Help - Search - Members - Calendar
Full Version: toyota Corolla partea a III-a
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Legionaru'
Da, se schimba foarte repede.
Eu vreau sa fac rost de o cheie sa o am asa pentru mine!
vio
pai si ce te impiedica sa o cumperi ?smile.gif se gasesc pe toate drumurile ... o sa postez in poze toata manevra cum am facut schimbul de bujii sa afle tot omu care vrea sa faca acasa operatiunea.
Legionaru'
Nu mai retin dimensiunea!
StefanVVTi
Ce cauciucuri(195/60/15) iau?
Buget 1600 RON!
OvidiuH
Presupun că vrei de vară. Din ce-am găsit la banii ăștia, Dunlop SP Sport Fast Response, Pirelli P7 sau Bridgestone Turanza ER 300. Eu aș lua SP Sport Fast Response.
StefanVVTi
Putin peste buget(435 RON/ buc) ar fi Michelin Pilot Primacy, DAR cu indicele de viteza H, nu V!

Edit: pret bun am gasit aici http://www.vanzarianvelope.ro/detaliianvelope.php?aid=5134 !
OvidiuH
Încearcă la Tireshop.ro sau Cauciucuridirect.ro Au prețuri mai bune.
StefanVVTi
Oscilez intre Dunlop SP SPORT 01, Michelin Pilot Primacy si Michelin Energy Saver, toate cu indice 88V si preturile: 312 RON, 377 RON si 382 RON!
Trebuie sa iau cea mai buna decizie, intrucat tata mi-a dat sarcina "Cauciucu`"!

Multumesc pentru ajutor!
OvidiuH
Dintre cele 3 aș lua SP Sport. Și Pilot Primacy sunt ok, dar ceva mai zgomotoase.
M A R I A N
Eu cele mai ieftine le-am luat de la forexim ( http://www.anvelopa.com.ro/ - uita-te la promotii) si Polyinvest (http://www.anvelope.ro/).
Eu zic sa suni la Polyinvest ca nu tot ce e pe site au si ei. La Forexim cam aia e.
De asemenea, Polyinvest e in mai multe orase, Forexim numai in Bucuresti.

Parerea mea este ca n-ar fi rau sa vezi daca poti lua ceva vara de genul Goodyear Hydragrip (pentru ploaie) pentru ca la noi ploua uneori destul de mult.

Indicele de viteza e foarte important, mai ales daca mergi tare. Uita-te pe pneurile originale ce are: H sau V.

Succes!
Legionaru'
SP Sport 01 la mine fac un zgomot de innebunesc!
Lexy
QUOTE(StefanVVTi @ Feb 24 2008, 12:53 PM) *
Ce cauciucuri(195/60/15) iau?
Buget 1600 RON!



Vredestein Sportrack 3.
vio
Fane de iarna sau de vara nu am intzeles ce cauciucuri ... da 1600 ron e enorm ...
vio
azi ,,, plecat la 11 30 de acasa pe treaseul urmator .... militari - pipera - privighetorilor - aeroport - militari durata 1, 30 H ... drumul de intors a fost de doar 30 min ... blink.gif blink.gif blink.gif consum 7.5 % biggrin.gif
StefanVVTi
QUOTE(vio @ Feb 25 2008, 12:16 AM) *
Fane de iarna sau de vara nu am intzeles ce cauciucuri ... da 1600 ron e enorm ...

De vara, si am zis sa nu depaseasca 400 RON / buc! thumbsup.gif
StefanVVTi
QUOTE(Lexy @ Feb 25 2008, 12:12 AM) *
QUOTE(StefanVVTi @ Feb 24 2008, 12:53 PM) *
Ce cauciucuri(195/60/15) iau?
Buget 1600 RON!



Vredestein Sportrack 3.

Arata bine, dar nu prea am auzit pe nimeni sa fi avut... Michelin Pilot Primacy are Constantin si cica sunt foarte bune din multe puncte de vedere!
Referitor la indicele de viteza, ale ei cred ca sunt T sau H, pentru ca viteza maxima whistling.gif e 190! Eu vreau indice V de data asta!
OCTAN_95
QUOTE(StefanVVTi @ Feb 25 2008, 02:23 PM) *
QUOTE(Lexy @ Feb 25 2008, 12:12 AM) *
QUOTE(StefanVVTi @ Feb 24 2008, 12:53 PM) *
Ce cauciucuri(195/60/15) iau?
Buget 1600 RON!



