Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Topic de dat cu capu' , bata , lantzu sau ce are fiecare
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
AMP
Mirelusule...vad ca de suparare ai postat de doua ori....Iti inteleg perfect indignarea,supararea si nervozitatea....dar nici macar nu stiu cum te-as putea consola.....Ovidiu povestea ca hondaca lui a fost zgariata si un pic indoita usa chiar in parcare la Mall...te gandesti ca poate nu ai parcat masina mai langa bordura,ca nu ai lasat spatiu intre masini,pentru trecere....nah!zic si eu....dar sa o lasi parcata intr-o parcare special amenajata si de fitze si pretentii si sa-ti gasesti zgarieturile zgaite....subscriu la supararea ta si bag o injuratura neaosa romaneasca,pe care n-o pot exprima aici si acum....Imi pare rau! no.gif

Hai sa te inveselesc putinel,Hoinarita draga....fi atenta:stateam cu mustaciosul meu,asa ca niste batranei ce suntem si faceam traseu de vacanta...unu' zicea un fel,celalat altfel si...culmea!...am reusit amandoi sa cadem de comun acord pe un punct de interes turistic:Iasul!!!!heheheheh biggrin.gif ....Intreb eu:"Deci trecem pe la Iasi?".Raspunde Marius:"Pai da...nu trecem sa-i vedem pe oamenii aia?"...."Oamenii aia" erati voi,nota redactiei... laugh.gif


In alta ordine de idei:cine nu-i cuminte si se mai cearta ,o sa stea la coltzul de rusine...!!!! tongue.gif


Deci....pana la urma unde ne intalnim?In Delta?Hai va rog io mumushel....nu va hotarati o data?Ca sa imi pot aranja si io planurile de vacanta... smile.gif



Edit:az' ca Hoinarita o sters postul 2.....

Dane....daca ajung la Iasi....promiti ca ma dai si pe mine o tura cu minunea aia cu masaj? blush.gif
Hoinaritza
@FAREASTERN: Nu m-am gandit la asigurare ce-i drept... eram prea suparata. Sper totusi sa deschida baietii mai repede noul service unde vor avea si tinichigeria lor si apoi sa apelez la ei. Au fost ceva plangeri legat de tinichigeria cu care lucreaza acum service-ul de la Iasi, si de aia astept sa isi aduca in curtea lor vopsitoria.

QUOTE (AMP @ Jun 11 2008, 11:17 AM) *
am reusit amandoi sa cadem de comun acord pe un punct de interes turistic:Iasul!!!!heheheheh biggrin.gif ....Intreb eu:"Deci trecem pe la Iasi?".Raspunde Marius:"Pai da...nu trecem sa-i vedem pe oamenii aia?"...."Oamenii aia" erati voi,nota redactiei... laugh.gif

Deci....pana la urma unde ne intalnim?In Delta?Hai va rog io mumushel....nu va hotarati o data?Ca sa imi pot aranja si io planurile de vacanta... smile.gif

Multam de inveselire soro kiss.gif Cand ajunteti la Iasi spuneti ca n-am vrea sa va ratam. Stii doar cat am bocit ca mi-e dor de voi biggrin.gif Noi am restabilit deocamdata perioada in care ne luam concediu (ca de prima planificare am uitat): 7-20 iulie si 11-17 august. Planurile mai mult ca sigur le facem in ultim moment cu harta in mana, dar daca hotaram o locatie pentru o intalnire si e in perioada de concediu suntem prezenti.
adrian_flavius
Hoinaritzo, fa repede actele la politie, declaratie plus anexa 2...pe urma sesizare la casco, la asigurari...e mai sanatos sa revopsesti toata portiera...cunosc senzatia, este oribila...am spus-o si o repet: daca vad pe vreunul din astia, chit ca nu-i masina mea la mijloc (poa' sa fie si un Trabant...), si il vad ca vrea sa plece, il rup in bataie cu mana mea...niste nesimtiti...

