Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Topic de dat cu capu' , bata , lantzu sau ce are fiecare
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
StefanVVTi
QUOTE (FAR EASTERN @ Jul 25 2008, 11:45 PM) *
Multumim! teehee.gif Thanks! unsure.gif Danke! whistling.gif Merci! turned.gif
Spasiva! rolleyes.gif Grazie! dry.gif Shi-shi! teehee.gif Arigato! arigato.gif

Stiu ca e tarziu si sunt obosit, dar nici in situatia actuala nu stiu atatea limbi! smile.gif)))
La 4 plec la un pescuit...va doresc weekend placut tuturor!
drabisan
Un medicinist respectabil s-ar fi dus in Delta. A fost racoare in ultimile zile, a plouat...IDEAL!
Oricum, fir intins si distractie maxima!
AMP
Hello natiune...iaca am revenit si noi pe meleaguri banatene....vaz' ca hoinarii vor dat deja binete...

Care e treaba p-acilea?Fac FAR si Stefan cinste ca au absolvit cu brio???!!!!

Sa aveti week end fain in continuare!
FAR EASTERN
Prima cinste am facut-o Hoinarilor la Botosani(Cucorani). dry.gif
StefanVVTi
Si, despre ce se discuta aici? whistling.gif
klm
CITAT(StefanVVTi @ Jul 26 2008, 01:08 AM) *
nici in situatia actuala nu stiu atatea limbi! smile.gif

Pai romana, engleza, franceza stim, germana e la fel ca japoneza, chineza si rusa deci stim 75% din limbile alea.
9er
Cica se scumpeste Toyotele, care este....usor-usor se aliniaza la Vest....
Hoinaritza
De ce .... mea (pardon, saru'mana, ca sunt o doamna) romanul e marlan, nesimtit si needucat? verymad.gif De ce se merge in tara asta pe principiul "daca nu te-a vazut nimeni cand ai facut pozna te faci cat mai repede nevazut?" verymad.gif Starea mea de nervi se explica prin faptul ca ajunsi acum seara la locul unde am parcat masina am observat cu stupoare ca ceva e in neregula pe partea stanga. Si anume oglinda stanga fatza nu mai e la locul ei. Sticla atarna ca o rufa pusa la uscat si suportul era dat peste cap. Instantaneu vocabularul meu a cuprins doar cuvinte de suflet dulci si care faceau direct referire la doamna ma-sa si cele sfinte. A trebuit sa ma abtin pentru ca eram impreuna cu nasii nostri pe care ii scosesem la un suc/bere. Dupa ce i-am dus acasa am inceput sa ma descarc. Si i-am zis (inca ii mai spun) necioplitului fie la feminin fie la masculin tot ce aveam pe suflet. Din pacate urlu la luna, ca doar ea ma aude.
Cat de mare trebuie sa ii fie nesimtirea romanului ca sa aduci o paguba unui bun si sa nu lasi in parbriz un biletel cu un numar de telefon, scuzele de rigoare si bunavointa de a rezolva paguba pricinuita pe asigurare? Sunt eu atat de batuta in cap si cer prea mult? Acum trebuie sa umblu la politie, sa declar ca am gasit masina in parcare cu oglinda crapata (inca se mai tine intr-o singura bucata), sa merg la casco sa fac dosar de dauna, apoi sa merg in service sa rezolv problema.
De ce doamne iarta-ma, ca era sa scot un porumbel din taste, unii isi ingrijesc masinile si tin la ele ca la ochii din cap si pe altii ii doare in coltul strazii? Cand trecem de pragul de neandertal si ne civilizam si noi ca natiune? Ca pretindem ca suntem popor civilizat si cu pretentii de a fi respectati. Doar ca noi intre noi nu o facem.
Are idee cineva cat costa o oglinda (pentru stanga)?
Legionaru'
CITAT(Hoinaritza @ Aug 2 2008, 01:27 AM) *
Are idee cineva cat costa o oglinda (pentru stanga)?


Ca sa te mai destind putin: cat una pentru dreapta! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Si eu am patit-o ieri! http://www.masini.ro/forum/content-page/85...80/#entry277930

Mi-a zis mie cineva ceva si incep sa-i dau dreptate: masina nelovita si ................... nu exista! Sunt mitocan dar e foarte adevarata treaba! whistling.gif whistling.gif whistling.gif
9er
CITAT(Hoinaritza @ Aug 2 2008, 01:27 AM) *
Cand trecem de pragul de neandertal si ne civilizam si noi ca natiune?


