Help - Search - Members - Calendar
Full Version: intalnire timisoara
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
AMP
Mariusache,multam de info. smile.gif ..sa-nteleg ca RUE vrea masinica de teren?Sau ce?Pentru ce-i sondajul?Si pan' la urma si-o luat ceva?
Mariustom
Deja mă depășesc întrebările rolleyes.gif
Așa că îl bag pe RUE în față, să-ți răspundă whistling.gif

RUE, preia discuția teehee.gif
thumbsup.gif
RUE
mei mei, io visez masini de semi teren, pe momeent tot cu longanul... credeam ca aveti rav4 in grup pe tm dar daca nu, nici nu cred c avin la intalniri toyota pana nu am, ca poate tradez si iau de la sora suzuka.
AMP
RUE,pai cine nu viseaza la masini puternice? wink.gif Iaca io m-am scrantit la batranete la masarda si imi trebuie la varsta mea Land Cruiser V8.Ca nu am bani si cine stie de voi avea vreodata bani pentru asa ceva....nu mai conteaza.Important e ca visez frumos,cu ochii deschisi si nu-mi pierd speranta. biggrin.gif
Cat despre intalniri...esti binevenit sa ne cunoastem si sa schimbam impresii ,pareri si sfaturi....noi suntem toyotisti mai ales cu sufletul,caci in grup avem o Hondaca faina rau si o Skodita fashneata....ca sa nu mai punem la socoteala un Audi TT simpatic foc....deci...esti binevenit!
Ca si Marius de altfel,oricand doreste el.... wink.gif
Mariustom
CITAT(AMP @ Aug 12 2008, 04:44 PM) *
...
Ca si Marius de altfel,oricand doreste el.... wink.gif

Ohhh, Ana, crede-mă că nu "acceptul" vostru mă împiedică să mă întâlnesc cu voi. biggrin.gif Oricum, nici nu vă întrebam whistling.gif
Doar că eu am un "regim" mai privilegiat, fiindu-mi foarte greu să particip la astfel de întâlniri, din cauza navetei confused.gif
De aceea "privesc" cu jind la comentariile voastre down.gif wallbash.gif
OCTAN_95
AMP, cand se aduna lumea de pe coclauri?
M-am cam saturat de "pasta con..." as asculta cu mare placere sfaraitul gratarului, nu de alta dar nu mai e mult si incepescoala iar voi avet "tineret studios" ha ha ha !!!
laurentiu
Hello oameni buni!
Desi n-am mai intrat cam de mult pe forum nu inseamna ca am uitat de voi smile.gif . Eu sunt acasa, in Turnu Severin si aici nu am netul la dispozitie, pentru ca am compul la Timisoara. La sfarsitul lui august vin la Timisoara. Abea astept sa va vad. Take care smile.gif
AMP
Eiiiiiii,ce ziceti,ne adunam la un gratar si-o iarba verde sambata?vreti?Va tenteaza?

Care e dornic si poate?

Si daca ne adunam unde vreti sa mergem?Care zicea ca stie o locatie la Mosnita?Alex,tu ziceai?

Hai bagati degetele in tastatura si dati cu subsemnatul acilea sa stiu daca in vichend sa mananca si gura mea un gratarel:D

Sau sa va sun pe toti?!Hai ca mai stau putin.... wink.gif

BTW....Ovidiu nu va putea veni....din pacate,din motiv de Sf.Maria....

Mariusache,da' in weekend nu te avantajeaza sa tragi o fuga la Cimisoara? wink.gif
Mariustom
CITAT(AMP @ Aug 13 2008, 10:54 AM) *
...
Mariusache,da' in weekend nu te avantajeaza sa tragi o fuga la Cimisoara? wink.gif

Io muncește și în viichend miner.gif wallbash.gif
confused.gif
pmhoria
Noi nu putem ajunge dar daca aveti chef de mers la Cimish... puteti incerca si la Dragsina. Am inteles ca e ok drumul pana ain sat apoi e de mers vre-o 2 km pe drum de tara.
Viichend fain si celor "care munceste" si celor care nu.
alexkon24
vad ca nu se prea pune de adunare la gratar.si eu lucrez sambata.cred ca mai bine ar fii o adunare scurta vineri seara pe la 19.00 la locul prea bine stiut deja de noi
AMP
Dap,Alex,observ si eu ca nu-i de gratarel,mai ales...adaug eu...ca meteo anunta de ploaie(da Doamne!)....asa ca vorba ta,haideti la un suc la Mall vineri seara la ora 19....noi venim.Cine mai vine?
AMP
Bayyyyy... verymad.gif pinch.gif ...pana la urma care veniti deseara la Mall la un suc???Ca vad ca nu mai scrieti niciunul.... dry.gif
alexkon24
eu o sa vin.vine si marius ma gandesc nu? ca vreu sa vb ceva cu el
AMP
Ovidiu.... nu sunt motive de urecheala...parole! smile.gif Mai vorbim despre asta.... smile.gif

O fi venit Alex in tara?