Dane, daca facem o intalneala prin Delta, poate vii cu minunea, sa ne "masam" si noi oleaca...
victoris
QUOTE (Hoinaritza @ Jun 11 2008, 06:42 AM) *
@FAREASTERN: Nu m-am gandit la asigurare ce-i drept... eram prea suparata. Sper totusi sa deschida baietii mai repede noul service unde vor avea si tinichigeria lor si apoi sa apelez la ei. Au fost ceva plangeri legat de tinichigeria cu care lucreaza acum service-ul de la Iasi, si de aia astept sa isi aduca in curtea lor vopsitoria.


Poate spune cineva cand se va deschide service-ul integrat Toyota in Iasi? Pt ca e nasoala treaba cu tinichigeria in stadiul actual. Am avut si eu probleme pe partea de tinichigerie si nu am reusit sa ma inteleg cu cei de le InterDyp (agreat Toyota pt tinichigerie). Am rezolvat problema cu mult succes in alta parte. Sunt service-uri bune in Iasi unde poti face o reparatie de calitate. nu pot face reclama aici, dar pe privvat pot spune unde.
FAR EASTERN
QUOTE (Hoinaritza @ Jun 11 2008, 12:42 PM) *
@FAREASTERN: Nu m-am gandit la asigurare ce-i drept... eram prea suparata. Sper totusi sa deschida baietii mai repede noul service unde vor avea si tinichigeria lor si apoi sa apelez la ei. Au fost ceva plangeri legat de tinichigeria cu care lucreaza acum service-ul de la Iasi, si de aia astept sa isi aduca in curtea lor vopsitoria.



Nu conteaza, du-te acum si fa ce e de facut sa deschizi dosarul, cat e proaspata treaba, sa-ti faca si pozele, ca reparatia o poti face in interval de 2(doi) ani de la producerea evenimentului. N-o lasati asa, stiu ce spun.
Hoinaritza
QUOTE (FAR EASTERN @ Jun 11 2008, 12:05 PM) *
QUOTE (Hoinaritza @ Jun 11 2008, 12:42 PM) *
@FAREASTERN: Nu m-am gandit la asigurare ce-i drept... eram prea suparata. Sper totusi sa deschida baietii mai repede noul service unde vor avea si tinichigeria lor si apoi sa apelez la ei. Au fost ceva plangeri legat de tinichigeria cu care lucreaza acum service-ul de la Iasi, si de aia astept sa isi aduca in curtea lor vopsitoria.



Nu conteaza, du-te acum si fa ce e de facut sa deschizi dosarul, cat e proaspata treaba, sa-ti faca si pozele, ca reparatia o poti face in interval de 2(doi) ani de la producerea evenimentului. N-o lasati asa, stiu ce spun.

Se mai poate face ceva dupa ce am polishat suprafata respectiva? Daca va ajuta poze sa va dati cu parerea spuneti ca se rezolva.
adrian_flavius
orice avarie la nivelul vopselei trebuie acoperita de asigurare...chiar daca se mai vede ff putin, tot iese ceva in poze...si nu merita sa stati asa, ca, pana la urma, de aia platim cu totii casco, sa trecem mai usor peste astfel de momente...fuga la politie (declari ca asa ai gasit-o in parcare in dimineata asta), pe urma la asigurator, unde declari acelasi lucru...tot in dimineata asta...sa nu aiba ce comenta...si pe urma, cu dovada de la politie si cu acceptul de reparatie dat de inspectorul de daune de la asigurator, va duceti la ce service vreti voi...fiind masina in garantie, normal ar fi s-o rezolvati la reprezentanta, dar, cum sunt probleme la Iasi, gasiti voi o solutie...eventual mai asteptati un pic, pana se face service-ul integrat...da' dosarul de dauna sa fie deja "rezolvat"...