Not in our lifetime, vorba americanului.
Hoinaritza
QUOTE (Niner @ Aug 2 2008, 09:13 AM) *
QUOTE (Hoinaritza @ Aug 2 2008, 01:27 AM) *
Cand trecem de pragul de neandertal si ne civilizam si noi ca natiune?


Not in our lifetime, vorba americanului.


Pe aceasta cale urez necioplitului "sanatate si toate cele" si ii dedic piesa De ziua ta - Parazitii.
9er
CITAT(Hoinaritza @ Aug 2 2008, 10:45 AM) *
CITAT(Niner @ Aug 2 2008, 09:13 AM) *
CITAT(Hoinaritza @ Aug 2 2008, 01:27 AM) *
Cand trecem de pragul de neandertal si ne civilizam si noi ca natiune?


Not in our lifetime, vorba americanului.


Pe aceasta cale urez necioplitului "sanatate si toate cele" si ii dedic piesa De ziua ta - Parazitii.


Sa nu ma intelegi gresit, simpatizez cu voi, dar sunt convins ca nici in c.......ot nu-l doare.
tibi*
Si daca tot e "bal",atunci "bal' sa fie!
Sa va arat si eu ce am patit in prima zi de concediu chiar in drum spre destinatie si poate plangeti si de mila mea sau macar va vine inima la loc pt.ca dupa cum decurg lucrurile,exista doua tipuri de masin:msini lovite si masini care v-or fi lovite verymad.gif (poate am exagerat putin)
Un nesimtit de tir-ist intra cu viteza in curba pe serpentine pe banda 2,"uita" de mine care eram pe banda 1(el venind din spate deci nu avea cum sa nu ma vada) si ma incaleca in line dreapta la iesire din curba.Noroc ca am tras de volan dreapta si am accelerat cit am putut pt.ca altfel m-ar fi prins si bagat sub tir.
Au urmat 5 ore de nervi si timp pierdut cand la politie din Hoghiz cand la sediu din Rupea ca in final sa fim trimisi la un popas pe DN 13 unde in final au trimis un echipaj din Brasov.
Deznodamintul?100 ron amenda(sau 50 in 24h)si 2pc.penalizare pt regele soselelor.

PS:M-a lovit cu janta dr.fata .
tibi*
S-a pierdut o poza pe drum.
Legionaru'
Exact in acelasi loc m-a lovit si pe mine berbecul cu BMW!
Hoinaritza
QUOTE (tibi* @ Aug 2 2008, 11:31 PM) *
Si daca tot e "bal",atunci "bal' sa fie!
Deznodamintul?100 ron amenda(sau 50 in 24h)si 2pc.penalizare pt regele soselelor.

PS:M-a lovit cu janta dr.fata .

Tibi, amenda nu e de 50 ron in 24 de ore. E de 100 ron. Iti spun sigur ca azi la politie doi cetateni in fatza mea aveau aceeasi problema: unul nu l-a vazut pe celalalt si s-au pupat usurel. Iar politistul (un tinar amabil si care merita tot respectul pentru serviabilitatea lui) le-a raspuns la intrebarea "cat platesc in 24 de ore" ca 100 de ron.
Imi pare sincer rau pentru tine si pentru Legionar. Mi-as dori sa nu se intample din astea nimanui.
Am fost azi dimineata la baieti la noul sediu (foarte frumos) si mi-am facut programare pentru montat oglinda,pentru ca am avut norocul sa aiba una singura pe stoc. Luni dimineata merg la asigurator cu hartiuta de la politie si apoi direct la service. Abia astept sa o vad iar frumoasa asa cum ne e draga noua. wub.gif
tibi*
Hoinaritza,inseamna ca la mine, politistul era prieten cu tir-istul sau macar cunostinte.(glumesc desi inca ma framanta momentul x)
9er
Faza misto e ca el plateste in 24 de ore si pa. Voi mai stati cateva zile prin service, daca aveti noroc sau pile.
Hoinaritza
QUOTE (tibi* @ Aug 3 2008, 01:24 AM) *
Hoinaritza,inseamna ca la mine, politistul era prieten cu tir-istul sau macar cunostinte.(glumesc desi inca ma framanta momentul x)


