Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vreau masina pt prietena mea
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
RUE
si a luat vw.... zic eu!
Titi1988
QUOTE (James Kilowatt @ Nov 24 2010, 04:40 PM) *
QUOTE (Titi1988 @ Nov 24 2010, 09:50 AM) *
S-a gasit si cumparat masina!!! oare sa va zic ce si cum... va tin in suspans ca acum vine din bucuresti cu ea si vreau sa punem si poze in acelasi timp thumbsup.gif



Tot n-a ajuns? Dupa cat face pe drum o fi Toyota Prius 36182451.gif


S-a oprit si socru la niste rude in Pitesti. Ajunge cam pe la 20-21. whistling.gif
DRAGOS
eu bag una din burta. avensis diesel? se cam potriveste la bani, e mare, e fiabila...
T u d o r
Ceva Opel?
HalbaSus
Peugeot 407 hdi... tot din burta biggrin.gif
James Kilowatt
Eu zic sa-i inchidem topicul, ca sa il fortam sa redeschida altul la "totul despre masina mea" biggrin.gif Pai ce, ori suntem moderatori, ori nu mai suntem biggrin.gif
22nst
Este 10 si tot nu ne-a spus ce masina a cumparat!
T u d o r
Inchideti-i topicul si dati-i ban 2 saptamani, sa se invete minte. Pai asa te porti cu oamenii care n-au rabdare?!
RD-Woo
Titi, eu zic sa intri rapid pe forum (de pe mobil, laptop, orice...) si sa postezi ca
parca vad ca-ti iei sanctiune.. whistling.gif
Rebel
la plesneala bag doua:
ori Seat Hatch ori o Skoda de-aia mica, Fabia... am ghicit?
Titi1988
QUOTE (Rebel @ Nov 24 2010, 09:25 PM) *
la plesneala bag doua:
ori Seat Hatch ori o Skoda de-aia mica, Fabia... am ghicit?


we have the winner!! seat leon! mai exact cel din primul post de pe pagina 13 de la weltauto! acum scriu detaliile intr-un nou post sa nu va mai tin laugh.gif
Rebel
QUOTE (Titi1988 @ Nov 25 2010, 12:30 AM) *
QUOTE (Rebel @ Nov 24 2010, 09:25 PM) *
la plesneala bag doua:
ori Seat Hatch ori o Skoda de-aia mica, Fabia... am ghicit?


we have the winner!! seat leon! mai exact cel din primul post de pe pagina 13 de la weltauto! acum scriu detaliile intr-un nou post sa nu va mai tin laugh.gif


No, si care-i premiul? smile.gif

Sa o poarte cu placere si fara evenimente neplacute! Sa aveti parte de ea!
Trebuie sa o uzi acuma...
Titi1988
imi cer scuze ca nu am scris mai repede dar abia acum am ajuns in Cluj la apartament din Turda.

Masina a costat 10.800 de euro, redus de la 11.500. Dotarile sunt cele de la versiunea stylance

- 3 suporturi pahare in consola centrala (1 fata, 2 spate)
- 3 tetiere spate
- ABS, TCS (TCS poate fi deconectat)
- Airbag frontal pentru sofer si pasager
- Airbag lateral cu airbag cortina pentru sofer si pasager
- Anvelope 205/55 R16
- Bare protectie in culoarea caroseriei
- Bordcomputer
- Centuri de siguranta in 3 puncte pentru toate locurile
- Climatronic bi-zona (control separat sofer/pasager)
- Cruise control
- Elemente de décor interior
- Filtru praf si polen
- Frane pe disc fata/spate
- Functie "Coming Home" faruri
- Geamuri electrice fata spate
- Imobilizator electronic
- Inchidere centralizata cu telecomanda
- Jante aliaj 6 1/2Jx16 "Vega" cu surub antifurt
- Lampa ceata spate
- Oglinzi exterioare electrice, incalzite si pliabile electric
- Oglinzi exterioare in culoarea caroseriei
- Oglinzi parasolar luminate
- Prindere Isofix pentru scaune copil, pe bancheta din spate
- Priza 12 V in consola centrala, fata/spate
- Proiectoare ceata
- Radio CD MP3, 6 difuzoare
- Reglaj electric faruri
- Reglaj manual lombar si pe inaltime scaun sofer
- Scrumiera fata
- Sertar sub scaunul soferului
- Servodirectie electromecanica, reglata automat in functie de viteza (Servotronic)
- Set pentru pana (compresor si lichid vulcanizare)
- Sistem spalare luneta
- Spatar bancheta spate rabatabil asimetric
- Stergator parbriz cu temporizare
- Tetiere fata, articulate si ajustabile pe inaltime
- Volan reglabil axial si pe inaltime
- Volan si schimbator viteze in piele