by the way, unde sunteti asigurati, la ce companie?...
victoris
QUOTE (Hoinaritza @ Jun 11 2008, 07:18 AM) *
QUOTE (FAR EASTERN @ Jun 11 2008, 12:05 PM) *
QUOTE (Hoinaritza @ Jun 11 2008, 12:42 PM) *
@FAREASTERN: Nu m-am gandit la asigurare ce-i drept... eram prea suparata. Sper totusi sa deschida baietii mai repede noul service unde vor avea si tinichigeria lor si apoi sa apelez la ei. Au fost ceva plangeri legat de tinichigeria cu care lucreaza acum service-ul de la Iasi, si de aia astept sa isi aduca in curtea lor vopsitoria.



Nu conteaza, du-te acum si fa ce e de facut sa deschizi dosarul, cat e proaspata treaba, sa-ti faca si pozele, ca reparatia o poti face in interval de 2(doi) ani de la producerea evenimentului. N-o lasati asa, stiu ce spun.

Se mai poate face ceva dupa ce am polishat suprafata respectiva? Daca va ajuta poze sa va dati cu parerea spuneti ca se rezolva.


Dosarul e valabil, intradevar 2 ani de la deschidere.
Nu conteaza ca a fost polishat. daca se vede vopseaua avariata e destul. Mai depinde de firma de asigurari si de inspector.Unde aveti asigurarea? O poza ar fi buna pentru a ne da cu parearea.
Hoinar
QUOTE (victoris @ Jun 11 2008, 12:29 PM) *
....
Dosarul e valabil, intradevar 2 ani de la deschidere.
Nu conteaza ca a fost polishat. daca se vede vopseaua avariata e destul. Mai depinde de firma de asigurari si de inspector.Unde aveti asigurarea? O poza ar fi buna pentru a ne da cu parearea.


Asigurare avem la Generali. Masina e in leasing, ne trebuie ceva (vreun act...ceva) si de la ferma de leasing? Cine se duce la Politie, io care-s titularu contractului de leasing (fara permis) sau soferu?
OvidiuH
Hoinaritza, pune niste poze. Se poate face si pe CASCO, insa daca nu e foarte vizibil nu stiu daca merita oboseala si timpul pierdut, mai ales daca mai aveti si franciza.

Hoinare, iti trebuie si imputernicire de la firma de leasing. La politie se duce cine are carnet pentru a anunta dauna. smile.gif
Hoinaritza
QUOTE (Hoinar @ Jun 11 2008, 12:33 PM) *
Cine se duce la Politie, io care-s titularu contractului de leasing (fara permis) sau soferu?

Asta suna a sustragere de la indatoririle de proprietar biggrin.gif

Poftim si poze:
mike.omega
Nu ai cum sa te duci la politie tu, Hoinar, fara permis, ca se presupune ca tu circuli cu acea masina si ai ajuns cumva cu masina la politie smile.gif
OvidiuH
Sincer, eu nu cred ca merita efortul pentru o revopsire. Ati scos destul de frumos cu polish. Eventual cu un scratch out mai putin abraziv se finiseaza si mai bine.
Il locurile unde se vede usor alba e sarita vopseaua de tot ?
Hoinaritza
QUOTE (OvidiuH @ Jun 11 2008, 02:10 PM) *
Sincer, eu nu cred ca merita efortul pentru o revopsire. Ati scos destul de frumos cu polish. Eventual cu un scratch out mai putin abraziv se finiseaza si mai bine.
Il locurile unde se vede usor alba e sarita vopseaua de tot ?

Da e sarita vopseaua unde e alb. A iesit destul de bine pentru ca am dat de 3 ori. Vio ne-a sfatuit sa o lasam 3 saptamani dupa care sa o luam din nou la polish. De vopsit nu cred ca va fi cazul pana cand iasi-ul nu deschide noul service. Poate daca ma duc la alt service Toyota m-as gandi la revopsire. unsure.gif
Hoinar
QUOTE (OvidiuH @ Jun 11 2008, 03:10 PM) *
Sincer, eu nu cred ca merita efortul pentru o revopsire. Ati scos destul de frumos cu polish. Eventual cu un scratch out mai putin abraziv se finiseaza si mai bine.
Il locurile unde se vede usor alba e sarita vopseaua de tot ?


