Help - Search - Members - Calendar
Full Version: topic de dat cu capu' , bata , lantzu sau ce are fiecare
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
vio
ori e gresit pretzu , ori e fost trosnita rau si reparata la negru
DRAGOS
"la pret se adauga si preluarea de leasing"

deci e preluare de leasing cool.gif
lucian14
Ca sa nu mai vorbim de culoarea auriu metalizat ...care este gri metal toata ziua...omu era "high" cand a postat anuntul smile.gif
drabisan
QUOTE(vio @ Nov 10 2007, 12:53 AM) *
QUOTE(Ovidiudinutm @ Nov 9 2007, 06:23 PM) *
Oameni buni, SCORPIONS la Sibiu, ma zgarii pe ochi ca nu sunt acolo wub.gif



i am vazut acum 13 ani sau 14 cand au fost pe Dinamo biggrin.gif ce bataie si alergaturi cu saracii jandarmi a iesit wink.gif) oricum a meritat sa intru cu 20 de lei parca , shpaga la un nene wink.gif)


14 ani Vio, in septembrie '93, pe Dinamo. Misto concertul, tocmai picasem la facultatea la care voiam...Dar nu m-a deranjat asta asa de mult incit sa nu ma simt bine la concert!

Ce se contrazic Hoinarii pe forum (astia 2 au acces la pc mai usor decit unu la altul smile.gif ). Pai daca voi ziceti ca sint batrini Scorpions, apoi ce mai ziceti de stadionul Lia Manoliu mort de sete, la 40 si de grade, pentru "I can't get no satisfaction"??? Rolling sint de-o virsta cu Beatles!
drabisan
QUOTE(_Constantin_ @ Nov 11 2007, 05:16 AM) *
Ca sa nu poluez alte topicuri ... Bine am revenit in epoca de piatra. Dupa 4 zile intr-o tara cu adevarat europeana dar in care totusi spiritul fierbinte e prezent ... sunt socat sa ma intorc in tara. Nu mi-a fost dor de claxoane si injuraturi si oameni nepoliticosi si nici de bld Pantelimon ... bombardat ... ce sa mai ... Welcome home. dry.gif

Si ca sa intelegeti cat de aproape am fost de cultura irlandeza .. poza de mai jos cred ca e revelatoare ...



Bine ca nu ai avut acces la armament si munitie...Cu ce fata ai in poza aia, intoarcerea in Ro ar fi adus si o post nou de gen "Mare moderator acrit de viata...ii spune adio". Si noi am fi strins bani...
Lasa Costache, ne ai pe noi aici, in Irlanda cine ar fi apreciat oltenismele tale savuroase? Sau perinita?

La nivel para-psi nu am simtit ca ai bagat un dublu urmat de bere, pentru mine...
_Constantin_
Stii de ce nu ai simtit ... ca eram asa "anesteziat" incat nici eu nu mai simteam. Fii sigur ca fiecare shot de jameson si fiecare pint de Guinness a ajuns un pic si catre tine, cel putin din partea mea ... dar stii cum e POSTA ROMANA ... s-ar putea s-o primesti ... sapt viitoare.
StefanVVTi
Moderatorule, pregateste masina ca sambata vin...sa ne dam! ninja.gif
Legionaru'
Bine ati revenit domnule moderator! thumbsup.gif
vio
caut 2 capace de Toyota Avensis modelul fara facelift cum era la versiuea TERRA sau SOl la 1,6 smile.gif
Legionaru'
Le are Sorin de la Costache!
Daca nu le-a pus pe masina!
AMP
Salutare

Ovidiu...pai la tine se nimereste vorba aia cu "toate belelele in kuru' babei mele"...si mai mult mi-ai cam bagat un ghimpisor la iminioara,ca in 15 facem plata la CASCO si RCA...ca sa nu expiram si asiguratorul RCA o sa fie Astra...
M-am intalnit la Mall cu Ionut...daca ti-l mai amintesti...intreba de intalneala din 15...tu mergi?Io nu cred ca mai ajung...din cauza de problema mai sus expusa si din cauza ca mai pun un fir de par alb la cei deja existenti.... rolleyes.gif
Sa auzim numai de bine si o saptamana excelenta tuturor!
P A U L
CITAT(Ovidiudinutm @ Nov 10 2007, 09:45 PM) *
CITAT(Legionaru' @ Nov 10 2007, 07:36 PM) *
Pai si nu faci Ovidiu viceversa cu cele vechi?
Manca-i-ar cainii de asiguratori!