Mdah... ce-i drept eu nu am vazut procesul verbal al celor doi. Si imi amintesc destul de clar acum un afis pe care scria ca 1 punct de amenda = 50 ron. Si omu avea 2 puncte de amenda si 2 de penalizare (sau 3 unsure.gif ) Adicatelea 100 de ron... care la jumate fac 50 ron... Atunci politistul iesean nu era pe aceeasi lungime de unda cu matematica noastra?
tibi*
Eu am programare pe 20 aug. la Pitesti.MI-au spus ca nici nu o sa se vada dar eu nu cred.
In fine,va doresc suferinta usoara celor care ati avut ghinion ca si mine,iar la restul drive safe si Dumezeu sa va apere de prosti mai ales pe sosele.
klm
CITAT(Hoinaritza @ Aug 2 2008, 11:52 PM) *
Tibi, amenda nu e de 50 ron in 24 de ore. E de 100 ron.

Cf. OUG 195/2002, art 109 (5): Contravenientul, cu excepția persoanei juridice, poate achita, în termen de cel mult două zile lucrătoare de la data primirii procesului-verbal de constatare a contravenției, jumătate din minimul amenzii prevăzute de lege.
OvidiuH
QUOTE (tibi* @ Aug 3 2008, 01:45 AM) *
Eu am programare pe 20 aug. la Pitesti.MI-au spus ca nici nu o sa se vada dar eu nu cred.
In fine,va doresc suferinta usoara celor care ati avut ghinion ca si mine,iar la restul drive safe si Dumezeu sa va apere de prosti mai ales pe sosele.

Dacă sunt pricepuți, n-o să se vadă. Cu extractorul se îndreaptă tabla, apoi se revopsește elementul.
Am avut și eu de făcut o reparație asemănătoare, chiar puțin mai urâtă, în iunie.
Hoinaritza
Am pus azi dimineata oglinda. Daca era sa nu o facem pe casco ne costa 400 ron sau putin peste 400 ron.
Sunt bucuroasa ca e iar frumoasa Grasanca smile.gif
9er
it sucks............comparativ cu suta de roni amenda a aluia....
tibi*
CITAT(OvidiuH @ Aug 4 2008, 07:46 AM) *
Dacă sunt pricepuți, n-o să se vadă. Cu extractorul se îndreaptă tabla, apoi se revopsește elementul.
Am avut și eu de făcut o reparație asemănătoare, chiar puțin mai urâtă, în iunie.



Am incredere in cei din Pitesti si am speranta ca o sa iasa bine,dar am emotii la revopsire sa nu iasa cu diferenta de nuanta.
Hoinaritza
Admini... putem trece la partea III? Ca ajungem la 50 de pagini repede repejor
OCTAN_95
I-mi face deosebita placere sa va regasesc banana.gif
M-am reantors din periplul meu european, sunt inca sub o foarte placuta impresie din toate punctele de vedere.

Voi reveni cu impresii sau informatii ref la traseul meu (serbia-croatia-slovenia-italiasan marino-elvetia-liechtenstein-germania-austria-slovacia-ungaria)

In tot acest periplu am auzit doar de 2(doua) ori claxoane !!!, sunte departe, mult prea departe de ceea ce se numeste civilizatie, din pacate.
9er
Cica, cam 500 de ani, asta venita din partea cuiva care a vizitat Olanda. Chiar atat de in Evul Mediu sa fim? Hmmm, structuri feudale avem...................
Mariustom
CITAT(Hoinaritza @ Aug 6 2008, 12:03 PM) *
Admini... putem trece la partea III? Ca ajungem la 50 de pagini repede repejor

Chiar dacă nu e vorba și de mine, să știi că suntem pe fază, nu pe nul whistling.gif thumbsup.gif

ninja.gif
mike.omega
QUOTE (Hoinaritza @ Aug 6 2008, 11:03 AM) *
Admini... putem trece la partea III? Ca ajungem la 50 de pagini repede repejor

Daca insisti! Cu placere! thumbsup.gif

Ne mutam pe http://www.masini.ro/forum/content/Toyota/...ce-are-fiecare/ smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.