Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Topic de dat cu capu' , bata , lantzu sau ce are fiecare
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
T u d o r
Sorine, pe vechiul drum care duce din Pitesti pe langa combinat si Metrou spre autostrada tot aglomerat e? Ma gandesc ca acum, dupa ce au dat drumul la centura aia gatuita la Bascov, traficul s-a mutat pe acolo in proportie mare.

Bineinteles, spun astea fara sa am vreo idee anume in minte... ninja.gif

Oricum, un circuit ar fi un vis frumos. thumbsup.gif
S O R I N
Gasim,gasim.... whistling.gif
T u d o r
Pentru pasionatii de liniute. Cred ca il face la mustatza pe TS-ul lui Constantin. biggrin.gif

adrian_flavius
QUOTE(S O R I N @ Mar 30 2008, 03:56 PM) *
Eu vreau,dar e pacat sa ne intalnim si sa ploua...

conform :

http://www.accuweather.com/world-forecast2...TI&metric=1


Liniutele nu se pot da asa ... whistling.gif

Si mai ales ca avem de vazut cine e nr 1 ,intre cei 2 ( TS si SSS).

Si pe langa asta ,as vrea sa fim in formatie completa...Legionaru nu poate in acel we din cate am vb cu el....

Spuneti un alt we cand e bine pt toti si va astept.... Acum nu mai sunt singur din Pitesti,va fi si Flavius presupun...


P.S. Tudore nu mai scapi acum...tre sa vii... thumbsup.gif


Count on me, man...n'rmal ca o sa fiu acolo...numai sa spuneti cand...daca e duminica, cu atat mai bine...sa nu fie in w/e 18/19/20 aprilie, ca sunt la munte (de Florii...cu o saptamana inainte de Paste)...duminica asta sunt la Pitesti, ca si duminica viitoare...si va astept cu Sorin... biggrin.gif:lol:
S O R I N
Pt toata lumea care doreste sa vina, ramane duminica 13 aprilie la Pitesti ?
T u d o r
90% da.
Andrei Suzuki
95% DA.
adrian_flavius
si eu sunt pentru 13 aprilie... smile.gifsmile.gifsmile.gif
22nst
0 (zero) % DA
OCTAN_95
Mai primiti un hondac?
adrian_flavius
Pai oricum asta va fi o intalneala Masini.ro, nu una strict Toyota sau mai stiu eu ce alta limitare...asa ca, Ovidiu, noi te asteptam cu drag...vedem noi unde...

PS Sorin, eu propun tot parcarea Toyota ca loc de intalnire, la iesirea de pe A1...e destul loc duminica, baietzii de la reprezentanta nu cred sa faca mofturi, ca sunt de treaba...daca vedem ca ne "inmultim", este parcarea de la Pic peste strada...si e loc destul si acolo... biggrin.gif
T u d o r
Ovidiu, daca e primit un Pejo.... biggrin.gif
_Constantin_
Vin si eu. 99% confused.gif
DRAGOS
Mai oameni buni, da' pietoni primiti? smile.gif

Evetual unii care nici macar nu si-au inca(virgula)carnetu'? biggrin.gif
T u d o r
Cum nu?
Colonelu'
Am vazut la emisiunea Automobile TV cum faceau ei teste pe un drum paralel cu o autostrada. Loc se parea ca aveau destul ca sa puteti face si un 400m.
DRAGOS
Bun..sa zicem ca ma primiti. biggrin.gif

Acu am si eu nevoie de niste sfaturi de la cineva din pitesti. Cum e la voi cu taxiurile? pt ca venind cu pejosu, va trebui sa iau un taxi de la gara pana la sediul toyota. Stie ala unde sa ma duca daca ii spun de sediul toyota la iesirea spre autostrada?