Vredestein Sportrack 3.

Arata bine, dar nu prea am auzit pe nimeni sa fi avut... Michelin Pilot Primacy are Constantin si cica sunt foarte bune din multe puncte de vedere!
Referitor la indicele de viteza, ale ei cred ca sunt T sau H, pentru ca viteza maxima whistling.gif e 190! Eu vreau indice V de data asta!

Eu am avut Michelin Pilot primacy si sincer nu mi-au placut deloc, le-am avut puse pe fata pana cand m-am suparat si le-am pus pe spate, celelalte erau Dunlop SP9000, incomparabile.

Dar defapt Stefane, de ce tre sa-ti schimbi gumele?
Le-ai "ras' pe celelalte cumva? (de curand) smile.gif
OvidiuH
QUOTE(StefanVVTi @ Feb 25 2008, 02:23 PM) *
Arata bine, dar nu prea am auzit pe nimeni sa fi avut... Michelin Pilot Primacy are Constantin si cica sunt foarte bune din multe puncte de vedere!
Referitor la indicele de viteza, ale ei cred ca sunt T sau H, pentru ca viteza maxima whistling.gif e 190! Eu vreau indice V de data asta!

Ai grijă cu zgomotul. Le cam cântă.
vio
lasa-l ca face vs acu acu smile.gif)
StefanVVTi
QUOTE(Ovidiudinutm @ Feb 25 2008, 04:54 PM) *
QUOTE(StefanVVTi @ Feb 25 2008, 02:23 PM) *
QUOTE(Lexy @ Feb 25 2008, 12:12 AM) *
QUOTE(StefanVVTi @ Feb 24 2008, 12:53 PM) *
Ce cauciucuri(195/60/15) iau?
Buget 1600 RON!



Vredestein Sportrack 3.

Arata bine, dar nu prea am auzit pe nimeni sa fi avut... Michelin Pilot Primacy are Constantin si cica sunt foarte bune din multe puncte de vedere!
Referitor la indicele de viteza, ale ei cred ca sunt T sau H, pentru ca viteza maxima whistling.gif e 190! Eu vreau indice V de data asta!

Eu am avut Michelin Pilot primacy si sincer nu mi-au placut deloc, le-am avut puse pe fata pana cand m-am suparat si le-am pus pe spate, celelalte erau Dunlop SP9000, incomparabile.

Dar defapt Stefane, de ce tre sa-ti schimbi gumele?
Le-ai "ras' pe celelalte cumva? (de curand) smile.gif

Le-am cam ras whistling.gif ! O sa fac un versus... Vredestein Sportrac 3 si de la Yokohama sa caut...
Lexy
QUOTE(StefanVVTi @ Feb 25 2008, 12:23 PM) *
QUOTE(Lexy @ Feb 25 2008, 12:12 AM) *
QUOTE(StefanVVTi @ Feb 24 2008, 12:53 PM) *
Ce cauciucuri(195/60/15) iau?
Buget 1600 RON!



Vredestein Sportrack 3.

Arata bine, dar nu prea am auzit pe nimeni sa fi avut... Michelin Pilot Primacy are Constantin si cica sunt foarte bune din multe puncte de vedere!
Referitor la indicele de viteza, ale ei cred ca sunt T sau H, pentru ca viteza maxima whistling.gif e 190! Eu vreau indice V de data asta!


Parerile sunt impartite precum vezi. Oricum daca ar posta toti membrii ai vedea ca fiecare are ce-a ales in fct de buget si de preferite. Doar ca nu s-a pomenit asa de mult de Vredestein páici nu inseamna ca sunt cauciucuri proaste.Eu de exemplu am Vredestein pe masina si am auzit destule parereri bune ca sa ma decid sa mi le cumpar.
Bafta.
StefanVVTi
QUOTE(Lexy @ Feb 26 2008, 10:40 AM) *
QUOTE(StefanVVTi @ Feb 25 2008, 12:23 PM) *
QUOTE(Lexy @ Feb 25 2008, 12:12 AM) *
QUOTE(StefanVVTi @ Feb 24 2008, 12:53 PM) *
Ce cauciucuri(195/60/15) iau?
Buget 1600 RON!