avand in plus
- Bi-xenon - faruri bi-xenon adaptive, sistem spalare faruri
- ESP+EBA+Driver Steering Recommendation
- Geamuri fumurii din fabrica
- Audio 2: radio CD mp3, 8 difuzoare, comenzi radio pe volan

Reviziile au fost facute in Cluj toate si am verificat istoricul masinii tot in Cluj. Este impecabila, nu are nimic defect, nimic vopsit.
Are 66100 km.

In sfarsit am terminat!!! NU IMI VINE SA CRED!!!!

Va multumesc din suflet la toti ca m-ati ajutat! Fara voi nu reuseam sa iau o decizie atat de buna thumbsup.gif
Maine o sa postam niste poze cu fetita mea Primera si "barbatul" Iuliei Leonul.
O seara faina! va multumesc din nou!!



QUOTE (Rebel @ Nov 24 2010, 08:37 PM) *
QUOTE (Titi1988 @ Nov 25 2010, 12:30 AM) *
QUOTE (Rebel @ Nov 24 2010, 09:25 PM) *
la plesneala bag doua:
ori Seat Hatch ori o Skoda de-aia mica, Fabia... am ghicit?


we have the winner!! seat leon! mai exact cel din primul post de pe pagina 13 de la weltauto! acum scriu detaliile intr-un nou post sa nu va mai tin laugh.gif


No, si care-i premiul? smile.gif

Sa o poarte cu placere si fara evenimente neplacute! Sa aveti parte de ea!
Trebuie sa o uzi acuma...


la urmatoarea intalnire intre forumisti venim cu mare placere daca ne invitati si o ud atunci thumbsup.gif
T u d o r
Hehehe, o uzi cu noi si-i povestim noi lui Rebel cum a fost. biggrin.gif

Felicitari pentru achizitie, sa fie cu noroc! Cat despre intalnire... vezi ca e un topic despre Euroring, o sa fie in primavara editia a 5-a. Va asteptam acolo. wink.gif

Asteptam topicul la "totul despre masina mea", atat cu Primera cat si cu Leonul.
getodac
QUOTE (RUE @ Nov 24 2010, 05:02 PM) *
si a luat vw.... zic eu!


Eu cred ca si-a luat logan biggrin.gif


Pff... acum am vazut ca mai e o pagina ... si exista si un castigator
Sa o stapaneasca cu placere, cu putin efort financiar putea si un FR whistling.gif
Titi1988
QUOTE (getodac @ Nov 24 2010, 08:53 PM) *
QUOTE (RUE @ Nov 24 2010, 05:02 PM) *
si a luat vw.... zic eu!


