Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Funny pictures
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Distractii
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44
James Kilowatt
Da' restul de bolovani care au aprobat planul? Ca pentru orice trebuie 15 semnaturi si stampile.... aia care au aprobat ar trebui sa isi asume niste raspunderi...
hdi
QUOTE (Alex-F1 @ May 23 2009, 05:33 PM) *
Hai mah, ce dreaq.....romanu e inventiv.....se face podul cu o bolta peste linii si gata.....ceva indicatoare pt. limitare de viteza pt. masini, ca sa nu-si ia zborul ca in filmele cu urmariri prin San Francisco si gata! biggrin.gif Oricum rusine maxima proiectantilor.....astia sunt cei care au terminat facultatea cu spagi/copiat la examene etc.....tot mai numerosi, din pacate...... no.gif wallbash.gif


Hmmm, ba pardon! (eu sunt proiectant, stii... rolleyes.gif )
Proiectantul a urmarit o tema de proiectare, specificatiile tehnice de proiect etc.
Ar putea f. bine ca CFR-ul sa nu specificat distantele min. de siguranta. In general proiectantul nici nu prea calca pe teren ci lucreaza in baza unor studii geo, ridicari topo, relevee, specificatii etc.
Apoi, dincolo de verificatorii din cadrul firmei si cel atestat MLPAT (care incaseaza mii de Eu la fiecare stampila), se fac niste comisii de avizare asistate de toate partile interesate (deci si CFR) si unde se prezinta solutia, stadiul lucrarii etc.
Faptul ca nimeni nu si-a dat seama pana au ajuns sa dea in fire ma face sa cred ca CFR-ul nu si-a exprimat clar propriile exigente.
I-am luat si eu apararea proiectantului.... confused.gif
andrei5130
am trecut prin zona ieri si la o privire din fuga firul de alimentare este foarte putin sub nivelul grinzilor longitudinale (posibil sa nu fi vazut bine), e posibil sa fi stagnat lucrarile din lipsa de bani?


chiar sa treaca toate chestiile aste ne observate ?
cati au trecut pe acolo sa vada despre ce e vorba ?
22nst
Am surprins-o azi biggrin.gif
Pasul 2, m-am mutat din spatele ei 36182451.gif
Click to view attachment
Click to view attachment

Si inca o ciudatenie pe strazile din Buc
Click to view attachment
Diesel
Nu e nici o ciudatenie. E un Caterham rolleyes.gif gugle it teehee.gif
guerilla
vreau si eu o ciudatenie din aia rolleyes.gif
Mariustom
CITAT(air_wolf @ May 20 2009, 02:51 PM) *

CITAT(marius68582 @ May 20 2009, 02:54 PM) *

Continuarea ... aici
wacko.gif stupid.gif wallbash.gif
Alex-F1
QUOTE (22nst @ May 25 2009, 05:53 PM) *
Am surprins-o azi biggrin.gif Pasul 2, m-am mutat din spatele ei 36182451.gif


Prin Timisoara am vazut in decursul anilor cel putin 6-7 masini cu mesajul asta, inclusiv 2-3 de scoala!!!!! biggrin.gif O alta varianta am mai vazut: "In frane si-n femei sa n-ai incredere niciodata"...... whistling.gif
marius68582
[/
hdi
QUOTE (Alex-F1 @ May 27 2009, 01:38 PM) *
O alta varianta am mai vazut: "In frane si-n femei sa n-ai incredere niciodata"...... whistling.gif


thumbsup.gif
22nst
Milke biggrin.gif
hdi
Gugle
22nst
mai mergem pe plaja?
AZAZEL
funny
admin
Safe winter with Dacia Logan:))

Click to view attachment
Mariustom
offtopic.gif Roțile sunt pe măsura ... mașinii ? whistling.gif

Parcă aud cum se apropie un warn/ban biggrin.gif
NGZ
O caciulita de vara
22nst
Cum sa distrugi un aparat foto biggrin.gif
Alex-F1
Pun pariu ca n-ati mai stat nicicare din voi la asa un semafor!!!!! biggrin.gif (locatia: Gibraltar)....doar totul e stramt acolo, nu? teehee.gif
DRAGOS
Click to view attachment

HEMI teehee.gif
22nst
laugh.gif
cod
Faza asta o patesc si eu din cand in cand. Vreau sa reglez apertura intr-o camera intunecata si imi iese shutter speed-ul foarte jos. si nu-mi dau seama decat dupa ce il duc la ochi...
StefanVVTi
Butter-face!
StefanVVTi
Tastatura forumist masini.ro 36182451.gif
marius68582
Tocilar.

StefanVVTi
36182451.gif 36182451.gif
klm
Click to view attachment
StefanVVTi
SuperModeratorii 36182451.gif
NGZ
***
klm
Ce cauta lumea si ce gaseste:

Click to view attachment
HalbaSus
Dovada clara ca "HONDA SUCKS":
StefanVVTi
Pana acum ziceam ca au motoare de barci 36182451.gif biggrin.gif biggrin.gif
T u d o r
D-aia-mi place mie asa de mult cand sunt in ea. rolleyes.gif
Legionaru'
http://img190.imageshack.us/i/bmw6tevi.jpg/
StefanVVTi
ANDY...adica, te rog frumos!!
Alex-F1
Duelul gigantilor!!!! ninja.gif
Rebel
OK, BMW si AUDI sunt doi giganti dar Subaru? laugh.gif laugh.gif
Este exact cum ne apucam sa punem reclame cu BMW si Mercedes si trantim si doua reclame de la Renault si Fiat.

Eu inteleg ca vor sa declare ca au luat titlul "International Engine of the Year 2006" insa din pacate trebuie sa ii dezamagesc pe fanii Harbaru, intrucat premiul a fost acordat in unanimitate lui BMW!

Sa incercam asadar sa ne rezumam la adevar si nu la o utopie modificata si nascuta din prea mult fanatism....

depun mai jos linkul necesar nestiutorilor:

http://www.ukipme.com/engineoftheyear/previous04.html
FAR EASTERN
Buey, asta-i blasfemie!!!!!!!!!!! verymad.gif
Acu serios, ma-ntreb, care-s amatorii? Masini.ro sau proprietarii bannerului??? banned.gif
klm
Or fi copiat designul; fugi repede si uite-te cu ce incepe seria de sasiu la Hyundaiul tau: S sau K 36182451.gif.
FAR EASTERN
@hotnews.ro
Diesel
@FE: scrie clar "Anunturi Google" si eu m-am amuzat un pic la prima vizionare. Am fost tentat sa dau click... dar m-am luat cu treaba.
AZAZEL
oare ce masina este aia cu becul in sticla?
_Constantin_
BMW E92 Coupe. whistling.gif
Rebel
rolleyes.gif
Click to view attachment
NGZ
Daca va trebuie o comoda...
NGZ
Eco - masina

NGZ
***
NGZ
***
Alex-F1
Ciclul vietii conjugale....al naibii de adevarat......pt. unii...... whistling.gif
Mariustom
Kanye West intrerupe forumul masini.ro rolleyes.gif
http://kanyelicious.appspot.com/www.masini.ro/forum
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.