Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Funny pictures
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Distractii
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44
klm
Click to view attachment
Era doar o sugestie smile.gif, bun venit pe forum!
FAR EASTERN
Daca ajungeti prin Iulius Mall din Cluj, aveti grija ca e cu ochii pe voi...
StefanVVTi
Pfoaaa, cat nu suport eu chestiile astea gen "SWAT", pe o multime de agenti de paza, in diferite centre comerciale, si daca-i pui pe toti la un loc => 100 kg! yucky.gif
f1anatic
Pt ca se bazeaza pe psihicul omului. SWAT adica Special Weapons and Tactics sint echipe de commando urban ale politiei - in general echipe mixte din politie statatla si politie locala si mai toti sint fosti militari prin fortele speciale.

Baietii astia ai vostri de 50 kg or fi dind iei din coate cu ceva "kara-te" (de-aici) dar nu au nici pe departe vreo legatura cu SWAT-ul.

Diesel
la noi firmele de securitate au 2 tipuri de angajati:

- gigei fara capatai, ieftini si vai de mama lor, vezi respectivul din imagine
- batausi dornici de actiune

prima categorie sunt un fel de paznici care supravegheaza perimetrul si dau alarma pentru echipele de interventie formate din a 2-a categorie

ps: stim ce inseamna SWAT, tocmai d-aia e funny
mike.omega
Heh! Atunci stati sa-l vedeti pe mititelu care sta si supravegheaza punctul plecari internationale(cel putin) de la Aeroportul Henri Coanda. Ce camere de filmat? La fiecare usa care dadea spre exterior statea un baiat din asta vesel(gen SWAT made by USA) inarmat pana-n gat thumbsup.gif

Din cate stiu eu, agentii astia de paza au si o oarecare calificare in domeniu dar nu stiu exact cum sta treaba. Ideea e ca multi "baieti de cartier" care se cred ei foarte smecheri au ajuns agenti de paza cu ceafa lata, mancatori de saorma, poarta tricouri negre dar in afara de forta bruta nu stiu nimic, pacat!
krondet
QUOTE (mike.omega @ Jan 15 2009, 04:13 PM) *
Heh! Atunci stati sa-l vedeti pe mititelu care sta si supravegheaza punctul plecari internationale(cel putin) de la Aeroportul Henri Coanda. Ce camere de filmat? La fiecare usa care dadea spre exterior statea un baiat din asta vesel(gen SWAT made by USA) inarmat pana-n gat thumbsup.gif

Din cate stiu eu, agentii astia de paza au si o oarecare calificare in domeniu dar nu stiu exact cum sta treaba. Ideea e ca multi "baieti de cartier" care se cred ei foarte smecheri au ajuns agenti de paza cu ceafa lata, mancatori de saorma, poarta tricouri negre dar in afara de forta bruta nu stiu nimic, pacat!



dupa cate stiu, la aeroport, paza este asigurata de sri, astfel incat, SUNT mai calificati flacaii...si pregatiti mereu de actiune ninja.gif
ozz86651
QUOTE
E foarte greu sa ii schimbi sensul.


De fapt nu-i greu deloc. Acopera 3/4 sau 5/6 din balerina, partea de sus, lasa sa se vada numai putin din picioare. Cit te uiti numai la labele picioarelor e foarte usor sa-ti imaginezi amindoua sensurile. Ia ce sens iti place si dezveleste restul balerinei.
Eu n-am vazut-o niciodata altfel decit trigonometric (vad poza asta de mult), asta daca nu aplic artificiul de mai sus.
Diesel


sper ca nu sunt probleme de hotlink
RUE
3 locuri de parcare- 2 masinute - ceva femei
drabisan
Aia cu K ca aia cu K.
Da' aia cu poejo...io cre' ca erau 2 grasi foarte grasi in masina aia!!!
20krpm
avind in vedere ca marcajul pentru locurile de parcare indica clar ca e un singur loc de parcare, te si miri ca au incaput 4 masini pe el...

uite un cec trimis de unu care probabil ca se uita la factura de telefon ca vitelul la poarta 9.

Click to view attachment
22nst
QUOTE (drabisan @ Jan 16 2009, 09:46 PM) *
Aia cu K ca aia cu K.
Da' aia cu poejo...io cre' ca erau 2 grasi foarte grasi in masina aia!!!

te rog frumos sa nu te iei de garasi!!!! teehee.gif
adrian_r5
QUOTE (RUE @ Jan 16 2009, 09:42 PM) *
3 locuri de parcare- 2 masinute - ceva femei


... crezi ca barbatii parcheaza mai civilizat ?

