Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Funny pictures
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Distractii
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44
StefanVVTi
whistling.gif
22nst
smile.gif
StefanVVTi
Poza 3 e "Garfield Style"! 36182451.gif
rembrandt
http://www.autojunk.nl/clips/view/153864

super funny!
hdi
http://www.collegehumor.com/video:1745754
StefanVVTi
Caine de paza....
admin
Asa se fac oo-le de pasti
krondet
Intra un student într-un laborator de informatică și întreabă:
-Linux este?
Omul de servici, neatent:
-Nu știu, dar mai am un pic de Axion...
Click to view attachment
Click to view attachment
klm
Click to view attachment
Hoinaritza



Nu stiu de ce, dar am un feeling ca "afisul" se afla prin apropierea ta 36182451.gif

Mea culpa. Acum am vazut ca poza e facuta in 2008. tongue.gif
admin
Foarte tare Fane:))

Click to view attachment


Click to view attachment
FAR EASTERN
De la noi din indrebrindiri, mai... 36182451.gif 36182451.gif
T u d o r
Admin.... ma.... GENIAL!!! 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif
Mariustom
offtopic.gif Admin + Tudor, cel puțin: am postat aici aceleași pagini acum 4 zile tongue.gif
Fiți mai receptivi la ce se postează pe forum tongue.gif Sau acel topic nu vă interesează ? biggrin.gif whistling.gif
ninja.gif
Hoinaritza
QUOTE (FAR EASTERN @ Apr 8 2009, 02:37 PM) *
De la noi din indrebrindiri, mai... 36182451.gif 36182451.gif


Super tare FAR smile.gif Afisul asta chiar e la voi la indrebrindiri? tongue.gif
FAR EASTERN
Da, a fost pus cu dedicatie pentru "mitocanul de birou:. smile.gif)
andreww
http://www.220.ro/TOwZVXbHDr/Atlas-De-Mitocanie-Urbana

Faina treaba!
FAR EASTERN
andreww, sunt poze ceva mai in urma cu altasul... :\
andreww
Scuze, n-am citit cele 93 de pagini. thumbsup.gif
AZAZEL
e de ras sau de plans?
marius68582
Au pasaport romanesc ?
vio
AZAZEL trebuie sa recunoastem pe cineva dupa forum ? deja am niste banuieli io ...36182451.gif
AZAZEL
QUOTE (vio @ Apr 23 2009, 10:08 AM) *
AZAZEL trebuie sa recunoastem pe cineva dupa forum ? deja am niste banuieli io ...36182451.gif


???
crina22


si mai sunt cateva funny pe www.pufosi.org/page/2
FAR EASTERN
Problema:

Un constructor este platit 50$ pe ora . Sint angajati doi muncitori pentru instalarea a 7 PILONI DE FONTA

in scopul de a oprii parcarea masinilor pe trotuar. Instalarea unui pilon dureaza o ora.



Intrebare:



In cit timp vor realiza unde au parcat masina?





T u d o r
Am mai vazut-o, dar cred ca intre primul si al doilea pilon e destul loc sa o scoata. Primii de jos, vreau sa spun.
Alex-F1
Mda.....loc e la fix pe unde zice Tudor.....or fi masurat oamenii sau pur si simplu e norocul prostului? teehee.gif
Seri
Mariustom
2 limuzine ...
FAR EASTERN
Cam lunga rochia...
22nst
36182451.gif
Eu acum am vazut "cele 2 limuzine"
36182451.gif
air_wolf
made in romania
Click to view attachment
marius68582
Asta mere la aia cu rusinea.
Si articolul : 64 mlilioane de euro aruncati pe un pod peste calea ferata, sub care nu incape trenul
air_wolf
AZAZEL
QUOTE (air_wolf @ May 20 2009, 03:51 PM) *



oare e posibil asa ceva?
ce ar fi de facut? care e solutia?
22nst
Eu nu am mancat azi lapte si nu m-am prins biggrin.gif care-i faza la poza asta ?
mike.omega
Sa te duci la aia de au proiectat podul si sa-i amendezi ca nu l-au facut destul de inalt cat sa mai incapa si linia ferata(cu tot cu cabluri) pe sub el smile.gif

Solutia? Facem unul mai inalt sau punem locomotive diesel pe linia aia ninja.gif

@Ionel: podul ar cam trebui sa treaca prin liniile de alimentare de la CFR, ti se pare normal? tongue.gif
T u d o r
Solutia e coborarea liniei de cale ferata. Adica e solutia cea mai ieftina si la indemana. biggrin.gif
22nst
QUOTE (mike.omega @ May 20 2009, 05:27 PM) *
@Ionel: podul ar cam trebui sa treaca prin liniile de alimentare de la CFR, ti se pare normal? tongue.gif


Mike, sincer sa fiu... am vazut asta dar am refuzat sa cred si am asteptat sa fie undeva o gluma.
Din pacate doar la noi se poate asa ceva... sunt curis sa vad cum se rezolva.
mike.omega
QUOTE ( T u d o r @ May 20 2009, 06:02 PM) *
Solutia e coborarea liniei de cale ferata. Adica e solutia cea mai ieftina si la indemana. biggrin.gif

Si sa sapi langa fundatiile stalpilor de la pod nu?! ninja.gif
T u d o r
Nu se pot consolida dom' inginer? biggrin.gif
FAR EASTERN
Ashea se face!

FAR EASTERN
QUOTE (AZAZEL @ May 20 2009, 06:03 PM) *
ce ar fi de facut? care e solutia?


Daca cumva trenul incape pe sub pod, se poate face o adaptare pentru sustinerea liniei de inalta tensiune, pe "tavanul" podului.
@Tudor, daca coborarea liniei de cale ferata(sapatul) e o solutie viabila, cam de la ce distanta zici tu ca trebuie inceput sapatul, de o parte si de alta a podului...?
cod
QUOTE (FAR EASTERN @ May 21 2009, 12:59 PM) *
Ashea se face!


Omul e inventiv. Bravo lui. Ma intreb daca merge focalizarea automata.
air_wolf
QUOTE (AZAZEL @ May 20 2009, 05:03 PM) *
oare e posibil asa ceva?
ce ar fi de facut? care e solutia?


2 solutii made in romania:
1. se face un tunel de 1km pentru calea ferata, care sa treaca pe sub pod si care sa coste minim 500.000.000EUR
2. se face alt pod peste pod, pentru calea ferata. evident, costuri minime ca mai sus.
T u d o r
Far, cred ca de la un kilometru, ceva de genul. Nu ma pricep ce inclinare suporta un tren, dar cam asa ceva gandesc. Oricum coborarea si urcarea ulterioara trebuie sa fie extrem de line.
mike.omega
QUOTE ( T u d o r @ May 20 2009, 09:15 PM) *
Nu se pot consolida dom' inginer? biggrin.gif


E greu de consolidat cand "apasa" o casa, bietul picior de pod e mult mai greu biggrin.gif
hdi
Nu-i mai ieftin sa inalti stapii? Zic si eu....
Alex-F1
Hai mah, ce dreaq.....romanu e inventiv.....se face podul cu o bolta peste linii si gata.....ceva indicatoare pt. limitare de viteza pt. masini, ca sa nu-si ia zborul ca in filmele cu urmariri prin San Francisco si gata! biggrin.gif Oricum rusine maxima proiectantilor.....astia sunt cei care au terminat facultatea cu spagi/copiat la examene etc.....tot mai numerosi, din pacate...... no.gif wallbash.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.