Unde-s dungile alea albe e sarita vopseaua pana la stratul ala de imediat de sub vopsea (nu-sh cum se cheama smile.gif). Julitura era mai mare, in jurul dungilor alea albe se vedea vopseaua cum e atinsa...cum nu mai straluceste...ma rog...intelegi tu. Acum, verificand ochiometric, vopseaua nu mai are nici un defect, in schimb dungile alea au ramas....nici n-am vrut sa frecam mai mult, ca nu ne pricepem, era prima oara si am cam avut emotii biggrin.gif.

ps1: ce e ala "scratch out mai putin abraziv" ? smile.gif

ps2: gand la gand nevasta tongue.gif.
OvidiuH
Arunca un ochi pe aici -> http://www.masini.ro/forum/content/Off-Top...ra-tips-tricks/
Hoinar
QUOTE (OvidiuH @ Jun 11 2008, 03:46 PM) *


Off...cum naiba de-am uitat de topicul ala?! Ca l-am citit de vreo 10 ori smile.gif. Si de fiecare data am zis ca notez produsele si le caut in comert...Mersi fain.

ps: imi piere tot entuziasmul de a mai vopsi portiera...am mai vorbit cu 3 colegi care au avut masinile vopsite la ateliere diferite si au iesit nasol (diferente de nuanta..de culoare..puii mei) - o octavia, o alfa 159 si un ceed. Nici unul din colegi nu a fost multumit de rezultat...si in cazul unor zgarieturi ca a noastra nu s-ar duce la vopsit...Cred ca intai incercam produse din astea tip scratch out, pasta abraziva sau creion corector... si abia apoi, daca ajungem la fundul butoiului cu optimism o sa trecem pe la vopsitorie.
OvidiuH
Eu spun să mai dai cu un polish ușor abraziv iar apoi ceară și să o lași așa. Când s-or aduna mai multe vopsești tot elementul pe CASCO să nu fie diferențe de culoare.
22nst
daca mai ai si franciza la casco... chiar nu merita o revopsire.
incearca un polish profesional, cu aparatul ala de polishat nu cu o carpa biggrin.gif
OvidiuH
Dacă e sărită vopseaua nu ajută. De la perie e foarte posibil să se mărească ciobitura.
victoris
Mi-a spus cineva cu un Avensis ca are un set de retus de vopssea cumparat de la Toyota din service compus din doua spray-uri: unul cu vopsea si unul cu lac. Zicea ca ar costa cam 100 lei. Intrebati in service. Eu am vrut sa intreb ca am si eu nevoie dar am tot amanat. Acolo se vede fuller-ul, adica stratul de sub vopsea. Nu mai ai ce-i face. Daca vopsitorul e bun, materialele bune (aceleasi cu cele originale sau mai bune) culoarea iese. Asta daca e facuta conform codului. Bine, o potrivire 100% nu iese nicidata, dar 99,99% se poate scoate. Mi-e cel putin mi-au scos culoarea perfect, nu se vede nimic.
OvidiuH
Dacă nu vopsești tot elementul, tot ies pete de culoare. Am și eu set de retuș original.
victoris
Despre asta nici n-are rost sa discutam. Elementul se vopseste intreg. Idea era sa se potriveasca culoarea cu cea a elementelor invecinate.
ZORRO
Daca este o vopsitorie serioasa nu trebuie sa fie diferente de nuanta.
Eu am vopsit 2 usi , spoilerul fata si spate si nu se observa nici o diferenta de culoare.
adrian_flavius
pentru Sorin...sa-i mai treaca supararea... http://www.banknews.ro/stire/18461_honda_a...lui_accord.html
S O R I N
smile.gif Mi a trecut,nu prea tin eu suparare.... thumbsup.gif