Vredestein Sportrack 3.

Arata bine, dar nu prea am auzit pe nimeni sa fi avut... Michelin Pilot Primacy are Constantin si cica sunt foarte bune din multe puncte de vedere!
Referitor la indicele de viteza, ale ei cred ca sunt T sau H, pentru ca viteza maxima whistling.gif e 190! Eu vreau indice V de data asta!


Parerile sunt impartite precum vezi. Oricum daca ar posta toti membrii ai vedea ca fiecare are ce-a ales in fct de buget si de preferite. Doar ca nu s-a pomenit asa de mult de Vredestein páici nu inseamna ca sunt cauciucuri proaste.Eu de exemplu am Vredestein pe masina si am auzit destule parereri bune ca sa ma decid sa mi le cumpar.
Bafta.

Multumesc !!! Decizia e luata si o sa iau Vredestein Sportrac 3 , la 340 RON / buc! Sper sa fie ok, si nu vad de ce nu ar fi! smile.gif
StefanVVTi
Am fost nevoit sa merg pana la Roman, dar pana la urma la Racaciuni(15 km inainte de Bacau), am fost sunat si n-am mai ajuns la Roman.
Pana la Racaciuni, consum mediu 5.7 %(record personal, dar si al masinii)!
Pe drumul de intoarcere am ajuns la 36000, si o sa atasez si o poza cu cauciucul stanga spate, care pana acum 4000 km a fost pe fata!
OvidiuH
E ros, nu glumă.
hc robert75
Am o intrebare pentru posesorii de Corolla Sedan E15, ce consum mediu aveti in oras?
La mine cat timp a fost foarte frig era constant 10,2(1000-1500 km rulati),iar acum cand s-a incalzit si am depasit 2000km, a scazut la 9,5.Primele plinuri au fost facute cu OMV Carrera100,MOL Evo si MOL 98.Ultimul plin l-am facut cu MOL95 si am observat scaderea de consum.Sincer, cred ca cei mai importanti factori sunt temperatura exterioara si ca era normal sa mai scada consumul dupa 2000 km.Dar oare nu influenteaza si benzina?Intreb acest lucru pentru ca, un prieten din Spania,are un Bmw318 si imi spuneaca, in momentul in care baga benzina cu cifra octanica mare sau aditivata, consumul creste in comparatie cu benzina de95.Stiu ca afara e alta calitate a benzinei, dar oare nu conteaza si acest aspect?Mai bine bag de 95+un aditiv, decat Evo sau Carrera 100...ca tot la aceeasi bani ajung, dar macar consumul e mai mic.Voi ce sfaturi imi dati?
vio
f corect .. dar fara aditivi ... 95 atat .. mai poti adauga ceva de curatzat injetoare ...
StefanVVTi
Gata operatiunea "Cauciucu"!
Vredestein Sportrac 3: 306 RON / buc (pret bun biggrin.gif ) => 1224 RON + 80 RON montat si echilibrat = 1304 RON !
Am facut vreo 20 km si nu se aude nimic in interior!
M A R I A N
De abia acum poti sa te pui cu Legionaru'... whistling.gif
StefanVVTi
QUOTE(M A R I A N @ Feb 27 2008, 10:44 PM) *
De abia acum poti sa te pui cu Legionaru'... whistling.gif

Nu pentru mult timp... Sa vedeti ce-si pune el... unsure.gif confused.gif
vio
inca e la stadiu de tatonare wink.gif) mai are de asteptat pana o sa si puna alea wink.gif
Legionaru'
Vio,m-am decis! thumbsup.gif
Toyo! La asta se referea Fane.