Nu le mai am pe cele vechi

daca e cineva din apropiere cu mare placere le dau Dunlop 205/55/16 (nu cred ca am 2000km facuti cu ele)
si mai am si o rezerva janta de aliaj, identica cu celelalte 4 roti, cu tot cu guma pe ea.
rezerva originala era de tabla, o mai am inca.
de tinut nu le pot tine pt ca la cea noua sunt de 17, nu de 16 ca la cea veche.
Paul de mult tot asteapta sa o ia, nu stiu cum va fi.


Pai tine-o acolo Ovidiu. Facem la un fel. Am zis ca o iau o iau. Singurul impediment: distanta. In rest OK.
P A U L
CITAT(Legionaru' @ Nov 10 2007, 10:08 PM) *
Eu o vreau pe aia de tabla.
Vorbim pe mess.


Acum te bagi peste mine???????????????
vio
bere si popcorn avem baietzii smile.gif)) o sa vedem pe aici sange pt roata de tabla ?biggrin.gif
P A U L
CITAT(_Constantin_ @ Nov 11 2007, 05:16 AM) *
Ca sa nu poluez alte topicuri ... Bine am revenit in epoca de piatra. Dupa 4 zile intr-o tara cu adevarat europeana dar in care totusi spiritul fierbinte e prezent ... sunt socat sa ma intorc in tara. Nu mi-a fost dor de claxoane si injuraturi si oameni nepoliticosi si nici de bld Pantelimon ... bombardat ... ce sa mai ... Welcome home. dry.gif

Si ca sa intelegeti cat de aproape am fost de cultura irlandeza .. poza de mai jos cred ca e revelatoare ...


Cam abatut Doctore. Se pare ca totusi erai in mare suferinta dupa injuraturile si clacsoanele din Romanica. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
OCTAN_95
QUOTE(P A U L @ Nov 12 2007, 05:03 PM) *
QUOTE(Legionaru' @ Nov 10 2007, 10:08 PM) *
Eu o vreau pe aia de tabla.
Vorbim pe mess.


Acum te bagi peste mine???????????????


Paul, este adevarat ca am vorbit despre janta, lucrurile stau cam asa:
daca voi fi nevoit sa cedez masina voi fi obligat sa o fac cu tot cu roata de rezerva, o voi da pe cea de tabal, fara suparare, va ramane totusi in discutie eventualitatea rezervei de aliaj.
Va rog sa ma intelegeti, cedarea masinii nu o fac cu placere, daca va fi asa.

Inca nu este nimic clar, meciul se joaca si mai este inca destul.
Legionaru'
Cred ca o sa fie si prelungiri si penalty-uri!
P A U L
CITAT(Ovidiudinutm @ Nov 12 2007, 09:05 PM) *
CITAT(P A U L @ Nov 12 2007, 05:03 PM) *
CITAT(Legionaru' @ Nov 10 2007, 10:08 PM) *
Eu o vreau pe aia de tabla.
Vorbim pe mess.


Acum te bagi peste mine???????????????


Paul, este adevarat ca am vorbit despre janta, lucrurile stau cam asa:
daca voi fi nevoit sa cedez masina voi fi obligat sa o fac cu tot cu roata de rezerva, o voi da pe cea de tabal, fara suparare, va ramane totusi in discutie eventualitatea rezervei de aliaj.
Va rog sa ma intelegeti, cedarea masinii nu o fac cu placere, daca va fi asa.

Inca nu este nimic clar, meciul se joaca si mai este inca destul.


Ovidiu, pentru mine iese din discutie janta de aliaj. Eu sunt interesat sa fac un set de roti de iarna de tabla. Cele de aliaj le am, sunt bune si nu ma intereseaza sa la schimb sauu sa am mai multe.
Din anumite considerente doresc de tabla pt iarna macar pe fata unde mai pot avea nevoie si de lanturi.
In plus cele de aliaj se distrug pe zapada de la sarurile sau clorurile folosite de astia pt dezghet. Asa ca, in cazul in care vei preda masina cu tabla iese din discutie celelalte variante.

Apropo Doctore, tu la 1.6 ai avut jenti de tabla. Parca ti-ai luat jenti de aliaj. Sau ma insel. Daca da atunci ce ai facut cu cele vechi de tabla?
OCTAN_95
QUOTE(P A U L @ Nov 13 2007, 03:09 PM) *
QUOTE(Ovidiudinutm @ Nov 12 2007, 09:05 PM) *
QUOTE(P A U L @ Nov 12 2007, 05:03 PM) *
QUOTE(Legionaru' @ Nov 10 2007, 10:08 PM) *
Eu o vreau pe aia de tabla.
Vorbim pe mess.


Acum te bagi peste mine???????????????


Paul, este adevarat ca am vorbit despre janta, lucrurile stau cam asa:
daca voi fi nevoit sa cedez masina voi fi obligat sa o fac cu tot cu roata de rezerva, o voi da pe cea de tabal, fara suparare, va ramane totusi in discutie eventualitatea rezervei de aliaj.
Va rog sa ma intelegeti, cedarea masinii nu o fac cu placere, daca va fi asa.