RUE
faza e ca doar de la compacte in sus au motiv sa parcheze cu rotile din fata dincolo de mica bordura, dar de multe ori astea 2 parcheaza cu jumatate de masina dincolo de bordura.
vin dimineata si ma bucur ca e locul gol si cand ajung in dreptul gaurii... ete ka sau ete cealalta!
alaturi parcheaza normal masini de 2 ori ca lungime si parcheaza ok.
22nst
piso smile.gif
si dorel descarca basculanta
Alex-F1
Si ce-i funny in a doua poza? Ca nu ma prind.... confused.gif Chiar si in prima poza....
22nst
e clar...

pai in prima poza este piso... felul cum suna in limba romana!!!!!!

iar in a 2-a nu vad ce nu intelegi?
mai stii reclama la unirea in care dorel descarca singur, cu lopata, o baculanta?

dãããã!!!

ooof nu am mai vazut asa ceva
Alex-F1
Ba da bre, m-am prins instantaneu de ambele faze, dar pt. mine n-au fost funny deloc....si sunt o persoana cu un simt al umorului deloc neglijabil.....sorry..... tongue.gif
22nst
ok... sa le steraga cineva daca nu se incadreaza in FUNNY PICTURES!
FAR EASTERN
Tare...
StefanVVTi
Am gasit-o si eu pe undeva...si cica Google spune mereu adevarul...
Si inca una...
Arheopterix
Buna Stefan!
RUE
haideti sa fim HIGH
Arheopterix
Tunul Gatling pe un A-10 .
Trage 3000 proiectile de 30 mm /min.
Si are simbolul pacii pictat pe el.
RUE
angajare
AZAZEL
arheopterix,

oare unde este facuta poza?
Arheopterix
Pe un aerodrom.
Se vad hangarele in spate.
Alex-F1
Azazele, te-a mancat sa intrebi......acuma esti multumit de raspuns? laugh.gif
Arheopterix
Am si eu o intrebare Azazel.
Persoana din avatarul tau e sti tu sau un idol de-al tau?
AZAZEL
QUOTE (Arheopterix @ Jan 21 2009, 12:32 AM) *
Am si eu o intrebare Azazel.
Persoana din avatarul tau e sti tu sau un idol de-al tau?


este foarte posibil sa fie un idol de-al tau sau sa fi gasit o poza cu tine pe net.

nu am specificat despre care poza vorbeam.
era cea cu submarinul.
cea mai recenta(cu avionul) nu am observat ca e postata de tine.

alta data nu te mai arunca precum mireasa.
Alex-F1
Ups, asta e cam sub centura whoops.gif .....dar la urma urmei, buna intrebarea, ca doar suntem pe topicul cu "funny pictures", nu? whistling.gif Hai Azazele, sa te vad daca esti in stare sa-i dai omului un raspuns la fel de diplomat cum ti-a dat el tie!!!!! biggrin.gif

LATER EDIT: Na ca a postat omu pana am scris io!!!!!!

Haaaaa....I KNEW IT, I KNEW IT.....ma gandeam io ca Azazel se referea la poza cu submarinul, dar n-am vrut sa scriu.....offfff
AZAZEL
QUOTE (Alex-F1 @ Jan 21 2009, 12:42 AM) *
Ups, asta e cam sub centura whoops.gif .....dar la urma urmei, buna intrebarea, ca doar suntem pe topicul cu "funny pictures", nu? whistling.gif Hai Azazele, sa te vad daca esti in stare sa-i dai omului un raspuns la fel de diplomat cum ti-a dat el tie!!!!! biggrin.gif

Na ca a postat omu pana am scris io!!!!!!

Haaaaa....I KNEW IT, I KNEW IT.....ma gandeam ca Azazel se referea la poza cu submarinul, dar n-am vrut sa scriu.....offfff


ala ti s-a parut raspuns diplomat?
mi s-a parut insulta.

Alex-F1
Mda, ai dreptate, trebuia sa pun "diplomat" asa intre ghilimele..... whistling.gif

Nu i-o lua in nume de rau, ca nu cred c-a intrebat omu cu rautate.....nu e genul care jigneste/insulta.....cred ca omu e doar obosit si cam grabit la scris, dupa cum am vazut si in celelalte posturi ale lui din seara asta..... ninja.gif
AZAZEL
stiu ca nu e genul lui arheopterix insa prea m-a surprins cu atitudinea din acel post.
nici eu nu am fost clar in intrebarea mea, dar era evident ca nu intreb despre un avion ce parea a fi acolo unde ii este locul insa, submarinul inota printre turisti.

chiar sunt tare curios unde a fost facuta poza.
20krpm
QUOTE (AZAZEL @ Jan 20 2009, 09:34 PM) *
chiar sunt tare curios unde a fost facuta poza.