Inca ceva... oare gasesc tren de dus si de intors spre Ploiesti, in aceasi zi la distanta de cateva ore? eventual ceva rapid/sageata albastra...ca sa nu imbatranesc pe drum? biggrin.gif

PS: Tudor, cum fac cu vinu' ala? teehee.gif
T u d o r
Nu stiu vere, ca eu vin motorizat. biggrin.gif La o intalnire mai lunga, sa avem timp si spatiu. wink.gif

Daca ne coordonam bine, trec eu si te iau din gara si te si duc la plecare. Cu trenurile, uita-te si tu pe mersul trenurilor la cfr pe site. Ar trebui sa fie. smile.gif
Mariustom
Păi bine măi băieți, cum lipsesc puțin de pe forum cum vă dați în ... boabe ? Auzi la ei: liniuțe, vin, circuite, etc whistling.gif
I'o cred că vă aventurați rău. Dar și eu aș vrea din "fructul interzis" biggrin.gif ...

Tudor, să vezi ce "cumințire spirituală" îți dau eu dry.gif

13 Aprilie ? Hmmm. Ia să caut preventiv nr Poliției Pitești whistling.gif laugh.gif
Să aveți șosea uscată și curată smile.gif



ninja.gif
T u d o r
Mariusica, nu rezolvi de un tren pana la Valcea? Ca de aici te duc eu mai departe. wink.gif Sa ai timp pe drum sa-mi faci curatarea spirituala de influentele raului din mine.. care este. teehee.gif Pe persoana fizica... devil.gif
vio
deci daca am citit io bine baietzii or sa caute ceva nepublic ... asa ca nu vad ce ar avea Politia cu ei Marius biggrin.gif ..cat despre vin .. cred ca o sa fie cola sau sifon wink.gif)
Mariustom
Vio, tu ții cu ursu' verymad.gif tongue.gif Sau, mă știi "blond" rolleyes.gif
Preventiv, de citit aici whistling.gif


ninja.gif

PS: uitați ceva legal:
http://www.youtube.com/watch?v=mYM7VAQwPU8
http://www.youtube.com/watch?v=GaSToSbjPA0
T u d o r
Eu propun sa-i facem lui Marius o invitatie speciala la intalnire, sa se lamureasca cu ochii lui ca totul decurge in spiritul si litera legii. biggrin.gif Sa vada ca oamenii de pe masini.ro forum sunt cu frica lui Dumnezeu, nu cum credea el. tongue.gif
Moaaaa, dupa ce bag 3 visichiuri cu redbull si ma apuc sa soferesc... drive.gif sa te tii.... laugh.gif
adrian_flavius
@Dragos: daca spui ora la care vine trenu', trec eu si te iau de la gara...facem schimb de nr de mobil, si ne gasim noi cumva...nu e mare distanta de la gara pana la Toyota, taxiuri gasesti chiar in fata garii...sunt vreo 4 km, maxim...toti soferii de taxi stiu unde este reprezentanta Toyota (ai ca reper Vama Pitesti...)

oricum, mai vorbim pana atunci... thumbsup.gif
leroux
I' m in! Am niste datorii la Pitesti... ninja.gif
OCTAN_95
SMART CU 4 USI !!!

http://video.acasa.ro/view_video/365f7affe...t-cu-4-usi.html
S O R I N
Wow deja ne strangem muuulti....

Foarte bine !!!
vio
se incinge treaba rau .. grav biggrin.gifsmile.gif
T u d o r
Intrebare de la mine si Ovidiu: La ce ora ne strangem, oameni buni? rolleyes.gif
S O R I N
Cand este bine pt toti ,spuneti cand v ar conveni si asa facem...