In celalat forum mai avem un toyotist timisorean dornic de intalneala.....cand ne vedem? biggrin.gif
alexkon24
salutare.cum sa vin in tara daca abia am plecat.ma inturnez pe 1 sept.
AMP
Hai Alex,bine ati venit....am inteles ca aseara va luati vorba unui din gura altuia ca nu mai pridideati cu povestitul... teehee.gif teehee.gif teehee.gif


Ieri am fost pana in Giroc,la Paradisul Verde,pe malul unei balti....noua ne-a placut foarte mult...e amenajat tare fain si pentru o taxa de 4 lei de persoana poti folosi gratarele de acolo si locurile de stat,adica banci,butuci,mese....si este un spatiu de joaca superb pentru copilasi,mare si cu dotari multiple.Ce ziceti?Punem de o ultima iesire pe anul asta acolo?Intreb si eu.....
alexkon24
pai atatea am vazut si atea am facut de nici nu mai stim ce sa povestim.a fost un concediu reusit.
eu sunt pro mers la gratar.si vin si cu insotitori (sper)
OCTAN_95
In printzip nu am nimic impotriva, vin si eu, da nu ma dau la peste !!!

AAAAAA, intrebare: Hondaca mea poa sa intre acolo ? (adica luati in seama ca nu e masina de teren)
AMP
Ovidiu,este drum neasfaltat,cu ceva denivelari,insa se poate circula normal...nu e nici o problema.

Deci...pescaria este in Giroc,la iesirea din localitate,se numeste Paradisul Verde,e liniste,curat,are gratare acolo pentru a caror utilizare se plateste o taxa de agrement de 4 roni.Sunt mese si banchete,butuci pentru stat si ca masa....loc de joaca pentru copii,balansoare....locatia este foarte frumoasa,sunt copaci deci umbra cata vrei....eu una sunt foarte incantata.

Asa ca ma gandeam la o intalneala sambata 6 septembrie 2008, intre 10.00 si 11.00 am.....direct acolo sau putem stabili o intalnire undeva,pentru cei ce nu stiu locul.

Deci pana acuma venim asa:

AMP
alekon
Ovidiu

Pe langa tot ce am enumerat mai sus mi-a mai placut si faptul ca nu urla nici o muzica acolo si pentru fatul ca e destul de aproape de oras...
Toyxen
Haules Baules!

Salutare la toata lumea. Venim si noi sambata la marea gratareala. Sper ca pana atunci sa ma pun si eu pe picioare ca m-am cam intrecut cu chiolhanul in contzed si stomacul meu protesteaza de cateva zile sad.gif
AMP
Deci....'neata in primul rand...

venim asa, sambata ,la gratareala:

Toyxen+trupa

alexkon+trupa(apropos,alex,nu o convingi pe mama ta sa vina si ea?spune-i ca mi-e dor de ea si la Luana la fel) smile.gif

Ovidiu

AMP+ trupa

Horia,voi veniti?DAN T?(alex sti ceva de omul asta?),razvy de dincolo? si care or mai fi....?


Nah,banuiesc ca noi vom fi primii pe acolo,stiti voi ca suntem matinali...asa ca ne vedem direct acolo?Nu uitati de taxa de agrement de 4 lei de persoana,ok?Si sa nu uit,poate mai vine o pereche,niste pretenuti de-ai nostri...
Hai sa aveti o zi cat mai buna....si daca aveti idei sau ceva de adaugat...bagati,fratilor! biggrin.gif
OCTAN_95
Da !!!, ceva legume cu orez pentru Toyxen!!! he he he !!!
pmhoria
Noi nu venim din pacate. Merem la Budapesta si era planificat de ceva vreme. Sa aveti/avem vreme buna in weekend !!
OCTAN_95
ovidiu incert, independent de vointa mea.
AMP
'neata....deci azi e joi.... whistling.gif si sambata ne vedem la unde am zis,da?

Horia...drum bun si distractie faina!