tu chiar ca ti-o cauti smile.gif

in photoshop teehee.gif

daca te uiti bine, la vreo 20-30 de pixeli sub linia de plutire a submarinului, textura valurilor e "rupta" intr-un mod nenatural. in alta ordine de idei, lund in considerare malul care se vede in fundal, putem sa ne imaginam ca toata actiunea se petrece... pe malul unui riu?...
AZAZEL
hmm,
am aruncat o privire fugitiva, m-am minunat si am intrebat.
interesanta idee .
o sa casc ochii mai bine la poza respectiva.

later edit.
am vazut "ruptura " de care spui.
nu cred ca actiunea este pe maulu unui rau. alte "maluri" apropiate ca in fotografie pot fi vazute f des pe plajele croatiei de exemplu.
dar daca e photoshop chiar nu mai conteaza. daca ar fi reala , atunci e interesant de aflat locul actiunii.
20krpm
ieri seara, dupa ceremonie, obama si cu protipendada lui au avut de alergat la vreo citeva baluri date in cinstea lui. CNN a incercat sa raporteze evenimentul cu un titlu de prima pagina... care n-a persistat prea mult insa.
Arheopterix
QUOTE (AZAZEL @ Jan 20 2009, 06:37 PM) *
QUOTE (Arheopterix @ Jan 21 2009, 12:32 AM) *
Am si eu o intrebare Azazel.
Persoana din avatarul tau e sti tu sau un idol de-al tau?


este foarte posibil sa fie un idol de-al tau sau sa fi gasit o poza cu tine pe net.

nu am specificat despre care poza vorbeam.
era cea cu submarinul.
cea mai recenta(cu avionul) nu am observat ca e postata de tine.

alta data nu te mai arunca precum mireasa.


Atunci de ce te-ai grabit sa il schimbi?
Am lovit bine nu?
AZAZEL
QUOTE (Arheopterix @ Jan 22 2009, 12:03 AM) *
QUOTE (AZAZEL @ Jan 20 2009, 06:37 PM) *
QUOTE (Arheopterix @ Jan 21 2009, 12:32 AM) *
Am si eu o intrebare Azazel.
Persoana din avatarul tau e sti tu sau un idol de-al tau?


este foarte posibil sa fie un idol de-al tau sau sa fi gasit o poza cu tine pe net.

nu am specificat despre care poza vorbeam.
era cea cu submarinul.
cea mai recenta(cu avionul) nu am observat ca e postata de tine.

alta data nu te mai arunca precum mireasa.


Atunci de ce te-ai grabit sa il schimbi?
Am lovit bine nu?


eram sa iti spun eu ce ai lovit. te puneam sa cauti pe la tine prin casa.
cainele moare de drum lung si desteptul de grija altuia.
mike.omega
Si cu comportamentul asta infantil ce facem? dry.gif
krondet
nu stiu daca intra la categoria funny, dar mie mi se pare...aiurea: AM URME DE PISICA IN MOTOR, CUMVA?
air_wolf
QUOTE (krondet @ Jan 22 2009, 01:54 PM) *
nu stiu daca intra la categoria funny, dar mie mi se pare...aiurea: AM URME DE PISICA IN MOTOR, CUMVA?


da, numai ca nu e funny. si la mine urca in motor si dimineata verific sa nu fie vreuna s-o imprastii pe sub capota.
FAR EASTERN
Ati curatat zapada?
M A R I A N
QUOTE (krondet @ Jan 22 2009, 08:54 AM) *
nu stiu daca intra la categoria funny, dar mie mi se pare...aiurea: AM URME DE PISICA IN MOTOR, CUMVA?


Eu cred ca e un sobolan mai mare...S-a simtit atras de "S"-ul de la Seat... biggrin.gif
Legionaru'
CITAT(air_wolf @ Jan 22 2009, 03:13 PM) *
CITAT(krondet @ Jan 22 2009, 01:54 PM) *
nu stiu daca intra la categoria funny, dar mie mi se pare...aiurea: AM URME DE PISICA IN MOTOR, CUMVA?


da, numai ca nu e funny. si la mine urca in motor si dimineata verific sa nu fie vreuna s-o imprastii pe sub capota.



Si eu am gasit la mine de cateva ori urme pe capacul de la motor.
StefanVVTi
La tine era ghepard, Legionare! smile.gif laugh.gif
krondet
QUOTE (StefanVVTi @ Jan 23 2009, 02:14 AM) *
La tine era ghepard, Legionare! smile.gif laugh.gif


aaaah, deci, marimea felinei depinde si de marimea masinii? thumbsup.gif
atunci, marian stia el bine cum e cu problema whistling.gif ca in yaris incape doar un hamsterel
NGZ
E tot Bush !?
Seri
Eu nu am gasit urme, dar am gasit pisica pe blocul motor. Not a pleasant sight! turned.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.