Help - Search - Members - Calendar
Full Version: PT. CEI CARORA LE PLACE ROCK-UL
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Muzica
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
krondet
Parca suna mai...rockish decat noul val thumbsup.gif

FAR EASTERN
Cui ii placea Rammstein ?
Baby Blues
I love Rammstein! thumbsup.gif
Rebel
I love Rammstein too! band.gif

Rebel
New Rammstein Album "Liebe ist für alle da"

Click to view attachment

Tracklist
1.“Rammlied” (Ramm Song)
2.“Ich Tu Dir Weh” (I Hurt You)
3.“Waidmanns Heil” (Hunters’ Salutation)
4.“Haifisch” (Shark)
5.“B******” (Bückstabü)
6.“Frühling In Paris” (Springtime In Paris)
7.“Wiener Blut” (Viennese Blood)
8.“Pussy”
9.“Liebe Ist Für Alle Da” (Love Is There for Everyone)
10.“Mehr” (More)
11.“Roter Sand” (Red Sand)

CD2: BONUSTRACKS
1.Führe mich (Lead me)
2.Donaukinder (Children of Danube)
3.Halt (Stop)
4.Roter Sand (Orchester Version) (Red Sand)
5.Liese
Hoinar
Si mie imi place Rammstein la nebunie! Abia astept sa le ascult albumul!
9er
Printre "cei carora le place rock-ul" se numara si baiatul meu cel mic, in varsta de 6 an. Deocamdata, rock-ul pentru el inseamna Iris, care a devenit trupa oficiala a Avensisului, fiind ascultate la "heavy rotation" cele 2 cd-uri ale albumului dublu "Cei ce vor fi" (a propos, e tare greu sa explici anumite versuri recitate pe acest album unui copil de 6 ani sau de 8 laugh.gif ).

Astfel, pe locul 2 in topul preferintelor sus mentionatului fan a urcat:

,

in timp ce pe locul 1 continua sa se mentina:

.

PS. Discutie intre frati, 6 si 8 ani. Cel mic: mi-ar place sa cant la Iris cand voi fi mare. Cel mare: nu mi-ar place, pentru ca nu o sa te lase fanii in pace.
9er
Later edit: mi-ar placea. Mea culpa.
Baby Blues
Pun si aici melodia asta deoarece mi-a placut foarte mult, gandindu-ma ca pe la blues se uita mai putini biggrin.gif



vio
imi luai belet la ZZ Top ...

inainte de Rammstein am ascultat Oomph , ascult si acum .. cu 3 clase peste Ramm .

si o melodie intrepretata beton si care imi place la nebunie ... cand a aprut am asculat-o 4 zile non stop.. pusa pe repeat piesa si atat ..

http://www.youtube.com/watch?v=rbaXAV56e7c
pmhoria
@vio
Country Metallica suna mai bine decat Detah Magnetic .. biggrin.gif Excelenta piesa!!!

Tocmai am primit concertul lor de la Nimes din 07/07/09. E super, mai ales ca aranjament al salii de concert.

Mostra de Enter Sandman



Si asta:

vio
DAP ASA AU AVUT ARANJAMENTUL TOT TURNEUL ASTA .. F FRUMOS
Baby Blues
Super tare concertul de la Nimes! Chiar o sa vad cum o sa fac rost de el.
pmhoria
Vino la Danes scurt si-l copiezi de la mine. Il iau cu mine desi nu stiu cum il ametesc pe DJ-ul ala sa mai scape si ceva rock rolleyes.gif
Baby Blues
Doua botezuri si o nunta in urmatoarele 3 saptamani. verymad.gif
Ahaa: La nunta sunt nas. biggrin.gif
krondet
http://www.youtube.com/watch?v=CXlFmKu44nY...feature=related
ninja.gif
am incercat sa postez cu [you.tube] CXlFmKu44nY [you.tube], dar imi da in permanenta mesaj de eroare, cu TAG-urile
P.S am scris you.tube, pentru ca fara punct, nici macar nu trimitea mesajul
Oana
in primul rand scoate pauzele dinainte si de dupa cod si apoi pune / inainte de youtube din ultima paranteza
[you.tube]CXlFmKu44nY[/you.tube]
Baby Blues
Meserias "musiul"! de altfel melodia de mai jos nu stiu cat de "rockis" suna sau mai degraba a blues dar oricum melodia este beton:
pmhoria
Mie de azi dimineata imi canta in cap numai ritmul de chitara de la piesa asta:


Baby Blues
Foarte frumos!
admin


Super tare!
admin



Greu de gasit ceva mai frumos...
krondet


putin rock...classic?!?
pmhoria
Trezirea smile.gif



Ce mai ascultati? Old sau nu, nu are importanta, dar mai animati topicul ca-i pacat de el ..biggrin.gif
FAR EASTERN
Another kind of rock 36182451.gif
vio
belea rau de tot 36182451.gif 36182451.gif ce ma mai uitam la ei cand eram mic...
FAR EASTERN
QUOTE (krondet @ Nov 6 2009, 07:17 PM) *


krondet..... arigato.gif

Asta e un aspect mai putin cunoscut al multor "roacari"... si e pacat ca nu avem parte de acest gen de concerte si la noi...
Baby Blues
Se mai face muzica si acum chiar daca nu asa cum am cunoscut-o noi cand am inceput sa ascultam rock:





Foarte tare Muppetsi. biggrin.gif
pmhoria
Azi am avut chef de Rammstein si cum noul album are vre-o 3 piese tare faine...luati de aici o mostra:

Waidmanns Heil

Baby Blues
Daca Rammstein ati ascultat tare, dati si mai tare asta:

Ciudate voci fata de muzica in sine Ca si instrumentisti foarte frumos.
drabisan
Acuma nu-sh ce sa zic. "Liebe Ist Für Alle Da" mie mi se pare slabut inregustrat in studio.
DAR ma astept sa sune infinit mai bine live! Si tot ma uit ca prostu la concertele lor din 2010. Poate poate ma lipesc de vreunu'. Ca in 2009 nu s-a pupat nimic cu bugetul decimat de o insula din oceanul Pacific...
vio
http://www.metalhead.ro/stiri/Concert_Meta...0-aid-76384-l-1 stirea anului .... pana acum .. deja ma duc a coada la bilete. ... stirea este si pe http://www.sonispherefestivals.com/ si pe site ul Metallica .. belea super . YEAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH
Rebel
QUOTE (pmhoria @ Dec 4 2009, 11:45 AM) *
Azi am avut chef de Rammstein si cum noul album are vre-o 3 piese tare faine...luati de aici o mostra:
Waidmanns Heil


I hate you! Eu am comandat albumul de vreo 3 saptamani si ma tot aburesc aia de la HMV. Ce bulangii... confused.gif
pmhoria
Sarbatori Fericite sa aveti cu AC/DC

Baby Blues
Si nu stiu daca melodia este cantata chiar de el dar oricum este superb:

pmhoria
Moama cat am stat sa-mi storc creieru mic sa gasesc piesa.. parca o auzeam peste tot si nu puteam pune degetu' pe ea smile.gif
Pfew ..am gasit-o.

Prima versiune mai moderna tot de chitara


si una veche inregistrata in 1965..
pmhoria
LE.

Am gasit piesa pusa de baby blues cantata in varianta rock de Trans-Siberian-Orchestra.

Mostra de piesa Trans-Siberian


pmhoria
Descoperiri intamplatoare pe youtubbbeee

Epica Unleashed



si Sonata Artica

9er
CBS:
The Who ... anyway, anyhow, anywhere. Their three-song news conference last week was marvelous; their 12-minute medley was extraordinary. Long live rock.


CNN e mai rautacios:

NEW YORK (AP) -- Maybe 30 years ago, The Who would have been an explosive act for a Super Bowl halftime show. Or anywhere else.

At Sunday's Super Bowl, The Who -- led by what's left of them from the original groundbreaking foursome a generation ago -- did all that was expected under these circumstances. Filling the dozen minutes allotted them between two halves of football pageantry, the group pounded out nostalgia and spectacle -- and five classic songs.

They're not ready for Branson, Mo.

The set began with "Pinball Wizard," which quickly led into a generous rendition of "Baba O'Riley." After "Who Are You," there was a brief musical nod to "See Me, Feel Me," then a big finish with "Won't Get Fooled Again" -- all songs released between 1969 and 1971, except for the last, in 1978.

Original drummer Keith Moon died in 1978 and bassist John Entwistle died in 2002, but The Who lives in the spirit of its two intrepid front men: guitarist-composer Pete Townshend and vocalist Roger Daltrey.

The original Who were British lads who early on forged a timeless up-yours message to their seniors with the mantra "Hope I die before I get old." But that lyric wasn't heard Sunday night, nor was their landmark song "My Generation." After all, Townshend and Daltrey are well into their 60s.

Their voices aren't what they were, and it's been a long time since the once-hyperkinetic axman Townshend did his balletic leaping and springing. During Sunday's show he offered only a few trademark windmill guitar licks.

This is not to say these musicians, even in their advancing age, didn't make a powerful impression. And, of course, the staging helped, with plenty of pyrotechnics, laser pinstripes slicing the Sun Life Stadium, and illuminated eruptions dousing the arena.

Despite its brevity, it was a big, warm, enjoyable show, and The Who looked right at home.


Maybe they should, since their Super Bowl miniconcert was being aired on CBS. Three of the five songs they played are heard every week as the themes for CBS' trio of hit "CSI" crime dramas.

Hmm, was all this just an elaborate "CSI" plug?






krondet
http://www.youtube.com/watch?v=bW4iVDERESc
e un cantec care trebuie numai, ascultat...iar nu vazut (caci imaginile au fost alese de cel care a postat cantecul) thumbsup.gif
krondet
am facut un CD auto - pentru condus sportiv.si am gasit, printre "clasici"

Baby Blues
De cand n-ati mai ascultat o melodie rock asa buna?


Lucian107416
Jason Becker: fantastic

Si altul:

Baby Blues
Foarte meserias omul de mai sus.

Intodeauna su sunat bine, nu? Chiar si acum!

Baby Blues
Era vorba de Deep Purple - Highway Star.
Baby Blues
Si aici doi baieti pe care-stimez deosebit de mult. Pacat ca anul asta n-o sa -l pot vedea pe maestrul Clapton. Sper ca sa putem trai amandoi destul de mult incat sa ne vedem. biggrin.gif


Eric Clapton feat Buddy Guy- Worried Life Blues:





Daca tot mi-am adus aminte de maestrul Buddy Guy sa fie inspre ascultare si invatare :


Baby Blues
Chiar nu mai asculta nimeni rock pe aici? Uite cu asta imi pun zilele astea sangele in miscare:



si concertul meu preferat:

Baby Blues
QUOTE (krondet @ Feb 14 2010, 09:19 AM) *
am facut un CD auto - pentru condus sportiv.si am gasit, printre "clasici"


sa vezi acum condus sportiv! biggrin.gif
adrian_r5
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.