Ovidiu...ti-am explicat parca unde se afla locatia...daca poti sa vi...vino!
AMP
Cu regret si parere de rau trebuie sa va anunt ca nici eu cu Marius nu vom mai veni la intalnire....trebuie sa ajungem la Constanta pentru ca socrul meu a decedat azi dimineata.

Sper sa va simtiti extraordinar !

Numai bine tuturor!
Mariustom
confused.gif Condoleanțe Ana și Marius sad.gif down.gif
Aveți grijă la drum. Îmi pare rău ... când aud asemenea vești. Știu, sunt inerente și ... inevitabile. Dar ... no comment dry.gif
alexkon24
condoleante si din partea familiei Kontro.

intrebare: cine a mai ramas pt intalnire?
Toyxen
Condoleante pt Ana si Marius.

Din pacate nici noi nu mai ajungem la intalnire. O lasam pe alta data. Sa va distrati si pt noi.
Legionaru'
Condoleante.
Hoinaritza
Condoleante.
OCTAN_95
Sincere condoleante.
AMP
Multumesc tuturor pentru simpatie si ca ati fost cu gandul alaturi de noi! arigato.gif

Intradevar asa e viata....venim si apoi ne ducem...e trist,dar e,cum zic americanii...part of life!

Cu intalnirea o lasam pe alta data...se anunta o toamna lunga si calduroasa...asa ca timp de iarba verde este berechet...

Sa aveti o saptamana cat mai buna si povestim cand ne vedem de aventura drumului asta lung...
alexkon24
salutare oameni buni.ce mai faceti de nu mai da-ti nici un semn?dam o intalnire spre wekend?
AMP
Saluti Alex...nici eu nu stiu ce-i cu precenii astia...sunt prinsi de treburi,scoli....nah!
mellow.gif

Si cand te uiti ce vreme nashpeta e afara....parca nu-ti vine sa iesi din casa.... confused.gif Poate mai intra careva sa vorbim...poate-poate stabilim un meeting...
RUE
deci daca aveati un mebru cu rav 4 ;-) veneam si cu bicileta la intalnire.
vad destule in oras dar niciun membru adus pe forum.
AMP
QUOTE (RUE @ Sep 18 2008, 07:20 PM) *
deci daca aveati un mebru cu rav 4 ;-) veneam si cu bicileta la intalnire.
vad destule in oras dar niciun membru adus pe forum.



Din pacate RUE,sunt foarte multi posesori de toyote in Timisoara care ori habar nu au de forum ori pur si simplu nu ii intereseaza sa participe la intalniri toyotiste,chiar daca sunt membri pe vreun forum unde se dicuta despre marca asta.Degeaba avem unii dintre noi stickere lipite pe masini... confused.gif

RAV4 nu avem printre noi....din pacate,insa cum speranta moare ultima eu sunt optimista si imi zic ca in viata asta poate voi avea bucuria sa soseasca in grupul timisorean si o RAV4... rolleyes.gif Deocamdata componenta toyotista a grupului cred ca o sti...

Insa ....cred ca sunt in asentimentul tuturor...esti binevenit la intalnire...cu cat mai multi ,cu atat mai bine si mai frumos... thumbsup.gif
alexkon24
mha fratilor nu mai zice niumeni nimik?
ne mai intalnim prin tm?
propun un sfarsit de saptamana sau inceput de saptamana viitoare.
AMP
Noi estem ocupati vichendul asta... mellow.gif
Toyxen
QUOTE (AMP @ Oct 10 2008, 02:38 AM) *
Noi estem ocupati vichendul asta... mellow.gif


nici noi teehee.gif
AMP
Anul Nou il vom sarbatori impreuna cu Hoinarii,drept pentru care ne-am gandit noi asa....sa mergem undeva,cu ocazia asta,la o cabana....sa o inchiriem si sa ne simtim bine impreuna.De exemplu am gasit o cabana de inchiriat in Poiana Marului,cu 30 lei pe zi de persoana....insa are 17 locuri....
Tocmai d-aia,daca nu aveti organizat deja unde sa petreceti revelionul si ati avea placerea sa fiti alaturi de noi la trecerea dintre ani,va astept cu un raspuns.....ce ziceti?Va inscrieti la un party toyotist de Anul Nou??? biggrin.gif
Astept un raspuns de la alexkon si toyxen...

vio
ba... ba baneilor va bat , vreau si io ... sad.gif ... nu ma luatzi ?sad.gif
AMP
QUOTE (vio @ Oct 15 2008, 06:56 PM) *
ba... ba baneilor va bat , vreau si io ... sad.gif ... nu ma luatzi ?sad.gif