Despre ce zici tu, e secretul nostru!
whistling.gif
vio
asteptand cumintzi in coltzu' lor biggrin.gif ...............
Hoinar
QUOTE(vio @ Feb 29 2008, 09:11 AM) *
asteptand cumintzi in coltzu' lor biggrin.gif ...............


http://www.janta.ro/home2/produs.aspx?pid=107172

Dotz brand hatch cumva? biggrin.gif
Legionaru'
Sper ca le pui pentru intalnirea cu Dracul! whistling.gif
Hoinar
QUOTE(Legionaru' @ Feb 29 2008, 11:32 PM) *
Sper ca le pui pentru intalnirea cu Dracul! whistling.gif


Si eu sper...Ca ieri se plangea ca o citit in stele ca o sa fie frig la Dracu' si parca n-ar vrea sa-si schimbe gumarii cu aia de vara.
Si mi-ar parea rau sa nu-i vad jantele...ca-s prea misto biggrin.gif.
StefanVVTi
Mi-am luat si eu spray pentru gume dintr-o benzinarie. Se numeste Tyre Care, importat din SUA si a fost 17 lei parca. Acelasi spray, intr-o alta benzinarie este 23 lei! Rezultatul in poze ...
OvidiuH
Să nu te pună necuratul să dai și pe suprafața de rulare a cauciucului. smile.gif
_Constantin_
QUOTE(OvidiuH @ Mar 2 2008, 10:27 PM) *
Să nu te pună necuratul să dai și pe suprafața de rulare a cauciucului. smile.gif


Pai? confused.gif
StefanVVTi
QUOTE(OvidiuH @ Mar 3 2008, 12:27 AM) *
Să nu te pună necuratul să dai și pe suprafața de rulare a cauciucului. smile.gif

Stiu, pentru ca este lipicios, dar nu ai cum sa nu-ti mai scape si pe marginea suprafetei de rulare! thumbsup.gif
OvidiuH
Din ce văd în imagine, ai aplicat bine.
Legionaru'
Fane de ce nu il intebi pe nenea ce a luat el?
Nu aveai probleme de genul asta! whistling.gif
StefanVVTi
QUOTE(Legionaru' @ Mar 3 2008, 11:21 AM) *
Fane de ce nu il intebi pe nenea ce a luat el?
Nu aveai probleme de genul asta! whistling.gif

Nenea, ce ai luat, ca mai am loc in casa, in portbagaj... smile.gif)
Si zi-mi si una pentru jante ! biggrin.gif
OvidiuH
QUOTE(Legionaru' @ Mar 3 2008, 09:21 AM) *
Fane de ce nu il intebi pe nenea ce a luat el?
Nu aveai probleme de genul asta! whistling.gif

Sonax ? whistling.gif
Legionaru'
Dap! thumbsup.gif
OvidiuH
Am încercat și eu recent o soluție Mafra pentru întreținerea cauciucurilor și am fost încântat de rezultate. Unde mai pui că și prețul e foarte rezonabil (10 RON).
Merge de asemenea excelent și pentru curațarea covorașelor de cauciuc de la interior.
StefanVVTi
QUOTE(OvidiuH @ Mar 3 2008, 10:56 PM) *
Am încercat și eu recent o soluție Mafra pentru întreținerea cauciucurilor și am fost încântat de rezultate. Unde mai pui că și prețul e foarte rezonabil (10 RON).
Merge de asemenea excelent și pentru curațarea covorașelor de cauciuc de la interior.

Ai luat-o de prin vreo spalatorie? Am vazut in Focsani la o spalatorie ca vand asa ceva... Mafra whistling.gif
Hoinar
QUOTE(StefanVVTi @ Mar 3 2008, 10:43 PM) *
....
Ai luat-o de prin vreo spalatorie? Am vazut in Focsani la o spalatorie ca vand asa ceva... Mafra whistling.gif


poti cumpara si online http://www.mafra.ro
am 2 colegi care le-au folosit marfa...o sa-i intreb maine ce parere au de produsele lor.
OvidiuH
QUOTE(StefanVVTi @ Mar 3 2008, 10:43 PM) *
Ai luat-o de prin vreo spalatorie? Am vazut in Focsani la o spalatorie ca vand asa ceva... Mafra whistling.gif

Am comandat direct de la ei mai multe produse.
Legionaru'
Am vizitat si eu site-ul si sunt cam slabuti fata de concurenta!
Hoinar
QUOTE(Legionaru' @ Mar 4 2008, 01:00 AM) *
Am vizitat si eu site-ul si sunt cam slabuti fata de concurenta!


Legionaru, slabuti calitativ sau ca oferta la noi? Stiu ca tu esti fan Sonax...pe mine ma bate gandu', cel putin cat e cald afara, sa-mi bibilesc si eu masina cu produse din astea de ingrijire...si nu stiu de care sa aleg...smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.