Inca nu este nimic clar, meciul se joaca si mai este inca destul.




Apropo Doctore, tu la 1.6 ai avut jenti de tabla. Parca ti-ai luat jenti de aliaj. Sau ma insel. Daca da atunci ce ai facut cu cele vechi de tabla?



Cred ca era elocvent din imaginea atasata
Legionaru'
Are tot de tabla dar si-a luat niste capace "minune" si le-a transformat in aliaj!
Hoinar
QUOTE(Legionaru' @ Nov 14 2007, 12:56 AM) *
Are tot de tabla dar si-a luat niste capace "minune" si le-a transformat in aliaj!

si-a pus capace de Honda? biggrin.gif
whistling.gif
Legionaru'
Nu, de Hyundai!
vio
Trafic infernal in dimineatza asta in Iasi ...ora 8 45 ploua nu mergea un semafor ...distantza de mers cam 5 km ( pt cunoscatori din Bucium in Sf Lazar....echivalent cam din militari - pta unirii ) ~ 8-10 minute de mers cu mashina .... ce mirfic , ce lejeareanu ..... asa trafic si in buc mi as dorii smile.gif..
guerilla
ti-ai schimbat franele, sau de asta ai facut 8 minute? laugh.gif
vio
daca nu citesti ... ce fel de admin de radacina esti ?smile.gif) am dus mashina la 7 in service si acu plec sa o iau smile.gif
vio
hai sa ii pomenim totzi lui Guerrilla cuvintele astea de ni le-a interzis sa le folosim sa vedem ne da ban la totzi ??=smile.gif) inchide aria Toyota 2 saptamani ?smile.gif)
guerilla
QUOTE(vio @ Nov 15 2007, 11:53 AM) *
am dus mashina la 7 in service si acu plec sa o iau smile.gif


tu vrei sa o mai ridici?!? ca poate dam un telefon tongue.gif
Tiberiu61940
QUOTE(vio @ Nov 15 2007, 09:29 AM) *
Trafic infernal in dimineatza asta in Iasi ...ora 8 45 ploua nu mergea un semafor ...distantza de mers cam 5 km ( pt cunoscatori din Bucium in Sf Lazar....echivalent cam din militari - pta unirii ) ~ 8-10 minute de mers cu mashina .... ce mirfic , ce lejeareanu ..... asa trafic si in buc mi as dorii smile.gif..

Azi a fost intr-adevar mai liber ca de obicei.
Lunea e cel mai naspa, nu stiu de ce.
Hoinaritza
QUOTE(Tiberiu61940 @ Nov 15 2007, 04:49 AM) *
QUOTE(vio @ Nov 15 2007, 09:29 AM) *
Trafic infernal in dimineatza asta in Iasi ...ora 8 45 ploua nu mergea un semafor ...distantza de mers cam 5 km ( pt cunoscatori din Bucium in Sf Lazar....echivalent cam din militari - pta unirii ) ~ 8-10 minute de mers cu mashina .... ce mirfic , ce lejeareanu ..... asa trafic si in buc mi as dorii smile.gif..

Azi a fost intr-adevar mai liber ca de obicei.
Lunea e cel mai naspa, nu stiu de ce.


Erau toti in Dacia la bariera si in Fundatie. Am prins semaforul de 5 ori sad.gif Nu mai zic ca am ajuns la 11 la serviciu in loc de 10.40 cum planuisem.

Drabisan, hoinarii se vad seara acasa si dimineatza la trezire, si majoritatea deciziilor importante se iau discutand pe net. Suntem cel putin 9 ore in fata calculatoarelor, asa ca nu avem ce face... riscul meseriei biggrin.gif
vio
bataie virtuala:))))
Hoinaritza
QUOTE(vio @ Nov 15 2007, 06:18 AM) *
bataie virtuala:))))


N-are treaba smile.gif Suntem pasnici tongue.gif
drabisan
QUOTE(Hoinaritza @ Nov 15 2007, 01:37 PM) *
Drabisan, hoinarii se vad seara acasa si dimineatza la trezire, si majoritatea deciziilor importante se iau discutand pe net. Suntem cel putin 9 ore in fata calculatoarelor, asa ca nu avem ce face... riscul meseriei biggrin.gif


Din pacate fenomenul asta e generalizat deja. Si noi sintem la fel. Avem e-relatii wink.gif
Hoinaritza
QUOTE(drabisan @ Nov 15 2007, 06:38 AM) *
QUOTE(Hoinaritza @ Nov 15 2007, 01:37 PM) *
Drabisan, hoinarii se vad seara acasa si dimineatza la trezire, si majoritatea deciziilor importante se iau discutand pe net. Suntem cel putin 9 ore in fata calculatoarelor, asa ca nu avem ce face... riscul meseriei biggrin.gif