adrian_flavius
asa vezi...ca nu e buna...cauzeaza la ficatzi... whistling.gif

baietii aia din centrul Pitesti-ului, mai ales cei de la Honda (pentru toti ceilalti, clarificari: saptamana asta e targ auto in centrul orasului...), nu prea stiu sa vanda...m-am dat ieri pe langa un Accord si pe langa un Civic din ala mic, futurist... m-au intrebat daca sunt interesat, daca imi place ce vad...pe urma m-au intrebat ce masina am acum...le-am spus de Totos, si s-au muiat instantaneu...in loc sa marseze pe sportivitate, ca asta e principalul atu al Hondelor, ei o tineau una si buna ca Honda e mai scumpa decat Toyota pentru ca e facuta in Japonia, si taxele, si blablabla...
Colonelu'
QUOTE (adrian_flavius @ Jun 12 2008, 07:37 AM) *
pentru Sorin...sa-i mai treaca supararea... http://www.banknews.ro/stire/18461_honda_a...lui_accord.html

Stirea e corecta daca nu tii cont de poza pe care "desteptii" de redactori au pus-o de la Honda Inspire, model care se comercializeaza in Japonia.
9er
Asaaaa...ca tot a avut Colonelu' ultimul post si are si Avensis 2,0 d4d, sa va mai inflamez un pic pe voi posesorii de Avensis in special si pe "toyotisti" in general cu cateva citate din minunat de instructivele articole din "auto...". Scuze anticipate celor care au citit articolele respective sau celor pe care ii plictisesc.

Modelul testat este Avensis Executive (fostul Luna, parca, nu?) comparat cu Laguna Dynamique, Mondeo Titanium X si Passat Highline. Incepe bine: "....echiparea de serie include numeroase dotari de siguranta, insa echipamentele optionale lipsesc. Impresia lasata de finisarea interioara este destul de austera, iar unele materiale plastice din zona bordului au un aspect ieftin." Nimic grav, pana acum. Dar, dam pagina si oamenii isi dau arama pe fata. Prea pe fata: "...dar scaunele din piele (optionale) ale lui Avensis sunt destul de alunecoase si au sezutul prea scurt. Alte minusuri ergonomice ale interiorului Toyota: unele comutatoare amplasate neinspirat, un meniu deloc intuitiv al sistemului de infotainment, dar si actiunea de racire excesiva a instalatiei de climatizare-cu efectul unui congelator de mare putere". Ce nu inteleg eu? N-a zis mai sus ca echipamentele optionale lipsesc? De unde naiba a scos scaunele de piele ca optionale si mai ales la Executive cand ele vin la Luxury? Aaaaaaa, poate ca la Deutschland, ca la Romanica...............Dadada, ca autorul e un neamt.....Ce sa spun, foarte "obiectiv"!

Credeati ca s-a terminat? Mai urmeaza o salva, sa nu cumva sa scape nescufundat subiectul. Deci: "Amortizarea Toyotei Avensis pare a fi asigurata de blocuri masive de cauciuc-atat de evident sunt resimtite in interior ondulatiile suprafetei de rulare (astea sunt scrise bolduit), traduse deseori prin oscilatii trepidante ale caroseriei. In plus, tendinta clar subviratoare din virajele atacate sportiv si senzatia spongioasa a pedalei de frana conving soferul sa reduca tempoul deplasarii pana la ritmul de croaziera linistita-un ritm convenabil si pentru economicul, dar nu foarte energicul diesel cu aceeasi cilindree ca a concurentei, dar cu o putere de numai 126 CP si un cuplu maxim de doar 300 Nm." Nici la sfarsit n-a lasat-o sa moara in liniste, i-a mai dat doua suturi la coaste: doar, numai. Ce zici Colonele? Si, lamuriti-ma si pe mine, ce naiba e aia SENZATIE SPONGIOASA?