LE: Eu vin direct de la Predeal...o sa plec mai de dimineata ca sa pot ajunge la timp...
OCTAN_95
eu din Brasov, te agatz pe drum?
22nst
heheh biggrin.gif sa vezi fugareala intre honde tongue.gif
S O R I N
Ovidiu ne auzim la telefon. thumbsup.gif
OCTAN_95
Ai PM
Andrei Suzuki
Ma Costache,baga tata un topic separat ca ne amestecam aici.
OCTAN_95
Are cineva informatii referitoare la finetea de filtrare pentru filtrele K&N?
Ar fi interesant da facut o comparatie, a acestei caracteristici, cu cele clasice.
ddl
de ce trebuie sa apara reclama aia tamita la usile de garaj Horemann la fiecare pagina deschisa?
am inteles ca reclama e sufletul comertului dar ingreuneaza foarte mult navigarea si devine enervanta.
cei care se ocupa de forum pit sa o insereze in alta parte? cum era inainte la sfarsit de pagina sau sub forma de banner.
M A R I A N
Azi am condus Lexus IS 220 diesel 177 CP. Era varianta Luxury dar am inteles ca a aparut si varianta Base care costa, cu toate taxele si TVA ~ 26000 euro... blink.gif

Superba masina, nici un zgomot de la motor, se infige destul de bine, calitate perfecta si foarte confortabila.

E o masina facuta insa 80 % pentru sofer, daca imi ajustez scaunul pentru inaltimea mea (1.83 m) in spate nu mai poate sta nimeni, nici macar un copil.

Pretul in varianta Base e insa foaaaaaaaaarte tentant pentru un Lexus...

In momentul asta sunt hotarat: pentru afara orasului, in locul Corollei voi achizitiona (cand bugetul va fi suficient) o Subaru Impreza WRX care la ~32000 euro cu toate taxele inclusiv TVA este complet pe gustul meu: sasiu+suspensii sport, tractiune integrala, 230 CP turbo, 5.8 secunde 0-100 km/h, incapatoare pentru familie.
T u d o r
26000? blink.gif Esti convins sa nu era CIP? Parca IS250 benzina costa la minim vreo 30000 si ceva... unsure.gif

Daca e atat, cred ca nici nu as mai sta pe ganduri in fata unui Impreza, fie el si puternic si rapid. drive.gif
vio
atat e Tudor .. am si io oferta lor .... e la pretz de avensis . promotie pt ca de abia acum s-a introdus motorul asta pe piatza la noi biggrin.gif
M A R I A N
Mai exact, Lexus IS 220d, motor 2.2 D-CAT, 2.231 cmc, 177 CP, viteza max. 215 km/h, 8.9 sec. 0-100 km/h, 7.9 l oras, 5.3 l extraurban.

Chestia este ca varianta Base de 26421 euro DDP este cam cheala, in sensul ca, desi are toate sistemele de siguranta activa si pasiva gen

10 airbaguri
ABS, EBD, BA
TRC
VSC
Smart Entry & Push Start
Radio 6 CD changer MP3 cu 13 boxe
climatronic dual
cruise control

totusi nu are optiunile unei masini de lux, care se intalnesc la varianta Luxury (dar care costa 39900 DDP):
faruri bixenon adaptative
oglinzi electrocromatice ext.+int.
senzor de ploaie
asistenta la parcare
coloana de directie telescopica electrica
scaune ventilate cald-rece electrice
camera de luat vederi pentru mersul inapoi
navigatie
sistem audio Mark Levinson 6 DVD changer
Bluetooth

Tudor, eu n-as putea trece cu vederea 3 lucruri la o masina, fie ea si Lexus: motor diesel, tractiune spate si lipsa spatiului pe locurile din spate (macar sa aiba spatiul din spate al Corollei).
Colonelu'
QUOTE (M A R I A N @ Apr 5 2008, 07:58 PM) *
Tudor, eu n-as putea trece cu vederea 3 lucruri la o masina, fie ea si Lexus: motor diesel, tractiune spate si lipsa spatiului pe locurile din spate (macar sa aiba spatiul din spate al Corollei).

Din aceeasi cauza de spatiu, daca e sa trec la o alta limuzina, voi trece la GS, cu motorul de 3.000 ca imi ajunge. Dar pana atunci se pare ca voi trece la noul Forester, dar in varianta 2.0D cand o sa apara.
M A R I A N
Si eu am cochetat destul de mult cu ideea unui Forester, dupa care un prieten si-a luat un 2.0 si m-am cam dezumflat...