Eu cred ca si-a luat logan biggrin.gif


Pff... acum am vazut ca mai e o pagina ... si exista si un castigator
Sa o stapaneasca cu placere, cu putin efort financiar putea si un FR whistling.gif


era un FR la 11.000 de 170 de cai dar avea 105.000 km si era la privat
nu am vrut sa ma mai complic cu tzepe sincer!
Multumesc.ma duc la o tura cu ea!! CLujul este gol!!! si de radare sper whistling.gif
RaduGC
Sa va dati cu Ea zambitori si senini!
22nst
Baga o tura pe autostrada, norocul tau ca-i e scurta si o termini repede
DRAGOS
O alegere foarte buna, chit ca nu ma impac eu deloc cu interiorul ala de la leon. S-o stapaniti si alergati sanatosi!
Titi1988
Rugaminte mare. Trebuie pana maine sa comandam cauciucuri de iarna ca astea sunt foarte uzate. Un site si cateva exemple de cauciucuri bune!! Multumesc. Era postat pe undeva un site international in care erau postate parerile mai multor persoane.
T u d o r
da un search pe goagal dupa cauciucuri si alege una dintre firmele care vand pe net. nu cred ca te tepuiesti asa. smile.gif Eu am un amic care a luat de la cauciucuridirect si au fost prompti.
Iulia1990
PIRELLI 205/55 R16 WINTER CARVING 91T la PRET 413.43RON
DUNLOP 205/55 R16 SP WINTER SPORT 3D 91T Pret: 432.66 RON
Goodyear 205 55 R16 91T UG 7+ MS Pret: 438.27 RON

mie sincer mi se par scumpe.. dar cam asta este pretul pietei. Pareri? Alte recomandari whistling.gif
Iulia1990
am gasit site-ul, este vorba de http://www.tirestest.com/ thumbsup.gif
James Kilowatt
Eu nu prea cred in reviewurile facute de useri la cauciucuri. Vei vedea ca fix la acelasi pneu, parerile pot fi diametral opuse.
Incearca mai bine niste teste riguroase cu masuratori de genul asta:
ADAC
niste elvetieni
Iulia1990
Firestone Winterhawk 2 au iesit f bine la test si sunt si mai ieftine decat cele de sus teehee.gif
DRAGOS
Si nankang SV2 au iesit foarte bine in teste...si plus de asta sunt si mult mai iefitne smile.gif

In rest, cam orice pneu de la marcile premium alegi, nu prea ai cum sa gresesti, nu se prea simt diferentele la un stil normal de condus.
Iulia1990
Am 2 probleme:
1. oglinda retrovizoare este extrem de mare si ma deranjeaza pentru ca nu vad bine in intersectii de ea, pot sa montez una mai mica si de unde? pentru ca si asa luneta este si ea mica si are folie de 5% pe spate (deci mare lucru nu vad)
2. ca si consecinta la 1 am nevoie de senzori de parcare ca sa ma ajute la parcari. Unde pot gasi in Cluj in culoare caroseriei ?

multumesc rolleyes.gif
RD-Woo
QUOTE (Iulia1990 @ Nov 25 2010, 07:50 PM) *
1. oglinda retrovizoare este extrem de mare si ma deranjeaza pentru ca nu vad bine in intersectii de ea, pot sa montez una mai mica si de unde? pentru ca si asa luneta este si ea mica si are folie de 5% pe spate (deci mare lucru nu vad)


Oglinzile exterioare sunt aceleasi la toate echiparile.. nu prea vad cum ai putea sa montezi altele mai mici..
decat sa faci o improvizatie.. care va arata kitch (parerea mea)

QUOTE (Iulia1990 @ Nov 25 2010, 07:50 PM) *
2. ca si consecinta la 1 am nevoie de senzori de parcare ca sa ma ajute la parcari. Unde pot gasi in Cluj in culoare caroseriei ?


Senzorii se parcare (inelul din jurul lor) se pot vopsi ulterior.. cred unsure.gif

PS: hotararea a fost luata, masina s-a cumparat, topicul cred ca se poate inchide..
si poti deschide altul in aceasta sectiune unde, pe langa prezentare, postezi si astfel de probleme..
T u d o r
Right.

Haideti cu topicul despre masina la locul dedicat, aici se inchide pentru ca textual as zice ca "prietena ta a gasit masina". biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.