Din pacate fenomenul asta e generalizat deja. Si noi sintem la fel. Avem e-relatii wink.gif


Ma gandeam eu ca trebuie sa ne inteleaga careva smile.gif Si partea proasta e, ca sunt din ce in ce mai multe e-cupluri smile.gif
vio
un internaut smile.gif) sau E-Man smile.gif)
guerilla
QUOTE(drabisan @ Nov 15 2007, 02:38 PM) *
QUOTE(Hoinaritza @ Nov 15 2007, 01:37 PM) *
Drabisan, hoinarii se vad seara acasa si dimineatza la trezire, si majoritatea deciziilor importante se iau discutand pe net.


Din pacate fenomenul asta e generalizat deja. Si noi sintem la fel. Avem e-relatii wink.gif

urmatorul pas: e-kids laugh.gif

Hoinaritza
QUOTE(guerilla @ Nov 15 2007, 08:21 AM) *
QUOTE(drabisan @ Nov 15 2007, 02:38 PM) *
QUOTE(Hoinaritza @ Nov 15 2007, 01:37 PM) *
Drabisan, hoinarii se vad seara acasa si dimineatza la trezire, si majoritatea deciziilor importante se iau discutand pe net.


Din pacate fenomenul asta e generalizat deja. Si noi sintem la fel. Avem e-relatii wink.gif

urmatorul pas: e-kids laugh.gif


Nu rade... ca nu suntem departe biggrin.gif
DAN
mie mi-e somn.... offtopic.gif
pretorian
QUOTE(DAN @ Nov 15 2007, 08:25 PM) *
mie mi-e somn.... offtopic.gif


asaaa.........v-ati trezit? teehee.gif sa inceapa contrele din nou.... whistling.gif
guerilla
QUOTE(DAN @ Nov 15 2007, 07:55 PM) *
mie mi-e somn.... offtopic.gif

de ce ti-e somn mai? ca doar tu nu lucrezi la e-kids laugh.gif laugh.gif
sau ai ceva sa ne spui, sa ne inviti la vreo nunta ceva? biggrin.gif
DAN
QUOTE(guerilla @ Nov 16 2007, 09:27 AM) *
QUOTE(DAN @ Nov 15 2007, 07:55 PM) *
mie mi-e somn.... offtopic.gif

de ce ti-e somn mai? ca doar tu nu lucrezi la e-kids laugh.gif laugh.gif
sau ai ceva sa ne spui, sa ne inviti la vreo nunta ceva? biggrin.gif

Nu..pur si simplu eram frant ca nu ma odihnisem calumea de cateva zile bune si am avut si ieri o zi.... ninja.gif
guerilla
pai daca nu ai fost cu vio prin cluburi biggrin.gif sa vezi ce te surmontai laugh.gif
Hoinaritza
Dane, nu stii ce ai pierdut... rolleyes.gif
vio
bataie cu sabii laser intre hoinari biggrin.gif si niste unii care dansau ciudat blink.gif
guerilla
QUOTE(vio @ Nov 16 2007, 01:44 PM) *
si niste unii care dansau ciudat blink.gif

costache, tu de cand esti in Iasi? biggrin.gif
_Constantin_
whistling.gif Am facut teleconferinta. ninja.gif
Hoinaritza
tre` sa mentionezi si fetitele... cu potential biggrin.gif O blondina pe placul lui Constantin tongue.gif
Hoinar
Am un cap maaaaaaaaareeeeeeeeee....
Is la a doua cana de cafea...and counting.. smile.gif
vio
pleca Costache cu cumparturi en gros de acolo ... cred ca isi decora bradu de craciun numai cu gagici de gagici... of Costache pe aici e de tine biggrin.gif . ti ai gasii si tu una , doua .. hai vreo 7-8 moldovence in ciuda pu...blicului
guerilla
macar costache stia ce sa le faca... nu doar sa se uite.. asa ca altii biggrin.gif nu zic cine, persoane importante laugh.gif laugh.gif
Hoinaritza
QUOTE(vio @ Nov 16 2007, 06:18 AM) *
pleca Costache cu cumparturi en gros de acolo ... cred ca isi decora bradu de craciun numai cu gagici de gagici... of Costache pe aici e de tine biggrin.gif . ti ai gasii si tu una , doua .. hai vreo 7-8 moldovence in ciuda pu...blicului


Eu ma gandesc serios la a treia cafea dry.gif
Dar aia blonda... bai ce blonda... thumbsup.gif Nu berea mai! Blonda tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.