Este adevarat ca stabilitatea absolut uluitoare a masinii (desi in varianta 2.0 l nu are controlul stabilitatii) si tractiunea integrala fac toti banii dar sunt si dezavantaje: consumul imens, atat urban cat si extraurban (mai ales daca ai talpa grea) si mai ales franele destul de slabe (motorul de 2.0 l), unii sunt de parere ca ar fi din cauza ca pe spate sunt tamburi si nu discuri.

Iar daca e sa vorbim de locurile din spate, sa stii ca nu sta prea grozav nici la capitolul asta...

Dar asta este generatia anterioara.

Pe site-ul celor de la Subaru a aparut oferta pentru modelul nou care are in toate variantele discuri spate, VDCS (controlul dinamicii autovehiculului-un fel de VSC) si...pare ca e mai mult loc in spate...
Deci s-ar putea sa fie alta mancare de peste...nu stiu consumul real dar vom afla...oricum daca tu vrei diesel consumul va fi mult mai decent.
S-ar putea ca achizitionarea unui numar mai mare de actiuni la Subaru de catre Toyota sa fie de bun augur... biggrin.gif
T u d o r
La ce dotari are "base" asta, pret si motor... eu azi as lua-o cu ochii inchisi. C'mon... e un Lexus... rolleyes.gif
M A R I A N
Ai si tu dreptatea ta... biggrin.gif
T u d o r
Poate ai citit la talmes-balmesul ala de topic despre sportivitate vs consum, tocmai m-am dat cu un 159 diesel de top. Pacat de tinuta de drum si de aspectul incredibil de atragator al masinii... Consola era din tic-tac reciclat, cu aspect de aluminiu, asta daca te uiti de la 10m. biggrin.gif Scaunul soferului scartzaia, etc... in general un aspect ieftin si ponosit, la o masina cu 40000 km. Apoi... daca aia costa 30000 si ceva noua... biggrin.gif
Colonelu'
Dilemele unui sef:


* Vii dimineata tarziu - esti exemplu negativ.
* Vii punctual - ai venit sa-ti spionezi subalternii la sosire.

* Esti prietenos cu subalternii - vizezi popularitatea ieftina.
* Esti rezervat - te considera cu nasul pe sus.

* Iti lauzi subalternii - esti lingusitor.
* Ii critici - faci pe nebunul.

* Te intereseaza munca subalternilor - esti bagaret.
* Nu te intereseaza - nu ai habar de probleme.

* Faci sedinte - esti sedintoman.
* Nu tii sedinte - lucrezi in secret.

* Daca esti tanar - n-ai experienta.
* Daca esti mai in varsta - esti sclerozat.

* Stai seara tarziu - faci pe lucratorul supraaglomerat.
* Pleci punctual - nu-ti dai interesul.

* Te consulti cu colegii - nu esti in stare sa iei decizii.
* Nu te consulti cu colegii - vrei sa tii totul in mana.

* Spui bancuri - esti neserios.
* Nu spui bancuri - esti plictisitor.

* Pleci in concediu - nu te intereseaza soarta firmei.
* Nu pleci in concediu - iti pazesti scaunul.

* Insisti asupra problemelor tale - esti incapatanat.
* Cedezi - esti moale.

* Ai succes - ai avut noroc.
* Ceva nu merge bine - bineinteles era de asteptat.

* Trimiti oamenii la cursuri - vrei sa-i indatorezi.
* Nu-i trimiti la cursuri - nu lasi pe altul sa se ridice.

* Vii cu idei noi - esti fantasmagorist.
* Nu vii cu idei noi - esti refractar fata de tot ce-i nou.

OCTAN_95
Priviti si voi la pos 3
T u d o r
Holly molly... Ovidiule. biggrin.gif Doamne, ce vremuri ne-a fost dat sa traim.
OCTAN_95
este infiorator !!!! PINK FLOYD asociat manelelor ?????????????????
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.