM) *
Indiferent de rasa suntem cu totii oamenii. Asta conteaza. thumbsup.gif Multumesc pentru sprijin.



Ti am spus..... ( stii tu la ce ma refer ) thumbsup.gif
StefanVVTi
Costache, vezi ca pe 21 feb vin acasa...poate imi arati unde sta "inculpatul" ! smile.gif))
Colonelu'
QUOTE(StefanVVTi @ Jan 23 2008, 06:28 PM) *
Costache, vezi ca pe 21 feb vin acasa...poate imi arati unde sta "inculpatul" ! smile.gif))

... si a doua zi, toate stirile vor incepe cu: "Un comando Toyota i-a spart fata "strutului" care l-a jignit pe Costache!" teehee.gif
drabisan
QUOTE(Ovidiudinutm @ Jan 23 2008, 12:45 PM) *
QUOTE(vio @ Jan 22 2008, 09:16 PM) *
ala ala ... parca Blumefeld sau ceva de genu asta il chema ... nush exact cum se scrie , dar asa stiu ca ii zicea


Cursurile astuia mi-au cam scos si mie par alb.



Ce tare! Ca sa-ti dai seama cit a fost ala in stare sa stagneze in niste ani, nu putini, citi sint intre tine si mine sau Vio...
StefanVVTi
QUOTE(Colonelu' @ Jan 23 2008, 09:18 PM) *
QUOTE(StefanVVTi @ Jan 23 2008, 06:28 PM) *
Costache, vezi ca pe 21 feb vin acasa...poate imi arati unde sta "inculpatul" ! smile.gif))

... si a doua zi, toate stirile vor incepe cu: "Un comando Toyota i-a spart fata "strutului" care l-a jignit pe Costache!" teehee.gif

Eu ma gandeam decat la geamuri...dar daca vrei fata...ne descurcam! rolleyes.gif thumbsup.gif
OCTAN_95
Spuneti si voi daca asta nu seamana cu un sutien???

pentru mai multe:
http://www.sotto.ro/articol/Modele-noi/183...rcar/233_2.html
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.