HAI TE ASTEPTAM CA MARE DRAG
te trec pe lista? pe bune...
alexkon24
same here......................mha noi deja ne-am vb.e cam 70% ca da.sa vedem ce zice si meli.nu cred ca ar avea ceva impotriva.vio.........fara tine nu e cheful chef.musai sa vi
AMP
Sa fac o atentionare:eu am postat aici,la intalnirile de Timisoara....despre revelion,pentru ca nu stiam unde sa-l postaez...nu vroiam sa ma certe vreun moderator... rolleyes.gif ...asa ca pentru revelionul banatean oricine doreste si oricine are placerea sa participe este binevenit si cu cat suntem mai multi,cu atat va fi mai bine si distractia mai mare....asa ca invitatia,de fapt,e adresata tuturor. biggrin.gif
Sa mai adaug ca aseara,impreuna cu Marius,am cautat pe net locatii....la unele am si sunat,din 5 locatii sunate,3 erau disponibile.Cea de la Poiana Marului,de care scriam in postul anterior,este deja inchiriata....insa domnul de acolo a zis ca ne suna diseara(sper) sa ne spuna ce alte locatii,de prieteni,cunostinte are in zona,dispuse sa inchirieze...Sunt foarte multe cabane si vile de vacanta care nu sunt puse anunturi pentru ele pe internet si lumea nu stie despre ele.
Pentru noi perioada de mers acolo,stat,chefuit si intors acasa este intre 31.12.2008 si 03.01.2009....Din cate am vazut majoritatea ofera pachete pe 4,5,6 si chiar mai multe zile.Unii ne-au spus ca pretul se negociaza,altii avea deja totul stabilit,iar ca pret,la astfel de oferte,variaza intre 659 roni si 850 roni de persoana,3 nopti cazare,4 zile.Deci functie de dorintele fiecaruia se poate face plata ca atare,nu-i nimic batut in cuie...
Am mai gasit o locatie foarte faina si interesanta la Paulis,se numeste Cabana Bradul.Alta locatie am gasit undeva la Valiug,insa cerea cam mult acolo,in sensul ca iesea cam 25 euro de persoana pe zi.
Alta locatie ar mai fi tot in Poiana Marului,la pensiunea Casa cu Meri....unde pachetul de Anul Nou suna foarte fain si costa cam 850 lei de persoana tot sejurul asta.
La Garana,parca,nu mai stiu bine,era o cabana cu mai multe locuri si separat aveau de inchiriat doua case,cu doua camere ,sufragerie,bucatarie proprii....la 50 roni pe zi de persoana....parca asa imi amintesc.
In fine,preturile cam asa se invart...inca studiem si facem sapaturi....Problema majora este ca inca nu stim numarul exact de persoane doritoare sa vina si de aceea nu putem merge sa negociem un pret,sa stabilim un eventual meniu,sa stabilim perioada si asa mai departe....Tocmai de aceea rog pe cine este interesat si doreste sa petreaca revelionul in Banat....sa se gandeasca si sa ne spuna....m-as bucura ca la sfarsit de saptamana sa am o situatie cat de cat valabila,astfel incat sa pot trage o fuga in regiune sa vad,sa discut si sa negociez.

Sa aveti o zi excelenta! yes.gif

PS.Uitasem sa scriu...pana acum suntem "inscrisi":

- Hoinarii-2 persoane
- AMP & gashca - 4 persoane
- alexkon - 4 persoane
......
AMP
Completez lista:

-Vio
-Hoinarii
-AMP
-alexkon
.....

Cine mai vine? smile.gif
OCTAN_95
4 zile e cam mult, mai greu de rezolvat pt cei ce lucreaza.
ma tenteaza si pe mine, ramane sa vorbin si apoi hotarasc.

P.S. daca tot e de interes pentru intreaga comunitate toyo, de ce nu am face un topic separat?
Putini intra pe "intalnire timisoara"
AMP
Ovidiu....ma bucur mult ca vrei sa vi...deci completez lista,da?biggrin.gif

-Vio
-Hoinarii
-alexkon
-AMP
-Ovidiudinutm

Super!

Ovidiu,eu nu am indraznit sa fac topic separat...insa uite o sa deschid unul pe aria de generale,la masini.ro....sper sa fie bine asa...sa postez acolo.Cu toate ca am postat si la subiectul de la intalnirea pitesteana... rolleyes.gif
alexkon24
hallo!!!! fratilor nu mai ziceti nimic?mha nu ne mai intalnim sa vorbim vorbe?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.