In concluzie, niste kazane Avensisurile astea, chiar ma intreb cum reuseste nea Toyoda ala sa vanda atatea masini? Ca nici de Rav n-au fost mai incantati si, desi, n-au avut ce sa ii spuna, tot pe locul 4 au scos-o ca masina, urcand-o in final pe 3 datorita pretului. Iar la comparativul de la clasa compacta Aurisul nici n-a fost invitat, probabil ca acolo n-aveau nevoie de locul 4. A propos, la toate cele trei clase.......WV rules!

In incheiere, pot sa va spun ca am aflat de pe forumul Softpedia de ce vinde Toyota bine in lume. Marketingul foarte bun. Pesemne ca l-au angajat pe diavol in persoana, ca altfel nu se explica.

PS. Multi mai sar gardul pe Softpedia asta si rau de tot. Bat campii la greu, sa faca posturi probabil. L-am gasit si pe Drabisan pe acolo, a intrat intr-un versus Avensis-Passat de prin 2006, s-a certat cu aia pe acolo putin, si-a bagat picioarele si pa, la revedere, nu l-am mai gasit. Dati un search pe Google ca apar la primele rezultate si sunt amuzanti. Big babies...
adrian_flavius
fac oricand un comparativ cu Totosul meu vs un Passat de ultima generatie, pe aceleasi drumuri hartanite din Romanika, sa vedem in care e mai confortabila calatoria...din experienta mea, Totosul este muuult mai bine antifonat, motorul nu se aude aproape deloc (decat daca deschizi geamurile...dar vibratiile specifice diesel-elor sunt mult mai slabe decat la VW), iar gropile sunt filtrate mult mai bine...ca asta inseamna ca masina nu este destul de rigida la curbe, si "balanseaza" ceva mai mult, de acord, dar nu poti spune ca masina nu este confortabila si ca nu filtreaza gropile asa cum trebuie...din contra, le filtreaza mai bine decat VW...

cat despre dotari, Toyota a mers pe principiul "punem tot ce are omul nevoie pe masina, facem 3-4 grade de echipare, si lasam la o parte catalogul de optionale"...aici un rol important l-a avut, parerea (nu numai a) mea, marketing-ul si politicile de eficientizare a productiei/vanzarii...cu aceleasi dotari (optionale sau nu) pe ea, Totosul meu a fost cu peste 5000 (!!!) de euro mai competitiv (a se citi ieftin) decat un Passat...singurul plus pe Passat fiind motorul, 2.0 TDi, care avea 140 CP si 310 (fata de 300!!) Nm...cam atat...

intentiile articolului sunt (mult) prea cusute cu ata alba...da' ce sa ne mai miram, ca si cu testul elanului la Logan a fost cum a fost... repetat de altii, testul ala nu a putut fi reprodus...e ceva putred in Jermanika...sau Jekmanika...ne mai gandim... whistling.gif
9er
Asa-asa, asta voiam, sa aud de la baietii cu respectivul model in dotare impresii si pareri...........si vorbe de bine la adresa autorului, care este....
OCTAN_95
si mie mi-a trecut supararea
vio
io unu nu am cum sa ma supar pe CoTSache thumbsup.gif beer.gif beer.gif beer.gif poate doar ca nu vrea sa bea si atunci il intzeleg ca deja poate are pateu imbuibat ...
_Constantin_
Cum sa nu beau ma ... EU? Hmmm ... Hai sa bem beer.gif beer.gif beer.gif beer.gif beer.gif beer.gif beer.gif drive.gif beer.gif whistling.gif
Colonelu'
QUOTE (_Constantin_ @ Jun 13 2008, 12:38 PM) *
Cum sa nu beau ma ... EU? Hmmm ... Hai sa bem beer.gif beer.gif beer.gif beer.gif beer.gif drive.gif beer.gif whistling.gif

Costica, am impresia ca matale ai dezlegare la bere, ca eu am incercat odata sa bag tot atatea emoticonane si nu m-a lasat serverul, zicandu-mi ceva de lipsa spatiu parca. teehee.gif


L.E. Na, uite ca am copiat mesajul tau integral si mi-a dat reject cu urmatorul mesaj: "You have posted a message with more emoticons that this board allows. Please reduce the number of emoticons you've added to the message."
Asa ca daca apare mai putina bere decat in mesajul initial nu e vina mea. biggrin.gif

Mariustom
offtopic.gif E voie cu maxim 10 iconițe, câte are mesajul lui Costache.
Tu copiind mesajul nu ți-a permis să mai bagi și tu iconițe wink.gif thumbsup.gif
whistling.gif

ninja.gif
vio
thumbsup.gif
Legionaru'
Viorele, mai usor cu berea, mai pastreaza si pentru noi! drunk.gif
StefanVVTi
Eu o sa iau o pauza de forum ... maine incepe BAC-u` si apoi intru in linie dreapta pentru admitere!
Hai ca o sa mai intru ... macar o data la 2 zile! thumbsup.gif
FAR EASTERN
Bafta! thumbsup.gif

Argh, acusa am shi eu licenta.... pinch.gif
OvidiuH
QUOTE (StefanVVTi @ Jun 22 2008, 11:34 AM) *
Eu o sa iau o pauza de forum ... maine incepe BAC-u` si apoi intru in linie dreapta pentru admitere!
Hai ca o sa mai intru ... macar o data la 2 zile! thumbsup.gif

Multă baftă !
StefanVVTi
Va multumesc!! Sa fie! beer.gif
Bafta la licenta, Far!!
FAR EASTERN
Thx. arigato.gif
StefanVVTi
One down, five to go ... Romana - oral : 10 ! beer.gif
vio
bai Fane da esti bun ma taticule la Orale observ teehee.gif teehee.gif laugh.gif bravo , tot asa yes.gif
StefanVVTi
QUOTE (vio @ Jun 23 2008, 10:57 PM) *
bai Fane da esti bun ma taticule la Orale observ teehee.gif teehee.gif laugh.gif bravo , tot asa yes.gif

Sa vezi cand trecem la normale, ana..lfabete smile.gif)))) laugh.gif laugh.gif laugh.gif
adrian_flavius
Dragilor, cu parere de rau si cu lacrimi in ochi, trebuie sa va dau o veste trista: socrul meu, la doar 55 de ani, nu mai este...joi seara, la doar 15 minute dupa ce am vorbit cu el, si la vreo cateva ore dupa ce varul lui, vecin cu el, murise, a facut un infarct care ne-a vaduvit inainte de vreme de un om extraordinar...nu mai am lacrimi, nu mai am cuvinte, simt doar un suflet gol si pustiit...voi lipsi ceva timp de pe forum...pentru ca sufletul meu si inima mea trebuie sa accepte ca cel care mi-a fost ca un al doilea tata nu mai este printre noi...D-zeu ni l-a luat prea devreme...nici macar nu am apucat sa ne luam ramas-bun de la el...a murit prea repede... :cry:
Mariustom
Offffff, îmi pare rău, Flavius. Sincere condoleanțe confused.gif mellow.gif

Cuvintele sunt de prisos down.gif

Fiți tari, dacă pot zice asta, în momentele astea sad.gif
22nst
Dumnezeu sa-l ierte. down.gif
adrian_flavius
Multumesc, baieti...am incercat sa fiu eu cel care ii sustine pe ceilalti in astfel de momente...da' e greu...fff greu...stiu ca si moartea face parte din viata, dar nu ma pot gandi ca nu este foarte drept...ne-om auzi cu alte ocazii...

D-zeu sa-l ierte, sa-l odihneasca si sa-l ocroteasca acolo sus, unde sunt sigur ca s-a dus... confused.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.